PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HUWELIJKSGESCHENK ZAL BESTAAN UIT SERVIES, TAFELZILVER EN GLASWERK Comité zal ze bij voorzn inzamelen Russische professor door Amerikanen uit Athene gesmokkeld ,Vijf gaan akkoord met gesprek in Luxemburg Goes wil stadsverkeer thans beter beloodsen ichtig zijn Sake van der Ploeg treedt uit comité huwelijksgeschenk Levpn met de vrijheid VERLOOFDE PAAR HEEFT KEUS REEDS GEMAAKT Fulltime-baan van 8 weken' Kleuter gestikt PTT ZOEKT KORTSTE WEG VAN DE GIRO NAAR RIJKSPOSTSPAARBANK Varkenspest in Dedemsvaart Verkeersbordjes verhangen.... 209e jaargang - no. 5 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 3508, adv. 3647/3643). dv. 2375) Ca.., Grot. t 2. tal. 6140 (b-e.9- I. 7853, adv 5213). Ootlburt, Vrijdag 7 januari 1966 En de boer - hij spitte voort Pagina 2 359300 P.Z.C. T Om persoonlijke redenen (Van onze Haagse redactie) Volkomen onverwacht heeft het tweede-kamerlid Sake van der Ploeg, voorzitter van de werkgroep inzamelingen van het nationaal co mité voor het huwelijksgeschenk voor prinses Beatrix, gisteren la ten weten dat hij om persoonlijke redenen heeft bedankt als lid van het comité. Hij zei ons gister avond laat, na een lezing in het dorpshuis in het Groningse dorp Harkstede, dat het werk hem plot seling teveel was geworden. ,A1 een vakverenigingsbestuurder (hij is voorzitter van de Algemene Nederland se Agrarische Bedrijfsbond van het NW) op een gegeveD moment moet kappen met een werk, dat hij met één of twee vergaderingen dacht klaar te hebben maar dat blijkt een fulltime- baan van acht weken te worden, dan is het beter dat hij één dag in het nieuws is dan dat een paar weken later een zwart omrande advertentie van hem in de kranten staat'. De heer Van der Ploeg deed onlangs van zich spreken toen n;j een privége- sprek met Claus von Amsberg had ge voerd om te kunnen besluiten of hij in de tweede kamer, waar hij lid van de PvdA-fractie is, vóór de goedkeurings wet voor het huwelijk van de prinses zou stemmen. Gistermiddag deelde mr J. A. Jonk man, de eerste voorzitter van het na tionaal comité, mee dat de heer Van der Ploeg ,tot ons en zijn leedwe zen' als lid van het comité had be dankt, ,hij heeft dit gedaan om per soonlijke redenen die in hemzelf lig gen en die niet te maken hebben met een verandering in zijn sympathie voor ons comité. Het ligt niet op mijn weg, persoonlijke beweegredenen van een ander mee te delen', aldus de heer Jonkman. De heer S. van der Ploeg verklaarde gisteren desgevraagd aan het ANP, dat uitsluitend persoonlijke overwegingen en geen andere motieven een rol heb ben gespeeld bij zijn beslissing terug te treden als voorzitter van het inzame lingscomité. ,Ook heb ik daarover met niemand overleg gepleegd" zo voegde hij daaraan toe. Nadat hij als voorzitter van de werk groep inzameling was aangewezen, heeft de heer Van der Ploeg wel be seft dat een vermenging zou kunnen plaatsvinden van zijn afkomst en maat schappelijke werkzaamheden in het ver leden en thans met het lidmaatschap van het comité. .Maar dat het zou gebeuren op de wijze als ik nu heb ervaren, was een grote teleurstelling. Het lijkt wel of het om mij gaat in plaats van om het huwelijksgeschenk. Daardoor is, naar het oordeel van heer Van der Ploeg, aan zijn lidmaat schap van het comité een onzuivere di mensie gegeven. ,Ik weet van mijzelf dat ik een andere man ben dan die welke in de afgelopen dagen in allerlei publi- katies is geschetst'. (Van onze Haagse redactie) Het nationale huwelijksgeschenk voor prinses Bea trix en Claus von Amsberg zal bestaan uit een ser vies, tafelzilver en glaswerk, nodig om ,een goede avondmaaltijd te kunnen geven' zo heeft de eerste voorzitter van het nationaal comité huwelijksge schenk, mr J. A. Jonkman, gistermiddag in Den Haag meegedeeld. De prinses zal een deel van het geschenk dagelijks kunnen gebruiken, waardoor het haar steeds zal her inneren aan de band met een zeer groot deel van het Nederlandse volk, aldus de heer Jonkman. Het gescnenk is gekozen door het prinselijk paar. De uitgebreidheid van het servies, glaswerk en bestek zal kunnen afhangen van het bedrag dat wordt inge zameld. Het zal minstens 36-delig zijn, zo vernemen wij. Bijdragen voor het geschenk kun nen worden gestort op postreke ning 25 ten name van het natio naal comité huwelijksgeschenk, en bij alle banken. Overal in het land zullen plaatselijke comités inza melingen houden. Ook rijksgeno ten in Suriname en de Nederland- In Stockholm viel er woensdag 51 miljard ton sneeuw. In de Zweedse hoofdstad zijn de sneeuwruimers de situatie gisteren weer meester ge worden. Vrachtwagens rijden af en aan naar de haven om de witte last in het water te kieperen. Van een .opgedrongen situatie' is vol gens de heer Van der Ploeg sprake, om- lat zijn aanvankelijke beweegredenen in feite niet meer te rymen zyn met de recente ontwikkelingen. ,Dit bevredigde had gekregen. Een zusje (4) van mij niet meer. In het helang van de kleuter meldde, nadat z(| naar haar werkzaamheden van het comité vond Ik broertje was gaan kijken, dat .broertje het tenslotte beter mijn beslissing thans erg ziek was'. Het kind was toen al over- kenhaar te maken dan op een later leden en overbrenging naar een zieken- moment'. huis had geen resultaat meer. BEROVINGEN IN DEN HAAG Op het politiebureau aan de Jan Hen drikstraat in Den Haag is in de nacht van woensdag op donderdag een man binnengebracht die gekleed was In niet meer dan ondergoed en overhemd. Het was een 47-jarige kok uit Nijmegen (J.—J. van der W.). die verklaarde de avond te hebben doorgebracht in een ca fé aan de Dunne Bierkade in gezelschap van vier mannen, die zich weghaastten toen moest worden afgerekend. Even la ter werd hij op straat uitgekleed door twee mannen. Een 49-jarige aanne mer uit Johannesburg (Zuid-Afrika), P. H. van G., heeft de politie verteld, dat hij door twee mannen is neergeslagen op de hoek van de Hoge Nieuwstraat en de Schoorstecnvegerstraat, waarna hij be roofd is van 500 en 7000 travellers cheques. Hij had zijn kleren nog aan, maar liep bij liet incident een gebroken arm en een scheurwond naast zijn oog op. .Opgedrongen' Man verdronken bij dijkdichting in de Biesbosch Na vier weken onafgebroken werk gisteren het grote gat van de polders van het kroondomein in de Brabantse Biesbos volgespoten. Vijf gezinnen zijn hierdoor van de wateroverlast bevrijd. De blijdschap hierover is in de namid dag overschaduwd, doordat het dichten van het gat in het laatste stadium een slachtoffer eiste. De negentienjarige G. Noorloos afkom stig uit Werkendam, die bezig was met het lossen van stenen, is op onverklaar bare wijze van een zolderbak in het snelstromende water verdwenen. Na drie kwartier wist men het lichaam van het slachtoffer te bergen. onJer snee'or"d Het S-jarig jongetje Van Hoopen uit Groningen is gestikt onder een plastic zak niet kegels, die het mee naar bed (Zie slot pag. 3 kol. 5) Het booreiland Jle-de-Francedat in opdracht van de Franse firma Foromer SA op de IHC-HoUandwerf .Gusto' in Schiedam is vervaardigd, werd donderdag via de Nieuwe Wa terweg naar zee gesleept. Het boor eiland zal exploratieboringen ver richten langs de westkust van Afrika. SPAARBANKBOEKJE WORDT AANGEPAST Pensioenraad gaat integraal op de giro over (Van onze Haagse redactie) De PTT overweegt om het sparen via de giro bij de rijkspostspaarbank nog ge makkelijker te maken. In zijn nieuw jaarsrede heeft de directeur-generaal van de PTT, prof ir G. H. Bast, aange kondigd, dat de geautomatiseerde admi nistratie van de rijkspostspaarbank te zijner tijd wanneer liet nieuwe giro- gebouw te Arnhem gereed is bij ile giro zal worden ondergebracht. Nu steeds meer werknemers hun salaris op hun rekening bij de postcheque- en giro dienst ontvangen zullen ook meer men sen er behoefte aan hebben een gedeel te van hun salaris rechtstreeks op een spaarrekening over te doen boeken. Op het ogenblik zijn hiertoe twee moge lijkheden: een machtiging aan de giro, waarbij men aan een vaste periode is gebonden of het uitschrijven van een overschrijving. In hoeverre deze proce dure nog te vereenvoudigen valt kan dc PTT nog niet zeggen, men streeft er echter wel naar. Voorts kan met het voortschrijden van de automatisering bij de rijks postspaarbank ook verwacht worden, dat het spaarbankboekje zijn wat ar- chaïtisehe vorm zal verliezen en meer aangepast zal worden aan mo derne administratiemethoden hun woonplaats, dan verliep de uitbe taling en moest opnieuw betaling wor den aangevraagd. Zij ontvingen een be drag aan contanten, waarmee, bijvoor beeld via stortingen betalingen moesten worden verricht. Krijgen zij hun geld op de giro, dan kunnen zij zonder gebruik making van de kascheque op een zelf vast te stellen dag contant geld opne men op elk willekeurig postkantoor en zij kunnen een aantal overige betalin gen via de giro laten lopen. Er zijn bij de pensioenraad nognl wat protesten binnengekomen van mensen, die schreven: laat u het maar bij het oude. De pensioenraad gelooft echter, dat dit een kwestie is van .onwennig heid' en dat men de nieuwe regeling wel zal accepteren, wanneer men Inziet, dat zij minder geloop naar een postkan toor met. zich meebrengt. VERDWENEN TIJDENS FILMVOORSTELLING ATOOMGELEERDE VROEG OM POLITIEK ASIEL Het regeringsgezinde Griekse dagblad Eieftheria schreef gisteren, dat de 40-jarige Russische professor Nikolai Maslokovitsj vorige maand door Amerikaanse functionarissen uit Griekenland is gesmokkeld, nadat hij het toeristengezelschap waartoe hy behoorde in de steek had gelaten. Volgens het blad richtte de Griekse mi nister van buitenlandse zaken, Tsiri- mokoso. vorige week een protest tot de Amerikaanse ambassadeur in Athene inzake de verdwijning van de Russische professor. Ambassadeur Talbot bood bij die gelegenheid zijn verontschuldigingen aan voor het feit dat hij de Griekse regering niet op de hoogte had gesteld. Toen het Griekse ministerie van buiten landse zaken de Amerikaanse ambas sade verzocht behulpzaam te zijn b(j de opsporing van professor Masloko vitsj onthulde ambassadeur Talbot dat deze Griekeland had verlaten en ,zich onder Amerikaanse hoede het buitenland ophield'. .Ambassadeur Talbot heeft de Griek se regering laten weten dat de Ame rikanen bereid zijn Russische afge vaardigden in het buitenland te ont vangen voor een bezoek aan de ge leerde'. aldus het blad. De Griekse regering heeft de Sowjeit- Unie inmiddels meegedeeld, dat zij niets met de zaak te maken heeft. Atoomgeleerde i atoomgeleerde zijn. Hii dween op 17 december toen nij met een uit 250 personen bestaand gezel schap aan boord van het passagiers schip Adhsaria een bezoek aan de Griekse hoofdstad bracht. Hij wandel de tijdens een filmvoorstelling de bio scoop uit en is nadien niet teruggeko men. De Griekse politie speurde, op verzoek van de Sowjet-ambassade, in hotels en ziekenhuizen evenwel zon der resultaat. Volgens Elftheria dreigden de Russen zelfs de diplomatieke be trekkingen te zullen verbreken indien de prof niet zou worden teruggevon den. Eén punt op agenda Duitsland, Italië en de drie Bene- luxlanden zijn bereid met Frank rijk op 17 en 18 januari in een bij zondere vergadering van de mi nisterraad van de Europese eco nomische gemeenschap in Luxem burg de mogelijkheid te bespreken om uit de huidige crisis in de Europese gemeenschappen te ge raken. Op de agenda van deze vergadering zal De voorzitter van het r-k werkge versverbond, mr P. M H. van Boven, heeft deze week in het blad van zijn organisatie een aantal pessimis tische opmerkingen gemaakt over de situatie van dc- Nederlander in deze tijd. Naar zMn mening is de hedendaag se Nederlander niet .zo'n gelukkig mens al» onze welvaart zou doen vermoeden'. De welvaart zelf is daar mede schuld aan: .zij tast ons allen aan'. En mr Van Boven vervolgt: .Wij weten niet hoe veel idealisme zij in ons reeds heeft gedood, hoeveel bereidheid tot offers zij heeft vernietigd, hoezeer zij onze horizon heeft verengd, onze belangstel ling heeft gericht op louter materiële zaken'. Na enkele opmerkingen over het politieke bestel in ons land betoogt mr Van Boven voorts nog, dal de Neder lander zich niet geintegreerd voelt in de gemeenschap waarin hit leeft: ,Hjj is geneigd zich terug te trekken op zijn eigen leven'. Opmerkingen als deze zijn altijd geschikt om her en der instem ming te verwerven, een neiging tot cul tuurpessimisme ls menigeen aangeboren. Maar dat ontslaat ons niet van de plicht na te gaan of de opmerkingen van mr Van Boven wel Juist zijn. We hebben de indruk, dat hij zijn betoog binnen té enge grenzen heeft gehouden. Ten onrechte beschouwt mr Van Bo ven deze verschijnselen te behoren tot de Nederlandse samenleving. De door hem aan de orde gestelde proble men hebben in feite te maken met de plaats van de individuele mens ln de westerse beschaving ln dit tijdsbestek. Dat ls een mondvol en klinkt wellicht overdreven, maar het is niettemin Juist. Globaal aangeduid gaat het hierom: de mens van nu in West-Europa gaat niet zozeer onder armoede gebukt als wel onder de omstandigheid, dat hij een automaat, een radertje Sn een enorme machinerie is geworden. Daarnaast ls een vroeger ondenkbaar geachte vrijheid zijn deel geworden. An ders aan ln de laren dertig behoeft hij zich in déze tijd als regel levensbehoeften, de strijd om het be staan is géén hard gevecht om een kale boterham. Er ia daarnaast een uit gebreid stelsel van verplichte of vrij willige maatregelen ontstaan, waardoor het sparen voor de oude dag niet zo nadrukkelijk nodig is als vroeger wel het geval was. Deze ontwikkelingen gaan bovendien nog weer gepaard met ver anderingen op geestelijk terrein. Zo is de druk van de gemeenschap, van de moraal en van de kerk om enkele voorbeelden te noemen veel minder geworden. Velen achten deze controle voor henzelf zelfs verdwenen. Voorts is er een grotere mate van mobiliteit, de mens reist algemeen, jongeren en oude ren trekken er op vrije dagen op uit. allemaal factoren die vergeleken bn vroeger een totaal andere levensstijl hebben opgeleverd. Oude banden zijn verbroken, met als gevolg dat de mens nu voor de opdracht staat deze nieuwe vrijheid sommigen zullen haar los bandigheid noemen zinvol in zijn leven te verwerken, daarin idealen te hebben en tot offers bereid zijn. Tryheid op allerlei gebied zinvol ver- V werken: d&ar gaat het om. Men moet toegeven, dat ait niet altijd lukt. Maar betekent dat nu, dat er vergele ken bij vroeger veel idealisme is ver dwenen, dat offervaardigheid is ver nietigd, of dat de belangstelling uit sluitend op materiële zaken zou zijn ge richt? Eeu tegenvraag: was er vroeger dan zoveel meer idealisme of offervaar digheid dan tegenwoordig 7 Weineen, de mens vroeger was precies als die van nu, géén haar beter, géén haar slechter. In de dagen van bijvoorbeeld de negentiende eeuwse armoede of van de grote crisiswerkloosheid, was er even goed sprake van materialisme, van be- %AntltJn 1 Griekse minister van buitenlandse zaken, Tsirimokos, bevestigde giste ren dat professor Maslokovitsj Grie kenland had verlaten. Hij had zich naar een ander westers land begeven en daar op de Amerikaanse ambassa de om politiek asiel verzocht, zo zei hij. er aan toevoegend dat de Rus uit vrye wil had gehandeld. constaieerd; 32 varkens moesten afgemaakt. De veeartsenijkundige dienst heeft ln samenwerking met de gemeente maatre den getroffen om uitbreiding van de jesmettelijke ziekte te voorkomen. Tot nu toe kwam alleen mond- en klauwzeer in het gebied voor. éen pont stean; de situatl, in de gf*" fFSS. gempiïn.chappeD, aldu, is gisteren na afloop van een bijeenkomst van het eo- .g i de mlté van vaste Jrtegemvoordigers der ">«f gelija geoieven E«eren en EEG-Ianden ln Brussel ternomen. JIW veranderd. En het zijn acze omstandig- Aanvankelijk hadden de .vijf 13 en 14 heden, waarmee we nog niet zo erg Januari voorgesteld als datum voor de goed weg weten. In de Verenigde lijzondere EEG-mmisterraad. De Fran- staten, waar het proces der verandenn- se regering gaf echter de voorkeur aan gen eerder is ingezet, is er ook eerder Hit firlifl tnIJ de Hians ook door hen aanvaarde da- j over nagedacht. Jaren geleden schreef Uil Vlljc Wil turn. De vergadering, die zal worden daar de bekende paycnoloog Erich voorgezeten door de Luxemburgse mi-|Fromm een boek onder de titel: .Escape nister-president P. Werner, zal niet door,from freedom, een werk dat m het de Europese commissie worden bijge- Nederlands werd vertaald onder de woond. De .vijf hebben .bij wijze van naam: .De angst voor de vrijheid', uitzondering" hierin toegestemd. Frank- Fromm analiseert in dit boek het ver rijk had dit als voorwaarde gesteld om-schijnsel, dat de mens zijn moeizaam dat het de al meer dan een half tear verworven vrijheid vaak niet aankan, oude crisis in de Europese gemeenschap-De mens zal echter moeten leren vrij pen niet wil bespreken in aanwezigheid I te zijn en toch niet eenzaam, kritisch van de commissie. i en toch niet vertwijfeld, onafhankelijk De minister van eeonomlsehe raken. J?! drs J. M. den üyl. heeft als periodiek taai- Zö betoogt hij. Eed artikel als dat voorrïtler van 'de ministerraad der vaP "»r *m «wen w.jst er evenwel op EGKS het initiatief genomen om de aat sommigen er asm Optelen at dit landen der gemeenschap nit te ideasü kan worden bereikt. Maar wordt digen begin febrnari een zitting an '"""'""Jf.l "'"J, Tg??",™ dt>°.r de raad In Lmtemburg te handen. omstandigheid, dat zij bet heden toetsen met geïdealiseerde normen, van toepas- In Luxemburg verwacht men, dat in sing op de omstandigheden van gisteren ieder geval België, Luxemburg, Italië - en Duitsland instemmend zullen reage ren. De EGKS-ministerraad is sedert het begin van de Franse boycot van de Europese gemeenschap, in juli vorig jaar, niet meer bijeen geweest. De be langrijkste zaken waarvoor beslissingen van de raad nodig waren, zijn schrifte lijk afgehandeld. varkenspest ge- moesten worden en eergisteren? Waarom zou men wanhopen? Zouden de goede eigenschappen van de mens idealisme, offerbereidheid bv vandaag en morgen eerder verstikt worden onder het kwade dan gisteren? We geloven er niet aan. De mens past zich misschien langzaam aan de veran derde omstandigheden aan, langzaam en ten koste van strijd. Maar strijd is de wet van het leven, heeft de onverwoest bare Pieter Geyl uitgeroepen in zijn afscheidscollege 31 mei 1958 te Utrecht. En hij zei bij die gelegenheid over onze tijd: ,Een rampzalige eeuw? Het is een eeuw, die eisen aan ons stelt En in weerwil van de weeklagers en de dromers zie ik om mij heen verblij dende tekenen van de wil om daaraan te 'oldoen'. Onwennigheid Met ingang van het eerste kwartaal van 1966 zullen ook gepensioneerden, die hun pensioen via de pensioenraad ont vangen, dit op een girorekening krijgen Aan alle pensioentrekkers is een brief gezonden, dat zij voortaar hun geld al- feen nog maar via de giro kunnen krij gen en wordt hun, voorzover zij nog geen girorekening hebben geadviseerd er een te openen. De pensioenraad zorgt voor de benodigde formulieren voor het aanvragen van een girorekening en re gelt alles voor hen. De pensioenraad wijst er op en heeft ook de pensioengerechtigden er op ge wezen dat deze wijze van uitbeta ling voor hen voordeel oplevert. Tot nu toe moesten zij hun geld elk kwartaal op een vaste dag aan een postkantoor gaan Innen. Waren zij ziek of niet in Goes is bezig met plannen, die moeten voorkomen dat het in de toekomst verkeerd loopt met het verkeer in de stad. De korps chef van de Goese gemeentepo litie, inspecteur L. G. Visser iverkt aan een .nota' waarin de verkeerssituatie in de hele stad wordt doorgelicht. De opzet is om bij nieuwe maatregelen zo veel mogelijk uit te gaan van de bestaande wegensituatie in Goes. Het ziet er naar uit, dat in de Ganzestad heel wat ver- keersbordjes verhangen of ge hangen zullen worden om de stroom auto's zo soepel moge lijk door de straten te kunnen loodsen. spreekt dat het meest Het totale beeld is daar onoverzichtelijk, soms zelfs wanordelijk. Ie staat er vaak voor verrassingen en onverwachte si tuaties', vertelde ons de korpschef. inspecteur L. G. Visser. Maar dat ls niet het enige: ook buiten het cen trum van Goes heeft het verkeer het moeilijk. In de buttenwyken bijvoor beeld zijn de straten vrij smal, ter wijl er aan twee kanten geparkeerd mag worden. Lastig voor het ver keer dat verder wil en praktisch niet door kan rflden. En omdat men b(J i de verkeerssituatie inoet uitgaan van de bestaande stra ten zullen het instellen van éénrich tingsverkeer en wachtverboden in heel wat straten van de stad straks voor een oplossing moeten zorgen Om de stand van verkeerszaken in Goes efficiënt te kunnen hekijken is de stad verdeeld in vier wijken die elk afzonderlijk worden behan deld. Goes-Oost, binnen het raam van de vierhoek Heernisseweg-De G raaf straat-V an Dusseldorpstraat -Zonnebloemstraat-Oostsingel de binnenstad tussen de vesten: de .driehoek van Goes tussen de traverse en de spoorlijn, van Rog- geveenstraat-Evertsenstraat- Mid- delburgsestraat-Patijnweg de Fruitwrjk, het deel van Goes ten zuiden van de spoorlijn. Het eerste deel van de plannen heeft al de Instemming van het college van b en w van de Ganzestad, die het de raad zullen voorleggen. Als eerste wijk komt Goes-Oost aan de beurt. Daar belemmeren de vrij smalle stra ten ongeveer vijf meter vaak een soepel doorgaan van het verkeer, omdat er aan twee zijden van de weg geparkeerd mag worden V oorgesteld wordt nu tennet maatregelen tingsverkeer te nemei met wachtverboden de straat. Dit oni in het stra- voor éénrieh- i. gecombineerd voor één zijde ook moeten gelden voor langzaam verkeer geus inspecteur Visser. .Een nadeel is wel. dat de vryheid van de weg gebruiker zo wordt beperkt. Er moet ook een beetje worden omgereden, al zijn dit maar kleine blokjes. In an dere gemeenten is echter wel geble ken, dat dit nadeel zeker wordt ge compenseerd door een vluggere door stroming van het verkeer', stelt hij. De straten, die het .raam' van de vierhoek-Oost vormen Heernisse- (Zie slot pag. 2 kol. 6) Mende wil een delegatie naar Moskou Als de leden van de Westduitse Bonds dag bet niet spoedig eens worden over hef zenden van een parlementaire de legatie naar Moskou, zullen de tot de regeringscoalitie behorende Vrije Demo craten een eigen afvaardiging naar de Russische hoofdstad sturen. Dit zei gis teravond FDP-leider Erich Mende voor de televisie. De plannen voor een derge lijk bezoek dateren van 1958. Na de houw va i de Berlijnse muur, In 1961, werd de reis echter voorlopig uitgesteld. Mende verkondigde als zijn mening dat besprekingen met Moskou bijzonder be langrijk zijn nu de betrekkingen tussen West-Duitsland en de Sowjet-Unie ,een periode van slecht weer doormaken', H(j zei dat een groep oordeelkundige men sen in Oost-Duitsland naar de herenl- Iging van beide Duitslanden streeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1