PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT UITSPRAAK REGERING OVER UITKERING-INEENS Marinierskapel besloot de eerste Beneluxdag Standpunt zal niet beslissend zijn voor de vakbeweging Goede diensten van Gemenebest-premiers in kwestie-Vietnam Stichting kon het weer niet eens worden BINNEN EEN WEEK STANDPUNT VAN REGERING BEKEND Zakelijk Op Borneo zeventien Indonesiërs gedood bij gevecht KABINET BESPREEKT VANDAAG VERLOVING PRINSES BEATRIX Spoed Laatste woord in 1962? Maatregelen tegen Zuid-Afrika bepleit 208e jaargang - no. 138 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN DlractUi F. na J* Void., F. B. don Boer on W. do Postor. Hooldrodactioi W. Loorlouwor on G. A. do Kok 0 Abonncn» Walstraot SB-SO, tol. 2355 (b.#.«. rod. 3508, adv. 1647/3643), Mlddolburs, Markt 51, tol. 3841, (b.s s. rod. 2078/1169. a rod. tol. 2423, adm. tol. 2094. 0 Adv. prijs 34 cant per mm. Minimum por adv. 5,10. Inseiondon mododellngen 21,; x tarlot. nco por post ƒ10,por kvr I. red. 7853. adv. 5213), Oostburi i. ƒ1,75). „Brieven bureau van Vrijdag 18 juni 1965 Juwelendieven liepen tegen de lamp Pagina 3 (Van onze Haagse redactie) De stichting van de Arbeid kon het gisteren weer niet eens worden over een uitkering-ineens. Minister Veldkamp, die aan de bespre kingen deelnam, verklaarde na afloop, dat hij de kwestie thans in de ministerraad zou brengen. De minister verwachtte binnen een week het standpunt van de regering te kunnen mededelen. Het ziet er echter naat uit, dat de strijd om de uitkering-ineens verplaatst zal worden naar de bedrijsftakken. Een zichtbaar teleurgestelde drs D. Roemers, de werknemersvoorzitter van de Stichting van de Ar beid, deelde namelijk na de besprekingen mede, dat de vakcen trales de regering en de werkgevers er met nadruk op hebben ge wezen, dat zij bereid zijn het standpunt van de regering af te wach ten, maar dat dit standpunt niet beslissend zal zijn voor de vak beweging. Slagers slachtten clandestien aantal gestolen koeien De rijksrecherche heeft aangehouden de 1 n rï O*P filüffo. Van V ai..na nvnaann. 35-jarige slager Van E., diens vroegere 18-jarige bediende De J. en de 28-jarige bouwvakarbeider K„ allen uit Goirle, „Wy hebben gezegd", aldus de heer Roemers, „dat wij het standpunt van de regering zullen afwachten, maar dat wij daarna onze aangesloten organisa ties zullen adviseren de onderhandelin gen in de bedryfstakken te openen op basis van ons standpunt". Dit standpunt van de vakcentrales, dat zij op woensdag 9 juni jl., in de verga dering van de Stichting van de Arbeid bekendmaakte en sedertdien niet is ge wijzigd, luidt: een vergunning (geen verplichting) voor een uitkering-ineens van 2 procent met een minimum van 125 gulden; een vakantieb'üslag van 8 pro cent op de kinderbijslagen, die In juli worden uitbetaald: eventueel betaling van de uitkering-ineens in twee gedeel ten in die bedrijfstakken, waar de reali sering van de uitkering liquldlteitsmoel- ïykheden tot gevolg zou hebben. H'erfegecers:3 standpunten Het interne beraad van de werkgevers sinds 9 juni had geen oplossing gebracht voor hun verdeeldheid. Wilden zij vo rige week niet officieel verklaren wat hen gescheiden hield, gisteren werd meer open kaart gespeeld. Drie standpunten werden bekend: het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, dat ongeveer 65 procent van de Industriële werkgevers om vat, wilde ln nauw overleg met het Verbond van Nederlandse Werk gevers niet meer geven dan 1 pro cent; de twee confessionele werkgeversor ganisaties, te weten het Katholiek Werkgeversverbond en het Verbond van Protestants-Christelijke Werk gevers, bij welke organisaties onge veer 35 procent van de industriële werkgevers zijn aangesloten, waren bereid tot een uitkering-ineens van 2 procent, mits de vakcentrales hun eisen van een minimum van 125 gul den en van verhoging van de kinder bijslag lieten vallen; de centrale landbouw- en midden standsorganisaties wilden helemaal geen uitkering-ineens. Ir. J. Bos ma vertolkte het standpunt van het C.S.W.V., volgens hetwelk een uitkering-ineens uit een oogpunt van beleidsoverwegingen verstandig zou zijn, maar dat de uitkering be perkt moest blijven tot 1 procent. Er zijn bedrijfstakken waar het goed gaat en die daarom 2 procent zouden kunnen geven, maar er zijn ook be drijfstakken, waar de situatie niet zo rooskleurig is. Het C.S.W.V. meende met de belangen van de laatste groep rekening te moeten houden. Vandaar, dat we tot 1 procent zijn ge komen. Dat de uitkering een vergunning en geen verplichting zou zijn, was vol gens lr. Bos ma alleen maar theorie. Door de gespannen situatie op de ar beidsmarkt worden de werkgevers toch gedwongen het maximum te geven. alsmede de 32-jarige slagersknecht Van K. uit Kaatsheuvel. Zjj hebben bekend gezamenlijk dan wel in kleine groepjes in totaal acht koeien te hebben gestoien uit weilanden in Oosterhout, Middel- beers. Moergestel, Gilze, Hilvarenbeek en Goirle. Slager Van E. heeft de dieren geslacht en net vlees in de handel gebracht, na dat dit door keurmeesters van de vlees keuringsdienst in het district Tilburg was gekeurd en van een stempel voor zien. Daarbij is bewust of onbewust een fout gemaakt door de keurmeester, die het vlees eerst keurde, nadat het dier was geslacht, hetgeen in strijd is met de voorschriften. Deze handelwijze vormde een dusdanige bedreiging voor de volks gezondheid, dat de procureur-generaal Ie rijksrecherche met een nader onder zoek heeft belast omtrent de gedragin gen van de betrokken keurmeester. Het viertal arrestanten is voorgeleid aan de officier van justitie in Breda. Zinvol offer Mr- P. M. H. van Boven, de voorzitter van het Katholiek Werkgeversverbond, verklaarde mede namens zijn collega, de heer H. H. Wemmers van het P.C.W.V., dat de confessionele werkgeversorgani saties allerminst staan te trappelen om een uitkering-ineens van 2 procent te geven. Ook in onze kring zjjn er veel ondernemingen voor wie een uitkering van 2 procent een „heel zwaar offer" be tekent. De confessionele werkgevers wil len dit offer echter brengen omdat daar door de samenwerking in de Stichting van de Arbeid wordt gediend. Wij zijn voor voortzetting van een vertrouwvol beraad in de stichting tussen werkge vers en werknemers", aldus mr. Van Boven. De confessionele organisaties hebben zich gedistancieerd van de 125 gulden minimum, omdat anders weer een nieuw minimumloon zou worden ingevoerd. Verhoging van de kinderbijslag moest naar de mening van de confessionele werkgevers als technisch probleem los gemaakt worden van de uitkering-in eens. De confessionele organisaties heb ben geen kritiek op de houding van het C.S.W-V, omdat iedereen zijn eigen ver antwoordelijkheid heeft. Mr. Van Boven betreurde het intussen zeer, dat het niet gelukt is de werkgevers tot een zind standpunt te brengen. Zelfstandigen Drs. J. P. de Hey verdedigde de hou ding van de landbouw- en midden- „NAGAAN OF VREDESCONFERENTIE MOGELIJK IS" Op de conferentie van de leiders van de Britse Gemenebestlanden, die in Londen gehouden wordt, is gisteren besloten een speciale missie namens het Gemenebest contact te laten opnemen met de regeringen die het meest te maken hebben met het vraagstuk-Vietnam. Deze mis sie zal moeten nagaan of een vredesconferentie mogelijk is. MISSIE NAAR PEKING, MOSKOU, HANOI, SAIGON EN WASHINGTON Premier Wilson van Engeland zal aan het hoofd staan van de missie, waarvan voorts deel zullen uitmaken de president van Ghana en de premiers van Nigeria, Trinidad, Tobago en Ceylon. Het reis schema en de datuni van vertrek van de missie zijn nog niet vastgesteld. De vjjf regeringsleiders zullen sanien rel- 7.en. Do missie Is van plan naar Peking, Moskou, Hanoi, Saigon, Washington en de V.N'. In New Vork te gaan. Men ver wacht dat de vyf staatslieden hun i zullen beginnen kort na liet einde de topconferentie van Afrikaanse Aziatische landen fn Algiers. President Johnson, die van tevoren op de hoogte was gesteld van het plan tot vorming van de missie, heeft hieraan z(jn goedkeuring gegeven. Diplomatieke waarnemers in Londen menen dat het moeilijk voor Peking en Hanoi zal zijn de missie te negeren ge zien het feit dat staatslieden van ver schillend ras. die samen een kwart van de wereldbevolking vertegenwoordigen deel uitmaken van ae missie. Niet met Vietcong Amerikaanse functionarissen hebben te verstaan gegeven, dat zo de Ver enigde Staten al belangrijke conces sies zouden willen doen om een re geling in Vietnam tot stand te bren gen, hlerb(j niet het aangaan van on derhandelingen met de Vietcong is begrepen. Van dezelfde zijde is verder meegedeeld, dat een nieuwe pauze ln de Amerikaanse bombardementen van N oord Vietnamese doelen op het ogenblik niet in de be doeling ligt. maar de mogelijkheid hier van ln de toekomst achtte men even min uitgesloten. De Britse minister van buitenlandse za ken, Stewart, heeft woensdagavond ge zegd, dat Engeland wil toestemmen in deelneming van de Vietcong aan vre desbesprekingen, als z(j deel uit maakt van de Noordvietna.niese delegatie. Luchtgevecht standsorganisaties. Uitgangspunt voor deze organisaties is geweest het zesde economisch rapport van de S.E.R., waarin wordt gezegd, dat er op zichzelf geen ruimte is voor ver dere kostenstyging. Als alles gunstig blijft gaan, dan biyven de „overige" inkomens, dat zijn de inkomens van de boeren en de middenstanders, ge- Iyk. Mochten de uitkomsten van onze economie gunstiger worden, dan zou den de vruchten daarvan volgens drs. De Hey ten goede mopten komen aan de kleine zelfstandigen- Ook vond drs. De Heij het onverstandig e«i bestedingsimpuls te scheppen van 600 miljoen gulden (1 procent loonsver- (Zie slot pag. 12 kol. 4) ONDERZOEK NAAR DOOD VIERJARIG MEISJE D'. De justitie stelt een onderzoek in naar de dood van een vierjarig meisje in Waarland (N.H.). Het kind, een doch-j tertje van de tuinder S., begon gister-1 middag van tafel erg vreemd te doen.1 Een arts liet haar overbrengen naar een ziekenhuis in Alkmaar, waar men denkt aan vergiftiging. Een uur na aankomst is het meisje daar overleden. Een patrouille van de Australische ex peditionaire macht in Noord-Borueo heeft dinsdag jl. een groep Indonesische gueniliastryders verrast die poogden over de grens te komen. Zeventien Indo nesiërs kwamen in het gevecht om het leven. De rest trok zich met verschelde- gewonden terug. Een militaire woordvoerder die dit in Koetsjing be kendmaakte, zei dat een andere groep Indonesiërs ook zware verliezen waren toegebracht". President Soekarno heeft de militaire bevelhebbers van Sumatra en Borneo verstrekkende bevoegdheden gegeven in verband met het conflict met Maleisië. Zo mogen zij, indien noodzakelijk, fa brieken sluiten, verkeer stilleggen en censuur instellen. een conferentie van bevelhebbers van de Indonesische marine in Djakarta ge last, dat het vuur moet worden geopend op buitenlandse oorlogsschepen wanneer deze de Indonesische territoriale wate ren binnenvaren en weigeren te reage ren op waarschuwingsschoten, zo meld de het persbureau Antara. Het Indone sische staatshoofd zei tevens, dat de im perialistische plannen tot ondermijning van de Indonesische revolutie uit de doe ken worden gedaan in documenten die in het bezit van de Indonesische autori teiten waren gekomen na de bestorming van de Britse ambassade in Djakarta (in september 1963) door een menigte Indonesiërs. MR. CALS BRENGT RAPPORT UIT (Van onze Haagse redactie) Minister-president Cals zal van daag in de vergadering van het ka binet rapport uitbrengen van de bespreking die hij deze week met koningin en prins en met prinses Beatrix heeft gevoerd, over de wens van de prinses om op of rond de verjaardag van de prins haar verloving met Claus von Amsberg, bekend te maken. In regeringskringen noemt men het aan- nemeTyk dat onmiddellijk na het kabi netsberaad de ministers-president in overleg zal treden met het seniorencon vent uit de Tweede Kamer, inzake de mogeiykheid van een goedkeuringspro cedure. Hoewel uit de gegevens van de laatste 48 uur moeilijk anders kan worden af geleid, dan dat de prinses niet alleen tot een beslissing is gekomen, maar ook een keuze heeft gemaakt ten aanzien van de datum van bekendmaking, stelt men zich in politieke kringen op het formele standpunt dat er geen beslissingen zijn omdat er ook nog geen verloving is en de gehele goedkeuringsprocedure op normale wijze zou kunnen verlopen. De algemene indruk was gisteravond dat een regeringsinitiatief tot een parlementaire goedkeuringsprocedu re voor een huwelijk tussen de prin ses en Von Amsberg de steun van alle grotere partijen zal krijgen, zij het wellicht nier en daar met enige absentie. Als een aanwijzing In dit richting beschouwde men o.m. een commentaar van de nieuwe voorzit ter van de Partij van de Arbeid, dr. Tans, die gisteren in een Interview zich in zeer gematigde woorden uit liet over de mogelijkheden van een huwelijk tussen prinses Beatrix en Von Amsberg. In Haagse politieke kringen noemde men het opvallend, dat er nu nauwelijks meer een geheim van wordt gemaakt, dat Einsès Beatrix zich op of omstreeks 29 ni zal verloven met Claus von Ams- rg, terwijl minister-president Cals nog geen overleg heeft gevoerd met de frac tievoorzitters, teneinde zich er althans van te verzekeren dat een parlementaire goedkeuring voor het huwelijk met zo groot mogelijke meerderheid van stem men zal worden gegeven. Men was van mening, dat het kabinet nu bijna in een dwangpositie is geraakt en datzelfde acht men het geval voor de leden van het seniorenconvent, die maar moeten zien hoe zy in een vrywel vol dongen situatie een maximum aan steun kunnen verkrijgen voor een goedkeu ringsprocedure. Een kamerlid gaf uitdrukking aan de hoop, dat nu op de kortst mogelijke ter mijn iedere mogelijkheid van verwarring veroorzakende misverstanden tussen Den Haag en Drakesteijn uit de weg zul len worden geruimd. Gevraagd hoe hij zich dat voorstelde moest hij echter het antwoord schuldig blijven omdat, zo gaf hij toe, de voldongen situaties er feiteïyk al zijn. Het is nauwelijks meer denkbaar, zo gaf hij toe, dat het kabinet uit de Tweede Kamer aanleiding zou ge ven tot de conclusie, dat de reacties op een huwelijk van de kroonprinses met Von Amsberg schadelijk zou zijn voor de positie van de monarchie. j tot 3 lljke proporties. "Enerzijds erkende hij, dat er ontwikkelingen zijn te signaleren, die een na/Ier onderzoek vergen, ander zijds gaf hij aan dat deze ontwikkelin gen op dit moment nog geen ander besluit noodzakelijk maken dan afslui ting van de Oosterschelde. En dit geheel kreeg nog weer reliëf door de ver zekering. dat de regering afsluiting zeker niet zal doorzetten als zou Wij ken dat daardoor niet te verhelpen schade zou ontstaan. Een nuchtere ver klaring. die wy stellen het met vol doening vast geheel overeenstemt met hetgeen ook in deze kolom reeds meer dan eens werd bepleit, namelijk een her nieuwde studie van alle thans bekende aspecten, die bij afsluiting in het geding komen. De minister zal te ztyner tijd een nota overleggen aan de Statcn- iGeneraaJ. zo hééft hij nu toegezegd. Een nuchter oordeel zal dan dus moge lijk zijn. Het ls te hopen dat diegenen die tot dusver aan de discussie hebben deelgenomen over het al dan met af sluiten van de OosterBchelde. een zelfde zakelijke houding als de minister zullen Innemen. Van belang is daarbij vooral, dat de deelnemers aan het debat zich „schoenmakers" zullen betonen, die zich bijvoorbeeld onder meer als argument van biologische kant gebruikt, dat men hier rekening heeft te houden met een belangrijke pressiegroep, nameiyk de aannemers van waterbouwkundige wer ken. Het zou hun zakeiyk belang zijn de Oosterschelde af te sluiten, zo werd be toogd. Dit soort argumenten hoort naar ons gevoel niet thuis in heit debat. Het gaat bij de Oosterschelde om en project, dat allerlei doeleinden dient, veiligheid, verkeer, ontwikkeling van een gewest, werkgelegenheid enzovoort- Deze factoren dienen if gewogen te worden legen onder meer) biologische bezwaren, tegen eisen van wa terhuishouding e. d. Regering en volksvertegenwoordiging moeten daarna een besluit nemen: rege ren is immers kiezen. De door minister Suurhoff aangekondigde nota zal, naar we hopen, het materiaal bevatten op grond waarvan deze keus kan worden gemaakt. Zonder pressie van aannemers. De minister erkende woensdag, dat een diepgaande studie en bezinning nodig zijn op taak en taakverdeling van de waterschappen: een studiecommissie wilde hij daarom wel overwegen. Een goed bericht? In zekere zin: er moet op dit stuk van zaken iets gebeuren en daarom Ls zelfs een commissie toe te Juichen. Maar de vraag mag wel worden gesteld of het overwegen van een studie commissie en (laten we even aannemen) de daarop te volgen instelling van zulk fiaKtltjH daarvan door de minister en zo kan men nog doorgaan men kan dus de vraag stellen hoeveel tijd met dit alles gemoeid zal zijn. Terwijl de zaak in wezen byzonder urgent is. De Unie van Waterschapsbonden zal er goed aan doen snei met deze nieuwe minister kennis te gaan maken om dan van de gelegenheid gebruik te maken op spoed aan te dringen. Want spoed ia nodig. Een opvallende uitlating nam de heer Suurhoff woensdag voor zijn reke- .g over het idee van de P.Z.E.M.- directeur: de bouw van een getijcentrale in de Oosterschelde-dam te bestuderen. De minister haalde er de schouders over op: in 1962 was dat al onderzocht en toen was er een negatief resultaat uit de bus gekomen. Eri de minister vond het niet nodig opnieuw aandacht deze zaak te schenken „op gezag van" zoals hij zei „kranteberichten". Och, met aie kranteberichten ligt het nogal eenvoudig: het P.Z.E.M.-idee is onlangs weer eens in de krant gekomen omdat P.Z.E.M.-directeur ir. Bogers er melding van maakte tegenover de ko ningin. De minister kan dit nu wel schouderophalend afdoen, maar waarom zou over een project als dit in 1962 al het laatste woord zijn gesproken Of is men by de rijkswaterstaat er soms gepikeerd over. dat de P-Z.E.M.-di ree - teur zomaar over een getijcentrale in de Oosterscheldedam heeft gesproken zon der eerst eens in de Van Hogenhouck- laan in Den Haag te komen praten. Tja, dat is natuurlijk een onvergefelijke fout. Twee Amerikaanse rnarinestraaljagcrs hebben gisteren op tachtig kilomeier ten zuiden van Hanoi twee nlet-geidentifi- ceerde Mig-straaljagers neergeschoten. De Phantoms, van het vliegdekschip Midway, ondersteunden een aanval van andere marinevliegtuigen tegen een le gerplaats in Noord-Vietnam. Volgens een van de Amerikaanse piloten, die de Migtoestellen met raketten bestookten, vlogen zij in brand. Men had de vliegers zich met hun valschermen zien redden. Aangenomen wordt dat het Noord Viet namese straaljagers waren. De Ameri kanen leden geen verliezen. De vyandeiyke formatie bestond uit vier toestellen, die zich gereed maakten voor een aanval op de Amerikaanse vliegtui gen. Deze hadden, behalve een leger kamp, ook een brug bij Than Hoa ge bombardeerd. Nadat de Migformatie twee toestellen had verloren namen de resterende Migs de vlocht. Donderdag zijn de Beneluxma- nifestaties 1965 niet officieel vertoon in Middelburg begon nen. Men weet: deze zomer wor den in diverse delen van Zeeland allerlei evenementen gehouden, waarbij de plaats van Zeeland als midden-gewest in de Lage Landen de huidige Benelux nadrukkelijk de aandacht krijgt. Minister Vrolijk (cul tuur-, recreatie en maatschap pelijk werk) was er speciaal voor overgekomen, evenals de ambassadeurs van België en Lu xemburg, er werden over en weer gisteren goede woorden gesproken, waarbij de verbon denheid van de drie landen het voornaamste thema was, de grote kunsttentoonstelling in het stadhuis werd geopend, er was een Belgische toneelvoor stelling in de Schouwburg en ten slotte een taptoe door de Marinierskapel van de Konink lijke Marine. De mannen van de kapel zorgden voor een magni fieke show tegen de achter grond van Keldermans Middel eeuwse schepping: het stadhuis, waarin invloeden van Vlaande ren en Noord-Nederland elkaar in steen ontmoeten. Een voor treffelijke show, door duizenden bijgewoond, een voorproefje te vens van de grote Beneluxtap- toe die op 9 en 10 juli op de Mid delburgse markt zal worden ge houden. „Wij hebben met genoegen naar het optreden van uw korps geluisterd. Het was een waardige afsluiting van deze eerste dag van de Beneluxmani- festaties in Zeeland". Dat zei donder dagavond laat burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg na de taptoe van de Marinierskapel van de Ko ninklijke Marine tot de directeur, ka pitein J. P. Laro. Daarmee trad Mid delburgs eerste burger op aLs tolk van de vele genodigden en de talrijke toeschouwers. Het publiek er wel een half uurtje wachttijd voor over om het kyk- en luisterspel op het grote middenplein mee te maken. Een batterij schijnwerpers, die met een werd uitgeprobeerd' voor de grote Beneluxtaptoe op 9 en 10 juli liet de Markt in een zee van licht baden, toen omstreeks kwart over tien het in gala-uniform gestoken korps zich met de defïleermars voor het eerst aan het publiek presenteerde. Een verdwaalde hond. die wat onwennig langs de hekken scharrelde was de enige die zich niet voor deze show interesseerde. De toeschouwera volg den met belangstelling de verrichtin gen van het uit tachtig leden waarvan 25 tamboers en pijpers bestaande korps. Naast een horlepipe en selectie van andere oude liederen van de zee kreeg het publiek onder meer een slow-march naar een com positie van de kapitein J. P. Laro voorgezet. Hoogtepunt in deze taptoe was de presentatie van de „retraite frangaise". een compositie van oud directeur H. C. van Leijnschooten. In dit onderdeel ging het stadshuis, dat tegen de heldere avondhemel voor een indrukwekkend decor zorgde, meespelen. In 't pas gerestaureerde torentje blies de sergeant-muzikant J. J. Koops een solo. Met het spelen van net Belgi sche. het Luxemburgse en het Neder landse volkslied werd deze taptoe af gesloten. Een warm applaus bege leidde de afmars van het korps. Bij de foto: een momentopname uit de taptoe. Het korps speelt voor het front van de genodigden, waartoe ook Zeelands commissaris der konin gin mr. J. van Aartsen en echtgenote behoorden (foto P.Z.C.). De speciale V.N.-commissie voor apart heid heeft in een met algemene stemmen uitgebracht rapport de aanbeveling ge daan „zonder verder uitstel afdoende en verplichte maatregelen te nemen" om een einde te maken aan de rassensehei- dingspolitiek van Zuid-Afrika. De com missie, waarin elf landen vertegenwoor digd zgn, werpt de schuld voor Zuid- Afrika's on verzoenlykheld" op de be langrijkste handelspartners van dit land in het westen. De commissie verzoekt de Veiligheids raad er bij alle landen op aan te dringen de hoofden van hun diplomaten en con sulaire missies in Zuid-Afrika terug te tuigen, oorlogsschepen t taire voertuigen naar Zuid-Afrika "te staken. Voorts wordt aangedrongen op herziening van alle overeenkomsten met Zuid-Afrika. met inbegrip van die be treffende militaire bases, installaties voor het volgen van ruimtevaartuigen, in- en uitvoerquota en preferentiële ta riefregelingen die de Zuldafrikaanse re gering hebben geholpen of aangemoe digd in haar rassenpolitiek te volharden. Premier Verwoerd van Zuid-Afrika heeft gisteren in het Zuidafrikaanse par lement verklaard, dat zijn regering, noe- wel zij de grootst mogelijke vriendschap en samenwerking met de Verenigde Sta ten wenst, haar apartheidspolitiek niet zal loslaten. Hij antwoordde op her nieuwde kritiek van de oppositieleider Sir de Villiers Graaff op de houding van de regering in de kwestie van het bezoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1