Dollemansrit door Bergen op Zoom eindigde voor de rechter Raad Biggekerke stelde begroting 1986 vast Gevangen in de mijn Moderne wandversiering OE VEY MESTDAGH AGENDA Route intocht sint WALCHEREN Streekkaderschool begint officieel MARKTBERICHTEN LET OP DE RAAMBILJETTEN JEAN-PAUL BELMONDO EN EEN ZEER SNELLE EN KOSTBARE AUTO VRIJDAG 26 NOVEMBER 1965 PROVIN 01 ALB ZEEUWSE COURANT 0 Zitting politierechter Middelburg WEGENS MISHANDELING 150 GULDEN BOETE ,Ib zat achter In de auto. Ik heb behoorlijk zitten knijpen'. Deze uitla ting van een passagier van H. C. Z. uit St-Maartensdyk spreekt boekdelen. Het was dan ook een dollemansrit worden in die nacht van )9 op ZO sep tember. Met een vaart van 85 km scheur de Z. in dronken toestand met zijn wa gen door Bergen op Zoom. Maréchaus sees, die de man slingerend zagen rij den, gingen er achteraan. Zij slaagden er in vóór de auto te komen en lieten Z. stoppen. Toen de marechaus see hem naar zijn papieren vroegen, antwoordde deze: ,ik heb ze niet bij me' Dat was voorlopig het laatste wat de politiemensen te horen kregen, want Z. trapte op de gaspedaal en spoot met de wagen weg, twee verbouwereerde marechaussees, die op het laatste nip pertje weg konden springen, achterla tend. Het nummer van de auto was echter opgenomen. Zo kon het gebeuren dat Z. nog diezelfde nacht van zijn bed kon worden gelicht. Hij rook naar drank, had bloeddoorlopen ogen en zijn handen beefden, stond er in het proces verbaal. Op de zitting van politierechter mr B. S. Siepercla te Middelburg, waar de jongeman zich voor zijn daden moest verantwoorden verspreidde hij, staande voor het hekje, ook weer een opvallend geurtje. ,Hebt u nou ook wat gedronken?' wilde mr Sieperda weten. .Jazeker, ik heb een biertje genomen, want ik ben al zo la.ng van huis', was het antwoord. Verdachte had op de marechaussee ook wat aan te merken. ,Toen zij achter me reden werd ik verblind en toen ze mijn wagen in beslag namen, zijn ze met een lekke band weggereden. Die is nou hele maal kapot'. De officier van justitie, mr T. Lebret, eiste vier weken gevangenisstraf en an derhalf jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De politierechter maakte er van drie weken gevangenisstraf en even eens anderhalf jaar ontzegging. Rechtvaardig ,Ik heb tegen de politie gezegd: de recht bank zal het wel uitmaken. Maar nou verlang ik ook van u dat u mij recht vaardig behandelt'. Dat zei donderdag middag de Tholenaar M. G. tot de poli tierechter. Al eerder had hij zich moeten verantwoorden voor het toebrengen van zware mishandeling aan zekere van G. Volgens van G. waren de verwondingen veroorzaakt door een valpartij en niet door een slag met een knuppel, zo als hem in de schoenen was geschoven. Uit eèn verklaring van een arts bleek echter dat de geconstateerde verwondingen bij het slachtoffer onmogelijk bij een val konden zijn opgelopen. De officier eiste in deze zaak veertien dagen voorwaar delijke gevangenisstraf en f 200 boete. Raadsman mr Brekelmans had diverse tegenstrijdigheden ontdekt, die naar zijn mening te denken gaven. Op grond daar van achtte hij het bewijs niet geleverd. De route ,die Sint-Nicolaas en zijn j volg morgen (zaterdag) tijdens de tocht in Middelburg zullen volgen is; Beatrixbrug, Rotterdamselcaai, Dam-Nz, Lange GLststraat, St.-Pieterstraat, Ba lans, Wagenaarstraat, Korte Noord straat, Noordpoortstraat, Noordpoort- plein (Gasthuis), Klein Vlaanderen (oude mannen- en vrouwenhuis). Seis- plein, Seisstraat, Kromme Weele, Vlas- markt, Markt. Op het Noordpoortplein zal halt worden "ïhouden voor het ziekenhuis. St.-Nico- as zal daar versnaperingen afgeven voor de kinderen, die in het ziekenhuis worden verpleegd. Na een. kort opont houd zal hetzelfde geschieden voor de ouden van dagen in het tehuis voor ou- delieden, ingang IGein-Vlaanderen. Op de Markt zullen door de zwarte Pieten Scheepüaartberichten Vlissingen aangekomen op 24-11: Pial van Antwerpen, Laurenz van Vlissingen-Rede, Despalh van Londen, Port-Tiilbot van Ant- Vl'issingen gepasseerd nanr Antwerpen op 24- 11: Prins-Frederik-Hendrik v. Dover, Jacque- line-Broer van Zee, Neder-Rijn van Yokoha ma. 25-11: Artemis van Izmir, Isis van Rot terdam, Silvretta van Rotterdam, Kinderdi.il; van Hamburg, Wonosari van Bremen. Vlis- singen-rede, Raket van Londen-Temeuzen, Trigon van Londen, Mare-Novum van Port De Bouc, Camerounleusl van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 24- 11: Berkhout naar Vlissingcn-vede, Iierkedijk naar Hamburg, Gulf-Hollander naar Perzi sche Golf, Vivat naar Westport.-Gent, Berk hout naar Rotterdam, VMssingen-rede, Vali ant naar Hu>, Helen naar Fulham. 25-11: Teunika naar Londen, Marianne naar Rotter dam, Lupia naar Londen, Duurt 2 naar Du blin, Ali-S naar Londen-Gent, Cawi naar Dungarvan-Gent, Zeeburgh naar Rotterdam. Speranza -naar Goole, Aristoteles naar Am sterdam, Alpha naar Goole, Spirit naar Ips- Bellamypark 45-58 - Vlissingen Middelburg Ontmoetingshui: gemeente avond, 20.15 uur; City: feestavond 't Zand, 20 uur: Schakel: Zeeuws Oranje Groene Kruis. 19.30 uur. Vleeshal stad huis: expositie.de wereld van de-bijbel, 14-17 en 19,30-21.30 uur; Van Benlhem Jutting: expositie van aquarellen en oude landkaarten van Zeeland, de Ne derlandse en Belgische provincies en an dere landen, 9-18 uur; café-restaurant St-Joris: expositie werken van Andries Minderlioud en Plcler de Jong, 10-24 uur. Electro: Winnetou keert terug, 19.30 uur. Vlissingen AJhambra: Ontsnapping uit de Oriënt, 8 uur, 14 jaar: Luxor: De avon turier van de Goudkust, 8 uur, 14 Jaar. Britannia: uitvoering Vlissingsch Schouw spel, 8 uur; Concertgebouw: uitvoering VTV, 8 uur. Serooslcerke Verenigingsgebouw: uitvoe ring reciteergezelschap, 8 uur. Westkapellc Hervormd jeugdgebouw: )nar feest CJV-clubs, 7.30 uur'. Goes Grand Theater: De onoverwinnelij ke zeven. 20 uur, 14 Jaar. Prins van Oran je: Jaarvergadering Vrouwenbond Partij van de Arbeid, 10 uur. Christelijk lyceum (aula): vergadering chr. VHMO-Zceland. 19.30 uur. Terneuzen Luxor: Topkapi, 8 uur, 14 Jaar. Patronaatsgebouw: tentoonstelling Vogel vrienden 1-10 uur: café Centraal: biljart- demonstratie Henk Scholte, 8 uur. Rapenburg - Gemeentehuis: expositie Hel- muth Lolhar Gtlnther, 9-12 en 1-5 uur. Zicrlkzce ulo-school (Malta): verg. speel tuinvereniging .De Mollemnn', 20 uur. Scherpenissc Holland Huls: verg. kring Tholen en Slnt-Phillpsland van de ZLM, 14.30 uur. Bergen op Zooni Roxy: Heuvel der ver schrikking, 8 uur, 18 jaar; Luxor: Inci dent op Cyprus, 8 uur. De politierechter dacht er echter andei's over. Hij kwam wel tot bewezenverkla ring van het ten laste gelegde. G. werd tot f 150 boete veroordeeld. ,Ze zouden er niet over denken om bij de buurman in de moestuin tussen de worteltjes en sla naar regenwor men te gaan spitten, maar wel gaan ze met stalen gezichten op een mos selperceel zagers steken'. Da,t zei mr Lebret in de zaak tegen de gebroe ders D. W. D. en P. D. uit Yerseke. Dat zij niet wisten dat ze niet op de mosselpercelen mogen komen, zoals werd gesuggereerd, wilde er bij de politierechter niet in. ,Als dat nou jongens waren geweest die ergens uit Brabant kwamen .Maar jullie wonen in een vissersdorp van internationale naam en faam. Jullie weten drommels goed wat het betekent als je op een mosselperceel gaat spit ten'. De officier eiste tegen elk van de jongemannen één week cel. ,Kan dat niet veranderd worden?' in formeerde één van de verdachten. De po litierechter wilde deze keer nog niet ver der gaan dan het opleggen van een voor waardelijke gevangenisstraf van drie weken met daarnaast een geldboete van f 100. L. M. J. van den O. uit Oostende stond terecht wegens diefstal van ma terialen bij ,De Schelde'. Bij de behande ling van de zaak viel duidelijk op te ma ken, dat er en de officier wees daar ook op, ,een. rotte plek zit onder de ar beiders'. De officier eiste een gevangenis straf van één maand met aftrek. De politierechter vonniste conform. MIDDELBURG NIEUW- EN ST.-JOOSLAND .Nieuwland' viert haar feestavond Te circa 14.45 uur arriveert de stoet voor het stadhuis op de Markt en zal St.- Nicolaas en zijn gevolg officieel door het gemeentebestuur ten stadhuize worden ontvangen. De muziekvereniging ,Onda' zal in die tussentijd op de Markt St.- Nicolaasversjes ten gehore brengen. De van de pui voor het stadhuis of bij slecht weer in de hal te houden toespra ken zullen door middel van luidsprekers over het gehele marktterrein te volgen zijn. Te ongeveer 15.15 uur vertrekt de stoet weer van de Markt langs de volgende route: Markt, Gravenstraat, Gortscraat, Plein 1940, Pottenmarkt, Lange Viele, waarna omgekeerd wordt bij het militair hospitaal en vervolgens langs Lange Viele, Markt rond, Lange Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Nieuwe Burg, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Giststraat, St.- Pieterstraat, Lange Delft, Segeerstraat naar de Loskade, waar de stoet word1 ontbonden. VLISSINGEN Chr. Hist. Vrouwen in Vlissingen bijeen De CH-vrouwengroep te Vlissingen hield dezer dagen in 't Anker een goed be zochte vergadering. Na behandeling der huishoudelijke zaken en het vertonen van ,een tweetal films, nl de bouw en tewaterlating van het ms ,Sea Amber' by de koninklijke mij ,De. Schelde' en .Zeeland 1965', sprak het statenlid W. Sanderse te Vlissingen speciaal over de provinciale politiek. Spreker gaf een be schouwing over de snelle en ingrijpende ontwikkeling die Zeeland doormaakt. Zeer belangrijk is daarbij de verbetering de infrastructuur. De ontsluiting Zeeland, die door de verkeersvoor- ïingen tot stand zal komen, vraagt volleaandacht van het provinciaal bestuur. Van grote betekenis zijn onder meer de Oosterscheldebrug, de bouw van de eerste dubbeldekker voor de veer dienst Kruiningen-Perlcpolder, alsmede de uitbreiding en verbetering der wegen. Verder kwamen aan de orde de 'steeds toenemende provinciale taken, vooral wat betreft gas-, elektriciteits- en wa tervoorziening, haven Vlissingen-Oost, ruimtelijke ordening, land- en tuinbouw, visserij, woningbouw, bejaardenzorg, re creatie en toerisme. Het is verheugend, aldus spreker, dat de belangstelling voor vestigingen in het Zuid-Sloe toeneemt, doch "hij wees op de grote gevaren van lucht- én waterverontreiniging. De in dustriële ontwikkeling van onze provin cie zal voor de energie- en watervoor ziening binnen afzienbare tijd alle aan dacht van de betrokken instanties vra gen. Wat betreft het door het provinci aal bestuur aan de staten aangeboden ontwerpbegroting voor 1966 uitte spre ker zijn voldoening, dat gedeputeerde staten er in geslaagd zijn, deze sluitend te maken, ofschoon hij liet betreurt, dat niet voldoende middelen aanwezig zijn om het aantal taken uit te breiden, laat staan om middelen voor minder gunstige tijden te reserveren. Tenslotte wijdde spreker nog uit over recreatie- en toe risme, er op wijzende, dat op dit gebied nog veel tot stand zal moeten worden ge bracht en dat de kerken hierbij een be langrijke taak hebben te vervullen voor wat betreft de geestelijke verzorging. Na zijn interessant betoog wekte spre ker met klem de aanwezigen op actief te zjjn bij de voorbereidingen rle nrovïnciale statenverkiezing in maart •1966. KERKDIENSTEN In verband met de restauratie van de geref. kerk aan de Paul Krugerstraat worden de diensten van de geref. "kerk in de beide herv. kerken gehouden. De dien sten van de herv. kerk zrjn als volgt: St.- Jacobskerlc 10.30 en 5 uur, Johanneskerk 9.30 en 7 uur. De diensten van de gevef. kerk ziin om 9 uur in de Sint-Jacobskerk en om 5 uur in de Johanneskerk. CHU Vlissingen, Souburg en Ritthem bespreken nieuwe situatie De besturen van de c h-kiesverenigingen alsmede de ch-gemeenterandsleden van Vlissingen, Oost- en West-Souburg en Ritthem kwamen dezer dagen te Sou burg bijeen ter bespreking van de poli tieke gevolgen van de eventuele herin deling der gemeenten, kandidaatstelling Hoewel het door de tweede kamer be handelde wetsontwerp nog niet door de eerste kamer in behandeling is genomen, werd toch de behoefte gevoeld nu reeds oriënterende besprekingen te houden. In een geanimeerde vergadering, welke goed was bezocht, werden de diverse problemen onder het oog gezien. Bij de besturen bleek de bereidheid om nu en in de toekomst gezamenlijk te streven naar oplossingen welke bevredigend zul len zijn. De voetbalvereniging Nieuwland' viert vandaag- vrijdag haar jaarlijkse feestavond in café ,De Roode Leeuw', 's avonds om half acht. De feestavond zal worden opgeluisterd door het cabaret van de heer Wim de Graaf met als titel: ,Leuk of last', met de werking van Nel Gabriel se, Baby den Toonder, Ali Ben- Lux en Wim de Graaf. Na afloop v, het cabaret is ei- gezellig samenzijn. G RIJPSKERKE NCVB Grijpskerke bijeen De afdeling Grijpskerke van de N« chr. vrouwenbond, hield haar maand lijkse vergadering, déze keer in com binatie met de leden van het Ned. bijbel genootschap ter plaatse. Het eerste deel van de vergadering stond onder leiding van mevr. De Schipper. Het tweede ge deelte onder leiding van de voorzitter van het Ned, bijbelgenootschap te Grijps kerke, ds P. G. den Hengst. De heer Spaargaren uit Amsterdam sprak over ,Ons bijbelgebruik'. De kerstavond zal worden gehouden op 21 december. O.- EN W.-SOUBURG Inkomstenbesteding in de huishouding Morgen vrijdag aanstaande om half acht organiseert de huishoudelijke voorlichting van de streekverbetering Walcheren in samenwerking met de stichting huishoudelijke voorlichting ten plattelande een voorlichtingsavond in de concertzaal ,De Zwaan' te Souburg. Op deze avond zal mejuffrouw Z. J. H. Ed- zes, huishoudelijk voorlichtster, spreken over het onderwerp .inkomstenbesteding' of ,hoe kom ik rond met mijn huishoud geld?' Verder zal mejuffrouw A. D. J Wielenga, lerares bij de stichting huis houdelijke voorlichting ten plattelande, iets vertellen over het werk van deze stichting. Dit laatste zal met een korte demonstratie worden geïllustreerd. .Zuiderstemmen' geeft uitvoering GEEF GOED TEXTIEL PLAIDS, moderne ruit, voor auto en huis EN 14,75 KOOPCHEQUES (uitgezonderd op enkele merkartikelen). Langcviele 4-6-8, Middelburg Telefoon 2670 MEDISCHE SPORTKEURING IN MIDDELBURG WORDT CENTRAAL GEREGELD Tydens een bijeenkomst in (1e trouwzaal van het Middelburgse stadhuis is don derdagavond de eerste stoot gegeven in de richting van een verbetering i'an de medische sportkeuring in Middelburg. De toestand is thans onbevredigend, zo zei de heer B. A. Hesselink, die namens de stichting' sportbelangen Middelburg de vergadering leidde. De verbetering betreft, de creatie van een centrale keu- ringsplaats en een centrale keuringsad ministratie, waar ook verenigingen van buiten Middelburg van zullen kunnen profiteren. Al eerder was er een bijeenkomst met de artsen geweest waarop de moeilijkheden werden uitgepraat. Tij dens een vergadering met de organisa ties en verenigingen en de artsen sa men, werd donderdag besloten over te jaan tot de oprichting van een goed 'unctionerend bureau voor de medische sportkeuring, bij voorkeur onder brengen in het medisch centrum aan de Eigenhaardstraat. Voor dit bureau zal een stichtingsvorm worden gekozen. Vertegenwoordigers van -artsenvereni- gingen en gemeentebestuur hebben er zitting in. De vergoeding aan de artsen zal van f 2,50 worden opgetrokken tot f 4, In aansluiting op de landelijk geldende regeling van de federatie werd aange nomen dat de bijdragen van de kandi daten wordt vastgesteld op f 3,50 per keuring. Over opzet en stichting van een sport- keuringsbureau zal een commissie zich nader beraden. In deze commissie van voorbereiding hebben zitting: sportamb tenaar J. Scholten namens de gemeente; dokter C. F. Frumau namens de artsen; jhr D. C. Valckenier von Geusau, voor zitter van Dynamo; N. van Velzen, voor zitter van Swift; mr J. W. Muller, vice- voorzitter van de adviesraad en D. P. Labruyère namens het bureau medische sportkeuring. Op 30 november komt deze commissie bijeen. Morgen, zaterdag', verricht burgemees ter mr J. Drijber van Middelburg in De Gouden Poorte de opening van de NW- streekkaderschool De Bevelanden en Walcheren. Cursusleider is de heer C. Hoek, districtsbestuurder van het NW. ,Zuiderstem- men' te Oost- en West-Souburg geeft zaterdag, 27 november aanstaande om 7 uur in de concertzaal ,De Zwaan' te Souburg haar jaarlijkse uitvoering, on der leiding van mevrouw Den Boer en de lieer Ph. Fey. Aan deze uitvoering werken drie korén mee namelijk het kin derkoor, jeugdkoor 1 en het jeugdkoor 2. Na de pauze wordt de operette ,De dertiende fee' opgevoerd, een stuk in In het verslag over de jaarvergadering drie bedrijven van L. C. J. van As en J. ,van de vereniging ziekenhuisverpleging - 0p Walcheren staat, dat de nieuwe con tributiewijziging op 1 januari 1965 in gaat. Dit 'moet echter zijn 1 januari 1966. Van bijbetalen door de leden, waarover sommigen zich al zorgen begonnen te maken, is dus geen sprake. Contributiewij ziging ziekenhuisverpleging gaat volgend jaar in A. Tj. van der Wal. Officiële publikaties WERP-BESTEMINGSPLAN .NOORD'. De burgemeester van Vlissingen maakt in gevolge artikel 23 van de wet op de ruimte lijke ordening bekend, dat van 29 november 1965 af gedurende één maand ter gemeente secretarie, 2e afdeling, kamer r. 147, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het be stemmingsplan, regelende de bestemming gronden, gelegen ten westen van liet. Kanaal door Walcheren bestemmingsplan •Noord"), met de daarbij behorende voor schriften en toelichting. Materiële schade VISMIJN COLIJNSPLAAT. 4523 kg, 280—339; schar bij aanrijding Ex ort aniali In de Laurens Stommesweg te Middel- 190 kef bot^67 kg, schol 163 kg. 'kabel burg is donderdagmorgen omstreeks jauw 404 kg wgting 25 kg, sprot 7500 elf een aanrijding ontstaan tussen k ongeaorteerde vis 56 kg. een personenauto bestuurd door S. J. 5 0 uit Middelburg en een vrachtauto, bestuurd door L. J. van der M. uit Vlis singen. Van der M. reed onvoldoende rechts. Daardoor kwamen de beide wa gens met elkaar in botsing. Er ontstond alleen materiële schade. EIERVEILING BARNEVELD .invoer 22U.W0 Stuks, handel vlot. Eieren in 37-43 grarn 12.77—17.95; 52-58 gram J9.12 19.97: 59-63 gram 19.53—21.09; 83-07 gram 1.76—21.59 71-72 gram 21.81—22.13. ,'t Zand' houdt gemeenteavond De hervormde wijkgemeente ,'t Zand' te Middelburg houdt vandaag, 26 novem ber, haar eerste gemeenteavond van deze winter. Er is een forum, bestaande uit de dames mejuffrouw G. Kloosterman Gedurende genoemde termijn kan ieder !en mevrouw H. K. Nauta en de heren f lelijke bezwaren indienen bij de ge-j\j. Verboon en ds H. M. Strating. Ook meenteraad. iza] 0p deze avond de film .Journaal- Vlissingen, 26 november 1965. j Zeeland' vertoond worden. POST ONVOORZIEN 3900,- Toekenning subsidies enkele raadsleden. Zij zouden het op prijs stellen als ook de gemeenten Koudeke'r- ke. en Zoutelande hun bijdrage van 1,75 per inwoner nu ook iets zouden optrek ken. De commissie voor de hygiëne van het gemeenteraad van Biggekerke heeft kind in Zeeland werd eveneens bedacht donderdagmiddag tydens de onder voor- j met een subsidie in de kosten van de hap van burgemeester J. L. Dreg- kraamverpleging. De stichting Zeeland, gehouden vergadering zonder het provinciaal opbouworgaan, zag zijn hoofdelijke stemming of zonder discussie subsidie van 5 cent per inwoner per jaar de gemeentebegroting voor 1966 vastge- verdubbeld en de, stichting Nederlandse st.eld. Hoewel hot, eindcijfer van de be-1 kampeerraad werd een eenmalige sub- groting een tekort aangeeft van f 6000sidle van 10 toegekend, is de begroting in feite toch sluitend, Bijzonder snel werkte de raad zich door omdat, zoals de raadsvoorzitter ver-1 de een tiental formele punten tellende klaarde enkele posten voor verpleging agenda heen. Zo werd vastgesteld van inwoners van Biggekerke in een in- wijziging van het bestemmingsplan richting voor rekening van het rijk ko-hoofdzaak en werd afwijzend beschikt men. Dit betekent voor de gemeente eenop enkele bezwaarschriften tegen dit mindere uitgaaf van circa ƒ10.000, zodat plan van een tweetal adressanten. Bur- de begroting sluitend is met een post gemeester P. Wisse van Wissenlrerke onvoorzien van 3; Tijdens de artikelsgewijze behandeling kreeg de raad een aantal verzoeken om subsidie voorgelegd. Op voorstel van b werd afgewezen een verzoek werd met algemene stemmen benoemd tot lid van de commissie van beheer van de schoolartsendienst. Het krediet rekening'courant met de NV Bank Nederlandse Gemeenten werd bepaald subsidie van het Leger des Heils te Mid-1 op 100.000, dit onder ineer in verband delburg voor reclasseringswerk. Het met financiering .van het stratenplan Oranje-Groene Kruis te Biggekerke.Schuitvlot-Molenweg. Dinsdag aanstaan- krijgt van de gemeente per 1 januari j de zal dit werk worden aanbesteed, aanstaande een bijdrage van 1,25 per inwoner (voorheen ƒ1). Deze verhoging Hot reeds eerder genomen raadsbesluit is noodzakelijk, omdat de wijkzuster nul tot de bouw van twee woningwetwonin- over een auto beschikt. ,Die- komt haar, I gen werd in die zin gewyzigd, dat ei gezien de grootte van het rayon Big- vier bejaardenwoningen zullen worden gekerke, Zoutelande, Meliskerke en Kou-1 gebouwd in plaats van twee woningwet- dekerke bepaald wel toe', betoogden woningen. Jullie weten nu al een heleboel van de avonturen van John, de jager, en van de twee kinderen van hertog Alfons. Je zult wel tot de ontdekking zijn gekomen, dat het een erg spannende film is. Jullie weten ook, dat het een Nederlandse film is, waar in dus alleen Nederlands wordt gèsproken. Alles wat er in de fim wordt gezegd kun je dus goed verstaan en je hoeft niet op de onderschriften te letten, want die zijn er niet. Wanneer je deze. film van de PZC-tournee wilt zien, zul je haast moeten maken, want de uitreiking van de bonnen is al in volle gang. Maar om nog even op het verhaal terug te komen. Onze helden zijn dus ontsnapt uit de brandende hut, maar op weg naar gravin Elisa wordt net gezelschap overvallen en wordt John gevangen genomen door de grotmannen. Zij voeren hem naar nun ertsmijn en hij wordt aan de molen geketend om daar slavenarbeid te verrichten. Die John is in een erg benarde positie ge komen. Gelukkig daagt er hulp op. De twee kinderen zien kans in de mijn door te dringen, maar dan moeten zij nog trachten John te bevrijden. En dat is een heel moei lijk 'karwei. Of het zal lukken? Wanneer je dit wilt weten moet je de PZC-jeugdvoorstellingen bezoe ken om de film Ouders De PZC-tournee omvat een aantal voorstellingen, die al le in de kerstvakantie wor den gegeven. Wij doen een dringend beroep op alle ouders, er vooral voor te zorgen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voor stelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan be tekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen dan ook te zien. We kunnen jullie verzeke- ntïF.T wnr-den toegelaten ren, dat deze film de moeite waard a V t^Se,ai*n' is. We sullen nog eens herhalen wat 3 de plaatsen Zijn alleen be- jstemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals dit de gewoonte is ge worden, zal bij de inwisse- ling van de bonnen voor de toegangskaarten tijd en plaats worden nog nader be- ,De vrijbuiters van het woud' Om toegangskaarten voor een voor stelling te krijgen bestaat de vol- Vlïssingen en Goes wordt in de gende regeling: in Middelburg, Vlissingen en Goes wordt in de winkels waar een raambiljet voor onze tournee hangt, voor iedere y kend gemaakt een dub- aankoop tot. een bedrag van 1,- beitje per kaart worden ge- een bon vérstrekt. Voor twintig vraagd. De opbrengst is be- giüden aan bonnen krijgt men een E stem(| yoor "een liefdadig plaatsbewijs. Met de uitreiking van g ^oel de bonnen is 22 november een begin gemaakt. De uitreiking eindigt op '1 4 december. COÖPERATIEVE VELUW8B EIERVEII.INQ EDE Aanvoer 519.685 stuks, handel vlot. Prijzen <ln per 100 stukni: eieren van 36-52 «ram 13.03—19.11: 52-58 gram 19.40—19.91; 60-64 gram 19.80—21.20 64-70 gram 21.26—2205. Eendeëlercn: aanvoer 1492 stuks. Eieren van 63-71 gram 15.18—16.62. VEILINGVERENIGING .NOORD-BRABANTS WESTHOEK' Cox* Orange I 55-60 3343, 60-85 5504. 65-70 68—33, 70-75 76—105. 75-80 90—110. 80-85 106 118. Jonathan II 60-65 19—20. 65-70 28—2". TO YS 32—35, 75-80 23—34. I 60-65 25, 65-70 30—33, 70-75 3744, 75-80 51. Lombarls Calville 1 60- 65 24 65-70 29—37 70-75 38—42. 75-80 43-^5. 80-85 45, 85-90 41. Doyenné du Cornice I 65-70 117—122, 70-75 125-132, 75-80 I22-12G, 80-85 316 —123, 85-90 117. Coldc-n Delicious II 60-85 27 —33. 65-70 38—43, 70-75 46—5175-80 53—Si. 80-95 5357. II 60-65 3412, 63-70 38—52. 70- 75 50—62. 75-80 55—69 80-85 56—71, 35-00 67- Goudrenetten I 05-70 35, 70-75 42, 75-80 49 51, 80-85 59—65 85-90 70—71. VEILING SINT-ANNALAND Ülen. middel, eerste soort 16.5016.71; tweede soort 16,10. bonken 22,23. drielingen 17.10, plcles 27.20. Aanvoer 68 ton. Aardappelen, bintje, gewone 17,5018.50, bon ken 21,50. drielingen 12.00, eigenheimer, ge wone 20.50. Aanvoer 52 ton. VEILING GOES. 25 november. Export- en industrieveiling apels: Coxs Orange Pippin 1 75-80 115. 70-75 107—113, 65-70 B7—88. 60-65 64—85. 55-60 43— 46. 2 70-75 ÏOÏ. 65-70 74—83, 60-65 61. 55-60 53, 3 grof 63—72, 3 fijn 30. Goudrenet 1 85-90 57—59. 80-85 5331. 75-80 52—78. 70-75 44— 68. 65-70 38—18, 2 D 27. 2 85-90 54—70. 80-85 57—62. 75-80 51—58. 70-75 42 65-70 37. 3 grof 27—39 3 fijn 23—29. Golden Delicious 1 85-90 56—63. 30-85 52—66, 75-80 57—69 70-75 56—60. 85-70 51—04 60-65 39—53, 2 80-85 51—57. 75-80 53—58. 70-75 46—57, 65-70 42—53, 60-65 38—47. 2 D 27. 3 grof 21—53, 3 fijn 25—32-Jonsth3n I 80-85 50—52. 75-80 53, 70-75 50—52, 65-70 48 60-65 36. 2 D 13, 2 75-80 40, 70-75 28, 65-70 27. 60-65 23, 3 grof 21—29. 3 fijn 12. kroc-t 12. Lombartscalviüe 2 75-80 41. 70-75 34, 63-70 25. Sterappel 3 grof 21. 3 fijn 12. Zoete Erm- gaard 1 65-70 70, 60-65 5800 53-60 38 3 grof 42, 3 fijn 18—19, Diverse rassen appels: geplukte kroet 23. Peren: Dovenne du Co mice 1 80-85 310115, 75-80 118—121, 70w"5 118—122, R.Ï-70 133—117. D 60-65 8:1—100 2 D 60. 2 30-85 110—132. 75-80 114—118, 70-75 116—117. 65-70 109. 3 grof 78—95. 3 lijn 68—70, Sl-Remy 1 80-90 58—59, 70-80 61—83, 60-70 60, 2 80-90 60. 70-80 63, 60-70 59 2 D 73. 3 grof 51—54. Gieeer Wildeman 2 50-55 59. 3 grof 49. Coiritesse de Paris 2 70-75 35. 65-70 38. 60-65 35. 55-60 29. 3 grof 34, 3 fijn 2427. Conference 2 65-70 74, 60-65 70—73 55-60 63—65 2 D 51. 3 grof 63-^ 64, 3 fijn 47—18. Op monster: Conference 1 65-70 89 60-65 84, 55-60 71. Totale aanvoer hard fruit 12.700 kisten. EIERMARKT BARNEVELD Aanvoer 1 950 000 stuks, handel zeer vlug. Eieren van 46-53 gram 17.50—19.50 kg prijs 3.30—3.68 54-58 gram 19.65—20.25. kg prijs 3.64—3.49 59-65 gram 20.50—21.50. kg prijs 3.47—3.31. P JG KOUDEKERKE VIERDE TWINTIG JARIG BESTAAN De afdeling; Koudekerke van de Platte lands Jongerengemeenschap vierde don derdagavond in hotel .Walcheren' te Koudekerke haar twintigjarig bestaan. De grote zaal van het hotel was vol be- langsteUenden toen voorzitter D. Vos om half acht de bijeenkomst opende. De heer Vos betrok de ontsluiting van Zee land zeer nauw bij het werK van de jongerengemeenschappen in deze pro vincie. ,In deze tyd moeten we over de grenzen Ieren denken. Het is de taak van elke jongerengroep dat denken te bevor deren', aldus de voorzitter. De secretaris, de heer J. J. Wisse, be handelde in vogelvlucht de geschiedenis van de twintigjarige afdeling. Als groot winstpunt haalde ny naar voren dat de organisatie nu voor iedere plattelands- jongere toegankelijk is. Ten trjde van de oprichting konden alleen jongeren uit de agrarische sector toetreden. De voorzitter van het oprichtingsbe stuur, de heer A. Janse, keek twintig jaar terug en herinnerde aan het enthou siasme, waarmee de afdeling haar eer ste jaar inging. Er waren toen tweeën twintig leden. Dat ledental is inmiddels aangegroeid tot 57. De heer F. A. Dees, provinciaal voorzitter, bood namens het provinciaal bestuur zijn gelukwensen aan. De seer A. de Visser deed dat na mens het district Walcheren en de heer J. Vos namens de ZLM. De bond van plattelandsvrouwen was vertegenwoor digd door mevrouw C. Roose-Kokelaar. Zij liet haar gelukwens vergezeld gaan van een geschenk. Als laatste speker kwam de waarnemend burgemeester, de heer J. L. Dregmans, op het podium. Hij wees op het grote nut van de afdeling voor de Koudekerkse gemeenschap. ,ln deze tijd van provo's en bromnozems doet het goed een jeugdorganisatie te zien bloeien, die het hogerop zoekt', al dus de heer Dregmans. Na het .sprekers- de afdeling al zitting heeft in het dis- trictsbestuur. Deze bood de scheidende voorzitter een klein geschenk aan. Het jubileumgeschenk voor de afdeling was een grote prijzenkast, die een plaatsje het clubgebouw zal krijgen. Verkiezing ambtsdragers In de vacature van de heer J. Oude man werd als diaken der Ned. herv. ge meente te Wemeldinge benoemd de heer J. Kroon.. De heer J. Kroon heeft voor deze benoeming bedankt. Plannen voor dorpshuis in Nieuw-en St. Joosland in Nieuw- en Sint-Joosland is een voor lopige commissie gevormd, bestaande uit de heren Chr. Zweïstra; D. A. van NieuwenlmijzenC. van Moolenbroek en de heer J. H Brakman als administra teur, die pogingne in het'werk stelt om een stichting te vormen tot oprichting van een dorpshuis met gymnaslïek-ac commodatie in deze gemeente. De voorlopige commissie heeft een bij eenkomst belegd op donderdagavond 2 december aanstaande om 8 uur in de christelijke school aan de Molenweg, men heeft daarvoor twee vertegenwoor digers van ale plaatselijke verenigingen uitgenodigd om aan de besprekingen deéï te nemen. Als de behoefte aan zaalruimte kan woi-- den aangetoond, is er, onder bepaalde voorwaarden, de mogelijkheid voor het verkrijgen van subsidie -voor de kosten van bouw en inrichting. Een voorwaarde voor subsidieverlening is dat het beheer en de exploitatie van een dorpshuis plaatsvindt vanuit de be volking, dus door een vereniging of stichting. Om te kunnen nagaan of bij de plaatse lijke verenigingen de wens leeft over vergaderruimte en/of oefenruimte te kunnen beschikken is deze vergadering door de voorlopige commissie uitge schreven. Tevens' heeft deze commissie verzocht aan de vertegenwoordigers van de ver enigingen deze materie in hun bestuur te willen bespreken, zodat zij op de verga dering beslagen ten ijs komen. FILMS IN ZEELAND Britse humor van Ronald Neame Een gouden sportwagen en acteur Jean- Paul Bebnondo zijn de voornaamste ver schijningen in de. spannende avonturen film .Ontsnapping uit de Oriënt', die dit weekeinde op het programma van Al- hambra (Vlissingen) prijkt. Jean-Paul Bebnondo staat bekend om zijn gewaag de stunts, nu in deze film krygt men waar voor zijn geld. Halsbrekende toe ren achter b.et stuur van een kostbare en oersnelle wagen, conflicten met inter nationale misdadigers en een adembene mende ontsnapping vormen de ingre diënten van deze cinematografische de licatesse die ons wordt opgedist door Jean Becker. In de vrouwelijke hoofdrol: Jfcan Seberg. Het is allemaal avontuur en actie deze week. In City (Middelburg) een bijzon dere oorlogsfilm, getiteld .Slagveld bin nen vier muren', 'die handelt over een geval van rechtspraak in het leger en in oorlogstijd. Robert Mitchum speelt een van zijn fraaiste rollen als de verdedi ger luitenant-kolonel Barney Adams. Voorts noemen we France'Nuyen als een militaire verpleegster met een opmerke lijk rechtsgevoel" en Trevor Howard als een zeer eerlijke Britse arts. tro (Middelburg) brengt de prettige mededeling .Winnetou keert terug'. Regisseur dr. Harald Reinl verfilmde een oud en gevierd verhaal van Karl May waarin Winnetou en Old Shat- terhand de heldenrollen spelen. Lex Barker is Old Shatterhand en Pierre Brice diens Indiaanse vriend. Heel spannend allemaal. Voor kleurrijke ridderlijkheid uit de vroege geschiedenis gaan we naar Grand (Goes) waar ,De onoverwinnelijke ze ven' episoden laat zien uit de strijd tus sen Spartanen en Mace-doniërs. Tony Russel is een van de Spartaanse leiders en verder zien we Massimo Serato als de tiran Rabirio. En dan eigenlijk het hoogtepunt van het programma van deze week: ,De avontu rier van de goudkust'. Luxor (Vlissin gen) dat de geschiedenis bevat van een wonderlijke goochelaar, die door het toe val de leider wordt van een Afrikaanse volksverhuizing. Robert Mitchum ver vult de titelrol. Als .mister Moses' trekt hij al goochelend door het Afrikaanse land aan het hoofd van zijn Massai-krij- gers. Het is een verhaal vol humor, die we ongetwijfeld te danken hebben aan regisseur Ronald Neame, de bekende Britse filmer die o.a. .The Horse's Moufn' verfilmde en enkele werken van Somer set Maugham. Neame iracht in Hollywood de befaamde Britse humor in zyn werk te verweven en voorzover het deze film betreft, is hjj daar uitstekend in geslaagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 5