PAS OP VOOR CHINESE EXPANSIEDRANG >romis-resolutie over Duitse kwestie Atoombommenwerpers van Frankrijk paraat Nazi-organisatie werd in Zweden ontmaskerd Langs Westerschelde tot nu toe 37 km zeedijk deltahoog ONDERMINISTER BALL WAARSCHUWT N.A.V.O.-LANDEN: RATTEN BOTEN SLAPEND KIND „Eerste hulp op de weg schiet tekort" Wapenopslag plaatsen in Stockholm en omgeving ontdekt BESTAND IN RANN VAN K0ETSJ N.V.V. werkt niet mee aan huurbeleid van regering Boek in opmars Onverwachte kinderen Sommige dijken vijf meter hoger Zijn telefoto's een inbreuk op „privacy"? 208e jaargang - no. 108 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN n O. A. 4 larkt SI, tol. 3841, (b.s.j. r. ƒ5,10. Ingezonden mededi por week, 9,73 por kwertul, frmnco per poet ƒ10,per kwerlut. Grote Morkt 2, tel. 6140 (b.f.j. red. 7853, ed». 5213), Oo.tburj, tel. 8 regel») 34 «ent per regel. (min. 1,75). „Brieven buroeu ven dit bin 15 cent. B'jronv»! er. Giro 359300 P.Z.C., Woensdag 12 mei 1965 Protest tegen slakkegang Pagina 2 Op de eerste dag van de N.A.V.O.-ministersconferentie in Londen heeft de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, George Ball, gisteren gewaarschuwd voor het aanknopen van te nauwe politieke en handelsbetrekkingen met communistisch Chinas George Ball woonde de openingszitting bij inplaats van de Ame rikaanse minister Rusk, die in verband met de Dominicaanse crisis in Washington bleef. Hij wordt echter vanochtend in Londen ver wacht om deel te nemen aan de twee laatste conferentiedagen. Volgens Ball vormt de expansionistische politiek van China het grootste gevaar voor de wereldvrede. Dit militarisme moet volgens hem door N.A.V.O.-leden niet gehonoreerd worden met uitbrei ding van de betrekkingen met Peking. Hij herinnerde aan de verklaring van president Johnson dat de Amerikaanse troepen in Europa nog steeds nodig zijn en daar zul len blijven zolang dit nodig is. De onderminister zei dat uit de Dominicaanse crisis mogelijk nog wat goeds tevoorschijn zal komen, namelijk de oprichting van een vredesmacht van de Organisatie van Amerikaanse Staten. Hij wees op het gevaar dat communistiseh- Cuba in Latijns-Amerika vormt. Ball sprak niet over Vietnam, maar verzocht dit punt vandaag ter tafel te mogen brengen, als al leen de ministers en enkele des kundigen bijeenkomen. Premier Harold Wilson verweet Frank rijk in zijn openingsredevoering in het atoomtijdperk te veel naar zelfstandig heid te streven, terwijl hij voorts erop wees dat Engeland door zijn N.A.V.O.- verpliehtingen een te zware last op zich heeft genomen, die door de andere leden moet worden verlicht. De Franse minister van buitenlandse zaken, Maurice Couve de Murville, noemde in tegenstelling tot zijn Ameri kaanse collega het conflict in Vietnam de belangrijkste bedreiging van de we reldvrede. Volgens minister Schroder hangt de Westduitse steun aan de alli antie af van het feit, of de N.A.V.O. be reid is het streven naar Duitse hereni ging te blijven steunen. Duitse kwestie West-Duitsland kreeg gisteren reeds de steun van het westen voor zijn aanspraken op Duitse hereniging. Dit was geheel onverwacht, omdat mi nister Schroder een paar uur voor het bereiken van de overeenstem ming nog had verklaard, ditmaal niet in het opstellen van een gemeen schappelijke verklaring over Duits land te geloven. Volgens Westduitse woordvoerders, is de resolutie die is aangenomen een compromis tussen het Franse streven van de Duitse hereniging een Euro pese zaak te maken en de Ameri kaanse aanspraken op medeverant woordelijkheid. In de resolutie zou komen te staan dat de hereniging In Whitehall (Londen) is dinsdag de ministersconferentie van de NAVO begonnen. Hier een beeld tijdens de openingstoespraak van de Britse premier Wilson. Achter de tafel v.l.n.r. de ministers Martin (Can.), Schroder (W.-Dld.), Costopoulos (Griekenl.)Gudmunsson (IJsl.), Fanfani (Italië), Spaalc (Belg), Wilson, secr.-gen., Brosio, Werner (Lux.), Luns (Ned.), Lange (Noor wegen), Nogueira (Port.), Esat Isik (Turk.), Steioart (Grt. Brit.), en Ball (V.S.). Frankrijk hebben besloten tot een ver der gesprek met Rusland. Men was het eens dat de Sowjet-Unie moet worden benaderd met het doel tot een oplossing te geraken. De drie westelijke regerin gen namen nota van de labiele omstan digheden die door de splitsing van Duits land zijn veroorzaakt. „Een oplossing is niet alleen in het belang van het Duitse volk, dat hereniging wenst, doch ook in het belang van alle Europese, volkeren, alsmede van andere betrokken volke ren". se inmenging in Vietnam door nieuwe druk op Berlijn, sloot hij niet uit, maar hij verwachtte niet dat het dan tot een militaire confrontatie met de Verenigde Staten zou komen. Het is daarom van belang voor de Duit sers een beleid inzake Vietnam te steu nen dal het minst kans geeft op Rus sische tegenactie. Ook zei Schroder dat West-Du its land en Israël binnen enkele dagen diplomatieke banden zullen smeden. In de verklaring over Duitsland, welke vandaag aan de raad ter goedkeuring zal worden voorgelegd, wordt gezegd dat de Verenigde Staten, Engeland en Amerikaan moet Rusland uit Het Russische ministerie van buitenland se zaken heeft een attaché van de Ame rikaanse ambassade, N. Garnett, tot per sona non grata verklaard wegens acti viteiten die niet te verenigen zijn niet de status van diplomaat, zo heeft het Rus sische persbureau Tass gisteren bekend gemaakt. Het ministerie heeft volgens Tass bij de ambassade geprotesteerd tegen onwet tig gedrag van Garnett. Hij zou aan dc Sowjet-Unie vijandige activiteiten onder studenten uit Afrikaanse landen hebben gevoerd. „PARIS MATCH": Atoombommen met een kracht van 60 kiloton Franse atoombommenwerpers staan reeds verscheidene maanden gereed om op bevel van generaal de Gaulle aan een potentiële vij and het hoofd te bieden, zo staat te lezen in het Franse weekblad „Pa ris Match" van gisteren. De Franse atoomstrijdmacht is na tien jaar een feit geworden. In het onder grondse hoofdkwartier te Taverny bij Parijs staan zes man gereed om binnen vijf minuten de gehele Franse atoom strijdmacht in te zetten. Het bevel daar toe kan alleen van de president komen. Deze zal in voorkomend geval twee aparte gecodeerde boodschappen 2 „...„.den, een aan de commandant van niet alleen voor de Duitsers, maar j Franse strategische luchtmacht en een ook voor Europa en de rest van de aan de vice-commandant. De atoom wereld van belang is. 1 strijdmacht kan alleen worden ingezet wanneer deze twee boodschappen wor den samengevoegd, aldus „Paris Schroder zei dat door verandering de wacht in het Kremlin de Russische Ma»ch' oogmerken nog niet zijn veranderd: zij streven naar de verdelging van Duits-1 Ingeval van overlijden van de presi- land en Europa voor altijd en willen] dent zal de premier het bevel geven, hun Invloed over geheel Duitsland uit- i wanneer deze dood is zal de minis- breiden. Uitbuiting van de Amerikaan-i ter voor de strijdkrachten dat doen. WANTOESTANDEN IN UB ACH OVER WORMS Het 3-jarig zoontje Henk van de familie Smeets uit Ubach over Worms is maandagnacht om half drie zo ernstig door ratten gebeten, dat de jongen naar het „St. Jozef ziekenhuis" in Heerlen gebracht moest worden. De vader van het kind werd wakker door een gil uit de slaapkamer van de jongen. Hij zag hoe een paar ratten uit het bedje sprongen. Het is overigens niet de eerste maal, dat het ventje door ratten is gebeten. De afgelopen winter beten de dieren het kindje in het gezicht. De ratten komen uit een vuilnishoop en een open riool voor het huis. Het gemeentebe stuur van Ubach over Worms zou tot nu toe nog niet hebben gereageerd op klachten van de familie Smeets. OLIFANT CONTRA AUTO De heer en mevrouw Bauer, een pas uit Nederland geëmigreerd echtpaar, hebben gisteren de schrik van hun leven gehad toen /.ij een bezoek brachten aan het beroemde wildreservaat in het Kruger Park in Zuid-Afrika. Het echtpaar reed rustig door de mooie omgeving toen het een kud de van ruim 30 olifanten, waaron der een aantal jongen, zag nade ren. Een van de mannetjes stormde plotseling uit de kudde recht op de wagen van het echtpaar af. De olifant wierp de auto onderstebo ven en klom er boven op. Hoe de redding is verlopen, is niet bekend, maar de heer en mevrouw Bauer zij voor een zenuwschok behandeld werden. Huh auto werd zwaar beschadigd. PROF. QUERIDO: Tijdens de openbare behandeling van de begroting 1965 van het departement 'an sociale zaken en volksgezondheid heeft de socialistische afgevaardigde prof. dr. A. Querido o.m. gesproken over de hulpverlening op de grote weg. Hij merkte op dat deze hulpverlening nog steeds tekort schiet en toonde zich dank baar voor enkele initiatieven op provin ciaal niveau. De heer Querido, die herinnerde aan de totstandkoming van een rapport over de hulpverlening, vervaardigd door de pro vinciale raad voor de volksgezondheid in Noord-Brabant, bepleitte organisato rische en financiële steun van de rijks overheid voor provinciale hulpverlenings organisaties. Prof. dr. Querido herinnerde in dit ver band aan zijn onlangs gebezigde stel ling, dat „in een sluitende organisatite voor hulpverlening op de grote weg de vrijwillige E.H.B.O. geen plaats heeft". Hij merkte op, dat deze stelling nogal wat reacties heeft opgeroepen bij die verenigingen, die zich met de E.HJB.O.- opleidingen bezig houden. LEIDER WERKTE ALS SPION VOOR EGYPTE De algemene leiding der Zweedse politie heeft medegedeeld dat de inlichtingendienst maandagavond een geheime politieke organisatie in Zweden heeft opgerold. Er wer den geen nadere bijzonderheden verstrekt. b dagblad „Expressen" n it hier sprake is van een kVeed se nazi-organisatie. De Zweedse premier zou gisteren met het hoofd der Zweedse politie over deze zaak beraadslagen. Volgens „Expressen" zou de leider der Zweedse nazi's, Bjoern Lundahl, thans als Egyptisch agent in Zweden opereren Hij zou zijn Egyptische opdrachtgevers tot in bijzonderheden gegevens hebben verstrekt over het personeel van Israëli sche ambassade in Stockholm, de werk zaamheden van Israëlische bedrijven in Zweden en de hulp, die de Verenigde Staten aan de joden in Zweden verlenen. Het blad meldde dat de Zweedse po litie op het midden in Stockholm ge legen hoofdkwartier der Zweedse na zi-organisatie een grote hoeveelheid wapens, zoals machinepistolen, re volvers, handgranaten en sabotage- materiaal aangetroffen. De organi satie beschikte voorts over waDenoD- slagplaatsen in de bossen in politie zijn .Expressen" meldde ten slotte nog dat gebleken is dat de jeugdige Zweedse luitenant Lars Lindh een der leden van de Zweedse nazi-organisatie was. Lindh heeft indertijd deel uitgemaakt van de Zweedse eenheid der V.N.-vre desmacht op Cyprus. Hij en een andere Zweedse officier moesten uit Cyprus vertrekken, toen bleek dat zij in hun V.N.-ieep voor de Turkse Cyprioten be stemde wapens smokkelden. Beiden hadden toen verklaard dat 2 India en Pakistan hebben beslo ten een wapenstilstand te sluiten in het omstreden gebied van de Rann van Koetsj die gevolgd zal worden door onderhandelingen. Dit is gisteren in Karatsji van doorgaans welingelichte zijde ver nomen. De overeenkomst kwam tot stand na intensieve diplomatieke activiteit van Britse zijde. Zowel India als Pakistan hebben concessies gedaan. De bestands overeenkomst zou voorzien in terugtrek king van de strijdkrachten van beide par tijen uit het ruim 8500 vierkante km grote gebied. Wel zouden er politieposten het gebied gevestigd mogen worden, maar dan alleen op die plaatsen die beide partijen op 1 januari van dit jaar bezet hielden. De politie van beide lan den mag echter wel in het omstreden ge bied patrouilleren. India is verder bereid arbitrage te aanvaarden ter vaststelling van de status quo op januari 1965. De vice-voorzitter van bet N.V.V., de heer A. Kloos, heeft in „De vakbewe ging", het kaderblad van het N.V.V., aangekondigd, dat de regering niet hoeft te rekenen op medewerking van het N.V.V. aan het voorgestelde huurbeleid. „De subsidieverhoging die het fraaie verpakkingsmateriaal voor de huurver hoging uitmaakt, is voor ieder die zich wat dieper in het geraffineerde systeem dit had-i van afbouw verdiept, meer schijnbare pant lijn den gedaan om de Turken in staat te dan werkelijke verbetering. De voorge stellen zich tegen de „terroristische aan vallen" der sterk in de meerderheid zijn de Griekse Cyprioten te verdedigen. Lindh en zijn mededader zijn later ln Zweden veroordeeld. Volgens „Expressen" trad Lindh als in- structuur op van de militaire afdeling der Zweedse nazi-organisatie, de „Vi king" geheten. stelde subsidieregeling is in ieder geval voor de schatkist een heel voordelige transactie", zo meent de heer Kloos. Een gedeelte van de hoeveelheid wa pens en munitie, welke door de Zweedse politie is opgespoord. Het geïllustreerde tijdschrift bevat te vens een „exclusieve eerste foto" van de Franse operationele bom. Deze heeft volgens het blad een kracht van 60 ki loton, viermaal zoveel als de bom op Hirosjima. Het wapen is ongeveer vier meter lang en weegt meer dan een ton., „Waarom deze atoombom model 1945, honderd keer zwakker dan de gewoon-, ste Amerikaanse of Russische water-j stofbom van vandaag"?, vraagt hetl blad. Het nieuw benoemde lid van de Tweede Als antwoord hierop haalt het generaal Kamer, mr. F. H. J. J. Andriessen (k. de Gaulle aan: „geen land ter wereld ]v.p.) te Bilthoven, heeft voor deze be- kan by ons de dood zaaien zonder deze noeming, ,n de vacature van mr. J. M. L. Th. Cals, bedankt. Kamerlid bedankt zelf terug te krijgen". Het „boek" wordt vooral deze maand flink in het zonnetje gezet dank ztj de Vereniging-met-de-lange-naam. die elk jaar weer opnieuw een boekenweek op touw zet. En met succes! Dit jaar be staat de vereniging honderdvijftig Jaar. voor haar een reden er nog eens een schepje boven op te doen. Sinds vele Jaren is ln ons land de collectieve pro paganda ten bate van het boek Inge burgerd en reeds ver voor wereldoorlog II was de „boekenweek" een begrip Een opvallend verschijnsel: ondanks allerlei bedroefde uitingen van wijze mannen over de tv die naar hun oordeel het lezen onmogelijk zou maken, neemt de belang stelling in Nederland voor het boek nog steeds toe. In 1950 werden er in ons land „slechts" zes-en-halfduizend titels ge produceerd, in 1964 was dit aantal opgelo pen tot ruim tiendui zend. Van dit aantal was bijna zestig pro cent nieuw. dwz. géén herdruk. Vorig jaar kochten de Nederlandse gezinnen zo om en de bij vijftig miljoen boeken, waarbij de school boeken nog niet eens zijn gerekend. Dat zijn alles bijeen indrukwekkende cijfers, die duidelijk aangeven welk een belang rijke plaats het boek in de Nederlandse gezinnen inneemt. Allerlei gegevens over boekenproduktic en -verkoop wijzen op een niet on belangrijk feit: er is rond het boek een (wat men zou kunnen noemen) demo cratiseringsproces aan de gang. Het boek wordt populair ook bij diegenen, die vroeger niet aan lezen toekwamen en alleen maar in de boekwinkel kwamen als ze eens een boekje voor een Jarig neefje of nichtje kwamen kopen Zeventig procent van alle verkochte boeken bleek echter in 1964 voor „eigen gebruik" te zijn bestemd en niet om „cadeau-te- geven". Maar bovendien bestond bijna de helft van alle verkochte boeken uit (wat met een eigenaardig Nederlands woord heet) „pocketboeken". Deze twee pun ten nu kopen voor eigen plezier, én de grote omzet van pockets geven Inderdaad een ontwikkeling aan in de richting van „democratisering" van het boek. Gelukkig, dat het die kant op gaat, gelukkig ook dat de drempelvrees voor de boekwinkel steeds minder wordt. Toen de eerste pocketgolven over Neder land spoelden, is er door vele boeken- genleters-oude stijl ach en wee geroepen. Voor hen ontleende het boek mede zijn waarde aan een schone vorm. En voor deze boekenminnaars-oude-bedeling be tekende de pocket een barse vloek in een stille wereld van artistieke verfij- jning. Maar cijfers als de hierboven ge noemde wijzen er duidelijk op, dat deze nieuwe stijl van boeken uitgeven in een grote behoefte voorziet. Allerlei uitga ven. die vroeger slechts voor de enkeling waren, behoren thans tot het helemaal niet meer zou dure bezit van velen. En dit dank zij herdrukken in een pocket reeks. Door deze ontwikkeling is het boek eeuwen nadat de drukkunst is uitgevonden pas goed op mars: tien duizend nieuwe titels in één jaar, zelfs in een zo betrekkelijk klein land als Ne derland. Een verheugende ontwikkeling naar ons gevoel, al erkennen we dat er hier en daar vraagtekens geplaatst kun nen worden. Worden alle vijftig miljoen verkochte boeken ook gelezen? En zijn er bij die tienduizend titels niet, die zon der bezwaar onuitgegeven hadden kun nen blijven? Deze laatste vraag bracht ons een opmerking van een belezen man in gedachten: „Hét bezwaar van al die nieuwe boeken is. dat zij verhinderen de oude te lezen In West-Duitsland is plotseling Hitier op een zonderlinge manier weer eens in het nieuws gekomen: hij sou kinderen hebben gehad. Dat kan natuurlijk waar zijn, maar het is wel vreemd dat ze pas nu, na twintig jaar, uit het niets opduiken. Het ziet er dan ook eerder naar uit. dat de kinderen ontsproten zijn aan de brein(en) van diegenen die deze vroegere Oostenrijker nog altijd in d<* feest zeer toegedaan zijn. Nu vrijwel e hele westelijke wereld de nazigruwe- len heeft herdacht deze maand, nu op allerlei manieren ook ln Duitsland de aandacht is gevestigd op het misda dig regime van de nationaal-socialisten, waaraan miljoenen rijn opgeofferd, komt plotseling het verhaal voor de dag van de kindertjes van de Führer. Josef Goeb- bels had het verzonnen kunnen hebben: de vermenselijking van wijlen rijn chef. Destijds gingen er allerlei verhalen over het weinig geslaagde liefdesleven van deze man. maar ziet, twintig jaar na dato, duiken er plotseling twee wezens op. Hoe lief, hoe menselijk, hoe weinig misdadig. Het zal wel aan ons liggen, maar zelfs dergelijke kolderberichten wekken onze argwaan. ACHTERSTAND OP SCHEMA 1,5 TOT 2 JAAR Zeven en dertig kilometer van de tegen de 150 kilometer lange keten van zeeweringen langs de Westerschelde van het Zwin tot het land van Saeftinge en van YVestkapelle tot de schor ren van Ossendrecht. is de afgelopen jaren op „deltahoog te" gebracht. Draglines en bull dozers hebben sedert de ramp van 1953 op vele plaatsen langs deze zeearm verzwaring en ver hoging van de zeedijken gemar keerd. Thans, 12 jaar na de ramp, is ongeveer 37 km geheel of nagenoeg geheel gereedgeko men, hetgeen echter minder is dan volgens het urgentiesche- ma, opgesteld door de provincie in I960, noodzakelijk zou zijn om met de dijkverbeteringen in 1978 gereed te komen. Op dit moment is er een achter stand van ongeveer 1 Vi tot 2 jaar. Met name ln Zeeuvvsch- Vlaanderen heeft men nogal wat achterstand op het urgentiesche ma, dat uitging van vier perioden van elk vijf jaar, waarin de ver betering van de zeeweringen zijn beslag zou moeten krijgen. De achterstand is hier in hoofdzaak te vvyten aan het (tot voor en kele maanden) ontbreken van grote waterschappen met een ei gen, deskundige staf van technici. Dit heeft vertragend gewerkt op de voorbereiding en uitwerking van de plannen. Nu de polder- concentratie ook in dit deel van Zeeland een feit is geworden, ver wacht men, dat de verhoging en verzwaring van de zeewering in sneller tempo dan tot voor kort zal kunnen .worden verwezenlijkt. Op Zuid-Beveland, waar alle pol ders en waterschappen al enkele jaren geleden werden geconcen treerd in één groot waterschap, is de „Brede Watering" vrijwel ..bij". Volgens het urgentieschema van de provincie zou tot en met 1978 een totale lengte van 165 kilometer dijk moeten worden verbeterd, terwijl daarbij nog eens 23 kilometer kwam voor aanpassende werken bij de af sluitingen, o.m. de noordkust van Schouwen vanaf de duinen bij Re- nesse tot de aan te leggen dam door het Brouwershavense Gat en het ge deelte tussen de Veerse-Gatdam en de Oosterscheldedam op Noord-Be veland. Al twintig Uit een overzicht, dat de provinciale waterstaat in Middelburg ons ver strekte, blijkt, dat er reeds een twin tigtal dijkvakken en dijkvakjes langs de Westerschelde op „deltahoogte" zijn gebracht, waarbij in verschillen de gevallen een niet onaanzienlijke hoeveelheid land ischorl werd ge wonnen. zoals bij de afdamming van het Sloe, de aanleg van de nieuwe dijk voor de Ellewoutsdijkpolder en straks weer bij de Emmanuëlpolder. De verschillende, reeds gereedge komen dijkvakken, hebben een variabele hoogte. Er zijn stukken djjk bij van 7.50 meter -f- X.A.P., maar ook van 10 tot 11 meter -j- N.A.P. Op plaatsen, waar ae stroom vlak onder de kust pas seert, zoals bijvoorbeeld bij Bors- sele, heeft de nienwe zeewering een hoogte variërend van 9.50 tot 11.50 -j- N.A.P. Vergeleken bij de oude toestand is dit bijna een verdubbeling, want vóór het op deltahoogte brengen was de dijk van de calamïteuze Borssele- polder circa 6 meter -f- N.A.P. Het op deltahoogte brengen van de zeeweringen langs de Wester schelde betekent een aanzienlijke verzwaring en een verhoging van gemiddeld twee tot drie meter, met uitschieters tot vijf en zelfs vijf-en-een-halve meter. Gereedgekomen zijn inmiddels de dijkvakken: de afsluïtüam door het Sloe <1-1- 1963), 6.50 meter -f X-l P.. lengte circa 2 km: noordwestelijk deel Van Citterspolder (1-10-1962). 6.50 meter - X.A.P., lengte circa 1400 meter: (Zie slot pag. 4 kol1 De voorzitter van vier Eerste-Ka- merfracties. de heren Geuze (c.-h. u.), Berghuis (a.r.p.), Van Riel (v.v.d.) en Vos (p.v.d.a.) en de se nator Van Velthoven (k.v.p.) heb ben de regering schriftelijk vra gen gesteld over inbreuken op het persoonlijk leven, zoals het zon der toestemming fotograferen van personen met gebruikmaking van telelenzen en dergelijke, en aange drongen op aanvulling of wijziging van de wetgeving in dit opzicht. De vijf senatoren willen, blijkens hun aan de minister-president en de minis ter van justitie gestelde vragen, verne men of de regering niet van" oordeel is „dat inbreuken op het persoonlijk leven, tenderende in de richting van huisvre debreuk. zoals tegenwoordig voorkomen bijvoorbeeld in de vorm van het zonder toestemming fotograferen van perso nen met gebruikmaking van telelenzen en dergelijke, een toelaatbare grens ten aanzien van de „privacy" van betrokke nen overschrijden". Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, willen de senatoren weten, of de regering dan niet van mening is. dat „de bepalingen in onze strafwetge ving en'of andere daarvoor naar de me ning van de regering het meest in aan merking komende wetgeving ten dien opzichte dienen te worden aangevuld, eventueel gewijzigd" en of de regering bereid is op korte termijn de indiening van zodanige wetswijziging te bevorde-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1