PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Deventer industrie: nu geen buitenlanders VOORLOPIG GEEN REACTOREN VAN DE VS VOOR NEDERLANDSE KERN-ONDERZEEËRS Negatief antwoord voor minister De Jong Waterwingebied beschermen tegen inundatie' GEEN NIEUWE AFSPRAAK MEER GEMAAKT MET MCNAMARA Nog geen verandering in de plannen' WERKGEVERS DRINGEN AAN OP EEN ADVIES VAN DE SER OVER DE KWESTIE VAN HET MINIMUMLOON IR VISSER TOT VERGADERING WATERSCHAP WALCHEREN: Versterking duinen op noorderstrand dringend noodzakelijk Bijlermeer gaat lijk naar Amsterdam Soebandrio raakte hoge functie kwijt Onbetaalde rekening 208e jaargang - no. 294 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN lel. 2425. odm. I m Abonnementsprlli 83 cc 2078/3169, adv. 237S). C 2/2 x (orlef. Kleine edv. Woensdag 15 dec. 1965 NTS te land en in de lucht Pagina 2 De plaatsvervangend directeur van de arbeid mr T. J. van der Pijl is gistermiddag in Deventer als vertegenwoordiger van staatssecretaris De Meijer (sociale zaken en volksgezondheid) met onder anderen de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau de heer J. A, Leenhouts en de directie van Ankersmits fabrieken overeengeko men dat voorlopig in het gewest Deventer geen buitenlandse arbeidskrachten te werk zullen worden gesteld en dat eventuele aanvragen voor werkvergunningen aan buitenlandse arbeiders zulien worden afgewezen. In overleg met de bedrijven is overeengekomen dat de bemiddeling bij het plaatsen van de ontslagen werk nemers van Ankersmit door het gewestelijk arbeids bureau zal geschieden. Daartoe is een tijdelijk kantoor voor het GAB in de fabriek van Ankersmit ingericht, waar de getroffenen inlichtingen over beroep en be roepskeuze, omscholing en dergelijke kunnen krijgen, eventueel kunnen worden getest eri worden voorgelicht over de mogelijkheden die de immigratie en branche- toeslagregeling hun biedt. In de Deventer industrieën werken momenteel 600 Italianen, Spanjaarden en Turken, voor wie dit besluit niet van toepassing is De 89 buiten landers onder de 1100 ontslagenen van Ankersmit kunnen na het beëindigen van hun contract naar eigen land terugkeren dan wel elders worden ge plaatst. Eerder op de dag was reeds bekend gemaakt, dat de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr J. F. G. M. de Meijer opdracht had gegeven tot het treffen van bijzondere maatregelen met betrekking tot de arbeidsmarktsituatie in Deventer. Hoezeer men in het Limburgse plaatsje Bug ge- num ook met het hoge water heeft te kampen, de jeugd vindt er wel iets op. Deze jon gen haalde zijn stelten van zolder en kan nu zonder natte voeten te krijgen het dorp in gaan. Als het nu maar niet plotse ling begint te waaien.... (Van onze speciale verslaggever) PARIJS. Het Nederlandse plan voor de bouw van twee onder zeeboten met nucleaire voortstuwing dat in de defensiebegroting voor 1966 is aangekondigd, staat op losse schroeven. Minister De Jong heeft gistermorgen tijdens een conferentie aan de ontbijt tafel in een Parijs' hotel van zijn Amerikaanse collega McNamara niet de Amerikaanse toezegging tot levering van de atoomreac toren voor de in Nederland te bouwen boten gekregen waarop de Nederlandse minister heeft gehoopt. Tijdens een persconferentie noemde minister De Jong het resultaat van het gesprek teleurstellend. ,We zijn met dit gesprek niets op geschoten', zo erkende hij volmondig. De heer De Jong zei dat daar mee de Nederlandse hoop op Amerikaanse steun bij de bouw van de nucleaire onderzeeboten voor de Koninklijke Marine nog niet is verdwenen. ,We hadden ons zelfs twee jaar van voorbereiding gere serveerd, daarvan zijn nu zes maanden om'. Brief gezonden aan minister-president Cals Ir Bosma: nog te vroeg om overleg te hervatten (Van onze Haagse redactie) De raad van Nederlandse Werk geversverbonden heeft een brief verzonden aan de minister-pre sident mr Cals als voorzitter van de ministerraad, waarin wordt aanbevolen over de kwes tie van het minimumloon het advies te vragen van de Sociaal- Economische Raad. Nu het niet mogelijk ïs gebleken eenstemming te bereiken, aldus de brief van de werkgevers, dient de vraag onder ogen te worden gezien of en zo ja, op welke wijze kan wor den voorzien in de behoefte om op sociale gronden voor bepaalde groe pen loontrekkenden zekere minimum- inkomensgaranties tot stand te bri gen. Op een persconferentie van de werk) vers gaf ir J. Bosma, de voorzit van het Centraal Sociaal Werkgev Verbond, gisteren een uitvoerige t eenzetting van het standpunt, dat werkgevers zowel wat betreft L_ loonpolitieke stelsel als ten aanzien van het minimumloon en het vraag stuk georganiseerden-ongeorganiseer- den hebben ingenomen. Tijd niet rijp Naar aanleiding van de vraag hoe de- werkgevers zouden reageren als het Christelijk Nationaal Vakverbond een poging zou doen om het overleg tussen werkgevers en werknemers in de Stichting van de Arbeid te her vatten, verklaarde ir Bosma, dat een dergelijke poging nooit door de werk gevers moet worden afgeslagen, mits essentiële belangen niet in het ge drang komen. Maar ir Bosma vond de tijd voor hervatting van het over leg nog niet rijp. .Laten we eerst kerst en oudejaar vieren. Dan weten we ook meer van hoe het zit met de loononderhandelingen in de bedrijfs takken'. De lieer H. H. Wemmers, de voorzitter van het Verbond van Protestants- Christelijke Werkgevers, zei, dat als het CNV het standpunt inneemt, dat strjjd als het kan moet worden voor komen, hij daar volledig achter staat. Ook in de rede, die de voorzitter van hot Nederlands Katholiek Vakver bond, de heer P. J. J. Mortens, maan- (Zie slot pag. 3 kol. 2) Prinses op bezoek: ambtenaren moeten gebouw uit De ambtenaren van de provinciale griffie en de provinciale water staat van Noord-Brabant zijn pijnlijk getroffen en hoos, omdat zjj vandaag van 10-30 tot 15 uur niet aanwezig mogen zijn in het provinciehuis aan ae Waterstraat, wanneer prinses Beatrix en haar verloofde daar een bezoek bren gen. Dat is hun kort en bondig mede gedeeld per circulaire door de griffier. Daarin staat, dat zij het provinciehuis moeten verlaten en ,van 10.30 tot 15 uui afwezig die nen te zijn'. De griffier neemt aan .dat iedereen om 15 uur weer aan wezig is'. Van de griffier kregen wij te ho ren, dat net een normale maatre gel van orde is en absoluut niets met veiligheidsvoorzieningen heeft te maken. De ambtenaren menen het een abnormale maatregel te moeten noemen, die kant noch wal raakt. Aan de kop van het Firth of Clyde Droogdok in Greenock, Schotland, moesten speciale voorzieningen worden getroffen om de Queen Eliza beth', die meer dan 300 meter lang is, te herbergen. Het SS.67S ton me tende schip krijgt thans een algehele inspectiebeurt. Volgend jaar zal het weer in de vaart komen. .Verandering ïn onze plannen betekent dat op het ogenblik niet', meende de mi nister. Maar hij heeft geen nieuwe af spraak met McNamara meer gemaakt. Wel hoopt hij in juni op een voortzet ting van het gesprek. De negatieve hou- alles wat op militair gebied nucleaire energie- te maken heeft, goed ingelichte Amerikaanse kringen in Parijs verklaarde men dat vorige week president Johnson zeer bits heeft g geerd op elke vorm van discussie militaire nucleaire hulp aan bondgeno ten in het licht van de politieke ontvlam baarheid van het gehele nucleaire on werp. Politiek element Of aan die houding van de Verenigde Staten iets-zal veranderen vóór het tijdstip waarop de Nederlandse mi nister van defensie uiterlijk moet be slissen over de toekomstige samen stelling van de Koninklijke Marine is nu met. geen mogelijkheid meer te zeggen, aldus een Nederlandse mili taire deskundige ïn Parijs, die het politieke element in de negatieve be slissing van McNamara aan minister De Jong, overheersend en daardoor zeer onberekenbaar noemde. voor de jaren 70, als het vliegkampschip Karei Doorman' zal zijn uitgediend. In de marine-opzet vormden de atoomon derzeeërs de voornaamste onderzeeboot bestrijdingsmiddelen in speciale, geheel Nederlandse teams die op de Atlantische Oceaan in NAVO-verband zouden moe ten deelnemen in de maritieme defensie tegen een Russische dreiging. Tijdens het in begin december gehouden defensiedebat in de tweede kamer is door de VVD aanvankelijk een amende ment ingediend dat de schrapping be oogde van de post welke voor de aan bouw van deze kostbare onderzeeboten was uitgetrokken. Ook de PvdA toonde zich weinig enthousiast voor de bouw van deze boten, maar gaf er geen blijk van het WD-amendement te zullen steunen. Daarop trok de VVD het terug Men houdt er rekening mee dat door deze terughoudendheid Dij een deel van het parlement de Amerikaanse geneigd heid om aan de wensen van minister De Jong tegemoet te komen echter bepaald niet groter is geworden. Minister De Jong heeft wel steeds ge wezen op het feit dat de NAVO-bevei- hebber voor de Atlantische Oceaan op een Nederlandse bijdrage in de vorm van nucleaire onderzeeboten heeft aan gedrongen. Die aandrang wordt door de Amerikaanse regering echter kennelijk Bijzondere uitkering voor buitengewoon pensioengerechtigden Bij de tweede kamer is ingediend een wetsontwerp, waarin wordt voorgesteld ïen bijzondere uitkering te doen aan de buitengewoon pensioengerechtigden, zulks overeenkomstig de bijzondere uit kering aan werknemers ten bedrage van maximaal twee percent van het loon over 1965. De kosten van het wetsont werp worden geraamd op 500.000,- voor de verzetsslachtoffers en op 200.000,voor de zeelieden-oorlogs slachtoffers. Hoogste kantoor van Nederland in Den Haag 'gebrande gebouw wetenschappen in Den Haag heeft ge staan, is in opdracht van de rijksge bouwendienst een ka-ntorengebonw in uitvoering genomen, dat liet hoogste kantoorgebouw van Nederland wordt. In dit gebouw zullen rijksdiensten en afdelingen van departementen tijdelijk worden ondergebracht, zolang de hier voor bestemde definitieve huisvesting niet gereed is. Het kantorengebouw is ontworpen door het architectenbureau ir J A. Lucas en ir H. E. Niemeyer te Voorburg (ZH) en wordt gebouwd door de Hollandsche Betonmaatsehappij Nederland NV te Den Haag volgens het arbeidsbesparen de jackblock-systeem. Om het waterwingebied nabij Oran jezon te kunnen vrijwaren van inun datie, is een versterking van de duinen aan het noorderstrand van de Oostwatering van het Water schap Walcheren dringend noodza kelijk. Dat blijkt uit de mededelin gen, die ir H. Visser dinsdagmor gen deed tijdens de algemene ver gadering van het waterschap in Middelburg. Om een dreiging af te wenden zal begonnen moeten wor den met versteviging van enkele zeer zwakke plaatsen in de nog aanwezige duinregel. Dit kustvak neemt tussen de strandpalen 73 en 91 de laatste jaren sterk af. De kans op gevaar kan worden ver kleind door het ter plaatse beschik bare zand wat regelmatiger te ver spreiden. Daarmee wordt een gelijk matige bescherming verkregen. die bij hoge vloedstand verder zouden afkavelen en die door him grillige vorm en ligging een ongunstige in vloed hebben op zand- en duinwin- ning met bulldozers achteruit te wer ken, zodat ze. binnen het profiel van het in overleg niet rijles- en provin ciale waterstaat ontworpen ktinstma- tig duin komen te liggen. ,Het is een zeer problematische bescherming, maar het is in ieder geval meer dan we nu hebben', aldus ir Visser in een nadere toelichting ,Het is voor het waterwingebied erop of eronder' Ir Visser verklaarde verder ter ver gadering dat de kosten die aanvan kelijk waren begroot op 85.000, veel hoger zullen oplopen. Daar kan nog wel een ton bijkomen. Dijkgraaf jlir mr G. C. D. Rutgers van Rozen burg voegde er aar toe, dat inmid dels bij het rijk en de provincie er op aan is gedrongen de versterking van de duinen aan het noorderstrand van de oostwatering te beschouwen als onderdeel van de alsnog uit te voeren definitieve versterking van de hoogwaterkering, waardoor het werk dus wellicht voor 90 procent ka.n worden gesubsidieerd. Noodvoorziening Hoofdingeland E. T. Oosterhuis had uit de woorden van ir Visser begrepen, dat het weer om een noodvoorziening gaat. En daar had hij wat op tegen. ,Het waterwin gebied is van zo groot belang dat we niet kunnen volstaan met een noodvoorziening. Het is zaak dat we bij rijkswaterstaat op urgentie in de uitvoering van het definitie ve plan aandringen. ,Het waterschap is iedere keer weer de sigaar. We krijgen wel 90 procent subsidie, maar dan blijft er tocli nog altijd die tien procent voor ons over'. Ir Visser stelde daar tegenover, dat het geld dat wordt uitgegeven min der is dan de rente van dc grote werken. ,Het valt dus nogal mee wat we uitgeven', zo meende hij. ,Als we niets doen loopt het water het win- gebied binnen'. Bjj aanvang van de vergadering deel de de dijkgraaf mee, dat de najaars stormen liet waterschap Walcheren beslist niet onberoerd hebben gela ten De schade die ontstond viel voornamelijk op te meten aan de noordvvatefing, terwijl er ook nog enige schade ontstond aan de dijk in de Schorerpolder. De kosten worden geschap op 60.000. Dit de behan deling van de begroting 1965 bleek even later dat het voor deze post ge raamde bedrag inmiddels is over schreden. post van 10.000 vanwege de storm moeten incasseren. ,Maar als we kij ken hoe het de laatste jaren is ge weest, dan mogen we toch niet mop peren'. zo stelde de dijkgraaf. ,We zijn dikwijls onder het geraamde be drag gebleven'. Bij het doornemen van de diverse be- frotingsposten werd meegedeeld,-dat e kosten van de waterbeheersing ze ker niet lager zullen zijn dan is ge raamd. Ir Visser sprak van een re cordjaar wat betreft de afwatering. Het was hoofdingeland J. de Visser opgevallen dat er zoveel kantonniers bij de noordwatering dienst doen. ,Zijn de boeren zo moeilijk, dat er zes kantonniers moeten zitten', was zijn vraag. Dijkgraaf: .op de noordwate ring is onze grootste aandacht ge vestigd, Vijf kantonniers zitten er hij de waterkering, één is er ingezet voor het binnenbeheer'. De heer De Visser bleef er echter bij dat het .schrikbarend veel mensen' waren. Dat gaf de dijkgraaf aanleiding om de heer De Visser te verzoeken eerst eens het efficiency-onderzoek, dat la ter tijdens de vergadering uitvoerig ter sprake kwam, af te wachten. Schade aan wegen Mej. A C. de Bruin van Melis- en Mariekerke vroeg zich af of er wat gedaan kan worden om de toenemen de beschadiging van wegen in het waterschap "als gevolg van de uit voering van Sloewerken een halt toe (Zie slot pag. 2 kol. 5) Laatste voorbereidingen op Kaap Kennedy. Technici zwermen 'in en om de grote Titan-H-rahet, welke de Gemini 6 naar zijn plaats in de ruimte moet brengen. Vandaag ie het zover, als alles goed gaat.... Evenals de vaste commissie voor bin nenlandse zaken uit de tweede kamer is ook staatssecretaris drs. Th. J. Wes terhout (binnenlandse zaken) van oor deel, dat ,het. hoog tijd wordt, dat aan de Bïjlermeer-kwestïe" een einde komt'. Hij heeft dit de kamer meegedeeld in de memorie van antwoord, waarin - zo blijkt daaruit - de staatssecretaris de meerderheid van de kamercommissie tegemoet komt en overeenkomstig de opvattingen van die meerderheid het oorspronkelijk en veel omstreden wets ontwerp heeft gewijzigd. Gehandhaafd wordt het voorstel tot op heffing van de gemeenten Ankeveen, 's-Graveland en Kortenhoef en de vor ming van een nieuwe gemeente 's-Gra veland. In het thans gewijzigde voorstel wordt voorgesteld de gemeente Weesperkar- spel op te heffen en westelijk Weesper- karspel (de Bijlmermeerpolder) tijdelijk (voor de periode van twaalf jaren) toe te voegen aan het grondgebied van de gemeente Amsterdam. Over de bestemming van het in 1978 weer van Amsterdam los te maken ge bied zal eerst later worden beslist. Het is weer zo ver: Friezen zijn voor de zoveelste maal in het nieuws met een streven naar groter autono mie. Zaterdag is In Leeuwarden een ver gadering gehouden van de Friese Natio nale Partij en daar werd meegedeeld, dat deze partij volgend jaar zal deelne men aan de komende statenverkiezing. Ter gelegenheid daarvan is een manifest voorgelezen, waarin een aantal mini- mum-verlangens was opgesomd. Zo wil men streven naar een éigen Friese radio- en televisieorganisatie, te bekos tigen uit de door de Friezen betaalde kijk- en luistergelden, verder dienen er meer bevoegdheden te komen voor pro vinciale staten en bovendien moeten zij (evenals de gemeenteraden) het recht krijgen hun eigen voorzitter te kiezen, voorts wordt van provincie en gemeen ten een actieve taalpolitiek geëist. Dat zijn zo enkele punten uit het manifest. De rest van Nederland zit altijd een beetje.vreemd naar uitingen als deze te kijken en weet er eigenlijk niet goed weg mee. De eenvoudigste manier is dan maar de schouders op te balen en de zaak af te doen met een paar grapjes over de apartheidspolitiek van de Frie zen. Nu moet worden toegegeven: een dergelijke partij is vermoedelijk in ons land alléén maar in Friesland denkbaar. Wie bijvoorbeeld in Zeeland een Zeeuws Nationale Partij zou stichten, zou vier kant en langdurig worden uitgelachen. Betekent dat echter, dat hetzelfde hoon gelach moet worden aangeheven rond de .Friese nationalen' Laten we met dit lachen even wachten. Wanneer men de hierboven geci teerde punten uit het manifest nog eens nader beschouwt, moet men erkennen dat ze geen onzin bevatten. Ze zijn wel extreem, maar van Fries standpunt uit bezien lijken ze niet verwerpehjk. Wie er van uit gaat, dat het Fries een aan het Nederlands gelijkwaardige taal is, is op grond daarvan zonder meer verplicht voor een actieve taal politiek van provin cie en gemeenten te pleiten. Hij zal er voor moeten zorgen, dat er radio- en tv- uitzendingen in het Fries komen, die inderdaad betaald worden uit de Friese opbrengsten van de kijk- en luistergel den. Wie voorts de mening is toege daan, dat de Friezen binnen net verband van het koninkrijk der Nederlanden enige autonomie behoren te bezitten, zal dit vanzelfsprekend tot uitdrukking wil len brengen in de inrichting van de staat. Om misverstanden te voorkomen: wij verdedigen dit alles niet, maar wel komt het ons begrijpelijk voor als mo gelijke (misschien wel noodzakelijke) consequentie van een extreem Fries standpunt. De vraag is echter: is een dergelijk standpunt binnen het konink rijk der Nederlanden te verdedigen? Op dit punt gekomen Is het goed eerst te pogen onze eigen Zeeuwse situa tie in dit verband te omschrijven. Heb ben wij Zeeuwen óók behoefte aan zulk éèn extreme houding? Wij duidden er reeds op: een dergelijke behoefte is hier geenszins aanwezig. Br zijn in Zeeland nogal verschillen tussen de samenstel lende delen, de eilanden en Zeeuwsch- Vlaanderen hebben stuk voor stuk een eigen karakter, waarin dan nog weer intern ongelijke accenten zijn te vinden, allemaal factoren, die een algemeen Zeeuws besef minder prominent maken dan bijvoorbeeld het Frie3 besef. Het Zeeuws regionalisme komt ons boven dien rationeler voor, minder mystiek dan dat van de Friezen. Maar dat wil niet zeggen, dat men hier geen regionale verlangens zou hebben, dat er soms geen verzet zou bestaan tegen de vaak sterk-centraliserende tendensen in de Nederlandse samenleving, dat men zich niet aan zou ergeren dat vaak de in van de randstad als alleen zalig makend wordt beschouwd. Dergelijke gevoelens treft men echter overal in re gionale samenlevingsverbanden aan, hier wat meer, elders wat minder. Het merkwaardige is dat in deze tijd van nivellering juist de regionale gevoelens sterker schijnt te worden. Tegen deze achtergrond willen wij de vraag beantwoorden of een extreem Fries standpunt te verdedigen is. Ons antwoord ïs: niet op de manier zoals deze Fries-nationalen voorstaan. Neder land Is één geheel, de wetten en de staatsinrichting van dat geheel gelden voor alle onderdelen. Het is onjuist te streven naar uitzonderingsposities, die voor andere streken van bet land niet zouden gelden. Maar dat wil niet zeg gen, dat in de landspolitiek de regio over het hoofd kan worden gezien. In tegendeel, het komt ons voor, dat daar aan meer kan worden gedaan dan op het ogenblik. Met name de politieke par tijen zouden zich bij de komence verkie zingsstrijd eens behoren te realiseren, dat het om de provinciale politiek gaat en om niets anders. Maar er valt nu al te voorspellen, dat een groot deel van deze politieke partijen de verkiezings strijd een nationaal karakter zullen ge ven met als inzet de regeringscoalitie en het kabinet Cals. Dat heeft men zelfs al pogen tc doen bij de Rijnmondverkie zingen. In dergelijke situaties nu is het te begrijpen, dat in Friesland, waar het regionale besef emotioneler is geladen dan elders, een Friese partij de kop op steekt. Het streven van een dergelijke groepering is al-bjj voorbaat mislukt, een politieke partij die alleen regiona- listische oogmerken nastreeft heeft im mers geen reden van bestaan, een so ciaal-economisch programma ontbreekt in zulke gevallen meestal. Maar dat een dergelijke partij er niettemin is. kan voor de echte' politieke partijen een teken aan de wand zijn: laten zij ernst maken met een waarlijk regionale poli tiek. Wij van onze kant hebben geen behoefte de Friese nationalen toe te jui chen, integendeel. Maar er is evenmin reden hen uit te lachen: zij konden wel eens de onbetaalde rekening zijn van de .echte' partijen. H President Soekarno heeft zijn minister, van buitenlandse zaken, dr Soebandrio,1 ontheven van zijn functie van plaatsver-, vangend hoofd van de ,Koti', het opper-! bevel van de revolutie, dat het hoogste uitvoerende orgaan in het land is. De president die zelf hoofd is van de .Ko fi' heeft de minister van defensie, ge neraal Nasoetion, sultan Hamengkoe Boewono, belast met economische za ken, en dr Abdoelgani, belast met so ciale en politieke zaken, tot zijn plaats vervangers benoemd. Dr Soebandrio, zal misschien volgend jaar Nederland bezoeken, zo meldt bet Indonesische persbureau Antara. De Nederlandse ambassadeur, mr E. L. C. Schiff, heeft maandag met Soeban drio over het voorgenomen bezoek ge- gesproken. Het zou gericht zijn op de consolidatie van de betrekkingen, waarbij vooral aandacht zal worden geschonken aan het normaliseren van de economische betrekkingen, aldus Antara. Kapitein schuldig aan ramp met .Lakonia' In een rapport van een officiële com missie van onderzoek naar de ramp met het passagiersschip .Lakonia', dat twee jaar geleden met het verlies van 125 mensenlevens ïn de Atlantische Oceaan zonk, wordt verklaard dat de kapitein en twee officieren schuldig zijn aan grove onachtzaamheid. Het 20.648 ton metend; luxueuze schip zonk op 25 december 1963, nadat drie dagen eerder brand was uitgebroken toen het bij rustig weer ongeveer 300 km ten noorden van Madeira voer Er bevonden zich 648 passagiers aan boord, voornamelijk Britse toeristen Het onderzoek bevestigde dat de brand was uitgebroken in de kapperszaak, maar de preziese oorzaak is niet bekend. De beschuldigingen aan het adres van de kapitein en de officieren betreffen de manier waarop het vuur werd aange pakt en de ontruiming van het schip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1