- - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PAKISTAN WEIGERT TROEPEN TERUG TE TREKKEN Vlissingen- Nieuwland: 13Ö0 meter gereed Nieuwe schendingen van het bestand „Warm" welkom voor koningin en prins op het vrolijke Curacao Duitsers ruimen prooi aantal „zebra's" op AMERIKA WIJST VERZOEK OM INTERVENTIE AF Brandkast gekraakt buit dertig mille LONDEN ZENDT „EAGIE" NAAR ADEN PIPER SUPERCUP NEERGESTORT: TWEE DODEN Bonbini's waren niet van de lucht MAATSCHAPPELIJK OVERLEG IS NIET MEER WAT HET GEWEEST IS Van sjoelbak naar brommer BrittenBeatles WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN en Brown I r van d« Valda B. dan Boar an W. da Pagler. Hootdradactlei W. Lairtouwar an C. A. da Kok 0 Abonnemantaprlja 83 eanl par waak, 10,75 por kwartaal, franco pa. paal /II,— par kwartaal. Loaaa nummara 30 cont. 0 Bur..u.; Vll.a al 58-80, tal. 3555 (b.g.g rad. 3508, adv 3647/3643), Mlddalburg, Markt 51, lai 3841, (b.«.«. rad. 2078/3169, adv. 2375). Goes, Grota Markt 2. tal. 6140 (b.B.B- red. 7853, adv. 5213), Ooalbura. tal. 2395. Terneuien. Araanaalitraat 2, tal. 2911. Zier 2425. edm. tal. 2094. 0 Adv. prlja 34 cant par mm. Minimum per adv. 5.10 Inaetonden madedollnjan 2^ tortel Kleine adv. (ma*. 8 resell) 34 cant par ra«al, (min. 1.75) Brievan bureau van dit blad" SO cent maar. Giro 359300 P.Z.C.. MldJs Pagina 3 Pakistan heeft gisteren officieel geweigerd zijn troepen terug te trek ken op de stellingen die het vóór het uitbreken van de vijandelijkhe den met India bezette. In een brief aan secretaris-generaal Thant waarschuwde de permanente afgevaardigde van Pakistan bij de V.N., dat er een gevaar voor een groter conflict bestaat, als niet onverwijld stappen worden genomen om het geschil over Kashmir te regelen. Hij vond dat Thant „zich vrijwel uitsluitend schijnt te concentreren op het terugtrekken van de troepen en het weer instellen van de oude bestandslijn in Djammoe en Kashmir". Pakistan is echter van oordeel dat er in de eerste plaats een eervolle regeling voor het geschil om Kashmir moet komen. Anders zou het moeilijk zijn een doeltreffend program voor het terugtrekken van de troepen te overwegen. By een inbraak in een warenhuis aan de Hoogstraat in Vlaardingen hebben in brekers dit weekeinde een brandkast ge forceerd. Zij verdwenen met een buit van circa 30.000. Intussen belegde de voorzitter van de Veiligheidsraad voor deze maand, de Amerikaan Goldberg, een informele bijeenkomst van de van Lahore een aanval had ondernomen op een Indiase compagnie van 110 man. India heeft bereids een klacht bij de Verenigde Naties ingediend en ontkend dat 90 Indiërs bij net gevecht waren gesneuveld zoals de Pakistani hadden leden van de raad om van gedach- beweerd. ton to wicjqolon nvor de toestand in Waarnemers verwachten nog sehendm- ten te WlSS.ien 0\er ae toestana m ^en en schietpartijen waal-bi] beide lan- Voor-Indië. den zullen trachten de beste stellingen R - te betrekken voordat het volledige team "et Britse lie0üeksenip „Lagle I)e Amerikaanse minister van bniten- van V.N.-waarnemers zal zijn ontplooid, is naar Aden gedirigeerd om daar alle eventualiteiten het hoofd strijd op grote schaal. Waarnemers Dagelijks lamlse zaken Dean Husk heeft intussen een poging van Pakistan Amerika meer in het geschil om Kashmir te betrekken afgewezen. Door Amerikaanse autori teiten is verklaard dat Rusk tijdens een bespreking van een uur met. zijn Pa kistaanse ambtgenoot Bhoetto met klem heeft gezegd (lat Amerika in deze kwes tie niets buiten de Veiligheidsraad om zal doen. Dit geldt ook t.a.v. schendin- S-n van het liestand, een punt dat door hoetto aan de orde is gesteld. Na zijn gesprek met Rusk, vertelde Bhoetto aan de pers dat gezien de gang van zaken in de streek van Lahore. Pakistan, geltjkheeft met zijn bewering $55S*ii» iSS# <I»t V.N.-pCT- arriveren in Nieuw Delhi van de volkerenorganisatie. Vandaag wordt de commandant van het team. de Canadese generaal-majoor Bruce F. MacDonald, verwacht. MaoDo- nald heeft op Cyprus al ervaring als V.N,-waarnemer opgedaan. De Indiase premier. La! Bahadoer Sjastri, heeft intussen tot leden van zyn gaterdag ontnam Engeland de regering dat het bestand niet houdbaar is tenzij aaraem^T ïoJ en het Parleme,nt van het protectoraat ao vonnist, Molm» mnotiitr ,wn «nins- s9.np*1 niet nieer flan waarnemers zou A(Jen hun grondwettelijke bevoegdheden „un en geen „vretlehandlmvendc nmeht om(Jat ziJ b"j„ken tan Widen tc kunnen bieden, zo werd gisteren van bevoegde zijde verklaard. Het schip wordt vergezeld door het fre gat „Lowestoft" en twee hulpsche pen. De bemanning bestaat uit ruim tweeduizend koppen. De „Eegle" heeft straalvliegtuigen, helikopters en „bucaneer"-toestel- len aan boord. de Verenigde Naties spoedig een oplos sing vinden voor de toekomst van Kash mir. Bhoetto zei ook dat president Ajoeb Khan van Pakistan Amerika wil bezoe ken om met president Johnson te praten over Kashmir en andere problemen. Leden van de Veiligheidsraad hebben, verontrust door de berichten over schen dingen van het bestand in Kashmir, gis teren besloten een nieuw beroep op In dia en Pakistan te doen het staakt-het- vuren na te leven. Gevechten Er worden 71 Indiase soldaten ver mist na een hevige slag tijdens het weekeinde langs de grens van zuide lijk Punjab, aldus is in Nieuw Delhi vernomen. Ook wordt communistisch China beschuldigd van de ontvoering van een Tndiase partouille bij de grens van Sikkim. In Karatsji heeft Radio Pakistan India beschuldigd van twee nieuwe schendingen van het bestand gisteren en zondag. Gistermiddag om enkele minuten voe één Is een Piper-Supereupvliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht achter de landingsstrip bij de legerplaats Ermelo neergestort en uitgebrand. Bjj het ongeluk zijn twee mensen om het leven gekomen. Het zijn de 24-jarige vaandrig P. Scholten, gehuwd en woon achtig in Den Haag die het vliegtuigje bestuurde, en de 24-jarige reserve twee de luitenant W. P. Th. van der Molen, legerluchtwaamemer bij de Koninklijke Landmacht. Luitenant Van der Molen was eveneens gehuwd en woonachtig in Den Haag. Vaandrig Scholten was af komstig van de vliegbasis Tpenburg. omdat zij blijken van sympathie voor een bevrijdingsbeweging, die vol gens Engeland van buiten af wordt ge leid en die verscheidene moorden op Britse functionarissen op haar geweten zou hebben. Zaterdagavond werd door sluipschutters in Aden op Britse militai ren geschoten. De „Beweging voor de Bevrijding van Zuid-Arabie" heeft in middels bekendgemaakt dat zij openlijke strijd tegen het Britse bestuur zal gaan voeren. Engeland wil Aden voor eind 1968 onafhankelijkheid verle nen. Verscheidene maatschappijen zijn begonnen met de icerkzaamheden om de Rijn in Duitsland uit te die pen. Binnen de komende acht jaren moet 71,.000 mtt Rijnbodem bewerkt zijn. De kosten van het project wor den op 220 miljoen mark geraamd. Koningin Juliana en prins Bern- hard, hebben om half twee gis termiddag voet aan wal gezet op Antilliaanse bodem. Het konink lijk paar werd beneden aan de statietrap van de „Zeven Pro vinciën" begroet door gouver neur mr. N. Debot van de Ne derlandse Antillen, de minister president van de Nederlandse Antillen, de heer E. Jonckheer en de gezaghebber van het eilandgebied Curasao, de heer Gorsira. Koningin en prins stonden aan dek en het gejuich was niet van de lucht. Ontelbare malen klonk het „bon bi- ni" (welkom). Om half negen precies daalden de ko ninklijke "bezoekers de statietrap af (een vliegtuigtrap, voor de gelegen heid even geleend van de Antilliaan se Luchtvaart Maatschappij). De ko ningin droeg een donker beige deux- piève. de prins het witte admiraals uniform. Op dek stonden de marine mannen aangetreden, op het achter- dek de MarinierskaDel met tamboers- en pijpers. De op de wal opgestelde! mariniersfanfare speelde de volkslie- j deren. Na inspectie van de erewacht, namen koningin en prins plaats in een donkerrode open auto, die hen naar het centrum van Willemstad bracht. De route ging langs het be kende autonomiemonument naar het monument voor de gevallenen aan het waaigat. In de stad werd stap voets gereden om het talrijke publiek in de gelegenheid te stellen de hoge bezoekers goed te zien. Kranslegging Reeds vroeg in de ochtend was het druk in Willemstad. Reeds om half zeven was de kruiser „Dc Zeven Provin ciën" voor Curacao waar te nemen. Rond de ingang van de St.-Annabaai, Ee" s,tllte viel tof" Koningin en prins op o met de natuur-1 het monument toetraden om daar een krans te leggen. Vijf minuten slechts de verbinding van zee met de natuur lijke havenbekkens van Curagao. had den zich duizenden mensen opgesteld van wie zeer velen met filmcamera of fototoestel. In Düsseldorf worden de komende weken 355 van de 445 zebra oversteekplaatsen verwijderd. De 90 resterende zebrapaden worden voorzien van lichtgevende markeringen en waarschu wingsborden. Tot deze maatregel wordt overgegaan omdat ge bleken is, dat het aantal ongevallen op zebrapaden de laatste jaren schrikbarend is gestegen. In plaats van de 355 te verwijderen zebrapaden komen nu 173 zogenoemde kanaliseringsstroken, aangegeven door een onderbroken witte lijn op het wegdek. Deze oversteekplaatsen geven de voetganger echter geen voor rang. Ook Keulen en Aken gaan opruiming houden onder de zebrapaden. In Keulen verdwijnen er honderd van de zeshonderd, in Aken verdwijnen ze zelfs allemaal. Daar is de politie namelijk van mening dat de zebra paden door het andere dan het voetgangersverkeer nauwelijks opgemerkt worden, waardoor zij meer gevaar dan veiligheid opleveren. Ook in vele steden van het Ruhrgebied verdwijnen de zebra's. de plechtigheid in beslag, toen gingen de bezoekers weer verder naar het gouvernementshuis, waar konin gin en prins gedurende hun verblijf op Curagao zullen vertoeven. In ge zelschap van de gouverneur gingen zij vervolgens naar de tuin, vele me ters boven straatniveau. Op de eeu wenoude muren was aan de zijde van de Annabaai een baldakijn verrezen, waaronder de koningin plaats nam. Ook nu weer elkaar verdringende mensen. Korte tijd later ging zij weer naar binnen om ministers, statenle den en tal van andere autoriteiten te| begroeten. En eerst toen vermeldde het programma een uurtje rust, dat1 de koningin gelegenheid gaf tot eni ge verpozing, alvorens zij zich naar de statenvergadering moest begeven. Ontvangst In de sinds kort luchtgekoelde staten zaal ontvingen de Curagaose staten leden koningin en prins. Gezeten op crèmekleurige zetels, waarop het Nederlandse Wapen was aangebracht, hoorden zy de toespraak van staten- voorzitter Bikker. Zyn rede werd door de koningin beantwoord. Aan wezig waren o.rn. de raad van ad vies, burgerlyke en kerkclyke auto riteiten, vertegenwoordigers van rechterlijke macht, van het corps consulaire en van handel en industrie. Ook nu was de belangstelling langs de route van het gouvernementshuis naar de statenzaal, een afstand van enkele honderden meters, weer over weldigend. KONGOLESE TROEPEN IN HET OFFENSIEF Volgens de Pakistaanse radio werden Pakistaanse stellingen in de Tlthwal- sector van Kashmir door de Indiase ar tillerie beschoten. De sector ligt onge veer 22 kilometer ten oosten van Móe- zaffarabad hoofdstad van Pakistaans Kashmir. Het vuren hield de hele dag aan. maar een Indiase aanval werd af geslagen. De andere schendingen van het stnnkt-hot-vuren zou gepleegd zijn m ae Akhnoer-sector. 27 liilomstÊr ten n 6 n hrfibra aanva| oosten van de bestandslijn in de zuid-1 lucht inirezet on liet westelijke uithoek van Kashmir, waar f?J®l"d ^oJ trehied ln OosLKoniro lat Indiase troepen zondag twee Pnklrtaan- ^„^f.SeWed In Oost Kongo ft* B aanvielen, aldus Radio Pa- stall(jelingen is, jn hpt CPrstP stadium I van dn in dit weekeinde begonnen aan- i geen tegenstand ontmoet. Een strijdmacht van ongeveer tweeduizend man was bij de stad Loelïmba aangr- Het Indiase ministerie van defensie komen, ongeveer halverwege tussen het maakte intussen bekend dat een Pa- punt van uitgang te Albertstad en Fizi kistaanse bataljon van 1100 man zondag op enkele kilometers van het Tanganji- in Fazilka, 120 kilometer ten zuidoosten kameer. kistan. MINISTER VELDKAMP: Lastenverdeling in de sociale verzekering opnieuw bezien „Het maatschappelijk overleg is in ons land niet meer wat he is ge weest, maar van de andere kant geloof ik, dat wij gelukkig de cri sissfeer van enige tijd geleden weer te boven zijn". Do nninislcr van sociale zaken en volks gezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, zei dit gisteren in een vergadering van The American Chamber of Commerce in the Netherlands In Amsterdam in een rede, waarin hy, in liet kader \an een be schouwing over het krachtenveld van de sociale politiek in ons land verder J n.a. ook als zyn mening te kennen gaf, I dat er aanleiding is in dc toekomst de lastenverdeling in de sociale verzekering opnieuw te bezien. Wanneer liet mogelijk is per 1 januari In Nederland komen de drie factoren op 1967 de arbeids ongeschiktheidsverzeke- bijzonder wijze naar voren doordat niet ring en een volksverzekering tegen zwa- alleen het wetenschappelijke sociale re geneeskundige risico's in te voeren, denken zich ten dele in geestelijke ver- dan zal, zo verklaarde de minister, daar- scheidenheid voltrekt, doch evenzeer mede het sociale zekerheidsstelsel tot doordat degenen, die partij zijn bij de een voorlopige afronding zijn gekomen, sociale politiek in de maatschappij zo- Weliswaar blijft het streven gericht op wel als in de staat, gescheiden zijn naar een volksverzekering tegen arbeidson- levens- en maatschappijbeschouwing, geschiktheid en wensen sommigen uil-1 Dit brengt met zich mee, dat er een breiding van dc Algemene Kinderbij-1 zeer genuanceerd patroon van opvattin- slagwet tot het eerste kind, maar naar gen bestaat op sociaal-politiek gebied in het zicli thans laat aanzien, zijn daar-tons land, hetgeen overigens niet weg- voor in de huidige kabinetsperiode geen i neemt, dat vaak de na te streven de mogelijkheden aanwezig, zo deelde dr, siderata wel gelijk zijn, ook al denkt Veldkamp mede. 'men meer genuanceerd over de wijze, Het krachtenveld van de Nederlandsej waarop de desiderata gerealiseerd sociale politiek, zo zette minister Veld- ten worden. kamp uiteen, wordt beheerst door vier factoren: Nationale inzichten en wensen omtrent de sociale bestaans- en ontwikkelings- vooi-waarden van de arbeidende mens, teneinde deze een optimale levensont plooiing te geven; Sociale en econo mische wetmatigheden, die men op straffe van mislukking bij het verwe zenlijken der doelstellingen in het oog moet houden; Feitelijke nationale mo gelijkheden tot verwezenlijking, (econo mische. budgettaire, maar ook juri dische) en internationale factoren. De nationale inzichten en wensen omtrent de sociale bestaans- en ont- wikkelingsvoorwaarden voor de ar beidende mens. met als doelstelling deze een optimale levensontplooiing te geven, komen op drievoudige wij ze tot uitdrukking. In de eerste plaats via een in Nederland sterk omwikkeld wetenschappelijk denken op sociaal en ethisch terrein. In de tweede plaats via het overleg lussen werkgevers en werknemersorganisa ties ën in de derde plaats met de belde vorige samenhangend, via politieke partijen. Wit in het blokkedooslandschap ligt de nieuwe rijksweg 58, die thans al vanaf Vlissingen (linksonder: spoorwegkruising) tot even voorbij de Souburgse watertoren (midden op de fo to) voor het verkeer is openge steld. Het is de weg, die niet alleen aansluiting geeft op de weg naar Souburg, maar verder noordelijk de Ritthemse straat kruist, de weg naar Ritthem en daarmee de ontsluiting van het Sloegebied betekent. Nog noordelijker zal de weg daar. die nu nog zand is, in de toekomst aansluiting geven op de rijksweg bij Nieuwland. De ze rijksweg blijft voorlopig nog „Eigen weg rijkswaterstaat": tot het wegdek en de bijkomen de werken geheel gereed zijn en de weg officieel kan worden opengesteld. De weg is totaal twee kilometer, waarvan nu 1300 meter is opengesteld voor het verkeer. Vanaf de spoorlijn bij Vlissin gen is de weg tweebaans: 6.60 m. Vervolgens wordt hij vier baans. vanaf de watertoren. Verderop wordt nog niet do grote weg bereden, maar be weegt het verkeer zich voort langs de toeleidende wegen. Deze rijksweg wordt een auto weg, met dien verstande, dat het gedeelte vanaf de waterto ren in zuidelijke richting tot de overweg ook voor ander ver keer toegankelijk is. Op de krui sing met de Vlissingsestraat bij Souburgs watertoren komt nog een duiker, bij de Ritthemse straat wordt een viaduct ge bouwd. Burgemeester Huber van Goes heeft bij de opening van het nieuwe jeugdcentrum van de hervormde ge meente in enkele lijnen aangegeven wat het doel van dit centrum is „Een huis voor de jeugd, waar men een eigen sfeer kan schepnen, waar men zich kan uit leven in discussies, schilderen, boetse ren, pottenbakken, een duiventil waar de jeugd in- en uitvliegt". Zo ongeveer duldde de Goese burgemeester aar. in welke richting het bij de exploitatie van dit nieuwe gebouw zal gaan. Een der gelijk Jeugdcentrum is wel heel anders van opzet dan bijvoorbeeld de gebouw tjes. die men zo'n jaar of veertig, vijftig geleden neerzette voor de jongeren van toen. het jeugdwerk uit die dagen is ei genlijk niet të vergelitken met wat er op dit moment wordt gedaan. Vrijwel de eni ge jeugdzorg, waarmee de kerk zich bezighield, was de catechisatie, een on derricht, dat in ne gen van de tien ge vallen werd gegeven in kleine consistorie kamers. die echt niet uitmuntten door een blijmoedige sfeer. Wat daarnaast in re latie met de kerk aan jeugdwerk werd gedaan, gebeurde in verband van „Jon- gellngs"- er. „meisjesverenigingen", nog altijd bestaande in de protestants- christelijke wereld en daarin een be langrijke functie vervullend, maar toch over het algemeen op een geheel andere leest geschoeid dan destijds. Jaren- en jarenlang was er het vaste patroon van: bijbelinleiding, vervolgens pauze om daarna te sluiten met de behande ling van een algemener onderwerp. En daarmee was dit jeugdwerk eigenlijk voor een groot deel bekeken, zij het dat men zich in de zomermaanden wel be zig hield met zomerkampen e.d. Overi gens moet worden erkend, dat dergelijk werk van grote betekenis is geweest: een niet te verwaarlozen aantal mensen op verantwoordelijke plaatsen in kerk. politiek en vakbeweging hebben leren argumenteren en debatteren in de jeugd beweging van destijds. De niet kerkelpk georiënteerde jeugdbeweging van vóór de oorlog was over het algemeen minder star in haar werk en programma's, maar desondanks zijn haar destijds wel aanvaarde methoden in deze tijd ook verouderd. Er verandert veel op dit gebied en het gaat snel, maar deskundigen menen niettemin dat het té langzaam gaat. In het Haarlems Dagblad van zaterdag 11. troffen we een interview aan met ae jengdpsychiater dr. D. Zuithoff. Eén van zijn uitlatingen „Nederland loopt tachtig jaar achter in sociale jeugd zorg". In dit vraaggesprek stond verder de volgende mening van dr. Zuithoff af gedrukt: ..Naar mijn mening hunkeren onxe Jon gens naar een goede relatie met ouderen Maar dan een rt-'.atle op basis van er kenning var de eigen waarde van de jeugd. De eigen identiteit, waarnaar ze soms hartstochtelijk zoeken, moet wor den gerespecteerd Met de oude schabio nen van „eerbied voor de ouderdom" om de grijze haren alléén willen ze niets meer te maken hebben. Gezag erkennen ze slechts ais dat duidelijk spreekt uit gro tere wijsheid, beter inricht en begnp. meer ervaring, kortom meer persoonlijk heid. die dan ook bewezen moet worden. Leiding sluiten ze niet uit. maar deze zal indirecter moeten rijn. meer in d.aioog- vorm Efficiency en zakelijkheid voe'.en zij als belangrijk" Dr. Zuithoff meende in dit verband, dat de vooral na de oorlog bekend gewor den „in8tuif-avonden" tijdelijk wel iets hebben betekend, maar dat deze vorm thans toch niet meer voldoet. Wij heb ben de indruk, dat een centrum zoals thans in Goes is geopend, mede tot 9tand is gekomen o.a. op grond van soortgelijke overwegingen als die door dr. Zuitnoff naar voren werden ge bracht, en door een voortdurende be zinning op wat hier nodig is, gepaard een besef dat men met de oude schema's en schabionen niet ver meer kwam. Dit besef zal echter in het ver stedelijkende Zeeland in brede kring steeds duidelijker moeten worden: de trja alleen maar inleidingen en van sjoelbakken van voor 1940 is voorbij. In rooms-katholieke kring in Limburg heeft men het jeugdvraagstuk op een wel zeer eigentijdse manier aangepakt.: de (drieëntachtig jaar oude) Berch- mans Sociëteit in Maastricht is onder leiding van pater F. van der Ven S. J. uitgegroeid tot een van de modernste organisaties voor open jeugdwerk in het land. Vorige week heeft het drie Sanden in gebruik genomen. „Vrij Ne erland" vertelde er dit over: In dat eerste pand iigt de nieuwe bow lingbaan. er is een grote jazzkekter (met twee bars), een grote speelzaa: (mei eén bar), er komt een mensa, er is een ge luidsstudio en als strak» de andere pan den gereed zijn. is er een grote reparatie werkplaats voor brommers, ruimte vooe boksen, Judo en andere sporten. Wat is het geheim van het succes, dat pater Van der Ven met zijn werk heeft? Hij zegt er van; „De nerveuze gevoelig heid, aie je moet hebben voor alles wat er leeft onder de jeugd". Nog een op merking van de pater; „Het ministerie van cultuur enz. heeft dit jaar voor het hele land één ton voor dit werk uitge trokken. Nou, wij hebben alleen al ruim twee ton moeten lenen voor de verbouwing". Een laatste citaat van de pater: .De overheid moet miljoenen uitgeven om de door jeugdigen veroorzaakte schade te herstellen, terwijl de kerken nog steeds vinden, dat ze in de nieuwe woonwijken eerst kapitalen moeten uitgeven aan kerkgebouwen in plaats van te begin nen met gemeenschapshuizen". In pro testantse kring kan men dergelijke ge luiden ook horen. o.a. naar aanleiding van de kerkbouwactie. Maar het is een (naar het ons voorkomt) moeilijke zaak om bijvoorbeeld een kerkganger-oude stijl er van te overtuigen, dat het óók tot de taak van een kerk kan behoren er een werkplaats voor brommers op na te houden, waarin jongelui naar harte lust kunnen sleutelen. Toch zal men de komende jaren ook in Zeeland steeds meer met deze dingen bezig moeten zijn. Om met een citaat van dr. Zuit hoff te besluiten; het gaat om een be leid dat „enerzijds begrip kent voor de onzekere positie van 'de jeugd, maar dat anderzijds de voordelen wil zien van de opmars naar een vcelzijdiger mens heid". (Luchtfoto boom) Peeters en Slag- Kinderboekenweek 1965: 27 oktober-7 noicmber De kinderboekenweek wordt dit jaar ge houden van 27 oktober tot en met 6 no vember. Het onderwerp van deze kinder boekenweek wordt „het kind en de die renwereld". Tydens de officiële opening, woensdag avond 27 oktober in het aquarium van Artls te Amsterdam, zal de prijs voor het kinderboek van het jaar uitgereikt worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1