Tweede Russische koelschip te water gelaten bij „Schelde" te Vlissingei? Dode en zwaargewonde na botsing te Kerkv/erve Scheidend voorzitter G.J.V. thans ere-lid de BILT MEVR. DOLGOVA VERRICHTTE DOOPPLECHTIGHEID Al acht schepen voor Rusland gebouwd ALMANAK MORGEN MET RIPOLIN „Als inkomstenderving 40.000,- uit partijkas V.V.D." KAMERLID KAMMERAAD BESCHULDIGD IN KRANTEPUBLIKATIE Commentaar de heer C. A. Kammeraad: „Er is geen woord van waar" Stijlvol concert in Grote Kerk te Goes Zwaan PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 20 APRIL 1965 BURGEMEESTER BRAK BEEN OP GRAAUWS VOETBALVELD Burgemeester F. de Nljs van Graauw heeft zaterdagmiddag op het voetbalter rein in ztjn gemeente zijn been gebroken. Dat gebeurde bij de aanvang van de wedstrijd Graauw ILeather Bottle (Engeland). De burgemeester kwam het voetbalveld op om de Engelse gasten te verwelkomen. Op het terrein struikelde hij echter over een oneffenheid. Dokter Terburg constateerde een breuk van het linker kuitbeen. De heer De Nijs moest ~--r huis worden vervoerd. Mevrouw E. I. Dolgova, echtgeno te van de Russische handelsverte genwoordiger in Nederland heeft zaterdagmiddag op de werf van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen het vis verwerken de motorkoelschip „Van Dijck" te water gelaten. Zij deed dit in tegenwoordigheid van o.a. de Russische ambassadeur in Nederland, de heer I. I. Tugari- now. De „Van Dyck" is het tweede vis- verwerkende motorkoelschip van een serie van vier schepen, die voor Russische rekening bij „De Schelde" worden gebouwd. Het eerste schip. „De Rembrandt", zal binnenkort een proefvaart maken. De vaartuigen zijn ware reuzen onder de vissers schepen. De „Van Dijck" is niet min der dan 103,50 meter lang, bij een breedte van 16,60 meter en een'diep gang van 5.50 meter. Het schip heeft een draagvermogen van 2600 ton. Aan boord van de in deze serie ge bouwde vis verwerkende schepen wordt de door trawlers aangevoerde vis verwerkt, ingevroren en in koel ruimten opgeslagen. Ieder schip heeft twee vriestunnels. Eén tunnel heeft een vriescapacitcit van 25.000 kg vis per dag. Een groot aantal genodigden en belang stellenden was er zaterdagmiddag ge tuige van. dat mevrouw Dolgova de doopplechtigheid verrichtte. Met een stevige klap van een bijl haar later aangeboden door de directievoorzitter van De Schelde, de heer J. W. Huplces - nam mevrouw Dolgova vervolgens de laatste beletselen weg, waarna de „Van Dijck" vlot van stapel Uep. De Koninklijke harmonie „Ons Genoegen" uit Vlissingen zette luister btj aan deze tewaterlating. nodigden in het Scheldekwartier. De heer Hupkes herinnerde er in een toe spraak aan. dat de „Van Dijck" het achtste schip is, dat „De Schelde" voor Russische rekening heeft gebouwd. „On ze relaties zijn al van oude datum. Al vijftien jaar geleden kregen we onze eerste opdracht uit Moskou", zo richtte de heer Hupkes zich tot de Russische handelsvertegenwoordiging. HQ noem de de „Van Dijck" met de andere sche pen in deze serie „de modernste varen de visverwerkende fabrieken ter we reld". Er op wijzend, dat Nederland in 1964 voor 129.000.000 aan goederen heeft gekocht in Rusland, en Nederland voor 53.000.000 naar Rusland heeft geëxporteerd, was hij van oordeel, dat de expert naar Rusland voor verbete ring vatbaar is. De heer Hupkes had nagegaan of er schepen zijn met de naam >„Van .eeuwse Beesten Het lijdt geen twijfel, of een na dere uiteenzetting over de weers gesteldheid van de afgelopen vrije dagen is zéér ongewenst. Pijnlijk zelfs. Een onzer collega's, die- zijn huis gevuld zag met vele logés, gewapend met zwembroeken, strandschepjes en zonnebrandolie, was zelfs niet te genaken. De man zat witjes en had rode randjes om de ogen. Daar heeft de tweede paasdag niets meer aan kunnen veranderen. Aan de andere kant mag men na tuurlijk niet verpeten, dat er pro vinciegenoten zijn geweest, die het barre weertje met blijheid hebben begroet. Zoals de handelaar in regenjassen en paraplu's in Terneuzen. Don derdag had hij het nog somber ingezien. Vrijdag eveneens. Za terdagochtend echter rende zijn jongste bediende, wie het welzijn van de zaak kennelijk ter harte gaat, met opgeruimd gezicht de winkel binnen. „We kri verheugd De middenstander kende echter zijn plaats. „Wet Sinds wanneer zijn we compagnons", vroeg hij. Nee, dan hebben enkele Vlissing- se middenstanders heel anders ge reageerd- Een van hen had een schaap met wat lammeren in de etalage gesel, de ander had het wat tradi tioneel in kloeke kuikens gezocht, terwijl een derde enkele zang- en spreekvogels had opgestelde Een vierde had ter opluistering van zijn aanviezige goederen enkele in de mimiek geoefende apen aange trokken. Beestenweer. Achtste De voorzitter van de Scheldedirec- tie, de heer J. W. Hupkes (links) naast mevrouw E. Dolgova, die zaterdag op de werf van De Schel de te Vlissingen het tweede visver werkende koelschip voor Rusland te water liet. Het meisje in kleder dracht is een kleindochter van de heer Hupkes, die mevrouw Dolgova, echtgenote van het hoofd van de Russische handelsvertegenwoordi- ging in Nederland bij haar aan komst een boeket bloemen aanbood. Foto P.Z.C.) Dyck", genoemd <lus naar de mid deleeuwse Vlaamse schilder Antho ny van Dijck. Er zijn twee Van Dijcks geweest, zo bleek uit zijn woorden. Beide waren passagiers schepen, varend onder Engelse vlag. Beide schepen werden getorpedeerd door de Duitsers: het eerste in 1914, nadat het drie jaar in de vaart was geweest en het tweede in 1940, 19 jaar nadat het in de vaart, was ge bracht. De heer Hupkes zei, dat de nieuwe „Van Dijck", nu varend der Russische vlag, in een niemve wereld is geboren. Hij hoopte, dat het een wereld van vrede zou zyn. Voor de som van 1 kopeke stond hij daarna mevrouw Dolgova het bijltje af, dat ze kort tevoren had gehanteerd. Eveneens overhandigde hij haar een geschenk. Ook het hoofd van de Russische han delsvertegenwoordiging in Nederland, de heer Y. A. Dolgow, echtgenoot van mevrouw Dolgova, voerde het woord. Hij was evenals de heer Hupkes van mening, dat de handel tussen Rusland en Nederland kan worden uitgebreid. Hij sprak zelfs van het drie- tot vier voudige. Ingenomen toonde hy zich met de zakelijke betrekkingen met „De Schelde". „Wij zyn voornemens, die voort te zetten", zei hij ervan. De aanwezigen genoten daarna tijdens het koud buffet van het optreden van de zangeres Marie Cecïlle Moerdjjk en de goochelaar Fred Kaps. SCHILDEREN Jac. Burger (60) in Wemeldinge overleden Vrijdagavond is plotseling in zyn wo ning te Wemeldinge overleden de heer J. Burger. De heer Burger, fruitkweker van beroep, werd zestig jaar. In het maatschappelijk leven bekleo;ic hij vele functies. Zo was hij kerkvoogd van de Ned, her vormde gemeente van Wemeldinge, se cretaris van het burgerlijk armbestuur te Wemeldinge, lid van het orgelcomi té van de hervormde gemeente, voor zitter van de plaatselijke vereniging het Groene Kruis en hoofdingeland van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland. De heer Burger was voorts vice-voorzitter van de veiling vereniging Kapelle-Biezelinge e.o., reeds 25 jaar secretaris-penningmeester van de landbouwverenigïng Wemeldinge, sinds 1957 voorzitter van de Zeeuwse bond van harmonie- en fanfaregezel schappen, waarvan hij totaal 15 jaar bestuurslid was, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen in Nederland, voorzitter van de Wemeldingse muziek vereniging „Oefening kweekt Kunst", alsmede voorzitter van het comité rij toer bejaarden in zijn woonplaats. De heer Burgër was lid van het hoofdbe stuur van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappi" Grond ki grond-pacht- Z.L.M. De begrafenis zal woensdag 21 april om half twee op de algemene begr~ te Wemeldinge plaatsvinden. Paasdagen met veel ongevallen Toogdag in Goese Oos ter kerk Boeiend solo-toneel van Rob Geraerds Op de jaarlyksc Paastoogdag in Goes heeft de afdeling Zeeland van de bond gereformeerde jeugdverenigingen indag afscheid genomen van be- irsleden. Dat waren voorzitter J. P. Balkenende (Kapello) en tweede pen ningmeester A. van Vlaanderen (Kou- dekerke), die beiden zo'n 13 jaar hun beste krachten gaven aan het Zeeuwse bestuur. Oud-voorzitter Balkenende, die als adviseur verbonden biyft aan de Zeeuwse afdeling, werd benoemd tot erelid. Hy is thans landclyk penning meester van de bond. -ers opge voerd lekespel, een korte toespraak van da. H. R. Juch (Kapelle-Biezeünge), muziek van Leny de Graaf (Middel burg) en in de middaguren een inspire rend talentvol stuk solotoneel door Rob wees hij er onder meer op, dat de kerk wel eens wordt beschouwd als een „spook van het conservatisme, van de vroomheid, van de verboden en geboden", dat deze kritiek soms ook gerechtvaardigd is, maar dat men toch niet moet vergeten, dat Christus via dié kerk spreekt. Spraakwater „Storm In zijn openingswoord verwelkomde voorzitter Balkenende in het bijzonder het erelid Jacq. de Smit, ds. E. Jansen uit Goes, vertegenwoordigers van „Wer kende Jeugd" en van de Chr. Platte landsjongeren. Ook de kerkeraad van Goes was present. In het meer ernstige deel (met veel zang) van het programma hield me juffrouw W. A. D. de Bruyne (Schoon- dijke), de nieuwe presidente, een decla matie „Looft God. die onder ons is op gestaan" en hield voorzitter Balkenen de een meditatie. „Storm" was de titel van een door G.J.V.-ers op verdienste lijke wijze opgevoerd lekespel, waarin zowel de gescheidenheid der kerken aan de orde werd gesteld als de minder ren Van Vlaanderen en Balkenende. De scheidende voorzitter sprak de afscheid nemende penningmeester toe en memo reerde, dat de heer Van Vlaanderen be gon in het bestuur van de G.J.V. in Koudekerke, vervolgens in de ring Wal cheren kwam en tien jaar lid was van het moderamen. Een kostbare collectie grammofoonplaten was het blijk van waardering van de G.J.V. Mejuffrouw De Bruyne bracht de dank van de G.J.V. over aan de heer Bakenende, die al vanaf 1952 in het Zeeuwse G.J.V.- werk heeft gezeten, het eerst als voor zitter in Kapelle. Hij volgde als voorzit ter de heer Jacq. de Smit op in Zee land. Thans gaat de heer Balkenende weer in het voetspoor van de heer De Smit, die óók landelijk penningmeester is geweest. Voor de heer Balkenende De heer Balkenende merkte in zijn dankwoord nog^o^, dat^in^de begin- w rdlgden ringen" kwamen. Nu in 1£ jesve hebben nu enorm veel spraakwater Was het lekespel op zich vrij boeiend, erin hadden een plaats gekregen enige minder geslaagde Jiedjes. De tekst van het spel was ook niet altijd even origi neel. iesverenigingen samen. „De meisjes lebben nu enorm veel spraakwatei in het moderamen". De middag werd geopend met het zin gen van het nieuwe, pittige bondslied: „Dit is het woord", met een negro-spi- ritual-achtige muziek van organist Koos Bons en een wat conventionele tekst van Jan E. Niemeijer, Solo-acteur Rob Geraerds kwam volgens op het toneel voor „De burger edelman". Zijn echtgenote verzorgde de muzikale omlijsting: voor piano be- I werkte composities van Lully, die deze schreef speciaal yn™- Mr>Hèro'a env Molière's stuk. De longeren brachten deze dag bijna 190,bijeen voor jeugdwerk in India en jeugdevangellsatiewerk In België. Presidente mejuffrouw De Bruyne sloot de geslaagde Paastoogdag op de ge- bruikeiyke wijze. Het Middelburgse Tweede-Kamer lid, de heer C. A. Kammeraad, is bijzonder gegriefd en ontstemd over een publikatie in het Brabant se r.-k. dagblad „De Stem", dat zaterdag onder de kop „Veertig mille prijs voor kamerzetel" op de voorpagina het bericht lanceerde, dat de heer Kammeraad weigert zijn kamerzetel af te staan aan oud-minister Toxopeus, tenzij hem als inkomstenderving een bedrag van rond 40.000,- uit de partij kas van de V.V.D. wordt betaald. „Een schandalige publikatie", zei ons desgevraagd de heer Kamme raad. „Er is geen woord van waar. Gewoon uit de duim gezogen". En de voorzitter van de Tweede-Ka merfractie der V.V.D., mr. -J, W. Geertsema gaf als commentaar: „Van a tot z gelogen. Deze zaak is nu nog niet aan de orde. Klinkkla re onzin, dat de heer Kammeraad 40.000 zou willen uit de partij kas". Het Brabantse r.-k. dagblad „De Stem" schreef zaterdag o.m.: „Rond de Twee de-Kamerfractie der V.V.D. dreigt een politiek schandaal te ontstaan. Eén van de zittende liberale kamerleden, de heer C. A. Kammeraad (63) uit Middelburg weigert namelijk zijn zetel af te staan aan oud-minister Toxopeus deze zou fractieleider moeten worden tenzij hem uit de partijkas van de V.V.D. als inkomstenderving een bedrag van 40.000 wordt uitgekeerd". Na enkele beschouwingen over de poli tieke aspecten van een dergelijke han-1 delswijze schrijft De Stem verder: „De heer Kammeraad is volgens de V.V.D. de eerst aangewezene om plaats te ma ken voor mr. Toxopeus. De heer Kam meraad, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord- Zeeland, lid van de Provinciale Staten en lid van de gemeenteraad van Middel burg, is na de verkiezingen In 1963 Tweede-Kamerlid geworden. Hij bezette toen in de V.V.D. de zetel, die was opengevallen, doordat V.V.D.-lijstaan- voerder mr. Toxopeus minister van bin nenlandse zaken werd in het kabinet- Marijnen", aldus „De Stem". Het blad vervolgt: „Toen de heer Kammeraad in de landspolitiek stapte, deed hij zijn be drijf, een graanmaalderij, van de hand. Dat betekende voor hem een derving van inkomsten. Deze inkomstenvermin dering werd echter weer gecompenseerd door de schadeloosstelling van 20.000 per jaar, die hij als kamerlid ontving, Het standpunt van de heer Kammeraad schijnt nu te zijn: terwille van de V.V.D. heb ik mijn bedrijf aan de kant gedaan. Ik had gerekend op een kamerlidmaat schap van vier jaar. Dat zou 4 x 20.000 is 80.000 hebben opgebracht. De helft daarvan heb ik gekregen. Als ik nu weg moet, behoort de V.V.D.. mij de resterende 40.000 te betalen", aldus het Brabantse blad. „Volkomen uit de lucht gegrepen", zo noemde de heer Kammeraad ons zaterdagmorgen telefonisch de Stem- publicatie, waarvan hij op dat mo ment nog niet op de hoogte bleek te zyn. „Er is in onze fractie tot nu toe nog geen gesprek geweest over even tuele terugkeer van de heer Toxo peus als kamerlid", zei de heer Kam meraad, die er aan toevoegde, dat afgelopen week de tweede voorzitter van de V.V.D.-fractie in de Tweede Kamer, de heer Zegerlng Hadders hierover een gesprek heeft gehad met mr. Toxopeus. „Maar van het resultaat van dit onderhoud weet de fractie en uiteraard ook ik nog niets af", merkte de heer Kamme raad op. Overigens wees hij ons er op, dat hij er twee jaar geleden niet als laatste V.V.D.- kamerlld is bijgekomen. „Ik heb welis waar de (17e) plaats van mr. Toxopeus ingenomen, toen die minister van bin nenlandse zaken werd, maar na mij iooÖ en /"2000. staat als achttiende V.V.D.-kamerlid mijn fractiegenoot de heer Portheine, die indertijd minister Witteveen in de Tweede Kamer is opgevolgd". „Grof en schandalig" De heer Kammeraad toonde zich met name ontstemd, omdat het Dagblad De Stem nagelaten heeft zijn zienswijze te vragen. „Mij commentaar vragen, zou toch een vorm van fatsoenlijke journa listiek zijn geweest", zei hij ervan. Het Middelburgse Tweede-Kamerlid noemde de beschuldiging in De Stem, dat hij 40.000 uit de partykas van de V.V.D. zou hebben gevraagd, „gTof en schan- 40.000 uit de partykas van de V.V.D. zou hebben gevraagd, „grof en schan dalig". De heer Kammeraad gaf toe, dat hij wel eens gezegd kan hebben, dat als hij nu zijn kamerzetel zou afstaan, dit voor hem een onplezierige zaak zou zijn, juist omdat hij in verband met zijn kamerlidmaatschap zijn zaak van de hand heeft gedaan. „Maar als je tus sentijds uit de kamer gaat, is er een aflopende vergoeding", zo zei hij nog. De fractievoorzitter van de V.V.D. in de Tweede Kamer, burgemeester Geertsema te Wassenaar, noemde de beschuldiging aan het adres van de heer Kammeraad in het dagblad „De Stem" een schandalig verhaal, klinkklare on zin. Van a tot z gelogen. Hij zei: „Ik kan er maar één waarheid in ontdekken en dat is, dat de heer Kammeraad zijn zaak van de hand heeft gedaan, toen hij kamerlid werd". Vol gens de heer Geertsema, die wij telefo nisch om commentaar vroegen, is op de jongste vergadering van de V.V.D.- fractie in de Tweede Kamer duidelijk jesteld, dat de kwestie van het even tueel inruimen van plaatsen voor de af tredende bewindslieden Toxopeus en Witteveen nog niet aan de orde Ruim 1000,- buit bij inbraak In de nacht van eerste op tweede paas dag hebben onbekenden door Indrukken van een ruit aan de achterzijde van een pand, waarin het levensmiddelenbedrijf A. van S. te St. Jansteen is gevestigd, zich toegang verschaft tot dé winkel. Daar werd de kassa opengebroken. Een grote slag werd hier niet bepaald gesla gen, want de heer S. had de avond te voren de kassa leeggehaald. Er werd niets vermist. Uit de winkel van A. V., die ongeveer zevenhonderd me'er verder woont, werd dezelfde nocM wel e°n flink bdrag aan geld weggehaald; tussen dé| „Eerst zullen we met hen praten in hoe verre zU het gewenst achten als kamer lid terug te keren en op welk tijdstip. Op dit ogenblik is er absoluut niets aan de hand, Ik heb met de heer Kamme- Geertsema, die ons voorts meedeelde, dat de V.V.D.-fractie aanstaande vrijdag met de twee afgetreden liberale be windslieden een bespreking zal hebben over hun eventuele terugkeer als kamer lid. „Hoe hun houding zal zijn weet ik niet. Ik heb wel de indruk, dat beiden bereid zijn een vacature te vervullen. dan komt het eventueel Inruimen In de Goese Grote Kerk hebben een paar honderd bezoekers zich zaterdagavond bezonnen op het paasgebeuren tijdens een wijdingsconcert, dat werd gegeven door verschillende Zeeuwse koren, de Hilversumse sopraan Netty Bos, de or ganist H. Mennes uit Middelburg en het Zuid-Hollands Orkest. Het geheel stond onder leiding van de Goese musici J. Kousemaker. Centraal in dit door de Stichting G. H. G. von Brucken Fock georganiseerde con cert stond de paaskantate voor koor, soli, -strijkorkest en orgel van deze in Koudekerke geboren componist- De kan- tate, in 1901 gecomponeerd, volgt het paascvangelic naar Matthetis. Soliste was de sopraan Netty Bos; zij zong. be geleid door het Zuid-Hollands Orkest, drie „Marienlieder" van H, Zilcher. Het irogramma bevatte voorts „Laudate, 'ueri" motetten voor soli, vrouwenstem men en orgel van Felix Mendelssohn Bartholdy en Bachs koraal „Jesu meine Freude" Het Zuid-Hollands Orkest gaf, onder leiding van de eigen dirigent. Jan van der Waart, een uitvoering van het Adagio voor strijkorkest va.n Pierre van Malderen. De koren, die aan dit wydingsconcert meewerkten waren het Plattelands Vrou wenkoor uit Goes, het Middelburgse vrouwenkoor „Soli Deo Gloria" en het gemengde koor „Zanglust" uit Koude kerke. Rest nog te vermelden, dat aan het slotkoraal „Wees gegroet gij eerste ling der dagen" ook trompettisten en trombonisten van Kloetlnges fanfare Excelsior" meewerkten. Zwaan vloog tegen een tv-mast Het verkeer van de afgelopen da gen heeft ook in Zeeland weer slachtoffers geëist. In de nacht van zaterdag op zondag kwam bij een hotsing tussen een auto een motor een jeugdige motorrij der om het leven. Zijn duo-passa- giere werd ernstig gewond. Elders in Zeeland ontstonden talloze slip partijen en botsingen, waarhij de schade varieerde van licht tot zwaar. De weggebruikers, die bij deze ongevallen waren betrolcken werden of niét, óf slechts licht verwond. In de naoht van zaterdag op zondag reed de 23-jarige C. J. de Jonge uit Sxrjansland met zijn motor tegen de auto van W. J. de V. uit ELkerzee, Dat gebeurde even na middernacht op. de gevaarlyke kruising Houvelsweg—WèeL weg te Kerkwerve. De motor reed op de Weelweg. De V. kwam aanryden vanaf de Weelweg. De motor kwam voor de automobilist van rechts. De V. ver klaarde later, dat hy de lichten van de motor niet had gezien. Met een snelheid van zo'n zeventig kilometer boorden de motor en de auto zich in elkaar. De heer De Jonge en zijn duo- passagier, de 19-jarige mejuffrouw P. de B. werden van de motor geslingerd. De heer De Jonge was vrijwel op slag ge dood. Zyn duo-passagiere kreeg onder andere een linkerbeenfractuur en een gebroken sleutelbeen. Zij werd opgeno men in het Zweedse Rode-Kruiszieken- huis te Zierikzee. De arts I. v. d. Waar den uit Noordgouwe verleende eerste hulp. De motor werd geheel vernield, de personenauto kreeg vry zware scha de. De inzittenden van de auto, De V. en zijn zoon kregen enkele lichte glas- verwondingen. Ernstig gewond Bij een autobotsing op de provinciale weg tussen Hoedekenskerke en 's-Gra- polder werd zaterdagmorgen een in- ler van 's-Gravenpolder ernstig ge wond; een inwoner van Kwadendamme kreeg lichte verwondingen. Het ongeluk gebeurde tegen elf uur op de kruising van de provinciale weg, grondgebied Hoedekenskerke, met het Langeweegje. M. S. uit Kwadendamme reed met zijn personenauto' het Langeweegje uit, de provinciale weg op, terwyi uit de rich ting Hoedekenskerke een door C. de D. uit 's-Gravenpolder bestuurde auto na derde. S, verzuimde voorrang te geven aan de andere wagen. De wagen van De D. werd vrijwel geheel vernield. Ook de auto van S., die door de aanrijding in een greppel langs de weg terecht kwam. werd zwaar beschadigd. De D. liep bij het ongeluk verwondingenop die zich ernstig lieten aanzien. Dokter Kole jr. uit Hoedekenskerke verleende eerste nuip en iiet de man overbrengen naar „St.-Joanna" in Goes. De bestuurder van de andere auto. M. S., had onder mee een gebroken sleutelbeen. Beide auto' werden in de loop van de morgen met een kraanwagen weggehaald. Ernstige ongelukken deden zich in Zeeuwsch-Vlaanderen nergens voor. Wél sloegen zondagmiddag zowel in de Braakman als op de Otheensc Kreek bij Terneuzen een paar zeilbootjes om. Per- soonlyke ongelukken deden zich daarby niet voor. De wind en de regen weerhield ook maandag de zelll lefhebbers er niet van opnieuw hot water op te gaan en vooral op het Braakmanmeer voeren maandagmiddag tientallen bootjes. Dat de rukwinden niet alleen zeilers par ten kunnen speien ondervond ten slot te maandag een Terneuzense zwaan; hij (of zij) vloog in de Zuidlandstraat te gen een televisiemast. De antenne sneu velde, maar de zwaan kwam er zij het een beetje versuft goed vanaf. Een politieman heeft het dier weer in de Zwanenvijver gedeponeerd. In de Axelsestraat te Terneuzen reed za terdagmiddag rond half vijf een perso nenauto bestuurd door J. de B. uit Hulst tegen een voor hem rijdende auto be stuurd door D. F. uit Bergen op Zoom. De Hulstenaar bemerkte te laat dat de auto voor hem vaart verminderde. Zijn ito werd vry zwaar beschadigd. Om kwart over vijf verleende L. M. R. uit Gent op het kruispunt Havenstraat Markt geen voorrang aan de auto van P. B. uit Terneuzen. Twee zwaar bescha digde auto's waren er het gevolg van. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Ten slotte reed zaterdagavond rond tien uur de bromfietser A. .1. de J. uit Hoek m de West sluis en de Herbert Dow- weg op een stilstaande bromfiets van L. R. uit Terneuzen. De J. werd gewond Deze foto toont een omgeslagen auto in de berm van de rijksweg on der Nieuw- en St. Joosland. De wa gen maakte maandag een slippartij met dit gevolg. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Het on geval was één uit, vele tijdens de paasdagen. (Foto P.Z.C.) aan zijn scheenbeen. Dokter J. Jiskoot Verleende de eerste hulp. Bij Driewegen (gemeente Terneuzen) botsten maandagavond rond half acht een personenauto en een bromfiets. De auto, bestuurd door C. M. uit Terneuzen, kruiste het fietspad op weg naar een boerdery. De bromfietser C. de B. uit Terneuzen reed er boven op. De B. liep een schouderblessure op. waarvoor hij werd behandeld door dokter Bouwense. De voertuigen werden licht beschadigd. Internationaal Een internationale kettingbotsing deed zich zondagmiddag om ongeveer kwart voor 5 voor by de spoorwegovergang op de rijksweg door Zuid-Bevelamd by Krab- bendyke. Een Amerikaanse auto remde toen de slagbomen omlaag gingen voor een naderende trein; een achter deze auto rijdende Franse wagen botste erop én deze werd vervolgens geraakt door een Nederlandse auto er achter. De Amerikaanse en de Nederlandse auto werden licht beschadigd, de Franse wa gen werd flink in elkaar gedrukt en moest met een kraanwagen worden weg gesleept. De bestuurder liep alleen een bloedneus op. Twee auto's werden zondag in Goes aanzienlijk beschadigd bij een botsing in de Voorstad. Een door J. S. uit Ovezan- de bestuurde personenauto reed daar in een regenbui tegen een tegenligger. S. wilde een geparkeerd staande auto ont- wyken om de doorgang voor zijn tegen ligger een door A. M. W. V. uit Hoe ven bestuurde personenauto vry te laten. S. gooide zijn stuur om teneinde de geparkeerde auto niet te raken. Daarby kwam hy echter toch in botsing met de wagen van V. De echtgenote van V. liep een snywond op in het gezicht, die op advies van dokter V. Weiten in „Bergzlcht" behandeld werd. Op do Kanaalweg te Middelburg vonden twee kop-cn-staart-aanrijdingen plaats. Zondagmiddag omstreeks drie uur kwam een drietal personenwagens rijdend in de richting centrum bij <le brug met elk aar in botsing toen de Middelburger J. J. W. die zyn wagon b(j de brug tot stilstand wilde brengen achter twee an dere stoppende auto's slipte en boven op de voor hem staande auto's reed waardoor deze beide wagens weer met elkaar in botsing kwamen. De auto's respectievelijk bestuurd door A. A. P. uit Harderwyk en de Engelse dame A. R. uit Essex kregen lichte schade. Ook gis termiddag tegen kwart voor vijf dééd zich eenzelfde aanrijding voor op de, Kanaalweg. Er ontstond eveneens lichte materiële schade. Vlissingen noteerde op eerste paasdag zes aanrijdingen met blikschade, waar bij één buitenlander was betrolcken en zaterdag ontstonden twee aanrijdingen met blikschade. In Middelburg ontston den het weekeinde géén ongevallen, ter wijl op de weg tussen Serooskerke en Oostkapelle een bus van de Streekver voer Walcheren, die van 9.20 uur uit Middelburg, zondagavond van de weg schoot. De oorzaak hiervan was onbe kend. De bus belandde via de wegberm in een sloot. Een vrouwelyke passagiere kreeg een lichte kneuswond aan een been. Om één uur ln de nacht haalde een kraanwagen de onfortuinlyke bus weer uit de sloot. Botsingen tussen bromfietsen en auto's deden zich nog voor in Westkapelle, maandagavond en by Serooskerke, maandagmiddag. In Westkapelle verleende de automobi liste W. uit Groningen by het Joosses- wegje geen voorrang aan de vrouwelijke bromfietser H. uit Westkapelle. De broml'ictster en een duorijder kregen lielitc verwondingen. O]) de Oostkapelse weg te Serooskerke hotste een brom fiets tegen een auto. De brommer kwam in de sloot terecht. De beryders werden lichtgewond. VERWACHT. ENKELE OPKLARINGEN. Af en toe enkele opklaringen, maar ook enige verspreid voorkomende buien. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Koud weer. ZON EN MAAN 21 april Zon op 05.31 onder 19.48 Maan op 01.08 onder 08.29

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 2