WATER STIJGT WEER ZES GEWONDEN BIJ ZWARE EXPLOSIE IN DORDRECHT Sjastri en Ajoeb Khan in Tasjkent bijeen Financiële uitkomsten bij de PTT slechter Burgemeester van Vlissingen in nieuwjaarsrede: havens worden te klein Kritieke situatie langs de Loire Realisme ADENAUER ZORGT VOOR INCIDENTEN' GEEN MOTOREN VOOR DE FRIENDSHIPS Primevr Op aandringen van raad: primeur voor provincie Zeeland Industrie Financiën 650 jaar 209e jaargang - no. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Mndictle: W. te«rtouwc I. 7853. »d». 5213), Ooatburf, I. 20 c*nl. BorMlHi Vlli»ln,«i 2. M. 2911. ZUrlkM, Clro 359300 P 2 Dinsdag 4 januari 1966 Alles goud wat er blinkt Pag. 2 De vele regen van de afgelopen dagen heeft in grote delen van de Gelderse Vallei weer tot water overlast geleid. Uitgestrekte lan derijen staan onder water, in het bijzonder in de omgeving van Kootwijk en Zwartebroek De weg van Kootwijk via Kootwijker broek naar Stroe staat voor een groot deel onder water. Ook in de buurt van Amersfoort zijn weer weilanden onder gelopen. Het water in deze streek wast nog steeds, maar de situatie is nog niet zo ernstig als twee weken geleden. In de Gelderse Valei verzamelt het wa ter zich dat afkomstig is van de Veluwe. De Maas blijf stijgen en stond om zes uur gisteravond beneden de stuw van Borgharen bij Maastricht op 18.44 me ter boven NAP. Het water staat thans 4.75 m boven normaal, in Midden-Lim burg steeg het water zodanig dat in Weerd (nabij Roermond) verscheidene boerderijen geïsoleerd raakten. Duitsland Ook buiten Nederland veroorzaakt het water last. De zware, aanhoudende regenval dreigt in het zuiden en westen van de Duitse bondsrepubliek nieuwe overstromingen te veroorzaken. Het peil van de Rijn, dat al sinds vijf weken boven de vijf meter ligt, is nu tot ey2 meter gestegen, waardoor tussen Koblenz en Andernach geen scheepvaart mogelijk is. De auto veren bij Linz en Andernach zijn ge stremd. Verscheidene wegen zijn on bruikbaar. Ook op de Wezer is het verkeer tot stil stand gekomen en wel tussen Münden bij Hannover en Bremen. In het midden deel van de loop der rivier stroomt het water over de oevers. Ook de Main is buiten zijn oevers getreden. De Moezel heeft wegen onder water ge zet in de buurt van Trier. De Neckar en de Lahn hebben een kritiek peil be reikt. Ook de Saar is sterk gewassen en heeft bij Saarbrücken een hoofdver keersweg overstroomd. Intussen doen zich als gevolg van de he vige regenval van de laatste tijd op vier plaatsen grondverschuivingen op grote schaal voor. Dit is o.m. het geval bij de badplaats Bad Vilbel in Hessen, waai de spoorlijn Frankfort-Kassei wordt be dreigd, en in de omgeving van de Saar- landse plaats Koerprich, waar 10 tot 15 miljoen kubieke meter aarde naar een dal schuift. Tussen Trier en Luxemburg is de grote verkeersweg door een grond verschuiving geblokkeerd, terwijl de .wandelende wijnberg' in Nittel aan de bovenloop van de Moezel, die eind de cember een gevaarlijke toestand had ge schapen, weer in beweging dreigt te ko men. Frankrijk Nieuwe hevige regens hebben gisteren ook overstromingsgevaar in geheel Frankrijk opgeleverd. Het wassende water van de Seine dreigt de oevers van deze rivier in de Franse hoofdstad blank te zetten. In Bordeaux zijn de overstromingen de ergste van de afgelopen 30 jaar. Bussen kunnen door de hoge waterstand niet meer rijden en een voorstadje staat bijna geheel onder water. Het water is in honderden huizen bin nengestroomd, zodat talloze gezinnen zijn geëvacueerd naar stadhuizen en an dere centra- Langs de rivier de Loire is de toestand langzamerhand kritiek. Volgens deskun digen kan de situatie zelfs .catastrofaal' worden als binnen de 24 uur geen verbe tering intreedt. Noord-Europa Noord-Europa heeft te lijden van zware sneeuwval. In Noorwegen en Zweden ligt. een dik pak sneeuw. Het verkeer is volkomen ontwricht. Treinen konden zich niet door de vaak drie meter dikke sneeuwlaag ploegen. Op de bijzonder gladde wegen slipten vele auto's, waar door ongelukken onvermijdelijk waren. In Zweden vond men een 72-jarige ir-- die vlak bij zijn woning was doodge- ren. In de Oostzee moesten ijsbrekers worden ingeschakeld om de vaargeulen vrij te houden. In Stockholm werden ruim 1000 sneeuwruimers ingezet. In De nemarken zijn honderden auto's in sneeuw achtergelaten. De treinen red' niet. De laagste temperatuur werd in Karasjok in Noord-Noorwegen gemeten. Het was daar 43 graden C. onder nul. FABRIEK TOTAAL VERNIELD Gistermorgen heeft zich een ontploffing voorgedaan in een van de bijgebouwen van het chemische bedrijf .Chefaro' aan de Kil kade in Dordrecht. Er ontstond een meters hoge steekvlam, die alles in gloed zette en onmiddellijk brand veroorzaakte. Het gebouw werd totaaJ vernield en 6 employes werden gewond, waarvan 3 vrij ernstig en 3 licht. De ernstig gewonden zijn de 24-jarige M. A. Groeneveld uit Dubbeldam, de 53-jarige J. T. Vastenhout uit Dordrecht en de 32- jarige J. ven Nes uit Dordrecht. Lichtgewond werden de 36-jange R. Besemer uit Dordrecht, de 38-jarige J. Schutt uit Dordrecht, en de 19-jarige F. Reedijk uit Dubbeldam. De consument in Nedei geschrokken zijn var urate j.r VANDAAG BEGINT CONFERENTIE Russische poging tot bemiddeling President Ajoeb Khan van Paki stan en premier Sjastri van India zijn gisteren met groot vertoon in de hoofdstad van de Sowjet- republiek Oezbekistan ontvangen om op uitnodiging van de Russi sche premier Kosygin vanaf van- g aan de conferentietafel te trachten hun geschil om Kasjmir op vreedzame wijze te beslechten. De leiders van de beide Voorindische staten werden op net vliegveld van Tasjkent afzonderlijk begroet door pre mier Kosygin, die vandaag aanwezig zal zijn bij de opening van de bespre kingen. Hoewel India de afgelopen jaren meer Russische sympathie en steun heeft ge noten dan Pakistan, werden Sjastri en Ajoeb Khan op een hartelijke wijze in gehaald. In het zonnige maar kille winterweer werden beiden door Kosygin in open limousines naar afzonderlijke villa's in de buitenwijken van Tasjkent begeleid. Langs de weg van het vliegveld naar de stad hadden zich duizenden toeschou wers in allerlei klederdracht verzameld. Ook waren de straten getooid met de vlaggen van Rusland, Pakistan en In- en met verwelkomingsleuzen. Gesprekken Later op de dag had Kosygin ge sprekken met Sjastri en Ajoeb Khan, die beide precies 75 minuten duurden. Dit maakte deel uit van de Russische praktijk India en Pakistan volkomen gelijkwaardig te behandelen. Voor vandaag heeft de Russische re geringsleider beide staatsmannen voor de lunch uitgenodigd in de re geringsvilla .Doerman'. Zegslieden verwachten dat Kosygin Sjastri en Ajoeb Khan voor de lunch afzonder lijk zal ontmoeten. De drie staatsmannen, die allen een verschillende ideologie vertegenwoordi gen, zullen trachten één punt van over eenkomst in hun leerstellingen na te leven op vreedzame wijze een inter nationaal dispuut oplossen. Zij hebben STAATSGREEP IN BOVEN-VOLTA Het leger heeft gisteren de macht overgenomen in de Afrikaanse staat Boven Volta, zo is gister avond door de Franse televisie ge meld. De afgelopen drie dagen was in de hoofdstad Ouagadougou van deze Franstalige Westafrikaanse natie herhaaldelijk fel tegen de regering van president Maurice YameogO; gedemonstreerd. j Woensdag aanstaande, de' eigenlijke vér- Het leger zou de regering hebben over- jaardag van Adenauer, geven het parle- genomen nadat demonstranten het pa- ment, het kabinet en president Hemnch leis van de president hadden bestormd. Lübke te zijner ere recepties. De festivi- Yameogo kondigde zondag de noodtoe-'leiten zullen worden besloten met een stand af. Hij beweerde toen dat de moei-:grote taptoe in de Hofgarten van Bonn. lijkheden werden aangestookt door poli- Adenauer zal zich dit jaar niet langer tieke vijanden die het land wilden uit-herkiesbaar stellen voor het voorzitter leveren'aan communistisch China. =phn" pnTI pp" "phaar dnt ^oor Morgen 90 jaar De schijnbaar onvermoeide Kon rad Adenauer heeft gisteren weer voor politieke onenigheid gezorgd terwijl het land zich gereed maakt de 90ste verjaardag van de man, die Duitsland uit het oorlogsas omhoog hief en het een plaats on der de grote mogendheden terug gaf, zoveel mogelijk iuister bij te zetten. met ,Die Welt' deelde de vergrijsde staatsman namelijk mede dat hij ervan overtuigd is dat het Kremlin en het Witte Huis geheime ovc cenkomsten hebben gesloten die tot mi dere glorie van Duitsland zouden zijn. Tevens herhaalde hij zjjn eerder geuite waarschuwing dat de Amerikaanse acties in Azië kunnen leiden tot een isolatio nisme dat nadelig zou werken voor Eu ropa en de Duitse veiligheid. Ter ere van Adenauer geeft de Christen- Democratische Unie. die na de tweede wereldoorlog door de 89-jarige is opge richt. vandaag een grote receptie in de Beethovenzaal in Bonn Politieke leiders elke partij zullen erbij aanwezig zijn. Soldaten en politie hadden al eerder op de dag traangas geworpen naar demon stranten die naar het paleis opdrongen. Mogelijk is het leger in actie gekomen uit vrees dat als Yameogo de demon straties niet de baas zou kunnen, mis schien oen door de communisten ge steund bewind zou komen. Yameogo heeft beweerd dat de demon stranten werden geleid door Joseph Ouedraogo. oud-voorzitter van het parle- schap van de CDU, een gebaar dat. door vele jongere christen-democraten wordt gezien als een eigen verjaarsdagcadeau. Hoewel hij er geestelijk en lichamelijk uitstekend voorstaat kan een leven na 9C jaar plotseling eindigen, aldus Adenau er. Het werd volgens hem tijd voor eer jongere man om het voorzitterschap van de CDU op de schouders te nemen. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Bonn heeft gisteravond •erklaard dat Adenauers vrees ment en ex-burgemeester van O'uaga- derhandelingen tussen de Sowjet-Unie Hij zou uit ballingschap het en de VS achter de rug van de Wcstduit- dougc zijn binnengeglipt. Ise regering om volkomen ongegrond is. Een groot deel van Friesland gaat gebukt onder ernstige waterover- last: hier een beeld uit Ouwsterhau- le aan het Tjeukemeer, waar men het met t/j meter gestegen water door middel van zandzakken uit het j achterdijkse land tracht te houden. DORDRECHT: Het vermelde ketel huis van het chemische bedrijf Che faro aan de KUkade. Door de ont ploffing is brand ontstaan. Ten min ste zeven personeelsleden liepen verwondingen op. De ontploffing veroorzaakte een enorme ravage op bet fabrieksterrein. I.ang ver keerde nien in de onzekerheid over de vraag hoeveel werknemers zich in de peroxyde-ufdeling bevonden. Er werkten 6 mensen maar men dacht dat er zich nicer employés in het gebouw bevonden om hun coilega's een gelukkig nieuw jaar te wensen. Er werd een appel ge houden. waarbij bleek dat enkele werk nemers en bezoekers gewond waren. De explosie ging gepaard met een enor me steekvlam die de vorm van een vu- I rige bal had. De verbandmeester van het bedrijf, de heer C. Boulonois. was vrijwel de enige die summiere inlichtingen c het gebeurde kon verstrekken. Hij in de verbandkamer en hoorde de ontplof- die tot in verre omtrek ruiten deed springen. Hij rende naar buiteD maar geweldige zwarte rookwolken benamen hem het uitzicht. Enkele minuten later nog een kleinere explosie, grote vuurbal steeg volgens hem tot ker 30 meter hoogte op. Hii ging naar het febouw toe en ving enkele lichtgewon- en op die uit de chaos kwamen strom pelen. De door de explosie ontstane brand werd door de bedrijfsbrandweer en later door de Dordtse brandweer mei geblust. De gewonden werden terstond in veiligheid gebracht en me*, ziekenauto's naar ziekenhuizen vervoerd. De mate riële schade is zeer groot. Alleen al de schade aan het gebouw en de inventaris wordt geschat op 3 ton. Daarbij komt dan nog de schade die aan omliggende percelen is aangericht en de voorlopige onmogelijkheid om peroxydes te fabri ceren. Radioactieve stoffen >Ien verkeerde nog enige tyd in de ver onderstelling dat er mensen onder het puin bedolven waren. Dit bleek niet het geval te zijn. Men werkt in de betreffen de afdeling ook met radio-actieve stof fen. Gevaar voor het vrijkomen van straling achtte men echter niet aanwe zig. Het is de tweede keer dat zich in de peroxyde-af deling van dit bedrijf een ontploffing heeft voorgedaan. gingen, we» dagen van 1966 werden d consument zal In het eerste kwartmü van 1966 nog wel meer schrikken, want er staan hem nog heel wat prijsverhogingen te wachten. Die verhogingen zttn onont koombaar. omdat de regering via de ver hoging van de indirecte belastingen <-<-n greep in de portemonnee van 'Ie consu ment doet. ZIJ z(jn voorts onontkoomboar omdat een ganse reeks loonsverhogingen niet te dekken is uit produktlev rhocmg van de bedrijven of uit de .winst'. Men heeft dat wel vooruit geweten, maar als zo'n prijzcnlawine als thans loskomt, is deze omvangrijker dan men hoopte. ij zijn nu eenmaal geneigd tot opt i- nisme, wanneer het gaat om het vooruit-verdelen van 'le welvaart in een nieuw Jaar, een welvaart welke nog gerealiseerd moet worden. De rege ring is optimistisch omdat haar macro- economische prognose-makers de cijfers van ons economisch leven fleurig weten te rangschikken. De lokale overheden zijn optimistisch om dat ze nog zoveel ta ken zien, waarop zij zich (meestal met be hulp van leningen!) kunnen storten. De werknemers zijn optimistisch omdat in W' Dahomey breekt met Peking-China Dahomey, de Westafrikaan.se staat waar onlangs het leger de macht overnam, heeft de diplomatieke betrekkingen met communistisch China opgeschort en het diplomatieke personeel drie of vier dagen de tjjd gegeven het land te verlaten. Het is op het opgenblik niet de bedoelin? tionalistiscn China te erkennen, kwestie zal worden bestudeerd. de achterliggende jaren bleek, dat loons verhogingen niet tot de (door pessimis ten voorspeldecatastrofes voerden. Vele werkgevers zijn optimistisch omdat ln hun bedrijfstakken de orderportefeuilles td gevuld zlin. Dat het in enkele ..,._takken minder goed gaat kolen mijn bouw. scheepsbouw en textiel) be hoeft nog geen teken aan de wjuul te zijn, wat de algemene welvaart betreft. Het is misschien goed tegenover het optimisme een dosis realiteitszin te stellen voor het jaar 1966. Dit jaar zal een jaar van kapitaalschaarste zijn. De centrale en de lokale overheid en het bedrijfsleven zullen een hoge rente moe ten betalen voor op te nemen gelden en het laat zich voorzien dat vooral het be drijfsleven minder kapitaal zal kunnen investeren dan wenselijk is om de pro duktie op te voeren. De prijspolitiek van de overheid is ongunstig voor het be drijfsleven. De bouwnijverheid zal vrijwel zeker een terugslag ondervinden. De inflatie zal voor 1966 snel voortgaan, omdat de verhoging van lonen en sala rissen de produktiviteitsstijging over treft. Er zullen meer Nederlandse ex portbedrijven zijn, die door de loonstijgin gen enz. niet meer kunnen concurreren op de buitenlandse markten (men zie de textiel!). De tekenen van malaise op de Amsterdamse effectenbeurs zullen wel dezelfde blijven. Het aantal fusies tussen bedrijven zal zich uitbreiden om dat grotere bedrijven hun produktenpak- ket aantrekkelijker en billijker kunnen samenstelen. Het aantal middenstandsbe- drijven zal blijven teruglopen. Alles bijeen zit het er in, dat er wel een redelijke welvaart in Nederland zal blijven heersen, maar dat de snelle groei van de achterliggende jaren er voor een deed uit is. Het zou van gezon de realiteitszin getuigen indien men daarmee rekening hield. Welvaart groeit niet onbeperkt en gelukkig! glipt zij ook met direct weg, maar men moet er wel zorgvuldig over waken! hierbij de zegen van de meeste landen ter wereld met uitzondering van communistisch China. Wins! Wat de resultaten van de topconferen- van Tasjkent ook zullen z|jn de vachtingen strekken zich niet alleen uit tot een permanent akkoord over de kwestle-Kasjmir de Russische diplo matie zal er winst mee boeken. MUIS IN DE YOGHURT Bij een familie In de Vriesstraat te Delft is in een fles yoghurt een dode muls aangetroffen. Van een zoontje van de fa milie dat van de yoghurt had gegeten, is in het ziekenhuis de niaag leegge pompt. De keuringsdienst van waren stelt een onderzoek in. De yoghurt was gekocht van een slijter die'de fles van een Haagse melkfabriek had betrokken. Engeland houdt voet bij stuk Een woordvoerder van het Londense mi nisterie van buitenlandse zaken, heeft gisteren bekendgemaakt, dat opnieuw is geweigerd toestemming te verlenen voor de export van Rolls Royce motoren en onderdelen naar Nederland voor Fok ker Friendships die zouden w orden ver kocht aan Indonesië. De woordvoerder zei: ,We staan voort durend in contact met de Nederlandse regering over dit onderwerp... We heb ben uitgelegd dat we niet de wens koes teren ons te mengen in hun handel met Indonesië, maar dat we zolang de Indo nesische confrontatie tegen Maleisië voortduurt, bezwaar zien tegen het Fok kercontract, gezien de steun die dit zou geven aan de Indonesische confrontatie politiek. Hier werd aan toegevoegd: .Natuurlijk zouden we graag het contract zien uit gevoerd. en Britse uitrusting voor de vliegtuigen zien geleverd zodra de situa tie verbetert. De Nederlandse regering kent ons standpunt en wij begrijpen het hare. Helaas, duurt de confrontatie nog steeds voort'. VERLIES Bil DE POST WELLICHT HOGER In West-Du:tsiand nam de staat in 1965 15 procent van alle sociale lasten voor zijn re kening. welk cijfer hoger ligt dan ln Bel gië, Engeland. Zwitserland, de Verenigde Sta ten en Zweden Werd in 1953 een bedrag van 5.3 miljard mark aan sociale uitkeringen door staalsbijdragen gedekt, in 1956 was dit ge stegen tot bijna 20 miljard mark (ruim 18 miljard gulden). Matiging of anders een reeks tariefverhogingen De financiële uitkomsten van de PTT in 1965 hebben zich ongunstig ontwikkeld ten opzichte van de ra ming voor dat jaar. Het bedrijfsre sultaat zal ongeveer 35 miljoen gulden slechter uitvallen en het zal ongeveer 60 miljoen gulden bedra gen. Dit heeft prof ir G. H. Bast, In zijn nieuwjaarsrede heeft bur gemeester mr B. Kolff van Vlissin gen gistermiddag onder meer de volgende uitspraken gedaan De ontwikkeling van het haven- verkeer zal ten gevolge hebben, dat de havens op het tegenwoor dige grondgebied der gemeente te klem zuilen blijken te zijn. Een zekere overloop' van het vervoer zal onvermijdelijk naar de haven VTissingen-Oost moe- ten plaatshebben. Als gevolg van de grenswijzi ging, die naar alle waar schijnlijkheid binnen het nu aangebroken haif jaar haar be slag zal krijgen, zal de opper vlakte der gemeente ongeveer 5 maal zo groot worden en zal het aantal inwoners stijgen van on geveer 28.000 tot ongeveer 38.500. Met voldoening mag worden vastgesteld, dat het nieuwe stadhuis geheel aan de verwach tingen beantwoordt, zowel wat betreft de kantoor- en vergader ruimten, als wat aangaat de ruimten, die meer in het bijzon der voor plechtige gelegenheden en ontvangsten bestemd zijn. Hoewel de gemeente Vlissingen qua financiële mogelijkheden niet kan doen wat zij gaarne zou wensen, behoort zij nog niet tot die categorie van gemeenten, waarvan de financiële positie zeer slecht kan worden noeind. De fusie, waartoe de koninklijke maatschappij ,De Schelde', de Botterdamsehe Droogdok Maat schappij en de motoren fabriek Thomassen hebben besloten, is niet anders dan toe te juichen en er kan van worden gezegd, dat de kwade kansen de heer Kolff doelde hier op de moeilij ke tijd die de scheepsbouw nu al jaren meemaakt die voor Vlissingen aan de bestaande si tuatie waren verbonden, er door kunnen zijn verkleind en mis- Het was de eerste .burgemeestcrlijke' nieuwjaarsrede, die in 1966 in Zeeland werd uitgesproken. Vorig jaar was de Vlissingso nieuwjaarsrede pas op 29 januari te beluisteren en dat wa.s voor enkele raadsleden aanleiding aan te dringen oji .vervroeging'. Men wilde voor deze nieuwjaarsrede een speciale raads vergadering met daarop aansluitend een nieuwjaarsreceptie, teneinde het geheel meer cachet te geven. Vooral nu Vlis- recht Vlissingen', .waarmee werd her- lat graaf Willem Hl op 2 april erschillende stadsrechten aan Vlissingen verleende'. Er was voor ze tentoonstelling, die in het nieuwe stadhuis werd gehouden, vooral bij de jeugd, een grote belangstelling. In to taal waren er 1991 betalende bezoekers. Optimistisch gestemd is mr Kolff ten aanzien van de ontwikkeling van Vlis- singen-Oost. omdat de randstad-Holland langzamerhand als vol dient te worden beschouwd. Ook verwacht hij. dat de re gering zich nog meer dan tot dusvei voor een beleid zal uitspreken, .aan d( hand waarvan de economische ontwik- directeur-generaal van de PTT gisterochtend tijdens zijn nieuw jaarsrede meegedeeld. Het exploitatieresultaat van alle be drijfsonderdelen samen komt uit op en kele miljoenen guldens verlies. Het po sitieve eindresultaat Ls dan ook geheel te danken aan het saldo overige baten en lasten van ongeveer 62 miljoen, dat buiten de eigenlijke exploitatie werd ver kregen. Deze ontwikkeling, aldus prof Bast. is nagenoeg geheel het gevolg van de sedert de opstelling van de herzien© raming tot stand gekomen loonsverho gingen. Post De post heeft in het afgelopen jaar een even hoog of iets hoger verlies geleden dan in 1964. De telefonie boekte een wat beter resultaat, de telegrafie even eens een iets beter resultaat en de post cheque en girodienst een gunstiger re sultaat. Volgens prof. Bast steeg de om zet van het bedrijf tot ongeveer 1.35 miljard gulden cn het rendement van het opererende kapitaal bedroeg over 1965 4,9 procent. Prof. Bast acht het zorgelijk dat in de algemene ontwikkeling geen ver betering te zien is. De kostenaüjgin- Een blijven de verhoging van de pro- uktiviteit aanzienlijk overtreffen. Een effect van een tariefverhoging is weer snel achterhaald door dat van verdere kostenstijgingen. Wanneer in de toekomst geen matiging in de loonkostenstijging kan worden be reikt, moet rekening gehouden wor den met een reeks opeenvolgende ta riefverhogingen. De PTT heeft in het afgelopen jaar 190.000 nieuwe telefoonaansluitingen verzorgd. Het aantal wachtenden op een aansluiting is gestegen van 130.000 op 1 januari" 1965 tot rond 153.000 op 31 levisietoestellen overschi te- keling in de provincies zal worden be- miljoen. De opbrengst van het ::ster- orderd. en dat bedrijven, die een plaats 'e'd v-ias rru-J<2S.n en die van zoeken, systematisch door het kijkgeld ruim <0 miljoen gulden, erheid daarheen i singen zijn nieuwe stadhuis bezit, voel den b cn w er wel wat voor en zo kreeg deze stad deze primeur. Dames van een aantal raadsleden alsmede verschillende hoofden van dienst waren ook aanwezig. Geen wonder, dat burgemeester Kolff zijn toespraak begon met de opening van het stadhuis door koningin Julia na in herinnering te brengen. .Het is schien zelfs in <*oede veranderd.Aandacht schonk de burgemeester ook stmen zens m .,oeue xeruiiueru de jn augustus en september ge- kunnen Zijn. Ihouden tentoonstelling ,650 jaar staas- Als gevolg van de komende herin deling van Walcheren zal het begro ten van de inkomsten en uitgaven voor 1966 waaronder het vinden van een gezond dekkingsplan voor de exploitatielasten van het nieuwe stad huis zeer waarschijnlijk opnieuw moeten geschieden. De heer Kolff zei daar nog van: ,De nieuwe begro ting kan mede tot gevolg hebben, dat een verzoek om een aanvullende bij drage uit het gemeentefonds moet ploitatielasten van het stadhuis, r (Zie slot pag. 4 kol. 1) Nieuwe overval op Brusselse juwelierszaak Brussel heeft in het nieuwe jaar nu reeds zijn eerste gewapende overval. Gisterochtend is in een winkelstraat in het centrum van de stad voor verscheide ne honderdduizenden Belgische franken ontvreemd uit een juwelierszaak. De twee bandieten, die Spaans spraken, dwongen met een revolver een verkoop ster aehter de toonbank op de grond te gaan liggen. Met een veertigtal kost baarheden. die zy bemachtigden na een

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1