Quicksilver S is een luie wereldkampioen SKODA; mooMI KAREL1 SCHAT, DIE ONS LEVEN BEHEERST' Westerschouwens begroting is uit WINSTKANSEN VOOR SWIFT 2 TJ0BA EN TOGO Theo Verschueren in zesdaagse Zürich Alliance Fran^aise: ,Het metro- sprookje' RUIME OVERWINNINGEN VOOR JONG AMBON EN AVANTI SCHOUWSE REINIGINGSDIENST: BIJDRAGE 22,50 PER EMMER ZentrA Bomvvoorschotten 129 woningen in Sas van Gent Hü nog t5495 VRIJDAG 26 NOVEMBER 1965 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT STAPELMESJOKKE OP PEPERMUNT (Door Jan Wagenaar jr. verteld aan onze verslaggever) ,Moet je hem daar nou zien staan. Is het geen schat? Ik zal hem een pepermuntje ge ven. Kijk liij haalt het zo tussen m'n lippen uit. Quickie is stapel mesjokke op pepermunt. Elke keer als ik langs zijn box loop, kijkt-ie me aan of hij zeggen wil: kom nou eens op met die rol! Als hij echt kon praten? Dan zou hij me om dat peper muntje vragen. Maar gelukkig, ook zonder woorden begrijpen m'n vader en ik hem. En hij krijgt dus veel pepermuntjes. Misschien wel drie rollen per dag. Uit dankbaarheid likt-ie dan elke keer met zijn tong de betonnen rand van z'n box. Als of hij je een hand wil geven. D'er staan hier zestig paarden waarvan er veertig in training zijn. Quickie is de beste, maar hij bezorgt ons het minste werk. Pas nog, toen-ie werd gehuldigd met het wereldre cord van z'n 132e overwinning, heb ik daaraan moeten denken. In al die toespraken zeiden ze het weer. ,Jan Wagenaar senior en Jan Wagenaar junior, het is fantastisch wat jullie met noeste arbeid uit dit paard heb ben weten te maken'. Het is eigenlijk te gek om te vertel len, maar het enige dat we met Quickie doen, is hem zo lang moge lijk uitgespannen buiten laten lopen. Die noeste arbeid' heeft in feite nergens anders uit bestaan dan dat we een speciale hengstenbox voor hem hebben gemaakt. Veertig bij veertig meter mul zand. Dan lopen zijn benen geen gevaar weet je. En kan-ie lekker in de zon liggen luieren want dat is z'n grote hobby. Rijden we met een ander paard naar de baan achter de boerderij, dan springt Quickie op, gooit z'n oren in z'n nek dan ,rats', en het pepermuntje is verdwenen. Quickie is een paard met manieren. En hoe! Berg geld Ut zal het je maar heel eerlijk zeggen, hij heeft ons een hoop geld bezorgd. Zyn logies en de training, als je dat tenminste zo kan noemen, worden door eigenaar Smit betaald en van de winstsom krijgt de pikeur ook een derde deel. Je kan het dus wel zo'n beetje uitrekenen. .AUes by elk aar is het in die acht jaar in ieder geval een berg geld. Maar dat in teresseert ons niet. Zo houdt-ie zich; Acht laar Maar voor de rest? Ja, natuurlijk hij krijgt op tijd zijn voertje. En niet, te vergeten zyn pepermuntjes. Jo- lian Smit, de eigenaar, heeft hem ons acht jaar geleden In entrainement gegeven. Het was een talentvol dier, maar noch Willem Geersen, noch Jan Kruithof kon wat met Quickie begin nen. Hy vertilt te het gewoon. En als hjj dan een keertje met de bop van het veld meeging, sprong-ie prompt in de fout. Wij hebben in die acht jaar eigen lijk nooit last met hem gehad. Hij voelde zich meteen thuis. En nou? Nou heeft-ie al bijna een winstsom van drie ton bij elkaar gelopen, 't Is niet te geloven. Met zijn zestien jaar was hij dit seizoen nog goed genoeg om in een avondwedstrijd een kilometertijd van 1.18 op de klok ken te krijgen. En zestien paarden- jaren zijn minstens 65 mensenjaren. Je beseft dat niet altijd, maar het is in één woord geweldig man! En waar is het einde? Weet je wat nu het jofele van dit paard is? Quicltie ondergaat al dwie overwinningen, maar ook zijn neder lagen precies als een mens. Gaan we als eerste over de streep, dan houdt-ie meteen in, draait zo trots als een pauw zijn hoofd om en gaat z'n ere- rondje lopen. Hebben we verloren? Dan is er geen omkijken bij. Dan draaft-ie met het hoofd naar beneden nog zo'n vijf tig meter door. Net of-ie zich schaamt. Ik zei het jee al, als dit beest kon praten, dan zouden de mensen versteld staan kijken. Zo wijs is-ie. En eenkennig! Een vreemde hoeft hem geen pepermuntje te ge ven. Hij pakt het beslist niet aan. Komt m'n vader erbij staan, of ik. Grootvader Wagenaar was metselaar. Hij stierf jong en zoon Jan moest dus reeds op jeugdige leeftijd zijn kostwinnende taak overnemen. Jan vond met selen een mooi ambacht. Dat wel. Maar het leverde te weinig op. Dus dook hij als ras-Amsterdammer in de handel. Hij kocht en verkocht. Het hinderde niet wat. Zo kwamen ook de paarden in zijn leven. Een verre oom had hem in dit speciale métier ingewijd en na een trekhit voor de schilleman volgde al spoedig een volbloed voor de renbaan. Het verging Jan goed. Binnen de kortst# ke ren had hij zijn eigen renpaard. Nu was Amsterdam ook in die jaren al een stad, waar je bij zonder weinig met renpaarden kon uitvoeren. En dus week Jan Wagenaar uit naar Am stelveen. Hij ging wedstrijden rijden en toen zo'n 28 jaar ge leden kleine Jantje werd ge boren, was vader Jan op de sulky al een .grote'. Kleine Jan keek het spelenderwijs af en als zevenjarige was hij zijn vader na de training reeds behulpzaam bij het .droogstap- pen' van de paarden. En als vader even niet keek trok Jan tje de teugels strak en gierde op één wiel met de sulky rond de zorgvuldig gegroepeerde schoven op een korenveld ach ter het huis. Geen wonder dus, dat hij reeds in zijn eerste jaar als leerling- pikeur zestien jaar was Jan toen de vereiste tien over winningen op zijn naam bracht. Na vader was nu ook zoon Jan een erkend pikeur. Begrijpelijk ook, dat toen Afn- stelveen werd volgebouwd en het Amsterdamse Bos niet lan ger als oefenterrein mocht wor den gebruikt, de twee genera ties Wagenaar gezamenlijk naar Otterloö verhuisden. En met hen verhuisde Quicksilver S, het paard dat in de nieuwe Veluwse thuishaven het leven van de Wagenaars volledig zou gaan beheersen. Een men selijk paardenleven of een .paardelijk' mensenleven? In ieder geval een leven, dat méér dan een leven is! En Verschrikkelijk We hadden net allemaal liever zelf fehad. Niet omdat we bang waren, at-ie geen geld meer in het laatje zou brengen. Dat kon ons niks sche len. Weet je, in die paardenbusiness worden dier en geld vaak over één kam geschoren. Dat is logisch. Maar juist een paard als Quickie waar dus kapitalen mee worden verdiend, heb je dat niet. En dat komt heus niet alleen door die fatastische pres- Be geloof, dat Quickie door heeft, dat hij bij ons. hoort. Dat we hem als een gelijke behandelen. Want goed heeft hij het bij ons altijd genad, ook toen we hem acht jaar geleden van eigenaar Smit in training kre gen met de mededeling dat het een talentvol maar bijzonder moeilijk paard was en dat we voorlopig niet aan winnen hoefden te denken. ,Als je 'em eerst maar uit" de fout weet te houden', zei Smit, .dan ben ik al tevreden'. Ilt weet nog goed, dat ik voor de eerste keer achter hem op de sulky zat. Vierde of vijfde werden we toen, maar hij bleef uit de fout! 't Leek wel of-ie begreep, dat hij wat goeds ju.a l. a aj_ grote successen leverde hem een be loning op. Dat waardeert zo'n beest We nebben hem van begin af aar Veel lef Zie ginds komen ze weer aan die heerlijke sigaren van BEREID UIT DE FIJNSTE TABAKKEN ELEGANT IN GEZELLIGE SINTERKLAASVERPAKKING Quickie is ons kind. Van m'n vader, van m'n moeder, van mij en van mijn vrouw Nel, die als amatrice ook vaak op de sulky kruipt. M'n zoon Jantje is met zijn drie jaar nog te klein, maar Fonnelte, m'n vijfjarig dochtertje, heeft het ai door. Die kan met Quick lezen en schrijven. En moet je haar een paard zien uitspannen! In mei, toen de veearts elke dag bij ons kwam om Quicks spierkramp de VARA opbelden "of we met Quic kie in een w-programma wilden op treden, konden we met een gerust geweten ,,ia' zeggen. Hij heeft, na melijk veel meer lef dan wij. En je had hem op dat podium moeten zien rondstappen. Of-ie z'n hele leven niks anders gedaan had! Net een schoonheidskoningin Spaak en Leyendekker, die uiter aard nogal nerveus waren met een paard in hun onmiddellijke nabij heid, werden door Quickie op hun ge mak gesteld. De omgekeerde wereld dus! En laatst ook, bij die huldi ging. Ze hadden een enorme lauwer krans voor hem klaar liggen. Hij zag het ding en wist het meteen. ,Ik moet doodstil staan, m'n oren in de hoogte, want ik krijg die krans in m'n nek'. Je kon het hem zien den ken. Maar al die prestaties, al die huldi gingen, hoe fantastisch wij het ook vinden, het fynste van alles is, dat Quickie tot z'n dood bij ons rnag blijven. Eigenaar Smit, een vrijgezel van 84 jaar, heeft dat laatst zwart op wit gezet. ,Als ik sterf, jongens, dan is Quickie van jullie', zei hij. M'n vader en ik, we hadden allebei de tranen in onze ogen. Uit pure blijdschap. En heus niet alleen met de bijgedachte, dat dan ook alle even tuele winstsommen op onze bankreke ning gaan komen. Als Quickie bij ons weg zou gaan? Of m'n beste vriend is overleden, zo zou dat me aangrypen. Maar nou mag-ie dus blijven. Gelukkig. Kunnen we samen nog heel wat koersen winnen. Natuurlijk, het kan ineens zijn af gelopen. Hij is nou zestien jaar en per slot van rekening is Quick on danks al zijn gaven en zijn grootse karakter ook maar een paard. Waarmee ik maar zeggen wil, zijn koersleven is niet eeuwig. Maa.r voorlopig blijven we knallen, En dat is natuurlijk voor Ouickie kan in het bakkie. Pepermuntje Quick? De gemeentebegTotlng-1966 van Wester- schouwen is uit. ,Ken weinig rooskleurig stuk', zoals burgemeester H. P. Ever- wijn in de jongste vergadering van de raad aankondigde. De financiële positie van Westerschouwen is zo, dat er in het komende dienstjaar weinig grote zaken aangepakt kunnen worden. Het gemeen tebestuur heeft de handen vol met aller lei voorzieningen in de recreatieve sec tor. .Allemaal uitgaven, waarvoor nu eigenlijk eens een rijksuitkering beschik baar gesteld zou moeten worden', vond de burgemeester. Hij moest er afon toevoegen dat er bij de rijksoverheid weinig schot in deze zaak zit; ook de invoering van een eventuele toeristenbelasting is een aangelegenheid, waarover alleen maar wordt gediscus sieerd. Burgemeester Everwyn bereidde de raadsleden van Westerschouwen erop voor, dat de straatbelastingtarieven ge middeld verdubbeld zullen moeten wor den. In de begroting 1966 is daarmee rekening gehouden. Het zal een meer opbrengst van 16.000 opleveren. De be groting is sluitend gemaakt met een bij drage van 35.000 uit de saldi-reserve van de kapitaaldienst. De gewone dienst geeft aldus een eindcijfer aan van 8.107.131,11 voor inkomsten en uitga ven. Daarin is een post onvoorzien on dergebracht van ruim 6.248.12. Over enkele weken zal aan de raadsleden een beschrijvingsbrief bij de begroting wor den toegezonden, waarin b en w een toe lichting zullen geven op de uit te stip pelen beleidslijn voor het komende jaar. Oogstcollecte De op de dankdag in de Ned. herv. kerk te Poortvliet gehouden oogstcollecte heeft de som van 5065,49 opgebracht. In die gereformeerde gemeente te Poort vliet was de opbrengst van deze collecte 3828 JAN WAGEN AAR JR ,Kijk, ik stop een pepermuntje tussen m'n lippen en hij haalt het er zo tussenuit, 't Is net een kind de schat.' In de eerste klas van de landelijke korf- balconinetitie, zal, indien de weersom standigheden dit althans toelaten en het terrein bespeelbaar blijkt te zyn, Swift bezoek krygen van Fluks. De Dordte- naren wisten zich reeds ver in veiligheid te werken en we geloven niet dat liet de Swiftfanen, ook al hebben ze het terreinvoordeel, zal gelukken ook maar één punt in de wacht te slepen. De posi tie der oranjehemden zal dus wel on gewijzigd bljjven. In 2A heeft Tjoba goede winstkansen nu het lang niet sterke Phoenix op bezoek komt. De laatsten verkeren in degradatiegevaar, zullen dus alles op al les zetten, doch tegen een op gewone sterkte spelend Tjoba, zijn ze toch kans loos. In 2B kan Animo best een paar punten gebruiken, daar ze alleen Hoogvliet nog achter zich hebben. Tegen Ready heb ben ze wellicht kans op één puntje, doch meer geven we hen zeker niet, tenzij ze eindelijk het goede schot eens kun nen vinden. In 3C gaat Togo op kop, doch de Goe- senaren staan nu voor het feit. dat ze het volhardende DKV in eigen huis moe ten bekampen. Al kan hen dit misschien wel eens een puntje kosten, toch achten we de Zeeuwen sterker dan de Dubbel dammen-s. Veel belangstelling hebben we verder bij de uitslag van, concurrent TOV, tegen het opkomende Zwervers. Ze zouden lachende derde zyn bij winst van de laatsten, doch zover is het nog niet. By de reserves staat Swift H er nog steeds het beste voor. Tegen de snelle Speirwers II ploeg zullen ze het wel zwaar krijgen, doch by het juiste schot zullen ze het zeker klaren. We rekenen dan ook op een Zeeuwse zege. De prognoses luiden: I: Zuiderkwartler-Algeimene (1); OSCR- DKC (3); Ons Eibernest H-HSV (3); Swift-Fluks (2). HA: Die Haghe H-Ons Huis (2); Tjoba- Phoenix (1); Merwede-Eureka (1); Olympiaan-Gym nasiasten (2); Rozen- burg-Quick (1). IIB: Amimo-Ready (3); Hoogvliet-Achil les (2); Pams-Trekvogels (2); Ons Ei bernest III-ODO (2). IHC: DKV-Togo (2); Terheyden-Dosko (1); TOV-Zwervers (1); BKC-Blauw Wit '51 (3). Res. MB: Sperwers Hi-Swift II (2); TOV n-Zwervers n (2); Regenboog III- Merwede II (2); Het Zuiden IV-Quick HI (1); Ons Huis H-ODO II (2). Van 2 tot 8 december zal In Zürich een zesdaagse verreden worden. Behalve be kende ploegen als Post-Pfenninger, Al- tig-Kemper, Lykke-Eugen enz. treffen we ook aan de Steense renner van Belgische nationaliteit Th. Verschue ren. die voor deze gelegenheid gekop peld is aan de Zwitser Wirth. Op 1 december ontvang ,2e team van Jong Ami In de tweede klas van de badminton-]strijd kan door de thuisclub gewonnen op, dan in het procesverbaal stond. Toen competitie hebben Jong Ambon I endorden. Op 3 december krijgen we een hy daarop opmerkzaam was gemaakt, A van li II elk een ruime overwinning spannende wedstrijd in de Middelburgse vertelde de man dat hij de zaak met he- behaald. zodat de kop van de ranglijstsporthal, waar Vlissingen li wel een ilemaal had uit kunnen leggen omdat de ongewijzigd bleef. De wedstrijd Avan- kans op een gelykspel heeft tegen politieman door een opmerking van S. ti III—Griffioen werd uitgesteld. Avanti m. gepikeerd was. De zaak werd aangehou- i-'-j i iJ. van der M. uit Vlissingen botste op 31, In de wedstrijd Vlissingen HAvanti!De strijd om het kampioenschap wordt 0p rij]cSweg 53 onder Nieuw- II ging de belangstelling vooral uit naar praktisch beshst op zaterdag 4 decern- land op een voor hem rjjdende auto. ,lk de partij tussen de le dames, Els Ots ber als Jong Ambon Ayanta II onUangt. ben gesiipf zo verontschuldigde de man Els Coppoolse. Els Ots bracht de In Mitldelburs: were)Ihet4—1 W.nt Jong zlchsMa*r'u zat wel tê ajcf achter ale le game op haar naam, doch Els Cop- Ambon, dan komt het 3 punten voor te ,andere auto', stelde mr Vlaming vast. poolse demonstreerde haar goede vorm staan. |De officier vorderde een geldboete van van de laatste tijd en won de 2e en 3e j T 7 75,subs 15 dagen. Rekening hou- ~;ame ruimschoots met 114 en 115.1 {J ILblCLQ&Tl idend met financiële omstandigheden _)e andere damespartij gaf een verras-i legde mr Vlaming tenslotte een geldboe- send pittig spelende Anneke Vervaat De gedetailleerde uitslagen zyn; I te van 45 subs 9 dagen op. wegens BC Vlissingen nBK Avanti n 17. i hinderen van een motorry'der werd A. S. le HE: C. v. d. HofC. Verbeek 1315,uit Goes veroordeeld conform de eis 115, 2e HE: H. PloegaerdJ. Vogel tot een geldboete van 30 subs 6 da- Voor het comité Goes van de Alliance Franpaise heeft de heer M. Jean Ber- geaud, leraar en kunstcriticus van het blad ,La Liberté de Fribourg' in Zwit serland, deze week een causerie met dia's gehouden over ,Het sprookje van de Parijse métro'. Twee bijzondere eigen schappen van deze ondergrondse gaf hij in zijn lezing een nadrukkelijk accent: de geheel eigen sfeer, die dé reizigers met elkaar scheppen en het gezicht' van de métro, gevormd door de duizen den kleurige affiches, die samen een moderne legende maken en daar aan de kale wanden net zo levend worden als de helden van de folklore. De heer BergcSaud begon met vast te stellen, dat bijna iedere zichzelf respec terende wereldstad tegenwoordig een métro heeft, een snel, handig en demo cratisch ingericht openbaar middel van vervoer dat al heel wat duidelijke suc cessen heeft geboekt. Een cijfer: de Pa rijse métro vervoerde in 1964 bijna 2 miljard reizigers. Hoe reizen al die mensen? Wie zijn ze? Waaraan denken ze? Met dit soort van vragen confronteerde de heer Bergeaud zijn gehoor en hij probeerde daarmee een kykje te geven in het stereotype van de reiziger. Daartegenover stelde hij een soort van geheimzinnigheid in de métro, die nogal eens aanstekelijk werkt op de gevoelens van schrijvers, dichters en chansoniers. ,En wanneer de reiziger zo, verloren in de menigte, zij aan zij met al die anderen staat wordt hij gezelschap gehouden door al die ge zichten van de affiches waarvan een aparte bekoring uitgaat en die op de duur een speciaal soort vreemden wor den.' De heer Bergeaud had ze gefoto grafeerd en liet er zijn bezoekers van genieten. Badmintonoverzicht 2e klas OP 4 DECEMBER STRIJD JONG AMBON-AVANTI II .team vormen. Alle partijen werden dol- BEGROTING VOOR 1966 Raad van bestuur vergadert volgende week donderdag 1966 een bedrag 22,50 per emmer moeten neertellen voor de eilandelijke reinigingsdienst. De begroting van deze dienst iaat een na delig exploitatiesaldo over 1966 zien van 99.788 en dat komt neer op 19 per emmer voor de aangesloten gemeenten. Maar aangezien voor het dienstjaar 1964 een hogere bijdrage van de gemeenten was geraamd dan per slot van rekening is uitbetaald, is een zodanig tekort ont staan dat nog een extra bedrag van f 3,50 per emmer zal moeten worden bijgepast. ONGEMANIERDE RIJDER VOOR KANTONRECHTER Voor de kantonrechter-plaatsvervanger mr M. Vlaming te Middelburg stond vol gens officier van justitie mr N. van Raalte woensdag een typisch voorbeeld van een ongemanierde rijder. Het was F. de R. uit Loon op Zand, die op de Ka- naalweg te Middelburg in een file in haalde om zich daarna snel tussen twee auto's, die naar meneer zijn zin niet snel genoeg waren opgetrokken, te wringen. Dat moest wel fout lopen! R. zag zijn fout echter niet in. ,Als die andere auto mobilist had uitgekeken was er niets ge beurd'. den .hoogst onvoorzichtig en onbeleefc. Gezien de mentaliteit van verdachte wil de de officier het veroorzaken van de aanryding door R. graag met een geld boete van 75 subs 15 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid van drie maanden bestraft zien. De kantonrechter vonniste con form. J. van S. uit Den Haag voegde Goes na een inhaalmanoeuvre zo snel Volgende week donderdag 2 decem ber zal de jaarlijkse openbare vergas dering van de raad van bestuur van de reinigingsdienst .Schouwen-Duiveland' worden gehouden. Dat gebeurt in het verbouwde raadhuis van de gemeente Duiveland te Nleuwerkerk. Daar zal de -oting voor 1966 aan de orde komen. Bij de begroting zijn ook de rekening- - "ers over 1964 opgenomen. Daaruit jkt dat er op de gewone dienst een tekort moest worden genoteerd van 13.896,37. Over 1963 was het tekort 3.431,99. De bydragen van de aange sloten gemeenten was voor 1964 bere kend op 18,02 per emmer. Er werd slechts 16,44 per emmer betaald. Het op halen van huisvuil op de karrv "leerbedrijven in de Westhoek van Jchouwen is uitbesteed aan de Haam- steedse ondernemer J. J. Rademaker, met v/ie de reinigingsdienst een over eenkomst heeft voor het gebruik van de tweede vuilnisophaalauto. In totaal worden op de kampeerbedrijven 17.000 emmers opgehaald. De ondernemer ont vangt daarvoor een vergoeding van 3.500. De reinigingsdienst heeft op deze service voor de kampeerbedrijven een toeslag gelegd van 5 en 6 cent al naar gelang de inhoud van de em mers en deze toeslag is bedoeld voor de kosten van onderhoud van de vuilnisbelt. De gewone dienst van de begroting 1966 sluit met eén to taal aan inkomsten -en uitgaven van 114.294,18. In de vergadering van de raad van be stuur zal volgende week verder een voorstel worden behandeld om het kre diet in rekening-courant by de NV Bank voor Nederlandse gemeenten vast te stellen op 5.000. Het dagelijks be stuur meent hiermee te kunnen volstaan, daar de bydragen van de aangesloten ge meenten in het begin van het dienstjaar voldaan worden. Er zal ook nog een voorstel aan de orde komen tot wijzi ging van de bezoldigingsverordening. 0TOrwinnlnSen voor dataihiïhem komende auto jop de rempedaal moest gaan staan om Igeen stukken te maken. Op de zitting ling verdachte een heel andèr verhaal MEESTERWERKEN VAN Z TOT A die Herma van Liere een game afdwong, maar deze daarin toch niet kon bedreigen. H. Ploegaard lever de een goede prestatie door J. Vogel met 1817 en 1512 te verslaan. De spannendste partij van 'de wed strijd was de heren dubbel, waarin de strijd tot 1414 in de 3e game gelijk op ging. Het geluk was toen werden alle door de Avantispelers gewonnen. In de onder-ons-wedstrijd Jong Ambon IIJong Ambon I bewezen de spelers van het le team, dat ze terecht het lei^" 2e HE: R. de la nihatü 8—15 *8-^15, le DE: -17 15—12, le DE: E. Ots—E. Cop poolse 11—7 4—11 5—11, 2e DE: A. Ver- vaat—H. v. Liere 114 7—11 1—11, le GD E. Ots-C. v. d. HofE. Coppoolse- C. Verbeek 8—15 11—15, 2e GD: A. Ver- vaat-H. PloegaerdH. v. Liere-J, Vogel 9—15 6—15, HD: C. v. d. Hof-H. Ploeg aerdG. Verbeek-J. Vogel 515 15 12 16—17, DD: E. Ots-A. Vervaat—E. Coppoolse-H. v. Liere 415 515. Jong Ambon nJong Ambon I 08. HE: M. P. HoffM. Titiheru 3—15 (Advertentie) mevr A. Titiherumevr Sapulette 711 2e DE: M. Salawanemevr Manuhutu 1—11 2—11, le GD: mevr A. Titiheru- Hoffmevr Sapulette-M. Titiheru -15 515, 2e GD: M. Salawane-R. de la Fossemevr. Manuhutu-T. Tanihatu 7—15 3—15, HD: M. Hoff-R. de la FosseM. Titïheru-T. Tanihatu 915 715, DD: A. Titiheru-M. SalawaneA. Sapulette-H, Manuhutu 715 815. Ta- gen. Postduiventen toonstelling Zaterdag as zal de p.v. ,De Deltavlie gers' uit Wemeldinge een tentoonstelling organiseren in het jeugdgebouw aan de Dorpsstraat. In de zaal zullen eveneens diverse attracties aanwezig zyn. Er zul len ongeveer 250 duiven tentoon worden De Elfjarige Japan-se Soegakako Tom.it a, die gestudeerd heeft aan de universiteit van Tokio, wil Euro pa laten kennismaken met de echte parels. Miss parel-cultuur draagt al een waarde van 150.000 gulden. FIRMA CAMPER Lange Delft 51, Middelburg FIRMA M. P. DEN BOER KERKSTRAAT 18 - WISSENKERKE i en w van Sas van Gent hebben de raad voorgesteld belangrijke bouwvoor- schotten te verstrekken aan de plaat selijke woningbouwverenigingen .Voor uit' en ,Sas van Gent'. .Vooruit' wil 74 woningwetwoningen bouwen. Sas van Gent' 46 woningwetwoningen. Voorge steld wordt .Vooruit' een bouwvoorschot te verstrekken van 1.290.000 en een grondvoorschot van 260.000; voor de vereniging ,Sas van Gent' liggen deze "-"ragen op ƒ790.000 en ƒ160.000. De rstellen komen aan de orde in de vergadering van dinsdagavcond 30 no vember. Tevens zijn er voorstellen tot het verbreden van de Oranjestraat en het aanleggen van een parkeerstrook ter verbreding van de Vier Ambachten straat. Od deze vergadering zal de ge meentebegroting voor 1966 worden aan geboden. SKODA DEALERS: Autobedrijf J. ADRIAANSEN Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Autobedrijf U. T. WANDEL Deltastr. 10, Nieuwerkerk, tel. 482 GAR. ZEELAND, J. Sukkel, R'dam- sekade 59, Middelburg, tel. 2057 Autobedr. C. M. G. CAPPENDIJK Axelsestr. 174, Terneuzen, tel. 2030

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 11