PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMERIKA DOET OPNIEUW EEN OP LEDEN VAN BEROEP VN Grote loodsbrand in Amsterdam AKU overweegt eenzijdige vaststelling van lonen voor 1966 Kritiek C. A. Kammeraad op overheidsbeleid voor economische ontwikkelingen .HELP HANOI AAN DE CONFERENTIETAFEL' Van vierentwintig naar vier Wel 7 procent, maar niets voor georganiseerden Miljoen schade door brand Sbell-Pernis bij TALLOZE ,VAN HARTES' VOOR ,DER ALTE' BRAND BIJ NDSM WEINIG VORDERING IN TASJKENT BEZORGDHEID BIJ STUWENDE BEDRIJVEN 209e jaargang - no. 4 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dlrocllei F. van de Velde. F. 0. den Boer en W de Pester. Walstraal 58-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643), Middelburg, h red. tel 2425 adm tel. 2094 Adv. prlje 34 cent per mm. Minimum per adv. ik 9 Abonnementsprijs 88 cent per week. 11,41 2078/3169, adv. 2375). Goes, Grote Merkt 2. en 21/, x tarief. Kleine adv. (max. 8 regelt) 34 ci I. 2395. Terneusen, cent, O Bureaus Vllaalnge*. ilatraat 2. lel. 2911. Zierlksee. 359300 P.Z.C., Middelburg Donderdag 6 januari 1966 Noodwoningen breken huurwet Pag. 2 Kort na vier uur ib gis Lor mid dag door nog onbekende oor zaak brand uitgebroken in een van twee aaneengesloten opslagloodsen van 65 bij in totaal 35 meter aan de Wees- perzijde 46 te Amsterdam. Het vuur greep zo snel om zich heen dat in korte tijd beide loodsen m lichter laaie stonden. Na een half uur stortte een groot gedeelte van het dak en de zijgevels ineen. schappij en gehuurd door het op slag- en emballagebedrijf .Spoed'. Het opslagbedrijf heeft de lood sen weer ondervei huurd voor de opslag van rollen papier, meubi lair en reclame-etalage- en decord- materiaal. Bovendien is er een werkplaats van regenjassen waar onder meer een hoeveelheid verf ligt opgeslagen. Om vier minuten voor half zes gaf de brandweer het sein: brand meester. De oor zaak is nog onbekend. D De Verenigde Staten hebben gisteren opnieuw een beroep gedaan op alle lidstaten van de Verenigde Naties, hun invloed aan te wenden om Hanoi aan de conferentietafel te brengen en zo een regeling van de kwestie-Vietnam door onderhandelingen te bevorderen Het beroep is vervat in een brief van de Amerikaanse permanente afgevaardigde bij de Verenigde Naties, Arthur Goldberg, aan secretaris generaal Thant Goldher^ die in het kader van het i berg spreekt de hoop uit dat de VN- de Verenigde Staten zijn bereid tot uoiuuer„, uie in nei wauer iau firl allp Iat,Hp£ nncr prnstteer besprekingen of onderhandelingen zon der enige voorafgaande voorwaarde, of 5e .vredesoffensief' namens presi- nen doen om deze doeleinden te helpen op basis van de akkoorden van Genève -- - - 'bereiken. van 1954 en 1962. Een wederkerige afneming van de vijandelijkheden kon worden overwo gen en een bestand zou het eerste agen dapunt kunnen vormen brj alle bespre kingen of onderhandelingen De VS blijven bereid troepen uit Zuid-Vietnam terug te trekken zodra dat land in staat is zijn eigen toekomst te bepalen zonder buitenlandse inmen ging. De VS wensen niet constant militaire troepen of bases in Vietnam te hand haven. Zuldbevelandse gemeenteraden heb- hen vorige maand kort voor kerst van gedeputeerde staten het aantal gemeenten in dit gebied van vierentwin tig op vier te brengen. Bijna twee Jaar Seleden eind februari 1964 kregen e gemeentebesturen het eerste belang rijke stuk over deze zaak op hun tafel, namelijk een voorstel om het aantal gemeenten te reduceren tot zeven. In middels zijn de geesten verder gerij pt en zi*-' J geva! dent Johnson het Vaticaan, Rome, Goldberg verklaart verder in zijn brief Parijs en Londen bezocht, roept aan Thant, dat Amerika in zijn streven Johnsons brief van juli in herin- naar vrede een aantal stappen heeft -,i„„, „.I,, *'\r |„,i„„ Igenomen die deels voortvloeien uit de nering^ waarin deze alle N-leden Amerikaanse verplichtingen onder het VN-handvest en_deels uit de oproepen verzocht hun invloed te gebruiken om onvoorwaardelijke besprekin gen tot stand te brengen. De Amerikaanse gedelegeerde wijst er ook op dat Amerika duidelijk had ge maakt dat het bereid was onvoorwaar delijk samen te werken met andere leden van de Veiligheidsraad bij het zoeken .naar een aanvaardbare formu le voor het herstel van vrede en veili; heid in dat deel van de wereld'. Goli OVERLEG MET VAKBONDEN GESTRAND die de paus en Thant kort voor Kerst mis tot Amerika en andere landen had den gericht. Amerika had ai gereageerd op een wijze, die nog wat verder ging dan in de oproepen was gesuggereerd. Bombardementen President Johnson had boodschappen en in sommige gevallen persoonlijke afgezanten gezonden naar de paus, Thant en een groot aantal landen om ,ons verlangen naar een zo snel mo gelijke vreedzame regeling van het conflict te bevestigen' en om er nog eens met nadruk op te wjjzen dat Amerika alles wat in zijn macht ligt wil doen om dat conflict van het slagveld naar de conferentietafel te verplaatsen. In dit verband waren de bombardementen op Noord-Vietnam na het kerstbestand niet hervat, aldus Goldberg. De Amerikaanse boodschappen aan de diverse regeringen bevatten, zo deelt Goldberg voorts mee. onder meer de volgende punten: Bjj een brand op hot terrein van Shell Nederland Chemie' NV in Rotterdam- Pernis is gistermorgen een schade aan gericht van naar schatting één miljoen gulden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De oorzaak van de brand is tot dusver niet bekend. De brand brak uit om half negen in de epikote-kunstliarsenfabriek en werd be streden door de bedrijfsbrandweer met assistentie van de havenbrandweer van de gemeente Rotterdam, die snel ter plaatse was. Om kwart voor tien. aldus mededelingen van de .Shell' was het vuur bedwongen. De schade aan de fabriek, die bij het uitbreken van de brand slechts gedeel telijk in bedrijf was, is volgens voorlo pige schattingen circa één miljoen gul den. Het fabrieksgebouw heeft zeer ernstige schade opgelopen, evenals een gedeelte van de installatie. De schade ..ordt door verzekering gedekt. .Shell Nederland' deelde mede, dat in de afle vering van de produktie geen stagna tie zal optreden, omdat deze uit de aan wezige voorraden kan worden voortge zet. Mocht het niettemin noodzakelijk blijken, dan kan een beroep worden ge daan op andere bedrijven van .Konink- en de salarisschalen lijke Shell' die epikote produceren. De AKU-directie heeft gisteren een persbericht gepubliceerd naar aanleiding van het mislukken van de onderhandelingen over de nieu we, tweejarige cao die gisteren met de werknemersvertegenwoor digers zijn gevoerd. Hierin zegt zij onder meer, dat de directie als de volgende besprekingen op 18 januari evenmin resultaat opleve ren zal moeten overwegen, of het al dan niet raadzaam is, mach tiging te vragen om de lonen en salarissen per 1 januari volgens haar laatste voorstellen in te voe ren. De directie zou dit kunnen doen, omdat sinds 1 januari geen cao meer geldt. Op deze manier kan er echter alleen maar een regeling komen voor de lonen en salarissen in 1966 en zouden de verbete ringen voor 1967 op losse schroeven komen te staan, aldus het communiqué. De laatste voorstellen van de AKU om vatten een algemene verhoging van 7 procent per 1 januari 1966 alsmede een structuurwijziging van de loonscha len voor het uurloonpersoneel. waardoor tra verhoging zou "krijgen. Hiermee een gemiddelde loonkostenstijging van 7,3 procent gemoeid. De AKU-directie wil in 1966 verder de vakantietoeslag verhogen van 4 tot 6 procent. Ze is bereid, op 1 januari 1961 een algemene loonsverhoging van 6 procent te geven het personeel Omstreeks half twaalf gisteravond is de Amsterdamse brandweer uitrarukt ter bestrijding van een brand in q tiiumer- winkèl van de Nederlandse Dol:)- en ScheepsbouwmaatBchappi' op de werf oost. De enorme vuurgloed was tot ver in de omtrek zichtbaar en honderden Amster dammers waren naar het NDSM-com- plex gekomen om het spectaculaire vlammenspel tegen de nachtelijke hemel van nabij gade te slaan Ongeveer anderhalf uur na het uitbreken van de brand had de brandweer het vuui bedwongen. De timmerwinkel, opper vlakte 600 m2, brandde totaal uit. Met grote moeite hebben de brandweerlieden een groot reesrve-magazijn voor vernie tiging kunnen behoeden Daarin zijn op geslagen materialen en kostbare scheepsonderdeleq. De werfdirectie schatte vannacht de schade op ca 600.000. De oorzaak is nog onbekend. met maandsalaris te wijzigen, hetgi ook voor deze categorie gedifferentieer de extra verhogingen tot gevolg zou hebben. Per 1 september 1967 heeft de AKU-directie tenslotte de integratie van beambten en uurloners (gepaard gaan de met een gedifferentieerde extra ver hoging voor de uurloners) en een werk tijdverkorting voor de dagdienst tot 43% uur voorgesteld. Realisering van de AKU-voorstellen zou in 1967 leiden tot een gemiddelde loonkostenstijging van 7,5 procent. Konrad Adenauer, voormalig bondskan selier van West-Duitsland en thans nog •oorzitter van zijn partij, de CDU, is gisteren negentig jaar geworden. Hij woonde 's morgens een mis bjj die door een van zijn zoons, een priester, werd geselecteerd. De plechtigheid vond plaats in de kapel van een ziekenhuis in Bonn, waar de nonnen een zelfge maakt lied zongen, dat als titel droeg ,Lied van de dappere man'. In het bondsdaggebouw nam de verge noegd glimlachende Adenauer geluk wensen van een groot aantal leden van het korps diplomateique. voorafgegaan i lid van de toenmalige Pruisische staats- door de pauselijke nuntius, aartsbis- raad in 1926 schreef aan de scheiden- schop Bafile, die hem een portret van de de minister van binnenlandse zaken, paus met diens handtekening aanbood Svevering. De Amerikaanse ambassadeur overhan digde hem een persoonlijke gelukwens Adenauer kreeg ongeveer 5000 geschen- van president Johnson, waarin deze ver- ken, waaronder negentig flessen port uit klaarde dat Audenauer voor het Ameri-11876, zijn geboortejaar. Kaarsrecht als kaanse volk een wezenlijk symbool van 'altijd schudde de jarige tijdens de re- het nieuwe Duitsland was geworden. Iceptie in het parlementsgebouw hon- Bondskanselier Erhard, die gelukwen- i derden handen van ministers, diplomaten, van de regering overbracht, verze. I persoonlijke vrienden en journalisten. Ie de oude staatsman, dat zijn werk De ontvangst kreeg een ongedwongen in dezelfde geest zal worden voortgezet. Hij overhandigde hem als geschenk een oud-Russisch ikoon. Van de socialistische partijleider Brandt kreeg Audenauer een brief, die deze als karakter toen zijn jongere klein- en ach terkleinkinderen tussen de gasten rond dartelden, een groep volksdansers uit Cadenabbia, zijn Italiaanse vakantie oord, gaf een voorstelling. De toekomstige politieke structuur in Zuid-Vietnam moe door het Zuidvietn democratische weg. polit Zuid-Vietnam moet worden vastgesteld ------ volk zelf langs De kwestie van de nereniging van de twee Vietnams moet worden geregeld door de vrije keuze van beide volken De brief van Goldberg bevat geen aan wijzing, of er al enig officieel antwoord van Hanoi op de Amerikaanse vredes initiatieven is ontvangen. Goldberg ontkende, dat het Amerikaan se vredesoffensief een .propaganda- actie' was. De publiciteit die eraan was gegeven, was niet door de regering ge wild of gezocht. Naast de reizen van Amerikaanse regeringsvertegenwoordj- -jers naar het buitenland, die onvermij delijk de aandacht trokken' was een .in tensieve geheime diplomatieke activi teit' gaande. Rol van Nasser Het gezaghebbende Egyptische blad -Al Achram' meldt, dat de Verenigde Ara bische Republiek na het bezoek van Hamman opnieuw contact zal opnemen over de kwestie-Vietnam met Hanoi. Peking en Moskou. Deze contacten zul len vervolgens worden uitgebreid tot verscheidene andere hoofdsteden, zoals Nieuw-Delhi en Belgrado, alsmede een aantal Afrikaanse landen. De Britse premier Harold Wilson heeft aan de vooravond van het vertrek van een Russische delegatie naar Hanoi bjj het Kremlin persoonlijk .dringend en krachtig' aangedrongen op vrede in Vietnam, zo is gisteren in diplomatieke kring vernomen. In een lange boodschap aan de Russi sche machthebbers verzoekt de Britse iremier hen het Amerikaanse vredesof- 'ensief ,op de juiste waarde te schat- en', zo werd vernomen. werken. Over het eerste voorstel schre ven wij destijds, dat het ons welover wogen en reëel voorkwam cn bovendien, dat er In tegenstelling tot sommige andere plannen sprake was van een duidelijke systematiek. Zonder voorbe houd kan ditzelfde oordeel ook over het nieuwe plan worden neergeschreven: het is uit het eerste voortgekomen, maar Is consequenter aangepast aan de eisen, die, naar men mag verwachten, vooral de toekomst zal stellen. De systematiek is zelfs duidelijker geworden": er is nu een indeling ontstaan naar de functie, die de nieuwe gemeente zal moeten ver vullen. De nieuw-voorgestelde eenheden kunnen inderdaad worden verdedigd op functionele gronden. In de komende discussies over het jong ste voorstel van gedeputeerden zal zonder twijfel weer wel net woord .dis tricten' vallen. Dit woord komt de laat ste tjjd namelijk steeds meer in de mode. Kort voordat het Zuldbevelandse plan naar buiten kwam, wees de socioloog prof dr Groenman in een beschouwing in onze krant naar aanleiding van dé herindeling Zeeuwsch-Vlaanderen wat hij noemde, de .grensoverschrijding' tussen gemeente en district. Zijn betoog kwam ér op neer, dat er In dit voorstel geen sprake meer was van een herinde ling van gemeenten, maar dat het hier om een indeling in districten ging. Ook anderen hebben zich ftantlijK ten. In de opval van prof Groenman zouden in dit distric tenstelsel de kleinere gemeenten nog wél een plaats en functie hebben: men zou ze dus in grote lijnen kunnen handhaven. In oktober van het vorig jaar echter heeft de Zeeuwse ge deputeerde Schorer tijdens het Middel burgse congres van de Wiardi Beckman- tienting De leiders van India en Pakistan, in Tasjkent bijeen om te trachten het geschil tussen beide landen bij te leggen, zouden dij hun overleg wel vorderingen gemaakt hebben, maar bet nog niet eens zijn ge worden over de agenda van de con ferentie. President Ajoeb Khan van Pakistan en premier Sjastri van India zouden gister morgen een .constructieve bespreking' hebben gehad. De Pakistaanse minister van buitenlandse zaken, Zoelficar Ali Bhoetto, en zijn Indiase collega Sardar Swaran Singh hielden zich bezig met de agenda. De Pakistaanse minister wilde naar verluidt de kwestie-Kasjmir als een apart punt op de agenda hebben. Hiermee kon Sardar Swaran Singh ech ter niet akkoord gaan. India wil niet on derhandelen over deze kwestie. Pakistan ziet hierin de wortel van alle conflicten tussen beide landen. Sjastri sprak ook nog met premier Ko- sygin. Kosygin nam echter niet deel aan het overleg tussen Sjastri en Ajoeb Khan. Een Indiase woordvoerder zei dat men Kosygin niet om advies had gevraagd over de agenda. De Russische premier manoeuvreerde echter .zeer voorzichtig en in opbouwende zin' om de conferentie tot een succes te maken. Landelijk standpunt De bespreking tussen werknemers en directie van gisteren (de vierde over de nieuwe cao) is gestrand op de kwestie georganiseeraen-ongeorgani- seerden. De directie zegt hierover in haar communiqué, dat de AKU voor wat dit betreft het standpunt van de centrale werkgeversbonden wil vol gen omdat het hier gaat om een al gemeen maatschappelijk vraagstuk waarvoor landelijk een gedragslijn moet worden vastgesteld: .net is niet een zaak die de AKU alleen betreft'. (Z.ie slot pag. 3 kolom 4). ZWITSERS MAKEN VILLA VAN HEIN FENTENER ZELF LAGER De echtgenote van de door Zwitserland uitgewezen H. Fentener van Vüssingen heeft aanzegging gekregen, haar villa in St-Sul- pice bij Lausanne voor 25 januari met haar vier kinderen te verlaten in verband met werkzaamheden die zullen worden ver richt om het huis enkele tientallen centimeters 'ager te maken. De hoogte van de villa vormt de oorzaak van het geschil tussen Fentener van Vlissingen, een Amerikaan van Nederlandse geboorte, en de Zwitserse autoriteiten die van mening zijn dat hij zich bij de bouw niet aan de wet telijke voorschriften heeft gehouden. Volgens de advocaat van de familie hadden mevrouw Fentener en haar kinderen oorspronkelijk eveneens last gekregen, Zwitserland te verlaten maar zij kregen uitstel omdat twee van de kinderen staatloos z(|n waar door het gezin zich moeilijk naar elders zou kunnen begeven. VOORZITTER KAMER VAN KOOPHANDEL IN NIEUWJAARSREDE De voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland, de heer C. A. Kammeraad, heeft gisteren in zijn nieuwjaasrede, uitgesproken tijdens de algeme ne vergadering van de kamer in Goes, bij de bespreking van en kele algemene economische pro blemen en een aantal regionale onderwerpen, gewezen op de volgende punten: Bij de stuwende bedrijven .industriële produktie, vis vangst en landbouw) is er een duidelijke toon van be zorgdheid (sterker dan vo rige jaren) over de ontwik kelingen op economisch ge bied. Reeds nu is een voorlopige regeling nodig voor de lo zing van het industrieel af valwater. Een verdeling en coördina tie van activiteiten tussen de Vlissingse buitenhaven en Vlissingen-Oost is nood zakelijk. De KvK-voorzitter drong er bij rijkswaterstaat op aan om grotere prioriteit te geven aan de verbetering en vernieuwing van het tra cé voor rijksweg 58. Een nieuw - tgeving voor de winkelsluitingsmaterie zou zeker op haar plaats zijn. Als hoofdoorzaken van de bezorgd heid bij de stuwende bedrijven noem de de heer Kammeraad: 1: De voortgaande stijging van dfc vaste en onvermijdelijke kosten per Jrodukt; Het prijsbeleid van de regering, en 3: De internationale marktverhoudin gen. Steeds kleinei De in snel tempo voortgaande kos tenstijgingen kunnen slechts worden gecompenseerd door verhoogde pro- duktiviteit en meer rationele produk tie, die bq de bestaande arbeidstijden slechts bereikbaar zijn door diepte- investeringen uit beschikbare finan ciële middelen. Het prijsbeleid van de regering veroorzaakt echter, dat het verschil tussen het totaal aan pro- duktickosten en de som van de op brengsten per verkocht produkt steeds kleiner wordt. Op de internationale markt zorgt de concurrentie er voor, dat ae hoge produktiekosten onvoldoende doorberekend worden. Op de thuis markt doet zich volgens de heer Kammeraad deze situatie ook voor als gevolg van ingevoerde buiten landse produkten. Dit alles resulteert volgens de KvK- voorzitter in een slinkende rentabi liteit per onderneming: bij vele stu wende ondernemingen is nu de mar ge tussen kosten en opbrengsten zo versmald, dat men het bedrijf alleen kan continueren door tezamen mei andere bedrijven over te gaan tot de vorming van een grotere eenheid voor een meer rationele aanwending van de gezamenlijke produktiemïddelen. Dit rationelere gebruik leidt vaak tot sluiting of opheffing van minder ren dabele produktie-eenheden, de laatste tijd nogal opzienbarend, maar volgens de kamervoorzitter een onontkoom baar gevolg van de ontwikkeling en de verhoudingen in en om de onderne ming. De heer Kammeraad meende in zij: nieuwjaarsrede, dat oij vele over heidsinstellingen een onvoldoende be grip aanwezig is voor de betekenis van het bedrijfsleven in z(jn huidige vorm. Hij noemde de resultaten van het bedrijfsleven echter in sterke ma te bepalend voor de staatsinkomsten, waaruit vele algemene belangen van de samenleving gefinancierd worden Overtredinr ,Voor zover mijn woord op deze plaats invloed heeft, wil ik van har te getuigen, dat de ontwikkeling Zie slot pag. 2 kol. 6 stichting er terecht op gewezen, dat in dergelijke betogen vaak de tegenstel ling tussen district en gemeente op een verkeerde manier wordt gebruikt. Men stelt dan. zoals prof Brasz heeft gedaan, dat bij het dfstrictsbestuur de nadruk kan vallen op .technische be heersproblemen', terwijl in de gemeente veelmeer .democratische belangen' aan de orde kunnen komen. Daardoor zou bij een districtsindeling, samengaand met een handhaving van de kleinere ge meenten. de relatie overheid-burger be ter functioneren. De aldus geformuleerde tegenstelling is evenwel onjuist - uteerde Schorer mi burger-overheid behoort overal aanwezig te zijn, ook technische voorzieningen behoren onder de demo cratische controle te blijven, omdat er anders sprake zou zijn van een techno cratie, althans van tendensen in deze richting. Gedeputeerde Schorer stelde toen voor te spreken van .wijderstrek- kende technische beheersproblemen' tegenover .lokale belangen'. Misschien is het nog beter tegenover elkaar te stel len .interlokale' en .lokale' beheerspro blemen. Hoe interessant deze discussie overigens ook moge zijn, zij echter is voor net hier aan de orde zijnde onder werp herindeling Zuid-Beveland zonder praktisch nut. In deze zaak heeft men immers met de bestaande wetge ving en de daaruit voortvloeiende pro cedure te maken. Er valt immers niet te verwachten, dat in dit stadium van de zijde der regering geëxperimenteerd zal worden met nieuwe vormen. Vor men van bovengemeentelfjke samenwer king la Rijnmond bevinden zich in de eerste praktijkfase en de resultaten zijn nog allerminst zichtbaar. Bovendien is de problematiek in de Zeeuwse gebieden niet zo ingewikkeld en veeleisend, dat nieuwe bestuursvormen nodig HMHHmden ge ëxperimenteerd. Onlangs nog heeft staatssecretaris Westerhout in "een on derhoud met de PZC er op gewezen, dat er juist op dit vlak harmonisatie nodij; zal zijn:.Wij kunnen niet door het gehele land met verschillende oplossin gen werken', zei hij toen. In de praktijk zal het er dus op neer komen, rat in Zeeland gew#rkt moet worden met ,de conventionele methode'. Ook gedeputeerden zijn deze mening blijkens hun voorstellen toegedaan. Bovendien mag men aannemen, dat over dit nieuwe plan voor Zuid-Beveland overleg is gepleegd tussen college en staatssecretaris. De bewindsman wil na melijk opschieten: hij acht dat nodig uit een oogpunt van ruimtelijk beleid en wil er niet op wachten of er wellicht iets van onderop zal worden ondernomen. ,Het is mijn taak er voor te zorgen, dat er enige versnelling in het groeiproces wordt teweeggebracht', zo heeft hij in de vaste kamercommissie voor binnen landse zaken gezegd bij de begrotings behandeling. Hij heeft bij die gelegen heid tevens een soort .criterium' gefor muleerd voor herindelingen: .Het gaat er om of de bestuurlijke organisatie past in de streek en de gemeentegrootte past bij de taak, die aan die gemeente wordt gesteld'. Tegen deze achtergrond, lijkt ons. moet hét voorstel van gedeputeerde staten worden bekeken We hebben de indruk dat dit nieuwe plan voor Zuid- Beveland voldoet aan het hierboven ge citeerde criterium en tevens dat het col lege bereid is mee te werken aan een zo snel mogelijke afdoening. Bij de ko mende discussies zullen de gemeentera den er goed aan doen van déze realiteit uit te gaan. Dat wil zeggen, dat allerlei betogen over districten enz. weinig praktische waarde zullen hebben. Er zal namelijk eerst en vooral onderzocht moeten worden of dit voorontwerp van wet de toets van de kritiek kan door staan. Daarom gaat het. Hijslast viel va 30 meter op mai. Op een werfhelling in Bolnes is dins dag de 40-jarige voorman-hellingwerker J. Koppenaal uit Bolnes om het leven gekomen. De man stond onder een hijs- last van een torenkraan, toen de hijs- strop plotseling brak. Van dertig meter hoogte vielen twee oliekachels, van elk veertig kilo op de man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1