Niet te geloven dat zij al in de dertig is... „INTERLAND": NIEUW TV-SPEL PROGRAMMA'S Ook in Zeeland gevangenisstraf voor winkeldiefstal Geruchten over dader van verjaarde moord POLITIERECHTER DREIGT Volkomen uit de lucht gegrepen TWEE MANNEN LIEPEN MET OGEN DICHT IN T SM0KKELVALL.ETJE Na voorarrest direct weer naar huis NEW YORK CITY BALLET ZATERDAG 16 OKOBER 1965 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T NADAT GOESENAAR ONDER INVLOED REED ONTDEKTE MEN ERNSTIGE ZIEKTE „Ik zou een afschrikwekkende straf als voorbeeld willen stellen, omdat het stelen in zelfbedienings winkels veel te ernstige vormen gaat aannemeneen week voor waardelijke gevangenisstraf als mede een geldboete van 50". Al dus betoogde en. eiste de officier van justitie, mr. T Lebret, donder dag in de zaak tegen C. L. uit Krabbendijke, toen deze zich we gens diefstal van zeep, soep, soep aroma en een fles wijn in een zelf bedieningszaak te Goes voor de Middelburgse politierechter, mr B. S. Sieperda, moest verantwoorden. Hoe L. er toe gekomen was. wilde mr. 3ieperda weten. „Het overviel me in eens. Er was niemand bij de kassa en toen nam ik het ineens mee", verklaarde verdachte. De politierechter herinnerde er aan. dat de politierechter te Dordrecht onlangs een onvoorwaardelijke gevange nisstraf heeft opgelegd voor eenzelfde feit. „Ik vraag me af of dit in Zeeland ook niet het geval moet zijn", merkte mr. Sieperda op, die het in dit geval nog liet bij het volgen van de eis van mr. Lebret'. Voor de Goesenaar M. was het aan vankelijk een raadsel geweest: een half uur nadat de politie hem kenne lijk onder invloed van sterke drank had aangehouden, gedroeg hij zich in het politiebureau en bij de arts heel correct. Bij het onderzoek naar het alcoholpromilage in het bloed kwam echter aan het licht, dat verdachte an een ernstige diabetes zou lijden. a had gekregen had II er wellicht niet. meer uit ontwaakt, heeft de dokter tegen me gezegd. Wellicht weet Ti", rdachte tegen mr. Sieperda, „dat deze ziekte gepaard gaat met een krankzin nige dorst, die iemand de wil oplegt' De raadsman van M., mr, P. C. Adïiaan- se, had van de arts geen inlichtingen kunnen verkrijgen over de ziekte van zijn cliënt. Besloten werd de zaak terug te verwijzen naar de rechter-commissa- rls, zodat die o.a. het ziekteverschijnsel van M. nader kan uitzoeken. Acht bier Van een toeristisch rijwielpad was M. met zijn auto de rijksweg hij Kapelle komen oprijden, vlak voor enkele nade rende wagens. Een er van geraakte in de sloot, maar M. reed door. Een tweede wagen zette de achtervol ging in en slaagde er in verdachte klem te rijden. Tegenover de politie had M. verklaard, dat hij over de gehele dag bij elkaar acht flesjes bier en wat koffie had gedronken. *Maar na het ongeluk bleek, dat ik leed aan een krankzinnig hoge diabetes", verklaarde M. „Als U nog eenmaal een Diana Craytner - huisvrouw, moeder van twee zoons ên succesrijk fotomodel. Zij is in de dertig, maar zij weet, dat zij er veel jonger uitziet. Bent u vóór 1935 geboren? Dan staat vast, dat uw huid steeds minder jonge cellen voortbrengt. De ervaring van duizenden vrou wen heeft aangetoond, dat EN- DOCIL binnen 21 dagen het na tuurlijke groeiproces van de huid- celleh herstelt. Rimpeltjes trekken weg. Stevig, veerkrachtig weefsel kómt terug. Gebruik ENDOC.IL regelmatig elke avond. Wrijf deze weldadige niet-vette crème op hals en gezicht. Uw huid krijgt fleur en schoonheid terug. Dat belooft ENDOCIL. Ook u kunt er jonger uitzien, dan u bent. JHjndocil Maakt uw huid weer jongen houdt uw huid zo jeugdig! Joy-riding .Joy-riding op een bromfiets. Daaraan had de A.velaar P. R. zich schuldig ge maakt, Per se wilde liy een wielerkoers in Boschkapelle zien, maar toen bleek, dat zijn eigen bronuncr stuk was, nam hy de eerste de beste, die hy ontdekte, Hy kwam daarbij nog in botsing met een andere auto, omdat hy die vol gens zyn verklaring niet zag, maar aarvoor stond hy gisteren hy de politie- eeliter niet terecht. Voor de joy-riding werd Iijj conform veroordeeld tot een boete van f 50. De Vlissinger A. W. was het al weer bijna vergeten, dat hij bij zijn werkgever grote hoeveelheid gereedschap, .ronder een boormachine, gestolen had. Maar deze oude zaak kwam toch, geleden, aan het licht. „Weet U nog uw baas?", vroeg de politierechter hém. „Ja, maar als ik veroordeeld word, moet ik weg", liet W. weten. Officier en politierechter raakten er niet van onder de indruk: 2 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en een boete van 150, alles conform. O. van P. uit Koewacht was in Terneu- zen doorgereden, nadat hij met zijn auto een aanrijding veroorzaakt had. De eis was 100, de uitspraak 50. De Rotter dammer J. W. had de Goesenaar G. S. mishandeld. Conform werd hij veroor deeld tot 14 dagen voorwaardelijke ge vangenisstraf met 'n proeftijd van 2 jaar alsmede een boete van 40. Hij werd Dij verstek gevonnist. KEERSLUISMOORD4 MAART 1937 ,De Keersluismoord is opgelost": ziehier liet gerucht, dat de laatste weken voort durend opduikt in Zeeland. Met deze „Keersluismoord" wordt dan bedoeld de dubbele roofmoord, op 3 en 4 maart 1937 gepleegd op liet bejaarde echtpaar Lauwereins, dat vlakbij de Vlissingse Keersluis aan do Koningsweg een café exploiteerde. Het gerucht is hardnekkig en komt in allerlei versies voor, waarby echter één thema gelyk is. Er is name lijk in allo verhalen sprake van een be kentenis die iemand kort voor zijn over- Iyden zon hebben afgelegd. Wij hebben de laatste weken drie verschillende ver sies gehoord: het zou een inwoner uit Wissénkerke betreffen, het zou om iemand uit Nieuw- en Sint-Joosland gaan de laatste weken is een Vlissinger on derwerp. De hardnekkigheid, waarmee de geruchten blyven circuleren, is voor s aanleiding er hier op in te gaan: het ons namelijk reeds weken geleden ge bleken, dat, zij gefantaseerd zyn en dat zij bovendien by de familie van diegenen, die volstrekt ten onrechte in deze ge ruchten worden genoemd, veel leed ver oorzaken. Teneinde er aan mee te wer ken, dat een einde komt, aan deze geruch tenstroom willen wij hier nadrukkelijk •erklaren, dat ons is gebleken deze peek opnieuw tijdens een onderzoekje hij alle liierby bétrokken politie-instan- tiès dat er geen spralco van is, dat de Keerssluismoord zou zijn opgelost, maar vooral dat er geen sprake is van bekentenissen, gedaan kort vóór het overlijden van wie ook. Hét was een spectaculaire zaak, die 28 '/j jaar geleden in Vlissingen een ongeken de ontsteltenis veroorzaakte. Melkboer C. Cevaal uit Souburg ontdekte 's och tends in de gelagkamer van het café het vermoorde echtpaar. „Afgeslacht, op een wijze die met vreselijk nog maar uiterst gebrekkig wordt omschreven", zoals de redacteur van de Vlissingsche Courant destyds verontwaardigd schreef. Fietsstuur brak: jongen gewond Vrijdagmorgen begaf de 12-jarige dir. J. uit de Mortierenpolder te Nieuw en Sint Joosland zich per fiets naar school in Middelburg. Tijdens het fietsen brak het stuur, waardoor de jongen een tuimeling maakte en diverse verwondin gen opliep aan zijn gelaat, een paar tanden verspeelde en een lichte her senschudding opliep. Dr. P. J. Brons verleende eerste hulp en liet de patiënt naar huis brengen. Arrestaties De dubbele roofmoord is nooit opgelost. Er zijn wel arrestaties verricht, er zijn sterke verdenkingen gekoesterd, maar het wettig en overtuigend bewijs ont brak, zodat het nooit tot een vervolging is kunnen komen. Het dossier over de zaalc is in het Vlissingse politiebureau inmiddels opgeborgen in het oude ar chief en komt er alleen maar eens uit, wanneer er weer een gerucht de ronde doet. De geruchten zijn echter tot nog toe altijd ontzenuwd door de recherche. Niemand der genoemden kon de dader zijn. daarvoor waren er teveel tegen strijdigheden, teveel vaststaande feiten, die eenvoudig niet konden kloppen met de verhalen. Dat de politie nog reageert op de geruchten is eigenlijk alleen uit een beroepsmatige nieuwsgierigheid. Het misdrijf zelf is mtussen meer dan tien jaar verjaard, de dadere kunnen op geen enkele manier meer vervolgd v den. De enige die in deze zaak een straf zou kunnen oplopen, is degeen die de bron is van de geruchten. „Smaad": het opzet telijk iemands eer of goede den door telastelegging van een bepaald feit met het heimelijk doel daaraan ruchtbaarheid te geven", zegt de wet. Smaad kan bestraft worden met een gevangenisstraf van zes maanden en een geldboete van driehonderd gulden. In dien de belasterde persoon overleden is, kunnen de erfgenamen een aanklacht in dienen. Slotconclusie: er behoort in alle duide lijkheid te worden gezegd, dat de bewus te moord niet is opgelost, dat er geen bekentenissen zijn afgelegd en dat de verspreiding van de bewuste gerut niet alleen een vorm van smaad is, maar tevens de reputatie belastert van men sen die niets met de hele affaire hadden uit te staan en zich bovendien niet meër kunnen goede tijd 111! het Zwitserste horloge. l Elavil =4 POSTBUS 2140 UTRECHT POLITIERECHTER MIDDELBURG Nachtcrème: pol 7,75 tube 3,9? Dagcrème: tube 3,95 Orgnnon Laboratories Ltd. England De twee mannekes uit het Belgische Mariakerke cn het Zeeuws-Vlaamse Sas van Gent waren eigenlijk met de ogen dicht in het botcrsmokkelvalletje gelo pen. En daarvandaan kwamen ze byna rechtstreeks naar de Middelburgse po litierechter, mr. B. S. Sieperda. Op 25 september jl. hadden ze 500 kt, boter naar België gebracht: Julien G. uit Mariakerke reed de auto. waarin de boter opgeborgen was, en de han delaar P. uit Sas van Gent hielp met het inladen van de boter, wetend dat ze naar onze zuiderburen zou gaan. G. verdiende er een frank per kilo boter mee. Hij moest met de wagen langs Zelzatc komen en bij het kanaal zou de auto overgenomen worden. In een cafétje was hem gevraagd om mee tt werken. P, begreep, dat hij zich hope loos in de moeilijkheden had verwik keld, omdat hij iri jaren geen hoeveel heden boter van enige betekenis meet had verkocht. En nu ineens 500 kg. Hij verdiende er 20 cent de kilo op, dus 100 bij elkaar G., meèstergezel in een textielfabriek in Gent, had nog nooit terechtgestaan, verzekerde hij. „Ik had een afspraak in een café in Sas van Gent in verband met mijn zieke vrouw. Ik heb al veel tegenslagen gehad in mijn leven", liet hij mr. Sieperda weten. De officier van justitie, mr. T. Lebret, vroeg tegen G. 3 weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf met aftrek en te gen P. 14 dagen onvoorwaardelijk met aftrek en een boete van 1000. Nadat de beide raadslieden, mr. P. C. Adriaan- se voor P. en mr. Brekelmans uit Roo sendaal voor G., er op gewezen hadden, dat hun cliënten nog nooit voor derge lijke feiten berecht waren en dat de geëiste straffen in geen verhouding stonden met de verdiensten, veroordeel de de politierechter G. tot 2 weken met aftrek en P. tot 1 week met aftrek, plus een boete van 300. Het betekende, dat beiden, na vanaf 25 september in voor arrest te hebben gezeten, als vrij man weer naar hun woonsteden Iconden te rugkeren. (Van onze radio- en tv-redactie) Bij de N.C.R.V.-televisie zitten ze met stalen veren in het lijf. Vandaag wordt het of een enorm succes of een janboel wanneer de bevolking van Kat wijk in strijd gaat met de be volking van het Belgische Heist, even over de grens van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is de eerste uitzending van „Inter land", dat een vervolg is op „Eén tegen allen". De „Eén tegen allen"-vertoningen mochten zonodig een. troep wor den, want in de spelplaatsen had men er zijn plezier aan en de kijkers thuis eveneens. „Inter land" moet echter de spanning krijgen van een België-Neder- land-ontmoeting. Daarom wordt er in „Interland" minder geïm proviseerd dan in „Eén tegen allen". Bijna alles staat in een draaiboek. Het is de bedoeling dat in „Interland" publiek- vragen komen en de inzenders die zijn vraag of opdracht bestemd voor de deelnemers in België als bruikbaar geaccep teerd ziet, krijgt er vijftig gul den voor, maar bij de inzendin gen tot dusverre was niet veel bruikbaars uitgedacht waarmee de spelende gemeenschappen tot laaiende activiteit zijn te krij gen. Een eenzame uitdager is er in „Inter land" niet bij.- In dé tv-studio in het Amerikaanse theater op het vroegere Expo-terrein in Brussel, de schakel centrale voor het programma, zitten twee presentatoren, die vertellen wat er-van de spelgemeenten wordt ver wacht. Die presentatoren zijn Reglne Clauwart en Dick Passchier. De laat ste heeft een nieuw tv-gezicht. Hij woont in Zwijndrecht, hy is 32 jaar oud. In het Amerikaans theater zetelt ook de jury. De voorzitter is een Belg, prof. dr. .J. A. van Houtte. Hy hoeft zijn plaats niet afwisselend af te staan aan een Nederlandse collega. Prof. Van Houtte wordt geassisteerd door tivee landgenoten en door twee Nederlanders. Ook deze Belgen zyn professoren. Nederland heeft het bij doctoren gehouden, dr. H. W. van Pesch en dr. G. C. Krijn, rector en conrector van het Amsterdams ly- moeder, zoon en dochter Ravenaber- gen. Elke goede oplossing levert voor Nederland een punt op. Bij de volgende uitzending komt er een Belgische familie in ae Neder landse wedstrijdstad. Waarschijnlijk wordt dat Almelo. De bevolking van Helst en Katwijk krijgt zes doc-vragen op te lossen. Hiermee ia zesmaal drie punten te verdienen. Het meest exponente Belglë-Neder- land element van de uitzending moet komen van de resterende vier op drachten. Hoe c-n wat die zijn zal het scherm vanavond leren. Het spel is een com petitie, want de punten blijven steun. In de volgende uitzending moet Bel gië, of Nederland, proberen de ach terstand in te halen. In de gemeentehuizen van Heist een Katwijk zetelen raden van tien. Ze moeten vijf denkvra.gen oplossen, die ze vanuit Brussel opkrijgen. Omdat „Interland" een landwedstrijd is, hoeven er in de raden niet uitsluitend plaatselijke wijzen te zitten, zoals vroeger in „Eén tegen allen", al heeft Katwijk zijn raad van tien intern ge houden. „Geeft niet", zegt amuse- ments-baas Dick van Bommel, „we verwachten dat heej Nederland de Katwiikse raad van tien helpt en op belt als men het antwoord weet. Als de telefoon van het stadhuis bezet is, belt men maar een of andere wille keurige Katwijker op. Die rent met het antwoord wel naar het raadhuis". In Heist zitten naast, maar onhoor baar voor elkaar, twee gezinnen, een uit Heist en een uit Katwijk, die elk vijf gelijke vragen en opdrachten krij gen. Voor Katwijk zijn het vader, (Van onze radio- en tv-redactie) Het New York City Ballet danst zondagavond op Nederland 1. „Stars en Stripes", een revueballet van "de directeur van het gezelschap George Balanchine. Het is eenuitsmijterbal- let op muziekjes van John Philip Sousa, de Amerikaanse marsenko ning. Het ballet is opgedragen ter nagedachtenis van burgemeester La Guardla van New York. De choreo grafie is onderverdeeld In vijf cam pagnes, vijf optochten zo men wil. De eerste twee zijn optochten van dans- regimenten, de derde is een man- nenoptocht, de vierde een pas de deux van „Liberty Bell" met „El Capitan". In de vijfde campagne dansen alle regimenten samen. Het ballet is opgenomen tijdens een voorstelling in de Amsterdamse stadsschouwburg op vrijdagmiddag 27 augustus. Het publiek deed te recht onwennig, want het had de vol le entree moeten betalen ook al stond de tweede cast in de solo-rollen en nu moest het bovendien de altijd sto rende aanwezigheid van de tv-came- ra's verdragen. Wel stonden de ca mera's verdekt opgesteld, maar ex tra licht was natuurlijk nodig. Tiid en geld voor een cameraregie was er niet. De reportage moest direct goed op de beeldband komen. Om alle pas sen te kennen en een draaiboek te kunnen maken is regisseur Will Si mon het ballet gaan zien in Milaan, Salzburg en Mtlnchen. Hij heeft in Milaan ook een proeffilm gemaakt, samen met cameraman William Vo- gler. De afspraak was dat dat mocht met een verdekt opgestelde camera en zonder extra licht. Maar toen Will KIJK... ZATERDAG NEDERLAND I „Opspraak", de kerkelijke discussie- rubriek, heeft deze keer „Zyn er christenen zonder Christus" tot on derwerp. Na het journaaal en Sport in Beeld een A.V.R.O.-programma, dat begint met een reportage van een half uur, die Will Simons maakte van het optreden van het New York City Ballet (zie elders op deze pagina). Na het ballet het zondagavond-tele visiespel, ditmaal een stuk van regis seur Walter van der Kamp: „Man met paard en donkere bril". Het is een detective, die handelt over een moord, die is gepleegd achter de schermen van het televisiewereldje. Medespelenden onder anderen Johan Kaart, Joan Remmelts en Manfred de Graaf. (DEZE PAGINA) NEDERLAND II De derde aflevering van Farmer's daughter en de B.B.C.-film (spiona ge) The five fingers. Voor de tweede Sport in Beeld de avond afsluit ,,'t Is maar een woord", de Vlaamse quiz met Paul van de Velde als presenta tor ZONDAG NEDERLAND I George Noordhoff en Dick van Ruler zijn gestopt met hun „Hoe bestaat het". Er Komt nu het nieuwe pro gramma „Waarom-Daarom" voor in de plaats. Na het journaal voor de eerste maal „Interland", de nieuwe gedaan- op deze pagina). Vervolgens de eerste aflevering van de serie „Huwelijks- waarden" met Mieke Bos en Ma- Hamel. NEDERLAND II De VARA brengt op het tweede nel de vijfde aflevering van „Het Lek", de Engelse detoctiveeerie. Berend Boudewyn en Ellen Blazer gaan ver volgens „UIT" en bezoeken de gloed nieuwe musical van Annie M. G. Schmidt. „Daraama „Burke's Law en Bob Spaaks' voorzichtige blik op het komende sportweekend. ZONDAG LUISTER... ZATERDAG Maya Bouma: „Zo is het" (Van onze radio-tv-redactle) In hei preaentatieteam van het satirische VA RA-t v-program ma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" zal de cabaretière. Maya Bouma de plaats innemen van Yoka Eeretty. Locsje Hamel, het veelbesproken fotomodel, zal in cidenteel aan het programma gaan meewerken. Mllly Scott, die ook vroeger heefi meegewerkt, komt weer op het scherm met liedjes tussen de scéns door. Voor Poter Lohr. die directeur is geworden van de stadsschouwburg in Haarlem, is nog geen opvolger gevonden. Hans van den Bergh, die vorig seizoen al aan het pro gramma heeft meegewerkt, zal zijn plaats weer innemen. Het presentatieteam beslaat ver der uit Rlnus Fcrdinanduase, Di- mitrl Frenkc! Frank. Jan Blok ker en Joop van Tijn. „Zo Is het" wordt volgende week vrijdag v/eer uitgezonden. De leider van het New Yorh City Ballet, George Balanchine. Simon in Milaan aankwam lag er een weigering van de Italiaanse film- bond de opname te maken. De Itali aanse televisie moest interveniëren. Uiteindelijk mocht er wel gefilmd worden, maar zonder geluidsopname. Het moeizaam tot stand gebrachte resultaat ziet u vanavond op Neder- land-1. voor 't ondergrondse leger, de O.A.S., van Noord- naar Zuid-Frankrijk. De chauffeur heeft in Parijs geprobeerd hoteleigenaar André Flayert (Paul Deen), wiens vader de transporten heeft gefinancierd, als mede-chauf feur te krijgen. Maar André wil niet. Hij moet, als hy de chauffeur tij dens een woordenwisseling heeft doodgeschoten en hij dit niet kan aangeven, omdat hij bang is dat dan ook zal uitkomen dat hij wissels heeft vervalst. De politie vindt het lijk. „Springstof voor het geheime leger" is een oorspronkelijk Nederlands hoorspel, geschreven door Rolf Pe tersen. Het tweede deel is ook het laatste. HILVERSUM 2. 21.00 uur: (VARA) hoorspel. „Een uur oponthoud" van de Duitse schrij ver Heinrich Boell. Een reiziger, op weg naar Athene, heeft een verkeer de trein genomen en moet in een klein stadje wachten op aansluiting. Het is het stadje waar hij ziln jeugd heeft doorgebracht en waar hy nooit meer had willen terugkomen. Hij komt in gesprek met een kruier. Het verleden komt terug, maar toch neemt hy de eerstvolgende trein. De reiziger: Paul v. d. Lek. De Kruier: Dries Krijn. HILVERSUM I 20.10 uur: (KRO) hoorspel. „Spring stof voor het geheime leger", deel 2. Er moet een vracht springstof HILVERSUM 1 15.00 uur: (KRO) concert. Het Ra dio Filharmonisch Orkest o.I.v. Henk Spruit speelt de symfonie' nr. 103 van J. Haydn en de Concertante Ouverture op. 56 van Louis Toe bosch. De Duitse pianist Christoph Eschenbach is solist in het' pianocon cert nr. 12 van Mozart. Het is een van de drie pianoconcerten die Mo zart schreef in 1782. Hij was toen 26. 21.30 uur: In antwoord op uw schrij ven. Een nieuw programma waarin Ton Kool muziekjes laat horen waar de luisteraars om hebben gevraagd. Elke volgende zondag is daar 55 mi nuten voor uitgetrokken. HILVERSUM 2. 20.05 uur: (AVRO)-opera. Het om roepkoor, het omroeporkest en Ne derlandse zangsolisten brengen onder leiding van de bejaarde Franse maes tro Albert Wolff een verkorte uit voering van „Dokter tegen wil en dank" van Charles Gounod naar het gelijknamige toneelstuk van Molière. Het is een opname uit 1961. 21.30 uur: Hoorspel. De wereld van Barend Bargerbeer, deel 9. Emile Lopez laat de fantasierijke opa Ba rend weer drie nieuwe beroepen bele ven. Eerst stort Barend zich in de zangkunst, diepzeeduiken lijkt hem ook wel wat. Tandarts spelen trou wens ook. ZATERDAG 16 OKTOBER 1965 HILVERSUM I. 402 m. Morgen: KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Klassieke gram. muziek. 7.30 Nieuws. 7.32 De zingende Kerk. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Djinn, gevarieerd programma. (8.30 Nieuws). Middag: 12.00 Ange lus. 12.03 Lichte muziek (opn.) 12.24 Marktberichten. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Lichte gram.muziek. 12.45 Over heidsvoorlichting. Geven en nemen. De familie van Buuren praat weer oyer het verkeer. 12.55 Lichte muz. (gr.) Carionca. tienermagazine. 14.10 Musicerende dilettanten: harmonie orkest, 14.30 Voor de kleuters. 14,40 Stereo: Amusementsmuziek (gr.) 15.30 Visages de la chanson, Franse chansons. 16.00 Amusementsmuziek 15.30 Visages de la chansons. 16.00 Muzikale tombola, gevarieerd muzi kaal programma. Avond: 18.30 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.35 Nieuwe klassieke gram.platen. 20.10 Spring stof voor het geheime leger, hoor spel. 21.00 Gevarieerd muzikaal pro gramma. 22.00 Lichte muziek (gr.) 22.10 Roulette: muzikaal programma. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 In café San Pie- tro: het concilie bekeken vanuit de wandelgangen. 23.00 Klassieke gram- mofoonmuziek. 23.50 Reportage te rugkeer Koningin Juliana en Prins Bernhard van hun bezoek aan de West. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. Morgen: VARA: 7.00 Nieuws, och tendgymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoon- muziek. 7.30 VaJi de voorpagina. 7,35 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 9.20 Harmonie-orkest. VPRO: 9,40 De ko gel door de kerk, interviews met ge wezen gereformeerden. 9.55 Het be gon mot de volksverhuizing, lezing. VARA: 10.00 Blauwdruk voor veer tig jaar, lezing (3). 10.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. (11.00 Nws.) Middag: 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VA- RA-Varia. 13.15 Stereo: Lichte or kestmuziek en zangsolisten. 13.40 Uitlaat, programma voor twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.55 Voor nu en later, lezing. 15.10 Nederlandse zangers uit vroeger jaren (opn.) 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte grammo foonmuziek. 16.45 Vragenvuur: poli tieke vragenbeantwoording van jonge mensen. 17.00 Stoereo: Metropole or kest en zangsoliste: amusementsmu ziek. 17.30 Radio weekjournaal. Avond: 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Tijd voor teenagers (gr.) 19.20 Boekbespreking. 19.40 Lichte orkest muziek (gr.) 20.00 Nieuws. 20.05 Dansmuziek. 21.00 Een uur opont houd, hoorspel. 21.45 Fins Radio Symfonieorkest en solisten (opn.): moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Zangsolisten en instrumentaal kwar tet. 23.10 Even naplaten: licht mu ziekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III. (FM-KANALEN) Morgen: NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Orkestenparade. 10.00 Nieuws. 10.02 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. NRU/NCRV: 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte orkestmuziek (gr.) 11.30 Mu ziek van het Leger des Heils (gr.) Middag: 12.00 Nieuws. 12.02 Midi- Melodie: licht muziekprogramma gr. 12.30 Tienerama: Platenshow voor de Nederlandse tieners. 13.00 Nieuws. 13.02 Gevarieerd muziekprogramma (gr.) 14.00 Nieuws. 14.02 Koorzang en orkest: Nederlandse volksliederen- potpourri. 14.30 Toonkunst voor al len: programma van werken van de grote meesters in de muziek (gr.) 15.00 Nieuws. 15.02 Fragmenten uit operette en musical (gr.) 16.00 Nws. 16.02-18.00 Gevarieerd licht muziek programma. (Om 17.00 Nieuws). TELEVISIE NEDERLAND 1 Morgen: TELEAC: 10.30 Samen le ven nu en morgen. 11.00 Kennis van textiel. 11.30 Van maatlat tot meet- klok. NCRV: 16.00 Onder de loep, pro gramma voor filatelisten. 16.20 Ach ter het stuur, autorubriek. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Einde. Avond: NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. NCRV: 19.05 Waarom? Daarom!, popu'la.ir-wetenëchappelijk program ma. 19.28 Station Petticoat, TV-film. 19.52 Morgen is het zondag. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Interland, wedstrijd- programma tussen Nederland en Bel gië. 21.55 Muziekprogramma. 22.00 Huwelijksvoorwaarden, TV-serie. 22.30 Attentie, actualiteiten. 22,45 Voorlezing uit de Bijbel. NTS: 22.50-22.55 Journaal. NEDERLAND II Avond: NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: 20.01 Het lek, film feuilleton. 20.30 Uit: amusementspro gramma. 20.55 Burke's Taw, detec tive serie. 21.45 Sportcommentaar. NTS: 22.15-22.20 Journaal. 16.30 Engelse les. 17.00-18.05 School televisie. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Religieus programma. 19.30 Parel in de woestijn, natuurfilm. 19.55 Neder landse les. 19.59 Weerbericht. 20.00 TV-nieuws. 20.25 Interland. 21.55 Echo. 22.25 Politiefilm. 23.15 TV- nieuws. FRANSE UITZENDING 18.25 Nieuws en OpéraUon survie. 19.25 Grain de sable. 19.30 Shindig. 20.00 Nieuws. 20.30 Film. 22.00 Ge varieerd programma. 22.45 Nieuws. RADIO ZONDAG 17 OKTOBER HILVERSUM I. 402 m Morgen IKOR: 8.00 Nieuws. 8.15 Goede mor gen: actualiteiten op kerkelijk ge bied en muziek. 8.45 Inleiding op de vroegdienst. 9.00 Vroegdienst. 9.45 Nieuws en waterstanden. KRO: 10.00 Inleiding hoogmis. 10.05 Hoogmis. 11J5 Cavalcade: gevarieerd muziek programma. Middag: 12.10 De springplank: programma van jonge artiesten. 12.30 Nieuws en mededelingen. 12.35 Buitenlands commentaar. 12.45 Licht? orkestmu ziek en zangsolisten. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Hoogtepunten uit de opera I Puritani (gr.). 15.00 Stereo: Radio Filharmonisch orkest en so list (opn.): klassieke en moderne muziek. (In de pauze: voordracht van gedichten). 16.25 Toto-uitslagen. 16.30 Tijdsein, rubriek voor kunst en cultuur. CONVENT VAN KERKEN 17.00 Kerkdienst van de baptisten- gemeente. Avond NCRV: 18.00 Pianospel: gewijde mu ziek. 18.20 Geestelijke huismuziek (opn.). 18.40 Klankbeeld. 19.00 Or gelconcert. 19.15 Schema 13, lezing. 19.30 Gewijde muziek. 20.00 Nieuws. 20.07 Reflex, een wekelijkse bespie geling over leven en samenleven. KRO20.15 Cabaretprogramma. 20.40 Onnodig zwijgzaam, serie ge sprekken over de missie. 21.00 So praan en piano: moderne liederen. 21.30 Verzoekplatenprogr. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.45 Lichte grammofoonmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. Morgen VARA: 8.00 Nieuws, postduivenbe- richten, sportmededelingen en socia listisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd -programma. (9.00 Sportmededelingen en postduivenbe- richten). 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. IKOR: 10.00 Kinderdlenst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Grammo foonmuziek. 13.45 Resonans opge vangen en teruggekaatst uit het he dendaags doen en denken. Middag: AVRO: 12.30 Muzikaal onthaal: bont muzikaal programma. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, le zing. 13.20 Carrousel, een program ma dat alle kanten opgaat. 14.20 Reportage interlandvoetbalwedstrijd NederlandZwitserland. 16.15 Lich te grammofoonmuziek uit Zwitser land. 16.45 Sportrevue. 17.00 Muzi kaal onthaal: bont muzikaal pro gramma. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws en sportuitsla gen. Avond 18.05 Sportjournaal, 18.30 Moderne orkestwerken (gr.). 19.00 Bij nader inzien, forum. 19.35 Vrij entree, ca baret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Le médicin malgré lui, opera, uitge voerd door Omroeporkest, -koor en solisten. 21.30 De wereld van Barend Bargerbeer, hoorspel. 22.00 Licht or- kerst en zangsoliste. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en uitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Stereo: Radio Fil harmonisch orkest en omroepkoor: balletmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM m (FM-KANALEN) Morgen: NRU/AVR-O: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht orkest. S.30 Lichte grammofoonmu ziek. 10.00 Nieuws. 10.02 Toms toet- senparade: lichte grammofoonmu ziek. 10.30 Licht orkest. 11.00 Nieuws. 11.02 Muzikaal programma. Middag: 12.00 Nieuws. 12.02 Metropoleorkest: amusementsmuziek. NRU/VARA: 12.30 Gevarieerde grammofoonmu ziek. 13,00 Nieuws. 13.07 Militair korps. 13.45 Toptalenttijd. lichte mu ziek (gr.). 14.00 Nieuws. 14.02 Ama teurs, de microfoon is voor U. 14.30 Weense muziek (gr.). 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte grammofoonmuziek. (16.00 Nieuws. 16.25 Voetbaltoto-uit- slagen). 17.00 Nieuws. 17.02 Lichte grammofoonmuziek. NRU/AVRO: 17.30-18.00 Muzikantenmuziek: licht muzikaal programma. TELEVISIE NEDERLAND I RKK: 11.00—12.00 H. Mis. CVK IKOR/RKK: 19.00 Woord voor Woord, bijbel vertelling voor de kin deren. NTS: 19.06 Flicka Een goe de daad, tv-film. CVK/IKOR: 10.30 Opspraak: zijn er christenen zonder Christus?, gesprekken. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld. AV RO: Het New York City ballet. NTS: 21.00 Man met baard en donkere bril, tv-spel. 22,3022.35 Journaal. NEDERLAND H NTS: 19.00 Engelse les. 19.25 Het oerwoud op stelten, tekenfilm. 19.33 Belle en Sebastien: tv-film. 20.00 Journaal. 20.05 De Zweedse gouver nante. tv-film. 20.30 Op zoek naar Edward Stoyan, spionagefilm. 21.20 Bewogen beweging, filmdocumentai re over het werk van een beeldhou wer. 21.15 't Is maar een woord, quiz. 22.00 Sport in beeld. 22.15 22.20 Journaal. BELGISCHE PROGRAMMA'S NEDERLANDSE UITZENDING 15.00 Muziek voor jonge mensen. 15.50 The Flintstones. 16.1517.15 Volksmuziek uit Joegoslavië. 18.30 Voor de kleuters. 18.50 Tekenfilm. 10.15 Piste. 19.55 Weerbericht en me dedelingen. 20.00 Nieuws. 20.15 Sportactualiteiten. 22.10 Variétépro gramma. 22.45 Nieuws. FRANSE UITZENDING 11.00—11.45 Heilige Mis. 15.00 Les cadets de la forêts, tv-feuilleton. 15.25 Gevarieerd programma, 20.00 Journaal. 20.30 La version Browning, spel. 21.50 Tv-film. 22.15 Journaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 7