Tribunebouwen voor Beneluxtaptoe „Sport Steunt Zonneveld": een ton Reparatie Cameroenkust op Scheldepoortwerf Schoolbestuur contra gemeentebestuur van 's-Heer-Arendskerke Vandaag beginnen repetities op Markt Middelburg ALMANAK Milie n ZEVENENZEVENTIG KANDIDATEN TEGEN DIPLOMA ZEIDEN „JA!" Twaalfjarige jongen in Grevelingen verdronken HARTELIJKE ONTVANGST VOOR RODE KRUIS-H0SPITAALSCHIP Burgemeester Kolff: „Ernstig sprake van verhuizing stadhuis" Firma Jobse maakte de 100.900 vol s PROVINCIALE ZEEUWSE COXJRANT DONDERDAG 8 JULI 1965 Op maandag 6 september zullen Gedepu teerde Staten van Zeeland in het ge bouw van de provinciale griffie te 14.30 uur behandelen het beroep, ingesteld door de Vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op Gereformeerde Grondslag te Nleuwdorp tegen het be sluit van de raad der gemeente 's-Heer- Arendskerke, waarbij net beschikbaar stellen van gelden voor het stichten van een bijzondere lagere school op gerefor meerde grondslag te Nieuwdorp werd geweigerd. Examen h.b.s.-A lyceum Zierikzee Voor het examen h.b.s.-A slaagden de volgende leerlingen van het Prof. 7 manlyceum te Zierikzee: H. W. Boogert, Burgh; mej. M. A Cashoek, C. L. de Hooge, mej. L. J. Koe- voets, allen Zierikzee: mej. L. C. Lan- degent. Haamstede, mej. J. C. W. Pape- veld, Zierikzee. mej. J. van Putten, Nieu- werkerk; A. M. P. van der Schelde, Zie rikzee: mej. T. A. H. C. van der Slikke, Ellemeet; mej. M, Tuinman, Haamstede. Er werden 4 kandidaten afgewezen. Er is nog geen militaire muzikant te bespeuren maar toch zijn er al kijkers op de Middelburgse markt. Dat zyn de mensen die willen weten hoe vlug er een tribune in elkaar wordt gezet. Als morgenavond om half tien het sein zal worden gegeven voor de aanvang van de Beneluxtaptoe zullen er drie tribunes staan met een totaal van een kleine 3700 zitplaatsen. De tribunes worden in lioefiizervorm rond het middenplein opge trokken. Vrjj blijft het stadhuis. Dat gaat dienen als decor voor deze taptoe. Vandaag komen de muzikanten van de deelnemende korpsen in Middelburg aan. In de loop van de dag wordt er druk in dividueel geoefend door de korpsen. Van avond zal er bij kunstlicht worden geoe fend. Dan zal ook de schijnwerperinstal latie, waaraan gisteren nog druk gedok terd werd, worden uitgeprobeerd. Mor- Radio-reporters bij Beneluxmanifestaties Tussen kwart over elf en twaalf i uur zal vanmorgen via de Belgi- I sche radio aandacht worden be- steed aan de Beneluxmanifestaties in Middelburg. Dat houdt in een 1 gesprek van een van de leden van net comité, dat de tentoonstelling Zeeland in de beeldende kunst der Lage Landen organiseert. Voorts wordt er aandacht besteed aan de Kunstmarkt. Aanstaande vrfldag komt een verslaggever van de K.R.O. naar Middelburg. Hij maakt eerst een reportage over de Beneluxtaptoe. Zaterdagmor gen zal hij onder meer nog op de kunstmarkt indrukken opdoen. PLATTELANDSBIBLIOTHEEK VOOR ZEELAND HAD VOORSPOEDIG 1964 Gedurende 1964 ondergingen de werk zaamheden van de Stichting Centrale Plattelandsbibliotheek voor Zeeland een verheugende uitbreiding. Tot deze con clusie komt de stichting in het jaarver slag over 1964. Van belang acht men dat alle bibliotheekhoudende organisa ties met uitzondering van de K.C.V.L. zijn gebundeld. De centrale nam talrijke posten van de Centrale Vereniging voor Reizende Bibliotheken over. Met name noemt het jaarverslag die in St.-Maar- tensdijk. Deze is zeer belangrijk voor de lectuurvoorziening op het eiland Tholen, aldus het jaarverslag. Het boekenbezit nam voor de volwasse nen in 1964 toe van 6444 tot 9490 en voor de jeugd van 9270 tot 13.829. In totaal zijn 33.866 boeken uitgeleend. Financieel ging het de centrale wat min der. De voorlopige exploitatierekening over 1964 laat een nadelig saldo zien van 282,16. -eeuwse Zo dicht tegen de vakantie aan teil het wel eèns voorkomen, dat de schooljeugd de gedurende een vól jaar met veel moeite in stand ge houden concentratie verliest. De aandacht verslapt, de gedachten dwalen uit het leslokaal, naar zon- doorstoofde stranden en lek ker nietsdoen. Zo was ook de stemming in de der de klas van een middelbare school in Goes. De ene helft van de klas rumoerde wat, de andere helft suf te wat voor zich uit. Alleen de leraar was op een niet te misken nen wijze druk bezig om zijn brood te verdienen. Enthousiast in het begin, maar die geestdrift veran derde al gauw in ergernis en op den duur 'bestond zijn les hoofdza kelijk uit verbeten maar vergeefse pogingen om de aandacht van zijn pupillen te veroveren. De uitbarsting kwam, toen één van de meisjes, zonder te proberen om het te verbergen zich overgaf aan een majestueuze geeuw. Onbeleefd. Watt Onbeschaamd vond hij het. „Uit wat voor milieu kom jij eigenlijk*", beet hij haar toe. Ze kon geen reactie opbrengen. Al leen een volgende geeuw, die de eerste met vele meters sloeg. Dit was teveel voor de gekwelde pedagoog. „D'r uit.'", brulde hij. En nog veel meer, maar dat zei hij in zijn drift. Zij liet de fantasierijke woorden vloed over zich heen gaan en stond toen op. Uit wat voor milieu komt ei genlijk, meneert", vroeg ze hau tain. En verwijderde zich waardig. •nerale J met verlol zullen daar ooggetuigen van kunnen zijn. Publiek wordt niet toegelaten als er gerepeteerd wordt. (Foto P.Z.C.) Aan christelijke h.b.s. en m.m.s. Middelburg: Uniek feit in Nederland De christelijke h.b.s. en m.m.s. te Middelburg heeft gisteravond een uniek feit uit het zeer re cente verleden gevierd: voor de onlangs gehouden eindexamens slaagden 77 van de 77 kandida ten. Dit gebeurde in de aula van de school aan de Elzenlaan, waar voor deze gelegenheid de geslaagden met hun ouders wa ren samengekomen. De opening door de heer J. A. van Benne- kom geschiedde iets later dan gepland was. Deze was namelijk tot zes uur nog aanwezig bij het debat in de Tweede Kamer over de radio- en televisienota van minister Vrolijk en werd toen vliegensvlug naar Middelburg en „zijn" school teruggereden door zijn stadgenoot en „kers verse" staatssecretaris, drs. Th. Westerhout. In zjjn toespraak tot de geslaagden wees de heer Van Bennekom op het zeer bijzondere resultaat van deze eindexamens. Hij memoreerde in dit verband de moeilijkheden die overal in den lande zijn geweest. Die moei lijkheden zijn zelfs uitgegroeid tot een „Tweede-Kamerkwestie". De christelijke h.ba. voor Walcheren steekt wel erg gunstig bij het lande lijk gemiddelde af. Nu er hier en daar stemmen opgaan om het eind examen aan de kant te zetten en het al dan niet slagen van de kandida ten afhankelijk te stellen van de be slissingen van een lerarencommissie achtte de heer Van Bennekom het nodig om speciaal bij deze gelegen heid een pleidooi voor het behoud van het eindexamen te houden. „Het bezit van een diploma né gedaai examen zal meer voldoening schen ken dan het „krijgen" van een diplo ma aan het einde van de schooltijd", meende hij. „Ik zeg van harte „Ja!" tegen het eindexamen", aldus de t~ Van Bennekom. Mulo-examens te Goes Voor het in het „Schuttershof" te Goes afgenomen mulo-examen slaagden volgende kandidaten: Diploma B: de dames D. R. de Blaei Axel, S. J. Dieleman, Axel; P. van I laar. Axel, E. N. G. van Drongelen, Axel. D. L. Overdulve. Axel: en de neren C. W. Nooteboom, Zierikzee; M. J. de Bruijne, Colijnsplaat; L. Janse, Kats; N. C. Poortvliet, Kortgene; J. Vos, Kortge- ne; P. M. de Wild, Kats; J. J. Fiegen, Axel. Het diploma A behaalden de dames M. Metselaar, Goes; C. W. Zuijdweg, Yerse- ke; C. M. Balkenede, Kamperland; M. H. van Lieren. Wissenkerke; E. C. Scheele, Wissenkerke; L. A. Scherpenisse, Goes; N. de Vos, Zierikzee (m); N. Clarisse, Zierikzee <m); E. M. Hoek van Dijk, Wolphaartsdljk (m); L. N. Visser, We- melainge (m); H. J. Beuzenberg, Krui ningen (m); C. J. Cok, Kruiningen (m); J. L. F. Vlaming, Yerseke; D. A. J. Paauwe, Kruiningen; P. H. Filius, Wis senkerke; J. M. Dekker, Zierikzee; S. W. Riemens, Kamperland; A. J. Jansen, Kruiningen; H. C. Glerum, Yerseke; C. Trimpe Burger. Kloetinge (m); H. J. Pauw, Rilland-Bath. Afgewezen werden 10 kandidaten. De met (m) gemerkte kandidaten behaal den tevens het middenstandsdiploma. HAKENKRUISEN IN HANSWEERT De verloving van prinses Beatrix met Claus von Amsberg Is in Hansweert aan leiding geweest tot het bekladden var muren. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben onbekenden op een muurtje bij de Middensluis met teer een paar hakenkruisen geschilderd met de tekst „Heil Claus" en daaronder nog een keer „Klaus". Personeel van rijkswaterstaat heeft het muurtje weer schoongemaakt en de rijks politie te water onderzoekt de zaak. Vervolgens richtte hij zich speciaal tot degenen onder de geslaagden, die straks buiten de provincie gaan stu deren. „Zeeland heeft zjjn eigen ka der hard en hard nodig. Een gewest in ontwikkeling en met dynamiek heeft plaatsen voor top krachten te over". Hij pleitte vurig voor de te rugkeer van Zeeuwse afgestudeerden naar Zeeland. Aan het einde van zijn toespraak riep de heer Van Benne kom alle geslaagden bij zich en bood hun namens het bestuur een bijbel aan. Na de pauze sprak drs. H. Ste- geman, directeur van de school. Hij gaf een karakteristiek van de drie klassen. Hij zei bij dit afscheid tot zijn leerlingen dat ze in de periode na school de wereld tegemoet moe ten treden met een kritische én posi tieve instelling. Namens de ouders sprak de heer H. J. Schouwenaar, namens de geslaag den mejuffrouw Yvonne van Taten- hove, Henk Minderhoud, Giel Platje, Jan Bikker en Joop van Dijk. leerlingen boden tot slot van avond een prachtige koperen kande laar aan „om de rook in de leraren- kamer te verdrijven". De twaalfjarige Job van Donge uit Brul- nisse is woensdag verdronken, toen hij met een paar vriendjes aan het zwemmen was op de Krammerplaat aan de buiten zijde van de Grevelingendam. De jongen, die de zwemkunst slechts matig beheer ste. werd meegesleurd door de stroom toen hij in een kuil stapte. Zjjn vriendjes riepen om hulp, maar die kwam te laat. Gisteravond was het stoffelijk overschot nog niet gevonden. Men zou vanochtend om vier uur opnieuw gaan dreggen. Bromf ietsberij dster bij botsing gewond Een bromfietsberijdster uit Kloetinge is dinsdag bij een botsing in Goes gewond geraakt en naar het ziekenhuis „St.- Joanna" gebracht. De bestuurster, mej. L. F., kwam in de bocht van de Popu lierenstraat en de Lindenstraat in bot sing met een tegemoetkomende brom fiets, bestuurd door R. J. K. uit Vlissin- gen. Dat gebeurde 's morgens tegen elf uur. Hoe het ongeluk zich heeft toege dragen is nog niet duidelijk. „J. Henri Dunant" in Vlissingen Veel woorden en attenties De patiënten van het Rode Kruis-hospitaalsehip „J. Henri Dunant" hebben woensdag avond in Vlissingen niet te kla gen gehad over een gebrek aan belangstelling. Toen het zeven uur werd en de bezoekers wer den toegelaten begaven vele tientallen zich aan boord om kennissen en familieleden te be groeten. Maar er was niet alleen bezoek van familie en bekenden. Ook van de zijde van de ge meente Vlissingen, van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" en van de afdeling Vlissingen van het Rode Kruis waren er hartelijke woorden en attenties. Als eerste sprak de heer J. W. Hup- kes, voorzitter van de directie van „De Schelde". Htj maakte de aanwe zigen er op attent, dat de „J. Henry Dunant" op het grondgebied van „De Schelde" lag en wel tegenover het oude stadhuis. „Ik ben blij", aldus de heer Hupkes, „dat Vlissingen in de vaarroute is opgenomen. Vlissingen, een van de oudste steden van ons land. heeft toch wel een aparte sfeer als indus- striestad". De neer Hupkes wees de patiënten voorts op verschillende on derdelen van de werf en maakte hen er ook op attent, dat ze de volgende ven. „Dan kunt U zien. dat Viissin- fen zich uitbreidt", aldus de heer upkes. Personeelsleden van „De Schelde" boden hierna elk van de pa tiënten een porseleinen bakje met aan. Burgemeester rnr. B. Kolff, die ver gezeld was door de wethouders Cli. J. Giiissen Verschage en F. G. Smit en gemeentesecretaris J. W. Peters, zei blij te zijn, de „J. Henri Dunant" in Vlissingen te mogen begroeten. „U wordt door mooi weer beguns tigd", zei de burgemeester, „en ik hoop, dat dat zo zal blijven. Hierna vertelde burgemeester Kolff enkele historische bijzonderheden van het oude stadhuis. Namens de gemeente ontvingen d< patiënten een fruitmandje. Ook ir. G A. Kemper, voorzitter van de afde ling Vlissingen van het Rode Kruis sprak zijn vreugde uit over het be zoek van het schip. „Vooral ook, om dat er provinciegenoten aan boord zijn", aldus de heer Kemper. Namens de afdeling ontvingen de patiënten een doosje babbelaars en een prent briefkaart. Hierna maakte het gezelschap rondleiding over het schip, waarbij scheepsarts J. Stumphius voor de ex plicatie zorgde. De drumband van de marine zorgde op de wal voor de mu ziek. In de zalen zong de christelijke gemengde zangvereniging „Hosanna" uit Vlissingen. Burgemeester mr. B. Kolff heeft tijdens de toespraak, die hij hield aan boord van de „J. Henri Du nant" nog gezinspeeld op een even tuele verhuizing van het oude stad huis. „Er is ernstig sprake van een verplaatsing van het oude stadhuis", zei de burgemeester, „en dat zult U zich wel kunnen voor stellen, als U de prachtige gevel ziet". De burgemeester zei echter, dat de fondsen voor dit doei nog niet toereikend zijn, „het is dus nog niet voor elkaar", aldus Vlis- sings burgemeester. Het Nederlandse schip „Cameroen kust" (3413 brt.), dat dinsdagnacht, zoals gemeld, in aanvaring kwam met het Poolse schip „Marceli No- wotko" (6660 brt.) en daarbij een groot gat in het voorschip kreeg, is nog diezelfde nacht op eigen kracht naar haven Vlissingen-Oost gevaren. Daar is op de Scheldepoortwerf woensdagmiddag begonnen met re pareren van het ongeveer tien meter hoge gat, juist onder de waterlijn. De reparatie zal een week in beslag nemen. Daarna zal de Cameroenkust. die eigendom is van de Holland-! West-Afrika 1 ijnnaar zjjn thuisha ven. Rotterdam varen. De botsing ontstond ter hoogte van de Middensteenbankboei in het Oost- Het dertiende boekjaar van de stichting „Sport Steunt Zonneveld" zal de ge schiedenis in gaan als het jaar waarin de 100.000,werd volgemaakt. Een ton: bij elkaar geschraapt met acties die slechts een doel voor ogen hadden: vreugde te brengen in de inrichtingen „Zonneveld", „Ipenoord" in huize „De Berg" en hij „Kinderzorg'. Het was de firma A. Jobse te Middelburg, die woensdagavond tijdens een bijeenkomst in „De Eendracht' te Middelburg in aan wezigheid van vertegenwoordigers van de vier door de stichting geadopteerde instellingen de ton volmaakte door een bedrag van 1370,te overhandigen. Het was een bedrag van 735,uit de pot van de ter ziele gegane reisclub van de personeelsvereniging van het bedrijf wat werd verdubbeld door de firma zelf. Wel werd bij de aanbieding van dit be drag gevraagd 100 te reserveren voor aankoop van nieuwe shirts voor het oud Zeeuws elftal. Dit om de waardering tot uitdrukking te brengen voor de w:' waarop dit elftal er in slaagde geli bijeen te brengen voor de actie. Voorzitter Cor Westerweel nam deze avond een forse duik in de geschiedenis van de stichting Sport Steunt Zonneveld, die het eerste jaar 1638,verzamelde. Een bedrag dat vorig jaar 21.283,42 groot was! Volgens penningmeester Th. de Ruyter is het streefbedrag voor dit jaar niet minder dan 30.000. De heer Westerweel bracht hulde aan zijn „lin ker- en rechterhand", de heren de Ruy ter en W. P. Joziasse, waarvan de laat ste het secretariaat behartigt. Voorts memoreerde de heer Wester weel de activiteiten van de heer Har ry Plompen, die gedurende tien jaar in de functie van secretaris-penning- meester de belangen van „Sport Steunt Zonneveld" behartigde. „Wat deze man heeft gedaan weten we al lemaal", zo zei de voorzitter. De heer Westerweel deelde verder mee, dat op het eind van het jaar de geadopteer de instellingen het nodige zullen mer ken van het bereiken van de mijlpaal van een ton. „Op de volgende ton" liet de heer Wes terweel het in de bovenzaal van „De Eendracht" verzamelde gezelschap we ten, toen het glas werd geheven. Vol gens de penningmeester kan het berei ken van die volgende mijlpaal over Bij de foto: de heer A. Jobse gooit de enveloppe met geld in de ton, waarmee de 100.000,voor de stichting Sport Steunt Zonneveld xs volgemaakt. Foto P.Z.C.) jaar of vier reeds tegemoet worden ge zien. Het was de heer Joziasse, die tij dens de bijeenkomst wees op het belang loze werk van do leden van de stichting. „Wij doen het allemaal mot alle liefde en plezier". De neer W. J. L. de Groof van het zee hospitium Zonneveld, die ook namens de andere instellingen het woord voerde, zei ieder jaar weer versteld te staan over de energie die het bestuur van de stichting Sport Steunt Zonneveld aan de dag legt. Over de hoofden van deze men sen heen werd lof toegezwaaid aan sportverenigingen en particulieren die mee hielpen dit bedrag rond te maken. De heer W. Struiwigh bedankte namens het oud Zeeuws elftal voor de aanble- Geschenken van mevr. De Casembroot aan de provincie Mevrouw S. C. de Casembroot- barones se Van der Feltz heeft in een brief aan de provinciale staten van Zeeland een viertal schenkingen aan de provinci» daan, te weten: een schilderij van Vaarzen Morel, voorstellende de binnen komst van H. M. Koningin Wilhelmina te Ede in maart 1945, dat hangt in de benedenhal van de provinciale griffie, een houten liggend paard, aangeboden door de gezamenlijke Zeeuwse landbouw organisaties bij gelegenheid van de ope ning van de provinciale griffie op 17 mei 1960 en vervaardigd door mej. G. Rueb, een model van het 17e-eeuwse Zeeuwse vice-admiraalschlp „De Roode Leeuw", vervaardigd door de oud-kapi tein van de provinciale stoombootdiens ten in Zeeland, de heer J. de Vuyst en een scheepskompas (van de vroegere K. P.M.) in 1956 jhr. mr. De Casembroot en zijn echtgenote aangeboden door me vrouw Nieuwenhuijse-Babay als bewijs van dank voor de hulp aan de Hongaar se vluchtelingen. Brandweer Dreischor verdedigt Zeeuwse beker Wie tijdens een wandeling door Drei schor aan de Daniël Ockerssestraat een kijkje neemt in de brandweerkazerne, kan daar met eigen ogen waarnemen wat de vrijwillige brandweer van Drei schor de laatste jaren zo al gepresteerd heeft. Er staan daar in de prijzenkast van Dreischor's vrijwillige brandweer tientallen prijzen uitgestald. Behalve kampioen van Schouwen-Duiveland is het team uit Dreischor ook al diverse malen kampioen van Zeeland geweest. Vorig jaar opnieuw en toen werd te Mijdrecht deelgenomen aan de nationa le kampioenschappen, waar men als eer volle derde eindigde. Zaterdag 10 juli gaan de mannen uit Dreischor naar Goes om de vorig jaar veroverde wisselbeker te verdedigen. Be halve het team van Dreischor zullen ook Zierikzee II en Zierikzee I Schou wen-Duiveland gaan vertegenwoordi- gen. Thoolse vissersboot vond wrak van jacht Enige kilometers voor de kust tussen Katwijk en Noordwijk heeft de Thool se vissersboot „Johannes Cornells" woensdagmorgen het wrak van een zeilboot aangetroffen. De boot, waar van de masten waren gebroken, dreef onder water. De reddingboot „Bernard van Leer" uit Scheveningen voer uit om poolshoogte te nemen en te zoe ken naar eventuele overlevenden. In de loop van de middag keerde de „Bernard van Leer" met enig wrak hout in de Scheveningse haven terug. Overlevenden trof men niet aan. Later kwam vast te staan, dat de opvaren den reeds dinsdagmorgen door de reddingboot uit Stellendam veilig aan land waren gebracht. Volgens de schipper van de reddingboot was het een Engels echtpaar, waar van de vrouw uit Nederland afkom stig is. Het jacht, waarmee het echt paar een wereldreis wilde maken, was onderweg van de startplaats Ipswich in Engeland naar Rotterdam. Voor de Nederlandse kust raakte het in moeilijkheden en sloeg stuk. gat, juist nadat de loods voor het Nederlandse schip van boord was gegaan. De „Cameroenkust" was met zakken cement op weg van Ant werpen naar Amsterdam. Het Poolse schip Marceli Nowotko was geladen op weg naar Antwerpen. Het schip boorde zich met de voorsteven in het voorschip aan stuurboordzijde van de Cameroenkust. Er ontstond een v-vormig gat van tien meter hoogte en ongeveer drie meter diepte. Het begin ligt juist onder de waterlijn. De Cameroenkust maakte in ruim 1 water. Een laadboom op het voor schip werd verbogen. De Cameroen kust werd bovendien in de opbouw midscheeps geraakt. Na de botsing, die omstreeks één uur in de nacht ontstond, is het Poolse schip, dat geringe schade had, naar Antwerpen doorgevaren. De Came roenkust zette koers naar haven Vlissingen-Oost. De sleepboot Van Woelderen van de S.H.V. was daarbij stand-by" om Indien nodig assisten tie te verlenen. Op de werf van De Schelde in Vlis singen-Oost werd de schade opgeno men en de lading cement gelost. Het schip ligt in het Koning Willem I- dok. Op de foto: een blik op het openge reten voorschip van de Cameroen kust na de aanvaring. (Foto P.Z.C.) Stijgende lijn in produktie Zeeuwse confectiefabrieken De produktie van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken is blijkens een tussen tijdse bedrijfsmededeling in het eerste halfjaar van 1965 met 8 procent geste gen. Ondanks deze stijging was het niet mogelijk in het zo loon-intensieve bedrijf de verhoogde kosten geheel op te van gen. Daarnaast was het voorjaarsweer voor deze tak van industrie bepaald on gunstig, zodat de bruto winst ruim 10 procent beneden die van 1964 bleef. De orderportefeuille is thans gevuld tot medio oktober, hetgeen overeenkomt met voorgaande jaren. Het is op dit tijdstip nog te vroeg om een reële prognose voor geheel 1965 te geven, omdat de laatste maanden van het jaar hierop van grote invloed kunen zijn, aldus de directie. HET WEER IN EUROPA Londen, regenbui Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, regen Parijs, zwaar bewolkt Nice, onbewolkt M(Inchen. zwaar bewolkt Zürich. zwaar bewolkt G-enève, onweer Locarno, zwaar bewolkt Wenen, onbewolkt Innsbruck, licht bewolkt Rome, licht bewolkt Barcelona, licht bewolkt Madrid, onbewolkt Mallorca, zwaar bewolkt Lissabon, licht bewolkt 20 gr. 23 gr. 26 gr. 25 gr. 26 gr. 25 gr. 24 gr. 27 gr. 25 gr! ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. Dezelfde tempera turen ais gisteren of iets lagere. STRAND VER WACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Achter de buienstoring die vanmorgen over ons land naar het oosten trekt, draait de matige wind weer naar west tot noordwest. Later op de dag weer zonnige perioden. Temperatuur 15 tot 17 graden. Zeewater 16 graden. Vooruitzichten: Er komen wel opklarin gen voor, maar door de noordwestelijke zeewind blijft het voor juli nog belang rijk te koel. ZON EN MAAN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 2