PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMERIKA KAN INMENGING VAN COMMUNISTEN BEWIJZEN Uitdaging aan Cuba open kaart te spelen Inbraak bij juwelier meer dan 2 ton buit V.S. zenden para's naar Vietnam Met doortrekken Sloeweg naar rijksweg 58 bij 's-Heer Arendskerke kan thans worden begonnen MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN IN WASHINGTON OVER DOMINICAANSE REPUBLIEK: De Iranen der verdrukten M i. WIJZIGINGEN WEGEN VERKEERS REGLEMENT Frankrijk doet niet mee aan eventueel optreden Z.O.A.V.O. AARDSCHOK IN EL SALVADOR Twee minuien Tunnel onder de Nieuwlandseweg bij Middelburg 208e jaargang - no. 102 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Veld., f. 8. den Boer en W. de P»gter. Hoofdred.ctlei W. Leertouwer en C. A. de Kok Abonnem.nt.pni. 75 cent per 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643), Middelburg, Markt 51, tel. 3841, (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375). Gooi. C tel. 2094. Adv. prlje 34 cent per mm. Minimum per edv. ƒ5,10. Ingeionden mededelingen 21, x tarief. Kleine adv. (mar. 8 Dinsdag 4 mei 1965 Vijf-mei perikelen 'm Sint-Philipsland Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft gisteren op een persconferentie medegedeeld dat de Verenigde Staten over documentatiemateriaal beschikken ter ondersteuning van de uitspraak van president Johnson, dat communistische samenzweerders zich in de leiding van de Domini caanse opstandelingen hadden weten te dringen. De woordvoerder zegde toe te zullen onderzoeken of het mogelijk zou zijn een deel van dit bewijsmateriaal aan de openbaarheid prijs te ge ven. Hij verklaarde dat het bestond uit officiële rapporten van Ame rikaanse diplomaten in de Dominicaanse Republiek. De woordvoerder wilde geen antwoord geven op een vraag, of de Verenigde Staten thans een politiek voeren om niet toe te staan dat de bestuursmacht in enig Latijns-Amerikaans land door communisten wordt overgeno men. Geneesmiddelen en voedsel In antwoord op een vraag welke bewij zen ervoor waren dat er gevaar bestond voor de levens van Amerikanen of an dere buitenlanders in de Dominicaanse De algemene commissie der Org Republiek, verklaarde de woordvoerder van Amerikaanse Staten (O.A.S.) heeft dat het als niets minder dan een wonder gisteren haar besloten zitting onderbro- moest worden beschouwd, dat er geen ken voor een openbare vergadering, doden onder de vreemdelingen waren gevallen. De woordvoerder van het „Sta te Departement" verwierp de door do gewezen president van de Dominicaanse Republiek Juan Bosch geuite beschuldi- waarop zij haar goedkeuring hechtte aan een spontaan ingediende resolutie, waarin werd voorgesteld dat de O.A.S.- leden geneesmiddelen en voedsel naar de Dominicaanse Republiek zullen zen gingen, volgens welkende opstand zou den. De commissie onderbrak haar be- slaagd, indien de Verenigde Sta- spreking van zijn" geslaagd, Indien de Verenigde Sta-spreking_ van een Amerikaans voorstel, ten niet hadden ingegrepen. „Dit is niet waarin de Latijns-Amerikaanse landen waar", aldus de woordvoerder. werd verzocht om. zo mogelijk, militaire eenheden ter beschikking te stellen voor Mn/tv tmnnnn gebruik in deze republiek. l'ltWV troepen Het besluit werd genomen naar aanlei ding van een verzoek van de speciale, In een door de Amerikaanse televisie uitgezonden toespraak had president Johnson zondagavond nog aangekon digd opdracht te hebben gegeven voor de ontscheping van nog 4500 Amerikaanse militairen in de Domi nicaanse Republiek. De president verklaarde woensdagmid- atot het zenden van Amerikaanse dkrachten naar dat land te hebben oten na ontvangst van een dringend telegram van de Amerikaanse ambassa de in Santa Domingo, dat de Domini caanse regeringstroepen de situatie niet meester konden blijven. President Johnson zette uiteen dat de Amrikaanse volkeren niet konden toe laten dat zich op het westelijk halfrond een nieuwe communistische regering vestigt en dat daar een tweede Cuba ontstaat- De Verenigde Staten steunen niemand in het bijzonder, ook geen en kele groepering, aldus de Amerikaanse «resident verder. Hun doel is slechts de evens van de Amerikanen en andere buitenlanders te beschermen. Voorts moeten de Amerikaanse strijdkrachten verhinderen, zo mogelijk zonder bloed vergieten, dat zich op het westelijk half rond een nieuwe communistische staat vestigt. het aantal Amerikaanse militairen in de Dominicaanse Republiek thans 14000 bedraagt. vijf man sterke O.A.S.-commissie, die zich thans in Santo Domingo bevindt om te pogen een oplossing voor het Domini caanse vraagstuk te vinden. De Amerikaanse vertegenwoordiger in de commissie, Ellsworth Bunker gaf, toen de resolutie werd ingediend, onmid dellijk te kennen dat de Amerikaanse regering reeds maatregelen heeft geno men om te voorzien in hetgeen in de re solutie wordt verzocht. Hij voegde hier aan toe dat de Verenigde Staten ver voermiddelen ter beschikking van de an dere landen stellen, indien deze mediey- nen en levensmiddelen naar de Domini caanse Republiek willen zenden. Uitdaging gisteren De Verenigde Staten hebben een beroep gedaan op Cuba c... Veiligheidsraad van de Verenigde Na ties uiteen^ te zetten welke rol het re giem van Fidel Castro heeft gespeeld in gime van Fidel Castro heeft gespeeld in de opstand in de Dominicaanse Repu- De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Adlai E. Stevenson, deed de uitdaging in antwoord op een verzoek van Cuba deel te mogen nemen aan het debat dat wordt gehouden op basis van een oproep van de Sowjet- Unie. „Wij zouden graag van de Cubaanse vertegenwoordiger een uiteenzetting i horen inzake de rol die zijn land in deze j zaak heeft gespeeld", aldus Stevenson. „Dit is hetzelfde Cuba dat in een samen-1 zwering met de Sowjet-Unie op dit half- rond geleide projectielen voor de lange afstand binnenbracht die werden ge-;' richt op de Noord- en Zuid-Amerikaan- se continenten, dat door de Organisatie van Amerikaanse Staten werd beschul digd van agressie en later door de O.A. S. werd buitengesloten, dat werd ver oordeeld wegens het opleiden van sabo teurs en het zenden daarvan naar ande re landen", zei Stevenson. De Russische afgevaardigde, Nikolai T. Federenko, sprak tijdens het debat de beschuldiging uit dat „een heel invasie leger" van 14.000 man slag levert met „patriottische strijdkrachten" in de Do minicaanse Republiek om een „met bloed besmeurd dictatorschap" te hand haven. Begin 1943 rolde de Gestapo oen kleine verzetsgroep van Duitse studenten in München op. die anti-Hltler vlug schriften verspreidde onder de naam „De witte roos". De groep bestond uit vijf studenten en een hoogleraar, die sa men de moed vonden te getuigen van een ander Duitsland dan dat van Hitler. De bekendsten van deze vijf zijn Hans en Sophie Scholl geworden: zij werden op 22 februari 1943 terechtgesteld, hij was 23 en zij 21 jaar oud. De pamfletten, die zij midden in de oorlog Hitler was op het toppunt van zijn macht - tegen het misdadig regime schreven, zijn later febundeld in een boekje, dat hun zuster nge heeft uitgegeven. We hebben het dezer dagen nog eens voor de dag ge haald en bij het lezen ervan werden we opnieuw getroffen door de kinderlijk- moedige toon van deze vlugschriften. Nu vandaag Neder land zijn gevallenen herdenkt, meenden we Terugtrekking geëist De Russische afgevaardigde eiste dat de Veiligheidsraad opdracht geeft tot de onmiddellijke terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit de Domini caanse Republiek. Foto boven: De Vlasakkers in Amersfoort, tv aar H.M. de Konin gin op bevrijdingsdag de grote na tionale wapenschouw zal afnemen. De toren is gebouwd ten behoeve van de paradecommandant. Foto onder: Terwijl de regen in stromen neervalt, staan op de Vlas akkers de tanks onder dekzeilen gegroepeerd voor de wapenschouw bevrijdingsdag. H. Roelfsema burgemeester van Schiedam By K.B. is met ingang van 16 mei 1965 benoemd tot burgemeester der gemeente Schiedam, de heer H. Roelfsema te Gro ningen. De heer Roelfsema, die 55 jaar is, is sinds 1958 lid van Gedeputeerde Staten van Groningen. Hij Is lid van de Remonstrantse broederschap en lid de Partij van de Arbeid. Grote roof in Rotterdam Gat in de muur Amerika Werkt niet mee aan „loze overeenkomst" Meer troepen op verzoek van regering in Saigon Inbrekers door gat in de muur naar binnen In het afgelopen weekeind naar alle waarschijnlijkheid in de nacht teïefoonceUen van geluiddempend van zondag op maandag hebben "Aal. Zij zijn een van deze cellen bin- vMitvuuogupiiiaoiiuag nengegaan en hebben een mangat in de inbrekers een juwelierszaak aan de muur gehakt. Toen zij eenmaal in de Coolsingel in Rotterdam geplun- juwelierszaak waren, hebben zij een eta- lage geplunderd en vervolgens in de derd. De buit vertegenwoordigt zasM zelf een zeer groot aantal plateaus renaald. Een vli Afkondiging voor eind mei: (Van onze Haagse redactie) Voor het einde van deze niaand kunnen een aantal wijzigingen In het wegenverkeersreglement wor den verwacht, zo wordt "it. welin gelichte bron vernomen. Het zijn een aantal wijzigingen, die op eer dere tijdstippen reeds werden aan gekondigd en nu in één „pakket" zullen worden afgekondigd. De belangrijkste wijzigingen zijn: een stopverbod op de vlucht- bermen van autowegen; een verbod vnn „kruipauto's" (de 20 km-autootjes); een nadere bepaling van de wettelijke status van de brom fiets, waardoor deze, ook na wederrechtelijke wijziging steeds bromfiets blijft; een inhaalverbod voor een voetgangersoversteekplaats (zebrapad); regeling van de wettelijke sta tus van signalering boven rij banen, zoals deze Dij wijze van proef wordt toegepast op rijks weg 13 ten oosten van Delft; het verlenen van de bevoegd heid aan de politie het kente ken ln te nemen van een hij een ongeval zwaar beschadigde au to; een regeling, die het mogelijk maakt, nieuwe kentekens in te voeren; opheffing van het verbod een aanhangwagentje achter een scooter of motorrijwiel te kop pelen; wijziging van het liftverbod op autowegen. Deze wijzigingen staan geheel los van de „grote" wijziging van het wegenverkeersreglement, het ont- werp-Belinfante, dat zich voorna melijk met de gedragsregels be zighoudt. Dit kan niet voor het einde van dit jaar worden tege- moetgezien. Bovendien volgt dan nog een overgangsperiode en zal het vernieuwde reglement voors hands nog zijn „opgehangen" aan de bestaande wegenverkeerswet. Ongeveer 3500 Amerikaanse para chutisten zullen binnenkort in Zuid-Vietnam aankomen voor de verdediging van belangrijke mili taire installaties. In een Ameri- kaans-Zuidvietnamees communi qué is gisteren gezegd dat de troe pen op verzoek van de regering in Saigon worden gezonden. Een eenheid van 60 man die de komst van de parachutisten moet voorbereiden is gisteren uit Okinawa aangekomen. De parachutisten worden gelegerd op een vliegveld 20 kilometer ten noord oosten van Saigon en op een marineba sis die 50 kilometer verder naar het oosten ligt. Een Amerikaanse militaire woordvoer der deelde mee dat gisteren drie groepen legerhelikopters in Zuid-Vietnam zijn aangekomen. Het aantal Amerikaanse leger-hellkoptera in Zuid-Vietnam is hiermee op 350 gebracht. De sterkte van de Amerikaanse militairen in actieve dienst komt op 10.000 man terwijl in totaal het aantal Amerikanen dat in Vietnam vertoeft 35.500 man zal bedra gen. Frankrqk Op de gende minister i komst". Vietnam noemde hij een slacht- Als redenen voor het verbreken van de offer van communistische agressie. I betrekkingen gaf de prins een artikel in - - I,... het tijdschrift „Newsweek" over Cambodja particuliere leven van de Cambodjaanse Cambodja heeft gisteren besloten de ^{^ee"^telfombarderen van Cam" diplomatieke betrekkingen met de bod:)aanse dorPen- Verenigde Staten te verbreken. Dit heft het staatshoofd, prins Norodom Sinahoek in een radiouitzending be- Naast de zaak bevindt zich het thans lege gebouw, waarin vroeger het Beurs- café was gevestigd. Dit pand zou te zij ner tfld een modehuis worden, maar het staat nu leeg op de hoek van Meent en Coolsingel. De inbrekers zijn dit lege pand binnengedrongen. Tegen de muur van de juwelierszaak staan een aantal naar schatting een waarde 200.000 tot 250.000. kendgemaok. Het staatshoofd zei dat de consulaire be trekkingen tijdelijk zullen worden ge handhaafd. Hoe lang dat zal zijn hangt van de Verenigde Staten af. Bij aankomst op de Parijse luchtha ven kreeg keizerin Farah een boe ket lelietjes van dalen aangeboden. De sjah van Iran en zijn gemalin zouden Si uur in de Franse hoofd stad blijven op doorreis naar Bra zilië. Een hevige aardbeving die minu- I ten lang aanhield en werd gevolgd door een serie minder hevige schokken heeft 101 doden en tus sen de 400 en 500 gewonden ver oorzaakt in San Salvador, de hoofdstad van de Midden-Ameri kaanse republiek El Salvador, en nabijgelegen plaatsen. De schatting van het aantal slachtof fers werd gegeven door de Amerikaan se ambassadeur in San Salvador, Raul Castro. Hij zei'de gegevens te hebben ontvangen uit officiële bronnen. Castro zei dat uit het getroffen gebied 1000 fa milies zijn geëvacueerd naar een veili ger zone op 25 mijl afstand. De ambassadeur zei dat de aardbeving de naald op de Mercallischaal tot 7.5 had doen uitslaan. „We zijn gewaar schuwd meer en krachtiger bevingen te verwachten", aldus Castro. De meeste slachtoffers, voor een groot deel kinde ren, zijn gevallen door het instortefi van huizen. De aardbeving is het hevigst ge- I weest in het gebied van San Salvador, Soyapango, San Marcos, Santo Tomas, Cuscatancinco, Mexicanos, Tonacatepe- que, Custacatlan en Los Planos de Ren- deros. Vijftig gebouwen zijn vernield en 4000 hebben in meerdere of mindere ma te schade opgelopen. Ambassadeur Cas tro zei dat nog geen acurate schatting van de schade voorhanden is. een zeer pi met ringen leeggehaald. Een vluchtige schatting van de beheerder van de zaak doet vermoeden dat hun buit een ver-, koopwaarde van 200.000 tot 250.000, vertegenwoordigt. Uiteraard zal het vaststellen van net nauwkeurige bedrag] pas na inventarisatie mogelijk zijn. De bult bestaat voornamelijk uit rin gen, waarvan veel briljanten bevat ten. De inbrekers hebben het pand via dezelfde weg weer verlaten. Om dat zij een van de etalages geplun derd hebben vermoedt men dat de diefstal gistermorgen vroeg Is ge pleegd. Anders zou men de inbraak al eerder hebben ontdekt. Nn geschiedde dit pas in de loop van de ochtend, omdat de winkel tot 1 uur ge sloten is en het personeel pas laat in de ochtend naar de zaak kwam. De firma is tegen schade door diefstal verzekerd. ook te mogen herinneren aan deze beide jonge Duitsers: zij zijn door dezelfde terreur gedood en voor dezelfde Idealen gevallen als vele Nederlanders. De vrijheid staat niet stil voor een landsgrens, is niet gebonden 'aan een nationaliteit. Terwijl een groot deel van Duitsland het overgrootste deel de kelen schor schreeuwde voor Hit- Ier of op zijn minst hem en zijn trawan ten loyaal dienden, waren er Sn Mün chen enkele Jongeren, die pamfletten schreven, vermenigvuldigden en distri bueerden. waarin stond: „Wij moeten het kwaad gaan bestrijden, waar het het machtigst is. en het machtigt is het in de vorm van Hitlers macht". Dit is de boodschap, die Hans en So phie Scholl met zo vel en van een an dere nationaliteit of ras ons hebben overgeleverd, namelijk dat onderdruk king en vrijheid niet gebonden zijn noch aan tijd noch aan een land. In een der vlugschriften is het boek Prediker aan gehaald, een tekst waarin sprake is van „de tranen der %'erdrukten". Er staat daarin verder: „aan de zijde van hun verdrukkers was macht, ztj de onder drukten daarentegen hadden geen vertrooster." Een oud woord, waardoor de Jongeren van de „witte roos" gegre pen waren, tegelijkertijd echter een ac tueel woord. Nóg altijd kent men in deze wereld de tranen der verdrukten: er is rassendiscriminatie, er is ongelijkheid tussen rijke en arme volken, er zijn toe standen zo erbarmelijk, dat sommigen in wanhoop de doden prijzen boven de leven den. Misschien dat voor de Jongeren van thans de grote groep van Nederlan ders voor wie de oorlog geen bewuste werkelijkheid is dit beeld aanspreekt. Zij immers zien de Duitsers anders dan de ouderen, als toeristen bijvoorbeeld of. als Inwoners van een land waarmee het naoorlogse Nederland allerlei bondge nootschappen heeft aangegaan. Zij ken nen niet de emoties van diegenen, die het laarzengekletter in de jaren 1940- 1945 hébben gehoord. Voor deze Jonge ren misschien zijn de vierde en rijfde me» vooral dagen van de oudere generatie. Maar oud en jong vinóen elkaar bij de herdenking op de vierde mei. omdat het daarbij gaat om datgene, wat in het woord van de Prediker wordt genoemd „al de onderdrukkingen, die onder de zon geschieden". D&érom zijn in Neder land. in België, in Frankrijk, in zovele andere landen, ja ook in Duitsland men sen voor het vuurpeleton gevallen, om het recht een vrij mens te zijn. vrij zon der de tranen der verdrukten- Zo be schouwd ligt de zin van de vierde mei niet alleen in het terugblikken, maar ook in het vooruitzien, want „er is macht aan de zijde der onderdrukkers", de onder drukten daarentegen hebben geen ver trooster." Het gaat om menselijke soli dariteit. Vijfjarige jongen redt vriendje De vijfjarige Olaf Goes uit Utrecht heeft zondag het leven van zijn zevenjarige vriendje Lau rens van Hoof gered met een voor zijn leeftijd bijzonder koelbloedig ingrijpen. Laurens was met een paar kinderen uit de Twijnstraat op een werf langs de Oudegracht aan het spelen, toen hij plotseling in het water viel. Hij ging kopje onder, kwam even later weer bo ven en op dat moment pakte Olaf zijn hana en liet die niet meer los voordat de inmiddels door de an dere kinderen gewaarschuwd moeder van de drenkeling was komen aansnellen. Laurens kon dank zij deze vrien denhand het hoofd boven water houden en bleek later bij een on derzoek in het beademingscen trum van het academisch zieken huis niets te mankeren. Frankrijk heeft zich gisteren officieel gedistantieerd van enigerlei gemeen schappelijk optreden van de Z.O.A.V. O. en van welke conclusies van die organisatie dan ook ten aanzien van de oorlog in Vietnam en de Bituatie in Indo-China in haar geheel. De Franse waarnemer Achille Clarac, die ambassadeur in Bangkok is, las op een besloten zitting van de ministerraad van de Z.O.A.V.O, in Londen een desbe treffende verklaring voor. Deze verkla ring weerspiegelde de negatieve hou ding van president de Gaulle tegenover het Amerikaanse beleid in Zuid-Oost Azië. „Er is geen en er kan geen gemeenschap pelijke positie en nog minder enigerlei gemeenschappelijk optreden van de lid regeringen zijn wat betreft de ernstige kwesties die op het spel staan", aldus Clarac. ergadering zei de plaatsvervi linister van buitenlandse zaken i x x x Verenigde staten, George Bail. Drs. J. A. Bakker, staatssecretaris dat zyn land zal voortgaan te pogen een Van economische zaken, is over de •>™g de 2ogehet™ zal meewerken aan i „loze overeen- Rusk kan reis naar Cuba verbieden Het opperste gerechtshof in de Verenig de Staten heeft bepaald, dat de minister van buitenlandse zaken Amerikaanse burgers kan verbieden zich naar Cuba te begeven. stimuleringsgebieden. In het ka der van zijn industriespreidings- beleid-nieuvve-stijl trok hij vorig jaar 165 miljoen gulden uit voor i n f rastructuu rverbeter ende wer ken in deze gebieden. Thans heeft hij aangegeven hoe voor dit jaar de gelden verdeeld zullen worden. Voor het programma 1965 zijn na melijk een groot aantal werken geaccepteerd. Op dit programma staan ook werken belangrijke Zeeuwse Eerste van fase doortrekking van de oostelijke Sloeweg naar rijksweg 58 bij 's-Heer-Arends kerke, Verbinding van het industrie terrein te Middelburg met de Nieuwlandseweg. Binnen het kader van dit werk zal ook een tunnel onder de Nieuwlandse weg worden gelegd om het woongebied Middelburg-Zuid met het Middelburgse industrie gebied te verbinden- Verhoging van de Katspolder- dijk te Terneuzen. Op deze dijk zal ook een verkeersweg komen als onderdeel van de „Ceintuur baan", zoals de ringweg rond het nieuwe Terneuzen reeds ge noemd wordt. Aanleg van een verbindings- riool van het industrieterrein naar de rioolwaterzuiverings installatie te Sint-Maartensdijk. Voor 1965 heeft de staatssecretaris op advies van de Commissie voor de In dustriële Ontwikkeling der Probleemge bieden zich bereid verklaard zyn me dewerking te verlenen aan de uitvoering van een aantal werken van ongeveer 40 miljoen gulden in heel het land. Daar mee zal een bedrag aan subsidies ge moeid zyn van 30 miljoen gulden. Over het algemeen betreft het gedeelten van grotere projecten. Doortrekken Sloeweg In feite is het doortrekken van de ooste lijke Sloeweg naar de rijksweg bij 's-Heer-Arendskerke al „een oude zaak", zoals ir. W. de Beijl, hoofdingenieur-di recteur van de provinciale waterstaat. het zei. Tot nu toe was echter nog niet definitief bekend, dat subsidie zou wor den ontvangen. Reeds is het tracé vast gesteld en enkele maanden geleden wer den voor de grondeigenaren, die voor deze weg grond moeten afstaan, hea rings gehouden. De heer De Beijl hoopte, dat alle grondaankopen nog dit jaar ge regeld kunnen worden. Aan het ontwerp voor de weg het bestekklaar maken van het plan) wordt hard gewerkt. Zoals be kend loopt de oostelijke Sloeweg thans tot aan de weg 's-Heerenhoek-Lewedorp. De weg zal nu worden doorgetrokken en de rijksweg ongeveer ter hoogte van de spoorwegovergang bij 's-Heer-Arends kerke bereiken. Waarschijnlijk zal pas volgend jaar met de eigenlijke wegaan leg worden begonnen. Middelburgs project Nu ten noorden van de Nieuwlandse weg (rijksweg 58) het industrieter rein en ten zuiden van deze weg woongebieden worden aangelegd, zijn (Zie slot pag. 2 kol. S) Vanavond van acht uur tot acht uur twee zal het weer stil zijn in Nederland: de doden .worden herdacht. Sommigen ervaringen van vorige ja ren hebben ons dat geleerd vergden deze twee minuten. Voor hen hebben wij een verzetsgedicht overgeschreven: Ons bedreigt 'n andere dood dan 't lood- Onverschilhgheid wie daaraan lijdt sterft voor zyn tijd. Maar vooral willen wij hier herinneren aan de laatste strofe uit het beroemde „lied der achttien doden": Gedenkt, die deze woorden leest mijn makkers in de nood en die hen nastaan 't allermeest, in hunnen rampspoed groot. De makkers in de nood: velen hunner zijn de doden, die wij vandaag herdenken. Kunnen wij niet twee minuten voor hen stil zijn? BELGISCH-NEDERLANDSE OPROEP TOT VERDERE BENELUX-SAMENWERKING De Nederlandse dag op de internationale jaarbeurs van Brussel is gisteren aanlei ding geweest voor een Belgisch-Neder landse oproep tot verdere Benelux- samen wer bin g. Aan een door de jaarbeurs aangeboden lunch ter gelegenheid van het bezoek van de Nederlandse ambassadeur in Bel gië. baron De Vos van Steenwij k. onder streepte de vice-minister van buitenland se zaken, H- Fayat, het belang om de Beneluxgeest te doen doordringen in de brede massa in beide landen. De Nederlandse ambassadeur legde de nadruk op de noodzaak de samenwerking tussen België, Nederland en Luxemburg in het raamwerk van het Europa der „zes" te versterken. „Afzonderlijk zijn wij zwak", betoogde hij, „samen verte genwoordigen wij een voorname indus triële macht" Standpunten over radio en tv in informatieperiode De minister-president mr. J. M. A. T. Cals heeft de Tweede Kamer in een brief een overzicht doen toekomen van de standpunten over radio en tv. zoals die zijn vastgesteld in de bespreking tan de kabinetsformateur. drs. W. K. N. Schmelzer met de fractievoorzitters van K.Y.P., AAP., C.-H.U. en V.V D. op 11 (en 12) maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1