PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DERDE RADIOPROGRAMMA START OP 11 OKTOBER Door gebrek aan geld voorlopig eenvoudige ontspanning Noordse landen doen beroep op Amerika en Noord-Vietnam Griekse politie levert slag tegen betogers Voorzieningen openluchtrecreatie in Zeeland OMROEPEN BESLUITEN MET DIEPE ZUCHTEN: Luchtvaart wil lagere tarieven op Atlantische route „HANOI IS BEREID OM TE PRATEN" „Onderhandelen zonder voorwaarden vooraf te stellen' MEER NEDERLANDERS KRIJGEN A.O.W. IN HET BUITENLAND Contract Fokker- Indonesië werd ondertekend Hoger beroep in proces-Auschwitz Werk! ftantlijH Rentelast Weekeinde doet niet mee aan zon Voor weggebruikers wandelaars en zeilliefhebbers 208e jaargang - no. 211 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN r«clie: F. van da Volde, F. 8. den Boer en W. de P»9I«r. Hoofdredactie. 1 alatnat 58-60, tel. 2355 (b.B.9. red. 3508, adv. 3647/3643). Middelburg. M. t. tel. 2425, adm. tel. 2094. 0 Ad», prijs 34 cent per mm. Minimum per ad». :n G. A. de Kok 0 Abonnementsprijs 63 c »1, (b.f.f. red. 2078/3169. ad». 2375). den mededelingen 2{£ x teriet. Kleine adv. Zaterdag 21 augustus 1965 Geen „onnozele" Hals Pagina 3 Het bestuur van de Nederlandsche Radio Unie en de daarin vertegen woordigde omroeporganisaties hebben in een gisteren gehouden ver gadering besloten om met ingang van maandag 11 oktober a.s. elke dag van negen uur 's morgens tot 6 uur 's middags een derde radio programma te verzorgen. Dit is het resultaat van de besprekingen, die de afgelopen weken tussen de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en het N.R.U.-bestuur zijn gevoerd, waarbij ook de regeringscommissaris voor het radiowezen betrokken was. Het derde net zal in hoofdzaak een ontspannend karakter dragen. In verband met de beperkte finan ciële middelen, die gedurende de eerstkomende maanden voor het derde net uit de luisterbijdragen ter beschikking kunnen worden ge steld, zal voorlopig volstaan moe ten worden met een programma van eenvoudige aard. Dit programma zal, naar de N.R.U. me dedeelt, dagelijks via de F.M.-band wor den uitgezonden. De N.R.U. vertrouwt erop dat de P.T.T. erin zal slagen voor 11 oktober voorzieningen te treffen, waardoor ook dit derde radio-program- nia op een middengolf te beluisteren zal Z(jn. Het derde net zal niet vooruitlopen op de toekomstige ontwikkeling van de omroep en het uiteindelijke karakter van de radioprogramma's, welke immers door de nieuwe organen, als voorzien in de omroepnota's mede zullen worden be paald. Het bestuur van de N.R.U. heeft het oog op de consequenties van personele en fi nanciële aard alleen voor het nog reste rende deel van dit jaar de verantwoor delijkheid voor de uitzendingen op het derde net op zich kunnen nemen. Voor het jaar 1966 zal nader overleg met de minister van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk worden gevoerd, terwijl over de verdere ont wikkeling en de programma-samen stelling op de verschillende netten eerst na de totstandkoming van de nieuwe organen beslissingen kunnen worden verwacht. Onze radio- en televisie-redacteur te kent hierbij het volgende aan: Het definitieve besluit om op 11 okto ber met Hilversum III te beginnen is genomen tijdens een vergadering met veel zuchten. Uit de bewoordingen waarin het communiqué is gesteld, blijkt dat al. De omroepen hebben hun drei gement van twee weken geleden, niet mee te werken tenzij er op korte ter- mijn althans een minimum aan geld op taf( komen, niet waar hoeven en Luchtvaartmaatschappijen in diverse landen hebben gisteren doen weten dat volgens hen de tarieven voor vluchten over de Atlantische Oceaan moeten wor den verlaagd. Deze maatschappijen, waaronder l'an American, T.W.A., Air Canada en de K.L.M., berichtten, dat zij voorstellen hierover zullen indienen op de eerstko mende vergadering van de I.A.T.A., de internationale organisatie der burger luchtvaart, die op 20 september a.s. in Bermuda zal beginnen. Pan American en T.W.A. zullen voor stellen per 1 april 1966 als proef een basistarief van 250 dollar \f 900) in te sluitend bestemd voor reizigers (ook in dividuele). die daarbij tevens een reser vering voor hotels en andere arrange menten bestellen. De geldigheid van zo'n excursieretour zou 2 of 3 weken moeten zijn. De K.L.M. zal een soortgelijk voorstel doen, beperkt zich echter niet tot het basistarief voor de vlucht alleen, doch zal adviseren dat voor oen volledig ver zorgde z.g. I.T.E.-vliegvakantie van 14 dagen van Amsterdam naar New York prijzen zullen worden berekend vanaf i 1300 per persoon, afhankelijk van ho tel en verdere arrangementen. Het goed koopste retourbiljet tussen Amsterdam en New York bedraagt thans (zonder hotelkosten) 1248, willen maken, maar de zorgen over de financiering van het derde radionet voor volgend en daarop volgende jaren blijft. Contact met minister Nog tijdens de vergadering is gepro beerd contact te krijgen met minister Vrolijk die vandaag met vakantie gaat, omdat tal van vragen nog om ophelde ring vroegen, maar dit contact bleek niet rechtstreeks mogelijk, omdat minis ter Vrolijk in de wekelijkse vergadering van de ministerraad zat. Ook is met name nog onzeker dat blijkt eveneens duidelijk uit het commu niqué of de P.T.T. bereid en daartoe in staat is mee te werken aan het door VARA-bestuurder Broeksz gelanceerde plan voor Hilversum III behalve een FM-net tevens een zendernet op de 188 meter te creëren. En of dit eveneens pi 11 oktober klaar kan zijn. De PT.' acht de middengolf verouderd. De to komst is aan de F.M. Politiek Politieke argumenten (slechts de helft van de 3 miljoen radiotoestellen in Ne derland kan F.UT.-ontvangen. Transis tors kunnen de F.M. evenmin krijgen, maar Hilversum Dl moet Veronica ver vangen) pleiten echter voor het nog maar enige jaren hanteren van een mid dengolf, ook voor Hilversum Hl. Lord Brockuiay: De voorzitter van het Britse vre- descomité voor Vietnam, lord Brockway, heeft meegedeeld dat de communisten bereid zijn de voorlopige handhaving van een symbolische Amerikaanse strijd macht in Vietnam te aanvaarden, teneinde tot een vreedzame rege ling van het geschil te komen. Lord Brockway zei dit aan premier Wil son te hebben meegedeeld na afloop van zijn besprekingen in de Russische hoofd stad met de Noord Vietnamese ambas sadeur, Ngoejen Van Kinh en het waar nemend hoofd van de permanente mis sie van het Zuidvietnameee bevrijdings front. Ngoejen Van Dong. Het bevrijdiifgsfront had volgens de Britse diplomaat de handhaving van een symbolische Amerikaanse troepenmacht geaccepteerd om de Verenigde Staten een volledig gezichtsverlies te besparen Ngoejen van Kinh had hem meegedeeld dat zijn regering bereid is deel te nemen aan een opnieuw bijeen te roepen con ferentie van Genève. met als grondslag de punten welke premier Pham Var Dong op 4 april jl. heeft gesteld, zonder echter te blijven aandringen op totale evacuatie van Amerikaanse troepen. Wel blijft voor elke regeling stopzetting van de bombardementen op Noord-Vietnam een dringende voorwaarde. Aldus lord Brockway wiens mededelingen in diplo matieke kring met enige terughoudend heid werden ontvangen vanwege zijn pacifistische opvattingen. GEWONDE VAN ONTPLOFFING DEN BOSCH OVERLEDEN In het Grootziekengasthuis in Den Bosch is gisteravond de 44-jarige heer H. Ver- 'lonk uit Soest overleden aan de ver wondingen, onder wie twee werkstuden- liep bij de ontploffing in een tank op het Esso-depot in Den Bosch. Bij dit onge luk kregen vijf mensen vrij ernstige ver- wondigen, onder wie twee werkstuden ten. Ongerust over situatie Iïe ministers van liuitenlandse zaken van IJsland, Finland, Denemarken, Zwe den en Noorwegen hebben in een be kendmaking, die in Oslo is uitgegeven, na aldaar door hen gehouden besprekin gen, uiting gegeven aan hun ernstige ongerustheid over de gevaarlijke toe stand in Vietnam. Zij doen een beroep op de betrokken partijen onderhandelin gen te openen, zonder vooraf voorwaar den te stellen. De Noorse minister van buitenlandse za ken Lange, heeft gisteren in Oslo in een gesprek met verslaggevers opgeroepen tot een (tijdelijk) staken van de Ameri kaanse luchtaanvallen op Noord-Viet nam. „Ik betwijfel of het politieke doel, dat de Verenigde Staten met deze mili taire acties nastreven, zal worden be reikt", aldus Lange. worden gevoerd", aldus minister Lange. De vijf noordse ministers van buiten landse zaken hebben bij hun tweedaags overleg in Oslo ook nog aan andere za ken aandacht geschonken dan de strijd in Vietnam. „Gevaar' De Noorse minister van buitenlandse zaken waarschuwde echter ook tegen een algeheel terugtrekken der Ame rikanen uit Zuid-Vietnam. „Een al gehele Amerikaanse terugtrekking zou een gevaar betekenen voor de veiligheid, niet slechts In Azië, doch ook in andere delen van de wereld, de waarde van Amerikaanse belof ten zou erdoor worden aangetast. Ei- zou ook uit blaken dat door een krachtige buitenlandse mogendheid ondersteunde zogenaamde bevrij dingsoorlogen straffeloos kunnen NIEUWE REGELING PER 1 SEPTEMBER Uitbetaling volledig A.O.W.-pensioen onder bepaalde voorwaarden De mogelijkheden tot uitbetaling van A.O.W.-pensioen aan Neder landse bejaarden, die in het bui tenland verblijven, zal worden ver ruimd. Eerstdaags kan de publikatie van een Koninklijk Besluit met betrekking tot dit onderwerp worden verwacht. Het volledige A.O.W.-pensioen zal worden uitbetaald op voorwaarde, dat de !>e- Kernwapens IJsland, Finland, Denemarken, Zweden en Noorwegen zijn bereid om, wanneer er een veelomvattende overeenkomst tot stand komt aangaande een verbod op kernwapenproeven, toestemming te ge ven voor het oprichten op hun gebied van waarnemingsposten voor het regis treren van ondergrondse schokken, om na te gaan of dergelijke schokken het gevolg zijn van b.v. aardbevingen of eventueel werden veroorzaakt door hei melijk genomen ondergrondse kernwa penproeven (die nu nog zijn toegestaan)- President Johnson leunt achter over in zijn stoel tijdens een pers ontvangst op het Witte Suis. Sit na een bespreking met de minis ter van buitenlandse zaken en an dere ambtenaren over de situatie in Vietnam en andere problemen. President Soekamo, zijn minister van de luchtmacht, vice-iuchtmaarschalk Omar Dliani, en de commercieel directeur van de Fokkervliegtuigfabrieken, Diepen, ondertekenden gisteren in het presidentiële Merdekapaieis te Djakar ta het contract, waaronder het Neder landse bedrijf 100 ((Friendships" aan Indonesië zal leveren. Het contract be loopt een bedrag van 600 miljoen gulden. De heer Diepen zei tot verslaggevers dat het Britse verbod tot gebruikmaking van Rolls-Roycemotoren voor de vlieg tuigen waarschijnlijk tot een jaar ver traging zal leiden, maar de Indonesiërs waren bereid dit te accepteren. Op het ogenblik gaat men na welk type motor de Rolls Royce kan vervangen. De ver koopdirecteur van Fokker, G. Uitzetter, verklaarde dat de voor Indonesië te bou wen toestellen waarschijnlijk zullen wor den uitgerust met Amerikaanse of Rus sische motoren als de Britten hun ver bod handhaven. De Britse autoriteiten hebben op het ogenblik een verzoek van de Nederland se regering in studie om terug te komen van het verbod op de uitvoer van Rolls- Roycemotoren. die geplaatst zouden wor den in voor Indonesië bestemde Fokker- Friendships, zo heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van buiten landse zaken meegedeeld. De Engelsen vrezen, naar gemeld, dat de vliegtuigen door Indonesië zullen worden gebruikt roor militaire doeleinden. Protestbetoging in Oostende verboden De voor morgen door 13 Vlaamse or ganisaties aangekondigde protestbeto ging tegen het gebruik van de Franse taal in de kerken aan de Belgische kust is door de burgemeester van Oostende verboden. De organisatoren van de beto ging hebben al laten weten dat de voor genomen optocht desondanks zal door gaan. Regering stelt zich maandag aan parlement voor In de Griekse hoofdstad is het gis teravond weer tot onregelmatig heden gekomen tussen politie en betogende groeperingen. In de uni versiteitswij k hadden zich onge veer drieduizend arbeiders in de grafische vakken verzameld voor een betoging tot verdediging der democratie. Toen zij begonnen op te dringen moest de politie ingrij pen. Het ontaarde in een partijtje stenen gooien, waarop de politie antwoordde met traangasbommen. Er vielen vijf gewonden, onder wie een politieman. In Piraeus werd tezelfdertijd een bijeen komst van ongeveer 2000 arbeiders in de metaalindustrie gehouden uit protest tegen, wat zij noemden, de schending van de grondwet. door de straten, waarbij kreten wer den gehoord als „Tsirimokos is een verrader", „weg met koning Con- stantijn" e.d. Premier Tsirimokos heeft. inmiddels aangekondigd dat de Griekse regering zich maandag a.s. aan het parlement zal voorstellen. Hij zei dat zijn regering niet zal toestaan dat betogers het parlement omsingelen, zoals het geval was bij het eerste optreden van de regering-Novas. De openbare aanklager in het Auseli- witz-proees zal in beroep gaan tegen de vonnissen, die over negen beklaagden in dit proces zyn uitgesproken. Daaron- ler zijn Robert Mulka en Karl Hoecker, •oor wie de officier van justitie levens lang had geëist, doch die tot respectie velijk veertien en zeven jaar gevange nisstraf werden veroordeeld. Het is een prettig verschijnsel, dat zo vele oudere scholieren in Nederland een deel van hun vakantie besteden aan vakantiewerk. In onderwijs kringen heeft men daar geen bezwaar tegen, indien de jongelui daarnaast maar enkele weken vrijhouden voor ech te vakantiegenoegens. Van hoeveel betekenis dat vakantie werk voor het Nederlandse bedrijfs leven is, bleek vorige week uit een lublikatie in de Philips Koerier- Dit jaar lebben meer dan 1000 jongens en meis jes gedurende drie weken bij Philips ge werkt, waar ze vijfenvijftig gulden per week verdienden. Dat doet zo'n industrie volstrekt niet om de jongens en meisjes te plezieren, maar omdat ze in de va- kantietfld die jonge mensen bepaald goed kan gebruiken. Immers, een belangrijk deel van de eigen „werkers" gaat met verlof en de tijdelijke hulpkrachten wer ken dan mee om de produktie tijdens de vakantie-inzinking zo goed mogelijk op peil te houden. Het ziet er naar uit, dat in de toekomst steeds meer bedrijven de ou dere scholieren zullen inschakelen voor va kantiewerk. Wij vin den dat nuttig, voor al voor de scholieren! Zij kijkje in het werkende leven en zij ke ren met een goede ervaring terug op de schoolbanken. Zij leren ook de waarde beseffen van het geld. dat ze verdienen. Allemaal redenen om te hopen, dat steeds meer jongelui het vervullen van een vakantiebaantje als behorend bij het leven van een actieve „tiener" in de tweede helft van onze vooruitstrevende eeuw In deze vakantiedagen is de belangstel ling voor de effectenhandel niet groot. Men beleeft op Beursplein 5 in Am sterdam slappe dagen. Wel heeft men daar even verbaasd gestaan toen vele Nederlanders plus vele buitenlanders stonden te trappelen om in te schrijven een nieuwe &-<*, -obligatielening van Bank voor Nederlandse Gemeenten De lening werd opzienbarend overtekend. Het bleek opeens, dat er heel veel be leggingzoekend kapitaal was en dat de verhalen over „kapitaalschaarste" over dreven waren. Nu is er een onverbrekelijk verband tussen de kapitaalschaarste en de veel te hoge rente, welke thans in Nederland wordt gevraagd en betaald voor leningen. Mogen wrj uit de enorme overtekening van de B.N.G-lening af leiden, dat de tijd van kapitaalschaarste voor Nederland thans voorbij is en dat de hoge rentevoet weinig zin meer heeft? Wij geloven van wel. al zal het misschien nog enkele maanden duren aleer de beleggers algemeen afzakken naar een redelijker rentevoet. In elk ge val is men wat de rente betreft blijk baar over de top heen. Dat geeft dan moed voor de toekomst. Men vergete niet dat de te hoge rente de duurte en prijspeil gehandhaafd blijven, moet die rente omlaag tot een peil dat ongeveer iy> lager ligt dan het hui dige. Meisje van drie jaar verdronken Gistermiddag is de ruim drie jaar oude Antje Mollers uit Rijnsaterswoude in de I,e id se vaart terechtgekomen en verdron ken. Na een kwartier werd Antje vermist Zij werd in de vaart gevonden. Twee dokters, die in allerijl gewaarschuwd waren, konden alleen de aood constate ren. Het echtpaar Mollers verloor ruim tien jaar geleden al een kindje, ook door verdrinking. Stt is de meute hciu-c inde eerste minis ter van Griekenland, Elias Tsirimokos. die maandag zijn kabinet aan het par lement zal presenteren. RIJKSSTEUN VAN BIJNA ƒ525.000 trokkene Nederlander is, het pensioen hier te lande heeft verkregen en (lat hij of zy na het bereiken van de 59-jarige leeftyd al dan niet onafgebroken gedurende zes jaar daadwerkelijk in Ne derland heeft gewoond. De nieuwe rege ling zal op 1 september ingaan. Tot dusver kon slechts het pensioen, dat opgebouwd is over werkelijke verzeke ringsjaren, dat wil zeggen, over jai en. gelegen tussen 1 januari '57 de da tum van inwerkingtreding van de A.O.W. en het bereiken van de 65-ia- rige leeftijd, in het buitenland worde reeds de 65-jarige leeftijd hadden be- reikt, in het buitenland in het eehcel niet werd uitbetaald en dat degenen, die I na 1 januari '57 de 65-jarige ieeftijd bereikten, hun pensioen sterk zagen ver laagd. I Bijna vijf en een kwart ton heeft zoals gemeld het rijk toegezegd voor enkele voorzie ningen voor de openluchtrecre atie in Zeeland. Het gaat hier om „subsidies en andere uitgaven ten behoeve van voorzieningen voor openluchtrecreatie ten al gemene nutte", waarvoor in to taal bijna f 8,5 miljoen is uit getrokken. De Zeeuwse plan nen, waarvoor nu een bijdrage in het vooruitzicht is gesteld, hebben betrekking op: Duin weg Oostkapelle-Vrouwenpol der (verbetering en aanleg par keerterrein, 224.750); Kamp weg Westerschouwen (verbete ring en aanleg parkeerterrein, f 26.600), wandelpad duinen Koudekerke (verlenging, f 23.250), parkeerterrein Vlis- singen-Koudekerke nieuwe aanleg, 175.000) en water- snf«rtaeeomme/V,'': V; »'e Piet (nieuwe aanleg, 85.000). I)e verbetering van de Duinweg in Oostkapelle en voor wat het eind betreft met het gepro jecteerde parkeerterrein in Vrou wenpolder is een onderdeel van een plan, dat liet wegsohaj» Walcheren in de komende jaren Behalve de Duinweg behoorde o.a. ook de reconstructie van de Fort (Ie Haakweg in Vrouwenpolder tot dit plan. Deze weg Is inmiddels ge reedgekomen. Andere recreatiewe gen. die in het plan van het weg schap opgenomen zijn. betreffen de Joossesweg in Westkapelle, de Duin weg in Biggekerke, de Koksweg, de Verlengde Dishoekseweg, de Koppe- ijndjesweg, een gedeelte van de Gal- geweg en een gedeelte van de Zwaan- weg, allen in Koudekerke. AI deze wegen of weggedeelten worden ver nieuwd en van een parkeerterrein voorzien. Zes a zeven ton De raming van een dergelijke ver betering als de Duinweg beloopt lussen de zes a zeven ton. waarvan voor de wegvemicuwing ongeveer drie-kwart van het bedrag, en voor de aanleg van het parkeerterrein on geveer eén-kwart is uitgetrokken. Men zal dus begrijpen, dat het weg schap met de subsidie van het minis terie de financiering nog niet hele maal rond heeft Er zal daarom ge zocht worden naar middelen teneinde het te kort te overbruggen. In verband met de hoge kosten voor het wegschap dit waterschap heeft bovendien te maken met een stijging van het budget door hogere perso neelskosten en 'ii nonmerkcl-jke ver hoging van de openbare, werken wil men proberen, zo verklaarde ons burgemeester J. L. Drogmans van Koudekerke uls voorzitter van het wegsehapsbestuur, in eerste instantie de Duinweg op het tertiaire wegen plan te plaatsen. Dat zou betekenen, dat het weg- mag rekenen op 65 procent van de andere helft. De kosten voor het wegschap zouden dan neerkomen op iets minder dan 20 procent. „Dan kunnen we het langer vol houden", verklaarde de heer Dreg- mans. Tertiaire net op het tertiaire wegen net. Een van de te overwinnen pun ten is, dat volgens het provinciaal bestuur een tertiaire weg twee dorps kommen moet verbinden. Wat de ver keersintensiteit betreft, mag men de Duinweg volgens burgemeester Dreg- mans wel als zodanig beschouwen De verbetering van de Duinweg geschiedt over een lengte van bij na 1700 meter. De weg wordt evenals de Fort de Haakweg zes meter breed en krijgt over het eerste gedeelte vanaf de pro vinciale weg tot de Torenstraat aan weerszijden een trottoir, ver volgens tot het einde toe een rij wielpad van drie meter aan één zyde van de weg. Het parkeerterrein, dat gesitueerd is ter hoogte van het motorcrosster rein. krijgt een verharde oppervlak te van bijna 10.000 vierkante meter. Daar ook hier evenals voor het parkeerterrein aan het einde van de Fort de Haakweg rondgaand ver keer is geprojecteerd, zullen de ge bruikers van het terrein zelf een plaatsje moeten zoeken. De ervarin- fïn op het parkeerterrein aan de ort de Haakweg zijn uitstekend, zo dat ook hier geen moeilijkheden ver wacht hoeven te worden. De capaciteit van het Duinweg-ter rein is: ongeveer 300 auto's, veertien autobussen, 60 motoren en ongeveer 500 fietsen en bromfietsen. 60.000 auto's De technische dienst van het weg schap Walcheren heeft o.a. op de Duinweg verkeerstellingen uitge voerd, die geleerd hebben, dat de ze recreatieweg tot de drukste weggedeelten op Walcheren gere kend mag worden. Van 10 juni tot 10 augustus, dus 2 maanden long, reden er tegen de 60.000 au to's en motoren (brommers en fietsen werden niet geteld) over de Duinweg. Uit enkele incidentele tellingen var de „gaande en komende man" mag zonder overdrijving vastgesteld wor den, dat het verkeer op deze weg in de afgelopen jaren gedurende hef zo merseizoen meer dan verdubbeld is Zo reden er op zondag 15 augustus i.l. ruim 1100 auto's over deze wee heen. op dinsdag 3 augustus ruim 1000. op maandag 26 juli ongeveer 1200. op 5 juli ruim S00 en "op 29 juni ruim 700. Dat is aanmerkelijk meer dan op de meeste andere we gen op Walcheren. Uit tellingen op het laatste deei van de Duinweg het geasfal- C Zie slot pag. 2 kol. 5 Twee weken hebben wij i gend zonnig* zomerweer gehad met ruim 100 uren zonneschijn. Helaas doet het weekeinde hier niet aan mee. Nu de hoge druk boven Europa is weggevallen, kan vandaag een actieve depressie van Schotland naar Denemarken trek ken. Daarbij passeert vandaag weer een regenfrontje bij een krachtige zuidwestenwind. Zon dag weer opklaringen, maar een westenwind voert wat koelere lucht aan. Doordat zich nu ook in de bovenlucht weer een krachtige westelijke luchtstroom heeft ont wikkeld, zijn er ook na zondog meer depressies te verwachten. Vandaag enkele opklaringen. Tij delijk veel bewolking, gevolgd door enige regen. Matige tot krachtige zuidwestenwindT Over dag ongeveer 18 graden. Zeewater 18 graden. Vooruitzichten: door een grotere depressie-activiteit in de komende dagen wordt het minder zomers en sterk wisselvallig strandweer. DELFTENAAR ZIET NA 25 JAAR MOEDER TERUG De in Delft wonende 29-jarige Belg Pier re Robert de Voghele heeft in zijn huis aan de Trompetstraat zyn moeder ont moet van «ie hjj vijfentwintig jaar ge- j leden door de oorlogsgebeurtenissen i werd gescheiden. I Pierre was nog maar vier jaar toen zjjn vader, die door de Duitse bezetter van sabotage was beschuldigd, in Doornik voor de ogen van zijn vrouw werd neer geschoten. De vrouw werd overgebracht naar het concentratiekamp Buchenwald en de kleine Pierre kwam bij kenissen in huis Dit duurde slechts kon. hij werd van het ene gezin naar het andere ge bracht en groeide zo zwervend van hier naar daar op. Toen hij negentien jaar was, vond hij zyn grootmoeder en van haar kreeg hij het adres van zijn moe- der. die inmiddels met een Italiaan was I getrouwd en in Italië woonde. Er is se dertdien veel gecorrespondeerd maar aan geen van beide kanten was er geld voor de dure reis, die tot een ontmoetir-r zou kunnen leiden. Doch nu is het er dan van gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1