mUvINblALL lLLUWOl lUUUAHJ §r ZEELANDS BEVOLKINGSGROEI VIEL TEGEN: 2134 VOORZITTER VAN SER PLEIT VOOR EEN VERZWARING VAN DE BELASTINGDRUK Uitbreiding collectieve voorzieningen gaat niet samen met verlaging Parijs tot concessies bereid Sneltrein ontspoord bij Boxtel OPROEP TOT STRIJD TEGEN DE INFLATIE Zuid-Holland moet Dril' punten meer recreatiegebied d krijgen \4& mh NEDERLANDSE SCHEEPSOFFICIEREN VERDIENDEN DERTIG MILLE TIJDENS ACHT SMOKKELREIZEN Landdag lands'-m D asa sw» GROEI STEUNT GROTENDEELS OP TERNEUZEN Lage geboortecHfers Klein vertrekoverschot Concentratie in 5 gemeenten Secondaire groeicentra Concentratie van verlies 209e jaargang - no. 6 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 8 januari 1966 Leqerpredikanl zonder nniform Pagina 4 3647/3643), Mlddtlburfl, f r«d. 2078/3169, a DRS. DE POUS: Drs. J. W. de Pous, de voorzitter van de Sociaal-Economische Raad, heeft in zijn gisteren gehouden nieuwjaarsrede regering en parlement alsmede werkgevers en werknemers opgeroepen de inflatie te bestrijden. Hij vroeg regering en parlement nader te j overwegen of onze economie in de jaren na 1966 een samen gaan van een sterke uitbreiding van de collectieve voorzieningen met een verlaging van de directe belastingen wel verdraagt. Als lie kwaliteit van het bestaan van de huidige en komende generatie een temporisering of fasering van een stijging van de overheidsuitgaven met meer dere miljarden guldens niet zou gedogen, dan zullen wy bereid moeten zijn, aldus drs. De Pous, een verzwaring van de totale belastingdruk te aanvaarden. 1 fn.-~ Dan zou bijvoorbeeld de loon- en inkomstenbelasting maar niet met meer dan 1 miljard gulden moeten worden verlaagd, hoe zwaar het gemis van de be- lastingspaarhrieven en de tweede tranche van de belastingverlaging (op 1 '1 worden gevoeld. januari 1967) door ons ook Drs De Pous meende, dat het mo ment is aangebroken, teneinde een verzwakking van onze economie en een aantasting van de internationale positie van onze munteenheid te voor komen, om de werknemers te ver zoeken dc loonsvi de buurt wilde als voorzitter van de SER, die nu eenmaal qualitate qua gedwongen is het midden te houden, concluderen dat ons land aardig .self supporting" is gewor den wat de produktie van inflatie be treft. e moderne maatschappij pleegt een overhogingc.. ..v, de produktiviteitsstij-!ln, gingen te brengen. De ondernemers relatief beperkte prijsstijging niet direct riep hy. op bij een zodanige loonont- to' cen ernstige aantasting van de om wikkeling weer actief deel te nemen vanff lehng het streven tot stabilisatie van het prijsniveau. Drs De Pous wilde alle medewerkers van bet nroduktie- proces ervan doordringen, dat het tot behoud van welvaart en welzijn ge boden is voorlopig af te zien van een wezenlijke uitbreiding van de vrije tijd en zich in te zetten voor eén verdere verhoging van de produkti- viteit. ang van de besparingen e leiden, zei Zie slot pag. 6 kol. 1) Hg Niet op drift De kapitein en een aantal officie ren van liet Nederlandse vracht schip ,Inca\ eigendom van de re derij Holland-Drente in Rotter dam, hebben het vorige jaar in De SER-voorzitter vond het nog te vroeg om te stellen, dat onze welvaart reeds op drift is geslagen. De omvang van de orderportefeuilles, de produktie- statistieken, net stuwmeer van bouw- aanvragen en het uitgebreide program ma van overheidsactiviteiten moeten ons ervan weerhouden elkaar een ernstige crisis aan te praten, zei drs De Pous. Anderzijds achtte hij een teruglopen van de bedrijvigheid en een ontspanning van de arbeidsmarkt niet langer een zuiver, theoretische mogelijkheid. Er is in de afgelopen maanden reeds veel gesproken over de vraag, in hoe verre in het recente verleden de inflatie in ons land nog wel van buitenlandse origine is dan wel van het stempel Ne derlands fabrikaat moet worden voor zien. Sommigen zijn zelfs van mening. dat wij van dit artikel reeds een aardige Zuid-Amerika zo'n 30.000 ver- export hebben opgebouwd. Dr» De Pous djen(, met de smokke, van o „j], joen sigaretten en 2000 flessen whiskey. Do recherche van de Rotterdamse rivier politie heeft deze activiteiten ontdekt by een onderzoek naar vermeende on juistheden bij liet invullen van het scheepjournaal door de kapitein van de .Inca', de 34-jarige P. J. van der XV. uit Haarlem. De kapitein zal zich voor de Nederlandse rechter niet moeten verant- oorden voor dc in Zuid-Amcrika ge pleegde smokkel, maar wel voor de knoeierijen in liet scheepsjournaal, die oor een juiste uitvoering van de con trabande noodzakelijk waren. Van der W. is gistermiddag voor de officier van justitie geleid. Begin november van het orige jaar greep de Roterdamse rivier politie de kapitein van een Nederlandse custvaarder, die ten behoeve van sxnok- ;elpartijen in het Middelandse Zeegebied >ok al knoeide met liet scheepsjournaal. Sigaretten en whisky Kapitein Van der W. vervoerde met de .Inca' bananen van Puerto Bolivar en Guayaquie in Ecuador aan de noordkust van Zuid-Amerika via het Panamaka naal naar havens in Florida en de Golf van Mexico. Op de terugweg schip was dan altijd leeg kocht de kapitein in Choristobal, een vrijhaven in Kapitein knoeide in journaal van de Jnca' Smokkelaars liepen op negende reis tegen de lamp retten en whisky. In het eerste halfjaar vam 1965 maakte de .Inca' acht van dergelijke reizen, waarbij per keer 20 tot 30 kisten siga retten en 15 tot 20 kisten whisky werden afgeleverd. Aan elke reis verdiende de kapitein ongeveer 3000, die hij echter wel moest delen met machinisten en stuurlieden. Bij het uitvoeren van de operaties had de kapitein de hulp van deze officieren dringend nodig. Slechts één van de stuurlieden heeft nimmer aan de smokkel mee willen doen. .Landdag bijzondere vrij willige landstorm' is de titel van de veertiendaagse, door Jacques Prince geïllustreerde aflevering in het PZC-zater- dagnummer van de serie ,De vooravond van '40'. ditmaal over een te Goes gehouden landdag van voornoemde mi litaire organisatie. Op pagina 11. Voorts op Pag. 2: Herindeling Walcheren, nieuwe burgemeester in Yerseke. Pag. 3: Hoogtepunt huwelijksdag in RAI, nieuwe aula th Delft. Pag. 4: Sidney v. d. Bergh in Mid delburg. Pag. 5: Kerkdiensten, glasteell aardbeien biedt perspectieven. En in het zaterdagnummer Pap. tl: ,De vooravond van 'ifO Landdag bijzondere vrijwillige landstorm'. Pag. 12: Explosie van lcraehten bij opening toneelseizoen', i> V. W. van Gogh eredoctor en de letter kundige kroniek. Pag. 13: ,Valkejacht'reportage over een oude sport, die herleeft. Pag. 15: Pagina 15' met. onder meer Hazen en auto's Stroo over stropers', plannen voor meer amusement' en Toppers met tcip- vergunning' Pag. 16: Perscommentaren en we kelijkse autorubriek. Pag. 17: Pagina voor de vrouw met onder meer Advies aan fa brikant over moderne huishond- schort' en .Koffie zetten steeds ge makkelijker'. Pag. 19: Kerk en maatschappij met onder meer .Religies van de wereld', Kerken willen verzoening Polen en Duitsland' en Stemmen uit de kerken. accijnsvrije s Deze werden op een van'tevoren af gesproken plaats in de baad van Jam- beli afgeleverd aam contaotmanmen, die met een boot langszij kwamen. Om de ontmoetingsplaat te bereiken moesten koersafwijkingen plaatsvim- den. Evenals het langzaam varen en het gestopt liggen, werden deze niet im het scheepsjournaal opgetekend. Acht reizen Verraad Op de negende reis van de ,Inca' liep het allemaal fout, vermoedelijk door verraad van iemand uit de .Jainbeli-groep'. Toen het 9chip de baai van Jambeli binnen voer, werd het opgewacht door twee douaneboten. De ,Inca' werd vervolgens opgebracht naar Puerto Bolivar, waar een onderzoe- kingsploeg later 54 kisten sigaretten en whisky met een totale waarde vam 15.600 In beslag nam. Door te knoeien met de storelijst trachtte de kapitein de zaak nog te redden. Tevergeefs. Vam der W. kreeg later wel toestemming met zijn schip door te varen. Toen de ,Imca' echter de haven van Tampa (Florida) binnenliep ontving! de kapitein de tip dat hij in verband met zijn smokkelac- tiviteiten bij aankomst in Puerto Bolivar zou worden gearresteerd. Omdat dit ri sico hem te bar was, ging hij in Tam] van boord. Een ander verving hem. I scheepspapieren van de .Inca' kwamen via de rederij en de scheepvaartinspectie bij de rivierpolitie terecht. Van der W. wordt vooral verweten dat hij door zijn smokkelactiviteiten zijn schip blootstelde aan het gevaar van ophouding en aanbrenging. De Franse regering zou volgens inlichtingen van de Duitse so cialistische partij bereid zijn tot concessies aan de EEG© als de bondsregering haar buitenland se en defensiepolitiek meer op Parijs zou richten Dc persdienst van de Duitse socialisti sche partij meldde donderdag, dat president De Gaulle concrete voor stellen voor een gemeenschappelijke Europese defensiepolitiek aan oud bondskanselier Adenauer zal voorleg gen, als deze binnenkort een bezoek aan Parijs brengt. De soolaiististen zéggen hun inlichtin gen te hebben uit Franse diploma tieke kringen in Parijs en Bonn. Voorts heet het dat invloedrijke chris ten-democratische kringen in de bondsrepubliek hopen dat de bespre kingen van Adenauer met De Gaulle een verder .uithollen' van de positie van bondskanselier Erhard en zijn minister van buitenlandse zaken Schroder voorstanders van een At lantische militaire binding tot ge volg zullen hebben. Vrijdagochtend heeft bij de A DM in Amsterdam-Noord een oliebrand gewoed. Olie, welke uit een tank lekte van de Engelse zandzuiger Seaway, die deze week voor IJmui- den werd aangevaren, had op het water vlam gevat. De zandzuiger (links) en de Noorse vrachtvaarder Bonika (rechts) liepen brandschade op aan de scheepshuid. Geen persoonlijke ongevallen Gisteravond omstreeks acht uur is een rijtuig van de sneltrein Maastricht - Amsterdam - Zand- voort even voorbij het stations emplacement van Boxtel gedeelte lijk ontspoord. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Over enkele honderden meters werden de spoorstaven en dwarsliggers be schadigd. Tijdens de ontsporing passeerde de trein juist een overweg (AHOB) waarvan de bevloering werd vernield. Het laat zich aanzien dat het ongeluk langdurige stagnatie ten gevolge zal hebben. Beide spoorlijnen zijn geblokkeerd. De ver binding tussen Boxtel en Den Bosch en vv werd onderhouden met een pen deldienst via Tilburg. De reizigers uit In de gisteren verschenen recre- atienota die de provinciale raad voor de recreatie aan ««•deputeer de staten van /tiid-Iiolland heeft uitgebracht, wordt opgemerkt, dat er in de naaste toekomst een aan tal recreatiegebieden l»U moet ko men, waarbij het SOOO01 vooral zal vallen op voorzieningen in de na bijheid van grote woongebieden. In de nota wordt eto leader gege ven waarin de recreatleplanncn voor de nabije toekomst kunnen worden geplaatst. Daarnaast wordt aangegeven welke plannen in de eerstvolgende vyf jaren naar verwachting tot uitvoering zullen komen. De nota komt met betrekking tot de aard van de benodigde recrea tiegebieden rond I960 tot de vol gende conclusies, Het strand biedt op zichzelf nog voldoende recreatieruimte. De be staande toegangen zullen in het algemeen betere aanvoermogelljk- heden moeten krijgen en een be tere outillage. Er zijn drie nieuwe slagen nodig. Voor de watersport Is het ge wenst, dat het plasscsiareaal wordt vergroot, dat meer dan thans ri vieren, zeearmen en enige kana len worden ingeschakeld door re creatieve ontsluiting en diverse voorzieningen. In totaal dient de wateroppervlakte die ten dienste van de watersport staat, rond de 10.000 hecare te zijn Er is thans ongeveer 3000 ha aanwezig. recreatieve aanpassing van de oe vers van allerlei wateren over een totale lengte van 200 kilometer en een niet nader aangegeven verbe tering van de mogelijkheden om de hengelsport te beoefenen. Duinen en landgoederen hebben ringe kwantitatieve betekenis. Be tere toegankelijkheid is in een aantal gevallen aanbevelens- d. Bij de recreatiegebieden rond de steden gaat het voornamelijk om de aanleg van nieuwe recreatie gebieden van formaat en van zeer gedifferentieerde aard met in to taal een oppervlakte van rond 6000 hectare. Bij het hoofdstuk bermtoerisme wordt in de nota nodig geoordeeld, dat er meer toeristische routes, meer picknickplaatsen en meer andere rustplaatsen komen. In de nota wordt onderscheid ge maakt tussen recreatielandschap- Cen en recreatiestreken. De stre- en zyn naar verhouding veel gro tere recreatiegebieden. Het zijn er in Zuid-Holland vijf: hel piassen- gebied noordoostelijk van Alphen aan de Rijn, de Vijflieerenlanden en omgeving, de Biesboscb, die grotendeels buiten de provincie ligt, de Grevellngen en de kust. Het plassengebied is Ren deel van het zogenaamde middengebied, dat in beide Hollanden en Utrecht Ugt. De acht recreatiegebieden zijn zo gedacht, dat er vijf de Waterweg steden omsluiten, dat twee de Haags-Leidse agglomeratie aan de oostelijke zijde begrenzen en dat noordelijk van Gouda de achtste is te vinden. Dit plan beoogt de volkrijke stadsregionen zoda nig met een redelijk stelsel van recreatiegebieden te omgeven, dat de randstad bewoonbaar blijft. mars der burgemecsterlijke nieuw jaarsredes Is reeds kort r.;> de -ste januari begonnen: vermoedelijk Zal het nog wel de hele maand duren voordat het laatste beschouwende bur- gerrtéeaterlijke woord in de Zeeuwse raadzalen zal zijn uitgesproken. De Be- velandsc burgemeesters beschikken allen echter over één vaat punt: de herinde ling. Hun opmerkingen over dit onder werp kan men inin of meer beschou wen als inleiding tot de raadsdiscus- Jsies, die zich binnen de komende twee maanden moeten afspelen. Burgemees ter Beelaerta van Blokland van Wol phaartsdijk heeft deze week voor een dc-rgelijke inleiding gezorgd en daarin drie hoofdpunten rond dc Bevelandse herindeling aan de orde gesteld, name lijk: a. in de eerste ronde van dc proce dure had er meer overleg tussen ge deputeerden en de streek behoren to zijn; b. in het voorstel wordt één prin cipieel punt de lokale democratie niet aan de orde gesteld; c. niet een fei telijke, maar een gedachte ontwikkeling wordt als breekijzer voor de bestaande situatie gehanteerd. Bij deze drie pun ten willen wij een enkele kanttekening maken. van harte bij te vallen. Voor hem was het een vraag of in deze tijd van toe nemende communicatie het nog wei te verdedigen is met name de eerste fase van deze herindelingsprocedure zich ien te laten afspelen. ftahtlijn achter de schermen moet ontkennend worden be antwoord. Er is op dit punt al eens eerder gewezen, o a door Ir M. A. Geuze, die toen herinnerde aan de voor- en de nazorg bij verkavelingen. In Noord- Brabant hebben gedeputeerde staten enige jaren geleden de moed gehad het initiatief in eerste instantie rond een gemeentelijke herindeling aan de streek over te laten. In april 1964 gaven zij in een bespreking met de gemeentebe sturen uit het land van Heusden en Altena deze besturen toestemming bin nen een bepaalde ter mijn zelf met een plan te komen. Dit olan is zeer onlangs :en provinciehuize in 's-Hertogenbosch in gediend en valt in twee delen uiteen: een herindeling van het gemeentelijk grondgebied, waarbij het aantal gemeen ten van tien wordt teruggebracht op zes, alsmede een gemeenschappelijke re geling, waarbij de overblijvende zes ge meenten een aantal bestuurstaken geza menlijk uitvoeren. Het is niet bekend hoe dit voorstel in Den Bosch of in Den Haag zal worden ontvangen, maar wel staat vast dat er op dit moment in de bewuste streek géén kortsluitingen zijn ontstaan. De conceptratie van wa terschappen weliswaar een geheeel ander onderwerp, maar óók een zaak met vele haken en ogen is in Zeeland van onderop bestudeerd en aangevat. Zover behoeft men overigens helemaal niet te gaan: als gedeputeerden het ini tiatief niet uit handen willen geven, dan is daar begrip voor op te brengen, het gaat hier ten slotte om hun bëleid. Maar waarom destijds niet de eerste stappen gezet in overleg en samen met de direct- beianghebbenden Daardoor zou een stuk medeverantwoordelijkheid zijn ge schapen. Burgemeester Beelaerts heeft in dit opzicht naar ons gevoel behartens- waardige opmerkingen gemaakt. e lokale democratie. Deze uitdruk- fa at om zo formuleerde Wolphaarts- ijks burgemeester het onder meer de afstand raadhuis-bevolking. Het spijt ons, ten aanzien van dit onderwerp kun nen we het standpunt van jhr Beelaerts allerminst delen. Zijn betoog suggereert dat in kleinere eenheden de lokale demo cratie beter zou functioneren dan in grotere gemeenten. Daar geloven wij niet in, althans niet in gemeenten van de grootte, zoals nu voorgesteld in het Bevelandse plan. In kleinere plaatsen kén de democratie soms heel beroerd werken, juist omdat iedereen er iedereen kent. De omvang is niet in de eerste VOORUITGANG IN TASJKENT India en Pakistan hebben gisteren vooruitgang geboekt bij het op- ken in de grotere eenheden, die nu in stellen van een allesomvattende agenda voor de conferentie in de Russische stad Tasjkent die moet leiden tot een oplossing van het geschil-Kasjmir, zo is in welinge lichte kringen vernomen. Van Indiase zijde werd vernomen dat de besprekingen verliepen in - - en plezierige sfeer'. De Russische premier Alexei Kosygin --,7.=°hVvnlkin»'óók "in heeft zich Plateren nnom^k in He heJ 2e arstana raaanu is-Devouring OOK in eenheden klein. Elders in de grot het voorstel van gedeputeerden opgenomen. Naar ons gevoel behoefde dit punt dan ook niet expliciet in de toelichting van het college te worden vermeld: het gaat hier namelijk in de eerste plaats om een zaak van het (nieuwe) gemeentebestuur zelf. De be sturen van de nieuw te creëren ge meenten hebben de verplichting te zor gen voor een militante democratie. Dat harteiïivé i13 een zaak van de pohtieke partijen, J I van het college van b en w en van de raad. Als dat goed gebeurt, dan blijft heeft zich gisteren nogmaals in de^be-!?- sinatH hiinn Hri» -..m i,,r>„h Jaerts worot in anoer veroano - een voorbeeld aangehaald van een .hart- Sjastri bijna drie uur aan aan een lunch. Hierna brachten de twee premiers een toast uit op de Russisch-Indiase vriend schap en hielden een gesprek van 30 minuten. Sjastri en Ajoeb Khan zouden zijn de beschadigde trein zijn met taxi's en eengekomen, de kwestie van een agenda bussen naar'het station in Boxtel ver- 1*-v. voerd. De ontsporing is veroorzaakt doordat van een rijtuig een wielband was afge lopen. De spoorwegen hoopten vanoch tend bij het begin van de reizigersdienst het treinverkeer tussen Boxtel en Den Bosch te kunnen hervatten. voor hun besprekingen voorlopig te la ten rusten. Daarover was een impasse ontstaan aangezien Ajoeb Khan het vraagstuk-Kasjmir tot een officieel agendapunt wilde maken maar Sjastri daarmee niet akkoord ging omdat verwarmende lokale democratie': een openbare bijeenkomst over de ontwikke ling en over het uitbreidingsplan van Wolphaartsdijk. De inbreng van de be zoekers en de grote belangstelling ,vond ik hartverwarmend voor de lokale de mocratie', aldus de burgemeester. Maar alwéér, dat kan een grote gemeente even goed We hebben in Middelburg in het verleden soortgelijke bijeenkomsten meegemaakt met een even grote belang- mir volgens hem heel S«i»« van if Wolphaartsdijk het geval was. Dank zij Het inwonertal van Zeeland steeg in de loop van 1965 van 290.182 tot 292.316, dat is met 2134. Dit cijfer valt tegen. Na dat in 1961 met plus 657 en jn 1962 met plus 877 laagtepunten in de groei waren geregistreerd, trok de toeneming in de twee volgende jaren op: 2069 in 1963 en 2661 in 1964. Een vergelij king met de landelijke groei is eveneens teleurstellend: 1,3% tegenover 'A% voor Zeeland. De samenstelling van de groeicijfers is zeer merkwaardig. Het geboorte overschot aantal geboorten minus het aantal sterfgevallen ongeveer ge lijk is gebleven (2677) is het dalende geboortecijfer (van 5521 tot 5188 of met 333) voor deze daling verant woordelijk. Het geboorteoverscnot dat de laatste jaren tussen 2800 en 2900 zweefde js in een keer tot ruim 2500 ge daald. De verklaring hiervan is ge legen in de veroudering en de gezins verdunning. Wanneer het geboorteoverschot niet zo laag was geweest zou de groei van Zcelands inwonertal weinig min der zyn geweest dan in 1964. De relatieve achteruitgang is dus nauwelijks veroorzaakt door het ver trekoverschot, dat is het aantal men sen dat Zeeland verliet minua hat aantal dat er zich vestigde. Men zie: in 1961 was het vertrekover schot 2164, in 1962 1521. in 1963 803. in 1964 204 en in 1965 377. Het is dan ook zeer goed mogelijk dat het aantal arbeidsplaatsen toch aanmer kelijk is toegenomen, wanneer dit bijvoorbeeld gepaard is gegaan met een veroudering van de beroepsbevol king. Er waren vijf plaatsen met een groei van 250 inwoners of meer. Dat waren Terneuzen (988). Goes (498). Koudekerke (419), Middelburg (375) en Axel (250). Voor Koudekerke is de groei veroorzaakt door het in de ze gemeente liggende Vlissïngse uit breidingsplan Pauwenburg. Dat verklaart de afneming van het Vlissïngse inwonertal met 513 ten de le. De vüf topgemeenten hadden sa- Zoals ieder jaar hebben wfl weer de loop der bevolking van de Zeeuwse gemeenten ingezameld. Vandaag zijn de totaalcijfers be kend, waaruit blijkt, dat Zeeland in 1965 met 2134 zielen is ge groeid. Wij hebben drs M. C. Verburg, de directeur van het ETI voor Zee land, gevraagd deze cijfers te ana lyseren. Hierbij gaat zijn eerste artikel. Middelburg gaf daarbij alleen de inwonertallen, niet de geboortecij fers enz. Die iaatsten werden dus geschat op grond van vroegere ge middelden: dit geldt ook voor Heinkenszand, Kapelle, Kattendij- ke en IJzendijke. men een groei van 2280 inwoners, dat is al meer dan de groei voor Zeeland aangeeft. De verklaring ligt natuurlijk in het achteruitlopen van vele gemeenten. Die is zelfs nog gro ter omdat er nog tien bescheiden groeigemeenten waren. De groei in deze laatste groep be droeg 600. In volgorde gaat het om Tholen (81), Sas van Gent (74), Krui- nlngen (73). Hulst (06), Souburg (60), Oostburg (57), Middenschou- wen (53), Sint-Maartensdyk (48), Zierikzee (44), en Brcskens (44). In de meeste gevallen gaat het dus om wat men secundaire centrumgemeen ten kan noemen. De dertien gemeenten met de groot ste verliezen (exclusief Viissingenj waren verantwoordelijk voor een te- (Zie slot pag. 2 kol. 6) Maar nogmaals: de verantwoorc tante democraten zijn. pent de een dergelijk rigoureus plan niet nood zakelijk, zo meent hij kennelijk. Wordt er inderdaad te sterk vooruitgegrepen Misschien wel, misschien ook niet. Ge deputeerden menen van niet: we zijn ge neigd het college gelijk te geven. Het gaat hier echter om de keuze van een uitgangspunt voor het beleid, een uit- gangspunt dat de één anders zal kie- zen dan de ander. Discussie daarover is evenwel een moeilijke zaak. niemand kan zijn gelijk aantonen. In ieder geval is duidelijk we hebben er deze week 7al eerder op gewezen dat er in het Haagse beleid de laatste maanden een bepaalde tendentie zichtbaar is gewor den, die geheel aansluit bij het herin- delingsbeleid van Middelburg iof i3 het soms"omgekeerd?i. Overigens lijkt ons dit .ontwikkelingspunt' uit de (hier slechts globaal weergegeven) reeks op merkingen van Wolphaartsdijks burge meester niet het belangrijkste. We! de kwestie van het vooroverleg. Voor Zeeland echter is de pap helaas te dien aanzien gestort Maar misschien, dat het betoog van de heer Beelaerts óók elders wordt gehoord. Het i3 te hopen, want de procedure kan beter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1