PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT V.S. BREIDEN DE STRIJDKRACHTEN UIT MET 340.000 MAN Johnson vraagt Congres 1.7 miljard dollar extra Drinken, roken en rijden waarschijnlijk duurder Griekse regering gevallen „Bouwfonds" zette in Zeeland 1300 woningen weg VIETCONG-ACTIVITEIT IN VIETNAM NEEMT TOE Hoopvol rapport van generaal Maxwell Taylor Voorzitter H Portugese treiler werd overvaren - 28 doden? WINST BIJ DE P.T.T. LIEP IN 1964 TERUG TOT 15 MIUOEN lil «f- Noviteiten „pre-fab" en bouwstroom 208e jaargang - no. 197 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Boer *n W. de Pagtcr. Hoofdredacties W Leef te 3508, adv. 3647/3643). Middelburg, Merkt SI. t prl|i 34 «ent per mm. Minimum per adv. 5.10. I Donderdag 5 augustus '65 Herhaalde huldiging in Kruiningen Pagina 2 Giro 337300 P.Z.C.. Middelburg. President Johnson heeft het Amerikaanse Congres verzocht 1.7 miljard dollar extra beschikbaar te stellen voor de oorlogvoering in Vietnam. Minister van defensie Robert McNamara heeft het parle ment tevens meegedeeld dat de Amerikaanse strijdkrachten tegen het midden van 1966 een sterkte van 3 miljoen man zullen heb ben, 340.000 meer dan thans het geval is. I OVERHEIDSUITGAVEN 1966 1,5 MILJARD HOGER et dagelijks bestuur van de Zeeuw»e andbouw Maatschappij heeft begin deze week werd bericht de huidige algemeen secretaris van deze instelling, ir. J. Prins, voorgedragen McNamara overhandigde aan de se naatscommissie voor de strijdkrachten een korte brief van Johnson waarin het extra geld werd gevraagd en deelde vervolgens aan een subcommissie voor militaire toewijzingen mede hoe het geld zou worden besteed. Een deel van de verklaring van de minis ter is gepubliceerd. McNamara maakte duidelijk dat de 1.7 miljard dollar niet het laatste verzoek om geld vormen. Men zal er zich in de Vietnamese oorlog mee kunnen bedruipen tot en met januari a.s Tegen die tjjd kan het militair hoofd kwartier boter overzien wat er nog nodig McNamara vertelde dat krachtens de oorspronkelijke defensiebegroting het aantal manschappen in uniform 2.640.000 zou zijn tegen eind juni 1966. Het zullen er nu 2.980.000 worden. Van de 340.000 man extra krijgt het le ger er 235.000. De marine krijgt 30.000 extra, in hoofdzaak voor de marinevlieg- dienst. De luchtmacht krijgt 40.000 man. Activiteit De Vietcong geeft blijk van toene mende activiteit. Hij sloeg gisteren toe in steden, buitenposten en stellin gen in diverse delen van Zuid-Viet- nam en bracht lichte tot zware ver liezen toe. Tot grote veldslagen is het nJet gekomen. Amerikaanse mariniers hebben met tanks landinwaarts van Da Nang een aanval gedaan. Zij dachten 350 Vietcong- leden te kunnen verrassen, maar vingen er slechts twee. De rest bleek spoorloos verdwenen, hoewel de Vietcong toch we kenlang in het betrokken gebied actief is geweest. Op de buitenpost Tam Binh, 160 km ten zuidwesten van Saigon, hebben rege ringstroepen zware verliezen geleden. De post is evenwel niet onder de voet gelo pen. van president Johnson om denkbeelden uit de V.N. die kunnen bijdragen tot on derhandelingen, welingelicht Radjakrisii de leiding van di nomen. De andere lanaen zijn Nederland, n Het-is nog niet te zeggen wat taat van dit overleg zal zijn. Een hijeen- komst van de Veiligheidsraad over de kwestie wordt echter niet uitgesloten ge acht. Amerika heeft meegedeeld daar geen bezwaar tegen te hebf 1000ste aanval Gisteren is de duizendste luchtaanval op Noord-Vietnam uitgevoerd sinds op 7 fe bruari jl. met de luchtaanvallen werd begonnen. Vier Amerikaanse vliegtuigen bestookten militaire installaties op 165 kilometer ten zuiden van Hanoi. Gisteren werd ook de elektriciteitscen trale van Thanh Hoa op 120 kilometer ten zuiden van Hanoi gebombardeerd. Achttien jachtbommenwerpers van het Amerikaanse vliegdekschip „Independen ce" woerden het bombardement uit. Het hoofdgebouw van het complex werd vol gens de piloten door verscheidene bom men en raketten getroffen. De verliezen aan Amerikaanse en Zuldvietnamese zijde waren in de op 31 juli eindigende week wat geringer dan de voorgaande week. Aan de zij de van de regeringstroepen sneuvel den 235 man. De Amerikanen telden 12 doden en 23 gewonden, terwijl vier man in handen van de vijand waren gevallen. De Vietcong verloor naar schatting 760 man. gebracht over de toestand i Op verschillende plaatsen in Zeeland staan „prefab" bungalows van het Bouwfonds. Vriendelijke woningen, die het goed „doen"... (FotoP.Z.C.) nam. Hoewel er „zeer ernstige" moeilijk heden te overwinnen zijn op militair, eco nomisch en internationaal terrein, zegt hij, ben ik ervan overtuigd dat Amerika het communistische kamp er op de duur toe zal brengen in te stemmen met on derhandelingen. In sommige streken was de toestand achteruitgegaan. In andere verbeterd. Het besluit van Johnson om nog 50.000 militairen te zenden, had het moreel van de Zuidvietnamezen „aanzienlijk ver sterkt". Veiligheidsraad igheidsraad hebben HOGERE OMZETBELASTING OP DE DUURZAME VERBRUIKSGOEDEREN De regering zou hebben besloten de extra overheidsuitgaven, die voor 1966 worden geraamd op an derhalf miljard gulden, te financie ren, door een verhoging van de ac cijns op alcohol, tabak en benzine, alsmede door een verhoging van de omzetbelasting op verschillen de verbruiksgoederen, zoals auto's radio's, tv-toestellen en koelkas ten, zo vernemen wij uit politieke kringen. De minister van finan ciën, dr. ir. A. Vondeling, zal deze hogere lasten in de komende mil joenennota bij het indienen van de rijksbegroting voor 1966 op de derde dinsdag in september (prins jesdag) aankondigen. De regering zal deze zwaardere in directe belastingen verdedigen met te wijzen op de noodzaak meer geld ter beschikking te stellen voor het wetenschappelijk onderwijs, voor de gemeenten en voor de we genbouw. Verder zal de regering er de nadruk op leggen, dat het in het kader van de E.E.G., nodig is, met deze voordracht een duidelijk ge markeerde nieuwe periode ingaat, na melijk die van de „vakvoorzitter". Tot dusver was het voorzitterschap van de maatschappij een nevenfunctie. maar het ziet er du» nu naar uit, dat ln de jdat er een verschuiving tot stand toekomst de z.l.m. zal worden geleid krimf van Bp Hirectp naar Bp inBi- door 'Mnan(1. die het voorzitterschap als komt \an ae airecte naar ae mai va[c aig beroep uitoefent. Dat betekent recte belastingen. tevens, dat nu óók bij deze grote Zeeuw se landbouworganisatie het punt is be- Voor de Nederlandse belastingbetalers reikt van de volledlg-professionele lei- is het echter allesbehalve prettig, dat nu I ding. een stadium dat diverse andere de eerste fase van de verlaging der loon- verenigingen reeds langere of kortere en inkomstenbelasting een feit Is. het!tijd geleden zijn ingegaan: daar is de voordeel van deze verlaging voor een vakvoorzitter sindsdien ais vanzelfspre- deel weer wordt teniet gedaan door een;kend aanvaard. De leiding immer» van verhoging van de indirecte belastingen.1 een grote „standaorganisatie" om dit Ook het wegvervoer zal allerminst zijn ingenomen met de voorgenomen verho ging van de accijns op benzine. Er was aanvankelijk binnen het kabinet nogal wat oppositie tegen een nieuwe verho- van de benzineprijs, maar de rneer- •erouderde woord nog maar eens te ge bruiken vergt van de rnan, die in eerste instantie daarmee is belast, zo veel tijd, energie en specialistische ken nis, dat een dergel(Jke functie bijna niet meer kan worden bekleed als neven- vrachtboot doormidden gevaren. Van de 39 opvarenden van de Portugees zyn er waarschjjnlyk 28 om het leven geko men. De treiler lag ter hoogte van de vis- plaats Esposende voor anker, wach- 1 op het daglicht, toen hij door de 1337 ton metende vrachtboot „Apollo" werd geramd. Er stond een dichte mist. De treiler zonk zo snel dat alleen de mannen die zich aan dek bevonden gered konden worden. Deze elf man werden door twee sloepen van de Duitser opge vist. De overige 28, die benedendeks la gen te slapen, zijn vermoedelijk allen omgekomen. Kruipauto's na 1 januari '67 verboden verboden zijn met personenauto's op de weg to verschuilen, die zijn afgesteld op een maximumsnelheid van 20 km per uur, aldus een besluit van de minister van verkeer en waterstaat, opgenomen ïn de Staatscourant van 3 augustus. Bij de jongste wijziging in het wegen verkeersreglement werd de mogelijk heid tot een dergelijk verbod geopend, een datum was echter nog niet vastge steld. De zogenaamde kruipauto's wor den veelal gebruikt door personen, die geen rijbewijs willen behalen of daartoe niet in staat zijn. Landbouwtrekkers en „ijzeren honden" zijn van de bepaling uitgezonderd. Een Vietnamese familie heeft zich angstig aan elkaar vastgeklampt na een artilleriebeschieting op haar dorp, waarin zich Vietcongstrrjders schuilhielden. De Griekse regering is er niet in geslaagd het vertrouwen van het parlement te verwerven. Dit ver wierp in de nacht van woensdag op donderdag met 167 tegen 131 stemmen een motie van vertrou wen in de slechts drie weken be staande regering-Novas. Onmid dellijk na de uitslag verklaarde Novas dat zijn regering aftrad. De stemming over het door Novas ge vraagd vertrouwensvotum begon om zes minuten over één vanmorgen onze tijd. Koning Constantijn benoemde Novas op 15 juli tot premier na het ontslag van diens voorganger George Papandreou te hebben aanvaard als gevolg van een conflict over de defensie. Papandreou wilde minister van defensie Peter Ga- roefalias ontslaan en diens portefeuille zelf overnemen, hetgeen door koning Constantijn werd afgewezen. Terwijl de stemming in de rood-wit mar meren vergaderzaal aan de gang was. kwam de 71-jarige Papandreou voor het eerst sinds de aanvang van het ver- trouwensdebat op maandag binnen. PERSONEELSSITUATIE IETS VERBETERD Resultaat bij de postdienst minder ongunstig Uit het verslag van de P.T.T. over 1964 blijkt, dat in het verslagjaar een winst van 15 miljoen is be haald. In 1963 werd een winst van 23,2 miljoen geboekt. De gezamenlijke bedrijfsonderdelen le verden een verlies van 19,4 miljoen op, het saldo van de overige baten en las- Het exploitatieresultaat van d dienst, 50,8 miljoen in rode was iets minder ongunstig dan in het voorafgaande jaar. Een 1 Mi-lang rijke bijdrage daartoe leverden de per 1 januari en per 1 juli 1964 in- fevoerde tariefwijzigingen. Van de 73 miljoen, waarmee de opbreng sten stegen, zijn 48 miljoen te be schouwen als gevolg van de tarief- maatregelen. De loonexplosie heeft ook het bedrijfs resultaat van de postcheque- en giro dienst beïnvloed, mede door de stijging van de aan de postdienst verschuldigde vergoedingen. De exploitatielasten ste gen met rond 16 miljoen gulden. Het exploitatiesaldo van de telegrafie vertoont voor het eerst sinds 1958 we derom een verlies var. ruim een mil ten hedroee- echter f <U -t milioen Tn Joen ?uIden ondanks de verhoging van ten bedroeg echter 34.4 miljoen In de tarieven op x ju]i de van vergelqking met het voorafgaande jaarde telex daalde voor het eerst sinds ja- is het exploitatieverlies met 14 miljoen ren. gestegen, terwijl het voordelig saldo van j TJX* de overige baten en lasten met 5,8 mil- j £lgf 01116 joen toenam. De winst die op de telefonie werd be haald liep terug van 64 miljoen in 1963 tot 37,2 miljoen in 1964. De draadomroep leverde minder verlies op dan in het voorafgaande Jaar, nameljjk 3,3 miljoen tegen 9,2 miljoen. Het totaal geïnvesteerde kapitaal van de P.T.T. bedroeg gemiddeld 2,3 miljard gulden. Het daaruit verkregen rende ment beliep 71,6 miljoen gulden, be staande uit een winst van 15 miljoen en de verschuldigde rente ten bedrage AMBASSADEUR HELB IN Z.-AFRIKA OVERLEDEN Kantlijn ging vr-v-.- derheid, onder leiding van minister Von- baan. In het secretariaat van de Z.L.M. deling, was van oordeel, dat waar er;werd deze ontwikkeling reeds véél eer- meer zal worden gedaan aan de wegen- der bereikt: men hoeft slechts de naam bouw, het wegvervoer wel iets zwaardervan de legendarische Vorsterman van mag worden belast. Oyen te noemen om aan te geven hoe Volgens geruchten zou het ook in de 'an& het a' Keieden. dat het secreta- bedoeling van de regering liggen, de riaat van de Z.LM. nog kon samengaan omzetbelasting op textiel, die in 1958 mf-t devervulling werd afgeschaft, weer in te voeren. Doorvoering van deze plannen zou op verzet in de staten-generaal kunnen stuiten, omdat het in de eerste plaats hier betreft een hedrijfstak. die het weinig voor de wind gaat en op de tweede plaats, omdat het aan twijfel onderhevig is of men hij de textiel kan spreken van luxe goederen, die In de eerste plaats voor een belasting in aanmerking zouden moeten ko- Met de verhoging van de indirecte be lastingen kan niet het gehele begro tingstekort voor 1966 worden gedekt. Daarom zal de regering in het komende jaar ook nog voor enkele honderden miljoenen een beroep moeten doen op de kapitaalmarkt Met het duurder maken van tal van artikelen wil de overheid niet alleen haar extra uitgaven financieren, maar ook bereiken dat een al te grote beste dingsdrank van het publiek wordt voor komen. Met name wordt in dit verband gedacht aan de auto's, die nu nog eens extra zullen worden belast, hoewel zij al vallen onder een omzetbelasting bij invoer van 21% plus de invoerrechten, die echter verschillend zijn naar ge lang de invoer uit E.E.G.-ianden of uit zg, derde landen plaatsheeft. van andere taken. Pas na de dood van de grote Vorsterman kwam er een vak- secretaris. een gang van zaken waarmee men het overigens toen (1915) In de Z.L.M. niet algemeen eens was. Het was in die thd nog lang niet iedereen duidelijk, dat net secreta riaat bekleed moest worden door een bekwaam en goed geschoold ambtenaar, die daar bovendien een hoofdberoep van maakte. Thans, veertig jaar later, is dit moment aangebroken voor het voorzit terschap. indien de voortekenen niet be driegen zal Ir. Prins de eerste „full-ti mer (we hoorden deze in het Neder landse taalgebied binnengeslopen uit drukking onlangs vertalen als „volletij- der") in de Z.L.M.-voorzittersstoel zijn. Personeel Ten aanzien van ce personeelssltuatie van het bedrijf is in het verslagjaar sprake van een verbetering. In de grote steden in het westen van het land moest echter nog steeds een beroep worden gedaan op personeel, dat uit andere de len van het land tijdelijk ter beschikking kon worden gesteld, alsook op een groot aantal hulpkrachten voor een beperkt aantal uren per week. Er werd vrij veel overwerk verricht. Een punt van bijzon dere zorg vormt de aanvulling van het korps ingenieurs. Mr. 1?. A. Helb, Nederlands ambassa deur in Pretoria, is gisteren in het zie kenhuis te Pretoria overleden. De heer Helb was 56 jaar oud. (Voor levensbeschrijving zie pagina 3) COBRA DOODT 6 MENSEN Een cobra van twee meter lengte heeft dinsdagnacht zes bewoners van het dorp in de Indiase staat Bihar doodge- vonden '3 ochtends de lijken van van 56.6 miljoen. De rentabiliteit is I de vader, zijn vrouw en hun vier kinde- sinds 1960 gedaald van 9,3 procent tot! ren. Het reptiel lag in een hoekje van 2,9 procent. I de hut rustig te slapen. „Eigen huis" voor velen geen droom meer s# Waa. T. j'gjpièr „EEN eigen huis". De droom van duizenden gezinnen, jong gehuwden en verloofden. Toch ook inmiddels werkelijkheid ge worden voor duizenden ande ren. Een flinke duw in de rich ting van het eigen woningbezit heeft sinds een reeks van jaren de N.V. Bouwfonds Nederland se Gemeenten gegeven. In Zee land heeft deze instelling sedert haar eerste optreden al aan ruim dertienhonderd gegadig den metterdaad zoals zij het zelf zegt „de veilige weg naar het eigen huis" gewezen. Vorig jaar werden her en der in de provincie 146 woningen door bemid deling van het Bouwfonds betrokken. Er werden toen 92 hypothecaire le ningen verstrekt tot een totaal van 1,818,000. Landelijk gezien bereik te „Het Bouwfonds" in 1964 het mar kante punt van de 25.000ste woning. „Het is nog wat moeilijk om progno ses te maken, maar we komen dit jaar in Zeeland wel aan de levering van 240 hulzen", zegt de heer M. Kloet, directeur van het bijkantoor Goes van het Bouwfonds. „Daarvan zullen er 180 in de zogenaamde tra ditionele bouw klaar komen en 60 in de prc-fabricage, systeembouw voor zien van rijkskeur. Verder zijn de voorbereidingen voor een zogenaamde bouwstroom van 336 eengezinswonin gen. 28S flats tot acht hoog en 216 flats tot drie hoog voor de Katspol- der te Terneuzen in het laatste sta dium gekomen." Dit is het jongste initiatief van het Bouwfonds, dat de ontwikkelingen op de Nederlandse bouwmarkt in het be lang van de toekomstige woningbe zitters nauwkeurig bijhoudt met het aandragen van nieuwe ideeën, het uitvoeren van researchwerk en het informeren van iedere in de eigen bouw geïnteresseerde over de jongste stand van zaken ln de bouwerij en de bouwpolitiek. Het Bouwfonds heeft vele duizenden spaarders ingeschre ven, die een bedrag aan eigen geld bijeen brengen om zo later in aan merking te komen voor de hypothe- het Bouwfonds. In Drente is het alle maal begonnen. Daar werd al in 1947 een bouwspaarkas opgericht. Het ging erom het eigen woningbezit, ook voor de man met een bescheiden in komen, niet langer een illusie te la ten zijn. Het idee sloeg in. Andere provincies traden toe en na de ramp van 1953 begonnen ook in Zeeland de eerste woningen van het B.N.G. te verrijzen. De oorspronkelijke bouwkas was toen al veranderd. Het bedrijf zette spaar systeem en bouwkapitaal als twee theden naast elkaar en stelde kapitaal in principe algemeen ling was voor ons aanleiding het onvolprezen boek van dr. P. J. Bouman over honderd jaar Z.L.M. weer eens ter hand te nemen. De maatschappij heeft in de loop van haar bestaan eminente voorzitters gehad, mannen met grote gaven van hoofd en hart. In de eerste tijd werd de hamer voornamelijk door aristocratische figuren gehanteerd, ge kozen op grond van hun kwaliteiten en positie. Hoewel zij zelf als regel geen landbouwer waren, voelden zij zich nauw met het boerenbestaan verbonden en voor het landbouwersvak hadden zij grote interesse. Namen als C. Vis de eerste voorzitter, mr. G. A. Fokker en mr. C. J. Pické worden in de Z L.M.- historie nóg met respect genoemd. In onze eeuw, in het tijdperk tussen de beide wereldoorlogen, is het vooral de advocaat mr. Dieleman. die zijn stempel op de Z.L.M. drukt, „meester Petrus", zoals nog de oudere Z.L.M.-ers hem noemen. De tijd na de tweede wereld oorlog is de periode-Geuze geworden, sinds 27 augustus 1945. In het naschrift tot Boumans boek noteerde de oud secretaris der Z.L.M., ir. J. D. Dorst, dat in de persoon van ir. Geuze „de verjonging van de maatschappij werd gesymboliseerd en tevens de wens van vele leden werd verwezenlijkt, dat een praktisch boer aan het hoofd der Z.L.M. zou staan". Achteraf gezien is het aan zienlijk meer geworden: de heer Geuze was niet alleen een praktisch boer, maar én door kennis én opleiding én door de plaats, die hij zich in de loop der jaren ook nationaal wist te verwerven, als het ware de eerste, zij het onbezoldigd vakvoorzitter. De combinaties, die in hem zijn verenigd ln de loop der jaren, zijn ïn zekere zin uniek en haast onver vangbaar. De benoeming van een be zoldigd vakvoorzitter als zijn opvolger is, tegen deze achtergrond gezien, eigen lijk onvermijdelijk, in ieder geval van zelfsprekend. Wat Boumans boek en na 1945 de pe riode-Geuze duidelijk leren, is dat de Z.L.M.-voorzitter in de Zeeuwse ge meenschap een figuur van grote bete kenis is. De historie van deze maat schappij zou te schrijven zijn uitsluitend met behulp van de jaarredes, door de respectieve voorzitters uitgesproken: zij vormen ais het ware de „agrarische troonredes" van Zeeland gedurende ruim honderd jaar. Vandaag de dag is de be tekenis van het Z.L.M.-voorzitterschap onverminderd groot: de stem van de heer Geuze is in deze provincie belang rijk, maar óók daarbuiten. Andere ver houdingen tussen landbouw en industrie hebben daarin vrijwel geen verandering gebracht. Waarom wij dit alles releve ren? Om daarmee aan te geven, dat de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij een magnifieke functie in de Zeeuwse samenleving wacht, een voorzitterschap echter dat zijn eisen niet alleen ontleent aan het ingewikkelde patroon van de heden daagse samenleving, maar tevens aan historie en traditie. In zulk een functie moet men groeien, ook ir. Prins zal aan dit proces onderworpen zijn Maar de omstandigheid, dat het dagelijks bestuur van de maatschappij deze jonge, huidige algemeen secretaris als kandidaat voor het voorzitterschap heeft voorgedragen, wijst er op dat hij over de kwaliteiten beschikt de waarlijk niet üchte profe tenmantel van ir. Geuze over te nemen. cal re lening voor de koopsom van de woning. Wie dat bedrag aan eigen geld meteen op tafel kan leggen, laat de doelspaarregeling voor wat die is. De „deelnemer" van het Bouw fonds heeft de keus uit een gevari eerd pakket woningen van het Bouw fonds. Hij kan zich laten inschrijven voor een object van bijvoorbeeld rij- of flathulzen. Hij kan ook individueel bouwen, een alleenstaande of dubbele woning. Voor de laatste categorie aspirant eigen woning bezitters is het nodig lat zij een perceel bouw grond ter beschikking hebben, dan wel gebruik maken van de grond, die het B.N.G. in bepaalde gemeenten aanbeveelt. Die gemeenten ln Nederland zijn na melijk van het begin af van basisbe- lang geweest bjj de activiteiten van grootheden naast het kapitaal beschikbaar. De werkwijze van de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten werd gemeen goed naarmate er meer hui zen met dit „stempel" venezen en meer gemeenten besloten als aan deelhouder toe te treden. Op dit mo ment is in Zeeland bijvoorbeeld prak tisch elke gemeente aandeelhouder. Vorig jaar stonden 646 Nederlandse gemeenten bij het Bouwfonds als aangesloten genoteerd. Landelijk be keken had het bedrijf eind 1964 22.117 hypotheken uitstaan voor een totale som van 307 miljoen De Zeeuwse hypothekenportefeuille be droeg eind 1964 een aantal van 898 tegen een totale geldswaarde van 10 miljoen. Om nog enkele bouw- eijfers te noemen: in Goes zijn tot op heden 135 Bouwfondswoningen neergezet, in Middelburg 200, in Vlis- singen 150. Er zijn in deze provincie nog maar sporadisch gemeenten te ontdekken, waar nog geen enkele bouwfondswoning kan worden aange wezen. (Zie slot pag. 2 kol. 5) BRAND AAN RIVIÈRA IS BEDWONGEN {De vakantiegangers aan de Ri- vièra kunnen sinds gisteravond Iweer wat ruimer ademhalen. De j brand die zondagmiddag jl. was I uitgebroken en sedertdien twee do- Iden, 17 gewonden en 13.000 hecta- !re verwoeste grond veroorzaakte was eindelijk bedwongen. Duizen den militairen, gendarmes, brand weerlieden en vrijwilligers hadden itoen vier dagen strijd geleverd te gen het door een felle mistral aan gewakkerde vuur. dat tienduizen den kampeerders op de vlucht Ijoeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1