ALGEMENE PREVENTIE MOET ZWAAR WEGEN ARD EN KEES HEBBEN ER ZIN IN Wemeldinge nog voor district OFFICIER RECHTBANK OORDEELT BIJ RIJDEN ONDER INVLOED: In twee gevallen 2 en 4 weken celstraf geëist IJs in Göteborg prima AFGELASTE WEDSTRIJDEN Felle kritiek op aanpak gs Alle inlichtingen Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming Neem een abonnement on de PZC PROVINCIALE ZBBÜWSB COURANT ZATERDAG 19 FEBRUARI I960 De 22-jarige D. van de B. uit Kortgene, een keurige verschij ning. Vrijdagmorgen voor de Mid delburgse rechtbank, gepresideerd door mr. P. van Empel, is min of meer het slachtoffer geworden van de algemene preventie tegen het rijden in een auto onder invloed van drank. ,Die algemene preven tie moet zwaar wegen', aldus de officier van justitie, mr. T. Lebret, die tegen de jongeman een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 2 weken alsmede een ontzegging van 2 jaar uit de rijbevoegdheid eiste. Een slechte binnenweg by Zierikzee, door gebruik voor het werk aan de Oosterscheldebrug flink beschadigd. Onder normale omstandigheden kan men er met de auto hoogstens met een snelheid van 40 km over rijden, maar Van de B. real er 's avonds na de opening van de Oosterschelde brug, toen hy met enkele vrienden een bezoek aan het feestende Zierik zee had gebracht, met een snelheid van 70 km over. Hij schatte de na dering van een tegemoetkomende bromfietser verkeerd en kwam met deze in aanrijding. Door Van de B.'s schnld zou de bromfietser zwaar lichamelijk letsel hebben opgelopen. .Daarbij komt nog. dat u wat gedronken had', merkte de president op. ,En als we dan lezen, dat het promillage alcohol in het bloed tegen de twee aanzat, dan is het toch wel bar en boos hé. Hier heeft u altijd schuld', hield mr Van Em pel de jongeman voor. Beginfout ,-Je kunt er zoals u, spijt van hebben, de gehele verantwoordelijkheid op je ne men, het zyn goede eigenschappen, maar de beginfout is, dat u en alle makkers na het drinken van een borreltje of een biertje, op zaterdag- of zondagavond, achter het stuur van de auto kruipen met alle nare gevolgen van dien', aldus mr Van Empel. ,Kijk 's maandags maar eens in de kranten'. Mr P. C. Adriaanse, de raadsman van de Kortgeense jongeman, wees er op. dat er nooit iets op zijn cliënt aan te merken is geweest. Hij verzocht er de president rekening mee te houden, dat Van de B. voor- de eerste maal met de justitie kennis maakte. De rechtbank be paalde de uitspraak op 4 maart aan staande. Fietspad op Eveneens voor het .wegens onder in vloed in zijn auto rijden, veroorza ken van zwaar lichamelijk letsel', stond de Belg J. C. uit Gtfseghem terecht. Op 19 september van het vorig jaar was hij op de Axelsestraat Terneuzen het fietspad opgeschoten en had daarbij een met zijn zoontje achterop fietsende vader omvergere den. Het jongetje werd daarbij ge wond. De Belg had geen andere verklaring voor het ongeval, dan dat hij na 's mor gens met een vissersboot de Wester schei de op te zijn geweest, na afloop van het tochtje enkele glaasjes bier had gedronken en dat hy ook een tablet te gen zeeziekte had ingenomen. Op de te rugweg van Terneuzen naar Axel, had hij op de Axelsestraat maar even boven de toegestane maximumsnelheid van 50 km gereden. Volgens verdachte zou de fietser een verkeerde manoeuvre hebben gemaakt, maar getuigen hebben dat anders ge zien. Die getuifen, zo lichtte de verba lisant toe, verklaarden eenstemmig, dat de wielrijder over het fietspad recht door reed en dat er geen enkele aanlei ding voor hem was om linksaf te slaan. Een andere verbalisant had de Belg vlak na het ongeval op het politie bureau meegemaakt. ,Hij gaf ontwij kende antwoorden (hy zou wel eens willen weten hoe het ongeluk ge- lieurd was en hoe hij heette), kort om, hij was onhandelbaar", vertelde deze verbalisant, die er nog op wees, dat verdachte, na de nacht op het bureau te hebben doorgebracht, de volgende dag uiterst beleefd en cor rect was. Drank én tablet Mr Lebret oordeelde, dat verdachte te hard gereden heeft in de flauwe bocht ter plaatse in de Axelsestraat, die men met 50 km wel rustig kan nemen, maar mei 60 tot 70 km niet zo rustig. Dat het ongeval te wijten zou zijn geweest aan een langzaam leeglopende band ging er bij de officier niet in. Mr Lebret was van oordeel, dat het gebruik van sterke drank en van een tablet tegen zeeziekte gezamenlijk Invloed hebben gehad op de rijvaardigheid van de Belg. Deze had kunnen weten, dat het inne men van die tablet de attentheid op het wegverkeer had kunnen verminderen. .Verdachte zat roezig, lekker doorge waaid van de boottocht en in een be haaglijke en slaperige stemming achter het stuur', aldus de officier, die tot een eis kwam van 4 weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf, alsmede 8 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr P. C. Adriaanse. de raadsman, meende dat de snelheid zeker niet hoger geweest is dan 50 tot 60 km. Voorts wees hij er op, dat de tablet ten tegen zeeziekte zonder voor schrift verstrekt zijn, zodat zijn cliënt redelijkerwijs niet had kunnen weten dat ze invloed hadden op zijn rijvaardigheid. Daar z'n cliënt eerder voor slechts een zeer gering feit te-1 recht had moeten staan, drong mr Adriaanse aan op clementie. De rechtbank zal ook hier 4 maart uit spraak doen. Te gevaarlijk In hoger beroep stond terecht C. Z. uit Meliskerke. die op de Middelburgseweg onder Grijpskerke ter hoogte van de Poppendamseweg zijn vrachtauto in een gevaarlijke bocht had neergezet om te lossen. Volgens Z. bleef er voor het ove rige verkeer voldoende zicht op de weg Volgens de verbalisant, die in een pa trouilleauto langs gekomen was, echter niet. ,Ik passeérvle de vrachtauto en tegelijk kwam er een tegenligger. Er zijn daar ai veel ongelukken gebeurd', vertelde de verbalisant, die er op wees, dat het houtgewas daar hoog is, waar door men het tegemoetkomend verkeer niet kan zien, vooral niet als er nog een auto geparkeerd staat. De politieman gaf toe, dat het voor Z. moeilijk is om daar te lossen en te laden, maar het neerzetten van de auto levert grote gevaren op. Op dit laatste kwam het volgens de of ficier, mr J. L. Andreae, aan. De offi cier vroeg dan ook bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, zijnde 10 gulden. Drie tegen één ,Ik moet er vanmiddag weer zijn', deel de Z. mee. ,Maar heb het hart niet, dat u er gaat staan', waarschuwde mr Van Empel. .Zowel de politie, de kantonrech ter en de officier hier hebben gezegd dat het heel gevaarlijk is. En dus is de stand drie tegen een'. De uitspraak volgt op 4 maart. Eveneens in hoger beroep moest zich verantwoorden de Duitse schipper A. E., die ten laste gelegd was met zijn schip de Katharina op 16 februari van het vorige jaar in het Nauw van Bath geeu stuurboord te hebben gehouden, waar door hij in aanvaring was gekomen met het vrachtschip .City of Dublin', dat hem tegemoet kwam. De gemachtigde van de Duitse schipper, mr B. A. M. Knüppe uit Dordrecht, ver klaarde, dat zijn cliënt wel stuurboord gehouden had, maar dat hij in laatste instantie was" uitgeweken, omdat de .Ci ty of Dublin' recht op hem af kwam. Schipper H. van de rijkspolitie te wa ter, verzekerde, dat de vrachtvaar der inderdaad recht voor het kleine motorschip overvoer, maar dat de ,City of Dublin' de bocht nog maken moest. ,Dat is natuurlijk benauwd, maar wjj weten het, en dc schippers kunnen het weten, dat ze gewoon kunnen blijven doorvaren omdat de situatie zich vanzelf oplost. Overeenstemming De officier, mr Andreae liet weten, dat deze aanvaring nog al wat verschil van mening veroorzaakt heeft, maar dat uit eindelijk die meningen vrij goed met elk aar in overeenstemming te brengen zijn. Hetgeen dan volgens du officier inhoudt, dat de .Katharina' bakboord gevaren heeft. Mogelijk heeft, zo stelde de of ficier, de leeftijd van d~ loods aan boord van de .Katharina' parten gespeeld. De officier eiste een boete van 100. Mr Knüppe merkte op, dat over het al gemeen de binnenschepen stuurboord houden en de grotere schepen het mid den van het vaarwater. Waarom zoi volgens pleiter, de oudere loods, ciie dag en nacht op de Westerschelde vaart, nu plotseling in paniek zijn geraakt. .Om dat de ander recht op die kleinere boot afkwam', gaf mr Kniipper het antwoord, die van mening was, dat allerlei punten de waterdichtheid van het bewys te veel aantasten. Op grond van allerlei twijfel pleitte mr Knüppe voor vrijspraak. De I rechtbank zal ook in deze zaak op 4 I maart aanstaande uitspraak doen. VADER KLAAS SCHENK: ,Ard in een schitterende conditie' ,Ard is in schitterende conditie en hij behoort zeker tot de favorieten voor dit wereldkampioenschap', zo luidt de vaderlijk trotse, maar ze ker niet ondeskundige mening van Klaas Schenk, eertijds coach van de Nederlandse kernploeg en thans supporter van zijn zoon, de Euro pese kampioen hardrijden op de schaats. Ard Schenk. .Naar mijn mening zijn er vijf of zes kandidaten voor de wereldti tel: Fred Anton Maier, Per Ivar Moe. Eduard Matoesewitsj. onze eigen Kees Verkerk, Ard en als outsider Jonny Nilsson', zegt Schenk. ,De keelontsteking van Verkerk is nu achter de rug en het weer hier bevalt ons prima. Het is het zelfde weertype als thuis in Nederland, vochtig en een beetje nevelig', al dus Klaas Schenk die eraan toe voegt: .Helaas is Rudi Liebrechts niet in topvorm'. Met nadruk zei hij dat deze prog nose geheel voor zyn eigen reke ning komt. .Het beste is om af te wachten maar ik kan het niet la ten om er van te voren een beetje naar te raden', zo zei hij. CBTB-leerkrachten discussieerden over efficiënt onderwijs De leerkrachten van de christelijke nij verheidsschool voor meisjes van de Zeeuwse christelijke boeren en tuinders- bond hebben vrijdag eenkomst gehouden i Oellebroershof te Middelburg. Spreker was dit keer drs Van der Zwet vqji het christelijk pedagogisch studiecentrum. Hij bepaalde zijn gehoor bij het onder werp .efficiency bij het onderwijs'. Niet dat hij een voorstander is van een ef ficiënte werkwijze, zoals het bedrjjfs- 11 dat kent, maar naar de mcr™" de lieer Van der Zwet kan het derwjjs nog een heleboel leren van bedrijfsleven. Drs Van der Zwet bouwde zijn betoog op aan de hand van een aantal, soms ontstellende voorbeelden, die demon streerden dat de ontwikkeling en het talent van sommige kinderen wordt te gengehouden door de oneindig vele vak ken, waaraan zij bij het bezoek van be paalde scholen niet kunnen ontlopen. Een lichtpunt biedt de nieuwe wet, die meer rekening houdt met de capacitei ten van de kinderen. Volgens spreker zijn er nog vele vormen van onderwijs, die niet efficiënt werken. Het nijverheids onderwijs leent zich naar zijn smaak goed voor het aanbrengen van verande ringen, omdat men in deze tak de ont wikkelingen op de voet volgt. De heer Van der Zwet wees op de mogelijkhe den, die het maken van een instructie- rooster, de verbetering van werkmetho den en de invoering van een ideeënbus kunnen bieden voor de bevordering van een meer doelgerichte werkwijze bij het onderwijs. Over dit onderwerp werd ge durende de leerkrachtendag nader van gedachten gewisseld. Het was gedepu teerde J. van de Bos. die in zijn hoe danigheid van voorzitter van de Zeeuw se CBTB drs Van der Zwet introduceer de bij de deelnemers en deelneemsters aan deze contactbijeenkomst. Prima jaar voor rundveestamboek Het Nederlands Rundvee Stamboek heeft in 1965 een uitzonderlijk goed jaar gehad. Voor wat betreft de uitvoer moet men 14 jaar terug gaan om dezelfde re sultaten te zien. Van de totale uitvoer ging 80 procent naar de landen van del EEG. Dit deelde ir K. P. Stapel, hoofd inspecteur van het X R S vrijdagmiddag mede tijdens de algemene vergadering van het district Zeeland, die in KIoos- (erzande werd gehouden. Tijdens de vergadering werd van de le den een oordeel gevraagd over de wen selijkheid de verplichte keuring van vrouwelijke volbloeds te vervangen door een vrijwillige keuring. Na enige discus sie daarover gaf de meerderheid te ken nen toch maar liever vast te houden aan een verplichte keuring. Men heeft dan ook meer contact met de controleurs en inspecteurs, hetgeen vrij algemeen als noodzakelijk wordt beschouwd. De vergadering was tegen het instellen van een preferentschap 3e klasse voor stieren, die over het algemeen wel ver dienstelijk werk verrichten maar tochl weer onvoldoende worden geacht voor I het preferentschap 2e klasse. Wel gaat het Zeeuwse district akkoord met het I instellen van een aparte klasse maar dan zonder preferentschap. Ook gingen de Zeeuwse leden akkoord met het voor nemen van het N R S. over te gaan tot registratie van bedrijfsnamen. De ver gadering werd geleid door voorzitter J. Vos. Gereformeerde gemeenten en actie-India De gereformeerde gemeenten in Zeeland zullen zondag 27 februari inhaken op de actie ter bestrijding van de hongersnood in India. In de erediensten van die dag worden gelden voor de actie ingezameld. NEWYORKSE BEURS De koersen op de Newyorkse effecten beurs zijp. gisteren gedaald bij tamelijk levendige handel. In het eerste uur trad een lichte stïiging in de koersen van sommige fondsen op. maar kort daarop viel eën algemene daling waar te ne men. In de staalhoek was er weinig be weging in US-steel te bespeuren on danks een verhoging van 4 dollar per ton in de extra heffing op zware pleet. Bethlehem en Republic Steel lagen vas ter in de markt. In AKU ging niets om. Philips Elec. sloot op 11%. Royal Dutch Shell op 44% en Unilever op 30 Liebrechts nog geen 100 pet. Van onze speciale verslaggever) Göteborg. De zon heeft Zwe- dens grootste havenstad gisteren eindelijk weer tot een bewoonbare plaats gemaakt. Roerloos hingen I baan zachter zal maken, als er een straf fe wind zal heersen over Göteborg stij gen de kansen vande kleinere Cees Verkerk. Twee Nederlandse troeven, voor alle weertypen één. We hebben wel eens in een slechter schuitje gevaren. Loting lijkt gunstig De vrijdagavond gehouden loting voor de zaterdag bij de wereldkampioen schappen schaatsenrijden in Göteborg te verband met de slechte gesteldheid van de terreinen zal ook het komende weekeinde het programma voor de veld- sporten voor het grootste gedeelte niet kunnen worden afgewerkt. Het gehele korfbalprogramma voor zaterdag en zondag is reeds afgelast. Verder staat reeds vast. dat het hockeyprogramma In de afdelingen noord, oost en west niet door zal gaan. Wat district zuid be treft wordt de beslissing over al of niet spelen aan de verenigingen overgelaten. Ook dit geldt zowel voor zaterdag als als voor zondag. Het gehele amateur voetbal programma voor het komende weekeinde is eveneens afgelast. Voor het betaalde voetbal wordt de keuring van de terreinen overgelaten aan consuls en scheidsrechters. Dit geldt ook voor de wedstrijden op zaterdag voor betaalde jeugd en reserve-elftallen. Inmiddels zijn door de respectieve consuls de voor za terdag geplande competitiewedstrijd GVAVElinkwijk en de bekerwedstrijd Go AheadFeijenoord reeds afgelast, de vlaggen van het Ullevistadton waar, vanmiddag om drie uur het gende resultaat gehad: eerste startschot zal klinken voor i50o meter: de strijd om de schaalswereldti-i le paar: Ard Schenk Ncd.AnbyVnt- lucht overkoepelde het geheel en de temperatuur vloog omhoog van min 15 tot min 5. Enkele uren heeft liet Nederlandse kwin tet onder deze omstandigheden op het jjs van Ullevi vertoefd. Wat sprint- sta rtjes gemaakt, enkele ronden op volle snelheid dc piste beproefd en het oordeel was eenstemmig: ,Als het weer zo is, ko men er wereldtijden uit de bus'. Ard Schenk zegt niet voel meer. Hij liep er wat stil bij en schuwde een lang ge sprek. .Hij is met zijn gedachten al bij het wereldkampioenschap. Bij de eerste dag, by de 500 meter. Een goed teken'. Hij heeft do vorm en de juiste mentale instelling' zegt zijn vader, die al even min veel woorden uit zoonlief krijgt. ,Laat hem maar, Ard kan host zyn eigen boontjes doppen'. Gees Verkerk was heel wat spraakzamer. Zijn ogen twinkelden van de pret. .Weet je nog hoe ik vorig jaar op diezelfde haan Moe klopte? Jonge jonge wat was dat een feest. Ik heb er zin in om weer zoiets te versie ren. Het ijs is prima, ik gleed lekker tij dens de training. Die dokter schijnt toet gelijk te hebben. lit voel me weer best. En morgen? Nee, lk zeg niks, maar ik heb er echt zin in om er voor te knok ken zoals in Deventer. Als nou onzf supporters op die grote tribunes lekker meedoen, dan vlieg ik. Tevreden Bill Lanigan (VS)Peter Nottet (Ned.); 17. Magne Thomassen (Noorw.) —Viktor Kostisjkin Sowjet-Unie18. Yuang Ying-Yi (China)Oerjan Sand ler (Zweden); 19. Seppo Haenninen Finland 5000 meter: 1. Hermann StrutzRenato de Riva; 2. Jonny NilssonGerhard Zimmermann; 3. Tom GrayKees Verkerk; 4. Paul EnockHorst Frcese; 5. Wang Chin-Yu Jouko Launonen; 6. Fred A. Maier Ants Antson; 7. Per Ivar MoeEduard Matusevitsj; 8. Ard SchenkKeiichi Su zuki; 9. Rudi LiebrechtsSvein Erik Stiansen; 10. Jorrit- JorritsniaRaima Hletala; 11. Rainer Klehr—Oerjan Sand ler: 12. Yuang Ying-YiValery Kaplan; 13. Rüdi UsterMichel Thepenïer; 14. Frank LudtkeBill Lanigan; 15. Er- hard KellerPer Willy Guttormsen; 16. Peter NottetViktor Kositsjkiii: Raymond Fonvielle (Fr.)Fred A. Mai er (Noorw.); 4. Eduard Matusevitsj (Sowjet-Unie)Jorrit Jorritsnia (Ned.); 5. Paul Enock (Can.)Jouko Launonen Finl.); 6. Horst Freese (O.-Dld.) Wang Wen-Sheng (China): 7. Jonny Nilsson (Zweden)Michel Thepeniei (Fr.): 8. Per Willy Guttormson (Noor- w.)Rudi Uster (Zwits.); 9. Svein Erik Stiansen (Noorw.)Rudi Liebrechti (Ned.); 10. Wang Shin-Yu (China)- Valery Kaplan (Sowjet-Unie): 11. Jon ny Hoeglin (Zweden)Tom Grav (VS) 12. Iveès Verkerk (Nederland)Rainer Klehr (O.Dld.); 13. Frank Ludtke (Ca nada)Hermann Strutz (Oostenrijk); 14. Keiichi Suzuki (Japan)—Renato dejRaymond Fonvielle—Wang Wen-Sheng; Riva (Italië); 15. Gerhard Zimmermann IS. Jonny HoeglinSeppo Haenninen; (W.-Dld.)—Raima Hietala (Finl.); 16. 19. Magne Thomassen. HERINDELING BESPROKEN IN RAAD Ook Jorrit Jorritsnia, de debutant, w; tevreden over het jjs. ,Ik hoop op een plaats bij de 10.000 meter' zegt by. ,Het kan' heeft trainer Huiskes gezegd en zijn wil is wet hé Peter Nottet lacht wat voor zich heen bij het horen vanj het enthousiasme van Cees. ,Ik maak- me misschien het drukst van allemaal' zegt de man, die terugkwam na Deven ter. .Ik moet laten zien dat ik de keuze van coach Huiskes waard ben. Vorig jaar in Göteborg ging het niet zo best. Het zou dus dubbele revanche kunnen zijn. Maar erg gerust ben ik er niet op. Zo'n verplichting gaat je niet zonder meer voorbij. ,Ook voor Rudi Liebrechts is alles nog geen 100 pet. ,Ik ben nog erg gauw moe. Het is net of je adem met horten en stoten gaat als je alles geeft op de sprint. Dat zal we' van die griep komen. Dokter Lap zegt, dat het ook met mjj volledig in orde is. Enfin als het eens niet met me gaat zal lk de griep echt niet de schuld geven. Dat is geen excuus. Dc 500 meter, als ik daar nu eens een uitschieter op zou hebben. Man dan was ik alles vergeten en zou ik knokken op die 5 en 10 kilometer net zo hard als Cees. En die kan er wat hé?' Krachtproef De Nederlandse schaatsploeg staat van daag voor de laatste grote krachtproef van dit zo succesvol verlopen schaats- jaar. Veel zal afhangen van het weer. De voorspellingen zijn onzeker. Het wordt minder koud, westenwinden kun nen zelfs sneeuw vermengd met jjzel vanuit zee naar Göteborg brengen. Maar dat kan ook later worden. Zo onzeker als het weer, zo onzeker is de strijd om de wereldtitel 1966. Bij zonnig en windstil weer is in onze ogen Ard Schenk de grote favoriet. Maar als de sneeuw de Wat Wemeldinge in 1964 tegen het her- ïndelingspian van gs voor zeven ge meenten op Zuid-Beveland had, geldt voor het nieuwe vier-gemeentenplan nog onverminderd. Het opheffen van We meldinge is .lichtvaardig, voorbarig en niet-rationeel'. De raad heeft er vrijdag avond geen twijfel over laten bestaan, dat men allesbehalve ingenomen is met het nieuwe voorstel én met de manier waarop het tot stand Is gekomen. We meldinge voel. nog steeds het meest voor een nauwere samenwerking van de Beveiandse gemeentebesturen in streekverband. .Voorshands Is onvol doende duidelyk geworden welke oplos sing met het oog op de toekomstige ont wikkeling van de streek nodig is. Eerst over 10 tot '20 jaar kan daarover wel licht een oordeel wonien gevormd', zo zal de raad gs in een brief laten weten. Fel gekant was de raad vrijdagavond met name ook tegen de herindelingsaan- pak van gs. ,Wat enkele jaren geleden nog groot werd geacht, is nu te klein en verdere voorstellen voor nog grotere eenheden zouden voor de gemeentebestu ren niet als een verrassing komen', zo laat men gs weten. ,Met een dergelijk beleid, is men niet op de goede weg". En om die mening te onderstrepen kwam er 'n motie op tafel voor bin nenlandse zaken, waarin de raad zijn verontrusting uitspreekt over de ach terstand in bestuurlijk beraad en stu die over de structuurverandering van het gemeentelijk bestel, waarin wordt geprotesteerd tegen het tegen woordige beleid en herindelingszaken en waarin om een nauwgezet en stel selmatig onderzoek op dit stuk van zaken wordt gevraagd. B en w spreken in een begeleidende brief van .een toestand van normloos heid, waarin de zwakste partij het on derspit delft'. Na een advies van prof. dr H. A. Brasz, hoogleraar bestuurswe tenschappen aan de Amsterdamse v u, komt men bij gs met de suggestie: ,zet over in de loop van een aantal jaren een nota op over de wijzigingen van het gemeentelijk bestel en beschrijf daarin een meer bevredigend beleid'. De heer en VOGEL-WESSELS BOER geven met grote dankbaar heid en met vreugde kennis van de geboorte van een dochter AT.IDA MARCHINA Serooskerke (W-), 18 februari 1966 Oostkapelseweg 39. Heden heeft God uit ons midden weggeno men, na een langdurig, geduldig gedragen lij den, onze innig gelief de vrouw. moeder, behuwd- en grootmoe der ADRIAN A STROO geboren Weedagc, op de leeftijd van 66 jaar. Vlissingen: C. I. Stroo C. L. Koolwiik- Stroo A. Koolwijk Swifterbant: (O.-Fl.): L. S Steller-Stroo J. Steller Montfoor'c: C. J. Stroo W. Stroo- van Doorn Vlissingen: A. C. J. Stroo En kleinkinderen De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 22 febr. a s. Vertrek Crocuslaan 9 des nam. 1 uur. De overledene is opge baard in het zieken huis .Bethesda'. Voor de bewijzen van deel neming, ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MARIA MALLEKOOTE weduwe van I'aulns Paardekooper, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie, A. Paardekooper Kapelle, februari 1966 Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootva der, de heer HUBREGT GOEDEGEBURE echtgenoot van Cornelia Castel in de ouderdom van ruim 90 jaar. Nieuwdorp: C. Goedegebure- Castel s-H.-Arendskerke L. Goedegebure M. Goedegebure- Traas Nieuwdorp: C. Goedegebure G. Goedegebure- Dommlsse L. Mallekote- Goedegebure C. Mallekote Nieuwpoort: P. Goedegebure J. Goedegebure- Wisse jf Krijger C. Krijger-Smient Nieuwdorp: P. Wiskerke- Goedegebure J. Wlakerke Klaaswaal: C. Zegers L. Zegers- van Proyen Middelburg; G. Abrahamse- Goedegebure C. Abrahamse Klein- en achter kleinkinderen Nieuwdorp, 18 februari 1966 Havenweg 60. De begrafenis za. olaatsvinden op maan dag 21 februari vanaf het jeugdgebouw. des namiddags om 2 uur op de algemene be graafplaats te Nieuw dorp. Algemene kennisgeving Heden is na een kort stondige ziekte van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder ELISABETH MARIE LAERNOES geboren Lodder, in de ouderdom van 89 jaar. Leersum: E. Serier-Laernoes P. A. Serier Voorburg: A. Hengeveld- Laernoes J. A. Hengeveld Voorschoten: J. Laernoes A. A. Laernoes- van Akkeren Den Haag. 17 febr. '66 Corr. adres: J. Laernoes, Prof Zernikelaan 23. Voorschoten De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 21 februari >m 14.30 uur te Vlissin gen vanaf Bonedijke- itraat 129. Heden overleed na een moedig gedragen lijden, onze innig geliefde man, vader, behuwd- en groot vader KRIJN JANSE in de ouderdom van 72 jaar. Sint-Laurens: P. Janse-Nijsse P. Faase-Janse Middelburg: Sint-Laurens: Amsterdam: Breskens: C. Faase Chr. Janse C. L. H. Janse-Drlessen C. Meeder-Janse F. Meeder D. J. Janse P. Janse-van Luijk Sint-Laurens. 18 februari 1966 Noordweg 7 De teraardebestelling zal plaatsvinden op woens dag 23 februari aanstaande, op de algemene be graafplaats te Sint-Laurens te 12.30 uur. Vertrek vanaf het woonhuis plm. 12 uur. Heden overleed plotse ling te Deventer onze geliefde zuster, be huwdzuster en tante ADRIANA JANNETJE DRIJGERS weduwe van A. Weteringe, op de leeftijd van 76 jaar. Namens de familie, J. M. Drijgers s-Heer-Abtskerke, 18 februari 1966 Wij, vrienden van de kunstkring ,De Veste', geven met diep leedwezen kennis van het overlijden van de heer MARTIEN BEVERSLUIS De sfeervolle uren van declamatie en muziek onder zijn bezielende leiding zullen wij in dank bare herinnering houden. Veere, 18 februari 1966. GEEN SPREEKUUR. E. Voorhoeve/ arts Voor de vele blijken van be langstelling bij ons 60-jarig huwelijk ontvangen, zeggen wij langs deze weg onze hartelijke dank. M. J. Quaak J. Quaak-STcheele iSchoondijke. I februari 1966. Heden ging van ons heen, onze lieve, zorg zame vader, behuwd- en grootvader JAN HENDRIKUS CONSTANT VAN HOUCKE weduwnaar van Pictcrnella Poppe, in de ouderdom van 77 jaar. Ede (Gld.): S. J. J. van Houcke L. G. van Houcke- Howson Stan Christina Vlissingen. 18 febr. '66 Bejaardentehuis .Ter Reede' Koudekerkseweg 75 De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 22 februari a s des namiddags 2 uur. vanaf het bejaarden tehuis .Ter Reede'. Algemene kennisgeving Heden overleed na een kortstondige ziekte, gesterkt door de ge nademiddelen van de H. Kerk, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder PRIJNTJE LICHTENBERG weduwe van C. A. du Pon, op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam. D. J. J. Winkel- du Pon De Heilige Mis van Requiem zal worden opgedragen dinsdag 22 februari in de paro chiekerk van O. L. Vrouw van de H. Ro zenkrans en H. Jaco bus te Vlissingen om 9.30 uur, waarna de begrafenis op de r-k begraafplaats aldaar. Algemene kennisgeving Heden is zacht en kalm van ons heengegaan, onze innig geliefde moeder en behuwdmoe- der KORNELIA VADER weduwe van Jacobus Luteijn, in de ouderdom van bij na 87 jaar. Koudekerke: W. Luteijn Vlissingen: C. Luteijn L. Luterjn- wielemaker Koudekerke, 18 februari 1966 Dorpsplein 36 De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 23 februari a s. Vertrek Dorps plein 36 des middags 12 uur. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank, mede na mens onze kinderen, voor de mooie cadeaus, bloem stukken en felicitaties, ont vangen bij ons 25-jarig hu welijksfeest. M. Snoek A. Snoek-de Nooijer Voor de vele bewijzen van medeleven, ons betoond b(j het zo droevig ongeval en na het overlijden van onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, broer en zwa ger JAN LOBBEZOO Fam. Lobbezoo Fam. Hoogerheijde Kruiningen. februari 1966. Oostdijk. Daar het ons niet mogelijk is allen persoonlijk dank te brengen voor het grote me deleven voor en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en groot moeder ADRIANA VAN WESTEN geboren Van de Guchte, zeggen wij allen langs deze weg hartelijk dank. Inzon derheid dr Kivlet, zr Filius en mej Meulenberg, voor de liefdevolle verpleging en hulp haar betoond. Uit aller naam, Jac. van Westen Te koop gevraagd: van Nederland en zijn over zeese gebieden -f- fdc) België, Luxemburg, Vati- caan en verder alle West- Europese landen (geen ob ject is te groot). Br. no. 232 bur. PZC. Middelburg. omtrent worden u gratis verstrekt door postbus 12, Axel Te vaag Wat de mening van de Wemeldingse raad over het herindelingsplan van-dit- moment betreft: Lichtvaardig vindt men het. .omdat u de bestuurlijke herindeling motiveert met vage termen' en omdat men de indruk heeft .dat er aan het voorstel geen wetenschappelijk opgezet onderzoek is voorafgegaan'. Voorbarig is het voor Wemeldinge, omdat er voor het gebied ten oosten van Goes nog geen streek- of structuurplan tot stand is ge komen en meer gegevens worden drin gend nodig acht om tot een verant woorde oplossing te kunnen komen. .Niet rationeel' zegt Wemeldinge in de brief aan gs, .want het ongemotiveerd opheffen van kleine gemeenten alleen ter verkrijging van een heden met een groter aantal inwoners achten wij in strijd met de belangen van de bevol king. .Wemeldinge laat gs derhalve we ten, dat men de nadruk wil leggen op de mogelijkheid en de noodzaak om te komen tot de vorming van een district met vérgaande bevoegdheden voor heel Zuid- en Noord-Beveland. Vakantie-woningrull Wiesbaden Did)Aan- geb. huis met tuin, dicht bij bossen, buitenk. Wiesbaden. Gevr. wo ning nabij Noordzee v. 2 volw. en 5 k. (12 tot 2 jaar) van 16/7 tot 14/8. Boesier Am Eichel- garten 12, Wiesbaden. Inl.: Th. Nagel. War- monderweg 22, Oegst- geest, tel. 01710-53076. vanaf 60,- Wan de Ree horloger - Juwelier Middelburg Markt 29 - Tol. 2760 Vlissingen Bellamy park 20 Tel. 2385 Terneuzen Nieuwst raat 14 Tel. 2284 BONTMANTELS Mafson de Pelterle Speciaalzaak in pelterijen Gedlpleigen atelier Hoogstraat 32 Roosendaal Glnnekenweg 35. Breda Telefoon (01600) 3 68 34 KAPPERSACADEMIE VRIJE VESTIGING DAMES- en IIIIIIÏIMIIIHERENKAPPERS vanaf 164,- met garantie. Ook betaalbaar In termijnen zonder rente of kosten J. P. A. ROSSEL Nieuwstr 08. Vlissingen Reparatie van KUNSTGEBITTEN 1 waar u op kunt wachten. Spreekuur dag. van 9-6 uur. B.h dinsd. eD donderd. 6-7 uur. Zaterdag 9-2 uur. tele- Ifoon 4533 Kunstgebittenreparaties. Sneller, beter., en goed koper. Wed. J. v. PEIJL, Spuistraat 65, Vlissingen, telefoon '2697. Tandarts Fijn van Draat Terneuzen De praktijk wordt maandag 21 februari

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 6