PTT treft maatregelen om lawine van post straks op te vangen ZEEUWSCH-VLAANDEREN Raad Biervliet vergadert vandaag AGENDA MARKTBERICHTEN Causerie over ziektebestrijding dinsdag 21 December 1965 WissQi Zeeuws -Vlaandere. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DOE CORRESPONDENTIE TIJDIG OP DE BUS INZET EXTRA PERSONEEL TIJDENS TOPDAGEN In het postdistrict Middelburg z(jn even als in de andere elf districten in het land allerlei maatregelen getroffen om de drukte rond de kerst- en nieuwjaars viering op te kunnen vangen. Dat men alle zeilen bjj zal moeten zetten bleek tijdens een persconferentie die directeur W. R. Eelsingh maandagavond gaf op het kantoor te Middelburg. De prognose van de te bestellen correspondentie in de kerstweek maakt melding van onge veer 2.395.000 exemplaren in het district waartoe naast Zeeland ook West-Bra bant behoort. Voor Zeeland alleen wordt het aantal te bestellen exemplaren in de kerstweek geschat op 1.500.000 exem plaren. De heer Eelsingh heeft een goede raad: post de correspondentie wat eerder. De PTT heeft dan ruimte voor tijdige be stelling. Werden vorig jaar aanbevelin gen in deze geest op de brievenbussen geplakt, thans is er een uitgebreidenere campagne opgezet. Het doel ervan is de pieken wat af te zwakken. Het publiek kan daar volgens de heer Eelsingh aan meewerken. Niet alleen kan het publiek beter worden bediend, door de spreiding kan het bedrijf betet draaien en verder zal het personeel door verschuiven en af vlakken van de pieken op 24 december en op 31 december niet tot zeer laat in de avond behoeven te werken. Boven dien kan op deze dagen een snelle door stroming van de post niet gegarandeerd worden, omdat er diverse verbindingen uitvallen. Gemiddeld worden er in Nederland per week ongeveer vijftig miljoen stuks correspondentie besteld. Dat komt neer op twee en een half miljard per jaar. De verwachte stijging voor de kerstweek is landelijk ongeveer vijftig procent, tij dens de topdagen zelfs oplopend tot ze ventig tot tachtig procent. De verwacht* toename van het aantal te verzenden zakken post met, extratreinen in gehele postdistrict is tweeduizend ken méér in de kerstweek. Aan de hand van een statistisch over zicht wordt duidelijk dat Goes grootste weekgen\iddelde had in 1964 (240.000 stuks). De prognose voor de kerstweek is in Goes: 378.000 stuks. Voor Middelburg bedroeg het weekge- middelde in 1964 200 000 stuks. De prognose voor de kerstweek is: 315.000 stuks. De correspondentie in het hele postdistrict bedroeg vorig jaar ongeveer 77 miljoen stuks. Om de pieken mee te helpen opvangen worden tal van extra buslichtingen in gelast, worden er extra autoritten ge maakt, maakt men gebruik van treinen, die onder normale omstandigheden niet voor de post gebruikt worden en wordt er extra personeel voor 150 dagtaken in gezet. Deze hulpkrachten zijn voor het merendeel scholieren. Het vaste perso neel wordt aan het overwerken gezet. Vakantie in deze tijd van het jaar is er voor de PTT-ers niet bij. De andere maatregelen die zijn genomen voor de aanstaande drukke periode, waarop op het kantoor in Middelburg de behoefte naar uitbreiding van. de accommodatie duidelijk voelbaar is, zijn als volgt: Op vrijdag 24 december zullen de post- inrichtingen zijn opengesteld als op maandag tot en met donderdag, dwz dat voor wat het geldverkeer betreft, op de hoofdkantoren, bijkantoren en post- ïtschappen na 15.00 uur uitsluitend spaarbank- en spoedzaken zullen kunnen worden afgedaan. Op zaterdag 25 en zondag 26 december zal dienstuit voering plaatsvinden als op zondag. Op vrijdag 31 december geldt dezelfde re- geüng als op vrijdag 24 december; bo vendien komt de avondopenstelling van de hulpkantoren en PTT-stations te ver vallen. Op zaterdag 1 januari vindt een dienstuitvoering als op zondag plaats. In de periode 24 december tot en met 1 januari zullen zo nodig extra buslich tingen worden uitgevoerd. 31 decfember 1965-1 januari 1966. De laatste treinen zullen op 24 december en 31 december 1965 op de eindpun ten aankomen omstreeks 23.00 uur resp. 22 00 uur. In de avond van 24 en 31 december 1965 en de vroege ochtend van 27 december 1965 en 3 januari 1966 zullen extra vervoers- maatregelen worden genomen. Op de beide kerstdagen en op nieuw jaarsdag wordt de telegraaf en telefoon dienst uitgevoerd als op zondag. Op vrij dag 31 december 1965 komt de avond openstelling van de hulpkantoren en PTT-stations voor het aannemen van te legrammen en voor telefoonzaken te vervallen. De telefoon- en telegramcen tra zullen echter al het mogelijke ver richten voor de aflevering van'de daar voor in aanmerking komende telegram men en telefoonoproepberichten. VogeltentooBstelIing BIERVLIET Dinsdagavond (vandaag) om half acht komt de gemeenteraad van Biervliet bijeen, Het belangrijkste agendapunt is de behandeling en vaststelling van de gemeentebegroting voor 1966. Voorts komen onder meer een aantal subsidie verzoeken aan de orde. AXEL Vogeltentoonstelling De .Zeeuws-Vlaamse Vogelvrienden' te Axel houdt tijdens de kerstdagen in de achterzaal van ,Het Centrum' te Axel een tentoonstelling van kanaries en exoten. De openingsuren zijn op de le kerstdag van 13.0021.00' uur en op 2e kerstdag van 10.00-20.00 uur. Te vens is aan deze tentoonstelling een verloting verbonden. Marktdagen T entoonstelling van 450 duiven in Vlissingen In een ruimte in het gebouw van de Bel gische loodsensociëteit, aan de Noord straat heeft de Vlissingse postduiven- houdersvereniging ,De Posthoorn' een tentoonstelling van vliegduiven ingericht. De secretaris van de tentoonstellings commissie, de heer w. j. van Uxem, deel de zaterdag tijdens de opening mee dat het do grootste van alle tot nog toe ge houden tentoonstellingen was: 450 dui ven, verdeeld over acht klassen. De voorzitter van de .Posthoorn', de heer J. Weiland, opende de tentoonstelling die het karakter droeg van een wedstrijd. De prijs voor de .schoonste duivin' de PZC- plaquette, werd toegekend aan de heer K. de Nooijer en de Vrije-Volkbeker voor de .schoonste doffer' ging naar de heer F. Timmermans. De winnaars van de eerste drie prijzen in de verschilende klassen, aangewezen door het lid van de Nederlandse groep van gediplomeerde keurmeesters de heer Aarnouts, waren: klasse oude doffers: 1. F. Timmermans, 2. A Rottier, 3. J. Lynse; klasse oude duivinnen: 1. K. de Nooijer, 2. P. Fheu- nc; 3. J. van Peenen; klasse jarige dof fers: F. J. Lacor, 2. A. Rottier, 3. D, Meeuwse; klasse jonge duivinnen: A. Rottier, 2. A. van Keulen, 3. A de Vries; klasse jonge duivinnen: 1. Joh. Lens, 2. L. de Ruyter, 3. dr Dufossé; klasse late doffers: 1. F. J. Lacor, 2 J. S. Seysant, 3. F. J. Lacor; klasse late duivinnen: 1 L. de Ruyter, 2. J. J. Steyaart, 3. M. dé Bree. Voor de outsiders zij vermeld dat oude duif geboren is vóór 1964, een jari ge in 1964 en een jong na dat jaar KELTUM DURFINE EDELSTAAL UIT VOORRAAD TE LEVEREN 8-persoons cassette, model Joll 1 poli of mat model Astrid poli model Jeunesse poli ƒ423,05 403,95 model Astrid poli 29 KUNSTHANDEL ,RIE MINDERHOUT Nieuwe Burg 10, Middelburg Middelburg Electro: Inspecteur Coplan bruikt geweld, 19.30 uur, 14 jaar Van Benthem en Jutting: Expositie van a rellen en oude landkaarten van Zeeland, de Nederlandse en Belgische provincies, en andere landen, 9-18 uur. Sporthal: volkskerstzang, 20 uur. Hal ontmoetlngs- lcerk 't Zand: kerstwijding chr. kweek school, 19.30 uur. Vlissingen Alhambra: De trein, 8 uu jaar. Britannia: kerstmiddag Nederlandse Vereniging van Hulsvrouwen, 2 uur Goes Prins van Oranje: Winterledenver- gadering Zeeuwse CBTB, 10 uur. Hotel ,De Korenbeurs'; Concert Zeeuws Ka merorkest. 20 uur. Tevneuzcn Luxor: De onverwoestbare Mol ly, 8 uur. a-1. Openbare ulo Walstraat: tentoonstelling .Pieter Bruegel de Oude' 7-9 uur. Axel Openbare leeszaal: lceramiekexposl- tle H. A. Kroonder. Bergen op Zoom Roxy: Strippoker, 8 uur 18 juar. Doordat de eerstvolgende twee zaterdag- markten te Axel op de le kerstdag en nieuwjaarsdag vallen, zullen naar aan leiding hiervan de marktdagen respec tievelijk op vrijdag 24 en vrijdag 31 de cember gehouden worden. Kerstbijeenkomst Vorige week kwamen de dames van het katholieke vrouwengilde te Axel in een sfeervol versierde zaal van het gezel- lenhuis te Axel bijeen voor een geza- melijke kerstviering. Na verwelkoming door de presidente, mevrouw R. Boe- ding, werd het verdere programma ver zorgd door de dames R. Sanderse-Jacobs M. J. Moerdijk-van der Swalm en H. Risseeuw-Verdouw, met respectievelijk declamatie, pianospel, solozang en sa menzang. Tijdens de pauze werd bij kaarslicht koffie met weihnaehtstoll ge serveerd. Daarna vertolkte mevrouw Sanderse op bijzonder mooie wijze het kerstverhaal, getiteld: ,De kleine we reld van flat tien'. Aan het eind dankte de presidente de aanwezige dames voor deze goed verzorgde en uitstekend be zochte kerstavond, waarmee zij tevens het eerste verenigingsjaar van het vrou wengilde afsloot. Kerstavond Plattelandsavond Vrijdagavond hielden de PJG en de ZPM, die dit jaar een fusie sloten, in het centrum te Axel een plattelands avond, waarvoor de belangstelling rede lijk te noemen was. De voorzitter van de afdeling, de heer J. Dieleman, releveerde in z'n openingstoespraak het afgelopen jaar. Nadat mej. A. de Feyter enkele stukjes van Godfried Bomans had voor gedragen, werd het toneelstuk ,Als de klok waarschuwt...', een vrolijke mys terie in drie bedrijven door R. en C. H. Feenstra, opgevoerd, hetgeen bijzonder veel succes oogstte. Tussen de bedrijven door werd een verloting gehouden. De voorzitter sprak aan het eind een woord van dank tot de medewerkers, waarna de geslaagde avond met een gezellig bal werd besloten. Kerstavond NCVB De afdeling Axel van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond kwam donder dagavond in het verenigingsgebouw van de gereforméerde kerk te Axel bijeen. Deze bijeenkomst stond in het teken van het kerstgebeuren. Nadat mevrouw M. Weyns-Bakker allen had welkom gehe ten, werd de kerstliturgie, verstrekt door het hoofdbestuur, gelezen door enkele dames. Verder werd deze avond aange vuld met declamatie en koorzang. Ir haar slotwoord zei de presidente dat het verheugend was, dat bijna alle leden op deze kerstwijding aanwezig waven. De eerstvolgende vergadering in het nieuwe jaar zal gehouden worden op 20 januari. De spreker is dan ds S. v. d. Molen, chr. geref. predikant te St. Laurens. Plattelandsvrouwen hielden kerstmiddag Vrijdagmiddag kwam de bond van plat telandsvrouwen afdeling Axel in ,Het Centrum' bijeen om de traditionele kerst middag te vieren. In een sfeervol ver sierde zaal hield mevrouw C. van Dijke- van Dijk een openingstoespraak waarna de presidente ter inleiding het kerst evangelie voorlas. Mevrouw J. E. Broecke-de Man uit Aardenburg ver zorgde de verdere middag door net ver tellen van kerstverhalen en declamatie. Een koortje van de aanwezige dames zong enkele kerstliederen, hierbi] op de piano begeleid door de heer J. Cordu- wener uit Axel. Tijdens de pauze wer den de dames op koffie, en gebak ge trakteerd. Aan het eind dankte de pre sidente de dames voor deze goed ver zorgde en druk bezochte kerstbijeen komst, waarna één der medewerkenden namens de afdeling een platebon wercl aangeboden. SLUIS Biljartdemonstratie te Sluis In zaal .Lamminsvliet' te Sluis gaf de Europese biljartkampioen Henk Schol ten een demonstratie vooi een zeer groot aantal belangstellenden uit Sluis en om geving. Hij speelde een tweetal partijen tegen de Zeeuwse kampioen Theo Plat- iouw uit Axel. Eerst werd een partij h- bre gespeeld. Platjouw ging op met een serie van 164, Scholten maakte er slechts 10. Bij de tweede beurt maakte Plat jouw er 60 bij, waarna Scholten met een 'enorme serie van 390 de partij beëindig de. Een partij kader 38/2 werd door Scholte met een serie van 210 caram boles uitgemaakt. Na deze beide partijen volgde nog een zeer fraaie demonstratie Fantasie-Classique. De postduivenhoudersvereniging .Recht voor allen' te Sluis houdt een van de bei de kerstdagen een tentoonstelling in zaal .Lamminsvliet'. Tot nog toe was het de voorafgaande jaren gebruikelijk dat deze tentoonstelling de beide kerstdagen ge houden werd, maar van dit gebruik is men thans afgezien. Ouderavond welpen en verkenners De welpen en verkenners van de R-K- Padvindersbeweging in Sluis hadden een ouderavond in cafetaria .Christiane' waar de heer G. Buskens een welkomstwoord sprak. De heer J. Clijncke uit Sluis ver toonde enige films o.a. .Laatste kamp' Er werd afscheid genomen van de leid sters mejuffrouw D. Verschoore, M. Tas en de heer F. van den Neste. Als nieuwe leidsters en leidei-'s konden worden be groet de dames C. Dutree, M. van Dale en de heer A. Spee. Schietwedstrijd .Willem Teil' Het handboogschuttersgilde: Teil' te Sluis speelde in de Raa LANDBOUWERS TWISTTEN LESVRACHTWAGEN GAF OVER AFWATERING: HERSENSCHUDDING Gisterenmiddag ontstond tussen de land bouwers J. d'H. en R. I. beiden uit Sint- Jansteen een woordenwisseling over het afwateren van aan elkaar grenzende landbouwgronden. Het liep uit op een handgemeen, waarbij I. een hersenschud ding opliep. CADZAND Collecte oorlogsgraven- comité De te Cadzand gehouden collecte ten bate van het Nederlands Oorlogsgraven Comité heeft 78,25 opgebracht. Ouderavond o 1 school Dezer dagen werd in het gymnastiek lokaal van de openbare lagere school te Cadzand een ouderavond gehouden, waarbij de ouders gelegenheid werd ge geven het werk van de leerlingen te bezichtigen. Onder voorzitterschap van de heer P. A. Vermeulen, hoofd der school, werd hierna een korte vergade ring gehouden. Mevrouw F. M. A. Mal corps-de Hulster en de heer P. L. van Cruijningen werden in de plaats van mevrouw M. van Luijk-Hoolhorst en de heer W. van de Voorde gekozen tot lid van de oudercommissie. De heer I. W. van Nieuwenhuijzen vertoonde ver volgens verschillende door hem zelf ge maakte kleurendia's uit het land van Cadzand. TERNEUZEN Orgelconcert te Terneuzen Willem Hendrik Zwart, organist van de Bovenkerk te Kampen, zal op donderdag 23 december aanstaande het orgel be spelen van de Nederlands hervormde kerk in de Noordstraat Terneuzen. Het programma luidt als volgt: 1. Kerst suite no. 1 Jan Zwart (Ere zri God - Er ruist langs de wolkert - Stille nacht Nog juicht ons toe die zaal'ge nacht Looft God, looft Zijn Naam alom); Concerto D-moll - Vivaldi - Bach Grave - fuga largo - allegro): 3. Kerstsuite - Willem H. Zwart (nu sijt wellecome - hoe leidt dit kindeke - Hoor de eng'len zingen d'eer); 4 Priere et Berceuse - a. Guilmant; 5. Er is een kindeke geboren op aard - Willem Mudde. 6. Kerstsuite no. 2 - Jan Zwart (Komt allen tesame- - De herdertjes - Van hoge hemel daalt hij neer - Vol pracht - Daar is uit 's we relds duist're wolken) - Het orgelconcert begint om 19.30 uur. GEEN VOORRANG Op het kruispunt Koolslraat-Willem de Zwijgerlaan te Hulst ontstond een aan rijding tussen de les-vrachtwagen be stuurd door Ch. L. v. H. uit Hontenisse en een personenwagen bestuurd door mej. J. T. B. uit Clinge. De les-vracht wagen verleende geen. voorrang aan de uit de Koolstraat komende personenwa gen. Beide voertuigen liepen behoorlij ke materiële schade op. Causerie-avond NCB interessante causerie-avond. Spreker was de reisjournalist Jan Glissenaar uit Montfoort. Hij liet de talrijke aanwezi gen genieten 'van zijn reisavonturen die hij samen met Peter Pennaerts in de landen van Zuid-Amerika beleefde. Een en ander werd met dia's toegelicht. Op 20 januari wordt de jaai-lijkse .gezins dag' gehouden van de NCB-Hulst. Diamanten bruiloft In het buurtschap Kuitaart vierde het echtpaar P. v. Ésbroek-de Theye zijn diamanten bruiloft, 's Morgens werd een Mis opgedragen uit dankbaarheid. Des middags was er een druk bezochte receptie waarop b en w van Hontenis se het paar kwamen gelukwensen er, waar tevens het buurtgeschenk werd aangeboden. Kerstliturgie Donderdag 23 december 's avonds kwart voor 8, zal in de gereformeerde kerk te Zoutespui een kerstavond wor den gehouden. Het kerstprogramma ver meldt koor- en samenzang, declamatie, lezing^ kerstevangelie, alsook een kerst spel /Een kind is ons geboren', dat opge voerd zal worden door de jeugd van Zoutespui. Aan het eind wordt ter be strijding van de kosten een collecte ge houden. .Willeni Raadhuiskel der een wedstrijd tegen Diana' uit Heist. De schutters uit Sluis wonnen deze vriendschappelijke ontmoeting' met een verschil van 254 wedstrijdpunten. Begin volgend jaar viert .Willem Teil' zijn eerste lustrum, ter gelegenheid daar van wordt er een inlerdoelwedstrrjd georganiseerd waaraan zal worden deel genomen door Diana' uit Heest aan Zee', Robin Hood' uit Blankenberghe, .Sint-Sebastiaan' uit Oostende en ,Ivan- hoe' uit Brugge. CLINGE Bejaarden vergaderden De bond van bejaarden en gepensio neerden afdeling Clinge hield haar jaar lijkse algemene ledenvergadering in het parochiehuis. Op deze ledenvergadering die geanimeerd verliep en waarop tal rijke mededelingen van de plannen voor het aanstaande jaar werden bekendge maakt, spraken de districtleider C. van Aert en de geestelijk adviseur pastoor Cosijn de aanwezigen toe. Hierna zaten de bejaarden aan een welvoorziene kof fiemaaltijd. De heer De Vlies uit Ter neuzen vertoonden streekdia's, die de be jaarden de vele veranderingen in dc streek vooral door de industrievesti gingen lieten zien. Voor deze interes sante middag bestond goede belangstel ling. SAS VAN GENT Auto gestolen in Sas van Gent In de nacht van vrijdag op zaterdag is de personenauto (Citroen ID) van de ar chitect S. uit Sas van Gent voor zijn huis ontvreemd. Zaterdagmiddag kreeg S. van de Belgische rijkswacht bericht dat de auto verlaten maar onbeschadigd was aangetroffen in de omgeving van Assche bij Brussel. Van de daders ontbreekt ieder spoor. AARDENBURG Nieuwe riolering in Sint-Kruis In een vergadering van de gemeente raad van Aardenburg maandagavond werd het enige agendapunt over de vernieuwing van een gedeelte riolering te Sint-Kruis, vlot afgewerkt. Besloten werd in verband met de in uitvoering zijnde werken aan de Roessellaersestraat, tegelijkertijd de bestaande riolering te vernieuwen. Het werk werd gegund aan J. den Oude's aannemingsbedrijf NV te Biervliet voor 162.075. OOSTBURG Ouderavond De openbare lagere school te Oostburg hield vrijdagavond in het gymnastieklo kaal een ouderavond. Na een openings woord door de voorzitter, de heer J. K. Ruiter, gaf het hoofd der school, de heer H. H. de Lozanne een overzicht van het afgelopen schooljaar en verder werd van gedachten gewisseld over de schoolreis jes voor de hoogste klassen. Na afloop konden de ouders in de klaslokalen het werk van de kinderen bekijken en een gesprek hebben met de klasonderwijzer. Deze ouderavond werd ook bijgewoond door burgemeester J. L. van Leeuwen en de wethouder van onderwijs, de heer D. Geuze. Zanguitvoering in ziekenhuis Het kerkkoor van de Nederlands her vormde kerk te Oost burg gaf zondag morgen onder leiding van de heer J. Basting in het Oostburgse St.-Antonius- ziekenhuis een zanguitvoering. Zowel in het tehuis voor ouden van dagen als op de ziekenafdelingen werd deze attentie zeer op prijs gesteld, evenals de traktatie die aangeboden werd. Rector R. J. Ver= durmen sprak na afloop een dankwoord. SINT-JANSTEEN Twee gouden bruiloften De heer en mevrouw Stevens-Pieters en de heer en mevrouw De Vos-De Smet vierden zaterdag in St.-Jansteen hun gouden huwelijksfeest. Een feestcomité bracht versieringen aan de woningen van de jubilarissen aan en organiseerde volksspelen voor de jeugd. De jubila rissen ontvingen gelukwensen van o s pastoor Réyers en burgemeester Reu- ser; ontvingen een serenade van de mu ziekvereniging van St.-Jansteen en maakten met familieleden in een aan tal auto's een rit door het dorp. Er werd uit dankbaarheid een mis opgedra gen in de parochiekerk te St.-Jansteen. Kerstverlichting in Axelsestraat ZUID-BEVELAND GOES december 1965. oentcn: p st: Kropsla Cl 13; knolselderij :t groen I 17-24: II 9.50: per bon: wklcrlj 20: peterselie 27; herfstrapon 15; per kg: aard appelen grote 21; spruiten All 71-75; Ell 45-63; afw 33; witlof AI J23-J35: All 105; EI 107; Bil 79-96: afw 57; prei AI 33-45; AH breekpeen BI 7-18; Bil 14; Cl 14-18; CI1 knolselderij I 23; afw 11-13; koolrapen II 14: andijvie atw 20; veldsla I 74-92; II 60; rode kooi 1 37-33: BI 27-29; groene sav koo! 10, gele sav kool BI 36; witte kool I 22- BI 19-23: boerenkool I 19-21II 13-16. Vrijdag 21 december as geen grocntcnvclllng. Inpiaats daarvan wordt die dag ve: cetnber. donderdag 23 de- Vark Totale Siachtrunderen p. i kw. 355—120, 2e kw Varkens p. kg.: cxlra kw. 225—227. ie kW. 223225. 2e kw. 220—222, 3e kw. 218—220. Stieren p. kg.: 390145. Wonitkoeicn p. 81. 315—330, Slachtzeugcn p. st.: 370177. Zware varkens p. si.: 198—200. Toelichting. Slachtrundcren: aanvoer kleiner, handel aan vankelijk vlot. al loop kalm. prijzen prima en eerste kwaliteit iets stijver, verder onver anderd. lets I lager gaande de n GOES Kerstviering AARDAI'PELBELRS ROTTERDAM. 20-12. Klelaardappelcn voor het binnenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts 18.5020.50. Bintjes 35 mm tot 50 mm opwaarts 18.00— DE BEVELANDEN De ziektebestrijding is nog altijd een zaak die grote aandacht van de fruitteler vraagt. De ontwikkelingen op dit gebied worden dan ook met grote belangstelling gevolgd. Dit bewees opnieuw de grote op komst voor de jaarlijkse ziektebestrij- dingsavond te Kapelie, die door de afde ling Kapelle en omgeving van de Neder landse Fruittelers Organisatie en de ver eniging van oud-leerlingen van tuinbouw- wintercursussen vrijdagavond in het ge bouw .Obadja' was belegd. In zijn terugblik over het afgelopen sei- Op een bestuursvergadering van de HCT zoen zei de heer H. J. Mandersloot van afdeling Nieuw-Temeuzen werd het'het rijkstuinbouwconsulentschap te Goes, voorstel gelanceerd de Axelsestraat en omgeving te versieren met (verlichte) kei-stbomen. Hoewel die op korte ter mijn moest gebeuren, is het bestuur er in geslaagd het plan tot uitvoering te brengen, vermeldenswaard is de mede werking van een groep lts-scholieren. Kerstavond NCVB Een groot aantal leden van de afdeling Terneuzen-eentrum van de Ned. chr. vrouwenbond was vrijdagavond in het gebouw ,De Schakel' bijeen voor het houden van een kerstwijding. De zaal versierd met dennengroen dat dé ziektebestrijding in de fruitteelt dit jaar weer veel aandacht vroeg. Voor al de weersomstandigheden waren hier aan debet. Kanker, schurft en meeldauw waren de belangrijkste plagen. De schurftbestrijding was door de vele regen geen gemakkelijke zaak. Ook de vruchtboomkanker eiste veel aandacht. Bij het hardfruit moest vooral effectief opgetreden worden tegen wantsen, ter wijl het kleinfruit als gevolg van ongun stige weeromstandigheden in ernstige mate te lijden had van vruchtrot. De schade bij deze tak van de tuinbouw was de afgelopen zomer aanzienlijk. De heer Mandersloot adviseerde om toch vooral kaar- de windschermen bij de ziektebestrijding Zondagavond waren ruim honderd club leden en belangstellende ouders naar het hervormd jeugdcentrum .de Veste' le Goes gekomen om het kerstfeest te vieren. Verscheidene jongelui hadden een aandeel in het programma. Een aantal meisjes voerde het kerstspel letje ,Het licht schijnt in het donker' op, een aantal kleuters verzorgde een kaarsenceremonie en Jaap de Keizer droeg het kerstgedicht ,Het lied van de heilige, stille nacht' voor. Verder werd het klankbeeld ,Toen het kleine kameel- tje knielde' vertoond en ten gehore ge. bracht. Wika D. E. Hlensch vertelde het kerst verhaal .Het levende hout' waarbij de heren P. Koster en J. Minaard voor respectievelijk Zwitserse houtsnijder en kleinzoon speelden. De samenzang werd begeleid' door een instrumentaal ensemble onder leiding van de heer J. C. de Beste. Aandachtig beluisterden de vele aanwezigen de ver schillende onderdelen van het program ma. Wika Hiensch, bij wie de leiding van de avond berustte, dankte allen, die medewerking hadden verleend zo wel bij de voorbereiding als bij de uit voering. Aan alle clubleden werd een kersttractatie en het kerstboek ,Het licht schijnt overal' uitgereikt. WEMELDINGE COLLECTE De kinderzorgcollecte, die door kinde ren werd verzorgd heeft te Wemeldin- ge 204,75 opgebracht. Kerstmiddag voor bejaarden Dezer dagen werd het kerstfeest gevierd met de bejaarden van Wemeldinge. Dit werd georganiseerd door de afdeling We meldinge van de bond van plattelands vrouwen en de Ned. hervormde vrouwen vereniging. Deze middag werd gehouden in het gymnastieklokaal aan de Dorps straat. De leiding beruste bij mevrouw Zoodsma-Verhoef en mevr. Eckhardt- Dominicus presidente der genoemde ver enigingen. Een groot aantal bejaarden was deze middag aanwezig. De vertel lingen werden door mevrouw Schoen makers verzorgd. Wethouder A. P. Schouwenaar sprak namens het gemeen tebestuur. De presidente, mevrouw Terlouw-1niet te vergeten. Voor de vruchtboom- Vink opende deze avond met gezang 7, kanker adviseerde hij de jonge percelen vers 1, waarna zij voorging in gebed, in het najaar met koper en of kwik te ,Het kerstdeclamatorium', er is uit spuiten. Een zaak 's werelds duist're wolken' werd keurig vlot afgewerkt. Vier dames van het bestuur lazen gedeelten uit de bijbel, af gewisseld door declamatie, samenzang en koorzang. Mevrouw Terlouw-Vink verzorgde de meditatie. Aan het eind van het kerstprogramma dankte me. vrouw Van Overbeke-De Zeeuw alle medewerkers. Na het zingen van gezang 1-35 vers 1 en 3 eindigde mevrouw Van Overbeke met dankgebed. KLOOSTERZANDE Benoeming Ned. Herv. Kerk In de Nederlands hervormde gemeente te Kloosterzande Is benoemd tot on- vanger diaconie-kerkvoogdij baron K. J. A. Collot d'Escury. Zijn functie omvat het rentmeesterschap over de onroeren de goederen en de administratie van de en uitgaven. HULST De RKHAV-atleten uit Hulst namen zondag jl deel aan de internationale atletiekcross te Putte, georganiseerd door de- plaatselijke atletiekvereniging .Excelsior'. De Hulstenaren behaalden in deze sterk bezette cross prima resul taten. De A-junior E. Hamenlinck be zette in een sterk veld de 14e plaats. Bij de jongens-B die 2200 meter liepen, ver sloeg A. Houte zijn clubgenoot W. Ver bist. Ook de derde en de vierde plaats werden door RKHAV-atleten opgeëist te weten door J. Serrarens en J. Deurinck. Bij de C-junioren (1200 m) was het de RKHAV-atleet J. Fassaert die met een tijd van 3.51.8 de eerste plaats be zette. Van RKHAV werd A. Bracke 3e, Fr. Martens 4e. A. Willaert 6e. Door deze prestaties bij zowel de B- C-junioren werden de Hulstenaren in bei de categorieën winnaar van het ploe- gènklassement. Twee grote bekers wer den hierdoor hun eigendom. Uitvoering koor Het succesvolle Hulster Gemengd Koor onder leiding van Jo Ivens gaf in het bioscoopgebouw te Hulst een uitvoering. Op deze avond werden onder meer wer ken gezongen van de bekende compo nisten Igor Stravinsky (Ave Maria), Clement Jannequin, Orlando di Lasso, Michaël Praetorius. Joh. Bramhs er verder enige bewerkingen van de diri gent zelf. De werkjes werden door de dirigent met een kleine toelichting in geluid. De belangstelling voor de uit voering was groot. NKV vergaderde In het Klein Patronaat hield de plaat selijke afdeling van hét NKV te Hulst een prljskaarting. Hieraan namen 48 leden deel: De uitslag was: 1 E. Herre- wegh-P. Collet, 2 E. d'Hert-C. Poppe, 3 A. d'Hondt-F. Sighers, 4 E. Thijs-E. de Rijk, 5 P. Lauwers-Fr. Witman. Vergadering KVP In de .Koning van England" te Hulst zal de Katholieke Volkspartij haar jaar lijkse algemene ledenvergadering hou den op woensdag 22 december aanstaan de. De agenda vermeldt naast jaarver slagen, de bespreking van de gemeen teraadsverkiezing. Jubilarissen gehuldigd Op een jaarlijkse feestavond van de firma M. P. Hol NV uit Hulst is een achttal personeelsleden gehuldigd, allen 12% jaar in dienst van de firma waren. De jubilarissen waren A. Meer- tens, Hoek, P. Pauwels, Graauw, L. v. Bellen, P. Dobbelaar, J. Ducheine al len Terhole, A. Burm. Kloosterzande, L. Tra ij man, Boschkapelle, Th. Annaert, Baalhoek. Deze jubileumavond werd op geluisterd door het streekorkest ,The Everly Stars'. inleider. Over de chemische onkruidbe- strijding zei de heer Mandersloot dat hij een juiste keuze en toepassing van mid delen een bevredigend resultaat verkre gen kan worden. Chemische onkruidbestrijding wordt steeds meer toegepast en dikwijls is het een onmisbaar onderdeel van de bodem verzorging. Bij de bespreking ltwam vooral de toe passing van het spuiten met giberella- zuur naar voren. Dit is een methode waarbij de vruchtzetting wordt bevor derd. Bespuiting met giberellazuur het preas Triomphe de Vienne is jaar op ruime schaal met gunstige sultaten toegepast. Op Beurré Hardy heeft de toepassing proefsgewijze plaats gevonden. De leiding van de druk bezoch te bijeenkomst berustte bij de heer L. C. Oele. A. J. VAN LIERE NA 40 JAAR UIT KERKBESTUUR In de vacature van de heer A. J. van Lie- re is tot kerkvoogd bij dc Nederlands hervormde gemeente te Kapelle gekozen, de heer L. van Wei. De heer Van Liere, die president-kerkvoogd was, heeft voor deze functie bedankt wegens het bei-ei ken van een vergevorderde leeftijd. Meer dan veertig jaar heeft de heer Van Lie re zitting in het college van kerkvoog den en notabelen gehad. Ir. deze periode heeft hij ruim vijfentwintig jaar het ambt van kerkvoogd bekleed, waarvan de laatste jaren als president-kerkvoogd. Het ligt in de bedoeling om binnenkort officieel afscheid van de heer Van Liere te nemen. Voorts is in de vacature van de heer M. Schipper tot diaken gekozen, de heer C. Lepoeter Gzn. Beiden hebben hun benoeming aangenomen. beslist niet aan Tot kantoorhouder van het postkantoor te Wemeldinge is benoemd de heer J. A. van Es te Wemeldinge. De heer Van Es was voorheen postbesteller te Wemel dinge en nam na de pensionering van de heer De Hulster deze functie waar. Kerstwijding Op zaterdag aanstaande, eerste kerst dag, zal er 's middags om 5 uur een kerstwijdingsdienst plaatsvinden in de Nerd. herv. kerk te Wemeldinge. Hierin zal medewerking verleend worden door de plaatselijke muziekvereniging OKK en het Ned. hervormd kerkkoor. Voor ganger in deze dienst zal zijn ds Zoodsma, plaatselijk predikant. WAARDE Kerstmiddag voor bejaarden De afdeling Waarde van de VVH hield onlangs een kerstmiddag voor de bejaar den in het hervormd centrum. De presi dente hield een kerstmeditatie en ver schillende bestuursleden verzorgden ver dere bijdragen. KAPELLE V oorlichtingsmiddag over kunstmest Een handelsmaatschappij in kunstmest stoffen heeft vorige week in hotel ,De Zwaan' te Kapelle een voorlichtingsmid dag gehouden. Onder de talrijke bezoe kers bevonden zich ook de leerlingen van de hoogste klas van de lagere tuin bouwschool te Kapelle. De heer J. M. v. Vin uit Uden hield als medewerker n het bedrijfslaboratorium voor grond- gewassenoiderzoek te Oosterbeek een ïserie over .Moeheid en ziekte in land bouwgewassen en fruitteelt'. Spreker verduidelijkte zijn lezing met het verto nen van dia's. Verder werd een tweetal films ver toond, waarvan er één handelde over de bemesting. De andere was een kleuren film over Afrika. Op het gesprokene volgde een levendige discussie. Vissers hengelden naar Wild Zaterdagmiddag hield de hengelsportver eniging ,De Kapelse kanaalvissers' in de Westerselielde onder gehore een wild- prijzenwedstrijd. Er namen 60 leden aan deel die om twaalf uur voor de twee uur durende wedstrijd hun lijnen uitwierpen in een woelige zee. Op deze laatste wed strijd van het jaar zat bet de hengelaars niet mee, want de vis liet zich moeilijk verschalken. Ondanks, het ongunstige weer werd het toch éen prettige vismid- dag waarbij voor iedere deelnemer een prijs beschikbaar was. De prijzen beston den uit kalkoenen, hazen, hammen, rol lades, kippen en worsten. De uitslagen zijn: 1 A. Eversdijk, 22( gram, 2 M. C. Slootmaker, 180 gram, 3 C. Visseher. 165 gram, 4 C. Wisse. 160 gram, 5 C. Sulsters, 160 gram, 6 J. P. Le poeter 155, Sulsters 160 gram, 6 J. P. Le- gram, 8 G. C. Versluis, 50 gram en 9 C. Burger sr, 50 gram. Het ligt in de bedoe ling ook een volgend jaar weer een der gelijke wedstrijd te houden. Benoeming ;9.50.Bintjes 40 i i opwaarts 19.00—20.50. aarts 13.50—20.75. r de export: Bintje 35 e maten gesorteerd 19.25 Zandaardappelen voor het binnenland: Ll- bertas 40 mm opwaarts 13.00. Zandaardappelen voor de export: IJselster i opwaarts 12 00. Bintje 35 mm opwaarts Voran 35 mm opwaarts 12.00. Voer aardappelen 2,004.75. Stemming: binnenland rustig, export flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld yoor de verkoop consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. 20-12. Op de Rotterdamse graansbeurs werden de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot 44h0 Schokkers tot 48.00. Kapucijnera tot 70.00. Bruine bonen tot 102.50. COÖPERATIEVE VELUW6E EIERVEILING EDE. 20-12. Aanvoer 316.740 stuks, handel flauw. Prijzen per 100 stuks: eieren van 49-54 gram 17.54—13.03. 54-53 gram 17.73—18.15, 60-63 gram 18.09—19.24. 64-63 gram 19.22—19.99. VLA8MARKT ROTTERDAM. 20-12. Waterrootvlas: lage soorten van 3.60 ,80, middensoorten van 1,85 tot 2,15, best van 2,20 tot 2,50. Dauwrootvlas: van 1.35 ,75. Brc-ekvlas: van 0,85 tot 1.30. afhan kelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwin gelde lokken; van 0.50 tot 0.72. Daar enkele vlassers hun werkkrachten inge zet hebben om te repelen, was de produktie van waterrootvlas in de afgelopen week wat minder ruim dan vorige weken. Het aanbod bestond voornamelijk uit lagere- en midden soorten, terwijl minder goede kwaliteiten en best vlas geproduceerd werd. Voor lagere kwaliteiten bestond een kalme vraag, terwijl voor de betere soorten de vraag gering was. De prijzen bleven op het peil van vorige week gehandhaafd. Het aanbod van dauwrootvlas is klein, de produktie werd niet verkocht De produktie van breekvlas is beperkt tot enkele lagere dauwroolsoorten, het aanbod werd verkocht. Gezwingelde lokken liggen traag in de markt, de prijzen ondergingen geen verandering. De produktie werd ge deeltelijk verkocht. BERGEN OP ZOOM 20 december 1965. Sla 8-25; andijvie 46-65: breekpeen 2-18; was- peen 15-47: rode kool 7-42: witte kool 18-25: boerenkool 28-33 sav kool 23-40; spruiten 30- 1.50; witlof 53-1.49; kroten 5-25; prei 12-36; uien 6-17: knolselderij 26-35: selderie 62-1.30; koolraap 2-24; schorseneren 21-60; stoofsla A 45-72; Goudrenetl2-49; Golden Delicious 18- 79; Cox Orange Pippin 16-76: Jonathan 16- VISMLJN COLLJNSPLAAT Exportgarnalen 3SS2 kg. 2.71-/3,33; schar 1341 kg; bot 612 kg; wijting 189 kg; kabel jauw 444 kg; schol 609 kg; paling 19 kg; tong 4 kg; sprot 309 kg; ongesorteerde vis 162 kg. KORTGENE Toogavond NCAB Dezer dagen hield het district Noord- Beveland van de NCAB haar jaarlijkse familieavond in de Stadswijnkelder te Kortgene. De voorzitter, de heer J. M. Filius, wees in zijn openingswoord op de grote veranderingen in ons gewest. De hoofdbestuurder, de heer Van Dam, sprak over de spanningen in de wereld. Ook in Nederland is er spanning in ver band met het loonoverleg. .Als christelij ke vakbeweging zullen we een duidelijk standpunt innemen, vooral wat betreft het minimum loon. We zullen blijven werken voor sociale gerechtigheid', aldus de heer Van Dam. Na de pauze werd door de toneelclub uit Wissenkerke het toneelstuk .Vader Job* opgevoerd. De regisseur, de heer J. Man- nissen, ontving met alle medewerkenden een welverdiend applaus. Heden nam God uit ons midden weg, na nog een smartelijk lijden, onze innig geliefde, zorgzame man, vader, behuwd-, groot- overgrootvader, broeder, en behuwdbroeder ABRAHAM WILLEM JACOBUS RIETBERGEN in de ouderdom van 84 jaar. Vlissingen: W. Rietbergen J. Rietbergen-Swennen Schiedam: J. C. Rietbergen G. Rietbergen-Brul Hilversum: J. I. Bakker-Rietbergen Vlissingen: K. C. Rietbergen A. J. P. Rietbergen-Hanskamp A. W. J. Rietbergen C. Rietbergen-de Smit P. Rietbergen-Mommaas Kleinkinderen en achterkleinkinderen Vlissingen: M. W P. But-Rietbergen J. C. But Vlissingen, 20 december 1965 Badhuisstraat 16. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 24 december aanstaande des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. Heden overleed onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgroot vader en huisgenoot MARINUS ECKHARDT in de ouderdom van 92 jaar. Uit aller naam: Utrecht: C. Eckhardt H. Eckhardt- Schipper 's-Gravenpolder: fam. Goedegebure 's-Gravenpolder. 19 december lye5 Condoleantieadres Bosseweide 7, 's-Gravenpolder. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 23 december 1965 te 14.00 uur op begraafplaats te ie begraafpl s-Gravenpolde Ier. LEES DE P.Z.C. Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, mijn ge liefde man, broeder, zwager, -oom en oud oom. PIETER POLDERMAN op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam: W. Polderman- de Bree Koudekerke, 20 december 1965 Schoolstraat 14 De begrafenis is vast gesteld op donderdag 23 december aanstaan ds om 1 uur vanaf ge= reformeerd verenigings gebouw Lievei geen bezoek. Heden overleed onze geliefde broeder, zwa ger en oom. P. POLDERMAN Uit aller naam: C. de Munck A. de Munck- Pölderman 20 december 1965

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 17