Scherpe Nederlandse verklaringen over Europese democratisering Goedkope superbenzine bij „vrije pompen" „In de ruimte is goed te werken" Politici in Den Haag geraakt door uitlatingen van de Gaulle een bankstel van internationale topklasse.... Lull DEKLERK&ZN KONINGIN ELIZABETH VERLEENT ONDERSCHEIDING AAN DE BEATLES Concurrentie tussen kleine importeurs Van mislukking rendez-vous veel geleerd Commissie crematie pleit voor wetsherziening ZATERDAG 12 JUNI 1965 P R OV I X C I ALS ZEEUW SR C OU R ART MOEILIJKHEDEN VERWACHT IN BRUSSEL De minister van economische zaken, drs. J. M. den Uijl,heeft in een gesprek met een groep buitenlandse journalisten tot uitdrukking ge bracht, dat de Nederlandse regering niet akkoord zal kunnen gaan met verdere vooruitgang in de E.E.G., als dat slechts ten koste van de parlementaire invloed op de besluitvorming binnen de gemeen schap zou kunnen gaan zelfs niet als daardoor Nederlandse ma teriële belangen zouden worden geschaad. De minister zei dit naar aanleiding van vragen die hem tijdens een receptie werden gesteld door een aantal journalisten uit E.E.G.-landen die deze week een bezoek aan Nederland brengen. De voorzitter van de socialistische Tweede Kamerfractie, drs. G. M. Nederhorst, heeft gisteren voorts op een persconferentie in Den Haag als zijn mening te kennen ge geven, dat het „volstrekt ondenk baar" is dat de Tweede Kamer een akkoord over de verdere finan ciering van de Europese landbouw politiek zal ratificeren, als die overeenkomst niet voorziet in uit breiding van de bevoegdheden van het Europese parlement zoals die door de Europese afgevaardigden onlangs zelf is vastgelegd in een resolutie. Er is geen enkel misver stand mogelijk, aldus drs. Neder horst. De Nederlandse ministers behoeven niet met minder thuis te komen. Hjj was voorts van mening dat het Eu ropese parlement een motie van wan trouwen tegen de E.E.G.-commissie zal moeten indienen, en de commissie tot aftreden brengen" als z|j zelf aan haar voorstellen gaat tornen onder druk van de E.E.G.-ministerraad en b.v. het ver band tussen de reeks voorstellen ver breekt. (Waarnemers achten het overigens niet uitgesloten dat de ministers in Brussel volgende week helemaal niet tot ak koorden zullen komen en dat er uitein delijk althans voor de rest van dit jaar een tussentijdse noodoplossing op basis van de bestaande regelingen zal worden getroffen). Teleurgesteld Ir. H. Vredeling, Europese landbouw- specialist van de socialistische frac tie, verklaarde op deze persconferen tie „zeer teleurgesteld te zijn" over de houding van minister Biesheuvel. Hij betreurde het dat de minister zich deze week in de Tweede Kamer niet duidelijk had uitgesproken voor het primaat van de democratie. De bewindsman, zelf voormalig lid van de Tweede Kamer en het Euro pese parlement zou nu toch voorop moeten gaan en ons parlementaire streven naar handhaving van de de mocratische regels volledig en duide lijk moeten steunen, aldus ir. Vrede ling. Hijzelf had deze week geprobeerd ver klaard te krijgen, welke schade een blokkering van de Europese landbouw- financiering voor Nederland tot gevolg zou hebben. Dan zou men de prijs weten die betaald moest worden voor hand having van de democratische eisen. Mi nister Bierheuvel volstond met de ver klaring, dat die raming niet te maken is. Doch latere uitlatingen van minister Vondeling deden uitkomen, dat het voor het ogenblik om een bedrag van 50 tot de voorziene omstandigheden meer uit het E.E.G.-fonds zou ontvangen, dan hert; moet betalen zo voegde hij hier aan toe. De Gaulle Ir. Vredeling voelde zich voorts per soonlijk beledigd door de uitlatingen van president de Gaulle van donderdag, dat „het gemakkelijk is een lammeling te zijn" en redevoeringen over een su pranationaal Europa ai te steken. /Advertentie) Trouwe metgezel Heel veel mensen hebben steeds en overal King op zak of in de tas. Omdat ze ondervonden hebben dat nu-en-dan-een-King hen fit en fris houdt. Kies natuurzuivere King, 't beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking, ook tot üw trouwe metgezel! President de Gaulle deed donderdag op een ontvangst voor parlementaire af gevaardigden en senatoren in de tuinen van het Elysee een felle aanval op een supra-natïonaal Europa. Op een vraag van de Gaullistische af gevaardigde Jean Bailly over de Euro pese politiek van de Franse regering antwoordde de president: „wij willen van geen supra-nationaal Europa we ten. Een supra-nationaal Europa tot stand brengen zou voor ons betekenen te willen verdwijnen. Een samensmel ting is niet mogelijk. Wat zou een pra-nationale assemblee in Straatsburg voor betekenis hebben die geen enkele werkelijke greep heeft op de nationale belangen in Parijs, in Rome? Dat zou tot niets leiden. Men kan redevoeringen over een supra-nationaal Europa afste ken. dat is niet moeilijk, het is gemak kelijk een lammeling te zyn..." In antwoord op een opmerking dat d« V.S. uit een supra-nationale fusie zijn geboren, bezigde de president eveneens krasse taal: „dat heeft er niets mee te maken. Amerika was een woest terrein. De pioniers vonden er slechts de been deren van degenen die zij hadden ge dood. Dat heeft hun overigens niet ver hinderd korte tijd later een burgeroorlog te voeren". Den Haag verbaasd Desgevraagd heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse ken verklaard, dat men in Den Haag verbaasd is over de uitlatingen van ge- noraal de Gaulle. Men wyst er in I)en Haag op, dat de supranationaliteitsge- dachte de grondslag vormt van de ver dragen van Rome en het wezenlijke ele ment is van de ontwikkelingen op land bouwgebied in de E.E.G., waaraan juist door Frankrijk zo'n grote waarde wordt gehecht. Sfckmm Brussels nieuw flatgebouw moet worden afgebroken m. j Het Wereldgebeuren Dollars en roebels President Nawter van de Verenigd® Arabische Republiek heeft zich tij- dens de jongste minlfWtttle der Arabi sche landen in Cairo opmerkelijk kalm gedragen. Niets wees er op dat h(j van ris is binnenkort de wereld te verraa- _jn met pollUeke of militaire avonturen. De promotor van de Arabische eenheid was integendeel verbazend Ingetogen. Ingewijden menen dat de oorzaak van dit- Egyptische tamheid is gelegen ln de grote geldzorgen waarin de regering van Nasser verkeert. Voor het komende economische ontwik kelingsplan over lange termijn dat op 1 juli begint hebben de communistische landen Egypte een bedrag van 725 mil joen dollar toegezegd. Het westen niets. „Het westen" is volgens waarnemers zeer terughoudend geworden Egypte fi nanciële steun te bieden zo-wel voor eco nomische als politieke redenen. Egypte heeft namelijk de grootste moeite zijn schulden af te betalen en neemt de laat ste tijd een steeds vljandelijkcr houding iuin tegenover het westen. Westerse waarnemers zlin van mening dat de communisten veel mw-r belang stelling koesteren voor de politieke voor delen die de steun hun biedt dan voor het feit of de Verenigde Arabische Re publiek wel ln staat is zjjn schulden te betalen. Het een en ander heeft tot gevolg dat Egypte het meest door het commu nistische blok begunstigde land ter we reld. Het ontvangt tweederde van alle Russische steun verstrekt aan niet-com- munistische landen. Egyptische functionarissen hebben er op gewezen dat deze gang van zaken niets met ideologische overwegingen heeft uit te staan maar uitsluitend kan worden toegeschreven aan het feit dat de com munisten gunstiger voorwaarden schep pen en gemakkelijker met hun steun „loskomen". Volgens economische deskundigen heeft Egypte in de 13 jaar van zijn onafhan kelijkheid uit oost en west te zamen een bedrag van 3196 miljoen dollar ontvan- Zie uzelf in dit voorname, Engelse bankstel, gun uzelf en uw gezin deze weelde, die nu betaalbaar is. Een bankstel van klasse, op schuimrubber gestoffeerd, met losse kussens voor extra relax-comfort. Met glad-kamgaren weefstof in donkerrood, diepblauw of flessegroen kost dit bankstel u met een hoge en een lage fauteuil - Zelfde bankstel met twee lage fauteuils f 1295.- Bekleed met draion velours en met koordfranje f 1695.- Zelfde uit voering met twee lage fauteuils f 1650.- Zonder koordfranje f 100.- minder Losse hoge fauteuil met zwart Skai bekleed f395.- COMPLETE WONINGINRICHTING OUDEMARKT - VLISSINGEN ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSINGEN/DEVENTER Flamengo-sigaret mag naam houden De president van de rechtbank ln Den Bosch, dr. H. Kramer, heeft in het kort geding, dat de NV. Ed. Laurens ln Den Haag had aangespannen tegen de N.V Mignot en De Block te Eindhoven, di eis van de N.V. Laurens afgewezen. De N.V. had geëist dat Mignot en De Block de verkoop zou staken van de „Flamengo-sigaretten. omdat de verpak king daarvan een zodanige gelijkenis zou vertonen met die van de door eise res in de handel gebrachte „Caballero- sigaretten", dat dit door haar als een onrechtvaardge concurrentie werd schouwd. 9 De drie Cubanen, die ervan waren gehuldigd een aanslag op het gebouw vai Verenigde Naties te hebben gepleegd vorig jaar december daar een Cubaanse minister het woord voerde, zijn wegens ge brek aan bewijs vrijgesproken. Een Brussels flatgebouw van tien ver diepingen in de diplomatenwijk, dat bij na 9 miljoen gulden heeft gekost, zal moeten worden afgebroken omdat om wonenden tegen de bouw ervan hebben geprotesteerd. Het hof van beroep in de Belgische hoofdstad stelde de eigenaren 'an 33 villa's in de omgeving van het lieuwe gebouw in het gelijk, dat het niet past in de sfeer van de wijk. De bouwmaatschappij bad toestemming gekregen van de bouwcommissie. De rechter veroordeelde haar echter om binnen acht dagen met de afbraak te beginnen en een schadevergoeding van 20.000 Belgische frank (1500 gulden) te betalen aan de eigenaren van de 33 vil la's. Beroep tegen het vonnis is nog mo gelijk bij het „Hof van verbreking". Foto: het flatgebouw KIJK EENS ES' UW WASMACHINE.. Je kunt nooit weten wat er in een was machine zit. maar een monteur in Me dina, Ohio, V.S. heeft hier zo enige er varing mee. Op een dag werd deze monteur. W. A. Stephenson, opgebeld door een dame wier wasmachine niet meer wilde was sen. Bij nader onderzoek bleek dat in erpei. drie kwartjes, 75 spijkers, een huissleutel, binnenste van de wasmachine de volgen de v drie ligheidsspelden, ettelijke munten, JgL— de voorwerpen zaten: een halve dollar, ipijkers, een sleutel- I, drie lopers. 14 vei- 20 j.iilDunt. Ook in Knoxvillë, Iowa, vonc teur in een wasmachine een naald, twee hulssleutels, een halve dollar, enige munten, drie knopen, een paperclip, drie veiligheidsspelden, een kippebeentje cn verscheidene spelden. Maar geen stenen pijlpunt. ABUIS. De gemeentelijke geneeskundi ge dienst van Southampton heeft de Brief van het 3V-> km verderop gelegen algemene ziekenhuis gekregen die vijf weken geleden was verstuurd. De post had er met rood potlood opgeschreven: „per abuis doorgestuurd naar Zuid- Af rika". Mr. Vrolijk opent dirigentencursus (Van onze radio- en tv-redactie) Mr. Vrolijk van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft gisteravond voor het eerst officieel kennisgemaakt met de besturen van de Hilversumse lomroenen. Dat gebeurde in de studio van de A.V.R.O., de omroep die het meest tegen het omroepplan van de hui dige regering is gekant. Mr. Vrolijk was al heel vroeg gekomen om er de internationale dirigentencursus 1965 te openen. Na deze opening, die gehouden werd in de grote muzlekstudio was er een ontvangst in het restaurant van het A.V.R.O.-gebouw. Op de uitno diging stond „na afloop is er gelegen heid kennis te maken met het bestuui van de stichting Nederlahdse Radio Unie". Mr. Vrolijk heeft de omroepnota opgesteld zonder (vrijblijvend) overleg met de Hilversumse omroepbestuurders. De zinsnede op de uitnodiging mocht derhalve pikant worden genoemd. Een en ander ging natuuurlljk uit bo ven de belangstelling van de vijftien jonge dirigenten die uit een sollicitatie- lijst van 55 die tot de 11e dirigenten cursus zijn toegelaten. Woensdag is er een tweede selectie. Dan blHvcn cr tien cursisten over die onder leiding van de Italiaanse docent prof. Franco Ferrara en van de directeur van het conservato rium in Maastricht. Willem Hijstek, da- ~-'"ks met een van de N.R.U.-orkesten iet Promenade-orkest, het Omroep orkest, het Radio Kamerorkest, het Ra dio Filharmonisch Orkest mogen werken. De vijf anderen worden dan werkende hospitanten en mogen dan eenmaal per week voor een orkest staan. De niet-gcaccepteerden kunnen in Hilversum blijven als toehoorders. De dirigentencursus in Hilversum is uniek in de wereld omdat het de enige cursus is waarvoor beroepsorkesten ter beschikking staan. De toeloop is dan ook altijd groot en ook de zin om terug te komen, maar meer dan twee keer wordt men normaliter niet toegelaten. De leden van het bekende „herenzangkwartet" de Beatles zijn ter gelegenheid van de officiële verjaardag van koningin Eliza beth II van Engeland alle vier benoemd tot Member of the Or der of the British Empire (M.B.E.) Hierdoor mogen zij de let ters M.B.E. aan hun naam toevoegen. Technisch gesproken betekent de benoeming tot M.B.E. de eerste stap in de richting van het ridderschap. De volgende stap is O.B.E. (Officer of the British Empire), gevolgd door C.B.E. (Commander of the British Empire) waarna de titel Knight (ridder) Commander in the British Em- Èire (K.B.E.) volgt. ie lijst, die officieel door de koningin wordt samengesteld maar in feite op voordracht geschiedt van premier Wilson, bevat een vrij groot aantal namen van personen uit de Britse show-business. Een andere bekende show-businesspersoonlijkheid die werd onderscheiden is de zanger Frankie Vaughan, hij kreeg de O.B.E. De „Beatles" die drie jaar geleden in een keldertje in Liverpool begonnen en sindsdien over de gehele wereld beroemd zijn geworden, worden vermeld in een speciaal bijvoegsel van het Britse staatsblad dat de jaarlijkse lijst van onderscheidingen bevat. Tussen de namen van staatslieden, ambassadeurs en industriëlen staan die van de vier leden van de groep: „George Harrison, esquire... John Lennon, esquire... James Paul McCartney, esquire... Ringo Starr, esquire". De „Beatles", die al eens zijn opgetreden voor leden van het koninklijk huis, kunnen nu naar Buckingham Palace gaan om hun onderscheidings tekenen in ontvangst te nemen. Prins Philip zei eens van hen: „die knapen helpen de mensen zich te vermaken". Grote concerns waakzaam: (Van onze Haagse redactie) Op verschillende plaatsen in Ne derland is een prijzenoorlog gaan de tussen houders van benzine pompen. Het zijn voornamelijk kleine importeurs en de vrije pom pen die geen binding hebben met grote maatschappijen die in een hevige concurrentiestrijd zijn gewikkeld. In Nieuw-Loos- drecht wordt superbenzine voor 43,2 cent een dubbeltje onder de normale prijs verkocht aan een „vrije pomp" terwijl een ande re „vrije pomp" in Nieuw Loos- drecht 47,2 cent voor een liter su perbenzine vraagt. Ook in Den Helder b.v. kan superben zine bij een „vrije pomp" voor 4<,2 cent per liter worden betrokken. Terwijl in Den Haag bij een „vrije pomp" 3 cent korting wordt verleend per liter super- of normale benzine. BIJ de g men ziel „het zijn over het algemeen geen grote partijen benzine die worden ge ïmporteerd en onder een eigen merk op de markt worden gebracht. De vrije pompen kunnen blijven draaien omdat zij op een gunstige plaats zit- MCDIVITT EN WHITE OP PERSCONFERENTIE terug zei ii brandstof in mi Ik trachtte rechtstreeks de Gemi- ni-cabine te verlaten met behulp van mijn „ruimtegewccr", waarbij ik mij niet afzette. Het „geweer" zorgde voor de impuls. De Ameri kaanse astronaut Edward White zei dit gisteren op een persconfe rentie in Houston, waar hij met zijn collega McDivitt de pers te woord stond. White leverde commentaar terwijl de korte film van zijn „uitstapje" in de ruimte werd afgedraaid. Hij zei dat de „navelstreng" waarmee hij aan liet ruimteschip verbonden bleef, hem voortdurend in een richting dwong waar hij niet naar toe wilde. Tijdens de persconferentie bleek dat White in de ruimte zonder brandstof voor zijn stuwgeweer was geraakt. Hij had toen de „navelstreng" ge bruikt om zich naar de Geminicabine te begeven. „Op dat r dat ik graag een beetje meer tof in mijn geweer had gehad", aldus White. Hij beschreef vervol gens hoe hij op de buitenwand van het ruimteschip had gelopen. Over het uitzicht zei White dat dit „spec taculair" was. HQ had geheel Florida en eilanden in het Caraibische gebied kunnen waarnemen. Meer brandstof Op vragen of hij zich in de ruimte goed kon bewegen antwoordde White: „ja. men kan in de ruimte werken, maar men moet wat meer brandstof bij zich hebben.. schip in de nabijheid van de laatste trap van de draagraket te sturen. Deze verloor veel sneller hoogte dan wij hadden verwacht, waardoor het bijzonder moeilijk werd de Gemini in dezelfde baan te brengen als het ra ketgedeelte. Niettemin hebben de deskundigen van deze mislukking veel geleerd, zo zei h|j. Over het falen van het elektronisch brein in de landingsfase zei McDivitt „dit was meer dan een klap voor mijn trots dan een reden voor on gerustheid. Ik had een precisie-lan- PROMOTIE President Johnson heeft gis teren bekendgemaakt dat de astronauten James Mc Divitt en Edward White op de nominatie staan om ge promoveerd .te worden tot luitenant-kolonel. Johnson was uit Washing ton naar Houston gevlogen 0111 de beide mannen per soonlijk geluk (e wensen. Zij keken wat verlegen toen de president hen prees om hun „bescheidenheid en nederig heid". ten en op een grote omzet rekenen Grote oliemaatschappijen maken hun verlies op de ene pomp goed met winst op de andere". Bij de Esso reageerde men laconiek: „de buitendienst ls gewaarschuwd om te zien of er iets tegen die prijzenoorlog valt te ondernemen. Wij geloven dat die bron snel opdroogt. Het gaat in de prak- een grote maatschappij gaf als zijn me ning, dat de benzine aan een „vrije pomp" niet minder hoeft te zijn, soms wel eens van een betere, maar een an dere keer iets van mindere kwaliteit is: „het hangt van de partij benzine af die men in het buitenland heeft kunnen ko pen". „Oorlog" B(j de Caltex was men van mening dat „vrije pompen" nog geen enkele bedrei ging vormen, al houden wjj de ontwikke ling scherp ln de gaten". Ook in Enge land woedt een benzine-oorlog, m; daar tussen de grote maatschappijen. nu zelf de berekeningen uitvoeren en door het niet op tijd inschakelen van de remraketten kwam de Gemini bij na zeventig kolimeter verder terecht. Verrassing will op de Wasp (het vliègdekschip ;n maken". De bemanning moest Bij de ontmoeting met de pers ren de echtgenoten en de ouders van de twee astronauten aanwezig. De verslaggevers hadden een verrassing voor de beide mannen in petto: een Chinees telraam om het falen van het elektronisch brein te gedenken. De adviescommissie crematie, die begin vorig jaar door de minister van binnen landse zaken werd Ingesteld met betrek king tot de algehele herziening van de wet. op de lijkbezorging heeft in haar rapport gepleit voor gelijkstelling verbranding en begraving voor de i „Verschillen ln regeling zullen hun gTond moeten vinden in de wijze van lijkbe zorging zelT', aldus het rapport. Een uitzondering wordt gemaakt voor het vestigen van nieuwe chematoria Het verbod voor publiekrechtelijke li chamen om op enigerlei wijze steun te verlenen aan een vereniging, die cre matoria opricht, in stand houdt of ge bruikt komt in het bijgevoegde schets- wetsontwerp te vervallen. De gemeen ten en wellicht ook de provincies zouden zelf een crematorium moeten kunnen vestigen en exploiteren. In tegenstelling toezicht uitgeoefend kunnen worden ten aanzien van de oprichting van bijzondere crematoria door provide en gemeente- De exploitatie van bijzondere crematoria zal zonder oogmerk van winst dienen te geschieden. Het vestigen, uitbreiden of wijzigen van een bijzonder cremato rium behoeft toestemming van de ge meenteraad. Reeds aan het begin van haar werk zaamheden is het de commissie duidelijk geworden zo stelt zij in haar rapport dat de opvattingen omtrent de crema tie sedert het tot standkomen van de wet van 7 juli 1955 belangrijk zijn ge wijzigd. Hoewel begravingen ook thans nog steeds als de tradionele wijze van lijkbezorging wordt aanvaard en bij bepaalde bevolkingsgroepen tegen cre matie nog steeds principiële bezwaren bestaan, neeft zich niettemin naar de mening van de commissie een kentering in de beoordeling van de crematie afge tekend. Een Keulse aaUquair heeft een boete van 300 mark gekregen omdat hij Ln zijn etalage een zwarte S.S -pet met doodskop had ten toongesteld. De antiquair zei voor de recht bank dat hij geer. propaganda had willen maken, maar dat verzamelaars zich voor dit I soort souvenirs interesseren. van het westen, 1441 miljoen dollar van communistische zijde en 229 miljoen uit internationale fondsen. Amerika heeft tot nog toe een bedrag van 1232 miljoen dollar verstrekt en de Sowjet-Unie 825 miljoen dollar. Dezo cijfers slaan uitsluitend on economische hulpverlening. Aan militaire steun heeft Egypte uit de communistische landen nog eens een bedrag van een miljard dollar aan uitrusting, wapens, enz. ont vangen. Het bedrag van 725 miljoen dollar dat door het communistische blok is toegezegd wordt verstrekt sinds januari 1964. Waaruit blijkt dat de communis ten hun economische steun aan de V.A.R. de laatste tijd aanzienlijk hebben opgevoerd. Het tweede Egyptische vijfjarenplan is wegens groeiende economische moeilijk heden veranderd in een zevenjarenpfan en heeft tot doel het nationale inkomen van het land te verdubbelen. De Egyptische regering heeft 300 mil joen Egyptische ponden uitgetrokken voor ontwikkelingsprojecten in het eer ste jaar van het nieuwe plan. Dit be drag had ongetwijfeld hoger kunnen lig gen indien de Westduitse steun niet was weggevallen ten gevolge van het poli tieke geschil dat eerder dit Jaar is ge rezen. Hetzelfde geldt voor de Ameri kaanse steun die voornamelijk bestond uit overtollige levensmiddelen. De hoop dat Amerika alanog over de brug zal komen is in Egyptische rege ringskringen nog niet opgeheven. Zo wordt het ook niet onwaarschijnlijk ge acht dat Weat-Duitsland z|Jn steun te gen het einde van dit jaar zal hervat ten. Ook Frankrijk zou in principe be reid zijn Egypte financieel bij te staan indien het bevredigende compensatie ontvangt voor de genationaliseerde Franse eigendommen. Veel wat door het economische ont wikkelingsplan wordt gewonnen gaat weer verloren door de stijging van de consumptie. Verleden jaar bedroeg deze stijging bijna 15 procent, een re cord. Een dergelijke ontwikkeling werkt inflatie in de hand. De inflatie over de laatste vijf Jaar wordt geraamd op 16 per cent. Op som mige gebieden ligt dit percentage ver >oven het gemiddelde. De kosten van ;onstructiematerialen zijn met 50 per •ent toegenomen, terwijl werkkrachten meer dan 100 per cent meer zijn gaan cost en. De regering heeft nu plannen een man- latoriaal sp aarschema op te stellen, aarschiinlijk door inhoudingen op loon. dat PRESIDENT NASSER ...uit het tcesten geen geld.~ Redding kwam te Iaat voor bedolven man in Brussel Gistermiddag om vijf uur is het stof felijk overschot geborgen van de 56- jarige Belgische bouwvakarbeider Ca- mille Bonne, die donderdagmiddag ln een bouwput in Brussel werd bedolven onder een laag zand en puin van acht tot tien meter. Na b|jna zesentwintig uur van onafgebroken inspanningen werd het lichaam door een uit brandweermannen en arbeiders bestaande reddingsploeg ge borgen. contact met de reddingsploeg had hij donderdagnacht om drie uur. Een grote menigte sloeg gedurende de laatste uren jie reddingspogingen zwij- uiterst voorzichtig te werk gaan om geen nieuwe instortingen te veroorzaken. Tot overmaat van ramp werd gisterochtend waargenomen, dat gas was doorgedron gen ih de holte, waarin de verongelukte arbeider zich bevond. Zijn taak waa op de bodem van de put voorbereidingen te treffen voor het stor ten van een kolom van beton voor een nieuw gebouw. De justitie heeft een on derzoek ingesteld naar de oorzaak van de instorting van één der zijwanden van de bouwput.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 3