FRANKRIJK VOORLOPIG NIET BIJ E.E.G.-0VERLEG Europese commissie „slechts oplossing door verder overleg" mmiïïM Engelse aankoop van vliegtuigen in V.S. b Bij concentraties van gemeenten ontbreekt teveel de periode van voorzorg Nederlandse ministers brengen vandaag verslag uit NA MISLUKKEN VAN BESPREKINGEN IN BRUSSEL: Rauwelijks ZUIDVIETNAMESE REGERING WIL LUCHTBRUG NAAR ZES STEDEN Russen en Joegoslaven zijn het eens Nederlandse reactie op onderscheiding voor dr. Conring 208e jaargang - no. 150 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 2 juli 1965 Adelaar van Toledo zonder vleagels Pagina 7 I. n4. 2078/3169. i C«n> 359300 rZ.C„ De Franse regering heeft gisteren in Parijs de toestand besproken, die door het mislukken van de onderhandelingen in Brussel is ont staan. De regeringswoordvoerder Peyrefitte verklaarde na afloop, dat de regering besloten heeft voor zichzelf de economische, poli tieke en juridische consequenties uit een en ander te trekken. Er kan voor het ogenblik geen sprake zijn van Franse deelneming aan nieuwe bijeenkomsten van de gemeenschappelijke markt te Brussel, aldus Peyrefitte. Hij betoogde, dat de crisis is ontstaan ondanks het feit dat de Franse delegatie voorstellen had gedaan om Frankrijk een deel van de fi nanciële lasten te laten dragen die voor bepaalde partners te groot waren geworden. Ook had Frankrijk voltooiing van de douane-unie voor industrieprodukten op 1 juli 1967 aanvaard. De Franse regering constateert, aldus Peyrefitte, dat de E.E.G. zich in een crisis bevindt die zoveel te ernstiger is, omdat het juist «net het oog op de finan ciële regelingen was dat de Franse re gering in januari 1962 het ingaan van de tweede etappe van het verdrag had aan vaard. En de beslissingen inzake de ge meenschappelijke graanprijs, in decem ber 1964, waren genomen in het licht van formele en hernieuwde verzekeringen volgens welke het financiële reglement volgens plan vó6r 30 juni 1965 zou wor den voltooid. „Alles staat nu op een dood punt....", aldus Peyrefitte. Men zal moe ten wachten tot dè Franse regering haar conclusies heeft getrokken. Daarom zal er geen sprake van Franse deelneming aan de bijeenkomst van de E.E.G.-minls- ters aan het eind van de maand In Rms- sel kunnen zijn. Kans op oplossing „Indien niet te lang wordt gewacht acht ik voldoende kans aanwezig voor een oplossing van de moeilijkheden in de Europese Economische Gemeen schap, die zijn gerezen over de ge meenschappelijke financiering van het landbouwbeleid". Dit heeft de voorzitter van de uitvoe rende commissie van de E.E.G., prof. W. Hallstein, gistermiddag op een persconferentie in Brussel verklaard. HQ weigerde te bevestigen dat er een ernstige crisis is ontstaan in de „zes", zoals de Franse minister van buitenland se zaken Couve de Murville woensdag nacht na het mislukken van de bespre kingen in de E.E.G.-ministerraad heeft verklaard. Evenmin wilde hij ingaan op vragen over de consequenties van het Franse besluit om de ministerraad van de E.E.G., aan het einde van deze maand, niet bij te wonen. .Ik houd niet van gro te woorden", zei prof. Hallstein slechts. Wel kondigde hy aan dat de Europese commissie zal onderzoeken of er „aan leiding" is haar voorstellen, waarover de Impasse is ontstaan, te herzien. „Halverwege' Hallstein betoogde dat de ministerraad van de E.E.G. woensdagnacht „halver wege" was gevorderd op de weg naar een akkoord over de voltooiing van de gemeenschappelijke markt, de financie ring van het landbouwbeleid, het instel len van een Europese schatkist met eigen inkomsten en de versterking van de bud gettaire controlebevoegdheden van het Europese parlement. „Men had echter de tijd, nodig voor het bereiken van een overeenkomst, onderschat". De voorzitter van de Europese uitvoe rende commissie voegde hieraan toe, dat Ir. M. A. Geuze heeft in zijn functie van voorzitter van de Z.L.M. de gro te S-jaarlijkse tentoonstelling van deze maatschappij donderdagmor gen in Axel op originele tcijze ge opend. Met een enorme sleutel bracht hij de Z.L.M.-vlag tot ont plooiing. Op de foto: ir. Geuze tij dens het verrichten van de plechtig heid. (Foto P.Z.C.) het woensdagnacht „niet mogelijk was gezien de stand van de onderhandelin gen, vast te stellen dat een akkoord mogelijk was". Hij had het dan ook een juistere conclusie geacht „de klok stil te zetten', waardoor liet mogelijk was ge weest verder te overleggen, zonder dat men aan de datum van 1 juli was gebon den en zoals enkele jaren geleden reeds in de E.E.G. is gebeurd. Verslag De ministers Luns en Biesheuvel zul len vandaag in het kabinet verslag over hun Brusselse ervaringen uit brengen en volgende week de Twee de Kamer inlichten. In goedingelichte Haagse kringen verklaarde men gistermiddag, dat de E.E.G. zich in de ernstigste crisis se dert het afbreken van de onderhande lingen met Engeland bevindt. Notitie gevraagd De voorzitter van de Tweede Kamer zal. op verzoek van de voorzitter van de P.v.d.A.-fractie, dra. G. M. Nederhorst, aan minister Luns een .informatieve no titie" vragen, waarin de Kamer zal wor den ingelicht over het verloop van zaken met betrekking tot de in de nacht van woensdag op donderdag te Brussel be ëindigde besprekingen over Europese vraagstukken. Drs. Nederhorst, die zijn verzoek deed (Zie slot pag. 3 kol3) Duitse medaille met beeldenaar prinses Beatrix De munt te Karlsruhe zal de ko mende weken «sen medaille slaan met de beeldenaar van prinses Beatrix. De medaille zal bestaan uit dukaatgoud. Aan de voorzijde komt de afbeelding van de kroon prinses, aan de achterkant het wapen van Oranje met de inscrip tie ,,ter herinnering aan uw ver loving met de heer Claus von Amsberg". De medaille zal in sleehts beperkte hoeveelheden ten verkoop worden aangclHxien en 145 mark kosten. Koninklijk bezoek aan Leiden Gisteravond hebben negen leden van de koninklijke familie een bezoek gebracht aan Lelden, waar op het ogenblik fees ten gehouden worden ter gelegenheid van het 81ste lustrum van de Leldse universiteit. Tegen half zes arriveerden bij de stu dentensociëteit Minerva, koningin Julia na, prins Bcrnhard, prinses Beatrix en haar verloofde Claus von Amsberg. prin ses Irene en haar echtgenoot prins Hugo, prinses Margriet en haar verloofde Pie- ter van Vollenhoven en prinses Chris tina. Zij hebben, na in de conversatlezaal ont vangen te zijn door het collegium en het bestuur van de sociëteit, In de colle giumskamer gedineerd Daarna begaf net gezelschap zich met auto's naar het academiegebouw op het Rapenburg, waar de autoriteiten van de universiteit, het gemeentebestuur, de lustrumcom missie en andere Instanties aan de ko ninklijke gasten werden voorgesteld. Nadat zij zich daar geruime tijd onge dwongen hadden onderhouden met de organisatoren van het lustrum, bega ven de koninklijke gasten zich te voet van de academie naar het Pieterskerk- plein, waar het lustrumspel Tijl Uilen spiegel. geach reven door Hugo Claus, werd opgevoerd. Ir. Geuze heeft gisteren tijdens 'ie alge mene vergadering van de Z.L.M. gewe zen op een aangelegenheid, die in Zee land 'ie laatste tijd sterk de aandacht heeft getrokken de gang van zaken bij de gemeentelijke herindeling. De hier ge volgde werkwijze verloopt vaak zoals de heer Geuze het noemde ..wat rau- weigks". Hg geloofde, dat de periode van „voorzorg" te veel ontbreekt. Deze benadering door de Z.L .M.-voorzitter stoelt niet - - daarop moet wel de aan dacht worden gevestigd cj> juridische id op rnerise- wet schrijft een procedure voor en de instanties. die aan 'leze procedure deelnemen, zorgen er heus wei voor. dat de bh de wet ge stelde regelen en voorschriften worden opgevolgd. Formeel zijn er dus geen ver wijten te maken. Maar op de buiten staander in dit geval: e«« zeer be langstellende buitenstaander maakt daze procedure een indruk die nu met „rauwelijks" is omschreven. gronden, maar is i PLAATSEN GEÏSOLEERD DOOR DE VIETCONG N oord-V ietnam zal vredesmissie Op de grote stille heide nabij El- speet heerste donderdagochtend vrij weinig rust. Negen schapen scheerders waren er nl. bezig met het scheren van de kudden scha pen. Onder hen was een vrouw, die nauwgezet haar werk deed, onder de toekijkende blik van enkele an dere dames. GEVECHTS- EN TRANSPORTVLIEGTUIGEN Besprekingen zijn reeds afgesloten Engeland zal in de Verenigde Sta ten gevechtsvliegtuigen van het type „Phantom" en transportvlieg tuigen van het type Cl 30 „Hercu les" kopen, zo heeft de Britse re gering gisteren in Londen bekend gemaakt. Deze plannen, die door het ministerie van luchtvaart zyn onthuld, passen in het kader van de pogingen die de Britse regering doet om de uitgaven in de mi litaire sector zo veel mogelijk te druk ken. In verband hiermee heeft de socia listische regering van premier Wilson eerder dit jaar al bekendgemaakt eigen ontwikkelingsprojecten voor jacht- en transportvliegtuigen te zullen laten Het ministerie van luchtvaart heeft nog niet bekendgemaakt hoeveel Ameri kaanse vliegtuigen zullen worden aan geschaft evenmin is iets naders bekend geworden omtrent de kosten van de order. De „Phantom", die in dienst zal worden gesteld by de Britse marine en bij de R.A.F., wordt uitgerust met Britse Rolls Royce-straalmotoren. Voorts zouden de Britten overwegen de Amerikaanse F-lll aan te schaf fen als toekomstige vervanger van de ..Phantom". Hiermee zou dit toe stel de plaats innemen van de Britse TSR-2, waarvan de ontwikkeling werd gestaakt in het kader van de economische sanering. Volgens de bekendmaking die door het ministerie voor luchtvaart is uitgege ven zijn de „besprekingen met de Ame rikaanse regering over de eerste aan koop van vliegtuigen van het type F4K en F4M „Phantom", respectievelijk voor de marine en de luchtmacht en vliegtui gen van het type C-130 „Hercules" voor de luchtmacht afgesloten". Ter gelegenheid van het bezoek dat pre sident Tito van -Joego-Slavië aan de Sowjet-Unie heeft gebracht, is gisteren een gemeenschappelijke Russische-Joe goslavische verklaring uitgegeven, waarin onder meer wordt gezegd dat by de gevoerde besprekingen de Sow- iet-Unie en Joegoslavië de gelijkheid of Dijna-gelijkheid van opvatting inzake de basisproblemen der internationale situa tie hebben herhaald. Beide landen zijn bezorgd over het slechter worden van de internationale situatie, als gevolg van hun imperialis tische posities door agressie en inter ventie tegen de onafhankelijkheid van de volkeren en de territoriale onschend baarheid van een aantal landen. In de verklaring wordt het Amerikaanse optreden in Zuid-Vietnam veroordeeld en een onmiddellijke beëindiging van de militaire operaties tegen de democrati sche republiek Vietnam geëist. Beide landen steunen ten volle de eis van het volk der Dominicaanse republiek tot onmiddellijke terugtrekking der Ameri kaanse troepen en beëindiging van bui tenlandse inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van dat land. Anti-Cubaanse maatregel in Algiers sloten, aldus berichtte „A.P.S.", het gerijnse persbureau. De sluiting is het gevolg van het publi ceren van een tekst „beledigend voor de Algerijnse revolutie", aldus A.P.S. Het betreft de tekst van de rede die de pre mier Fidel Castro van Cuba onlangs heeft gehouden, en waarin hij de afzet ting van Achmed Ben Bella veroor deelde. Castro heeft zijn ambassadeur in Alge rije dinsdag teruggeroepen. De Cubaan se zaagelastigde in Algiers, Oscar Ora- rnas. was in het kantoor van „Prensa Latina" toen de Algerijnse politie de sluiting kwam bevelen. niet ontvangen De Zuidvietnamese regering heeft de V.S. gisteren gevraagd een luchtbrug in te stellen naar zes belangrijke steden die zijn geïso leerd door de Vietcong. De Zuidvietnamese minister van handel en financiën. Troeong Thi Ton. deelde wn verslaggever van ï'nited Pres* In ternational mee, dat het verzoek om de luchtbrug in te stellen werd gericht tot generaal William C. Westmoreland, de bevelhebber van de Amerikaanse strijd krachten in Vietnam. Hij zei dat West- moreland had beloofd het vraagstuk on middellijk te bestuderen. De luchtbrug zou Saigon onder meer moeten verbinden met Da Lat, Phan Thiet, Nha Trang, Kwang Ngai en Da Nang. De laatstgenoemde vier steden liggen aan de kust. De spoor- en weg verbindingen met Kwang Ngai en Da Nang zijn sedert november van het ver leden jaar verbroken, de verbindingen met Nha Trang en Phan Thiet werden i een paar weken geleden door de commu-1 nisten afgesneden. Da Lat ligt in de bergen, ruim 230 kilometer ten noord oosten van Saigon. Mariniers Meer dan 600 Amerikaanse mari niers zijn gisteren in Qui Non aan land gegaan om te helpen de streek rondom de 290 kilometer bezuiden Da Nang gelegen stad te verdedigen. Zij zullen ook hulp verlenen aan Zuid vietnamese militairen, die in de cen trale hooglanden te kampen hebben met een offensief van de Vietcong. Zuidvietnamese militairen Ln het gebied, die zich wisten te bevrijden uit een hin derlaag van de Vietcong. doodden woensdag 123 guerrillastrijders. BIJ het treffen kwamen 37 Zuidvietnamezen en vier Amerikanen om het leven. Xoord-Vietnam is niet van plan de tjj- dens de conferentie van gemeentepre- miere In het leven geroepen vredesmis sie te ontvangen. Dit werd gisteren door radio-Hanoi omgeroepen. Wij nemen aan, dat deze indruk mede is ontstaan door 'ie wrijfpunten van de laatste weken in Zeeuwseh-Vlaande ren. Er kan daar. zoals men in de raada- vcralagen heeft kunnen lezen, vrijwel geen raadsvergadering worden gehouden of er wordt gesproken over kortsluiting tussen Gedeputeerde Staten enerzijds en de gemeentebesturen anderzijds Deze kortsluiting is ontstaan doordat het col lege van gedeputeerden een voorstel bij de minister van binnenlandse zaken heeft ingediend voor 'Ie herindeling van Zeeuwsch-Vlaarwleren. dat sterk afwijkt van het oorspronkelijke, dat in <V raden onderwerp van study en bespreking is few eest. Dit voorstel Is naar buiten ge- omen. is gepubliceerd in enkele kran ten en daardoor is 'ie situatie ontstaan, dat 'ie gemeentebesturen in de krant hebben gelezen hoe gedeputeerden ovei een en ander denken, terwijl ze zelf later een brief van één of twee regels ontvingen, houdende uitsluitend de me dedeling. dat het voorstel bij de minis ter was ingediend. Om nu geen misver standen te krijgen achten we, voor we verder gaan, ons verplicht op enkele punten te wjjzen. In de eerste plaats Is de houding van Gede puteerde Staten for meel volkomen ln or- I de. er is géén speld f^antlijn De burgemeester van Groningen de heer J. J. A. Berger, heeft gisteren aan Journalisten meegedeeld dat minister -uns (buitenlandse zaken) de Neder landse ambassade in Bonn heeft ge vraagd de aandacht van de Duitse re gering te vestigen op het oorlogsverle den van dr. Conring, destijds gevolmach tigde in Groningen van rijkscommissa ris Seyss Inquart, en om gevoelens van ernstige teleurstelling en bevreemding tot uitdrukking te brengen over de on derscheiding, het grootkruis van ver dienste, die dr. Conring onlangs heeft gekregen „wegens bijzondere verdien sten voor de Duitse bondsrepubliek" als lid van de Bondsdag, De burgemeester vertelde dat minister Luns dit heeft; meegedeeld in een brief aan de commis-j saris der koningin in Groningen mr, C. L. W. Fock. Bij het bezoek van minis ter Bogaers aan Groningen op 19 juni hebben het provinciaal bestuur en het gemeentebestuur van Groningen metl hem over deze onderscheiding voor dr.; Conring gesproken. Mr. Fock heeft zich daarna tot de minister van buiten landse zaken gewend. TWEEDE KAMER BEGINT DINSDAG AAN NOTA OVER OMROEPBESTEL (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer zal volgende week dinsdag beginnen met de openbare be handeling van de nota van minister Vrolyk over het omroepbestel, mits dan het eindverslag van de schriftelijke voorbereiding zal zijn verschenen. De Kamer nam gisteren dit besluit op voor stel van de voorzitter, mr. Van ThieL Prins Bernhard reikte zilveren anjers 1965 uit Prins Bernhard heeft gistermor gen in het gebouw" van de Alge mene Bank Nederland te Amster dam als regent van het Prins Bernhard Fonds aan drie Neder landers de .zilveren anjer 1965" uitgereikt. Deze onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan hen, die zich op cultureel gebied bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. De „anjer" viel dit jaar ten deel aan de 72-jarige incas seerder A. I*. M. Lafeber uit Gouda, de 63-jarige kolonel b.d. C'. J. van Waning uit Reeuwijk en de 75-jarige jonkheer F. J. E. van Lennep uit Amsterdam. De plechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal genodigden, onder wie de minister van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk. mr. M. Vrolijk, de burge meester van Reeuwijk. jhr. W. H. D. Quarles van Ufford, diens ambtgenoot van Gouda. mr. R. M. van Reenen, de gemeentesecreta ris van Amsterdam, mr. J. C. van den Berg, en de professoren mr J. v. d. Hoeven en dr. R. Schippers, rectores magnifici van resp de universiteit van Amsterdam en de Vrije Universiteit. De heer Lafeber ontving de on derscheiding voor zijn tweedelig standaardwerk over het Goudse dialect, dat in de gronden van verlening een „unieke prestatie" wordt genoemd. Kolonel Van Wa- nine kreeg de anier voor zijn in stelling van het ..Stamboek ronde en platbodemjachten". een „ver rassend geslaagd initiatief tot be houd van deze oer-Nederlandsp scheepstvpen". Destijds heeft prinses Beatrix als eigenares van de Lemster aak „De Groene Draeck" het beschermvrouwschap van het stamboek op zich geno men. Jonkheer Van Lennen werd onderscheiden wegens zijn ver diensten als chronioueur van de „Petite histoire" van een belang rijke bevolkingsvroen uit het ver leden in zfln Honderd iaar har. tekamp" en ..Late reo-«nten" «n voorts van ziin activiteiten ais be. Stuurder van tal van culturele ver enigingen de tweede plaats heeft het publiceren van de bewuste gegevens nooit in de bedoeling gelegen. Dat het niettemin toch Is gebeurd mag men hot college als geheel niet verwijten: de pu- I blikaiie is me<le een gevolg van Jour nalistieke speurzin en combinatievermo- gen. Het gaat dus niet aan. gedeputeer den verwijten te doen omdat zij gedaan hebben wat zij behoorden te doen. Maar daartegen richtte het verwijt van de heer Geuze zich ook niet - - ais we hem althans goed hebben begrepen. Zijn kritiek wellicht een te zwaar woord voor zijn goed bedoelde opmer king) betrof het ontbreken van wat men zou kunnen noemen - menselijke communicatie rond de herindelingsplan nen. Die kritiek nu is naar ons gevoel juist. De procedure van herindeling be weegt zich namelijk in grote trekken tus sen instanties, niet tussen mensen. Welis waar spreken in die instanties mensen hun mening uit over de plannen, maar diegenen om wie het gaat de bestuur den komen er voLsterkt niet aan te pas. Hier en daar wordt een herinde lingsplan nog wel eens besproken in het kader van een politieke partij, maar er is geen sprake van een werkelijk mense lijke communicatie, van „voorzorg", zo als de heer Geuze dat noemde. Hét Is en blijft een procedure, een proces volgens vaste regels. De grote vraag is nu: hoe die voorzorg te bereiken" Zodra bijvoort>eeld eer. provinciaal bestuur de mensen in kleine gemeenten zou willen inlichten, begin nen onmiddellijk staatsrechtelijke ver houdingen een rol te spelen: het is niet ln de eerste plaats de taak van een pro vinciaal bestuur bijeenkomsten te hou den voor de inwoners van bij herinde ling betrokken gemeenten. De gemeente besturen dan? De meeste zijn bij voor baat al tegen: zij zijn naar ons gevoel allerminst de aangewezen instanties om te vertellen welke overwegingen Gede puteerde Staten hebben bezield by het samenstellen van hun plannen. De heer Geuze heeft gisteren vergeiykingen ge maakt met de procedure van een ruil verkaveling. waar wél aan voorzorg wordt gedaan. Het is een aantrekkelijke vergelijking, maar zij gaat mank in zo verre. dat de verkaveling zich voor een groot deel in de privaatrechtelqke sfeer afspeelt. Met de herindeling gemeenten is dat niet het geval, met allé gevolgen van dien de publieke sfeer kent veel meer haken en ogen en competentie kwesties. We geloven, dat de beste op lossing voor dit probleem ligt ln activi teiten van politieke partijen." Zy zyn be langhebbend. maar kunnen tevens vrije lijk spreken over deze kwesties. Voor het provinciaal bestuur zou er dan een taak liggen ten opzichte van de voor lichting: men zou wellicht sprekers uit de ambteiyke sfeer ter beschikking kun nen stellen om van voorlichting te die nen, zonder dat deze sprekers overigens ln discussie mogen treden Maar het blijft een zaak met hachelijke kanten. Wel zou men er ln leder geval voor kun nen zorgen, dat er geen ontevreden hou ding by de gemeentebesturen ontstaat, zoals nu in Zeeuwsch-Vlaanderen het ge val is. Er is openheid nodig. Het ont breken d"ervan in de laatste fase heeft een duidelijke kortsluiting veroorzaakt, heeft er mede toe geleid dat nu het woord „rauwelijks" is uitgesproken. Ir. M. A. Geuze op Z.L.M.-vergadering te Axel Bij ruimtelijke ordening niet formalistisch te werk gaan Bij alle motivering die men kan aanvoeren voor de concentratie van gemeenten is het ons opge vallen, dat de gevolgde werk wijze wat rauwelijks verloopt. zo verklaarde de algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, gisteren in zijn openingsrede voor de algemene vergadering in ,,'t Centrum" te Axel. En hij maakte daarbij een vergelijking met de voorberei ding van een andere ingrijpen de operatie, die van een ruilver kaveling. Daar kent men de pe riodes van voorzorg, van zorg en van nazorg. Bij de gemeen teconcentratie ontbreekt naar de mening van ir. Geuze teveel de periode van voorzorg. Uit dien hoofde acht hij radica le stemverschuivingen bij ver kiezingen niet alleen denkbaar, maar verklaarbaar. Het voert z.L terug tot de onvrede. „Zij die regeren willen en die daarbij niet of weinig rekening willen hou den met de o.l. volstrekte noodzaak van begeleiding van dit soort grote verontrusting brengende ingrepen, zullen zich toch waarachtig niet mo gen verbazen dat het hoofdstuk radi calisering meer stemmen op zijn boekje noteert", zo ging ir. Geuze verder. „Dit geldt", zo zei hij, ook sterk voor de sector waar overheid en burger en bedrijfsleven elkaar in toenemende mate ontmoeten, die tan de i-uimtelyke ordening. In dit deli cate wespennet zal van boven af met de grootste omzichtigheid, soepelheid en veel overleg opgetreden moeten worden Een menselijke benadering zal de voorkeur moeten hebben bo ven formalistisch handelen De over heid en zijn vertegenwoordigers, in het bijzonder de planologen, zulb-n naar de mening van de Z.I. M.-voor zitter, de psychologische zijden van deze vraagstukken niet uit de weg mogen gaan. Ir. Geuze had ditmaal zyn openings rede in het teken van het begrip (Zie slot pag. 9 kol. 6)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1