PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MINISTERS LUNS EN SPAAK OVERLEGGEN MET FRANSE COLLEGA Weer Britse treinrover uit gevangenis ontsnapt Mr. Van Aartsen geïnstalleerd als commissaris In Brussel beraad van Benelux-landen Britse premier zond afgezant naar Hanoi Maandag en dinsdag gesprekken met Conté de Murville over crisis tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld Einde „Veronica" is in zicht Intrede „Zeeuwen zijn niet meer onder elkaar" Claus von Amsberg oriënteert zich 208e jaargang - no. 156 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 9 juli 1965 Spaanse kastelen „voor een prikje" Pagina 3 I 58-60, «el, 2355 den Boer en W. de Pasier. Hoofdredactlei W. eeeilo red. 3508, adv. 1647/3643), Middelbun. Merk! 51, 1 Adv. prij. 34 een! per tnm. Minimum per adv. 5.10. I red. M78/3169. adv. 2375). Goee, Grote Marti 2. lel. 6140 Ui tarief. Kleine adv. (max. 8 resell) 34 cent pee resel. 11,per r. 5213). Ooilkurt. Hl. 3335 Teer», even bureau van dll klad" 23 cw HALLSTEIN WIJST KRITIEK OP EUROPESE COMMISSIE AF De Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, zal begin volgende week besprekingen voeren met zijn Belgische en Nederlandse ambtgenoten in een poging een uitweg te vinden uit de crisis in de gemeenschappelijke markt. Een officiële woordvoerder in Parijs verklaarde dat Couve de Mur ville de ministers Luns en Spaak maandag en dinsdag afzonderlijk zal ontvangen. De twee ministers zullen in Parijs zijn voor een spe ciale vergadering van de N.A.V.O. die dinsdag wordt gehouden. In Brussel is gisteren onverwacht Bene- iuxoverleg gepleegd over de crisis in de Europese Economische Gemeenschap. Minister van buitenlandse zaken, mr. Luns, had een onderhoud van meer dan een uur met zyn (demissionaire) Belgi sche collega, P. H. Spaak. Daarna pleeg de hij overleg met de permanente verte genwoordiger van Nederland bij de Eu ropese gemeenschappen in Brussel, D. Spierenburg. Als gevolg van het „blik sembezoek" moest deze de vergadering van het comité van permanente verte genwoordigers van de E.E.G.-Ianden, dat gistermiddag voor het eerst zonder Franse vertegenwoordiger bijeenkwam, een uur voor het einde verlaten. Initiatief Minister Luns, die aan zijn bezoek geen enkele ruchtbaarheid had gegeven, wei gerde enige mededeling over zijn ge sprek met minister Spaak te doen- Even min was hij bereid te bevestigen, dat het gesprek betrekking had op de komende ontmoeting van beide ministers met hun Franse collega Couve de Murville. Een woordvoerder van het Belgische minis terie van buitenlandse zaken verklaarde slechts, dat de ministers Spaak en Luns „de Europese crisis" hadden besproken. Naar in Brussel wordt vernomen Is het initiatief tot de ontmoeting uit gegaan van minister Spaak. Een Bel gische woordvoerder deelde mede, dat deze „de afgelopen dagen ver scheidene gesprekken heeft gevoerd met Europese personaliteiten om zjjn inlichtingen over de huidige toestand in de E.E.G. volledig te maken". Daartoe had Spaak reeds woensdag ochtend een onderhoud met de voorzitter van de Europese commissie, prof. W. Hallsteln. Vanochtend zal de Luxem burgse premier, P. Werner, naar Brus sel komen. Het doel daarvan is, zoals de woord voerder verklaarde, van gedachten te wisselen over de „werkwijze die het beste kan leiden tot hervatting van de onder handelingen tussen Frankrijk en zijn vijf E.E.G.-partners over de financiering van het gemeenschappelijke landbouwbeleid van de „zes", die de vorige week woens dag tot een breuk leidden. In een officiële verklaring van het Bel gische ministerie van buitenlandse za ken werd verder nog gezegd, dat eerst verder kan worden gesproken over de aard van het vraagstuk nadat kennis zal zijn genomen van het werkdocument, dat thans door de Europese commissie wordt opgesteld, Tegenstellingen Hoewel daarover geen enkele officiële verklaring is afgelegd, wordt ln Euro pese kringen in Brussel aangenomen, dat in het gesprek tussen de ministers Spaak en Luns ook de tegenstellingen ter sprake zijn gebracht, die vorige week woensdag ln de E.E.G.-ministerraad in de Benelux tot uiting kwamen. Deze werden veroorzaakt doordat minister Spaak zonder voorafgaand overleg met zijn Nederlandse Beneluxpartner een af wijzend standpunt innam ten aanzien van de uitbreiding van de bevoegdheden van het Europese parlement, een kwes tie die volgens hem „nog niet aan de orde was". Voor het eerst sinds het Franse be sluit om voortaan E.E.G.-byeenkom- sten te boycotten, woonde gisteren een Franse vertegenwoordiger een bijeenkomst van een beheerscomité, dat voor varkensvlees, by. Prof. Walter Hallsteïn, voorzitter van de E.E.G.-commissie, heeft gisteravond in Diisseldorp gezegd dat een aanslag op de Europese gemeenschap „de meest vernietigende daad in de geschiedenis van Europa" zou zijn „sinds de dagen van Hitier". „Niets staat ons toe deze bedoeling aan wie dan ook toe te schrijven. Desniette min is de situatie ernstig genoeg", aldus Hallstein, die met de volgende woorden de kritiek van president de Gaulle op de E.E.G.-commissie afwees: „de rol van zwart schaap welke ons is toebedeeld, moet beslist worden afgewezen". daan, voorafgaande aan de ministerszit ting van 30 juni ln Brussel. Hy zei dat de voorstellen voor versterking van de rol van het Europese parlement moesten worden gedaan omdat enkele nationale parlementen daar op stonden. Wat werd voorgesteld, was eigenlyk nog beschei den. Met name werd er akkoord mee gegaan dat de raad van ministers en niet het parlement in principe het bud gettair orgaan is, aldus Hallstein. E.G.K.S. De ministerraad van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal zal op de vastgestelde datum, 13 juli, in Luxem burg bijeenkomen, ondanks een Frans verzoek de vergadering uit te stellen. Het besluit om bijeen te komen, ook als er geen Franse minister aanwezig is, werd genomen door de huidige voorzitter van de raad, de Italiaanse staatssecreta ris van economische zaken, Scarlatti. Van Franse zijde was om een uitstel van twee dagen gevraagd. V.S. op de hoogte van missie Moet een gesprek over Vietnam op gang brengen De Britse premier Harold Wilson heeft de 61-jarige Harold Davies, parlementair secretaris op het mi nisterie voor pensioenen naar Ha noi gezonden om contact op te ne men met de Noordvietnamese re gering. Davis is gisteren in de Noordvietnamese hoofdstad aan gekomen. Davies, vriend van de Noordvietnamese resident Ho Tsji Mlnh, moet trachten 'oord-Vïetnam te bewegen de Gemene best-vredesmissie te ontvangen en een verduidelijking te krijgen van het Noord vietnamese antwoord op het verzoek van de vredesmissie, in Hanoi te worden ontvangen. De Noordvietnamese weige ring werd gevolgd door een uitzending van radio-Hanoi, waarin gezegd werd dat Noord-Vietnam aan Wilson's goede wil twijfelt en „meent dat dit slechts een herhaling is van de vredesonderhande- lingenzwendel van Lyndon Johnson on der de dekmantel van de Gemenebest- vredesmissie". V.S. op de hoogte Premier Wilson heeft gisteren een ver klaring afgelegd over de reis van •~.es. Tijdens een tumultueuze vergadering deelde Wilson in het Lagerhuis mee dat de Verenigde Staten en alle be- uii uavics reis. „net zaï zyn taak zijn in Hanoi doideiyk te maken wat het doel van de Gemenebestmis sie is en een gesprek op gang brengen", aldus de bewindsman. Hjj ging niet nader in op een verklaring van Noordvietnamese journalisten dat Davies een persoonlijk bezoek aan Hanoi zou brengen en wel op ei gen verzoek. Harold Davies, 61 jaar oud, is ee!» voor aanstaande figuur in de linkervleugel van de Labourparty. Z(jn relaties met Noord-Vietnam dateren van 1957 toen den de Zuidvietnamese troepen. Ver scheidene Vietcongdorpen en gevechts- posten werden vernietigd, aldus een woordvoerder van de Amerikaanse strydkrachten. Iets nieuws was dat één gevcchtspost door vrouwelijke guerrillastrijders werd verdedigd. Zy deden tegenaan vallen met handgranaten. Zone „D" ligt ongeveer 55 kilometer ten noor den van Saigon. In dit gebied zouden zich ongeveer 8000 rebellen ophou den. Volgens Amerikaanse militairen zijn in drie dagen tijd 100 man van de gemeng de Amerikaanse, Australische en Zuid vietnamese strijdmacht gedood. Onder de doden zouden vier Amerikanen zyn. Vier zouden zijn gewond. By Dau Heng, 60 km ten noordwesten van Saigon, is een eenheid Zuidvietna mese troepen, die een aangevallen post te hulp kwamen, in een Vietconghinder- laag gevallen. Drie Amerikaanse raad- Een van de daders van de in 1963 gepleegde grote treinroof in Enge land, waarbij ongeveer 26 miljoen gulden werd buitgemaakt, is gis teren uit een Londense gevangenis ontsnapt. Ronald Biggs, veroor deeld tot 30 jaar, wist met drie medegevangenen over een muur te klimmen, op het dak van een verhuiswagen te springen en in een gereedstaande auto to ontkomen. Hij was de tweede treinrover die uit de gevangenis ontsnapte. De ontsnapping moet nauwkeurig voorbereid zijn geweest. Om kwart over drie werden een touwladder en een metalen ladder over de muur van de binnen plaats geworpen, waar Biggs en de anderen zich bevonden. De gedetineerden renden naar de ladders. Na een kort gevecht, waarbij twee bewakers werden neergeslagen, waren Biggs en zyn metgezellen via de ladders over de muur verdwenen. Aan de andere znde stond een grote, rode verhuiswagen geparkeerd. Vanaf de muur reikten twee ladders tot op het dak van de wagen. Op het dak van de auto hielden bendëleden een gevangenbewaker als gflzelaar vast met de revol ver ln zy'n rug gedrukt. Volgens Scotland Yard kon later een van de ontsnapten worden gegrepen, doch dit was niet Ronald Biggs. Op alle vliegvelden en in alle havens van Engeland wordt scherp naar de vluch telingen uitgezien. Vorig jaar wist Charles Wilson, ook een van de hoofdfiguren van de treinroof, uit de gevangenis in Birmingham te ontsnappen. De politie zoekt nog steeds naar hem. Ook Wilson was tot 30 jaar veroordeeld. Alle treinrovers waren sinds de ontsnapping van Wilson onder speciale bewaking geplaatst. hy Moskou, Peking en Hanoi bezocht. Sedertdien heeft hij contact met de Noordvietnamese leiders onderhouden. Felle strijd nam, bekend ais oorlogszone „D", felle strijd gewoed. Ongeveer 1800 Ameri kaanse en Australische militairen steun- Duits-Italiaanse verklaring over de E.E.G. Italië en Duitsland hebben gisteren in een gezamenlijke verklaring verklaard liet zoeken naar een oplossing van de crisis in de gemeenschappelyke markt voort te zullen zetten „in een sfeer van kalmte en vertrouwen". De verklaring stond in een communiqué dat werd uitgegeven aan het eind van een staatsbezoek van president Guisep- pe Saraga^ van Italië aan Duitsland. Volgens het communiqué kwamen beide partyen overeen „de besprekingen die verleden week in Brussel ferden gehou den voort te zullen zetten in een sfeer van kalmte en vertrouwen, teneinde op lossingen te vinden die, rekening hou dend met de belangen en noden van alle lidstaten, zullen leiden tot een harmoni sche en evenwichtige ontwikkeling van de economie van de gemeenschap". (Van onze Haagse redactie) De permanente Nederlandse vertegen woordiging bij de Raad van Europa in Straatsburg heeft gisteren uit I>en Haag de machtiging ontvangen om de Euro pese conventie ter bestrijding van pira tenzenders te ondertekenen. Vernacht wordt dat de ondertekening zo snel mo gelijk, waarschijnlyk binnen enkele da gen zal geschieden. De Straatsburgse conventie, die als offi ciële titel draagt: „het Europese ak koord ter bestrijding van radio-uitzendin gen door stations buiten het nationale grondgebied", is bedoeld om door inter nationale samenwerking te voorkomen dat de bemanningen van schepen met piratenzenders in de marge van de wet kunnen leven. Het akkoord verbiedt na- meiyk niet alleen het inrichten en exploi teren van piratenzenders aan boord van schepen en luchtschepen, maar ook al lerlei vormen van medewerking, zoals de levering van materiaal, bevoorrading, de vervaardiging van programma's en het kopen van reclamezendtijd. Zodra het verdrag in Nederland door de Staten-Generaal is bekrachtigd en de nodige uitvoeringsmaatregelen zijn goed gekeurd. kan Den Haag optreden tegen de radiozender „Veronica". Tot dusver heeft een tiental landen de conventie dertekend. Hy wordt van kracht zodra drie landen het akkoord hebben gerati- fioeerd. Zee lands nieuwe commissaris heeft gisteren zijn Intrede ge/laan in de IZeeuwse staten. Het woord „Intrede'' vloeit ons in dit verband haast automa tisch uit de pen, waarby wc ons nu na hel neerschrijven pas realiseren. |dat hot eigenlijk alleen maar v Ons woordgebruik r mee te maken, kant man zouden bedragen. Ambassadeur Generaal Maxwell Taylor, de Ameri kaanse ambassadeur in Saigon, heeft zyn ontslag ingediend. President Johnson heeft Henry Cabot Lodge in zyn plaats benoemd. Het ontslag van Taylor komt als een; verrassing. De bekendmaking ervan ging 1 vergezeld van de publikatie van de brief-1 wisseling tussen hem en Johnson, die! aan het ontslag vooraf was gegaan. Daarin zei Taylor dat hij by de aanvaar ding van zijn post had gevraagd om, we gens persoonlijke redenen, de duur van zyn functie tot een jaar te beperken. President Johnson zei het besluit van Taylor met grote spyt te accepteren en hij prees zijn diensten. DOLFINARIUM IN HARDERWIJK Gistermiddag is in Harderwijk het eerste dolfinarium op het Europe se continent voor het publiek opengesteld. Nadat de heer J. Vet, directeur van de provinciale V.V.V^Gelder- land, het grote nut had betoogd voor het vreemdelingenverkeer, gaf de heer dr. W. Dudok van Heel, wetenschappeiyk hoofd van het dolfinarium, een uiteenzetting over de dolfynen, en was het de heer W. Nuis, adjunct-directeur van de V.T.B. (Veluwse Toeristen Bedrijven) die iets vertelde over de moeilykheden, die moesten worden overwonnen bij de bouw van een dolfinarium. Daarna begaf men zich naar het buitenbassin, waarin drie dolfy nen een onderkomen hebben ge vonden. Burgemeester G. J. Nu- man van Harderwijk opende offi cieel het dolfinarium door de die ren te voederen en de hoop uit te spreken, dat de dolfynen het in dit bad dol-fyn zouden vinden. Dr. Dudok van Heel (foto), die op dolfijnen is gepromoveerd, heeft in Harderwyk een volledige dagtaak. Hij zal niet alleen deze dieren bestuderen, maar ze ook dresseren. Zo wordt het dolfina rium een kijkspel, maar op weten schappelijk niveau. morgen ln van een kerkelijke bijeenkomst: de com- inlssoriK werd door een uit twee leden bestaande commissie van ontvangst plechtig naar zijn zetel geleld „de stoel" zou men haast zeggen en daarby leek het er echt een beetje op. alsof de kerkeraad met de dominee bin nenkwam. Maar de commissie van ont vangst bestond uit mevrouw Van den Broëcke-de Man van de P. v. d. Aen de heer Boender van de S.G.P.. zodat de vergelijking niet verder meer kan wor den doorgetrokken: de heer Boender zou Immers nooit een vrouw-in-het- 'ambt accepteren. Eén vraag zou men I nog kunnen stellen ln het kader van de hier gepleegde vergeiyklng: welke ln- Itree-tekat had de commissaris gekozen? We geloven dat één van de diverse the- ma's. die hit aanstipte, bovenaan stond. namelijk „De Zeeuwen zyn niet meer onder elkaar". Niet meer onder elkaar: de commissa ris trok een vergelijking (mede naar aanleiding van de verschijning van een boekje over de Abdij) tussen een periode uit het begin van de tachtigjari ge oorlog en nu. In 1574 nameiyk kwa men er nieuwe gezaghebbers, voorna melijk van elders afkomstig, in de Mid- Idelburgse Abdij, waardoor dit gebou wencomplex als „hof van Zeekind" een centrum van groot gezag in de Repu- I bliek der Verenigde Nederlanden werd. Maar toen omstreeks 1615 deze genera tie van regenten werd afgelost en plaats maakte voor mensen uitsluitend uit de eigen provincie, verdween ook de be langstelling in Zeeland voor de grote politiek. Een historicus, die deze feiten heeft onderzocht de vroegere rijks- i archivaris dr. Heringa constateerde ;naar aanleiding daarvan niet zonder I scherpte, dat na 1615 de „Zeeuwen weer onder elkaar waren". Daar is nu geen sprake meer van in dit tijdsbestek, zo stelde mr. Van Aartsen vast. En hy somde op wat er op dit ogenblik aan de gang is. Deltawer ken. Oosterschelde- brug, kanaalzone, Sloehaven. Maar voegde hij er aan toe „dit alles be hoeft niet gepaard te gaan met een soort gelijkschakeling, waardoor deze provincie en haar bewoners eigen aard en karakteristieke eigenschappen zou den verliezen". We geloven, dat ln deze thematiek van de heer Van Aartsen te vens zijn programma is vastgelegd: de I riff minuten over zeven tot half acht is uit- v 1 - - zyn. zy moeten in die geest hun toe komst verder bouwen, maar tevens is in deze nieuwe situatie de opdracht beslo ten te trachten een eigen karakter te handhaven. We hebben op deze plaats Ku Klux Klan ook in Nederland? (Van onze Haagse redactie) In het programma „Ouverture" i gezonden, heeft de K.R.O.-correspon dent in New York meegedeeld: „de Ku Klux Klan heeft in verschillende landen leden, ook In Nederland. Dat verklaarde de keizerlijke tovenaar Robert Shelton aan miljoenen televislekykers in .Ameri ka. De geheime organisatie van blanken in het zuiden vreest het onderzoek, dat de regering zal instellen naar haar han del en wandel allerminst. Robert Shel ton, liet opperhoofd van de tienduizen den extremisten, zei: „Wij hebben leden in Duitsland, Zweden, Engeland en Ne derland". De K.R.O.-correspondent vond aanlei ding tot deze mededeling, aldus zei men ons van de kant van de K.R.O., in het in Amerika uitgezonden televisie-inter view, waarin melding werd gemaakt van de aanwezigheid van leden van de Ku Klux Klan in andere landen dan Amerika en door informaties, die hy na dit interview heeft ingewonnen. De Amerikaanse Ku Klux Klanners vroeger eens de Vlaming August Ver- meylen geciteerd, die in „Van nu en straks" schreef: „Om iets te zijn moe ten vrij Vlamingen zyn, wij moeten Vla mingen zijn om Europeërs te worden". Dat is kernachtig geformuleerd de opdracht voor mensen, die in regionale verbanden leven: zichzelf te zijn in een groter geheel. Het heeft ons deugd ge daan deze thematiek terug te vinden in het betoog van mr. Van Aartsen. Hij is kennelijk zonder moeite van Hagenaar reglonalist geworden. Een preludium tot het betoog van de nieuwe commisaris vormde de rede van mr. Mes. Uit zyn toespraak willen wij één zin lichten: „Wy Zeeuwen ne men hen. die van buiten komen gaarne en spoedig by ons op". En de heer Mes In de noordelijke Kaukasus heeft een com puter, M-20 genaamd, de aanwezigheid van oHe aangetoond. Vooraanstaande geologen waren daar niet in geslaagd. ten niet, hoeveel aanhangers zrj in Ne- voegde er aan toe: .Maar dan zien we derland bezitten, maar in ieder geval vaak, dat deze „jonge Zeeuwen ferven- - te voorvechters worden van Zeeuwse za ken". Een juiste karakteristiek. Zij geeft tevens weer het hier gesignaleerde motief aan: we werken samen ln een bepaald verband, dat historisch en staatsrechtelijk is bepaald, namelijk de provincie Zeeland, maar dit verband bindt niet alleen Zeeuwen door geboor te, het inspireert ook de Zeeuwen door „immigratie". Het leek er op alsof ook de heer Mes aangaf: .We zyn niet meer onder elkaar, maar dat is een voordeel, waarvan onze provincie profyt trekt". Tegen deze achtergrond hebben wy gis teren de „intrede" van de nieuwe com missaris ervaren, namelijk ais een ac centuering van de huidige openheid in dit gewest, tevens als het nog weer eens onderstrepen van het eigen karakter. Zo is dan nu de periode-Van Aartsen definitief begonnen, een periode waarin wij in Zeeland, naar we hopen, intensief verder kunnen gaan met (wat wel eens is genoemd) het „bouwen en bewaren'. „De Zeeuwen zijn niet meer on der elkaar..." Dat zei mr. J. van Aartsen gistermorgen in de sta tenzaal toen hij tijdens de ver gadering van de provinciale sta ten werd geïnstalleerd als com missaris der koningin. Natuur lijk: hij zei deze zin niet omdat hij zichzelf een buitenstaander voelde, een vreemdeling in de Zeeuwse bijt. Neen, de Zeeuwen zijn niet meer onder elkaar, om dat Zeeland een provincie in be weging en ontwikkeling is, om dat door de Deltawerken het beeld en het gezicht van de pro vincie zich wijzigen, omdat wel dra de Zeeuwse eilanden geen eilanden meer zijn, omdat door Haringvlietbrug, Grevelingen- dam en Oosterscheldebrug Zee land „als het ware naar het hart van Holland open komt te lig gen". Alleszins was de heer Van Aartsen al Zeeuw onder de Zeeuwen. Dat bleek ook uit de woorden van mr. dr. A. J. J. M. Mes, die bij deze instal latie als eerste spreker het woord voerde en toen dus nog sprak als waarnemend commissaris der konin gin. „Op velerlei wijze is, toen eind mei uw benoeming bekend was. de se ouders, spoedig Zeeuw onder de Zeeuwen zou zijn. En wy leden van Gedeputeerde Staten hebben het voor recht om te kunnen constateren, dat de toen uitgesproken verwachtingen inderdaad werkelykheid zyn gewor den". De heer Mes voegde er nog aan toe: „U keert slechts terug naar het land waar U eigenlijk vandaan komt. U Mr. J. van Aartsen werd gistermor- gen in de statenvergadering gein- j stalleerd als commissaris der konin- gin. Hier spreekt hij de provinciale i staten voor het eerst toe. (Foto P.Z.C.) bent een der onzen en wordt geen Zeeuw, maar U keert terug in uw eigen land". Mr. Van Aartsen zei er zelf van Dat mij deze taak te beurt is gevallen juist in de provincie Zeeland heeft voor mij de aantrekkelykheid alleen maar verhoogd, versterkt. Daarby zie ik niet over het hoofd, dat U en de Zeeuwse bevolking mij. hoewel (Zie slot pag. 2 kol. 1) Het ligt in de bedoeling van de heer Claus von Amsberg, om de komende maanden te gebruiken voor een zo breed mogelijk oriëntatie omtrent de staat kundige. de culturele, de economische en de sociale verhoudingen in Nederland. Hiertoe zullen onder meer werkbezoe ken worden afgelegd. Dit heeft de par- jtïculier secrcetaris van koningin Juliana gisteren meegedeeld. Bij de voorbereiding en de coördiatie van die bezoeken en het opmaken van studieprogramma's is ingeschakeld mr. C. J. van Schelle, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister. De heer Van j Schelle zal tevens belast zijn met het or- ganiseren van het secretariaat van de ;heer Von Amsberg. waarvan hij de lei- i ding voorlopig op zich zal nemen. De i minister van buitenlandse zaken heeft hem in verband hiermee tydeltjk onthe ven van zijn huidige functie a!s chef van de directie buitenlandse dienst. Prestatiebeloning i ooer juli bij de N.S. 11,4 pet. Over de maand juli krijgt het personeel van de Nederlandse Spoorwegen een al- gemene prestatiebeloning van 11,4 pro cent. Dit percentage is gebaseerd op het 1 gemiddelde van dé prestaties maanden januari, febru 1965. i De algemene prestatiebeloning is inge- j voerd by de inwerkingtreding van de j c.a.o. op 1 april jongstleden en wordt j steeds berekend aan de hand van een voortschrijdend drie-maan dsgemidde!- ide. Gezien het tydstip van inwerking- I treding van de c.a.o. was tot en met ju- I ni een beloning van 11 procent gegaran- I deerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1