ALS SPECIALE ATTRACTIE VAN RADIO WELTEVREDEN KOMT DE KERSTMAN Winteractiviteiten van de Zeeuwse CBTB NOORD-ZEELAND DE VEY MESTDAGH AGENDA MARKTBERICHTEN KOMT GEZELLIG WINKELEN IN ZIERIKZEE LEES De P.Z.C. WOENSDAG 22 DECEMBER 1963 -i 10W Eli PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft voor de komende maanden nog een uitgebreid pro- granuna van activiteiten af te wer ken. Dat is dinsdagmorgen op de winterledenvergadering van de pro vinciale organisatie in de Prins van Oranje' te Goes aangekondigd. De secretaris van de Zeeuwse CBTB, mr S. Sijbrandij, liet de opgekomen leden weten dat op het ogenblik een commissie van de organisatie zich verdiept in vraagstukken van be drijfsovername en grondprijzen. Het is de bedoeling dat binnenkort begin 1966 van deze zijde een rap port over beide onderwerpen wordt uitgebracht. Daarin zullen de ver schillende facetten overzichtelijk aan de orde worden gesteld. De commis sie zal pogen voor de problemen, die op dit terrein voor de Zeeuwse agra riërs spelen, mogelijke oplossingen aan de hand te doen. Een geheel nieuw initiatief van de Zeeuwse CBTB is een conferentie met predi kanten van uiteenlopende kerlcfor- maties op dinsdag 11 januari aan staande in Goes. Raakvlakken van kerk en maatschappij en de ontwik keling van het platteland zullen daar aan de orde komen. Als inleiders daarvoor heeft men aangetrokken drs J. de Koning, algemeen secretaris van de Nederlandse CBTB zal spre- J. van Leeuwen, hoofd van de afde ling huishoudelijke voorlichting van de organisatie. De traditionele Eén-dags-conferen- tie is uitgeschreven tegen 9 februari aanstaande, eveneens te Goes. Agra rische sectoren en hun toekomst in het licht van de EEG zullen daar in bespreking worden genomen. Drs K. C. van Kempen uit Achthuizen, voor zitter van de akkerbouwcommissie van de NNederlandse CBTB zal spre ken over de .toekomst van de akker bouw in de EEG' en ir L. Eringa, secretaris van de Friese CBTB, over de .toekomst van de veehouderij in de EEG'. Voor de maand februari is Kerslmiddag voor Goese huisvrouwen In een sfeervol versierde zaal van ,De Prins van Oranje' te Goes heeft de afde ling Goes en omstreken van de Neder landse Vereniging voor Huisvrouwen de jaarlijkse kerstmiddag gehouden. Nadat de presidente, mevrouw N. S. van Melle- Lamain een welkomstwoord had gespro ken zong mvrouw A. Tamminga-Buth- fer enige kerstliederen, op de piano be geleid ctoor mevrouw Gorter. De voor- drachtskunstenares mejuffrouw G. Muys declameerde enkele gedichten rondom het kerstgebeuren van Joost van den Vondel, Gabriël Smit, Koen Poort en Jaack Schreurs. Na de pauze zong me vrouw Tamminga nog enkele liederen en vertelde mejuffrouw Muys een kerstver haal. Plattelandsvrouwen op kerstmiddag Met een stijlvol programma van zang, muziek, declamatie en vertelling heeft de afdeling Goes en 'omstrèken'van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen dinsdag weer -een van haar jaar lijkse hoogtepunten gevierd: de kerst middag. De zaal van de Prins van Oranje' was er stemmig voor versierd door de leden uit Hoedeltenskerke, Nis- se en 's-Heer-Abtskerke en de medewer kers hadden van hun programma-on derdelen veel werk gemaakt. Voor en op de aanstaande kerstdagen worden te Oud-Vossemeer kerstfeestvie ringen gehouden: openbare lagere school woensdag 22 december 15.30 uur in turn- gebouw in aanwezigheid van de ouders. Christelijke lagere school: donderdag 23 december 13.45 uur in leegstaand schoollokaal en in aanwezigheid van ouders. Bejaarden: donderdag 23 de cember 15.30 uur in bejaardensoos. Met medewerking van de VVH-dames en ds Ph. J. Leenmans. Dames van het NKV: donderdag 23 de cember 20.00 uur in zaal Mees. Koffie maaltijd en opvoering toneelstuk ,Het lampje van vertrouwen.' Hervormde zieken en bejaarden: vrijdag 24 december 14.30 uur in verenigingsge bouw met medewerking van ae zang vereniging. Zondagsschool: zaterdag 25 december 14.30 uur in Ned. herv. kerk. Chr. ge mengde zangvereniging, zaterdag 25 de cember, 19.30 uur in Ned. herv. kerk met medewerking van zangvereniging Poortvliet en uitvoering kerstcanlate. samenzang, kerstdeclamaties en muziek eikaar af. Het koor zong ook een kerst cantate van Van Lübeck en de dames beluisterden het kerstverhaal ,De kleine wereld van flat 10'. Aan deze middag werkten mee mevrouw R. Sanderse-Ja- cobs, die voor de declamaties zorgde, mevrouw M. Moerdijk-Swalm (piano) mevrouw H. Risseeuw-Verdouw (zang), het koor van de leden onder leiding van de heer J. Kousemaker, waarbij de he ren J. Boon (piano) en J. Lako en M Goedhart (hobo) instrumentale assisten tie gaven. Er bestond voor deze kerst- midaag veel belangstelling: bijna 200 dames vulden de zaal van ae Prins van Oranje'. TIPS VOOR UW KERSTDIS EN OUDEJAARSHAPJE Heieen Halverhout Traditionele recepten voor de feestdagen 4,! B. Dagevos Huis-, tuin- en cocktail feestjes 4,! O. J. Huisken Sandwiches 5,! Bob Vuyk Eet een beetje heet! ƒ5,1 T. Salomonson Soepen, sausen en salades 3,! Longdrink- en cocktail recepten 5,' verder nog een algemene ledenverga dering van de Zeeuwse organisatie ir voorbereiding en een .leerkrachten- dag' voor personeel en besturen van de scholen, die onder de hoede van deze Zeeuwse standsorganisatie staan. Nog dit jaar op dinsdag 28 de cember aanstaande wordt in Mid- Het gaat hier om in totaal 20 cursus dagen, waarvan er tien in het nu lo pende winterseizoen. Onderwerpen als maatschappijleer, economie, vereni- gings- en vergaderingstechniek zul len daar worden behandeld. In ver schillende Zeeuwse gewesten staan tenslotte nog ontwikkelingscursussen onder de titel .Goed van start' op stapel. Die zullen veertien avonden, verdeeld over twee seizoenen beslaan. V rouwen verenigingen hielden kerstavond De NCVB en de gereformeerde vrou wenvereniging te Geersdijk hielden in het .Drenthe Huis' gezamenlijk een kerstavond onder leiding van mevrouw Kasteleln-Heystek en mevrouw C. Aller-Kloosterziel. De liturgie werd verzorgd door de beide verenigingen en de avond werd verder gevuld met een kerstverhaal. Men besloot de jaarverga- 'ng van de NCVB in januari te Collecten 2 kerk sinds half maart De collecte voor de inwendige zending heeft in de Nederlands hervormde kerfi opgebracht 52,19. De collecte die in de Nederlands her vormde kerk te Borssele op dankdag is gehouden, heeft 2280 opgebracht. KAMPERLAND A-R-afdelingen hielden gespreksdag De kiesvereniging en de jongerenafde ling van de Anti-revolutionaire partij, afdeling Kamperland, hielden dezer da gen in gebouw .Renator' te Kamper land een gespreksdag. Zesentwintig le den namen aan de besprekingen deel. De voornaamste punten die aan de orde kwamen waren: de overbevolking en het daardoor te verwachten tekort aan ruim te, de spreiding van de woongebieden, laagbouw en hoogbouw en de recreatie in het algemeen. De gespreksgroepen namen stelling tegen een sterke indus trialisatie, de randstadgedachte, een doorgevoerde hoogbouw en het bestem men van landbouwgrond voor recreatie doeleinden. Kerstdienst OUD-VOSSEMEER Kerstvieringen HAAMSTEDE NFO vergaderde SINT-MAARTENSDIJK De vogelvereniging ,De Edelzanger' hield op vrijdag en zaterdag haar ze vende vogeltentoonstelling in hotel De Gouden Leeuw te St. Maartensdijk. In totaal werden 150 vogels ingezonden. Als keurmeester voor kanaries trad de heer Huigens uit Bergen op Zoom op, voor de tropische vogels de heer Van de Watering uit Roosendaal. De jury besliste als volgt: 1 pr ek I. J. v. Daalen te Scherpenisse, 2e pr elc, Joh. Vroegop te St. Maartens dijk, 2 pr. ëk L-. Poot, te St. Maartens dijk, 4. pr ek A. Soetershuyk te St.-An- naland, 5 ek M. de Viet të Scherpenis- Kanaries: 1 or ok, M. de Viet te Scher penisse, 2 pr ok A. Soetershuijk te St.- Annaland, 3 pr ok I. J. v. Daalen, te Scherpenisse, 4 pr ok, J. Geuquière, St. Maartensdijk. Exoten: 1 pr ek L. Poot, St. Maartens dijk, 2 pr. ok G. Tolenaar, Scherpenis se, 3 pr ok, L. Poot, St. Maartensdijk, 4 pr ok, G. Tholenaar te Scherpenisse. Volière: 1 pr G. Tholenaar, te Scherpe nisse, Grasparkieten: 3 pr élc F. v. Twist, St, Maartensdijk. Algemeen kam pioen: grote parkieten,. 1 en ,2 pr ek F. v. -Twist, Sb. Maartensdijk, 1 pr ok W. Suurland, Scherpenisse, 2 pr ok F. v. Twist St. Maartensdijk. Bastaarden: 1 pr. ok M. de Viet, Scherpenisse. Kwar- tels: 1 pr ok F. v. Twist, St. Maartens dijk. SCHERPENISSE Adventszangdienst In de Ned. herv. kerk te Scherpenisse werd de jaarlijkse kerkzangdienst ge houden, waarvoor veel belangstelling be stond. Ds P. Kolijn Ned. herv, predikant opende de dienst met gebed en een ge deelte bijbellezing. Hierna werd de zang- dieiist geleid door de heer A. H. Riedijk als dirigent van Sint-Maartensdijk. De deurcolleote bracht 174,20 op. De afdeling Schouwen van de Neder landse fruittelersorganisatie hield dezer dagen te Haamstede een vergadering. Voorzitter J. P. C. Boot opende de ver gadering en gaf het woord aan ir S.. J. Wertheim, die een lezing hield over che mische vruchtdunning. ZIER1KZEE Acties vereniging vrijzinnig hervormden De Vereniging voor Vrijzinnig Hervorm den in Zierikzee heeft enkele geslaagde financiële, acties achter de rug. Voor het kerstfeest van de zondagsschool werd een bedrag van 896 ingezameld. Een oliebollendag voor het pastorie fonds Klein Maja' leverde ongeveer 900 op. STAVEN1SSE Raad vergadert De gemeenteraad vn Stavenisse komt donderdagavond om acht uur in openba re vergadering bijeen. De agenda ver meldt o m een voorstel van b en w wijziging van de gemeentebegroting 1965 en een voorstel tot verhoging van de subsidie voor het Kraamcentrum te aan te bieden kerstmaal voor de Griek- Verkiezing notabelen Einde bietencampagne De bietencampagne 1965 behoort weer tot het verleden. Dit jaar werden via de weegbrug te Stavenisse in totaal aan gevoerd: 9.243.665 kg suikerbieten. Van de totale aanvoer was er 1.948.475 kr bestemd voor de coöperatieve suikerrat finaderij .Puttershoek' te Puttershoek, voor de centrale s.uikermaatschappij te Amsterdam 3.311.740 kg en voor de verenigde coöperatieve - suikerfabriek .Dinteloord' te Dinteloord 3.983.450 kg. Benoemingen Met ingang van 1 januari 1966 haven- en kademeester en congiërge van het dorpshuis te Stavenisse be noemd de heer G. M. Steendijk. Mejuf frouw E. Letzer werd met ingang van 1 februari 1966 tot typiste ter secreta rie benoemd. NIEUWERKERK Collecte De lijstencollecte gehouden voor het aanstaande kerstfeest van de zondags school te Nieuwerkerk bracht 671,25 In de Nederlands hervormde kerk te Kamperland wordt vrijdagavond om 9 uur een kerstnachtdienst gehouden, waarin ds A. van de Ban zal voorgaan. Het Noord-Bevelandse mannenkoor zal in deze dienst zijn medewerking ver lenen. De afdeling Kamperland van de NCVB hield dezer dagen samen met de ge reformeerde en hervormde vrouwenvere nigingen uit die plaats een kerstavond in de Nederlands hervormde kerk te Kamperland. De avond stond onder lei ding van mevrouw Van der Ban en me vrouw Verburg-Reinhoudt. Het kerst verhaal werd uitgebeeld door leden van de hervormde meisjesclubs onder regie van mevrouw Burger-de Dreu. Er werd tevens een collecte voor de actie Wilde ganzen' gehouden. WAARDE Kerstwii dingsdienst Vrijdagavond om 9 uur worut in de Ne derlands hervormde kerk in Waarde een kerstwijding gehouden, waarin zal voor- Eaan ds J. A. J. Hoffman uit Krulningen. e organist is de heer P. Cijsouw. YERSEKE Kerstfeestviering Leger des Heils Het Leger des Heils te Yerseke zal In verbana met de kerstviering weer een aantal activiteiten organiseren. Zo zal op woensdagavond 22 december om half acht een kerstviering plaatsvinden voor de gezinsbond. Op donderdagavond, om 7 uur zal er, eveneens in de zaal aan de Dominucusstraat, een kerstviering wor den gehouden voor de bejaarden. Voor zaterdag eerste kerstdag staat op v,of programma. '3 morgens om 11.30 zang en muziek op straat, waarna in de zaal een kerstbidstond, kinderzang en de opvoering van het lekespel: ,De her berg in het mensenhart'. Om 6 uur avonds is er een famillekerstfeest. Twee de kerstdag zullen samenkomsten wor den gehouden om 10 uur 's morgens en 6 uur 's avonds. Alle samenkomsten zul len worden geleid door kapiteine Van Engelen. Kerstzangavond Zondagavond werd in het kerkgebouw van de gereformeerde kerk aan de Dam straat te Yerseke een kerstzangavond gehouden, uitgaande van de gerefor meerde jeugdcentrale. Het thema van deze avond was ,De Koning komt'. Naast samenzang was er ook een medi tatie door ds H. Eikelboom uit Hein- kenszand over het thema ,Waar het hart vol van is...'. Collecte JUL TT Kom kalken bil Bellamypark 45-58 - Vlissinge De oogstcollecte van de Nederlands her vormde kerk te Scherpenisse heeft een bedrag van 3933,04 opgebracht. Het verjaringsfonds ontving in de maanden oktober en november 232,40 en de collecte voor het jeugdwerk bracht, met enkele giften, 130,98 op. Bij de collec te voor het restauratiefonds in decem ber werd 112,20 bijeengebracht. Als contributie voor het zendingsbureau te Oegstgeest werd 54,75 ontvangen. Tentoonstelling van ,De Reisduif' De uitslagen van de wedstrijd, gehou den op de dulvententoonstelling van de fokvereniging ,De Reisduif' in het Hol land Huis te Scherpenisse zijn als volgt: Klasse 1, oude doffers: 1 en 3 P. Laban, 2 M. Speyer; klasse 2, oude duivinnen: 1 P. van Houdt, 2 M. Bogen, 3 G. Lar- voij; klasse 3, jarige doffers; 1 M. Bo- gers, 2 O. Contant, 3 F. Groeneveld. Klasse 4-jarige duivinnen: 1 en 2 M. Bogers, 3 D. Uijl: klasse 5, jonge dof fers: 1 A. van Dalen, 2 A van de Rhee, 3 J. van de Hoek; klasse 6: jonge dui vinnen: 1 M. Speijer, 2 C. van de Have, 3 M. de Graaff; klasse 7, late jonge doffers: 1 M. Goudswaard; klasse 8, late jonge duivinnen: 1 C. van de Have, 2 L. van de Klein. De eigenaars van de schoonste doffers waren: 1 M. Speyer, 2 F. Groeneveld, 3 A. van Dalen en die van de schoonste duivinnen: D. Uijl, 2 P. van Honde, 3 M. Speyer. POORTVLIET Uitvoering Euterpe' De muziekvereniging .Euterpe' te Poort vliet gaf vrijdagavond een uitvoering in café ,de Tol'. Naast het muzikale ge deelte werd door het Gezellentoneel te Bergen op Zoom de klucht ,De rare fa milie' opgevoerd. Verkeerscursus Voor de verkeerscursus van dit te Poortvliet hebben zich 33 cursisten laten inschrijven. Er kunnen geen deel nemers meer worden ingeschreven. hield De MAB ,De Zingende Bougie', dezer dagen in de zaai van café J, d. Guchte te Driewegen een schietwed strijd met luchtbuks. Er waren 23 deel nemers. De uitslag was als volgt: 1 Chr. van Rooyen, Heinkenszand 134 pun ten, 2 Jac. v. d. Guchte, Driewegen 130, 3 J. Schipper, Heinkenszand 130, 4. C. de Witte, Driewegen 129, 5 I. Mol, Drie wegen 128, 6 C. den Herder, Driewe gen 127, 7 W. Goeree, Driewegen 126, 8 J. de Regt, Biezelinge 125, 9 C. Mol, Driewegen 125, 10 J. Poelman, Driewe gen 124, 11 C. Kloosterman, Biezelinge 123, 12. Chr. Melio, Driewegen 121. Middelburg Van Benlhem en Jutling: positie oude landkaarten en aquarellen van Zeeland, de Nederlandse en Belgische provincies, en andere landen, 9-18 uur Eendracht: vergadering ANVWP, 20.30 u Vlisslngcn Alhambra: De trein, 8 uur, 1£ jaar. St.-Jacobskerk: kerstconcert Fran- cine Fregeres (sopraan) en Plet Broerse (orgel), 8 uur. Britannia: koffieuurtje Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen 10.30 uur. Terncuzen Openbare ulo Walstraat: ten toonstelling .Pieter Bruegel de Oude' 7-9 uur. Axel Openbare leeszaal: keramiekexpositle H. A. Kroonder. Borgen op Zoom Roxy: Strippolcer, 8 18 jaar. Luxor: Zorba do Griek, 8 Burgerlijke stand ZIERIKZEE, Geboren: Jacob, z v W BolljnH. van As; Adrlane J., d v A. HeijboerJ. Kloet; Jo- landa M. M., d v W. de Vrieze—H. MUIIer. Overleden: H. van der Have. 70 Jr, wed A. de Bruljn. ZIERIKZEE Geboren: Johannes W., z.v. D. Beuzcnberg-J. Potappel; Gerrit H. Ch„ z.v. T. Hekman-D. van Barenveld: Eric R. W„ z.v. P. van den Aarsen-C. Deurloo. Getrouwd: B. Boogerd, 23 j. en L, Borremans. 1 J. HEINKENSZAND Kerstzangdienst In de Nederlands hervormde kerk te Heinkenszand zal op le kerstdag 25 de cember een zangdienst worden gehou den, in samenwerking met de gerefor meerde kerk', welke dienst zal aanvan gen om 3 uur. Medewerking zal worden verleend van het gemengd koor ,Ons Genoegen'. KAPELLE Contactavond elijk nationale school te Kapelle hield maandag een contactavond. Voor de ouders was er gelegenheid om met de leerkrachten van gedachten te wisse len en het werk van de kinderen te bezichtigen. Er werd een druk gebruik van gemaakt. Speciale kerkdienst Vrifdagavond om acht uur zal er in gereformeerde kerk te Kapelle een spe ciale kerstdienst worden gehouden. De dienst, die in de allereerste plaats voor de jeugd wordt georganiseerd maar te vens ook voor ouderen toegankelijk is, zal geheel door de jongeren worden ver zorgd. Het initiatief om deze speciale, kerstdienst te houden, is ook gekomen van de gereformeerde jeugdcentrale. Kerstnachtdienst Het muziekkorps ,Ons Genoegen' dat Kerstavond MARKT GOE8 21 december 1965. Granen en peulvruchten: Tarwe, basin 17 boeronschoon al boerderij ƒ27,5035 per 100 Hg; Gerst. 23—31.50: Kleine groene erwten 25_47; Schokkers 25Capucljner» 45—75: Bruine bonen 60—105 (mits zonder grond). Aardappelen: Bintje 35 mm opw 15.EOƒ18 per 100 kg; levering aan de sorteerinrichüng. Soi-teerkosten voor rekening koper. Voeder aardappelen noteerden ƒ4.50 per 100 kg. Uien: Onafgestaart aan de sorleerlnrlchting geleverd 7—8 cent per kg. Vlas: De note ring per kg voor goede kwaliteit Is 23—30 cent. Voor gewone kwaliteit bedraagt de prijs 16—22 cent Voor slechte kwaliteit is de prijs 10-15 cent. Gerepeld vlas 15-35 cent. Hel bij de telers Is praktisch verkocht. Hooi stro (teiersprijzen). Lucemehooi ƒ125(135 per 1000 kg; Weldehooi 125—135; Gerstestro uit de schuur 6072,50; Tarwestro 47.50— 57,50: Schokkerstro 70-30: Erwtenstro (kl groen) 75—87,50: Voor alle noteringen geldt op auto geleverd. Eieren: De eierprijs be draagt ƒ3.36 per kg. RILLAND-BATH Vergadering .Rillandia' De voetbalvereniging .Rillandia' te Ril- land-Bath hield dezer dagen in het clubhuis, 't Wapen van Rilland, een bij- - ----zondere ledenvergadering voor de ver met het plattelandsvrouwenkoor aan delkiezjn~ van enjge nieuwe bestuursle- kerstnachtdienst, die vrijdagavond om den De heer g g Klappe, die tot nu tien uur in de Nederlands hervormde toe voorzitter was, zag zich door in- kerk te Kapelle wordt gehouden..mede-lterne moeilijkheden genoodzaakt af te werking verleent, zal ook een bijdrage )-reden Tot voorzitter werd gekozen leveren aan de ochtenddienst op de kerst- de enjge )candidaat, de heer P, H. de morgen. Aan de ochtenddienst op de visser en tot bestuurslid de heer J. van twpwio iw-^risc zal ppr mcis.er.koo var; gtijn_ De jieer ge Visser bracht de slechte opkomst voor de training ter sprake en stelde voor in de wintermaan den 's zaterdagsmiddags van half twee tot zes uur te trainen in een trainings kamp. Verder werd op deze avond de heer P. Moerland benoemd tot lid van de kascommissie. Het ligt in de bedoe ling in het komende seizoen met elftallen uit te komen. DEBEVELANDEN Schietwedstrijd De afdeling Yerseke van de Bond van Plattelandsvrouwen vierden dezer dagen haar kerstavond. De presidente, mevr. Bom-Rietveld, opende de bijeenkomst, waarna de vice-presidente mevrouw Ver- schuure-van Stee het kerstevangelie voorlas. Als spreekster trad deze avond op de voordrachtskunstenares mevrouw Do van der Beu uit Den Haag. Op ge voelvolle wijze wist de declamatrice het groot aantal leden dat in de sfeervol ver lichte zaal van ,De Haven' hijeen was, met haar voordracht te boeien. Voor en na haar declamaties werden diverse kerstliederen gezongen onder piano-be geleiding van mevrouw Nolet-Klos. Aan het einde van deze kerstavond dankte de presidente de declamatrice hartelijk voor de wijze waarop zij allen met haar voordracht reeds in de af eer van het naderend kerstfeest gebracht had en wenste al de aanwezigen prettige kerst dagen en een goed uiteinde van 1965 toe. Kerstwij dingsdienst voor de ieugd Zondagavond werd in het verenigings gebouw ,De Haven' te Yerseke een kerst- wijdingsdienst gehouden voor de jeugd, uitgaande van de hervormde jeugdraad. Naast de samenzang voerde de meisjes club op verdienstelijke wijze het moder ne kerstspel ,Alzo lief heeft God de we reld gehad' op. BORSSELE Kerkkoor in morgendienst Op tweede kerstdag zal aan de morgen dienst in de Nederlands hervormde kerk te Borssele het hervormd kerkkoor medewerken. tweede kerstdag zal eer mei.' de christelijk nationale school uit Kapel le medewerking verlenen. Op eerste kerstdag zal het meisjeskoor zingen in de gereformeerde kerk. KRABBEL DUKE Vaardigheidsproeven Dezer dagen werden van een groot aan tal Leden van de gymnastiekvereniging Sparta' in Krabbendijke de jaarlijkse vaardigheidsproeven van het KNGV af genomen. Het gemiddelde voor deze proeven om het diploma te behalen moet een 61/- zijn. De onderdelen hier voor zijn vrije oefening, lage brug, brug met ongelijke leggers, evenwichtsbalk en paardsprong. Uit liet feit dat nie mand moest worden afgewezen blijkt dat terdege is geoefend om (lit mooie resultaat te bereiken. De geslaagden zijn bij de meisjes adsp. klasse A.: M. Schouwenaar, 41,85 pnt.; C. van Doorn, 42,70 pnt.; R. Repko, 41.70 pnt.; S. Paauwe, 41,90 pnt.; I. Ver sprille, 41,90 pnt.; M. Wondergem, 42,35 pnt.; J. Lagendijk, 42,25 pnt.; A. Nagelkerke, 42,70 pnt.; C. Lobbezoo, 44,25 pnt.; G. van Ham, 42,55 pnt.; H. Meloen, 42,30 pnt.; W. Lagendijk, 40,25 pnt. en C. Maliepaard, 40,40 pnt., (om te slagen moest 39,5 pnt. behaald wor den). Meisjes 3e kl. B.: S. Krijger, 42,65 pnt.; A. Lobbezoo. 43,80 pnt.; A. Sinke, 43,15 pnt. Jongens kl. A.: H. van Doorn, 48,10 pnt.; Dames 3e kl. A.: A. Sinke, 41,20 pnt.: A. Hoekman, 42,20 pnt.; Dames 3e kl. B.: N. Huissen, 43,25 pnt.; H. Rijnhout, 43,60 pnt.; F. van Herwijnen, 42,25 pnt.; M. Vermeule, 44,20 pnt.; C. van Wteele, 42,50 pnt.; C. van Zweden, 43,40 pnt.; C. van de Vrede, 44JL5 pnt.; B. van Elsacker, 41,95 pnt.; A. Geense, 41,80 pnt.; L. van Doorn, 42,65 pnt, en N. van Doorn, 43,20 pnt. Dames 2e kl.: M. Modderkreke, 42,55 pnt.; en C. C. van Weele, 44,10 pnt. Dames Senioren: A. van Langevelde 37,3 pnt.; S. van Velzen, 37,1 pnt.; A. van Weele, 37 pnt.; J. Krijnse, 37,1 pnt.; A. Dommisse. 36,4 pnt.; P. Braam, 36,9 pnt.; C. Griep, 37,4 pnt.; H. Kuzee, 36.7 pnt.; A. Lobbezoo, 37,8 pnt.; J. de Schip per, 36,2 pnt.; C. Sinke. 36 pnt.; J. Kor- stanje, 36,7 pnt.; I. Lobbezoo, 36,7 pnt.; J. van Luijk, 36,3 pnt.; N. Hoogesteger, 37,2 pnt.; M. Allewijn, 37,7 pnt. Te be halen pnt. met 5 onderdelen 32,5 pnt. De prijzen van de onderlinge wedstrij den die hieraan verbonden zijn werden gewonnen door: Meisjes kl. A. en B.: C. Lobbezoo. beker en medaille; A. Lobbezoo, medaille, A. Sinke id.; Jongens kl. A.: H. van Doom, medaille; Dames kl. A. en B.: M. van der Meule, beker en medaille; C. van de Vrede, medaille, H. Rijnhout, id. Dames 2e kl.: C. C. van Weele, beker en medaille en M. Modderkreke, medaille. Dames Senioren: A. Lobbezoo, beker en medaille; A. Allewijn, medaille en C. Griep id. Het geheel stond onder leiding van mej. C. C. van Weele en B. Weststrate: De jury bestond uit A. van den Berg en J. Vervoort. Breda, J. de Ridder, Vlis- singen en J. Smulders, Oud-Vossemeer. Burgerlijke stand GOES Geboren: Christiaan, z.v. J. Koole-Steketee Rudolf Jan. z.v. J. Snoodijk-v.d. Velde: Jo hannes Adriaan Jacob, z.v. P. J. Goud-Kos ter; David Marinus, z.v W. M. Harinkc-de Pree; Helena, d.v. C. W. Nederveen-Alink. Getrouwd: G. M. v. d. Griek, 24 j. en J. J. van Ranst, 28 j.J. J. P. M. Hijman. 23 j. en M. van Loon 21 j.; E. Meijering, 27 j. en J, D. Fraanje, 24 E, Timmer. 3? j. en P. J. A. van de Velde, 24 j. Overleden: E. A. Bareman,. 83 j„ w.v. J. Provoost; J. Boonman, 84 Jaar, e.v. C. Ver- mue; S. N. van Bakergem. 45 j,, e.v, E. M. van Dijk; S. Moens, 3 j.; S. Poortvliet, 76 j., w.v. J. Spruit. Interkerkelijke kerstdienst In de Nederlands hervormde kerk te Ril- land-Bath zal op tweede kerstdag een interkerkelijke dienst worden gehouden die zal beginnen om half drie. Ds D. Sloot en ds G. Blok zullen in deze dienst voorgaan. Ouderavond De christelijke lagere school op gerefor meerde grondslag te Rilland-Éath hield dezer dagen een ouderavond Na het openingswoord van de voorzitter, de heer M. Murre, sprak het hoofd van de school, de heer Wiegers over het min der begaafde kind. De heer J. de Mees ter hield een lezing over .Bedenkelijke verschuivingen'. Op deze avond konden de ouders ook het werk van de leerlin gen bekijken. s-GRAVENPOLDER Kerstnachtdienst In de. Nederlands hervormde kerk van 's-Gravenpolder zal op 24 december een kerstnachtdienst worden gehouden. Aan deze dienst, die om 22.30 uur begint, zal het kerkkoor, onder leiding van J. Nieuwenhuyse-de Schipper uit Nisse, medewerken. De voorganger in deze dienst zal zrjn ds J. H. Kluiver uit 's-Gravenpolder. WALCHEREN WESTKAPELLE Kerstsamenkomst De kerstnachtdienst in de Nederlands hervormde kerk in Westkapelle zal vrij dag, 24 december 's avonds om half elf beginnen. Voorgangers zijn ds A. Krij ger en ds W. Oosthoek. De organist is de heer K. Lievense. Voorts zal het Moriakerkkoor onder leiding van de heer J. v. d. Berg medewerking ver lenen. De bazuinblazers zijn de heren J. Simonse, K. van Booyen en J. Min- 1 derhout. DOMBURG Kerstbijeenkomst NCVB De afdeling Domburg van de NCVB kwam dezer dagen in kerstvergadering bijeen onder leiding van mevrouw S. de Pag'ter-Janse. De avond werd gevuld met kerstverhalen en -liederen door een koortje onder leiding van mejuffrouw L. de Visser. Men besloot de volgende vergadering te houden op 27 januari. Dan zal de heer P. van Keulen uit Delft spreken. Donderdagmiddag zal in ge bouw Rehoboth een middag voor bejaar den gehouden worden. De middag begint om half drie. (vanaf heden t/m donderdag 23 december 's avonds tof 9 uur geopend) APPELMARKT 6-8-16 - ZIERIKZEE DONDERDAGMIDDAG VAN 35 UUR EN DONDERDAGAVOND VAN 7.30—8.30 UUR IN ONZE ZAAK. HIJ GEEFT EEN VERRASSING AAN DE KINDEREN EN BOVENDIEN VOOR ELKE KOPER (boven de 50 gulden) EEN HEERLIJKE BANKETSTAAF GRATIS WELTEVREDEN VOOR RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS PLATENSPELERS - ELEKTRISCHE HUISAPPARATEN GROTE SORTERING GRAMMOFOONPLATEN - KERSTPLATEN KERSTVERLICHTINGEN - KERSTSTERREN ENZ. ZUID-BEVELAND GOE8 21 december 1965. Export en Industrieveiling' appels: Cox'» Orange Pippin I 80-33, 122; 75-30. 101-120; 70- 75, 98-110: 65-70. 79-56; 00-63, 55-62; 55-60, 36- 2-25; III grof 46-73; III fijn 23-31; Goudrenet I 85-90. 58-70 80-35. 01-79; 73-80. 56-76: 70-75, 49-69; (15-70. 40-42. HD 32-33; II 85-90. 53-69; 80-85, 55-09; 75-80, 51-54: 70-75. 44-48: 85-70 37-11: UI grof 33-13: III lijn 29- Jonathan I 80-35. €3; 75-80. 69-77 70-75. 1-70; 65-70. 54; 60-65. 45: IID 20-23; II 30-85. 30; 75-80. 30-57; 70-75, 12-53: 05-70. 28-43; 60- III grof 25-36: III fijn 21,80: kroet 2!Golden Delicious I 85-90. 63-70: 30-85. 73- 74: 75-80. 67-73; 70-75. 69-76; 05-70. 61-70: 60- 85, 53-59; II 80-85, 62-06: 75-80. 57-69; 70-75. 49-68: 63-70, 44-60; 60-56. 30-46: IID 18-37; IU grof 39-80: III fijn 22-38: Lombartncalvillo I 70-75. 51; 65-70. 52: 60-65. 33; IID 22; II 70-75, 38-43; 85-70, 31; 60-85. 30; IID 22; III grof 24-35; Winston I 75-80. 64-78: 70-7J. 54- 73; 65-70. 41-eO: 60-85, 46: III grof 43; diverse rassen appels geplukte kroel 24.20; Peren: Doyenne du Cornice I 30-85. 118-121: 75-80. 125 -127: 70-75. 127-123; 65-70. 110-120: D 60-63, 100-104: IID 51-73; II 80-85, 114; 75-30, 116; 70-75, 115; 65-70, 109: III grof 60-100: III fijn 89: Conference II 65-70, 77; 60-65. 75 55-80, 63; IID 48; III fijn 47; Saint Remy I 80-90, 64-65 70-80, 66-67 60-70. G4-66: IID 54; III grof 56-60; III fijn 57; Closer Wildeman I 60-65. 81: 55-60 68 50-55. 54: fijn 34; Comteese de Paris II 60-65, 34-40 55-60. 28-31; Klelpercn I 55-60. 59; 50-55, 51: op monster Conference I 65-70. 31: 60-65. 79 55-60. 67. Totale aan voer hard fruit 15600 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 3.023 kg. ƒ2.69—ƒ3,50; schar 913 kg: bot 438 kg; schol 92 kg: paling 1 kg; wijting 46 kg; kabeljauw 289 kg; tong 3 kg; sprot 33.452 kg: ongesorlec-rde vlo 65 kg. VEILING SINT-ANNALAND 21 december 1965. Uien middel eerste soort 13.24. middel tweede soort 11.40-j 11,50, bonken tweede soort 14.19-f 14.50, drielingen J 14,24, picklers 25.30, stek 3.71. Aanvoer 87 ton. De volgende veiling wordt op 4 Ja nuari gehouden. WALCHEREN g.a. MIDDELBURG 21 december 1965. Golden Delicious 80 op 64: 75-80 63-65 70-75. 54-64; 65-70, 48-58; 60-65, 38-52; IID 17-41III grof 40, Cox's Orange Pippin 65-70. 80-32 55- - 28; IID 15; III grof 59; III fijn 17-26; kroet •16 Goudrenet 80-op, 50-60; 75-80. 44-57; 70- 75, 52; 65-70. 47: IID 31; III grof 32-43: III fijn 19-34; kroet 16-24. Jonathan 75-80. 61-66: 70-75, 61-62 65-70. 35-48 60-65 35-41: IID 22- 29; 411 grof 17; III fijn 15-20:.kroet 12. Gleser Wildeman 55-60, 77; IID 37-71; III grof 67; kroet 17-19. Lombarstcalville 70-75. 36 65-70, -65, 17. St.-Remy 80-op, 69: 60-65. 71; kroet 38. Zoete Ermgaard: 55-60. 66; IID •40; kroet 22. Groenten: witlof All 129; Bil 122-134; spruiten gesch. A 123: C 35; spruiten ongesch. A 55-94, B 35-75: C 21-35: rode kool witte kool 18-24sav kool groen 22- kool geel 24-28: prei 12-31; knolselde rij 6-39; bladselderij 10-84; uien 8-13; kasan- dijvie 50-93; boerenkool 4-21: breekpeen 2-17; andijvie 19; koolrapen 23; veldsla glas 5-54; kassla 11-24: kroten 29; aardappelen: bintje bonken 18; bintje grote 16; Koopmans BL grote 22. KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN 21 december 1965. Golden Delicious I 85-90 63; 80-35, 66-©: 75- 66-71; 70-75, 67-72; 65-70, 6f-67; 80-65, 48- II 85-90, 58; 80-85. 63-66; 75-80, 61-67; 70- 59-68; 65-70, 52-60: 60-65, 42-49; IID 23-34; III grof 46-52; IH fijn 22-25: kroet 20-25. Jo- I 75-80, 58: 70-75, 63; 65-70, 54: 60-65, 40; II 75-80. 47; 70-75. 47; 65-70, 40-43; 60-65, 29; IID 22; III grof 17-29; III fijn 16-19; kroet Cox's Orange Pippin I 75-80, 107; 70- 75, 100: 65-70, 79; 60-65, 53-58: 55-60, 10: IID 25; III grof 47; III fijn 24: kroet 21. Goudrenet II 80-85, 50; 75-80. 48; 70-75. 43; 65-70, 35; III fijn 27; kroet 39. Winston I 75-80, 50; 70-75, 43; 65-70, 45: 60-65, 31; 55-60, 21; IID 20; III grof 26-32; IH fijn 21: kroet 18. Spencer I 80-85 39 75-30, 45: 70-75, 42; 65-70. 36; III grof 29; III fijn 20; kroet 14. Peren: Doyenne du Cornice I 35-90. 112: 80-85, 116; 75-80, 126; 70-75, 119; 65-70. 115; HD 60-65, 100; IID 55-60, 50; III grof 300; III fijn 69; kroet 49. Comtesse de Paris I 75-80. 43; 70-75. 41J 65-70, 39 60-65, 35; 55-60, 25. St.-Remy I 70- 80. 64-66 60-70. 62-64; IID 57. 21 december laatste velling in 1965. Eerstvol gende veiling 6 januari 1966. VEEMARKT BERNHARD ROTTERDAM 21 dec. 1985. Totale aanvoer 2235. Weekaan- voer 3967, Slachtrunderen 200. Gebruiksvee 500. Vette kalveren 170. Graskalveren 199. Nuchtere kalveren 847. Lopeis 84. Biggen 45. Paarden 15. Veulens 2. Schapen of lammeren 96. Bokken of geiten 17. Prijzen per kg: Slachtrunderen extra kw. 420-460, Ie lav. 395-420, 2e kw. 340-370. 3e lew. 325-335; Vette kalveren extra kw. 400-415. le kw. 380-390, 2e kw. 350-370, 3e kw. 310-350; Stieren 390-445; Graskalveren 375-550; Mest- kalveren 100-220; Slachtpaarden 260-320. Per stuk: Worstkoeien 315-330; Kalf- en melk koeien 1000-1475; Vare koeien 800-1075: Vaar zen 825-1000; Pinken 600-725; Nuchtere kal veren 160-170; Lopers 100-125: Biggen 45-60. Schapen: 90-120; Lammeren 95-125; Slacht runderen: aanvoer als vorige week. handel kalm, prijzen als gisteren: Melkkoeien: ta melijk - rustig - onveranderd; Varekoeiea matig - slepend - constant; Vaarzen en pin ken: iets ruimer - kalm - als vorige week; Graskalveren: even groter - stroef - prijs houdend; Vette kalveren: als vorige week - zeer traag - lager: Nuchtere kalveren: rui mer - zeer lui - lager: Slachtpaarden: leta meer - tamelijk - even hoger; Lopers en big gen: gewoon - stroef - vooral niet hoger; Schapen en lammeren: matig - kalm - ge drukt. GEBOREN ALDERIK RODMER A. de Haan T. de Haan-Idema Pieter Roelof Goes, 20 december 1965 Bergweg 47 Nog onverwachts is van ons heengegaan, onze lieve en zorgzame vrouw, moeder en grootmoeder YVILHELMINA HUIJSSOON- BOSSCHAART in de ouderdom van 73 jaar. Meliskerke: J. Huijssoon Domburg: C. Brouwer- Huijssoon J. Brouwer Jan Ko Dïneke Wim Hans Meliskerke, 21 december 1965 Noordstraat 12 De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 24 december, 12 u. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder MAATJE FOSSEN vveduwe van Nicolaas Be6ke, in de ouderdom van 69 jaar. Arnhem: J. Beeke J. Beeke-Pladdet 's-Heer- Hendrikskinderen: K. Beeke Middelburg: Jac. Beeke S. Beeke-Hoekstra Hoogvliet: B. Beeke L. C. Beeke- v. d. Berg 's-Heer- Hendrikskinderen: H. Beeke I. A. Beeke-Marits Den Helder: Joh. Beeke J. K, Beeke-Sinke 's-Heer- Hendrikskinderen: J. G. de Reige-Beeke G. de Reige En kleinkinderen 's-Heer- 'tendrikskinderen, 30 december 1965 Oude Rijksweg 18 De begrafenis zal olaatsvinden donder dag 23 december aan staande op de algeme ne begraafplaats te 's-Heer-Hendrikskin- deren, vanuit het ver enigingsgebouw, al- enigingsgeb., aldaar, om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 19