PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEERDERHEID SER WIL TOETSING CAO'S DOOR COLLEGE VAN RIJKSBEMIDDELAARS Voor werknemers in oesterkuituur geen versnelde regeling Vakcentralesalleen ingrijpen door de overheid achteraf Incidenten in Rhodesië Grote nederlaag voor de Noordvietnamezen ADVIES AAN MINISTER OVER NIEUW STELSEL LOONPOLITIEK Von Braun wil met mensen naar Mars DUIZEND MAN BIJ PLEI ME GESNEUVELD MISÈRE DOOR DE VROEGE WINTER Zwembad Vergoeding vorstschade oesters blijft vijftig procent VONDELING WEIGERT BELASTING VERDWIJNENDE OESTERKWEKERS TE BEPERKEN TOT 20 PROCENT Vergoeding vorstschade blijft 50 procent 208e jaargang - no. 269 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN i de Velde, f. b. den B lel. 3355 (b.n.ï, red. 3 ■dm. tel. 3094. Adv. pi V. de Pagter. Hooldredectle: 3047/3043). Middelburg, I nl per mm. Minimum per edv Dinsdag 16 nov. 1965 Oleg Penkovski: super-spion noor hef weslen Pagina 3 ier. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. (Van onze Haagse redactie) Een meerderheid in de Sociaal-Economische Raad (bestaande uit werkgevers en kroonleden) is van oordeel dat daargelaten of op de duur tot een vrije loonvorming dient te worden gekomen - onder de huidige omstandigheden een dergelijk stelsel zich niet verdraagt met het uitgangspunt van de aanvaarding van een natio nale loonpolitiek en sociaal-economisch ernstige gevaren met zich meebrengt. Hoewel naar de mening van deze meerderheid het instituut van de goedkeuring van cao's kan vervallen, dient wel toetsing van de cao's te blijven bestaan, die zou moeten worden opgedragen aan een college van rijksbemiddelaars. Een minder heid van de raad, bestaande uit een vrij groot aantal leden (vak centrales) is van mening, dat een toetsing van de afzonderlijke cao's geheel achterwege dient te blijven. Alleen de centrale over heid zou volgens dit deel van de SER kunnen ingrijpen door bij voorbeeld een cao of onderdelen daarvan onverbindend te ver klaren dan wel door het afkondigen van een (tijdelijke) loonstop. Aldus staat in hot advies, dat de So ciaal-Economische Raad heeft uitge bracht inzake een herziening van het loonpolitieke stelsel. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr G. M. J. Veldkamp, had hierom bij schry- ven van 80 juli van dit jaar verzocht. Nationaal algemeen economisch beleid, een natio nale loonpolitiek wenselijk is. Ook stemt de raad in met de opvatting van de re gering, dat het veor het welslagen van een nationale loonpolitiek als onderdeel van het totale sociaal-economische be leid gewenst is, dat deze wens wordt ge dragen door het bedrijfsleven als ge- Bredere opzet ter verwezenlijking hiervan de econo mische rapporten van de raad een bredere opzet moeten hebben dan de tot dusverre uitgebrachte halfjaar lijkse rapporten. Niet alleen het loon- beleid maar ook de andere instru menten van het economische beleid zouden daarin moeten worden betrok ken. Het voorjaarsrapport van de raad zou het karakter van een advies over het door de centrale overheid te voeren sociaal-economische beleid kunnen IN 1984 De Amerikaans-Duitse raketge leerde dr Werner von Braun, wenst in maart 1984 12 astronau ten op Mars achter te laten en die in 1986 weer op te pikken. Dit ltan worden volbracht, aldus Von Braun in de novembcruitgave van .Astronautics and aeronautics', niet behulp van Saturnus-5-raket- ten zoals die nu worden ontwik keld in het kader van het Apollo- projekt dat in 1969 twee mannen op de maan moet brengen. De Saturnus-5 is een drietraps raket waarvan de eerste trap een kracht kan ontwikkelen, groot genoeg om 140 ton aan uitrus tingsstukken in een baan om de aarde te brengen. De eerste lance ring kan in 1967 verwacht wor den. Het Amerikaanse ruimteprogram ma is altijd verstoken geweest van werkelijkgrote raketten De Sa turnus-5 zal zo groot zijn dat slechts de helft van zijn rakët- kracht gebruikt zai hoeven te worden om hem in een baan om de aarde te brengen, aldus dr Von Braun. Dus, zo vervolgt hij, ,moet. nog besloten worden wat te doen met de enorme hoeveelheid ruimte die overblijft', Hij stelde voor met een Saturnus-5 een dozijn astronauten voor 1% jaar naar Mars te sturen en hen daarna weer met een zelfde raket op te pikken. Het gewicht dal be spaard wordt door de raket niet naar de aarde te laten terugkeren zal gebruikt kunnen worden om uitrustingsstukken en voedsel voorraden te vervoeren. krijgen. De raad zou dan de beschik king moeten hebben over prognoses op middellange termijn (1965-1970) en een algemeen beleidsplan van de regering. Het najaarsrapport zou meer een na beschouwing kunnen zijn van de raad over de regeringsbeslissingen op so ciaal-economisch gebied en de mogelijke gevolgen daarvan voor het loonbeleid. Aan de hand van de economische rap porten kan een nader overleg tussen regering en Stichting var A plaatsvinden. Het Is niet de bedoeling, dat de raad zich uitspreekt over het concrete percen tage van de toelaatbare loonkostenstij ging. Wel zullen de centrale orgar" ties van werkgevers en werknemers invloed aanwenden teneinde een i vaardbaar geachte loonontwikkellni verwezenlijken. Deze organisaties I nen echter niet verantwoordelijk wor den gesteld voor de loonvorming, zoals die concreet tot stand komt. De verant woordelijkheid voor het loonbeleid als In strument van nationaal-economische politiek blijft, naar de mening van de raad, volledig by de regering berusten. Toetsing De meerderheid van de raad, die in plaats van het systeem van goedkeuring de toetsing van cao's wil laten bestaan, is van mening, dat de economische om standigheden thans nog zodanig zijn, dat bij onvoldoende toezicht op de loon vorming een uit de hand lopen van de loonbeweging moet worden gevreesd. Volgens de meerderheid verdient het aanbeveling, dat bepaald moeten wor den, dat elke cao moet worden overge legd aan een College van Rijksbemidde- laars en eerst in werking treedt vier weken na deze overlegging. Binnen de ze periode kan het college bij beschik king verklaren bezwaar te hebben te gen de cao in welk geval de cao niet in werking treedt. Wordt geen beschik- uitgevaardigd dan treedt de cao het verstrijken van de vier weken automatisch in werking. In dit stelsel ls het uitgangspunt, dat de regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden een aangelegen heid ls, die tot de autonomie van de contracterende partyen behoort, ge handhaafd. De gelding van de tussen partijen bereikte overeenstemming Is niet langer afhankelijk van een goed keuring. Anderzyds wordt ook recht gedaan aan de gedachte, dat een uit een oogpunt van een nationaal loon beleid onaanvaardbare loonvorming wordt voorkomen: ingrijpen blijft, mo gelijk wanneer een cao in het licht van dit beleid onaanvaardbaar is. i Groninger kampte het wegverkeer gisteravond met moeilijkheden als gevolg van gladheid, veroorzaakt door vorst en sneeuwbuien. Vooral de busdiensten hadden met vertraging te kampen, die soms uitliep tot ruim een uur. Ook zijn botsingen voorgekomen, maar déze hadden geen ernstige gevolgen. Nadat zand was gestrooid, begon het verkeer weer op gang te komen. Het gebied, waar de wegen glad wa ren, besloeg geheel Groningen, het grootste deel van Friesland en het noordelijk deel van Drente. De we geninformatiedienst heeft speciaal ge waarschuwd voor de weg Groningen- Afslultdijk en voor de wegen ten zui den van Leeuwarden, ongeveer tot Heerenveen, waar ook nog mistban ken voorkwamen. Premier Ian Smith van Rhodesië verklaarde gisteravond voor de te levisie dat zijn kabinet .zonder een glimp van twijfel' de regering van het land vormt. Hij verzocht de Rhodesiërs zich niets aan te trek ken van .insinuaties' dat er nog een ander gezag bestond. den betrokken. Het zal de taak van de centrale organisaties van werkgevers en van werknemers zijn de betrokken par tijen daarvan zoveel mogelijk te door dringen. De centrale overheid zal de con crete loononwikkeling moeten volgen met de mogelijkheid van een ingrijpen achteraf wanneer mocht blijken dat de loonontwikkeling in strijd dreigt te ko men met de algemene doelstellingen van de nationaal-economische politiek. Als vormen van Ingrijpen denkt dit deel van de raad met name aan een onver bindend verklaren van cao's dan wel van bepaalde onderdelen ervan en het af kondigen van een (tijdelijke) loonstop leaders' De raad kan zich niet verenigen met de gedachte van de regering, neergelegd ir haar adviesaanvrage, van een Ioonpoll- (Zie slot pag. 3 kolom 4). Het wisselen van de Afrikaanse wacht bij het gouvernementshuis In Salisbury; de vrouwen rechts staan er niet om naar de wacht te kijken, doch wachten op hun beurt om het bezoekersboelc te tekenen, waarmee zij hun aanhankelijkheid aan koningin Elizabeth II willen bewijzen. KIMBA FORMATEUR Evarlste Kimba, de Kongolese, premier wiens regering zondag niet het vertrou wen van het parlement Iireeg, Is door president Kasavoeboe opnieuw tot kabi netsformateur benoemd. In een korte mededeling van radio-Leo- poldstad werd gezegd dat Kimba de op dracht heeft aanvaard. Neen toetsing De minderheid van de SER is van me ning, dat een toetsing van de cao's ge heel achterwege dient te blijven. Dit deel wil volstaan met een globale toe- Eassing van het loonbeleid in de totall ed van het nationaal-economische be leid. De concrete verantwoordelijkheid voor de loonvorming ligt bij de contrac terende partijen van de cao." Dit deel van de raad acht het wel gewenst, dat daar bij nationaal-economische aspecten wor- AMERIKANEN WONNEN VELDSLAG De Amerikaanse luchtmacht liet gisteren een regen van napalm bommen neerdalen op communis tische strijders die bij Plei Me in felle strijd waren gewikkeld met eenheden van de Amerikaanse luchtcavaleriedi'visie. Volgens een Amerikaanse militaire woordvoer der zou het aantal gesneuvelde communisten meer dan 1000 be dragen. Hij schatte de sterkte van de tegenstander op drie bataljons geregelde troepen, uit Noord-Viet- nam afkomstig. De Noordvietnamezen trokken zich te rug na twee dagen felle strijd en moordende aanval van B 52 bommen werpers op de Tsjoe Pong-berg, 350 ki lometer ten noordoosten van Saigon. De Noordvietnamezen lieten honderden doden achter. Terwijl sluipschutters de aftocht dekten trok het overblijfsel van hun hoofdmacht zuidwaarts, in de rich ting van de bijna tien kilometer verder gelegen Cambodjaanse grens. De Amerikaanse woordvoerder deelde voorts mee dat voor de derde maal een Zuidvietnamees dorp b:j vergissing door Amerikaanse vliegtuigen is gebombar deerd. Het dorp ligt in de gedemilitari seerde zone die Z-Vietnam van het noor den scheidt. Gladde wegen, mist en storing in gasvoorziening Friesland Drente In Salisbury deden zich gisteren drie In cidenten voor: negers gooiden autobus sen omver. Leerlingen van twee Afri kaanse scholen bleven weg, aldus een officieel communiqué van de regering- Smith. Verklaard werd dat 24 personen zijn gearresteerd die zich in Boelawayo aan .intimidaties' hadden schuldig ge maakt. Ter bescherming zouden op stra tegische punten aan de grens met Zam bia Rhodesische troepen geplaatst wor den, aldus het communiqué. Vernomen werd dat in Boelawayo gisteren zes fa brieken htm poorten hebben gesloten. Tass meldde dat de Russische regering ,de nieuwe misdaad tegen de Afrikaanse volken' resoluut veroordeelt en de nieu we Rhodesische regering niet erkent. Premier Ian Smith heeft gisteren verder verklaard niet te geloven dat de Britse gouverneur sir Humphrey Gibbs met geweld uit zijn ambt ont zet hoeft te worden. ,We hopen deze kwestie vriendschappelijk te regelen', zo zei Smith op een persconferentie na een kabinetsvergadering en een ontmoeting met Gibbs. Tijdens de gisteren hervatte debatten in de Veiligheidsraad over Rhodesië heeft Uruguay erop aangedrongen een VN-delegatie naar Rhodesië te zenden en een .werkelijk universele economische en financiële blokkade'- in te stellen die ,het systeem Smith zal verstikken'. De raad tracht een middenweg te vinden tussen de Britse en Afrikaanse voor stellen die een eind willen maken aan de afscheiding van Rhodesië. inval van de winter he'eft verder in verscheidene delen van ons land geleid tot een verdubbe ling van het gasverbruik in enkele dagen tijds. Het gas moet met grote snelheid door de leidingen worden gi rst, hetgeen de laatste dagen hit daar tot storingen heeft geleid. Zo kwamen in de leidingen bepaalde stofdeeltjes, die zich hadden vastge zet, los, waardoor een zekere ver vuiling van het gas optrad. In Twente en Oost-Gelderland veroor zaakte dat bij veel mensen moeilijk heden, doordat bijvoorbeeld waak- vlammetjes van gashaarden doofden. In Hengelo, waar de gasfabriek zeer vele klachten te verwerken kreeg, leidde de stof in het gas tot een snelle vervuiling van een regulateur, waar mee de gasdruk wordt geregeld. De regulateur viel uit, de gasdruk werd daardoor lager en ook had dat tot gevolg dat waakvlammetjes uitdoof den. Ook in Enschede noteerde men bij de gasfabriek zeer veel klachten. In Zutphen, Ruurlo en Didam in de Gel derse Achterhoek, ontstonden even eens storingen, in Oldenzaal raakte de gasfilter verstopt, waardoor de Sasaruk moest worden verlaagd. In verdinkel kon de noodinstallatie bij hert; gasbedrijf de plotselinge stijging van de vraag niet verwerken, waar door de gasdruk sterk terugliep. De Nederlandse Gasunie stelt alle pogin gen in het werk om het stof de baas te worden. SPOEDIG ALGEMENE MAATREGEL VAN BESTUUR REGELING OMROEPBESTEL Mr M. VrelyR, minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, heeft gisteren tijdens een plechtige zitting ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de KRO, in theater Gooiland in Hil versum, meegedeeld, dat binnen enkele dagen de algemene maatregel van be stuur is te verwachten, die de basis zal vormen voor de wettelijke regeling het. omroepbestel. Boer door stier ernstig gewond De landbouwer G. J. Breucinc aan Bronkhorsterweg in Brammen Ls i dagavond in zijn weiland aangevallen door een dol geworden stier. Het beest nam de landbouwer op de hoorns en bracht hem vele ernstige verwondingen toe. De heer Brencinc moest naar het algemeen ziekenhuis te Zutphen worden overgebracht. Maandagmiddag was zyn toestand nog zeer ernstig. Een Amerikaans militair steekt hier een hut in brand welke deel uitmaakte van een trainingskamp van de Vietcong. Het kamp werd ontdekt tijdens een pa.trouilletocht van de Amerikanen in het gebied van Lal Khe. Een opvallende ervaring werd gisteren ons deel: men benaderde ons van Souburgse kant enigszins verdrietig over het verslag (in de krant van maan dag) van de opening van het zwembad aldaar. Dit verslag was begonnen met de vermelding van een toespraak, gehou den door de onderwijsinspecteur, een naar ons gevoel behartenswaardlge toe spraak, waarin de aandacht werd ge vestigd op een mogelijk nevenverschijn sel van eventueel tê veel kleine lnstruc- tlebaden: het uitblijven namelijk van een groot overdekt zwembad op Walcheren. Onze Souburgse zegslieden nu waren daarover teleurgesteld, want daardoor werd naar hun mening de aandacht af geleid van de opening zelf. terwijl bo vendien de oppervlakkige lezer de in druk zou kunnen krijgen zo meenden nog steeds deze Souburgers dat het maar zo-zo was met het bewuste instruc- tiebad. En dat laatste nu wilde men met kracht bestrijden: wij werden reeds in het eerste telefoongesprek over deze kwestie opgevorderd het was nog in de prille ochtendstond onmiddellijk naar Souburg te komen, teneinde zélf vast te stellen welk een grote verrijking dit bad voor de Souburgse schooljeugd betekent. Wij hebben geen gehoor aan vordering gegeven, maar willen gaarne verklaren, dat de verslag- fevers van ons blad, die tot dusver over it zwembad hebben geschreven, ons stuk voor stuk hebben verzekerd dat het Souburgse enthousiasme terecht is. Toch werd het bewuste verslag begon nen met de woorden van de onderwijs inspecteur, toch zou het is theoretisch gesteld bij een herhaling van dezo opening precies dezelfde methode wor den gevolgd: weer zouden de opmer kingen van de inspecteur voorop heb ben gestaan. De Souburgse teleurstelling verplicht ons tot een verklaring van dit stand punt. Het wordt bepaald door de jour nalistieke regel, dat nieuws in een ver slag vooraan dient te staan. In het on derhavige geval was er sprake van een zwembad, waarover al vry' veel was ge schreven in onze krant, het gebeurde tijdens de behandeling in de raad, ook daarna zyn er stukken over verschenen, kortom het Souburgse zwembad was over zijn top als nieuwselement heen. De opening was daarom journalistiek gezien eerder een afsluiting dan een begin. En wat gebeurde er nu tijdens deze ope ning? Een der sprekers stelde een zéér bepaald aspect van de stichting van der gelijke zwembaden aan de orde, hij deed aat gefundeerd vanuit zijn achtergrond als onderwijsdeskundige en bracht daardoor een nieuw element beter nog: een nieuwselement in deze gehele gebeur tenis. Immers, hij waarschuwde in fei te de Walcherse gemeenten het Sou burgse voorbeeld niet zonder meer ta volgen, want dan zou naar zijn mening een ongewenste ontwikkeling volgen, namelijk het uitblijven van een groot overdekt zwembad. Ieder, die zich wel eens in deze zaak heeft verdiept, zal moeten erkennen dat deze opmerking hout snijdt en alle aandacht verdient. Het was dus vanzelfsprekend journa listiek gezien zelfs noodzakelijk dat (in het bewuste verslag de aantekenin gen van de inspecteur van het onderwijs een dominerende plaats kregen. Uit de Souburgse opmerkingen is ons gebleken, dat men teleurgesteld ls [én over de betrokken spreker én over onze krant. Dat heeft ons verbaasd. In Ide eerste plaats zien wij niet in v.-at de [bewuste spreker heeft misdaan: hij heeft 'geen kritiek op het Souburgse zwembad uitgeoefend, hij heeft slechts gewaar schuwd voor een mogelijke ontwikkeling en daarbij een enkel voorbeeld gebruikt uit de vorige inspectie, waar hy' werk zaam was. Waarom zou dat niet gezegd mogen worden? Als de inspecteur deze opvatting is toegedaan, dan dient hy dat op de door hem noodzakelijk ge achte wijze naar buiten te brengen. In de tweede plaats is ons niet duidelijk, waarom in een verslag in de krant op deze mening niet sterk de aandacht mag vallen. Een smet op het Souburg se blazoen? Laten we ruet overdrijven: het is al eerder gezegd en het is ook bij de opening gezegd (men leze het verslag er maar op na), dat het hier om een lofwaardig initiatief gaat, dat het hier een leuk zwembad betreft en dat de schooljeugd van Souburg er flink mee is opgeschoten; zou dit nu anders zijn omdat deze kwalificaties ditmaal niet in de aanvang van het stuk, maar verderop stonden? We geloven niet dat de Souburgse kritiek hier terecht is uit geoefend. Is zij misschien mede ont staan, omdat er in deze gemeente een i wat groter gevoeligheid bestaat op dit 'ogenblik dan tot voor kort, nu een ka- jmerbeslissing in de herindelingskwestie is gevallen? Mocht dit zo zijn, dan wil len wy gaarne verklaren, dat naar onze [oprechte mening de stichting van dit zwembad opnieuw aanduidt welk een uitstekend voorzieningenpeil de ge meente Oost- en West-Souburg heeft weten te bereiken. Wij hebben dat reeds eerder betoogd en willen het aan de hand van dit concrete voorbeeld nog wel eens herhalen. Maar dat laat on verlet ons verslag over de opening van dit bad: wy handhaven dat van de eer ste tot de laatste Ietter. (Van onze parlementaire redactie) Den Haag Minister Vondeling (financiën) heeft geweigerd voor oesterkwekers, die door de Deltawerken hun bedrijf moeten liqui deren, te volstaan met en contente belastingbetaling van 20 pro cent op de vrijkomende reserves van de bedrijven. De minister wei gerde eveneens, gesteund door zijn collega Suurlioff (waterstaat), 70 procent in plaats van 50 procent te vergoeden van de schade die aan de oestervoorraden is toegebracht door de vorst van de winter 1962/'63 De ministers menen voorts, dat door werknemers in de oesterbedrijven geen versnelde regeling voor schadevergoe ding hoeft te worden getroffen. Een en ander blijkt uit het verslag van het mondeling overleg dat de ministers en enkele ambtenaren op 7 oktober jl hebben gehad met de tiveede-kam'ercommissie voor Delta zaken over het wetsontwerp voor da tegemoetkoming in de schade aan oesterkwekers als bedoeld in artikel 8 van de Deltawet. Een aantal kamerleden bepleitte tij dens het overleg, dat de fiscus bij li quidatie van een oester-nv niet 45 procent maar 20 procent belasting heft op de vrijkomende reserves. Meestal worden naamloze vennoot schappen alleen geliquideerd als zij verliesgevend zijn en dan zijn ook doorgaans de reserves verdwenen. De fiscus heeft dan slechts een vorde ring die niets opbrengt, zeiden zij. Bij de oesterkwekers die door de Del tawerken worden gedoemd te ver dwijnen, ligt het echter anders. Daar heeft de fiscus een reële aanspraak op korte termijn. De kamerleden vin den het dan ook billijk, dat in die ge vallen genoegen wordt genomen met een contante betaling van 20 pro cent. Minister Vondeling betoogde, dat de schaderegeling als geheel zeer soe pel is en in allerlei opzichten toont, dat de schade die voor de oesterkwe kers uit de Deltawerken voortvloeien, ruimschoots zijn aanvaard. Hij merkte bp. dat de regeling zo is gemaakt dat de normale belasting heffing onaangetast blijft. Het besluit op de vennootschapsbelasting kent geen bijzonder tarief van 20 procent, en daarom had de minister ernstig bezwaar tegen het voorstel van de kamerleden. Het kleine aantal oesterbedrijven dat ïndertyd de nv-vorm heeft 'gekozen, heeft daarin toen voordelen gezien, de nadelen ervan zullen nu ook ge accepteerd moeten worden, meende hij. Dr Vondeling wees er nog op, dat in het wetsontwerp een regeling voor een tegemoetkoming in de belasting- schade is opgenomen. Hij zag dan ook geen redenen om langs andere weg nog eens een vergoeding in de belas- Goedkeuringswet op 7 december in eerste kamer Uit de voorlopige agenda van de Eerste Kamer blijkt, dat het in de bedoeling van kamervoorzitter mr J. A. Jonkman ligt om de goedkeuringswet inzake het huwelijk van prinses Beatrix met de tingschade toe te kennen. Behalve !lefr «J»" von Amsberg ln de senaat te voor de oester nv's wilde een aantal behandelen op dinsdag 7 december, rx>- kamerleden ook voor eenmanszakennodig met voortzetting op woensdag 8 en firma's in de oestercultuur de be- j december aanstaande, lasting beperken tot 20 procent. De-Ook het ontwerp van wet tot naturalisa- ze bedrijven moeten volgens de rege-|tie van (je heer Von Amsberg zal op ling over de vrykomende reservesdeze!fde dag(en) in de kamer aan van 20 tot 40 procent aan inkom- de worden gesteld stenbelasting betalen. De kamerleden! stelden, dat in zeer vele gevallen de i In een pauze van de openbare vergade- vrijkomende winsten en uitkeringenring van de eerste kamer op dinsdag 23 onmiddellijk worden gebruikt voornovember zullen beide wetsontwerpen in investeringen in een ander bedrijf,[de afdelingen worden onderzocht, waarop de oesterkwekers na beëindi-) ging van de oestercultuur overscha-j kelen. Minister Vondeling echter meende dat de fiscale positie van de j belanghebbende op de grondslag van| het wetsontwerp gunstig kan wor den genoemd, en wees het voorstel j van ae kamerleden van de hand. Erhard eerder naar de VS Bondskanselier Erhard van Wcst-Doits- Y7 °£jl* i jland zal president Johnson op 8 V in tl nroce m ttXndigd jceniber bezoeken in plaats van 68 de cember zoals eerder is ai heeft- de woordvoerder van het Witte De vergoeding van 50 procent in de schade door verloren gaan van oes- De Wijziging was op crzoek van Bonn. Het is nog' niet be kend of de besprekingen in Washing ton of op president Johnsons boerderfl /"7-j o L 1 r ton °P president Johnsons boert Lie Slot pag. L kol. DJ [in Texas zullen worden gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1