Willy V. gepakt Afscheid HJ.Adriaansen als chef bevolking secretarie Middelburg ?Ver$chillende diegen in brief onbegrijpelijk^ Controverse Wadden-mossel vissers en Zeeuwen over halfwas-transport Vrachtschip marine aangevaren door losgeslagen sleep in haven Vlissingen Waardering voor een veelzijdig ambtenaar linia ,m-m In het verzet ALMANAK Hoofdrol Dienstplicht Adviezen TWEEDE-KAMERLID W. SCHOLTEN: Harlingse kuizen te koop voor de Zeeuwse vissers Overvloedige val dreigt produktie te verstikken UURBUSDIENST OVER DE BRUG SLEEPBOTEN TROKKEN TANKER BIJ ANTWERPEN VLOT AEG Favorit-R s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 De politie van Renkum heeft maandagmorgen een goede vangst gedaan: de recherche slaagde er namelijk in de 34-jarige Willy V. te arresteren. De man, zonder vas te woonplaats maar geboren in Hontenisse, was de grote schrik van België en Nederland. Hij werd dan ook al geruime tijd gezocht door de Nederlandse en Belgische politie en door interpol. Willy V. wordt verdacht van tenminste 39 misdrijven: diefstal met braak, he ling, oplichting, verduistering van auto's enz Ook in het Belgische politieblad stond hij wegens derge lijke misdrijven gesignaleerd. De politie in België heeft de laatste tijd intensief jacht op Willy V. gemaakt. Men veronderstelde toen al. dut hem in België de grond te heet onder de voeten zou worden en dat hij naar Nederland zou uitwijken. Verleden week donderdag werd in Zeeuwseh-Vlaanderen alarm ge slagen, nadat was gemeld, dat Willy V. in Sas van Gent was opgemerkt. Later werd hij nog gesignaleerd in een waren huis te Utrecht. Maandagmorgen omstreeks half elf ontdekte jachtopziener B. van Wou denberg Willy V. in een bos in de buurtschap Buunderkamp bij Ren kum. Hij zat in een auto in gezel schap van mejuffrouw Jacoba T. van D.. afkomstig uit Haarlem, die de laatste tijd met hem meetrok. De jachtopziener waarschuwde de politie en twee rechercheurs gingen er op af. Ondanks waarschuwingsschoten pro beerde Willy v. met z(jn auto te vluch ten, maar hij raakte vast in de aanplant. Hjj sprong uit de wagen, maar kon di rect worden overmeesterd. V. is voorlo pig ingesloten in het politiebureau te Oosterbeek. Vandaar zal hij worden overgebracht naar Roermond, waar hij voor de officier van justitie zal worden geleid. In de auto lag een grote voorraad van diefstal afkomstige voorwerpen, zo als gouden ringen, hangers, armbanden, kettingen en andere voorwerpen van waarde waaronder een perzianer bont mantel. Tevens trof de recherche enige autonummerplaten en een revolver in de wagen aan. VALSE CHEQUES taald. De ene keer sprak hij Engels en betaalde met Engelse cheques, de andere keer deed hij zich voor als Duitser en betaalde met Duitse cheques. Hij ontvluchtte uit de gevangenis in Gent, waar hij in februari 1962 was ver oordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Na een wild-westachtervolging werd hij in juni 1962 in het Belgische Ouden- aerde gevangen genomen. Willy V. ge bruikte bij zijn oplichtingspraktijken ve le pseudo's: priester, officier, arts, re chercheur en officier van politie en journalist van het ANP. In een Ant- Na ruim 50 jaar gemeentelijke dienst Een losgeslagen sleep lieeft maan dagmiddag in de Vlissingse buiten haven een vrachtseliip van de ko- ninklij'ke marine geramd. Dit scheepje, de Y 8751, dat juist met een lading radarapparaten uit Hengelo was gearriveerd, kreeg een gat onder de waterlijn. De ra dar kreeg daardoor waterschade. De aanvaring ontstond omstreeks half één. De losgeslagen sleep was de sectie van een schip, dat. getrokken door de sleepboten Australië en Italië van P. Smit in Rotterdam, op weg was Antwerpen naar de De sleep a komen, to* in verband met het weer besloot men terug te varen naar Vlissingen. Daar werd afgemeerd op de boeien in de bui tenhaven. Een harde windstoot sloeg de sectie van de slepers los cn tegen het marinevrachtschip. (Advertentie) werps ziekenhuis gaf hij zich drie maan den uit voor arts. Door oplichting moest hij echter daar de vlucht nemen. Dc chef van de afdeling bevolking van de Middelburgse gemeentesecretarie, de heer H. J. Adriaansen, heeft gisteren we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd als zodanig afscheid genomen en dit betekende het vertrek van één van de ambtenaren van de oude garde. Een gewaardeerde chef, zo bleek uit de toesp.liken tydens de af scheidsbijeenkomst in de trouwzaal van het stadhuis. Meer dan 50 jaar is de heer Adriaansen in de gemeentelijke sector werkzaam geweest: rond 43 jaar by de afdeling bevolking te Middelburg, waar van het laatste jaar als chef, de andere 7, de beginjaren, op de secretarie van Domburg. Burgemeester mr. J. Drijber herinnerde er in zijn toespraak aan. dat de heer Adriaansen in betrekkelijk korte tijd driemaal in het middelpunt van de be langstelling heeft gestaan. In 1961, toen hij 40 jaar in dienst was van de gemeen te Middelburg, in het begin van dit jaar, toen hrj 50 jaar in gemeentelijke dienst was, en thans bij zijn afscheid. .Eigenlijk een merkwaardige afdeling, die van de bevolking', merkte mr. Dry- ber op, er daarbij op wijzend, dat b en w en nog minder de raad maar heel weinig contact met deze afdeling heb ben, terwijl het college toch in hoge mate afhankelijk is van de nauwkeurigheid van de ambtenaren, die er werken. ren met de heer Adriaansen samenwerk te. De heer Olyslager had bloemen mee gebracht Vóór de heer en mevrouw Adri aansen, voor mej. C. J. Augustijn, oud chef van de afdeling bevolking, en de heer G. J. Kamerik, oud-ambtenaar van deze afdeling, die beiden ook kortgele den met pensioen gingen. Stagnatie op veer Vlissingen-Breskens Tot slot werd de heerAdriaansen toe gesproken door zijn collega en naamge noot uit Vlissingen, de heer J. Adriaan- die de scheidende Middelburgse chef namens de afdeling Zeeland van de ver eniging van bevolkingsboekhouding en militaire zaken dank bracht voor bet reen hij voor deze vereniging gedaan leeftv .Vele jaren stond u klaar als we 0 een beroep op u deden', aldus de heer j kens. De ooi-zaak was een storing in de de .Viersprong', do heer S.'D. van Ste- Adriaanse, die ook als collega de heerbrug van de aanleginrichting te Bres- veninck als secretaris-penningmeester j kens. Hierdoor konden de eerste, over- van de personeelsvereniging en tot slot tochten niet worden gemaakt. Pas om voerde nog het woord de heer D. v. d.1 tien voor acht kon de eerste overtocht Kreeke, die bloemen schonk. Namens dei vanuit Vlissingen worden gemaakt. [scheidenden dankte zuster Tukker. Adriaansen dankte voor de vele zen, vooral op het gebied van de verkie zingen en blijken van vriendschap. De heer Adriaanse verzekerde, dat de scheldende chef lid mag blijven van de vereniging van bevolkingsboekhouding en militaire zaken .Als we volgend jaar jaarvergadering in Walcheren hou den is er tenminste een man, die de za ken kan voorbereiden', verklaarde de heer Adriaanse. De heer Adriaansen sprak een dank woord, waarin hjj verzekerde altijfl met het allergrootste genoegen op de afde ling bevolking gewerkt te hebben. Hij wees er daarbij op, dat er vooral in de 1940-1945 een band ge- n de bevolking en de af- bevolking. Na dit dankwoord nog talrijke collega's van de geliefde truc van hem was, dat hij zich uitgaf voor rechercheur of officier van politie. Hij stelde dan zogenaamd een onderzoek in naar vals geld. Hij vertelde de mensen dat echte bankbiljetten die zij in hun bezit hadden vals waren en nam ze mee. Willy V. is ook de ver moedelijke dader van inbraken die in augustus 1964 werden gepleegd in show rooms te Axel en' St.-Jansteen. Voorts wordt hij onder meer verdacht van op lichting te Axel, Den Helder en Zeist, verduistering van auto's te Gorkum en Bergen op Zoom, inbraak te Zundert, oplichting te Amsterdam en inbraak te Sprang-Capelle. Hij wordt verder verdacht van twee in braken in juwelierswinkels in België, die enige tijd geleden werden gepleegd. Hij werd onder meer ook gezocht wegens inbraken en diefstallen te Arnhem, Hel mond. Den Bosch, Alkmaar, Haarlem, Zutphen, Roermond, Gouda, Rotterdam, Budel. enz. .Daarentegen', zo vervolgde de burge meester, speelt de afdeling bevolking bij het naar buiten treden naar de bevol king een hoofdrol, is ze veel belangrijker dan de andere afdelingen. ,Blj hoogte- en dieptepunten in het leven van de bevol king treedt de afdeling naar voren en dat vereist een grote kennis van zaken. Ontbreekt er een klein fractietje, dan heeft dat grote gevolgen', aldus mr. Drijber, die er verder op wees, dat bij die nauwkeurigheid bovendien een gevoel voor stijl noodzakelijk is. Het werk op de afdeling moet niet de indruk van een gewoontehandeling geven, maar er moet medeleven zijn met de inwoners. Het feit, dat men geregistreerd wordt, moet belangrijker zijn dan het registreren zelf, terwijl de ambtenaar ook een zeker over wicht moet hebben. s tot r Advertentie/ f POTTERS (ggjllS V mentholM""5 meester op. Mr Drijber wees er op, dat ook by een andere taak, waar grote nauwkeurigheid naar voren komt, namelijk het werk voor de verkiezingen, het college kon dlchtvaren op de kennis van de heer Adriaansen. Mr. Drijber herinnerde er aan het einde van zijn toespraak aan, dat de scheiden de bevolkingschef ook in het verzet veel voor de afdeling gedaan heeft. Hij over handigde de heer Adriaansen ...en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES leeuwse Pk-perikelen Een vrolijk lied zingend chauffeer de een van onze cótlega'a gister avond naar een zitting van een van de Walcher.se gemeenteraden, toen de verlichting van zijn automobiel plotseling alle verdere diëtist wei gerde. Reden voor de geschrokken man om zijn voertuig behoedzaam tot stilstand te brengen in de berm. En daar begon de ellende. Want het was op een B-weg, dus van licht was er mijlen in de omtrek geen sprake. Gehaast want ge meenteraden wachten niet be gon hij in het duister onder de motorkap te wroeten en aan aller lei draadjes te trékken, maar re sultaat was er niet bij. Pas toen hij in arren moede en een driftaanval een flinke trap te gen zijn o zo nutteloos geworden rijtuig gaf, begonnen twee hele het enige. Met klamme handen stuurde hij het voertuig langzaam terug door de duistere dreven, tot hij weer in de bewoonde en veel belangrij ker van telefoon voorziene we reld was. En bestelde met spoed een taxi. Om een lang verhaal kort te ma ken: hij stapte precies een half uur te laat de raadzaal binnen. Waar de vergadering juist werd beëin digd. Als het een mop zou zijn, zou het onwaarschijnlijk klinken, maar ook nu weer was de werke lijkheid merkwaardiger dan de stoutste fantasie. Jk ben weer thuisriep de taxi chauffeur, net op het moment dat onze collega belde, of hrj weer af gehaald kon worden. wel eens beroep mogen doen op uw veel zijdige ervaring', besloot burgemeester Drijber. Bij afwezigheid van de gemeentese cretaris, mr. J. Hooij, voerde de loco secretaris, tnr. F. Hofstraat, het woord namens het secretarieperso- neel. Hij herinnerde er aan, dat de heer Adriaansen op 14-jarige leeftijd n is, waarna h mtair, in Don burg werkte. Op 1 mei 1922 deed hij als klerk zijn Intrede in de Middel burgse secretarie. Mr. Hofstraat had uit oude bevolkings registers opgediept, dat Middelburg toen 19.000 inwoners telde, than3 slechts 5000 meer. Bij edn vergelijking met 1922 en 1965 had hij een gering verschil in ge boorte en overlijden ontdekt, terwijl het vestigingsoverschot en ook de bevol kingstoename toen groter waren dan thans. Mr Hofstraat kenschetste de heer Adri aansen als een joviale collega, die ieder op hartelijke wyze tegemoet kwam. ,Uw vitaliteit is nog zodanig, dat u het werk nog wel enkele jaren had kunnen vol houden', meende lijj. Evenals de burgemeester herinnerde mr Hofstraat er aan, dat de heer Adriaan sen ook aan het maatschappelijk leven in de stad aandacht besteed heeft. Hij vond het geruststellend, dat In dien het nodig is er niet tevergeefs een beroep op de heer Adriaansen be hoeft te worden gedaan bij de verkiezin gen. Ook hij overhandigde, namens het personeel, een herinnering. De opvolger van de heeg Adriaansen, de heer F. Reijnders, wees er op, dat de scheidende chef tot het laatst toe actief geweest is. ,U heeft altijd open gestaan voor vernieuwingen', merkte de heer Reijnders op, die voorts de specialiteit van de heer Adriaansen vermeldde, namelijk de dienstplicht- administratie, waarvoor hij in geheel Nederland zijn relaties had. Burgemeester mr J. Drijber van Middelburg overhandigt hier een herinneringsgeschenk aan de scheidende chef bevolking, de heer H. J. Adriaansen. (Foto PZC) Koninklijk goud voor scheidende hoofdzusters van Vrederust' reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Beiden hebben meer dan veertig jaar de inrichting gediend. Het tweede-kamerlid mr W. Scholten heeft maandagavond tijdens de leden vergadering van de Middelburgse chris telijk historische kiesvereniging kritiek geleverd op de veelbesproken brief-af- faire. .Verschillende dingen van deze brief zijn', zo begon de lieer Scholten, Op hartelyke wijze is maandagmiddag 'nlÜ volslagen onbegrijpelijk'. Het is on- in het hoofdgebouw van de inrichting begrijpelijk, dat een man als drs Ne- Vrederust' te Bergen op Zoom afscheid derhorst in redelijkheid heeft vermoed, genomen van de hoofdzusters T. Tntkerdeze brief geheim zou blijven S. de Schipper in verband met hetH,,"1rc Waarom niet direct een „first class" aansteker? SILVERJMATCH FIRST CLASS Causerie voor ch-kiesvereniging te Middelburg Burgemeester drs v. d. Laar was de eer ste die de beide zusters toesprak en him - en niet i Nog onbegrijpelijker vond spreker het, dat de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in zijn posi.tie zo onhof felijk kon schrijven over het koninklijk „„u„. t i huis. Bovendien verweet mr Scholtèn slji spelcme hen vervol-ars Nederhorst staatsrechtelijke fouten n i 1 verbonden te hebben gemaakt door verwijten te aan de orde van Oranje-Nassau op. Na-échten aan het adres van prinses Bea- mens de vereniging sprak de heer J. J. trix inplaats van aan het adres van het Duvekot, die hen een geschenk onder hoofd van het koninklijk huis. Ook zei couvert aanbood. De geneesheer-direc-1 mr Scholteü geschokt te zyn, dat een teur dr M van der Beek had eveneens fractievoorzitter, die pretendeert open waarderende woorden voor het werk van te staan voor alle lagen van het volk op Maanda0moigen vroeg is er stagnatie de beide zusters. Hij bood een fraai ieen dergelijke koele wijze heeft kunnen I ontstaan op het veer vlissingenBres- cadeau aan. Dr J. Lansen^sprak namensspreken over de monarchie. ,Ui't deze brief heb ik gelezen dat monarchie politiek niet zo'n belang rijke zaak is. Voor ons leden van de CHU is dit een echter een heel be langrijke zaak', aldus mr Scholten, die tenslotte van harte de hoop uit sprak, dat deze gang van zaken niet zal leiden tot een kabinetscrisis. Par tijpolitiek is in deze zaak volkomen misplaatst", aldus het tweede-kamer lid. ij sprak de op uitnodiging van de Mid- ilburgse CH-kiesvereniging onder voor zitterschap van mr P. van Empel over de huidige financiële politiek, waarbij ■hij zowef in zijn inleiding als in een daarop volgende discussie mging op en kele fiscale maatregelen die er zijn voor gesteld. Zo had spreker het over het „on ding" van een belastingspaarregeling, waarvan hij als fundamenteel bezwaar zag. dat hier sprake is van een beschik king over een begrotingsruimte, die toe komt aan volgende kabinetten. Ook zei mr Scholten bevreesd te zijn, dat de sterke uitgavenstijging de geldontwaar ding verder zal stimuleren. Tenslotte leverde het tweede-kamerlid kritiek op een aantal uitlatingen van minister Von deling. Gedeputeerde A. J. Kaland kwam naar de vergadering om de in opdracht van het provinciaal bestuur vervaardig de Zeelandfilm te vertonen. Tachtig Zeeuwse mosselkwekers, die veel ,op het Wad' verblijven en van wie men verwacht dat zij zich wel graag in het noorden zouden willen vestigen, hebben thuis een circulaire ontvangen van de NV Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. Daarin worde hen ruime woningen te koop aan ge. boden in een bouwplan te Harlingen. Bij de circulaire was verder een uit- terdag in Bruinisse en Yerseke. De woningenactie gaat uit van het bij kantoor Assen van het bouwfonds. Directeur B. van Engen vertelde ons daar: ,In Harlingen hebben-wij eerder vissers gehuisvest. Via hen zijn wij in aanraking gekomen met een aantal uit Zeeland afkomstige mosselvissers, die doorgaans de hele week in Harlingen verblijven en al leen in het weekend naar Zeeland af zakken. Wij hebben begrepen, dat er onder hen wel animo te vinden is voor een verhuizing naar Harlingen. In de Friese stad kunnen wij op het ogenblik veertien woningen te koop aanbieden'. Om de Zeeuwse vissers duidelijk voor te lichten over de koop- en bouwmoge lijkheden heeft het bouwfonds beslo ten om een zitdag te beleggen in Bruinisse en Yerseke. Overigens staat het gemeentebestuur van Harlingen geheel buiten deze aangelegenheid. ,We weten er niets van', reageerde burgemeester B. Nauta tegenover ons. ,Het gemeente bestuur is al eens eerder verweten, dat het als ronselaar van Zeeuwse mosselvissers optrad. Ik wil even dui delijk stellen, dat het hier gaat om een zakelijke actie van het bouw fonds, waarin het gemeentebestuur van Harlingen geen enkele bemidde lende rol speelt. Het enige wat we te gen serieuze kandidaten van het bouwfonds zouden willen zeggen is: ,U bent welkom'.' VISSERIJ-INSPECTIE PEILT MENINGEN gen. Op de lege percelen in Zeeland zien zij daarvoor uitstekende mogelijk heden. Maar dan moet er worden afge weken van de bepaling, die van kracht is geworden na het desastreuze optreden van de mosselparasiet in Zeeland In 1951: geen zaad van het Wad naar de Zeeuwse percelen. De Waddenpercelen jjg namelijk vrij van de mo^eipara- SSE.T'.SES 5Ü? Verschillende Zeeuwse vissers hebben af£",re ls' Vandaar de brief a: schillende visseryveremgingen. er door verrast, In een andere hoek by Terschelling bijvoorbeeld was wei nig zaadval. Voordat de directie voor de visserij van het ministerie van landbouw slechts van geval tot geval bekeken toe stemming zou willen verlenen voor zaad- transport naar Zeeland, wil zy wel eens - - - over deze Verschillende Zeeuwse vissers hebben I "!?,',re vanaimr ae Drier aan de ver ba de visserij-inspectie een vergunning.■«nWEWJ- i aangevraagd om het raad van de Wad- ai.emeen is men in Zeeland voör. De In de kringen van de Zeeuwse mos- denpercelen od te konen en naar Zee- §oecle niosselproduktie in de Zeeuwse selkwekers wordt op het Ogenblik uJwateren wordt aangevoerd om te nleiten druk overleg gepleegd over deze vraag: ,Moet een deel van het in de Waddenpercelen overvloedig gevallen mosselzaad worden opge vist, naar de Zeeuwse wateren ge transporteerd en daar op de per celen uitgezet, ja of nee?'. Van de inspectie voor de visserij in de noordelijke provincies is een brief uitgegaan naar de verenigingen van mossel kwekers om de menin gen te peilen. De grote massa mosselzaad van de af gelopen zomer dreigt op veel percelen in de Waddenzee de normale consump tiemosselen te overwoekeren. Daar staat tegenover dat van het mosselzaad niet te veel verloren moet gaan. Bovendien zou.transport naar Zeeland lijnrecht gaan tegen het tot op heden gevoe beleid, dat zaadtransport naar Zeeland verbiedt. Het is een zaak met veel gevoelige kan ten. Een situatie tegelijk, die de Zeeuwse mosselvissers en de .noorderlingen' weer eens scherp tegenover elkaar heeft ge zet. Voor de Zeeuwse mosselkwekers zou het een eventuele toestemming om zaad uit de Waddenzee naar deze kant te transporteren een kans worden ge geven om nog wat van de overwoeker de consumptiemosselen te redden en tevens de toekomstige oogst veilig te stellen. De uitzonderlijke grote zaadval op de percelen met consumptiemosselen wordt in visserstaal gekarakteriseerd als ,een gouden berg op een kerkhof'. Het spreekt vanzelf dal heel wat kwe kers daarin verandering willen bren- land te brengen om het daar uit te zet ten. Clandestien is het zelfs al verschil lende malen voorgekomen in de afgelo pen maanden. En juist dat laatste heeft bij de Waddenvissers kwaad bloed ge zet. De vissers daar betichten hun Zeeuwse collega's van .oneerlijke con currentie' en nog veel meer. Overigens moet onmiddellijk worden vastgesteld, dat de overvloedige mos selzaad val in de voorbye zomer in de Waddenzee tamelyk plaatselijk is ge weest. Zeeuwse vissers, dis liun perce len in het Zuidoostrak (tussen Harlin gen en Vlieland) hadden liggen, werden icrcelcn 300.000 mosseltonnen tegen de Waddenpercelen 640.000 mosseltonnen. Tot op dit moment be draagt de produktie uit de Zeeuwse wa teren 235.000 mosseltonnen tegen 222.000 uit de Wadden. Met dien verstande, dat Plaatselijk t"d se'iz<ï?.11- in Wadden nog geruime 1 zal blijven doordraaien. Waarop het zal uitdraaien Men weet het nog niet. Als het aan de Zeeuw se vissers ligt wordt er zo snel mo gelijk een beslissing genomen om de consumptiemosselen en het zaad te redden. En als het aan de Wadden- s ligt .Als de Oosterscheldebrug na 15 december voor het verkeer geopend zal zijn, zullen er elk uur twee bussen over ryden, indien de rijksverkeers inspectie daar geen bezwaar tegen heeft: één uit Goes naar Zierikzee *- één van Zierikzee uit naar de Ganzestad. De AMZ en de RTM heb ben voor deze route, die zU samen zullen bedienen, een uurdienst opge- ter goedkeuring by de rijksverkeersinspectie geilepo- i deze i De plannen van RTM en AMZ voorzien in een uurbusdienst over de brug van 's morgens half zeven tot 's avonds half elf, als de laatste bus zo wel uit Goes als Zierikzee vertrekt. Op zaterdagen geldt ook een uur- dienst. die eerst om half acht begint, 's Avonds loopt zij dan een uur langer door. Dan vertrekken de laatste bussen om half twaalf. Voor de zondagen is een schema ontworpen, waarbij zeven ritten op het pro gramma staan, tussen 's morgens half tien en 's avonds half elf. Dat wordt ongeveer een twee-uuraienst. De Oosterscheldebrug geeft een rechtstreekse verbinding tussen Goes en Zierikzee. Er worden geen andere plaatsen aangedaan. Zoals gezegd: uit beide steden vertrekt gelijktijdig een bus. In Goes is het station het eindpunt, in Zierikzee loopt de lijn tot het RTM-station. Volgens de dienstregeling duurt de rit Goes-Zierilizee 26 minuten. i oplossing zocht', betoogde de heer Reijnders, ,we zullen u node mis sen. En we hopen', zo besloot de nieuwe chef, ,dat U zich bljjft herinneren, dat omstreeks half 11 de koffie klaar staat'. Voor een herlnneringsnoot zorgde tie heer C. P. Olyslager, die in vroeger Ja- De 31.000 ton metende tanker Esso Edinburgh', die zondagavond bij Antwerpen aan de grond was gelopen is maandagavond rond zeven uur vlot getrokken. De toe gang tot de haven van Antwerpen was door het vastgelopen schip gedeeltelijk afgesloten. Gistermor gen had een aantal sleepboten uit Antwerpen vergeefse pogingen on dernomen het schip vlot te krijgen Wel ivas men er in geslaagd de tanker een heel eind over de plaat heen te trekken. VLISSINGSE MILITAIR GEWOND. BIJ BOTSING TERAAiSDÖNKVEER Op de ryksweg van Breda naar Raams- donlcveer zijn maandagmorgen een auto uit Vlissingen en een touringcar uit Utrecht frontaal gebotst. De bestuurder van de auto, de heer F. de Z., militair, werkzaam in Duitsland, domicilie hou dend in Vlissingen, werd vrij ernstig ge wond. Ook zijn schoonmoeder, die naast hem zat, mevrouw A. W.-K., kreeg vrij ernstige verwondingen. De echtgenote van de heer De Z., mevrouw M. W. de Z.-VV. en haar zoontje, die achter in de auto zaten, werden licht gewond. De twee ernstig gewonden werden eerst vervoerd naar het St.-Theresiazieken- huis in Raamsdonkveer en later op de dag overgebracht naar het St.-Joseph- ziexenhuis te Vlissingen. De botsing ontstond omstreeks half acht. De dus had een vóórgesorteerde auto gepasseerd aan de linkerzijde en wilde weer naar rechts uitwijken op het moment dat de personenauto van de heer De Z. kwam aanrijden. De bus reed toen op de verkeerde rijbaan. Loodsdiensten buitengaats in storm gestaakt De Belgische en de Nederlandse loods diensten buitengaats zijn maandagmid dag gestaakt wegens de felle storm. Op de Westersehclde zelf werd normaal be- loodst. De Zeeuwse veerdiensten hadden weinig of geen last van de storm. Op het vaste land waren er meer moeilijk heden. Televisiemasten kwamen naar beneden, evenals dakpannen, hier en daar woeien ruiten in, zoals een kapi tale Winkelruit in Zuidzande. De Meteo Vlissingen constateerde een zeer harde zuidwesten wind met wind kracht zeven en windkracht acht (stormachtig) met uitschieters naar storm (windkracht negen, meer dan 80 km per uur). Naar het binnenland toe werd het iets minder. De hele dag door was er wel enige neerslag. In de nacht werd het storm tot zware storm van het zuidwesten naar het noordwesten draaiend. Wat de loodsdiensten betreft: buitengaats had men heel wat met de Storm te stellen. De Nederlanders staak ten om tien voor half twee de dienst, de Belgen volgden later od de middag, om tien voor half vier. En dat, omdat de Nederlanders op een moeilijker punt be- loodscn dan de Belgen. Op de rede van Vlissingen lagen 's avonds een tiental schepen te wachten op beloodsing bui- Alle veerdiensten bleven functioneren. De dienst Zijpe-Anna-Jacobapolder moest van kwart over één tot kwart over drie verstek laten gaan, ln verband met de golfslag. Behalve diverse televisiemasten, die op verschillende plaatsen sneuvelden, bo men die omwoeien, zand dat werd opge jaagd, was er in Zuidzande een enorme winkelruit die het begaf. De ruit, in het pas geopende pand van een winkelier in elektrische apparaten, vloog met een stijl de straat op. De ruit kostte f 965. De eigenaar is tegen stormschade verze kerd. De vaatwasmachine Prijs met ingebouwde ontharder: f 1298,- Wlsselend bewolkt met nu en dan buien. Krachtige tot stormachtige wind, aan de kust aanvankelijk storm tussen zuid west en noordwest. Iets lagere tempera turen dan gisteren. ZON EN MAAN. 3 november Zon op 07.38 onder 17.09 Maan op 15.44 onder 00.28

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 2