$ISSÉHy VERENIGDE STATEN STELLEN VREDESCONFERENTIE VOOR Bombardementen op Noord-Vietnam hervat Belgische mijnwerker bij betoging gedood Drukke tweede periode waterschap Zuid-Beveland Russen mikken weer on v LUj ONTWERPRESOLUTIE IN SPOEDZITTING VEILIGHEIDSRAAD TWEE JONGEMANNEN ZATEN VIJF DAGEN OPGESLOTEN IN WAGON Uitgehongerd en uitgeput in een ziekenhuis Russisch schip wordt vermist NEKKRAMP BIJ KLEUTER Staking onder de grond duurt voort VLUCHTELINGENHULP PER ZEGEL KAARTJE NAAR SOESTDIJK Veel schade door het rijden op opdooiwegen Mei een touwtje gerepareerd GRIEPEPIDEMIE IN ENGELAND 209e jaargang - no. 26 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 1 februari 1968 3508, ad». 3647/3643), Panter. Hooldredid I. 2078/3169, adv. 2375). Goei, Gro puil f 11.65 par I bun. lal. 2395. Tarnai 359300 P.Z.C., De Verenigde Ötaten stellen de Veiligheidsraad voor onmiddellijke besprekingen zonder voorafgaande voorwaarden te organiseren tus sen alle belanghebbende regeringen om te komen tot een vredes conferentie inzake Vietnam. Dit staat in een Amerikaanse ontwerpresolutie, die gisteren bij het secretariaat van de Veiligheidsraad is ingediend. De ontwerpresolutie beveelt als eerste agendapunt van een dergelijke conferentie de be ëindiging der vijandelijkheden onder doeltreffende controle aan. De Verenigde Staten hopen dat de Veiligheidsraad zijn goede dien sten zal aanbieden om de resolutie te verwezenlijken, met inbegrip van arbitrage en bemiddeling- De tekst van het Amerikaanse voor stel laat plaats en datum voor een voorbereidende conferentie, die zou moeten dienen ter voorbereiding van een nieuwe conferentie over Indo-China, open- De Veiligheidsraad komt vanmiddag bijeen. De resolutie werd door president Johnson aangekondigd in een re de tot het Amerikaanse volk die door radio en tv werd uitgezon den. In deze rede maakte de Ame rikaanse president bekend dat de bombardementen op Noord-Viet nam maandag zijn hervat na een pauze van 37 dagen. De luchtaan vallen zijn hervat om de bevoorra ding van de Vietcong te hinderen, aldus de president Op een persconferentie gistermiddag, zei de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Rusk, dat de hervat ting der bombardementen noodzakelijk was geworden door het .tragische ne gatieve' antwoord van Hanoi. President Johnson maakte in zijn rede duidelijk dat Amerika had geaarzeld de Vietnamaffaire in de VN te brengen omdat het vreesde op die manier Rus land te dwingen meer steun aan Noord- Vletnam te verlenen. De eerste bombardementen die gisteren werden uitgevoerd, waren gericht op 4 verschillende doelen: militaire opslag plaatsen en verbindingswegen. De Ame rikanen verloren 1 vliegtuig. 'len Zij noemt de vredesactie van presi dent Johnson een diplomatieke zet. die bedoeld was om de openbare mening een rad voor de ogen te draaien. Londen Na laden van spoorwagon ,even' een tukje gedaan Niemand hoorde noodkreten van onvrijwillige reizigers Twee jongemannen hebben vijf dagen lang opgesloten ge zeten in een spoorwagon, die met rubber was geladen. Gis terochtend zijn zij uit hun benarde toestand bevrijd- Uitgehongerd en uitgeput moesten zij in een ziekenhuis in Enschede worden opgeno men- Tukje dematen en deden in de wagon een tukje. Beiden sliepen echter zo stevig in dat zij pas de volgende dag wakker werden. Op dat ogen blik was de trein op weg naar Enschede. laders geen kans gezien de aan dacht van de buitenwereld te trek ken. Kloppen De knapen zijn de 24-jarige H. van den Heuvel uil Schiedam en de 25-jarige H. J. Stanz uit Rot terdam. Vorige week woensdag avond hadden zy de wagon op het goederenstation rechtermaasoever in Rotterdam met rubber gela den. Zij deden dat in opdracht van een cargadoor. Toen zij met dit karwei klaar wa ren, strekten zy de vermoeide le Mankement Het noodlot sloeg echter toe: door een mankement aan'de trein kon niet verder dan Oldenzaal worden gereden. De trein werd daar op een stil spoor gerangeerd en kon later naar Hengelo rijden. De oor spronkelijke bestemming Ensche de werd pas in de loop van vrijdag bereikt. Al die tijd hadden de twee Aan hun onvrijwillig verblijf kwam nog geen einde. De wagon bleef namelijk geladen en wel gedurende het gehele weekeinde in Enschede staan. Pas gisteroch tend slaagde het i wee tal er in door klopsignalen een paar NS'ers op hun aanwezigheid opmerkzaam te maken. Het gebrek aan voedsel en frisse lucht had de twee jongeman nen zo geteisterd dat zij direct moesten worden opgenomen. ffanoi De regering in Hanoi heeft als eerste reactie op hervatting van de Ame rikaanse bombardementen op Nöord- Vietnam de Amerikaanse regering officieel gewaarschuwd dat deze her vatting ,een zeer ernstige crisis voor de vrede en veiligheid van alle lan den in Indochina en Zuidooöt-Azië' heeft veroorzaakt. Volgens het communistisch-Chinese persbureau .Nieuw-China', dat dit nieuws meldde, was de waarschu wing vervat in een .dringend' pro test bij de internationale controle commissie voor Vietnam, ingediend door de Noordvietnamese vertegen woordiger bij de commissie. De Britse regering heeft gisteravond in gestemd met het besluit van president Johnson de bombardementen op Noord vietnamese doelen te hervatten en ver klaard dat Hanoi dan ook onmogelijke voorwaarden voor onderhandelingen heeft gesteld. Het ministerie van buitenlandse zaken verklaarde, dat ,het de Noordvietname- zen nog steeds vrij staat om een einde aan de vijandelijkheden te maken door oprecht de wens tot onderhandelen ken baar te maken'. Maar de contacten die de Britse regering tijdens de pauze in de bombardementen met de Noordviet- namezen in Moskou en Hanoi heeft ge maakt, waren negatief. In de Britse verklaring wordt een brief van de Noordvietnamese president, Ho Tsji Minh, aan koningin Elizabeth aange haald. Daarin eiste Ho dat de Verenig de Staten ,het Zuidviet.namese nationale bevrijdingsfront als de énige, zuivere vertegenwoordiger van het volk van Vietnam' moesten erkennen. Parijs Moskou Het Kremlin heeft een verklaring uit gegeven waarin het de hervatting van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam brandmerkt als een nieuwe daad van agressie waarmee de principes van recht en menselijkheid met de voeten worden getreden. Daaruit blijkt volgens de Sowjet Unie dat de Verenigde Staten niet oprecht vrede wil-1 De Franse regering is ernstig bezorgd over de hervatting van de Amerikaan se bombardementen op Noord-Vietnam, aldus regeringsfunctionarissen. Zy her haalden de vaak door president De Gaulle geuite waarschuwing dat de Vietnamese oorlog kan uitlopen in een nog groter conflict. De regering zelf, die de nieuwe toe stand bestudeert, heeft echter nog geen officiële verklaring uitgegeven. Volgens de regeringszegslieden wil de Franse regering, hoewel zy het niet eens is met liet. Amerikaanse beleid aangaande Vietnam, voorkomen de Amerikaanse leiders in het openbaar in verlegenheid! te brengen. De Sowjet Unie heeft gisteren op nieuw een onbemande raket naar de maan gezonden, aldus meldt het persbureau Tass. De raket de ,Loena-9' ligt volgens een bericht van Tass op een koers die dicht ligt bij de berekende. Alle instrumen ten aan boord werken normaal, aldus Tass. Waarnemers in Moskou zijn van mening dat met de ,Loena-9' een nieuwe po ging zal worden gedaan tot een zachte landing op de maan. De raket heeft wetenschappelijke, tele- metrische en andere meetapparatuur aan boord die zowel automatisch als van de aarde kan worden gesteld, aldus Tass. Het 1194 ton metende Russische vracht schip .Toera' met een bemanning van 28 koppen wordt sedert vrijdag in de Japanse Zee vermist. Het schip was op weg van Fusjiki naar Hirosjima. Vlieg tuigen en schepen van de kustwacht zoe ken naar de Toera'. BELGISCHE ARTSEN STELLEN ULTMATUM De leiders van de negenduizend Belgi sche artsen hebben maandagavond laat besloten nog niet onmiddellijk een na tionale staking uit te roepen ondanks de verwerping van hun eisen door de socialistische ziekenfondsen. Zij waar schuwen echter dan ze wanneer hun eisen voor zondag aanstaande te mid dernacht niet worden ingewilligd, dan direct in staking zullen gaan. Alleen in spoedgevallen zou dan een medische be handeling worden gegeven. Gistermiddag heeft men bij het 5-ja- rig dochtertje van de familie Niekamp In Vaassen nekkramp geconstateerd. Het meisje is ln het Julianaziekenhuis in Apeldoorn opgenomen. De kleuter school die door ongeveer 70 kleuters wordt bezocht ls gesloten. De kinderen moeten pillen slikken. Rijkswacht opent het vuur In de ,Zwarfe driehoek' in Oost-Bel- gië hebben gisleren felle botsingen plaatsgehad tussen de rijkswacht en demonstrererde mijnwerkers. De rijks- In een toespraak via radio en televisie heeft de minister-pre sident, mr J. M. Th. Cals, de nationale actie ten bate van het ICEM-vluchtelingenvervoer Inge leid. Vrijwel dageMjks, aldus de pre mier, lezen wij o.m. over ontvluch tingen, ontvluchtingen door prikkeldraad, over de Berlijnse muur of waar ook, ontvluchtin gen van mensen, die de vrijheid zoeken. Vooral diegenen, die de bezetting hebben meegemaakt in Nederland kunnen zich dat maar al te goed indenken. Vrijheid om een eigen opvatting ook in het openbaar te kunnen zeggen. De organisatie, die sedert een aantal jaren al meer dan een half miljoen vluchtelingen naar de vrij heid heeft gebracht, heett zich nu tot de Nederlandse regering ge wend om medewerking. Voor dit doel zullen postzegels worden uit gegeven, waarop de oproep van koningin Juliana is vermeld: .Breng hen naar veilige haven' Aan deze oproep kan gehoor wor den gegeven door de kaarten, waarop deze postzegels zijn ge- Slakt, in te zenden naar HM de loningin, paleis Soestdijk. De kaarten, waarop een grote zwarte zeven staat gedrukt, wor den ,7-mijls kaarten' genoemd, om dat door de postzegelbedragen van zo'n kaart, een vluchteling zeven mijl dichter bij zijn doel, de vrijheid, wordt gebracht. Doelend op de verwarring die rond deze vluchtelingenactie is geweest, zei de premier ervan overtuigd te zijn dat het niet gaat om organi saties, niet om personen, maar om de vluchtelingen. Namens de regering, aldus mr Cals, kan ik zeggen dat dit een goede zaak is. De premier riep iedereen op om eensgezind en zon der voorbehoud te antwoorden op de koninklijke oproep: breng hen naar veilige haven' Gisteren was toevallig een groep van 114 Armeniërs, afkomstig uit Beiroet, gedurende een uur op Schiphol. Het was een eerste groep van een actie, die georgani seerd wordt door de ICEM, de In- ter Governmental Committee for European Migration. Het hele ge zelschap vertrok om 2 uur gister middag in een speciaal KLM-vlieg- tuig naar New York naar het nieuwe vaderland: de Verenigde Staten. Van de 114 reizigers wa ren er 25 onder 18 jaar. Een 2e groep Roemenen en Joegoslaven zou vannacht in Nederland blijven om vandaag verder te vliegen naar New York. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIEIIIIIIIIIIIIIIIIIII iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii wacht loste schoten en één mijnwerkei bezweek in het ziekenhuis aan een schotwond. Buiten hem werden nog vijf mijnwerkers door schoten gewond. Negentien rijkswachters (marechaus see) moesten naar het ziekenhuis we gens verwondingen opgelopen in ge vechten met mijnwerkers die protes teerden tegen het besluit der regering hun mijn te sluiten omdat die mijn niet meer rendeert. Kolonel Alois Meganck, de comman dant van de rijkswacht zei: .rnijn men sen moesten hun geweer gebruiken uit zelfverdediging. Toen hun traangas op was vuurden zij in de lucht. Toen mijn mensen te veel ln het nauw raakten vuurden zij op de benen. Een mijnwer ker werd door een kogel in de maag streek gedood. Waarschijnlijk is die ko gel afgeketst. Geen betoger Volgens ooggetuigen was mijnwer ker Jan Latos die aan zijn verwon dingen bezweek geen demonstrant. Toen hij geraakt werd was hij op weg naar huis van zijn werk. De opstootjes duurden de hele middag. Pas bij het vallen van de duisternis werd het rustiger. Het toneel van de strijd was de driehoek gevormd door de dorpen Zwartberg. Winterslag en Waterschei. Ongeveer duizend gewapende rijks wachters blijven paraat. Er wordt ook 's nachts gepatrouilleerd met het oog op sabotage. Zitstaking De demonstraties gisteren begonnen bij de Ingang van de mijn in Zwartberg, waar rijkswachters probeerden met traangas een eind te maken aan een betoging. Enkele honderden mijnwer kers gingen toen tegen de politie op de vuist. Zij werkten zich door het politiekordon en trokken naar het zuiden, naar Win terslag, een tocht van vijf kilometer. Inmiddels duurde de zitstaking van 250 man in de mijn van Zwartberg voort. H. M. de koningin heeft de eerste ICE Al-postzegels 1966 met toe-slag gekocht, waartoe een rijdend post kantoor 1X2n de PTT naar paleis Soestdijk was gereden. De koningin heeft door middel van deze zegels een door haar persoonlijk onderte kende oproep gericht tot het Neder landse volk voor steun aan de vluch telingen. (De foto is maandag vrij gegeven! J. HOOFDINGELANDEN WERDEN BEËDIGD Prinses Margriet wil diploma halen bij het Rode Kruis (Var onze speciale verslaggever) femvyl Pieter van Vollenhoven op een .lis- werd gezet by Gasthof Post in I-ech, .-ertehle prinses .Margriet ons dat zy /an plan is een diploma te gaan halen an helpster hij het Nederlandse Rode iruis. Dat gebeurt dan na afloop van laar eursiis in het ziekenhuis .De Llch- enherg' hij Amersfoort. De prinses zal lan een week lang meewerken in een actieve dienst', bijvoorbeeld aan huord /n het hospilaalkerkschip Henri Du uuit. HET waterschap ,I)e brede wa tering van Zuid-Bcveland' is maandag zijn tweede zittings periode ingegaan. Dijkgraaf P. J. J. Dekker beëdigde toen in hotel .De Korenbeurs' de her benoemde en de nieuwe hoofd ingelanden, die in de komende jaren de algemene vergadering van het Zuidbevelandse water schap zullen vormen. Hij gaf de bezoekers in zijn felicitatie- woord na de beëdiging een over- icht van een aantal belangrijke aken, die op het front van de aterbeheersing en de kwaliteit an het polderwater en de ver- etering en vernieif ing van de polderwegen in de aanstaande periode aan de orde komen. De heer Dekker noemde daarbij: liet afwateringsplan van het ge bied Krabbendyke, dat nauw samenhangt mei de aanleg van een nieuwe deltadijk over de schorren voor de Emmanuëlpol- der en waarvan de uitvoering in middels is begonnen; de afwateringsplannen voor de ge bieden Wolpliaartsdijk en Hein- kenszand-Borssele, die in voorbe reiding 2^jn 8 een afwateringsplan voor het ge bied Riiland-Bath, dat in studie is in verband met de nieuwe Sehelde-Rijn verbinding; de uitwatering van De Poel, die naar de dijkgraaf verwachtte, verbeterd tot stand kan komen in het raam van :1e ruilverkaveling van dit gebied; de verbetering can de quartiair> wegen, .die in niet geringe matt ra l afhangen van de wet uitke ringen wegen. Onzekerheden over de uiteindelijke resultaten hier- 'i bestaan, zolang de provincial, verdelingsverordening nog niet is vastgesteld', zo verwachtte de heer Dekker. En dan kregen de juist beëdigde hoofdingelanden maandag uiteraard nog een en ander te horen over wat dijkgraaf Dekker als de primaire taak van het waterschap had beti- eld- de i vciliging van Zuid-Beve- land en n inwoners tegen het bui tenwater Hij sprak op oit stuk van zaken met nadruk de hoop uit. dat de deltawerken, het op deltahoogte brengen van de zeedijken aan de VVesterschelde zonder vertraging uit- fevoerd kunnen worden. .Ik weet, at er nog veel moet gebeuren voor het grootse werk der dijkverzwarin gen zal zijn voltooid, maar ik ver trouw, dat we hetzelfde tempo zul len kunnen handhaven en dat met medewerking van de rijksoverheid het eindstadium zal worden bereikt op het thans daarvoor geplande tijd stip. december 1978' De EEG heeft iets weg van een derde- of vierdehand# bcstclautooljc, aan geschaft door een club v&n zes wakkere jongens. Al een tijd staat het ding on klaar langs de weg, het wil niet voor- of achteruit, tot wanhoop van de groep: de knapen vervoeren namelijk een belang rijke vracht, die ze eigenlijk niet aankun nen. Maar eindelijk, met z'n allen heb ben ze na veel gekrakeel en geruzie hier en daar een noódvcrbindlng gemaakt, er ls een touwtje aangeprutst. en waarach tig, puffend en pruttelend is de motor gestart. Nu maar weer proberen. Een hoge snelheid la met het ding niet te halen, maar ja, het rijdt. Overi gens la het niet te hopen, dat het touw tje zal breken, want dan begint de mi sère opnieuw: aan de kant van de weg en maar proberen de panne te verhel pen. En dan zal het zéér de vraag zijn of die nood verbinding-n en touwtjes- oplossingen het wagentje nog wel op nieuw aan de gang kunnen brengen. Een sombere vergelijking? We geloven het niet. Er is weliswaar hier en daar nogal opgewekt gedaan over de .oplossing* leen weids woord ln dit verband) van de EEG-c riste. Wie echter het communl- een formule is gevonden om de zaak weer op gang te brengen, maar helaas is de formule allesbehalve waterdicht. In de ministers niet hoe het moet worden gedicht. Ze kennen allemaal we! een methode, maar die van Frankrijk ls een totaal andere dan die van de overige partners. In dat geval dus: aan de kant met het wagentje. Maar op dit ogenblik rijdt het. En dat ls na al die maanden van stilstand een essentiële zaak. Er is nu een basis gevonden om samen verder te gaan. een formule .zonder overwinnaars én zonder verliezers' zoals de altijd diplomatieke heer Luns meedeelde. Wie evenwel de commentaren her en der uit West-Euro pa er op naleest, komt anders dan de neer Luns tot de ontdekking, dat er wel degelijk over winst en verlies wordt ge sproken Over het algemeen bltfkt men de opvatting te zijn toegedaan, dat de hoeveelheid water die De Gaulle in zijn Franse wijn heeft moeten doen. vrij aan zienlijk ls. Slechts een minderheid is de mening toegedaan, dat De Gaulle op punten heeft gewonnen, een mening die vooral door de gaul listen zelf wordt ver kondigd. De geschie denis van de EEG-cri- sis in aanmerking ne mende en bovendien de bewoordingen en de strekking van het communiqué overwegende, geloven wij dat inderdaad De Gaulle de wijn het sterkst heeft moeten verdunnen. Maar dat betekent geenszins, dat er nu aan leiding voor een hoerastemming zou zijn. Het wagentje rijdt, maar meer ook niet. Wanneer men bijvoorbeeld de thans ge vonden oplossing stelt naast hetgeen met name in het Nederlandse parlement de laatste jaren als een gewenste ont wikkeling werd gezien, namelijk een groei naar een supranationale structuur met oa verantwoordingsplicht van de Europese commissie in het Europese parlement, dan is er slechts een schamel resultaat bereikt. Want het optreden van Frankrijk heeft er hoe dan ook toe geleid, dat de raad van ministers een zwaarder accent heeft gekregen dan tot nog toe. waardoor de commissie veel meer een technisch dan een politiek ka rakter krijgt, een ontwikkeling die in de toekomst nog wel eens verder zou kun nen gaan. Bovendien moet men niet ver geten: De Gaulle's conceptie over Euro pa en de EEG is gebleven en zal de Franse officiële houding blijven bepalen. Maar desondanks: het wagentje rijdt en dat is belangrijk. Belangrijk. Inderdaad. Of liever: het belangrijkste is. dat men het op gang heeft willen krijgen. Het zou in- "ïressant zijn eens precies te weten aar om De Gaulle tenslotte medewer king heeft willen (of moeten?/ geven. Sommigen betogen, dat hij bij de komen de verkiezingen niet opnieuw een duide lijke nederlaag wil lijaen. Maar het zou ook wel eens kunnen zijn, dat de EEG- natuur sterker is gebleken dan de Fran se leer. Met andere woorden, dat Frank rijk economisch zo sterk aan de gemeen schappelijke markt van de zes is ver bonden. dat het ondanks alle betogen over de grandeur van het eigen land. niet het risico aandurft de banden met de EEG te verbreken of te laten ver breken. En dat zou het meest hoopge- "ende element zijn in de totstandkoming an het compromis van Luxemburg. Als nen nu verder gaat. voorzichtig ma noeuvrerend, zoveel mogelijk het maken van stukken en brokken vermijdend, dan worden de banden tussen de zes onver mijdelijk sterker, dan ook zal het steeds moelljjker worden het wagentje lang aan de kant te laten staan. We zijn vandaag wat te gemakkelijk met diverse beelden, te .beeldspra- kerig' zogezegd: bestelautootje, het dich ten van lekken, water en wijn, we had den het ook nog over de natuur en de leer, en over banden Laten we het toch maar op dat wagentje houden: gesteld dat men kans ziet met het ding op de weg te blijven, wie weet komen dan de zes knapen, die er mee rijden, tot de unanieme conclusie dat ze nu echt een nieuwe auto moeten aanschaffen. Dan kunnen er heel wat zwaardere vrachten worden meegenomen. Er blijft dus nu wat over om te wensen: een betere wa- dijkgraaf dacht niet. dat dit gebaai deze zaak zal bespoedigen. Hy ver wachtte wel. dat er een interimrege- llng uit de bus zou komen. ,De wa terschappen z|jn op dit punt zeer di ligent. We kunnen altijd via de unip van waterschapsbonden bij de mi nister aandrang uitoefenen Maar hei gaat om een regeling, die van alk kanten moet worden afgewogen', zo zei hij. Tenslotte kwamen er in de water- iii schapsvergadering een paar .sehade- I 77 hClRPr gevallen' ter sprake: de naslepen van IS4IVS.I .»APm n Ik.. V.Ik.,1 1.1....I Vanuit de vergadering van het Be- velandse waterschap werd ook nog ingehaakt op de kanttekeningen, die dijkgraaf A. M. Geluk vorige week in de vergadering van het waterschap Schouwen-Duiveland heeft gemaak: over een voorlopige regeling van dé financiële verhouding tussen de wa terschappen en het ri)k nu de de finitieve regeling zo lang uitblijft .Moeten we daaraan geen adhesie be tuigen'. vroeg de heer C van Gorsel aan het dagelijks bestuur. Maar de geval li storm en vorst. De heer Dekker deel de mee, dat het herstel van de storm schade van het waterschap twee we ken heeft stilgelegen vanwege de korst, maar dat dit nu weer herva; is en goed vordert. Somberder geluiden liet hij horen over de opdooi: .Veel wegen zijn zeer ernstig beschadigd. Voor een deel komt dat door clandestien vervoer voor een deel ook door een te grote snelheid, vooral in de bochten. Het herstel zal veel geld kosten, zo ver wachtte hy. Hakenkruisen in Den Haag Op de verjaardag van prinses Beatrix had de Haagse reinigingsdienst het druk met het verwijderen" van tientallen ha kenkruisen, die in zwarte verf op mu ren en schuttingen waren geschilderd. De Swastika was overal .versierd' met de letter C. Het embleem van de vroe gere Duitse nationaal-soctaiistische be weging en de initiaal van de naam van Claus von Amsberg zijn kennelijk be doeld als een protest tegen het hu welijk van prinses Beatrix met de heer Von Amsberg In Engeland lijden meer dan een half miljoen mensen aan griep. De epidemie, die een week geleden begonnen Ls, maakte haar eerste slachtoffers in het noorden van het land en breidde zich geleidelijk naar het ruiden uit. Zater dag bereikte zij Ixmden. Het is een virus van het type B. Aan vankelijk kr -gen alleen kinderen de ziek te, maar nu vallen er ook hoe langer hoe meer volwassenen aan ten proot

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1