BELGISCHE JUSTITIE HEEFT HANDEN VOL AAN TALRIJKE GANGSTERBENDEN Weer minder nieuwjaarswensen op Nederlandse planken Tilburg, se recherche is nu verder op Brussel aangewezen BIOSCOPEN IN ,DE PROVINCIE' TREKKEN DE MEESTE BEZOEKERS Overste Silver van Vlaardingen naar Soestdijk GA ER NIET OP ZITTEN! Kabinet en de BVD het mikpunt MAANDAG 3 JANUARI 1966 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SPOOR IN AMRO-AFFAIRE LEIDT NAAR ZUIDEN (Van een onzer verslaggevers.) Hoewel de Tilburgse recherche hardnekkig blijft zwijgen over het onderzoek naar de daders van de roofoverval op de Amro-bank blijft zij even hardnekkig aan dat onderzoek doorwerken. Uit het feit dat langs officiële weg het vorige rapport is overgedra gen aan d»- Belgische opsporingscentrale in Brussel mag worden af geleid dat de Tilburgse recherche de beschikking heeft gekregen over een duidelijk spoor naar daders die zich in België bevinden. Deze omstandigheid betekent echter tegelijk dat de Tilburgse re cherche nu geheel is aangewezen op de resultaten die hun Belgische collega's moeten bereiken. In België blijken tenminste 24 roofovervallen van het type Amro- roof gepleegd te zijn. Zij zijn ech ter duidelijk het werk van verschil lende gangsterbenden. De Belgische politie heeft inmid dels 23 verdachten kunnen arres teren die deel uitmaken van 4 ver schillende benden. Met de zware vonnissen die woensdag door de rechtbank in Brugge zijn uit gedeeld tegen de eerste van deze vier benden, die terecht stond, heeft de Bel gische justitie van meet af aan duide lijk gemaakt dat "zij het bendewezen met harde hand gaat aanpakken. Bende nummer 1, die woensdag voor de rechter moest verschijnen was die van René de G. Hij werd op zondag 15 au gustus door kennelijk goed ingelichte politiepatrouilles in Oostende aangehou den toen hr) met zijn trawanten in twee auto's met valse nummerplaten door de overvolle straten van de Belgische bad plaats reed. Bij fouillering van de mannen en bij on derzoek van de auto's, troffen de politie mannen een aantal vuurwapens met bij behorende munitie aan en een hoeveel heid inbrekerswerktuigen. Hoewel hun nog geen overval ten laste gelegd kon worden zijn deze aanduidingen voor de rechtbank in Brugge voldoende geweest Sanatogen Geeft nieuwe energie Sterkt lichaam en geest van jong en oud. S togen h Noem het elke dag! om ongebruikelijke zware straffen op te leggen. Voor het voor handen hebben van vuur wapens en munitie zonder vergunning en voor het rijden met valse nummer borden zagen René de G. en zijn adju dant Jean B. zich veroordeeld tot leder drie jaar gevangenisstraf. 2000 frs boe te en tien jaar ter beschikkingstelling van de.regering. Hun trawanten kwa men er ook niet zonder kleerscheuren af. Laurent P. kreeg drie jaar gevan genisstraf en 2000 frs boete, Jean S. en Louis B. kregen leder een jaar ge vangenisstraf en Jean C. kreeg tien maanden en 4400 frs boete. les advocaten Bende nummer 2, die van Marcel de D.. moet volgende week woensdag voor het hof van Brabant verschijnen. Zes advocaten zullen dan vier gang sters verdedigen tegen de bewijsvoe ring van het openbaar ministerie dat meer dan 50 getuigen gedagvaard heeft. De gangsters zijn: Martin R. (40 jr) uit Tongeren, Andrien F. (22) uit Namen. Petrus S (30) uit St-Pieterswoluwe en Jean L. (33) uit Luik. Bendeleider Marcel de D. zal zelf niet terecht staan, hij is namelijk nog steeds voortvluchtig. Ook Louis S., de broer van Petrus S., uit St-Pieterswoluwe staat niet terecht. Hij werd op het Broucereplein in het hartje van Brussel zondèr pardon door zijn broer neerge schoten omdat hij een gedeelte van de buit had achtergehouden die hun bij een overval op de nationale bank in Kortrijk in handen was gevallen. Zware jongens De bende van Marcel de D. moet zich voor minstens zes roofovervallen verant woorden. Uit reconstructie van die over vallen blijkt duidelijk dat zij als zware PROGRAMMERING ANDERS, MAAR., Opbrengst nog altijd 58 pet. van het totaal (Van onze Haagse redactie) Zestig procent van het_ bioscoopbezoek in Nederland bracht aldus een hooide ,Film', het orgaan van de Nederlandse Bioscoopbond zijn december nummer mee opent, het artikel luidt: ,De Grote steden in het westen van ons land rekenen graag alles wat buiten haar poorten ligt tot de provincie, een begrip dat behalve geografische ook mentale en maatschappelijke bevolklngs- verschillen tot uitdrukking brengen wil. Bepaalde critici en causeurs, die naast hun job bij wtjze van bijverdienste in periodieken en in lezingen aan overigens klein publiek zogenaamde flimvoorlich- ting geven, gaaii op gezette ttjden deze nrovincie te lijf. Hier ligt dan volgens len de periferie van de film, hier wordt (Va neen onzer verslaggevers.) Overste P. O. Silver, als dirigerend offi cier dor rijkspolitie 2e klas comman dant rijkspolitie te water, district Vlaar dingen, is met ingang van vandnag voor- lopig gedetacheerd bij de veiligheids dienst van het koninklijk huls te Soest dijk. Overste Silver wordt genoemd als op volger van hoofdcommissaris C. Seslnk, hoofd van de veiligheidsdienst van het koninklijk huis, die de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt, doch vooral op verzoek van de koninklijke familie, tot na het huwelijk van prinses Beatrix in functie blijft. De heer Sesink was reeds sedert 1937 belast met de veilig heid van de koninklijke familie. Tot opvolger van overste Silver als com mandant van de rijkspolitie te water, district Vlaardingen, is benoemd majoor mr A. P. Spaanderman, die als dirige rend officier der rijkspolitie 3e klas was toegevoegd aan de commandant van de rijkspolitie te water in Nederland, kolo nel H. E. Overbeek. STAATSGREEP IN DE CENTRAAL-AFRIKAANSE RFPUFLIEK In de Centraal Afrikaanse Republiek heeft de militaire bevelhebber, kolonel vid Dacko afgezet en zelf de macht in Bokassa, de regering van president Da- handen genomen. Het staatshoofd én de meeste van z(jn ministers hebben huisarrest gekregen. Een van de eerste besluiten van het nieuwe regime was alle communistische Chinezen te gelasten binnen 48 uur het land te verlaten. Alle politieke gevangenen zijn in vrij heid gesteld. Bij de gevechten kwam de algemeen secretaris van de president, Clement Hassen, om het leven. Ook een nog niet geïdentificeerde Europeaan werd gedood. Er vielen drie gewonden. Verscheidene vooraanstaande functiona rissen, onder wie de voorzitter van het parlement, z(jn op de vlucht geslagen. Voor hen die vrezen dat zt) zich op hel kritieke moment de leus ,een glaasje op. laat u rijden' niet zullen herinneren Is een aleutelhouder verschenen waarbij de auto sleutel in een metalen doosje zit dat met een combinatieslot Is afgesloten De fahrikant zegt dat het doosje uitsluitend open gen ls als de eigenaar nuchter is er, wat" de programmering betreft met de pet naar gegooid, vindt de .rubbish' aftrek, waarvoor in de gerenommeerde grote zaken geen plaats is, is van een culturele laat staan artistieke benade ring van de film geen sprake en moet men er zich eigenlijk over verwonderen, dat er nog publiek te vinden is om er naar te kijken. Zuigkracht Deze broodetende profeten weten na tuurlijk niet, dat 60 pet. van het bio scoopbezoek in de provincie ligt, waarbij dan de zuigkracht van de grote steden buiten beschouwing is bracht. En wanneer men zicL haast om de provincie onder te delen in de steden boven de 100.000 inwoners en de rest dan ligt de ver houding nog altijd op 37 pet. en 34 pet. Hiermede, aldus .Film willen wij maar zeggen dat op het stuk van filmdistribu tie ons land een behoorlijke spreiding kent. Ook kwalitatief ligt de verdeling naar verhouding goed. De .provincie' kent zeker zoveel nieuwbouw als de gro te stad, wij menen zelfs meer. en niet minder restauraties en moderniseringen. Men doet wat men kan. Zelfs de oudere zaken, waar de mogelijkheden tot ver dere investeringen ontbraken, maken op buitenstaanders een indruk van goed uitzonderingen daargelaten. Natuurlijk, zo schrijft het blad, ligt vooral in kleine provinciesteden de pro grammering ander» dan in de zoge naamde key-cities. Men kan er moei) Programmering i schrijft e provinc n in de z< '1 kleiner, soms te klein, waardoor de va riëteit in grote steden over een groot aantal theaters gespreid, in beperkte mate optreedt in één of een paar thea ters en de programmering dus grotere verscheidenheid per theatereenheid kent. Curieus is dat het merendeel van de zo genaamde art cinemas in de provincie staat, aldus zegt .Film' nog. joverval in Kortrijk maakten zij weliswaar 781.750 frs bult. maar de bankroof ging toch gepaard met een wilde schietpartij. Een overval op een iotenjkantoor in Brussel leverde hun 108.000 frs op (en loten ter waarde van 21.400 frs i. drie andere overvallen mislukten door ver zet van degenen die overvallen werden. I Hot waren de overval op hotel Canter-; bury in Brussel, op een wisselagent op het gare du Nord in Brussel en op een restaurant in Walhain-St-Paul. In to taal vielen bij deze overvallen 5 gewon den. Antwerpen In Antwerpen maakt de gerechtelijke politie op dit moment de ambtelijke stukken klaar voor de gerechtelijke be handeling van de bende, die op een bin nen gekomen tip van de rijkswacht in Kalmthout werd gearresteerd en die voor de bende nummer vier van de Amerikaanse expiloot Ricky' die de overval op de twee banklopers in de Gasthuisstraat pleegde. Deze laatste zaak is door de inmiddels afgelegde be kentenissen een .ronde zaak Voor zo ver tot nu toe gebleken is, staat deze zaak geheel op zichzelf en los van de andere roofovervallen. De rechtspraak tegen de Franse bende zal op dezelfde gronden moeten geschie den als woensdag in Brugge tegen de bende van René de G. Ook deze Fransen kan niets anders ten laste gelegd wor den dan verboden wapenbezit, het rijden met een vals nummerbord en verzet te gen de politie. Bewijzen nodig Laat dat met een gerust hart aan de N.M.B. over. Daar zitten ze er bovenop. Om uw belangen zo goed mogelijk voor u te behartigen. Om uw geld zoveel mogelijk voor u te laten verdienen. Door een goede spaarrente. Door een gunstige effecten-belegging. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Goes: Wijngaardstraat 19. Middelburg: Markt 43a. Oostburg: Nieuwstraat 24. Terneua Voorts bijkantoren te Breskens, Hulst, Yerseke, Sas van Gent. Vlissingen, Zaamslag Met auto - vol gestolen goed - hotel ingereden Dit is het gebouw (genaamd paleis van de textielarbeiders) .waar pre sident Ayoeb Khan van Pakistan en premier Sjastri van India elkaar 4 januari zullen ontmoeten voor be sprekingen over de kwestie Kashmir Volgens het persbureau Tass is de Russische premier Kosygin bereid deel te nemen aan de conferentie, in- lien beide partijen dit wensen. Zoals we reeds enige weken schreven is het dus duidelijk aan het rommelen gegaan in de Belgische onderwereld. Uiteraard is de Tilburgse recherche voor de gegevens die door deze onderlinge ruzies ter beschikking kwamen grote belangstelling getoond. In hoeverre de verkregen gegevens betrouwbaar zjjn, zal uit het nader onderzoek van de Bel gische opsporingsdienst moeten biyken. .Wij kunnen niet volstaan met verden- ,Voor arrestatie en voor de rechtbank hn»it Ws,i»2.-T,?sfr, gefundeerde I moeten voor duizenden guldens schade aange richt, onder andere is dg hele gevel ver- juuvuWmLruwiriAAAiwiiTfM-ifviririrf»-d-inncin-r-nrn--| Er moesten noodvoorzieningen worden getroffen om te voorkomen, dat |de schade nog groter werd. De man, die volgens de politie onder in vloed was, botste tegen een lantaarnpaal en belandde via een bushalte in het ho tel. Na het ongeval nam hij de vlucht en wist een lift te krijgen. De auto, waar in hij meereed, werd echter door de poli tie circa een kilometer buiten Holten klem gereden. In de door de man achtergelaten auto werden circa 150 kostuums, broeken er truien aangetroffen. Vliegtuigongeluk op Sumatra Een Dakota van de Indonesische lucht vaartmaatschappij Garoeda ls zaterdag op 120 km van Palembang op Sumatra in het oerwoud neergestort. Volgens radio-Djakarta zijn gisteren de stoffelij ke resten van veertien van de zeventien inzittenden gevonden. Drie mensen den nog vermist. Intussen wordt ook gezocht naar een tweede Dakota van dezelfde maatschap pij, waarvan men sinds zaterdag niets meer heeft gehoord. Dit toestel was ook op weg naar Palembang. Mevrouw Meir gaat heen Mevrouw Golda Meir, minister van bui tenlandse zaken van Israël sedert 1956, zal niet als zodanig meer deel uitmaken van de regeringsploeg welke Levi Esj- kol, de aangewezen premier, deze week aan het parlement zal voorstellen. Haar plaats zal worden ingenomen door vice-premier Abba Eban, aldus verluidt in Israëlische politieke kringen, waar men dit nieuws overigens reeds als vast staand aanneemt. Mevrouw Meir zou heengaan om gezondheidsredenen. Zij is de laatste twee jaren reeds meermalen in het ziekenhuis opgenomen geweest. Zy Is 67 jaar oud. Abba Eban is evenals mevrouw Meir lid van de Mapal-partij. NEW YORK: Twee stakers van de bond voor transportarbeiders heb ben de wacht betrokken bij een af gesloten ingang naar de onder grondse. De staking heeft het ver voer per bus of ondergrondse vol ledig lam gelegd. ADVERTENTIE. Voor begrafenisonder nemer H. Ostendorf van de Nieuwen- dammerdijk in Amsterdam-Noord bleek 1965 een nogal lugubere laatste week In petto te hebben. Hij werd telkens door vrienden en bekenden begroet met de kreet: ,He, ben jij niet dood?'. Hoewel de man door zijn vak tamelijk vertrouwd is geraakt mét de sterfelijkheid van ons mensen, toch werd hem dit al gauw te gortig. De oorzaak bleek te liggen in het overlijden van een dorpsgenoot met bijna dezelfde naam en bovendien ongeveer gelijkluidend adres. Dat betrof een Oos tendorp van de Nieuwendammerkade. Men nam kennelijk aan, dat hiermee de uitvaartverzorger werd bedoeldDeze zag zich daarom gedwongen een adver tentie te plaatsen: .Wegens naamsver bastering zou de indruk zijn gewekt, dat ik ben overleden - dit is onjuist'. THOMASVAER EN PIETERNEL KREGEN PROVO-ESCORTE Thomasvaer en Pietrnel zijn op nieuwjaarsdag na de traditio nele voorstelling van Vondels Gijsbreght van Amstel, omringd door provo's, op een witte tan dem het toneel van de Amster damse Stadsschouwburg opge reden. De provo's droegen span doeken met kreten als ,Cals go home' en .Gijsbreght get out'. De nieuwjaarswensen van de to neelgezelschappen hebben het komende huwelijk in het Huis van Oranje voorzichtigheidshal ve niet of nauwelijks aange roerd. Er waren trouwens weer minder nieuwjaarswensen dan vorig jaar. Alleen d« Nederland se Comedie. het Nieuw Rotter dams Toneel, de Toneelgroep Theater en de Toneelgroep Cen trum deden er nog aan. De happening op de Amsterdamse to neelplanken werd natuuriyk uit elkaar geslagen, want, zoals Pieternel zei: Je mag hier niks en doe Je 't toch, dan lig je uit de gratie, dan ben je op je witte fiets de schande van de natie. Op tekst van Evert Werkman zagen Thomasvaer en Pieternel ook happenin- gen Den Haag Pieternel: Dit was een jaar met allerhande waarvan de diepe hande grappen, niet iedereen direct kon snappen; kwam een gloednieuw kabinet, omdat de heer Marynen Thomasvaer: Nou, zeg het maar Pieternel: Ik weet het niet waarom moest hy verdwynen? Thomasvaer: Weet jy dat niet? het kabinet moest nodig in revisie, het miste, zo te zeggen, nét die brede tèle-visie. F*ieternel: De KVP had schoon genoeg van al die liberalen, en dus moest de heer Cals dan maar de nieuwe koers bepalen, die ging in zee met Vondeling op een rood-roomse basis. Thomasvaer: Alleen weet niemand tot dusver wie in Den Haag de baas is. Pieternel: Nou, 't is een héél sterk kabinet met louter knappe koppen Thomasvaer: Vandaar dan dat ze onderling voortdurend herrie schoppen. Ernstig werden Thomasvaer en Pie ternel toen zij spraken over de her denking van twintig jaar bevryd Ne derland: Thomasvaer: We stbnden samen op de Dam en dachten aan de doden, en Amsterdam herdacht vooral zijn honderdduizend joden; gij, die zo graag vergeten wilt vergeef voor uw geweten al wat gfl wilt, als gij maar nooit dié misdaad zult vergeten. Pieternel: Wie Amsterdam soms lastig noemt, doelt op zijn grote daden: de stad stond vooraan in 't verzet heldhaftig, vastberaden. Thomasvaer: Barmhartig was zij jegens hen, van huis en haard verdreven; drie woorden werden het advies, ons konlnkiyk gegeven. Haarlem In Haarlem speelden de acteurs en actrices van Centrum in aansluiting op de premiers van Harold Pinters ,De Thuiskomst' een dolle éénakter van Dimitri Frenkel Frank. Nell Knoop kwam extatisch het toneel op gerend met een brief innig aan de borst gedrukt. .Hoera/. Ik heb een brief van hem ge- kregen./Kyk, ik heb een brief van hem gekregen/. Oh, ik ben zo ge lukkig/. De hele wereld moet het we ten/. Wereld, ik heb een brief van hem gekregen I. Ik heb een brief van hem gekregen De Nederhorst-brief. Inderdaad. Henny Orri probeerde de BVD uit haar tent te lokken. Maar op kreten als ,de toekomstige atoomonderzeeër van de Nederlandse marine heeft een groot voordeel boven de Karei Door man, als-ie ergens tegenop vaart valt dat niet zo op', werd niet gereageerd. Ook niet op de uitroep ,elke avond als ik op het toneel sta en ik begin in het derde bedrijf aan die lange Claus, dan voel ik me net Beatrix op 10 maart'. Maai- wel renden drie BVD-heren aan toen Henny Orri riep .groenteman, mag ik twee pond geschrapte wor teltjes?' De drie heren voerden de volgende dialoog: Nr. 1: Ik luisterde gisteren minister Luns af en die zei: net is gek. maar mijn vrienden en mhn vijanden wen sen me allebei hetzelfde toe. Levens lang1. Nr. 2: ,Ik luisterde gisteren minister Vrolijk af en die zei: ik ben nu een half jaar bezig met dat nieuwe om roepbestel. maar ik snap er nog steeds geen nota van'. Nr 3: .Ik luisterde gisteren minister president Cals af en die zei: Ik speel gewoon met mijn rooie collega's zeg. Ze zyn wel sori-i t maar ik ben veel socialist ischer' Van het nieuwe omroepbestel moet Dimitri Frenkel Frank niet veel heb ben, gehoord de claus die hy Elisa beth Andersen groots en biy liet zeggen: .Laat de klokken beieren! Laat de ju bel van ons volk uitstromen over het land! Laten wij allen trots, dank baar en gelukkig zijn: wjj hebben eindelijk een open bestel! O minister Vrolijk, hoe verblijden onze harten zich als zij die openheid zien: de NTS nieuwe stijl met haar bestuur lijke organen, benoemd door de kroon, ae omroepverenigingen, de bond van orgeldraaiers. 57 professo ren, paters, dominees, rabbijnen en andere culturele instanties, die ge zamenlijk een totaal algemeen natio naal aanvullend totaalprogramma zullen scheppen dat in harmonische coördinatie nieuwe gegadigden de verbrokkelde veelzydigheid van ons volk op waarachtige wijze zal weer spiegelen: één grote ether vol ab solute chaos, zodat wy steeds dichter zullen scheppen dat in harmonisch doel waar ons volk in wezen naar verlangt: iedere Nederlander zijn eigen zuil!' maten te leveren voor een opi van het lieverdje: .Met een H Pieter en een Carlos uit Spanje, g. er heel wat om in het Huis van Oran je. Ikfoar ook: .Onze koningin en rege- waarin tradities verworden tot schijn de monarchie functioneel te doen zijn De nieuwjaarswens van Theater speelde zich af in Nijmegen na de première van Goldoni s blijspel .Ka baal in Chioggia'. De tekst was ge schreven door de journalist Adri Laan. Rotterdam Nijmegen Ook de Toneelgroep Theater hap pende met provo's en dienstijverige politieagenten. EeD vaD de politie agenten: ik vraag me af. als gezagsdigni- ik i tari waarom kleine salaris. De provo's vinden dat de politie be ter werk te doen heeft, want: kwam je uit Amerika of Japan moorden in Amsterdam, niemand die je achterhalen kan, moorden in Amstei dam. na elke kleine rel kwam een provo in de cel maar wat nergens anders kan is moorden in Amsterdam. Verschillende keren daverde de Beat- lesong .Help' over het toneel. Help o a voor de architect die na het bouwen van ai maar recht toe, recht aan straten voor zichzelf een boer derijtje zoekt. De popsong .Who is me. shame and scandal in the family* bleek enkele Rotterdam krijgt dit jaar zijn nieu we concertgebouw. Maar geen nieuwe schouwburg, hoewel de huidige, een noodgebouw, vol zakken zit. Dat zijn gaten in de akoestiek. In een door inr L. G. Eykman geschreven en door Luc Lutz leutig geregisseerd revuetje werd er na de première van Billetdoux, 'De wolken voorby danig om gespot. Ook de snelle nieuwbouw van de nieuwe medische faculteit kreeg het te verduren, compleet met een operatiescène als gold het een auto-onderhoudsbeurt- .Hartje op toeren brengen. Hart-kleppies uit boren. Voorfront uitdeuken, antie- vrles in de longetjes. Nieuw navel- embleempje'. De luchtvervuiling leverde een lied. ,Wie de Rynmond wil bewonen moet zich driemaal daags ver schonen, wie eet graag oijn nruine bonen met nitrieten en neutronen wie steeds roet vindt in zijn eteD zingt vanuit zyn Rijngeweten'. Met de nieuwe burgemeester Tho massen gaat het goed. zo werd ge constateerd. .Met de zeevaart niet zo best. De Willem Ruys is in een jaar verbocht en verbrand. De Oranje hebben we ook verkocht. Trouwens toch veel Oranjes verkocht an het jaar*. WEINIG HOOP OP EEN AKKOORD IN NEW YORK Gisteravond-was weinig hoop dat de sta king bij het openbaar vervoer in New Vork. die sinds zaterdag gaande Is. kon worden geregeld voordat vandaag vier miljoen werknemers naar hun werk moeten. De pas in functie getreden burgemeester \an de stad. Lindsay, Is in het weekeinde vrijwel onafgebróken doende geweest met het treffen van regelingen ter voorkoming van een grote chaos in de straten van de stad. ging en een vierdaagse werkweek van 32 uur in plaats var. de huidige veer. tigurige werkweek. Het vervoersbedrijf dat reeds sinds 1961 met een aanzien lijk tekort werkt, heeft uitgerekend, dat de prijs van een gewoon kaartje van ongeveer 50 cent tot ongeveer een gul den zeventig moet worden verhoogd, als men deze eisen wil inwilligen. Het bedrijf heeft een tweejarenplan voorge steld. waarbij de lonen in totaal 25 mil- Burgemeester Lindsay heeft de staking onwettig genoemd, omdat een rechtbank de staking tijdelijk had verboden. Vak bondsleider Guill. die dit gerechtelijk bevel naast zich neergelegd, noemde op zijn beurt Lindsay een .onbeduiden de jongen', nadat deze geweigerd had deel te nemen. Vijf gewonden bij autobotsing Bij een verkeersongeval op de Grote straat te Linnen, vijf kilometer ten zui den van Roermond, zijn zaterdagmiddag vjjf personen gewond geraakt \un wie drie personen zodanig, dat zo In een zle- Ikenhiiis te Roermond moesten worden j opgenomen. Een personenauto uit Linnen verleende geen voorrang aan een bestelauto even eens uit Lmnen. waardoor beide auto'* op elkaar botsten. De personenauto vloog tegen een huis en drukte een groot gat in de voorgevel. De voorzyde van het huis werd ontzet, de binnengevcl zakte in en richtte een ravage aan m de woon- i kamer. In de personénwagen zaten de veertienjarige en de tweeëntwintigjarlge gezusters Schulpen uit Linnen, terwyi de twaalfjarige zoon Schulpen licht ge wond raakte. Van de bestelauto werd'da drieëntwintigjarige bestuurster mejuf frouw A. Clouth eveneens uit Linnen in een ziekenhuis opgenomen, terw-yi een dertienjarig zusje van de bestuurster (licht gewond raakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 3