Plan Westduin voor recreatie aan kust Schapenhouderij in Zeeland loopt goed Vlissingse bokser werd kampioen van Zuid-Holland Op grondgebied van nieuw Vlissingen en Valkenisse WERELDRAAD VAN KERKEN BIJEEN VOOR VERKIEZING OPVOLGER DR. W. A. VISSER 'T HOOFT Een secretaris of driemanschap? OFFICIËLE PUBLIKATIES Schapenstamboek is bang voor bijtende honden PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 8 FEBRUARI 196G Park en Verblijfsrecreatiegebied Half zwaargewicht Roel Hessens van de Vlissingse boksclub DOS Is maandag avond in Rotterdam op spectaculaire wyze kampioen van Zuid-Holland en Zeeland geworden. hand duidelijk op punten. Het opval lende was dat de Vlissingse .david" een belangrijk gewichtsnadeel had op de Haagse .goliath'. Tiessens woog 83 Vi kilo tegen de Hagenaar byna 100Niettemin was de Vlis- singer duideiyk beter en plaatste meer stoten. De Vlissingse middengewicht Willem Mondt verloor op punten van de Rotter dammer George Verhoeven. Het was een aanvechtbare uitslag en het talrijke pu bliek gaf dan ook luid van zijn misnoe gen te kennen. De Vlissingse zwaarwel- ter André Step, die ook in de ring zou komen, moest wegens ziekte verstek la ten gaan. Demonstratieverbod in Djakarta De militaire gouverneur van Djakarta heeft bekendgemaakt, dat hij gedwon gen was .tijdelijk' alle demonstraties te verbieden, met het oog op ,de negatieve symptomen van een streven om de een heid in groot-Djakarta te verstoren'. Het verbod is In opdracht van president Soe- kamo ingesteld teneinde een sfeer var kalmte en orde te scheppen, aldus de commandant. Vorige maand, tijdens het hoogtepunt van grootscheepse studentenbetogin tegen de regering, werd een dergi verbod afgekondigd. Niettegenstaande het feit dat dit verbod nog van kracht was. hebben ruim dui zend studenten, die al vier weken wei geren colleges te volgen, bij de ambas sade van communistisch-China gede monstreerd, waarbij zij aandrongen op verbreking van de diplomatieke betrek kingen met Peking wegens de .uiterst onvriendelijke houding' van communis tisch-China tegenover Indonesië na J~ mislukte staatsgreep van 1 oktober. fececo I -fe.rr-is.fn vnor jawrm'J? erfizra-, 'er/7 r/rrje* &01Z.G- Op de gemeentesecretarie van kou- dekerkc liggen vanaf vandaag de plannen voor het bestemmingsplan .Westduinter inzage. Dit betreft een .recreatieplan' voor de kust strook noordelijk van het Vlissing se Nollebos tot aan het zomenvo- ningenterrein van het Vebenabos. Het nieuwe plan heeft een drieledi ge functie: stadspark, als voorzetting van het Nollebos; wijkpark ten behoeve van het uitbreidingsplan Pauwenburg; verblijfsrecreatiegebied voor va kantiegangers. Het gebied, dat nu nog geheel in de gemeente Koudekerke ligt maar dat na de grenswijziging deels Vlissingen, deels Valkenisse zal zyn, is nu al voorzien van een deel van de nodige bebossing. Verder is er op enkele plaatsen een be gin gemaakt met de exploitatie van zo merhuisjes en kampeeraccommodatie. Door dit nieuwe plan. dat is ontworpen door het stedebouwkundig adviesbureau Schut in Middelburg, verdwijnt de agra rische bestemming van gronden binnen het plan geheel en zullen de verschil lende vormen van recreatie meer ge coördineerd kunnen worden aangepakt. tijen van het Nollebos zullen naar noordwesten worden uitgebreid tot een totaal van 7 hectare. Aan de landzijde wordt het recreatiegebied begrensd door de Van Woelderenlaan en de Zwaanweg. Oost-west lopen door het gebied een uitloper van de Van Woelderenlaan ongeveer halver wege, bijna aan de noordgrens d« Galgeweg en daartussenin een nieuw geprojecteerde weg. De oost-west we gen maken twee grote en twee kleine parkeerplaatsen t totale oppervlakte 3,2 hectare) bereikbaar. Het merendeel van de 95 hectare van het recreatieplan wordt ingenomen door open groene ruimten, zoals speelvelden, bossages, zonneweiden, een nertekamp en een kinderboerderij. Verder zyn er enige kleine sportterreinen. Naast de twee bestaande is er een aantal nieuwe horecabedrijven ontworpen, een restau rant aan de kop van de ontworpen vij ver en een motel aan de Galgeweg. Nabij dit motel is een logeerbedrijf (bijvoorbeeld een jeugdherberg) gepro jecteerd. Het plan voorziet verder in de aanleg van twee ruime kampeer terreinen (samen 5,5 hectare) voor ten ten en caravans en een terrein (2,5 hec tare) voor kamphuisjes. Een deel van dit laatste terrein ligt binnen de be- bouwingslijn en de huisjes daar zullen niet-permanent zijn. Dat geldt ook voor de consumptietent, die tegen het duin aan zal komen te staan. Verder is een terrein ten noorden van de Galgeweg, zes hectare groot, ge reserveerd voor uitbreiding van het be staande zomenvoningenterrein in het Vebenabos. Hiervoor zal nog een gede tailleerd plan moeten worden gemaakt. Het elftal van Strasbourg Het elftal van Racing Strasbourg, dat woensdag a.s. in Den Haag uitkomt te gen het voorlopig Nederlands elftal, zal waarschijnlijk als volgt worden samen gesteld Doel: Schuth, achter: Hauss, Kalbel. Merschel en Sbaiz, midden: Lazarus en Stieber, voor: Gress, Farias, Szczepa- niek en Hausser. In het elftal van Strasbourg spelen ver scheidene, internationals: de 28-jarige Argentijnse middenvoor José Farias, linksbuiten Gerard Hausser en de 1,73 meter lange amateur-doelman Johny Schuth. De bekendste speler is ongetwij feld de 34-jarige Raymond K&lbel, die met minder dan 35 maal voor het Fran se elftal uitkwam. Racing Club de Stras bourg staat in de middenmoot van de Franse eerste divisie met 22 punten uit een even groot aantal wedstrijden. Mis toegestaan bij gemengd huwelijk De Nederlandse bisschoppen hebben van het heilig officie te Rome telegrafisch bericht ontvangen, dat voortaan ook in Nederland een mis kan worden opgedra gen bij het sluiten van een huwelijk tus sen een rooms-katboliek en een niet- rooms-katholiek. Van de zijde van het aartsbisdom Utrecht werd ons bevestigd, dat een te legram uit Rome was ontvangen en dat nog wordt gewacht op de officiële stuk ken. Aangezien dit een regeling is voor geheel Nederland zal nader beraad vol- ge.D tussen de bisschoppen. Er werd aan toegevoegd, dat een ver klaring van de bisschoppen, wellicht in de vorm van een gemeenschappelijk communiqué, .binnen niet al te lange termijn' kan worden tegemoet gezien. (Van onze kerknieuwsredacteur) Wie wordt de nieuwe secretaris generaal van de Wereldraad van Kerken, als opvolger van de thans 65-jarige Nederlander dr Willem Adolf Visser 't Hooft? De beslissing hierover valt deze week, tijdens de vergadering van de honderd leden van het centrale comité van de wereld raad, dat het beleid van de oecu menische beweging bepaalt en dat vandaag dinsdag om vier uur voor het eerst bijeen komt in het nieuwe wereldraad hoofdkwartier in Genève. De bij eenkomst, waar overigens vele belangrijke zaken aan de orde komen, en die tot thema heeft ,De oecumenische weg en de bij zondere taak van de Wereldraad van Kerken', duurt tot 17 fe bruari. De beslissing van het honderd leden tellende centrale comité zal niet voor vrijdagmorgen bekend worden ge maakt, zo werd maandag in Genève door een woordvoerder van de we reldraad meegedeeld. Oorspronkelijk zou het debat over de verkiezing woensdagmiddag om vijf uur begin nen. waarna donderdagmorgen de uitspraak kon worden verwacht. Visser 't Hooft i3 de eerste secreta ris-generaal van de wereldraad, sinds de oprichting daarvan in 1948 in Amsterdam. En feitelijk al van 1938 af, omdat toen de organisatorische samenwerking al een feit werd. De vraag, wie hem moet opvolgen, houdt de wereldraad al twee jaar bezig, na dat in 1964 als kandidaat voor de op volging werd aanbevolen de Schotse reverend Patrick C. Rodger. Deze kandidatuur verwekte nogal wat op schudding. Thans zou het zo zijn, dat negen per sonen in aanmerking zouden komen voor de post van secretaris-generaal. Hun namen worden echter geheim gehouden, zoals ook de verkiezing geheim is. De commissie van voor dracht, die tweemaal heeft verga derd, is gehouden aan absolute ge heimhouding. daarom is ook niet be kend of er één kandidaat is of meer kandidaten zijn voor de opvolging van dr Visser 't Hooft. Voorzitter van de commissie van voordracht (achttien leden), welke commissie dus de aanbeveling voor het centrale comité opmaakt, is reve rend John Sadiq, de anglicaanse bis schop van Nagpur In India. Drie le den van het uitvoerend comité zijn in de nieuwe commissie gekozen: mrs Kathleen Bliss (Engeland, angli caans), sir Francis Ibiam, presby teriaan uit Nigeria en J. Irwin Miller, disciple uit de Verenigde Staten. Bij de samenstelling van de commissie is gestreefd naar een gelijke verde ling van de leden naar de verschil lende confessies en de geografische verspreidheid van de kerken. Tot de overige veertien leden behoren aarts priester Vitaly Borovoy, permanent VERKIEZINGEN. Ter inzagelegging kandidatenlijsten. De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de provin ciale staten van Zeeland bi de kieskring I Middelburg), brengt ter openbare kennis, dat ingevolge artikel H 3 der kieswet op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd de op S februari jl ingeleverde en door het hoofdstembureau on derzochte lijsten van kandidaten. Middelburg, 8 februari 1966. De voorzitter voornoemd. Mr J. DRIJBER. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN PROVINCIALE STATEN. Deelnemen aan de stemming In een andere gemeente. 1. De burgemeesters van Middelburg. Vlis singen en Goes, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat een kiezer op zijn ver zoek kan worden toegestaan te zijner keuze de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van provinciale staten deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker klezersre- gister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het in dienen van dat verzoek aan te wijzen andere gemeente in dezelfde provincie. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kie- aan wie is toegestaan bij volmacht te 3. De kiezer, die van deze bevoegdheid ge bruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming (dus uiterlijk op 9 maart 1966) In persoon mededeling ter secretarie ener gemeente aan de burgemeester of aan de door deze aange wezen ambtenaar. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters: b. de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte: c- de gemeente in welker kiesregister hij is opgenomen d- zijn adres of laatste adres aldaar; e. de andere gemeente, benevens ee in die gemeente: I. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, welke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvangen 4. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of door de door deze aangewezen ambtenaar ondertekend. Een exemplaar van de verklaring wordt aan de kiezer verstrekt. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecretarie. 8 februari 1966 De burgemeesters voornoemd. Mr J. DRIJBER. Mr B. KOLFT. F. G. A. HUBER De burgemeesters van Middelburg, Vlis singen en Goes, brengen ingevolge artikel K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijg baar zijn de formulieren voor de verzoek schriften om bij de a.s. stemming ter verkie zing van de leden van provinciale staten bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk o\ maart 1966 door de kiezer worden ingediend bij burgemeester en wethouders der gemeen te in welker klezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. Bij het verzoekschrift moet een verkla ring van de gemachtigde worden Ingediend, dat deze bereid is als zodanig op te treden, alsmede, indien de gemachtigde niet ln het zelfde klezersregister Is opgenomen als ■olmachtgever. een door de burgemeester gemeente, waar de gemachtigde in het zereregisier is opgenomen, afgegeven verkla ring. dat de gemachtigde op de dag der kan didaatstelling Is opgenomen in het kiezerere- gister van zijn gemeente en dat de bereid verklaring van dc gemachtigde in overeen stemming is met het bepaalde onder punt 5 ran deze bekendmaking. L Hij. die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kie- zersregtster. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aan wijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever Is niet bevoegd de vol macht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 7. Het verzoek om bij volmacht te stemmen wordt niet ingewilligd wanneer de verzoeker toegestaan in een andere gemeente aan de stemming deel te nemen. 3 februajt i960 De burgemeesters voornoemd, Mr J DRIJBER. Mr B. KOLFF. F. G. A. HUBER. gedelegeerde van de Russische Or thodoxe Kerk uit de Sowjet-Unie in Genève. de orthodoxe metropoliet Me- liton van Heliopolis en Theira uit Istanboel, de orthodoxe Ignatius Ha- zim uit Syrië, twee lutheranen uit Duitsland en Denemarken, drie pres byterianen uit Kameroen, de Verenig de Staten en Frankrijk, twee verte genwoordigers van de Verenigde Kerken in Canada en Argentinië, twee methodisten uit de Verenigde Staten en Australië, een baptist uit de Verenigde Staterf en een congrega- tionalist uit Engeland. Kandidaat Als één der kandidaten voor de post van secretaris-generaal wordt ge noemd de naam van dr Eugene Car son Blake van de Verenigde Presby teriaanse Kerk in de Verenigde Sta ten. Hy zou een vrij grote aanhang hebben in de wereldraad, die 214 lid kerken telt en acht zogenaamde ge associeerde kerken (mét minder da: tien leden), uit protestantse, angli caanse, orthodoxe en oud-katholieke richting. Die kerken zijn verspreid over 93 landen en tellen totaal 350 400 miljoen leden. Genève, het nieuwe hoofdkwartier, is het centrum van zending, evangelisatie, van studie en internationale hulpverlening, van het jeugdwerk en van de internationale zaken. Dr Blake. wiens naam al enige malen werd genoemd, werd 7 novem ber 1906 in St. Louis. Missouri, ge boren en is lid van de United Presby terian Church (ruim 3 miljoen leden). Hij is auteur van het .Plan Blake', dat fusering van de grote protestantse kerken in de Verenigde Staten be oogt. Dr Blake is voorzitter van de com missie interkerkelijke hulp en steun aan vluchtelingen. Dr Blake, die in zjjn jonge jaren lid was van de voet balploeg van Princeton, werd één maal gearresteerd wegens het leiden van een betoging voor de burgerrech ten. Hij is doelwit van ultrarechtse groeperingen in de Verenigde Sta ten, vanwege zijn progressieve uitla tingen over de rassen, de armoede en andere sociale kwesties. Dr Visser 't Hooft geldt als één van makkelqk voor hem een geschikt volger te vinden, waarmee ook al kerken binnen de wereldraad genoe gen nemen. Met de in juli 1964 ge stelde kandidatuur werd in ieder ge val géén genoegen genomen. Het uit voerend comité kwam toen, na ver gaderingen in het Westduitse Tut- zing, met de nogal verrassende voor dracht van de 43-jarige reverend Pa trick Rodger, van de Schotse Episco paalse (Anglicaanse) Kerk, secreta ris van de afdeling voor geloof en kerkorde (sinds 1961). Bedoeling was. dat reverend Rodger januari 1965 in de vergadering van het cen trale comité in de Nigeriaanse plaats Enoegoe zou worden gekozen. Er kwam van allerlei kanten verzet, met name tegen de wijze waarop de voor dracht tot stand was gekomen. Dé fout was, dat zyn kandidatuur té positief was gesteld en dat het uit voerend comité maar met één kandi daat was gekomen en diens naam direct publiceerde. Op het hoofd kwartier en in het bestuur van de we reldraad ontstonden controversen en de kandidatuur werd uiteindelijk niet overgenomen door het centrale co mité. Kritiek Dr Visser 't Hooft bleef daarom nog een jaar aan. Zestien leidende figu ren uit verschillende werelddelen kri- kelijke bladen de handelwijze van het VERGADERING SCHAPENSTAMBOEK: Fokkerij is een gunstige neventak' DE schapenhouderij vormt op veel be drijven in Zeeland een belangrijke ne ventak en beïnvloedt de totale bedrijfs- uitkomsten gunstig. Op heel wat ak- kerbouwbedrijven wordt door schapen het onscheurbare grasland en de stoppel produktief gemaakt en de belangstelling voor de schapenhouderij in dit bedrijfs verband neemt toe'. Het Schapenstam- boek voor Zeeland heeft die tendens ook in 1965 gesignaleerd. Secretaris J. H. ter Keurs maakte dat maandagmiddag de algemene vergadering van het Zeeuwse Schapenstamboek te Goes dui delijk in zjjn jaarverslag: hij consta teerde een stijging van de Zeeuwse seha- penstapel met byna 1000 stuks tot 10.855 dieren. Die styging hield ook een toename van het aantal schapen houdende be drijven in, gedurende 1965. Eind vo rig jaar waren dit er 669, byna 30 meer dan eind 1964. De ontwikke ling van de geregistreerde fokkerij liep parallel met de toename van het aantal dieren en bedrijven en bereik te een .record-omvang': van 1640 schapen in 1964 tot 1870 in 1965. Niettemin wees de heer Ter Keurs erop, dat nog slechts dertig procent van de schapenfokkers georgani seerd is. De oorzaak van de toenemende belang stelling voor de geregistreerde schapen- uitvoerend comité. Rodger was naar hun mening onbekend, behoorde niet tot de pioniers van de oecumenische beweging en was geen dynamische persooniykheid in het kader van de wereldraad. Ook van Russisch-ortho- doxe zijde werden bezwaren gemaakt tegen de voordracht. Niet" in het minst reverend Rodger zélf was .stomverbaasd' over zijn kandidatuur. Algemeen meende men, dat juist een .zwakke' persoonlijkheid kandidaat werd gesteld, omdat in de staf in Ge nève enige sterke figuren geen nieu we sterke man wensten. Hij heeft in middels besloten naar Schotland te rug te keren, zodat zijn benoeming niet langer geldt. Er zjjn thans binnen de wereldraad diverse stromingen. Er is er één, die nu graag een man van studie en doordenking aan de top wil zien, stu die en doordenking ten aanzien van orthodoxie en de dialooz met de R-K Kerk, die mede door dr Visser 't Hooft in een nieuwe fase is gekomen door de werkgroep van zeven r-k en zeven wereldraadafgevaardigden, die sinds vorig jaar regelmatig bijeenkomt. Er is een andere stroming die meer dy namiek wil, die in deze wereld nood zakelijk is. Ook zyn er velen, die vra gen om een twee- of driehoofdige lei ding, omdat het zware werk van dr Visser 't Hooft niet meer door één man kan worden voortgezet. fokkerij zit met name in de hogere gel delijke opbrengst voor dieren met goede slachteigenschappen, zo meende de heer Ter Keurs. Vandaar ook zyn advies aar de Stamboekleden: .aangezien schape vlees in hoofdzaak een exportartikel is voor ongeveer 80 procent is het van belang voortdurend aandacht te schenken aan de opvoering van de slachtwaarde'. Het prijsniveau over 1965 lag gemiddeld gunstig, zo vond de heer Ter Keurs en voorzitter J. Nieuwenhuijse had dat in zijn openingswoord al onderstreept. De voor de fokkerij verkochte dieren brach ten boven de gemiddelde marktprijs een aanzienlyk hogere fokwaarde op. De voor export verkochte dieren naar West-Duitsland werden eveneens tegen goed lonende pryzen afgezet. Wel was het voor de Zeeuwse schapenfokkers wat teleurstellend, dat de laatste voor export gekochte collectie dieren wegens het voorkomen van mond- en klauwzeer niet meer kon worden verzonden. RECORD Voorzitter Nleuwenhuijze kon in zijn openingswoord melding maken van een flinke groei van het Zeeuwse Schapenstamboek. Voor het eerst is het ledental boven de 200 gestegen. By 80 procent van de leden werden keuringen en inschrijvingen verricht. De jublleumfokdag van vorig jaar, bij het tienjarig bestaan van het Schapen stamboek in Zeeland, kreeg maandag middag in het Landbouwcentrum nog een afronding. De rijksveeteeltconsu- lent, ir. W. L. Harmsen reikte er name lijk de bekroningen uit van de provin ciale fokveedag. En dan werden de tien tallen bezoekers op deze algemene ver gadering geïnformeerd over een aantal actualiteiten in de schapenfokkerij. De inspecteur van het Stamboek, de heer J. H. Lantinga, nam die voor zijn rekening. Hij wees erop, dat de Neder landse fokkerij vrijwel geheel is geba seerd op het Texelse ras dat uitsteken de vleeseigenschappen heeft en steeds meer wordt gevraagd in het buitenland; Zeeland exporteerde in 1965 onder meer 70 van de 4000 dieren uit Nederland naar West-Duitsland. In Nederland is het gebruik van schapevlees zeer laag in vergeiyking met bijvoorbeeld Enge land 0.1 kg tegen 10 kg per hoofd van de bevolking per jaar. De heer Lantinga attendeerde voorts op het onderzoek van de schapen in het buitenland en de scholing van fokkers in Frankrijk en Zwitserland byvoor- beeld. Voor Nederland achtte hij dit erg moeilijk te realiseren. Wel wees hij er op, dat het onderzoek op de sehapen de laatste tijd in Nederland goed op gang komt. Als voorbeeld noemde hij onder meer de proeven van de Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland met meer lammeren per worp. Zijn betoog werd geïllustreerd met tal van dia's. De Zeeuwse schapenfokkers ma ken zich zorgen over de schade, die loslopende honden aan de seha- vergadcring een punt spreking geweest en maandag was dat in het landbouwcentrum in Goes ook weer het geval. Het stamboek wil proberen of het mo gelijk is voor alle Zeeuwse ge méén ten een verordening tegen loslopende honden te laten maken en zal over deze zaak contact op nemen met het provinciaal be stuur. Voor de leden van het schapen stamboek was het maandag de vraag of in de verordening nu moeten worden bepaald, dait los lopende honden moeten worden .opgevangen' of .afgemaakt'. ,In de praktijk is opvangen niet vol doende, maar aan de andere kant krijg je bij het .afmaken' last met de "dierenbescherming", zo werd gesteld. Voorzitter J. Nleuwen huijze meende, dat het vaak zwerfhonden zyn, die de schapen te grazen nemen. Iedereen was het er wel over eens: elk jaar ver oorzaken honden, die schapen doodbijten, heel wat schade. Al dan niet met instemming van de standsorganisatie zal men nu over een regeling contact zoeken met gedeputeerde staten. NEWYORKSE BEURS De koersen op de effectenbeurs van New York stegen gisteren bij actieve handel. Laat op de dag was er enige winstneming doch dit had weinig in vloed op de koersvorming. Blauwgerande waarden openden sterk doch vielen voor het middaguur beneden hun beste peil. General Motors bleef buiten een styging in de autohoek en verloor een punt. Studebaker was vast op een gunstig voorlopig rapport voor 1965. Staalwaar- den waren over het algemeen hoger op basis van verwachte gunstige resultaten in het eerste kwartaal. Met grote vreugde en dank baarheid geven wtf kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje LOUIS MAURITS A. J. L. Tichelman- Cahen H. J. Q. Tichelman Pauline Valérie Gerard Temeuzen. 4 februari 1966. Fred, van Eedenstraat 7. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Zie ken, onze lieve, zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader ANTON BORGER op de leeftyd van 63 jaar. Vlissingen: C. A. Borger-Bessc Genève (Zwitserl.): J. G. A- Borger M. Borger-Vlasblom Jacqueline Ingrid Vlissingen: J. J. R. v. Dinteren- Borger J. C. W. v. Dinteren Nicolette André Vlissingen, 6 febr. 1966 Coosje Buskenstr. 46 De plechtige uitvaart dienst zal plaatsvin^ den op vrijdag 11 febr. as, in de parochiekerk O. L. Vrouw van de H. Rozenkrans en H. Jaco bus om 10 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de r-k begraafplaats al daar. Geen bezoek Geen bloemen. H. A. DELFOS Rouaansekaai 47 Middelburg AFWEZIG van 11 febr. tot I maart. Overige artsen nemen waar. Met blijdschap geven wy kennis van de geboorte van ons zoontje SANDER M. J. Roelse J. J. Roelse- Dingemanse O.- en W.-Souburg, 6 februari 1966. Ritthemsestraat 9 Heden overleed onze lieve vader, groot- en overgrootvader D. MONNIER in de ouderdom van byna 96 jaar. Uit aller naam, J. Monnier Hilversum, 6 febr. '66 Johan de Wittstraat 14 Ons bereikte heden het droeve bericht, dat is overleden onze zeer geachte medewerker, de heer A. BORGER Zyn plichtsbetrachting, kennis en energie zul len by ons steeds in dankbare herinnering blijven voortbestaan. Restaurant ,De Caisson' Fam. J. A. Leijs Kapelle-Biezellnge, 7 februari 1966. Heden bereikte ons het bericht dat ls heenge gaan onze geachte col lega, de heer A. BORGER zyn collegialiteit en werklust zullen by ons steeds in herinnering biyven voortleven. Personeel restaurant ,De Caisson'. Heden overleed plotse ling, tot onze diepe droefheid, onze gelief de zorgzame vrouw, moeder, behuwd- eu grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante echtgenote van Abraham Buijs, in de ouderdom van bijna 68 jaar. Haar bedroefde man, kinderen en kleinkin deren. A. Buys J. M. Peene-Buys C. A. Peene A. de Keuning-Buijs W. de Keuning J. Buijs A. Buys- Dingemanse. En kleinkinderen. Middelburg, 7 februari 1966. Dampoortstraat 2. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op don derdag 10 februari aanstaande om 12 uur op de algemene be graafplaats te Middel burg. Hiermede geven wij met leedwezen kennis dat in de ouderdom van 81 jaar is overle den onze oud- en ere voorzitter de heer H. C. V. SOREL. Met dankbaarheid ge denken wij zijn vele arbeid die hij tydens zijn leven heeft ont plooid voor de afdeling en voor de CMB in net algemeen. Namens afdelingsbe stuur en leden van de Christelijke Me- taalbedrijfs Bond, D. Joziasse, voorzitter. M. P. Maas. secretaris. Herplaatsing wegens misstelling. Heden is na een langdurig en smartelyk ïyden van ons heengegaan, onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader PI ETER KOOMAN in de ouderdom van 73 jaar. Middelburg: M. Kooman-Leempoel E. Poortvliet-Kooman A. Poortvliet A. Kooman C. Kooman-van de Pas Bergen op Zoom: A. C. Glinski-Kooman H. Glinski En kleinkinderen Middelburg, 7 februari 1966 Rouaanse kaai 65 De teraardebestelling zal plaatsvinden op don derdag 10 februari as, om 12.30 uur vanaf het sterfhuis. Ps. 42 1 (berijmd) Heden heeft God tot Zich genomen, onze lieve vrouw en moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder FRANCINA BASSIE- VAN LEERZEM, ln de ouderdom van ruim 90 jaar. Middelburg: W. Bassie J. Adriaanse-Bassie A. Adriaanse Vlissingen: F. Maas-Bassie Middelburg: J. P. Oreel-Bassie S. Oreel A. Joosse-Bassie J. Joosse M. Bassie- Dingemanse Vlissingen: P. Maas Leiden: H. Bassie H. J. Bassie- Minheere Amstelveen: W. Bassie M. P. Bassie- Kleijnenberg Klein- en achter kleinkinderen Middelburg, 5 februari 1966 Seisweg 117 Dc teraardebestelling zal plaatsvinden, DV dinsdag 8 februari om 11 uur, op de algeme ne begraafplaats te Middelburg. Geen bezoek, geen bloemen. Heden overleed, zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, onze lieve vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder MACHELINA DALEBOUT (echtgenote van J. B ree weg), op de leeftijd van 67 jaar en 9 maanden. Namens de familie, J. Breeweg Kinderen en kleinkinderen. Kloetinge. 7 febr. '66 Nieuwstraat 10 De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 10 februari '66 om 1 uur vanuit het verenigingsgebouw. P. KLEINEPIER, arts. Woensdag 9 februari geen spreekuur. Heden werd plotseling van ons weggenomen, ons innig geliefd doch tertje en zusje .MARJOLEIN op de leeftijd van 5 jaar. K. H. Maljers M. Maljers- van Schijndel Walter Goes. 7 februari 1966 Valckeslotlaan 135 De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 10 februari. Vertrek vanaf Valcke slotlaan 135 om 11 uur. Heden werd plotseling van ons weggenomen, ons lief kleinkind, ach terkleinkind en nichtje MARJOLEIN op de leeftyd van 5 jaar. Middelburg: Familie Maljers Vlissingen: Familie Van Schijndel Rotterdam: Mevr. C. de Jonge 7 februari 1966. Tot onze diepe droef heid is heengegaan onze allerliefste kleu ter en ons vriendinne tje MARJOLEIN MALJERS op de leeftijd van 5 Juffrouw Jeannette Juffrouw Sarien en alle kleuters. Goes, 7 februari 1966. Openb. kleuterschool ,De byenkorf' Leliestraat 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 16