Premier Wilson pessimistisch over Vietnam Onzekerheid over de plaats van overdekt zwembad op Walcheren Weer felle acties van betogers in Djakarta Kosygin gaat naar Londen Generaal Ankrah leider in Ghana Kosten zwembad: vier miljoen Hevige gevechten met lijfwacht van Nkroemah Blindedarm Glaasje FRANKRIJK ZONDER TREINEN RAPPORT NOEMT VLISSINGS EN MIDDELBURGS TERREIN Plaats Opzet 209e jaargang - no. 47 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Olr*ctUi 9. na V.ld., f. »- den Boer .n W. de Peiler. HoofdradectUi W. Lnrlouwar en O. A. de Kok 0 Akannemenlepriie M cent per nek. 11.40 per knrttel. trei Wel.lreel 39.60, tel. 2355 (b.f.f. red. 3508, edv. 3647/3843). Mlddelburj. Merkt 31, tel. 3641. red. 1070/3169. ed». 2375). Coee. Crete Merkt 3. tel. 6140 red. tel. 3423, edm. tel. 2094. Adv. prile 34 cent per mm. Minimum per ed». f 5.10. Infwond.n mededellmen JK terlef. Kleine ml», (mee. 8 reaele) 34 ce I, (min. 1.73) „Bi Oortkere. lel. 2393. 20 ceed. 0 Oereeee: Vlleelnfen. reeneeirrreei 2. M. 2911. Zlerlkeee. Clre 359300 P-I.C.. Mlddelkve. Vrijdag 25 februari 1966 Serooskerke: naar SOO Pagina 4 Pogingen installatie nieuw kabinet te verhinderen De Indonesische president Soekar- no heeft gisteren zjjn nieuwe, veelomstreden, kabinet geïnstal leerd terwijl groepen anti-commu nistische studenten pogingen de den de nieuwe ministers het be reiken van het presidentiële paleis in Djakarta onmogelijk te maken. Radio-Maleisië heeft bekendge maakt, dat de paleiswacht voor de tweede maal in 2 dagen het vuur op de studenten heeft geopend. Volgens de radio waren de studenten tot in de paleistuinen doorgedrongen om de installatie van het kabinet te verhin deren. Omstreeks het middaguur werd in de Indonesische hoofdstad hevig geweer vuur gehoord toen de paleiswacht met automatische wapens het vuur opende op de betogers, aldus radio-Maleisië. Volgens de radio werd niemand gedood doch het grootste deel van Soekarno's rede zou verloren zijn gegaan In het gehuil der sirenes van de ambulances die de gewonde studenten wegvoerden. Soekarno heeft de demonstratie scherp veroordeeld en nogmaals ontkend dat communisten zitting hadden in het nieu we kabinet. Per helikopter Voor het presidentiële Merdekapalels hielden duizenden studenten en arbei ders het verkeer op door auto's dwars op de wegen te zetten en op de straten te gaan liggen. Teneinde te voorkomen dat de relletjes tot een climax zouden komen werden de nieuwe ministers per helikopter ver voerd. De nieuw benoemde ministers worden ook na afloop van de plechtigheid weer Ser hefschroefvliegtuig weggebracht, aar de wegen nog steeds waren geblok keerd. Er werden toen opnieuw schoten van de paleiswachten en de mariniers ge hoord. Tot laat in de avond bleef het in Dja karta rumoerig. Er werden talloze arrestaties ver richt. Demonstranten wierpen ste nen naar een jeep van de presiden tiële lijfwacht en vernielden net wind scherm, waardoor de chauffeur licht gewond werd. Volgens radio-Maleisië heeft een der lei ders van het studentenactiecommando (Kami) verklaard dat ook in andere grote Indonesische steden als Bogor, Bandoeng en Soerabaja betogingen zul len worden gehouden. Radio-Djakarta heeft medegedeeld dat brigade-generaal Soepardjo een leger vormt, voor de steun aan president Soe karno. Volgens de radio geniet Soepard jo vanaf de mislukte staatsgreep van verleden jaar de speciale bescherming van Soekarno. In een rede tot het kabinet verklaarde Soekarno: ,ik ben een leider die zich niet aan de kant zal laten zetten, noch door de PKJ (Indonesische communistische partij), noch door Kami. Ik ben Boeng Karno, de eerste minister, de opperbevelhebber van de strijdkrach ten, de grote leider van de revolutie. Ik zal mij niet richten naar wat anderen zeggen. Ik wil dat men mij gehoor zaamt...' Oote de leden van de KOWAN1 komst voor het paleis van president Indonesische Vrouwen Congres) Soekarno, waar honderden studen- namen deel aan de massabijeen- ten en scholieren bijeen waren ge- NIETS BEREIKT IN MOSKOU mogelijk een Internationaal verdrag ko men. Afgesproken is regelmatig over leg te plegen. Naar Londen Ex-president Nkroemah in Peking In de Westafrikaanse staat Ghana heeft het leger gisteren president Kwame Nkroemah en diens regering afgezet. Leiders van de staats greep hebben verklaard dat deze ,in zijn geheel is geslaagd'. Het gehele land steunt de nieuwe machtshebbers en alle weerstand is gebroken, aldus radio-Accra. Gevechten Hef land zal worden bestuurd door een nationale bevrijdingsraad die onder voor zitterschap staat van generaal Ankrah, de opperbevelhebber der strijdkrachten. Voorts hebben zitting in de raad zeven hooggeplaatste militairen en politie functionarissen. Kolonel Kotoka, die een belangrijke rol by de staatsgreep heeft gespeeld maakt er deel van uit. Er zyn verder speciale raden gevormd voor buitenlandse, economische en bestuurs aangelegenheden. Oentoeng Overste Oentoeng, de voormalige velhebber van de Indonesische pre sidentiële garde, heeft gisteren be kend. dat hij verantwoordelijk is ge weest voor de dood van de Indone sische generaals tijdens de mislukte staatsgreep van 1 oktober vorig jaar. Volgens waarnemers van bet proces te- fen Oentoeng, heeft de beklaadge het (jzonder militaire tribunaal waarvoor hij terechtstaat meegedeeld, dat zijn be vel om de generaals weg te voeren te vens betekende, dat zij gedood moesten worden. Woensdag had Oentoeng evenwel ge zegd, dat hij alleen maar bevel gegeven had de betrokken generaals weg te voe ren. Hij zei niet te weten, wat er later met hen gebeurd was. Op de vraag van de aanklager, of er een groep was geweest, die hem, Oentoeng. gelast had de staatsgreep uit te voeren, waarbij verscheidene vooraanstaande generaals werden vermoord, antwoord de Oentoeng, dat hij hem eigener bewe ging uitvoerde om president Soekarno te redden, die volgens de communisti sche lezing door een militair Icnmplot be dreigd werd. Oentoeng ontkende lid van de Indonesi sche communistische partij te zijn ge weest en verwierp de beschuldigingen van hoogverraad. Enige uren nadat radio-Accra het nieuws van dc revolutie bekend had gemaakt kwam het station wederom in de lucht met een mededeling vol gens welke de presidentiële lijfwacht weigerde zich aan de rebellen over te geven. Na hevige gevechten legde de lijfwacht uiteindelijk de wapenen neer. Nkroemah vertoeft momenteel op een vredesmissie in de communistiscn-Chi- nese hoofdstad Peking. Kolonel Kotoka heeft alle in het buitenland levende Ghanezen gelast Nkroemah te arreste ren, waarschilr kunnen berechl De leiders van de coup hebben de grond wet opgeschort, alle politieke gevange nen vrijgelaten en de volkspartij van de conventie van Nkroemah ontbonden. Via de radio, die de gehele dag marsmu ziek heeft uitgezonden, werden alle le gereenheden die zich nog niet bij de op stand hadden aangesloten, gelast ae wapens neer te leggen. Burgers in het bezit van vuurwapens, werd bevel gegeven deze bij de politie in te leveren daar zij anders gevaar zul len lopen ter dood te worden gebracht. Beschuldiging Om 16.00 uur onze tjjd deelde radio- Accra mede, dat een nationale bevrij dingsraad de macht aan zich had ge trokken en Nkroemah ervan had be schuldigd het land in een economische chaos te hebben gebracht. Tevens werd de ex-president .machtsmisbruik' ver reten. In het bericht werd tevens gezegd dat de nieuwe machtshebbers in Accra zich aan alle internationale verplichtingen zullen houden. Met name werden het lid maatschap van de Organisatie voor Af rikaanse Eenheid en de Verenigde Na ties genoemd. Nkroemah ders werd aangeboden, in een toespraak van tien minuten niet gesproken over de staatsgreep die een einde heeft ge maakt aan zijn regering. Hij sprak voor namelijk over de .Afrikaans-Aziatische solidariteit' die naar zijn mening ver der versterkt dient te worden, en hij prees China's .bijdrage in het wereld bestel'. China werkt voor de vrede, al dus Nkroemah, die eraan herinnerde dat hij naar Hanoi zal gaan. De Britse premier, Harold Wil son, heeft gisteravond de moge lijkheid van een spoedige vrede in Zuid-Vietnam zeer klein ge noemd ondanks de ,lijn naar Ha noi' die hij in Moskou heeft geo pend. ,1 denk niet dat er spoedig hoop op een initiatief zal zijn', zei hij op een pers conferentie op het vliegveld na zijn te rugkeer uit Moskou waar hij drie dagen op bezoek was geweest. Maar hij zei wel bemoedigd te zijn door de .eerste klas' i verhouding die thans tussen I.onden en Moskou is aangeknoopt. Tussen oost en west was ,het getij ta melijk laag', aldus Wilson. Vietnam had zijn schaduw geworpen over de be trekkingen tussen oost en west. .Maar' wij zoeken naarstig naar wegen en mid-j delen om de situatie te verbeteren. Zij in Moskoumenen dat zij en wij hierin een rol moeten spelen". Wilson onthulde dat hij woensdag in Moskou een boodschap aan de Noordvietnamese leiders had gezon den toen de Britse minister voor ont wapening, lord Chalfont, een gesprek voerde met de Noordvietnamese zaakgelastigde aldaar, Li Tsjang. Premier Kosygin heeft een uitnodi ging tot een bezoek aan Londen In dank aanvaard. De mogelijkheden tot nithreidlng van de wederzijdse handel zullen worden bestudeerd. Beide landen zullen onderhandelaars aanwijzen om te komen tot een scheepvaartverdrag. Tevens zal wor den gestreefd naar uitbreiding van het luchtverkeer. Het wordt noodzakelijk geacht het beperkte kernst on verdrag uit te breiden tot ontploffingen onder de Hamohrey ,De ontwikkeling van de toestand in Zuid-Vietnam rechtvaardigt een voor zichtig vertrouwen' Dit heeft de Ame rikaanse vice-president, Hubert Hum phrey. gisteren gezegd op een persconfe rentie over zijn reis naar het Verre Oos ten. Hij voegde eraan toe dat de oorlog op het ogenblik in het voordeel van de regering in Saigon en de Verenigde Staten en hun bondgenoten verloopt. In de .Vrije Vervoerder', het Wad van de Nederlandse Bond van protestants- christelijke Beroepsvervoerders, wor den enkele mededelingen gedaan over de vestiging van een anscmblagebedrijf voor de Japanse auto Hino in het Zuid sloc, Waarom komt dit be "rijf daar in het nummer van 19 februari JI meldt de .Vrije Vervoerder', dat deze vesti ging een .snelle vrucht' is van de grote .brugprojecten, want het wil er bij ons niet in dat men de fabriek daar gepland had als de afgewerkte produkten noord waarts over net Katseveer etc. etc. af gevoerd zouden moeten worden' Dat weten we dan weer. Maar men moet zich wel afvragen hoe het toch mogelijk Is, dat uitgerekend in een blad van beroeps vervoerders dergelijke nonsens worden uitgekraamd. Er is blijkbaar ter redactie van het bewuste blad een onwetende figuuiy die er gemakshalve maar van uitgaat, dat vóór de totstandkoming van de Oosterscheldebrug alle wegvervoer van Midden-Zeeland met overig Nederland over het veer Kats- Schouwen-Duiveland moest. Als hier nu sprake was van een klein beetje onwetendheid och daar aan zou niemand zich een bult val len: een Zeeuw weet ook niet alles over Groningen of Friesland en zal zich over de noordelijke topografie wel eens ver gissen. Maar een opmerking als de hier gesignaleerde Is geen vergissing meer. het is gewoon een domheid. Eh zij is daarom zo afkeurenswaardig, omdat het hier om een blad van beroepsvervoerders gaat Om eens een vergelijking te tref- fen: het is alsof er in een blad voor art sen worxlt gesuggereerd, dat de blinde darm zich op het achterhoofd bevindt. fcantliin Eén zm In het communiqué dat gisteren in Mos kou werd uitgegeven aan het slot van de besprekingen van Wilson niet de Rus sische leiders, staat slechts één zin over Vietnam, namelijk dat beide partijen hun standpunt openhartig hebben uit eengezet. Men wil trachten de internationale toe stand te verbeteren, alsook de Brits- Russische betrekkingen. Maatregelen om een verdere verbreiding van kern wapens te voorkomen acht men drin gend nodig. Er moet daartoe zo spoedig GENERAAL ANKRAH nieuwe leider TWEE GEVALLEN VAN NEKKRAMP IN ÉÉN GEZIN In de buurtschap Ederveen in de gemeente Ede zijn in één gezin 2 gevallen van nekkramp geconsta teerd. Een 13-jarige jongen en zijn anderhalf jarig zusje zijn opgeno men in het Julianaziekenhuis in Ede. De kinderen zouden zijn be smet door een andere broer die als militair gelegen is in de ka zerne te Nijmegen, waar eerder nekkramp is vastgesteld. Het personeel van de Franse spoorwe gen zal vandaag weer staken. Het werk wordt vanmiddag om twaalf uur neer gelegd. De staking duurt tot zondag 12 uur. In verband hiermee valt een aan tal internationale treinen uit. Het zijn de TEE-148 van Brussel-Zuid naar Pa rijs-Noord, de TEE-125 van Parijs- Noord naar Brussel-Zuid, trein 137 van Parijs-Noord tot Schaerbeek-Brussel. de TEE-145 van Parijs-Noord tot Schaer- beek. De reizigers naar Frankrijk dienen volgens de Nederlandse Spoorwegen met vertraging rekening te houden. Omtrent de treinenloop op zaterdag en zondag zijn nog geen bijzonderheden hekend. JAZZ-PIANIST BILLY KYLE OVERLEDEN William .Billy' Kyle Jr, de vaste pianist van trompettist Louis Armstrong, is woensdag op 53-jarige leeftijd in het zie kenhuis van de Amerikaanse stad Youngstown overleden. Prinselijk paar nog dit jaar naar de West Prinses Beatrix en de heer Von Amsberg hebben het voornemen, op korte termijn na terugkeer van hun huwelijksreis een bezoek te brengen aan Suriname en de Ne derlandse Antillen. Ze hopen reeds in de zomer naar deze landen te vertrekken. De datum van het be zoek zal nog in overleg met de beide landsregeringen te zijner tijd nader worden vastgesteld en be kend gemaakt. Tweewieler-RAI geopend De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr M. Vrolijk, heeft gisterochtend de tentoonstelling van rijwielen, bromfietsen en motoren, die santen met de .Caravan RAI '66' tut en met 6 maart onder het motto .vrije tyd op twee wielen' in het RA I-gebouw In Amsterdam wordt gehouden, ge opend De minister kondigde aan, dat in het algemeen het tijdig treffen van voorzie ningen voor de recreatie van straks misschien wel 20 miljoen mensen in ons land, in de eerstkomende tien jaar meer dan een miljard gulden zal gaan kosten. Hü doelde daarbij op de aanleg van bos sen in West-Nederland, voorzieningen voor de watersport en ontsluiting van natuurgebieden. De minister sprak voorts over de herontdekking van het fietstoerisme. noemde de specialistische fietsroutes, die dit jaar weer aanzien lijk worden uitgebreid en uitte zijn waardering voor het werk van de ANWB en de stichting Fiets in deze p- "•'Tie. Hii opperde tenslotte de moge- i Md om n de r»cren»'-gebieden sta- ti .is in te richten voor het verhuren van fietsen. KWAME NKROEMAH Arrestatie in de zaak-Delgado Uit welingelichte bron is vernomen dat de Marokkaan Elias Tapiero, die be trokken zou zjjn by de moord op gene raal Humberto Delgado, een leider van de Portugese oppositie, gistermorgen in Madrid is gearresteerd. Dit is de eerste arrestatie na de ontdek king vorig jaar in een bos bij Villanueva Del Fresno in de Spaanse provincie Ba- dajoz van de lichamen van Delgado en diens secretaresse. Tapiero woont in Ma drid en is met een Spaanse gehuwd. Een auto die enige tijd na de ontdekking van Delgado's lichaam in Badajoz werd ge vonden en die bloedsporen droeg en en kele haren van Delgado's vermoorde se cretaresse, was van Tapiero. Gratie gevraagd voor Njono Mevrouw Soenito-Heyligers, de verde digster van de communistische vak bondsleider Njono, heeft meegedeeld, dat zij president Soekarno een verzoek heeft gedaan om Njono gratie te ver lenen. (Njono werd maandag door een buitengewone militaire rechtbank ter dood veroordeeld voor zijn aandeel in de staatsgreep van 1 oktober vorig jaar). Volgens mevrouw Soenito zou het maan- len kunnen duren voordat de Indonesi sche president z(jn besluit bekend zal maken omtrent het gratieverzoek. Nog altijd bestaat onzekerheid over de vraag waar het over dekt zwembad op Walcheren zal komen. Dat blijkt uit het rapport, dat gisteren werd uit gebracht door de .commissie tot opstellen van een plan voor do bouw van een overdekt zwem bad op Walcheren'. Daarin worden twee geschikte plaatsen voor de bouw van dit project genoemd b een (Vlissings) terrein ter groot te van drie hectare, omvattende het kamp van de dienst Ambo- nezenzorg, gelegen langs de Nieuwe Vlissingse weg. gedeelte lijk in het zuidwesten" van de ge meente Souburg en gedeeltelijk op het no--rdoost"lyk grondgebied van VliS8ingen. Een (Middelburgs) terrein ter grootte van drie hectare, gelegen in de buurt van de Pyramide- Hoeve, nabij de Nieuwe Vlissing- seweg, gedeeltelijk in het zuid westen van de gemeente Middel burg en gedeeltelijk od het noord oostelijk gebied van de gemeente Souburg. Hiaraan wordt in het rapport toegevoegd: ,De commissie acht beide terreinen gelijkwaardig ten aanzien van de bestemming voor een zwembadproject'. Tydens de officiële aanbieding van dit rapport merkte burgemeester mr B. Kolff van Vlissingen op: ,Het zou plezieriger zijn geweest als er in de commissie overeenstemming was ge weest over de plaats van vestiging of als één van deze twee plaatsen door een overgrote meerderheid van de commissie als de beste was aan gewezen'. Wat zal nu de verdere gang var, zaken zijn?', zo vroeg de heer Kolff en hij gaf zelf het antwoord .De twee gemeenten zullen met dit rapport in handen aan tafel »aan zitten om tot een keuze van de plaats van vestiging te komen' Welke procedure bij dit overleg gevolgd zal worden, kon de heer Kolff in dit stadium nog niet zeg gen. Van het inschakelen van de Vlissingse en Middelburgse ge meenteraden kan voorlopig ook nog geen sprake zijn. Uit het rapport blijkt voorts, dat de commissie de voorkeur geeft aan een project, dat omvat: waterstand en temperatuur; een overdekt zwembad van 25 bij 12 meter; een open zwemgedeelte bestaande uit een diep en half gedeelte van 50 meter bij 21 meter, een ondiep bassin van 50 meter bij 20 meter en een kleuterbassin van 20 meter bij 10 meter. Dit project zal om en naby vier mil joen gulden kosten. Voor dit pro ject zelf is namelijk 3.850.000 no dig. De grond voor en de aanleg van een parkeerterrein zal bovendien nog f 120.000 vergen. Het jaarlijks bedrag, dat ten lasu van de deelnemende gemeenten Mid delburg, Vlissingen, Souburg en Kou- dekerke) komt, zal tenminste 225-.600 gulden bedragen. De gemeenten moe ten zich namelijk garant stellen voor de rente en aflossing van een lening van 3.450.000. Aan giften en niet opeisbare rentelose leningen (onder meer van de Nederlandse Sport Fe deratie) verwacht men een bedrag van 400,000. Als beheersvorm wordt een naamloze vennootschap aanbevolen, omdat dit project voor neerdere gemeenten moet dienen Aanvankelijk waren er vier mogelij ke plaatsen voor een overdekt zwem bad: behalve de twee reeds genoem de ook nog een terrein tussen Lam- merenburg en Souburg, niet ver van het sportveldencomplex van de ge meente Vlissingen, en een Souburgs terrein achter de bebouwing aan de Vrijburgstraat Het terrein tussen sloten zal worden. Het terrein aan de Vrijburgstraat moest vervallen, om dat dit niet binnen een redelijke ter mijn en tegen redelijke voorwaarden te verkrijgen was. Bleven dus over: een terrein by de Pyramide-Hoeve en een terrein .om vattende het kamp van de dienst Ambonezenzorg'. De commissie heeft verschillende criteria toegepast om deze beide terreinen tegen elkaar af te wegen. In feite wordt slechts bij één criterium een duidelyke voorkeur uitgesproken. Gesteld wordt namelijk dat by de plaatskeuze ook aandacht moet worden geschonken aan de lig ging en de spreiding van de reeds aanwezige zweminrichtingen. De eoriimissie meent, dat als er .ergens tussen Middelburg en Vlissingen' een goed geoutilleerd zwembadcomplex komt, het Souburgse en Vlissingse zwembad in het kanaal door Wal cheren zonder mper buiten gebruik kan worden gesteld en dat het over dekte instructiebad in Souburg .hoogst waarschijnlijk' niet meer no dig is. Blijft dus over: liet goed ge outilleerde openluchthad in Middel burg. De commissie komt dan tot de con clusie: bij handhaving, eventueel uit breiding van het bestaande bad in Middelburg zou voor het nieuwe project het terrein bij Vlissingen (kamp van de dienst Ambonezen- zorg) de voorkeur verdienen. Sou» •"•di meter bij 8 meter snel regelbare ten is en binnenkort ook niet ont- De commissie ging ook na hoe de beide mogelijke vestigingsplaatsen liggen ten opzichte van de bevol- (Zie siot pag. 2 kol. 6) We kunnen begrijpen, dat ambtelijk Den Haag in de wiek is geschoten door een affiche, ontworpen in op dracht van minister Smallenbroek. Deze bewindsman gaat er blijkbaar van uit. dat een ambtenaar na het nuttigen van een glaasje tot loslippigheid ts geneigd en daarom heeft hij een plaat laten ma ken van een papagaai op één poot, ter wijl het beest :n de andere een glas heeft. De snavel van het spraakzame dier is keurig dichtgebonden en het on derschrift luidt. .Geen loslippigheid bij gezelligheid'. Er is in ambtenarenkrin- gen al gesproken over .een humorloze gTap'. Dat lijkt ons een juiste karakte ristiek. Er wordt met deze affiche min damse vocht hebben genipt. Maar bo vendien l(jkt het wel of er sprake is van staat van beleg of erger. Spion nen zitten kennelijk overal en hebben bijvoorbeeld een staatsgevaarlijke be langstelling voor het papercllps-aan- koopbeleid van de referendaris voor kan toorzaken van het ministerie van finan ciën. Opgepast, referendaris'. Géén los lippigheid. En hoe is het met de koek jespot van de typekamer van sociale zaken? .Feind hort mit' schreven de Duitsers destijds op hun affiches. Te recht Stel eens voor. dat het de vijand (wie het dan ook wezen mag) bekend zou worden, dat in de koekjespot voor noemd zich één gulden achtenzestig be vindt. Overigensf de bewindsman weet drommels goed, dat zijn affiche ook in Haagse groentewinkels zal moeten wor den opgehangen. Want dóar rollen de BVD-rapporten de deur uit, Nee, minis ter Smallenbroek heeft geen gelukkige hand met dit drukwerk. Misschien zou den de departementsambtenaren, ge kwetst en bezeerd als ze zijn, een paar Amsterdamse provo's kunnen afhuren om de biljetten in de departementale ganffen af te scheuren. Want zelf kan een Haags ambtenaar dat niet doen. Zelfs niet né een glaasje. V0IKSGF7ONDHEIDcNOTA IN SEPTEMBER IN DE TWEEDE KAMER (Van onze parlementaire redacteur Er za\ naar worden gestreefd, dat de tweede kamer in september de enkele weken gpleden ingediende vnlksgeznnd- heidsnota in openbare behandeling kan nemen. Dit heeft de kamervoorzitter mr Van Thiel gisteren bij de aanvang ran de openbare vergadering van de com missie voor sociale zaken en volksge- zondheid uit de tweede kamer medege deeld. In verband met de indiening van deze nota, moest de commissie, die donder- dag speciaal de afdeling volksgezond heid onder de loep nam, zich beperken. Minister Veldkamp hoopte, dat ae nieu- I we drank- en horecawet in de loop van iit iaar in werking zal treden. De thans i leidende wet. die tot l mei van kracht s, zal nog eens tijdelijk moeten worden verlengd Binnenkort zal een voorstel ot verlenging bij de kamer worden in gediend. De heer J Zwanikken ikvp) zei niets te egrijpen van de gevolgen van het nieu- I ve systeem van de kraamzorg Met et nieuwe systeem kon hij het wel eens zijn, maar de gevolgen vond hij hoogst I merkwaardig. Ook de staatssecretaris Bartels was de '.aak niet helemaal duidelijk Een ding was hem wel duidelijk, namelijk, dat de hulp gericht moest zijn op de minder draagkrachtigen. Hij dacht, dat te snel was gehandeld. De moeilijkheden zijn misschien ontstaan door "gebrek aan communicatie tussen de kruisverenigin gen Hij zei inlichtingen te zuilen vra gen. De kamer zal daarna op de hoogte worden gesteld voorzien van commen taar van de staatssecretaris, zoals ook door de heer Zwanikken was gevraagd. Veel verzet bestond er in de commissie tegen de vermindering van de subsidie in de exploitatie van waterleidingen in onrendabele gebieden. Drs J. Boersma (ar) onderstreepte het verzoek van het landbouwschap om deze verlaging niet door te laten gaan, terwijl dr J. H. Lam berts dreigde in de plenaire vergadering een motie te zullen indienen. Staatsse cretaris Bartels zegde toe nog voor de plenaire vergadering de kamer een dui delijke uiteenzetting van de situatie te zullen geven. MAC koopt DC-7 C van Al Italia (Van onze Amsterdamse redacteur) Martins Air Charter op Schiphol heeft de luchtvloot opnieuw uitgebreid, dit maal door de aankoop van weer een DC-7C'. De2* machine is na eens niet afkomstig van de KLM. maar wordt overgenomen van Al Italia. Volgende maand reeds wordt de aan winst in dienst genomen. MAC heeft tot deze koop kunnen besluiten op grond van de nog steeds snel stijgende stroom aanvragen voor vakantievluchten deze zomer Ook het transatlan ;sch verkeer neemt in de chartersector steeds meer toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1