Kamer van Koophandel maakte excursie naar Vitrite Fabriek Twee nieuwe leden geïnstalleerd AGENDA KERKDIENSTEN OPENING NIEUWE CAMPING IN WISSENKERKE: „DE ROOMPOT" ZIEKENHUISVERPLEGING ZUID EN NOORD-BEVELAND BIJEEN DONDERDAG 15 APRIL 1965 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA LEZING IR. BERDENIS VAN BERLEKOM Ir. J. P. Berdenis van Berlekom heeft woensdag zijn medeleden van de Kamer van Koophandel- en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland tijdens een algemene ver gadering van de Kamer in de Schouwburg te Middelburg een aantal bijzonderheden verteld over het bedrijf, waarvan hij als direc teur de leiding heeft: de N.V. de Vitrite Fabriek te Middelburg. Een industrie, die met een produk tie van 1,3 miljard lampvoeten per jaar één van de grootste is in zijn soort in de wereld, zo onthul de de heer Berdenis van Berlekom, die later op de middag met enkele medewerkers de leden van de ka mer in het fabriekscomplex aan de Loskade rondleidde. De directeur van de Vitrite weidde uitvoerig uit over de snelle expansie van het bedrijf gedurende do laatste tientallen .jaren. Was vóór de oorlog de produlrtie 100 miljoen lampvoe ten per jaar met een personeelsbe zetting van 400 man, thans vervaar digen 650 man, inclusief het kan toorpersoneel, jaarlijks het dertien- voudige. Een produktiviteitsverho- ging per man over deze periode var liefst. 800%, zo berekende de heer Van Berlekom snel. Het Middelburgse bedrijf vergelijkend met de concurrenten in andere landen, stelde de heer Van Berlekom, dat deze vergelijking in de meeste gevallen gun stig uitvalt voor de Vitrite. De expan sie bij de Vitrite is gegaan ten koste van andere fabrieken enerzijds, maar anderzijds heeft ook het toenemende ge bruik van elektrische gloeilampen deze expansie gunstig beïnvloed. Ten aanzien van de toekomst van het bedrijf toonde de heer Van Berlekom geen enkele vrees. „In Eindhoven en in Amerika proberen ze een voetloze lamp uit te vinden. Voorlopig zijn we daar niet bang voor. Ze zijn er nog lang niet uit", aldus de heer Van Berlekom, die er aan toevoegde, dat de lampvoeten van de Vi trite gemiddeld 2V2 cent per stuk kos ten en derhalve de prijs van de gloei lampen niet of nauwelijks beïnvloeden. Van 2000 naar 250 Tal van interessante bijzonderheden ver schafte de heer Van Berlekom zijn me dekamerleden tijdens zijn praatje over de Vitrite. Zo zei hij o.m., dat de nood zaak een geperfectioneerd produkt te maken er toe heeft geleid, dat men een vergaande standaardisatie heeft door gevoerd. Hadden de ldanten voor de oorlog keus uit 2000 soorten lampvoe ten, thans is dit aantal teruggebracht tot 250. Gedurende de laatste jaren heeft de Vitrite zich ook speciaal toege legd op het ontwerpen van machines, waardoor men de ontwikkeling op het gebied van de lamp voeten, ,met als voorbeeld Amerika, niet achterop kwam maar vóór bleef. „Overigens", zo zei de directeur van de Vitrite, „mogen we eikaars fabrieken zien. We geven nooit inlichtingen over ontwikkelingen voor de toekomst, we praten niet over kost prijzen en we staan elkaar geen teke ningen af". Van de produktie van lampvoeten gaat iets minder dan de helft naar Eindho- B. en w.: 25.000 om zwembad Goes „aan te kleden" Om liet zwembad van Goes dat waar schijnlijk medio mei opengaat te kun nen „aankleden" is liet nodig, dat de gemeenteraad van Goes een aanvullend krediet beschikbaar stelt. De gelden, die tot nu toe zijn gevoteerd waren bestemd voor do „naaktbouw" van het zwembad. B. en w. van Goes vragen de raadsleden daarom in do aprttvergadering van vol gende week woensdag voor de bijkomen de werken en de inrichting van het bad een hedrag van f 25.000; voor de inven taris is al ruim 6700 beschikbaar ge steld. De belangrijkste posten van dit bedrag zijn voor de aankoop van kleerhangers, springplank, wedstrijdbenodigdheden, een ziekenhuisbed, spuitslangen, de in ventaris voor de kaartverkoop en de per soneelsruimte en dergelijke: ƒ15.500. Voor 195 rijwielbeugels vragen b. en w. 5500, de aanleg van de verlichting komt op ruim 2300 en de geluidsinstal latie en dergelijke komt op 1500. Hollandse rijstmaaltijd voor plattelandsvrouwen Mevrouw Bruchcl-Bciten uit Den Haag heeft op de in restaurant VV'ohler te Mid delburg belegde maandelijkse bijeen komst van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen in Middelburg voor lichting gegeven over het bereiden van een Hollandse rijsttafel. Van haar hand verscheen een receptenboekje, waarin ge rechten staan die aangepast zijn aan de Nederlandse voedingsgewoonten. Na de uiteenzetting, het klaarmaken van de ge rechten waarbij veed gediscussieerd werd volgde een gemeenschappelijke maaltijd, die erin ging als koek. Mevrouw Van Hoek-Hansen werd aan gewezen voor de stemming te houden op de provinciale voorjaarsvergadering te Oostburg op 29 april aanstaande. Tevens werden er op deze geanimeerde bijeen komst gastadressen gevraagd voor het onderbrengen van de in juni t.e ontvan gen groep dames van de afdeling Heiloo (N.-H Deze dames zullen twee dagen op Walcheren verblijven. Bij aanvang van de bijeenkomst kon presidente me vrouw Bom-Huisman onder meer ook de dames Reselman en Kramer van de huis houdelijke voorlichting ten plattelande verwelkomen. VANDAAG. Middelburg Electro: Het recht van de re volver, 19 30 uur. 14 jaar. Vleeshal stad huls: opening tentoonstelling „Zeeland in hut boek" 30 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9-1.8 uur. Vllssingcn Alh^mhra: In opdracht van de O.O.M 8 uur, 1-1 jaar. Scheldekwarller. Muziekavond Algemene Bond van Bejaar den. 7.15 uur. 't Anker*. Vergadering al gemene bond ..Mercurius". 8 uur. Westdorpe Troutzaerle: Expositie Zicrikzcc 's-Gravensteen* Expositie „Open Eiland" 10—12 en 14—16 uur. Burger Weeshuis: Expositie Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. 1417 uur. Bodega „De Speelman": Expositie schilderijen en gra fisch werk, 10.30 lot 18,30 uur. produktie van 1,3 miljard lampvoeten achter elkaar zou uitleggen, dan zou die 25.000 km ver reiken. „De omtrek van de aarde op de breedtegraad van Am sterdam", had ir. Van Berdenis van Berlekom berekend. „En", zo voor spelde hij, „binnenkort halen we de evenaar.... De inleiding van de heer Van Berle kom vormde het slot van een vrjj korte vergadering van de kamer. Bij de aanvang had voorzitter C. Kammoraad woorden gewijd ter gedachtenis aan de overleden ei missaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die hij „een zeer bijzondere figuur" noemde. Staande luisterde de verga dering naar de woorden van de heer Kammeraad en staande werden en kele ogenblikken stilte in acht ge- Gunstige invloed Voorts wees hij er op, dat dit eerste vergadering was van de kamer in de nieuwe schouwburg te Middelburg. Hij zag dit complex als een verbetering van de infrastructuur in Zeeland. Eveneens maakte hij gewag van de opening van de Grevelïngendam en als gevolg daar van de opheffing van Schouwen-Duive- land uit zijn eiland-isolement. „Als over een jaar de Oosterscheldebrug kan wor den geopend, zal dit een gunstige in vloed hebben op aldus de heer K Vervolgens installeerde hij de nieuw be noemde leden van de kamer, de heer J. Siereveld, die de plaats inneemt van de heer J. H. Bal namens Zevibel en P. R. Grund, die in de plaats komt van de heer C. Beenhakker namens het C.N.V. Dank bracht de voorzitter aan de schel dende leden van wie alleen de heer Beenhakker als gast aanwezig was voor hetgeen zij de heer Bal sedert 1951 en de heer Beenhakker sedert 1961 voor de kamer hebben gedaan. Bij het punt mededelingen herinnerde de voorzitter eraan, dat de kamer een adres heeft gericht tot de minister van verkeer en waterstaat over de wense lijkheid van de spoedige bouw van een 90-meterboot voor het veer Kruiningen- Perkpolder. De rekening van de kamer over 1964 werd vastgesteld. Daarbij merkte de al gemeen-secretaris, de heer A. S. de Jon- §e naar aanleiding van een vraag op, at het totaal aantal inschrijvingen bij de kamer afneemt, maar dat de ont vangsten sterk stijgen als gevolg van het feit, dat vele bedrijven in een hoge re klasse komen. „We krijgen grotere en betere bedrijven, do kleintjes gaan eraf", zei hij ervan. De lieer -J. Germing pleitte voor een verlaging van de „op centen". nu blijkt, dat de kamer finan cieel rond komt. Hij lanceerde zijn op merking naar aanleiding van de reser vering van bijna f 10.000 ter dekking van eventuele tekorten in volgende dienstjaren. GOES Burgemeester Huber voor A.R.-kiezers De Anti-Revolutionaire kiesvereniging „Voor Nederland en Oranje" zal op dins dagavond 27 april aanstaande een ver gadering besteden aan „De gemeente Goes en haar problemen". Over dit on derwerp zal de burgemeester, mr. P. G. A. Huber, een inleiding houden. De Goese wethouders en enkele raadsleden van de protestants christelijke fractie zullen later met hem zitting nemen in een forum, dat vragen uit de vergade ring zal beantwoorden. Reeds eerder werd met een aantal leden van de C.-H.- kiesvereniging een vergadering gehou den ter bespreking van de vraagstukken in het gemeentelijke politieke vlak. De bijeenkomst van de A.-R.-kiesvereniging „De Korenbeurs" die op het program- ia staat is de laatste van dit seizoen. Plattelandsvrouwen over „reclame" De leden van de afdeling Goes en om streken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hebben zich woens dag, tijdens de maandelijkse vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes bezig gehouden met de reclame en de geva ren, die daar voor de consument aan vastzitten. Dat gebeurde met een inlei ding van de provinciaal secretaresse van de bond, mejuffrouw A. v. d. Leeden, onder de titel „Nemen en genomen wor den". Of, zoals de inleidster het ook uit drukte: „We werken als een paard om geld te verdienen, waarom zouden we het als een ezel uitgeven Zij maakte de dkmes daarom wegwijs in de verschillende vormen van reclame, via advertenties, huis-aan-huis, postor ders of 'in de bioscoop. Zij wees op de verschillende elementen van de reclame: de behoefteprikkel, het overredend ele ment, het voorlichtende aspect. Mejuf frouw Van der Leeden hield de dames voor, dat zij via voorlichtingsmiddelen keuze- en prijsbewust moeten worden. Na de pauze volgde er over het onderwerp een discussie. De leiding van de vergade ring was in handen van de vice-presi- dente, mevrouw A. M. van Liere-Janse. YERSEKE Werk aan rioleringen nu stilgelegd De rioleringswerkzaamheden te Yerseke zijn voorlopig stilgelegd. In verband met de realisering van het bouwplan-Mar ij- kelaan moet eerst op vergunning van G.S. gewacht worden alvorens de vol gende fase kan worden aanbesteed. Deze :ase zal dan het nieuwe bouwplan en Marijkelaan met omgeving omvatten. Werk aan haven gereed De werkzaamheden in verband met het op diepte brengen van de nieuwe haven te Yerseke zijn beëindigd, zodat de ha- 'en nu op diepte is. De baggermolen „Waddenzee" die enkele weken deze werkzaamheden heeft verricht, is inmid dels naar elders vertrokken. Men is nu momenteel bezig rnet het opspuiten van de nieuwe noordelijke havendam om op de voorgeschreven hoogte te komen. Tevens is een aanvang gemaakt met de reparatie van de oude zuid-oostelijke havendam.' KRUI NINGEN Emmabloemcollecte In Kruiningen heeft de onlangs gehou den Emmabloem-collecte een bedrag van 334,87 opgebracht. Judo-demonstratie Donderdag 22 april a.s. zal in 't dorps huis te Kruiningen door een sportschool uit Halsteren een judodemonstratie worden gegeven. Deze sportschool is vorig jaar begonnen in Krabbendijke en in Rilland-Bath. Het grote aantal leerlingen, dat in die beide gemeenten aan de judosport deelneemt, wettigt het vermoeden, dat hiervoor ook in Kruiningen belangstelling bestaat. Een aantal leerlingen van de Krabben- dijkse school zal aan de demonstratie in Kruiningen Irijn medewerking verle nen. Na deze demonstratie zal genoem de sportschool op 29 april in het Krui- ningse dorpshuis een proefles geven, waaraan iedereen kan deelnemen. Men hoopt op donderdag 6 mei de eer ste les te kunnen geven. De bedoeling is om bij voldoende declnnme groepen tc vormen van dames, heren en van kin deren. DE BEVELANDEN Jaarvergadering E.M.M. Burgerlijke stand YERSEKE. Geboren; Ellen M., d. v. P. BlomLaban. Ondertrouwd: M. v. d. Guchte, 24 jr en Bol 23 jr. It ATTEND! J K E. Bevallen: C. KoleKlippel. z H. Liiteljn- Zoelen. d. M- Mol—v. d Velde, z. M. Ver sluljsDekker, d. Ondertrouwd: W. Weststrate 24 Jr en J. Be suijen 21 jr. Getrouwd: L Guit 28 Jr en C. Evers 23 Wes 79 jr, t Dinsdagavond hield de Koninklijke Har monie ,,E.M.M.'' te Kruiningen haar jaarlijkse algemene vergadering in de „Korenbeurs". In zijn openingswoord verwelkomde voorzitter C. J. Karelse in het bijzonder de dirigent, de heer A. B. Holster. Na een langdurige ziekte was de heer Holster weer zover hersteld, dat hij deze vergadering kon bijwonen Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat 1964 met een batig saldo werd afgesloten Niettemin werd ter ver ruiming van de geldmiddelen besloten in het najaar een bazaar te organiseren. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer B. Dek gekozen in de plaats van zich niet meer herkiesbaar stellende cretarïs, de heer J. Geluk. Verder werd het bestuurslid de heer J. van Iwaarden herkozen, evenals de commissaris de heer G. Boneschanser. In het nieuwe be stuur zal de heer B. Dek de functie ver vullen van penningmeester, terwijl de huidige pennigmeester de heer J. J. Kakebeeke het secretariaat zal beheren. De contributie, die tot nu toe 1,25 per maand bedraagt, zal worden verhoogd tot 1,50 per maand. Om het jeugdwerk in de vereniging te stimuleren werd een jeugdcommissie ge ïnstalleerd, waarin zitting hebben geno men de heren C. Goedegebuure, G. Bone- schanscher.J. Kakebeeke, A. Sinke en M. van der Klooster. Ten slotte besloot men deel te nemen aan het muziekconcours te Veere op za terdag 12 juni. KAMPERLAND Bijeenkomst ARGOS-club De Argosclub te Kamperland kwam de zer dagen in „Renata" in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. San- dee opende deze avond. De heer H. Leen- dertse sprak hierna- over „Hulp aan on derontwikkelde gebieden". Hij stelde, dat Nederland als christelijke natie meer moet geven dan de huidige één procent van ons nationale inkomen. Op dit onder werp volgde een uitgebreide discussie, WAARDE Moedercursus afgesloten Dezer dagen heeft men in Waarde de laatste avond gehouden van de moeder cursus van Het Groene Kruis. Zuster Dirkse uit Goes, de cursusleidster, hield tijdens deze les een inleiding over het voorkomen van ongelukken met kleu ters. Bovendien vertoonde ze de film „Er dreigt gevaar". De voorzitter van de afdeling Waarde van Het Groene Kruis, de heer M. Waterman, sprak zus ter Dirkse toe en dankte haar namens de afdeling. Zuster Dirkse op haar beurt dankte de cursisten voor hun trouwe opkomst. Zij ontving van deze dames een boekebon. •s-HEER-ARENDSKERKE Ouderavond Begin deze week werd op de chr. lagere landbouwschool te 's-Heer-Arendskerke de eindles gehouden. Onder leiding van praktijkleraar J. van Geffen kregen de kandidaten opdrachten uit te voeren aan motoren. Ouders en genodigden konden zich overtuigen dat ook op dit gebied het landbouwonderwijs met zijn tijd mee gaat. Na afloop kwamen allen in het school gebouw te samen. Voorzitter A. de Jager opende de bijeenkomst. Namens de Zeeuwse C.B.T.B. reikte mr. S. Sijbran- dij de diploma's uit. De beste leerling kreeg een boekwerk aangeboden. De heer Van Geffen overhandigde namens de praktijkschool te Schoondijke diploma's, die aldaar aan het eind van een park- tijkjaar werden gegeven. Namens de ouders werd het woord gevoerd door de heer Koster. Namens de leerlingen dankte de heer K. van Hoeve het onderwijzend personeel. Aan het eind van het examen werden de geslaagden toegesproken door de direc teur de heer H. W. Ellenkamp. Geslaagd zijn K. A. van Hoeve uit Zaamslag, P. M. op 't Hof te 's-Heer- Arendskerke. A. J. de Jonge en J. Kos ter beiden uit Hoek. MAYFA1R KOSTEMMS coupe en dessin 1965 HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ MIDDELBURG WALCHEREN MIDDELBURG VOORDRACHTSOEFENINGEN LEERLINGEN MEJ. MANTZ De Zeeuwse Muziekschoolleerlingen uit de piano- en blokfluitklas van mej. S. H. Mantz hebben dinsdagavond in de klei ne zaal van de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg voor het front van talrij ke ouders en verdere belangstellenden hun voordrachtsoefeningen gegeven. In een zeer omvangrijk programma, dat ongeveer 45 nummers telde, heet de blok- fluitgroep met enkele goed gespeelde volksliedjes en dansen de spits af. Ver volgens lieten de leerlingen alleen in duo's, trio's en kwartetten horen hoe ver ze met de lessen gevorderd waren. Er kwam zonder meer duidelijk in tot uiting, dat er in het afgelopen jaar flink gestudeerd is. Bijzonder leuk was o.a. het optreden van het trio Judït'n Smet, Frank Tichelman en Inge Lichtendahl. Van de voordrachtstukken mogen onder andere genoemd worden de prestaties van Coks Heystek, Nelleke Constandse, Inge Lichtendahl en Gert-Jan van der Slikke, die met veel muzikaliteit hun bij dragen aan het programma vertolkten. Mej. Mantz mocht tot slot als Vaarde- ring voor haar vele werk bloemen in ontvangst nemen. DOMBURG Jubilea A.N.B. In de zaal Wilhelmina te Domburg wer den dezer dagen drie leden van de Alge mene Nederlandse Bouwbedrijfsbond ge huldigd in verband met hun 25- en 40- jarig lidmaatschap. Districtsbestuurder Wink reikte aan G. Maranus het zilve ren en aan Abr. Provoost en Joh. Maas het gouden insigne uit. Van de afdeling kregen zij een doos sigaren. 7.0UTELANDE Programma Oranjevereniging De Oranjevereniging te Zoutelande heeft voor de a.s. feestdagen het volgende pro gramma opgesteld, 's Avonds om half acht zal op 4 mei in de hervormde kerk een interkerkelijke dienst worden gehou den waaraan de zangvereniging en en kele muzikanten medewerking zullen verlenen. Sprekers voor deze avond zijn ds. J. H. Meyer, gereformeerd predikant te Meliskerlce en de plaatselijke her vormde predikant ds. J. van Dullemen. Op 5 mei worden de feestelijkheden ge opend met een reveille om half acht. Het verdere programma ziet er als volgt uit: van 7.45-8 uur klokluiden; 8 uur ving hijsen en muziek; 8.05 zanghulde van de schoolkinderen op de muziektent; 8.20 toespraak van de burgemeester; 8.30 populaire muziek; 9.00 afmars van de schoolkinderen naar het sportterrein, kinderspelen gehouden worden; 11 prijsuitreiking in de school; 10.30 bal- lengooien voor ouderen en eventueel da mesvoetbal; 1 oplaten van balonnen door de schoolkinderen; 1.30 ringryden per brommer en rolschaatsen in de Zuid straat; 3.30 ringsteken per fiets (12-16 jaar) en wielerwedstrijd per fiets; rondgang door de muziekvereniging tevens uitreiking van de prijzen voor de gehouden spelen; 8. volksspelen op het Raadhuisplein. Van onze adverteerders Sinke-de Graag in derde toonzaal De firma Sinke-De Graag heeft in Goes een derde toonzaak geopend. In de Lan ge Vorststraat 31-33 heeft zij het pand betrokken, waar voorheen de firma Ver- maire een zaak in bedden en kinder kleding had. De firma Sinke-De Graag heeft dit pand overgenomen en er een toonzaal ingericht met name op het ;ebied van de slaapkamer: bedden, de- ;ens en slaapkamerameublementen. De afdeling kinderkleding van de vorige eigenaar is opgeheven om deze toonzaal te kunnen toespitsen op het speciale vlak van bedden, slaapkamerinterieur en dekens. De beide andere winkels van de firma Sinke-De Graag in Goes om vatten de vloerbedekking en de inte rieurverzorging in het algemeen. Men is er toe overgegaan een derde zaal te zoeken wegens de uitbreiding van de sortering in deze branche. De toonzaal Lange Vorststraat 31-33 is voor dat doel gemoderniseerd en aangepast. Waar schijnlijk zal in de toekomst ook nog een verbouwing volgen. VRIJDAG 16 APRIL 1965. Ned. Herv. Kerk. 's-Heer-Arendskerke: 7 ds. Baars (H.A.): Baarland: 5 ds. Jon ker (H.A.): Borssele: 6 ds. Vrijlandt; Driewegen: 6.30 ds. Das; Ellewoutsdijk: 5 ds. Teutscher; 's-Gravenpolder: 6 ds, Kluiver (H.A.); Heinkenszand: *7.15 ds. Kvvakkelstein; Hoedelcenskerke: 7 ds. Teutscher; Nieuwdorp: 7 ds. Holwerda (H.A.); Nisse: 6 ds. Kwakkelstein; Oudelande: 9.30 ds. Jonker, 7 ds. Jonker (H.A.); Ovezande: 6.30 ds. Das (Drie wegen); Biezelinge: 7 ds. Sieders (H. A.); Hansweert: 7 (H.A.Kruiningen: 7 ds. Hoffmann; Waarde: 6 ds. Huizing (H.A.): Wemeldinge: 6 ds. Zoodsma; Yerseke: 7130 ds. Reyenga (H.A.). Gereformeerde Kerk. Goes, YVesterkerk: 7.30 ds. Kats. Oosterkerk: 7.30 ds. Jan sen; Wolfaartsdijk: 5 ds. Jansen: Bors sele: 5 ds. v. d. Veen; Driewegen: 7 ds. d. Veen; 's-Gravenpolder; 6 ds. Kats; Lewedorp: 7 ds. Hoekstra; Nieuwdorp: 7.30 ds. Goedendorp; Kapelle: ds. Juch; Krabbendijke: ds. Slingenberg; Yerseke: ds Booy. V.V. „ZUID-BEVELAND" GOES april- Groenten: per stuk: kropsla I 13-13: II 11-14: Cl 6-7. bloemkool BI 43-53: Cl 34: CII 18-21: afw. 8: DII 12-13. per bos: radijs I 16-26: II 17-19 per kg: aardappelen 16-17; witlof AI 62-70: All 38-56: BI 43-45. BIÏ 9-45: afw. 9-32: andijvie I 50-62: II 23-62; spinazie I 70- 79 II 66-71: prei AI 14-20: All 14-15: rabarber II 26; lamsoren I 77-35: uien 1,5-4: rode kool BI 14: afw. 15. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1653 kg, 3.- - 3.92*. schar 334 bot 363 kg. kaheljauw 57 kg: tong 2 kg: paling 18 kg: ongesorteerde vis 29 kg. Cocip. v.v. „Walcheren" G.A. tc Middelburg. apriL Winston: 65-70. 55-59: 60-65. 41-44; III grof 3S; III fijn 19-22. Loinbarts calville: UI grof 39. St.-Remy: 65-op, 33. Tomaten AI: 4,73. Jo- 70-op, 52-54: 60-70. 42-43: II D 25-26; III fijn 23-35: III grof 42. Golden Delicious: 80-85. 87: IID 40; III grof 71-79; III fijn 43-50. Groenten: Natuurspinazie 43-92: sla 11-14. 6-14; 14-22. 6-19; andijvie 35-70: prei 12-22; radijs 25-33; rabarber 20-31: kroten 9: rode Kats: 7 ds. Vis-lko°' n-20; witlof 73-90: glasspinazie 55; knol- ds ~De Gelder* selderij p. st. 5-8: postelein 125-141: wijnpeen Geersdiik* 7 de heer Kraak i2"8: '«inkers 127-129; sav. kool 40-52. groene UeersaijK. aence 1^aal<* komkommers. 50-60. 54-59; 40-50. 42-56: 30-40. Gereformeerde Kerk. Geersdijk: ..30 ds. M_48. krom per kg 52.5r,. winterbloemkool. Slingenberg. j8 per kist 71.80; 10. 27-57: 12. 19. is 12-14 Gereformerde Gemeente, Colijnsplaat; De eerste posteiei werd aangevoerd door de 7 leesdienst: Kamperland* 7 leesdienst;beer a. Joziassc. Grijpskerkseweg 3. Oost- Kortgene; 6 stud. v. d. Noort. kapelle. Gereformeerde Gemeente. Goes: 7.30 ds. A. F. Honkoop; Wolphaartsdijk: 6.30 leesdienst; Borssele: 5 ds. A. F. Hon koop; 's-Gravenpolder: 6 leesd.: Hoede- kenskerke: 3-30 stud. v. d. Noort; Nieuw dorp: 7.30 leesd. Nisse: 6 leesd. Biezelin ge: 6 leesdienst; Krabbendijke; 7 ds. Suyker; Kruiningen: 4.30 stud. P. Hon koop; Waarde: 3.30 ds. Suyker( Openba re Belijdenis)Wemeldinge: 6 leesd. Yer seke: 8 stud. v. d. Noort; Rilland-Bath: 2 ds. Kok. Vrij Evangelische Gemeente. Wemeldin ge: 7 ds. Van Bruggen: Yerseke: 7.30 ds De Jonge. Doopsgez. Gemeente: Goes: heden, don derdag 7 (H.A.). Ned. Hervormde Kerk beek; Wissenkerke; Ganzenbordspel in Vlissingen In het kader van haar zomerprogramma heeft het Jeugd- cn Jongerencentrum „Ruimte" in Amsterdam een aantal ac tiviteiten opgezet voor een brede groep jongeren. Deze bijeenkomsten vinden plaats ln Leeuwarden, Goor, Eindhoven, Den Bosch, Utrecht, Capellc aan de IJs- sei, Rotterdam en Vllssingcn. In samen werking met de Vlissingse Jeugdraad wordt op 23 april een ganzenbordspel voor de Jeugd gespeeld. Voorts is er In de paasvakantie op de zaterdagmidda gen voor 8-11-jarJgen een spelmiddag in het gebouw „De Kajak". Tussenexamens IN AS In een der lokalen van de landbouwhuis- houdschool „Prinses Juliana" te Zie- rikzee werden dinsdagmiddag de resul taten bekendgemaakt van het tusaenexa- men, verbonden aan de I.N.A.S. oplei ding. Mevrouw Delst-Gast, die de presidente mevrouw Dijckmeester-geb. jkvr. Den Brauw verving, sprak het openings woord. Namens de afwezige presidente feliciteerde zij de meisjes hartelijk. Mevrouw Deïst ging daarna over tot hot uitreiken der cijferlijsten en het bijbeho rend insigne. De beste leerlinge, Anne- Jies v.an Elsacker uit Brouwershaven ontving naast waarderende woorden bloemen en het zilveren lepeltje van de school. De beste 5 leerlingen kregen ver der een boekebon. Dit waren: Maddy Boogert, Paula Dek. Nelleke Braber, Jo- pie Bevelander en Elly Huurling. verdere geslaagden waren: Joke Hoek, Ria Stoel, Willy de Waal, Lies de Waal, Anny v. d. Velde. Margriet Steur, Elly Schot, Janneke v. Oosterom, Lia v. Nieuwenhuijze, Meta Mast, Nelly Keizer. Katy Goedegebure. Evelien Flik- weert, Hanna Dalebout, Hanny Bolle, Nella Boot, Els Bolier en Janny van Beveren. De duivenhoudersvereniging „Hoop" uit ACHTER DE „KLEINE DU1NTJES" Volgend stuk accommodatie voor recreatie De recreatie-accommodatie van Noord- Bevcland is woensdag met een flinke portie vergroot door de opening van de nieuwe camping „De Roompot". Vlak achter de zogenaamde „kleine duintjes" van Wissenkerke hees burgemeester P. Wisse er de vlag. Er was nog volop bouwbedrijvigheid, toen een file auto's met officiële gasten van ondernemer M. van der Maas Het kampeerterrein op reed. Timmerlieden, metselaars,' elektri ciens en beplanters van de N.V. Grontmlj waren druk in actie om ervoor te zorgen dat met Pasen al de eerste gasten in ca ravans en tenten een prettig verblijf wordt gegarandeerd. Het is een terrein met een oppervlakte van 3,6 ha, waar van in dit seizoen de helft voor gebruik beschikbaar zal zijn: voor 500 personen. Op de duur zullen de ondernemer en zijn beheerder, de heer P. Kortekaas. 1100 kampeerders in „De Roompot" kunnen ontvangen. Er Is heel wat van de grond gekomen om in dit afgelegen stukje Noord-Beveland een geriefe lijke accommodatie te verkrijgen. Er moest waterleiding worden aangelegd, riolering, de elektriciteit Is voorals nog afkomstig van een eigen „r— trale". Er wordt nog druk gebouwd aan toiletgebouw en een kampwinkel met zelfbediening. De beheerder heeft een kantoor en een houten woning. Wegen Biervliet hield een wedvlucht vanuit en beplanting worden met zorg aangc- Moescroen. De uitslag was: 1. M. de; legd en de eerste grasmatten zijn al voor Regt; 2. Jac. Versluijs; 3. Ch. van Voo-jgebruik gereed. .,*t Is nog maar een be ren; 4. en 6. B. Doens; 5. P. Weeda; 7. gin", zei de heer Van der Maas. toen hij Gebr, Dobbelaere; 8. A. Naije-D; 9. E. I in hotel „De Kroon" een half uurtje eer- v. Rattingen; 10. R. Blomme. der een grote groep gasten voor de ope- OP ZATERDAG 8 MEI Verhoging van contributies De Vereniging voor Ziekenhuisverple- gïng in Zuid- en Noord-Bcveland heeft tegen zaterdagmorgen 8 mei aanstaan de een algemene vergadering uitge schreven in het „Schuttershof" te Goes. Er zal dan verslag worden uitgebracht over de exploitatie in 1964 en er zullen voorstelen worden gedaan om wijzigin gen aan te brengen in de contributies en de uitkeringen. van de uitkeringen wordt voorgesteld om bij de zogenaamde A-verzekering de uitkering van 100 voor bijkomende kosten te laten vervallen. Voor bijko mende kosten stelt het bestuur de mo gelijkheid open een C-verzekering te sluiten of deze te verhogen. Er wordt bovendien voorgesteld om de uitkering per eenheid bij die C-verzekering van 150 terug te brengen naar 125. In de uitkeringen van de zogenaamde verzekering wil het bestuur geen andering aanbrengen. nine ontving. Maar ook die aanzet hr-cft al neel wat voeten in c!e aarde gehad. Vooral als de ondernemer nog '*1*118 te rugdenkt aan het gevecht om de vereis te goedkeuring, die voor zomerwoningen helemaal niet meer afkwam. De Provin ciale Planologische Dienst had daartegen overwegende bezwaren. Op 18 Juli 1961 diende de toekomstige ondernemer van deze camping een aan vraag ln. HIJ kreeg bericht, dut zijn ver zoek „tc zijner tijd behandeld zou wor den." Het duurde twee jaar. voordat hij plotseling uit de P.Z.C. vernam dat „kleine duintjes" van Wissenkerke ont dekt zouden kunnen worden door de toe risten: er was een kampeerterrein in het uitbreidingsplan opgenomen. Decem ber 3963 kwam de vergunning tot inrich ting af. In het voorjaar-van 1964 begon de Grontmij te De Bilt met de beplantin gen. Even dreigde het allemaal nog mis te lopen, toen de- heer Van der Maas van rijkswaterstaat aanzegging kreeg dat zijn camping ln de knel zou kunnen ko- meD door de aanleg van een werkhaven voor de afsluiting van de Oosterscheide. Het viel allemaal nog al mee. Behalve dan de weigering van het provinciaal be stuur om op het terrein zomerwoningen te bouwen. Die was er ten slotte sani' i- dir.g toe, dat de heer Van der Maas zijn plan geheel moest omgooien om het ovr de totale oppervlakte voor kamperen geschikt te inaken. Dat kan daar dus nu gebeuren. De aan zet is er dit seizoen. En de ondernemer heeft plannen om het allemaal zo netjes en aantrekkelijk mogelijk, zo geriefelijk en voor de gaston zo prettig mogelijk te maken. Hij stuurt aan op de bouw van een tweede tollot-wasiokaal. een kantine 's winters te gebruiken als berging voor caravans een speelplaats voor kinderen en dan op het strand nog de nodige hokjes. En dan zijn er nog wen sen voor telefoon, P.Z.E.M.-eiektrici- teltsaansluitlng cn wegvcrbeterlng. Bur gemeester Wisse voorspelde de onderne mer een goede toekomst Ln de recreatie van Noord-Beveland. ..Ik hoop dat dit terrein binnenkort naam mag hebben in de goede zin van het woord: prettige accommodatie en perfecte leiding." Ove rigens vroeg de burgemeester wel de no dige aandacht voor planning van recrea tie" en voor de kosten, die moesten wor den gemaakt voor de inrichting. „Sïet een stuk grond alleen is men er heus niet." De nieuwe camping „De Roompot" wordt volgens de burge meester gedreven volgens begrip voor al- die eisen. Er waren nog heel wat gasten bij de opening, van wie ver schillende hun gelukwensen met een toespraakje overbrachten. Ontvreemde brommer teruggevonden Op het terrein van het kroondomein, ge legen achter de Ned. herv. kerk te Klcos- terzande. heeft de heer v. G. eeji brom- De financiële uitkomsten laten een nadelig saldo op de exploi tatie zien van 28.740,95. Er is in 1964 in totaal een bedrag van 1.093.839,85 aan uitkeringen ge daan. Het bestuur van de vereniging wil het exploitatieverlies ten laste van de reserve brengen. Daar staat tegenover dat de opbrengst van de belegging ten bedrage van 26.29S.20 toegevoegd zal kunnen wor den aan de reserve. Wanneer de verga dering meegaat met een voorstel van het bestuur zullen de contributies voor de kostprjjsverzekering ziekenhuis ver pleging 3e en 2e klas met ingang van 1 januari jl. verhoogd worden van res pectievelijk 63 tot f 72 en van 108 tot 117 per jaar. De buitengewone al gemene vergadering van 10 oktober vo rig jaar verleende voor de premierver hoging van deze beide verzekeringen al een algemene machtiging. Op het punt Voor de aanvullende verzekering wor den ook enkele veranderingen van fiets onbeheerd aangetroffen. Daar de 1964 kracht. Per 1 januari jl. wordt voor p*i brommer daar bleef liggen gaf v. G. van gezinshulp gedurende ten zj.n von(jst kennis aan de rijkspolitie te 'prlcrlflp'p.n rwr kiuenrieriafir .,4 zinszorg w hoogste 30 werkdagenper kalenderjaar I^^teUt^iiderdTe"&<Ve^brommer"'voir een uitkering gegeven van ^.50 l>er, verder onderzoek in bewaring nam. dag (maximaal). De Intussen b,eek de hwr wijnacker. h,)ofd Pr00r°t v Jider school te Pauluspolder te StOppel- ner dag met d èn veLtande dat diJk aangifte te hebben gedaan, dat zijn meer wordt vergoed dan <le werkelijke bromfiets zondagavond te Boschkapelle kmden kJraKen Voor de vergoedingI vermoedelijk was ontvreemd De gevon- voor kunstgebitten zijn met ingang van den brommer bleek inderdaad het e.gen- 1 januari ook enkele nadere bepalingen dom te zijn van de heer Wijn.icker zo- dat deze weer m het bezit van zijn eigen dom kon worden gesteld. Van de even tuele dader is nog geen spoor gevonden. Reuma MARKTBERICHTEN VEILING ROTTERDAM. 13 april. Aardappelen 1517. Andijvie I 58 79, II 40—69. Aanvoer 18 ton. Rode kool 1118 per kg. Sla Ia 10—16, II 6—10 per krop. Sla as17. Spinazie 76—95. Spinazie 57—30 per kg. Aanvoer 14 ton. Komkommers 70-80 70—72. 60- 70 6467. 50-60 57—60. 40-50 48—53 per stuk. Prei 26—16, per kg Selderij 6—7. Peterselie 9—12, Uien 14—16. Kroten 51 per bos. Witlof Ia 86—97. Ila 56—92. Ib 72—85. lib 42—78 per kg. Aanvoer 23 ton. Radijs witpunt I 39—26 per bos. Rabarber I 56—76 per kg. Aardbeien 160180 per doos. Aanvoer 2700 doosjes. Gol den Delicious Ila 7896. lib 6278, IIc 5066- Jonathan Iaa 68, Ia 6274, Ib 4862, Ic 3246. Ila 42—66. Ilb 32—54. IIc 31—35. Lombart Cal ville aa 78—83. Ia 64—76. Ib 58—61. Ic 29—33 per kg. VEILING TERNEUZEN. april. I 11.80-16.10; II 6.00-11.00: bloemkool Bil 31-40: CII 30: radijs 26-31: selderij 11; bintjes 13.50: andijvie II 37-51: rode kool 25-27: wi- kool 9; breekpeen 8-19: prei 12-26: rabarber I 54-60: II 49; spinazie I 73-95: II 42-73; uien 7-35. witlof A 58-72; II 2 50-66: B II 31-60: 15-36. Golden Delicious: I 80. 80-82; -84: 65. 70-74.5; 60. 49-58: II 80. 77: 75, 78-79; 70. 77-79; 65. 66-67.5; 60. 55. Winston: 1 ,5; 70. 84-85: 65. 76-77; 60. 60-60.5: 55, 31-36: II 70. 76-77: 65, 66: GO, 55-56: 5; II D 20; III grof 44-53; III fijn 23-24. Jona than: II 75. 48-53: 70, 46-52; III fijn 12-17. Peren: St.-Remy; II 70. 36-38.5; in fijn 18-26. „KAPELLE-BIEZELINGE" e.O. 14 april. Exportveilïng sla 20 op. 17.60; 12-14, 6,20: 18- 20, 15,40. Voor verpleging wegens reuma zal ten hoogste voor de duur van zeventig da gen een uitkering worden gedaan. Het bestuur vraagt ae algemene vergade ring machtiging om het verzekeringsre glement overeenkomstig de voorgestelde veranderingen in de uitkeringen aan te passen of te wijzigen. Dan is er nog nodig een wijziging in het huishoudelijk reglement. Dit in verband met de toetreding van de vereniging Onderzoek naar afbraak van oud pand in Meppel Hot is nu de bedoeling dat van het dagelijks bestuur ten minste twee le den woonachtig moeten zijn in eik van de districten Goes, Noord-Beve land. West-Zuid-Beveland, Oost- Zuid-Beveland, Tholen en Sint-Phï- lipsland. BERGEN OP ZOOM. april. spinazie 60-80; andijvie 60-75: prei 12-20: wit lof 20-83. waspeen 4-10; uien 20-35. radijs 20-33: sla 6-19: selderij 1-13: raapstelen 10-15; rabarber 40-55; rode kool R-L5; witte kool 7- 12; sav kool 25-35; bloemkool 40-80. Aan de Bergen op Zoomse veiling werden woensdagmiddag de eerste aardbeien aange voerd. Ze werden verkocht voor 3.50 per I>e procureur-generaal te Leeuwarden D heeft de rijksrecherche opdracht geg<- voor ziekenhuisverplegïng op Tholen en, ven een onderzoek in te stellen naar de Sint-Philipsland tot die van de Beve- omstandigheden waaronder de gemeen- - - te Meppel is overgegaan tot de "afbraak 1 van een pand, dat op de voorlopige mo numentenlijst staat. Het betreft een oud woonhuis in de Kleine Kerkstraat dat uit de 38e eeuw dateert. In Meppel zijn de laatste tien jaren ettelijke panden in de oude bin nenstad afgebroken in het kader van de sanering. De oude binnenstad is groten deels verdwenen en in he*, hart van Meppel liggen grote open vlakten, die op een nieuwe bebouwing liggen te I wachten. Een aantal inwoners neemt het het ge meentebestuur nogal kwalijk, dat het met grote voortvarendheid met de slo ping van de oude panden te werk gaat. Heel wat fraaie oude gebouwen zijn al verdwenen, waar het thans over gaat, was ook al inwendig voor een groot deel gesloopt. De officier van justitie die daar de lucht van kreeg gelastte echter stopzetting van de verdere af braak en in een zitting van het Meppe- ler kantongerecht liet de officier van justitie, mr. J. G. F. A. Hage. zich scherp kritisch uit over de opvattingen van het Meppeler gemeentebestuur ten aanzien van het bewaren van histori sche panden. De burgemeester, prof. mr. A. Kleijn. repliceerde in een verga dering van de gemeenteraad dat de di recteur van monumentenzorg de af braak van het pand had goedgekeurd en dat naar zijn mening ï.leppet blijk baar als een soort oefenplaats voor jonge officieren van justitie wordt be schouwd. Geen uitbreiding van huurauto's in Zaamslag Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het beroep van de heren Ph. A. Knijff en C. Klaassen. beiden te Zaamslag. tegen een besluit van burgemeester en wet houders waarbij aan de heer J. A. de Putter te Zaamslag een vergunning werd verleend voor het vervoer van per met een huurauto, gegrond ver klaard met vernietiging van het bestre den besluit van burgemeester en wet houders- Gedeputeerde Staten hebben daarbij overwogen, dat in de gemeente Zaam slag aan drie ondernemers vergunning is verleend voor het vervoer van perso nen met een huurauto voor in totaal vijf huurauto's, en dat niet is gebleken, dat in deze 3122 inwoners tellende gemeen te aan uitbreiding van het aantal huur auto's c.q. huurauto-ondernemers behoef- te bestaat. WINDMOLEN WERKELOOS Oosterlands windkorenmolen. eigendom Een aantal icvcnsverzekcring.Miiaat- van ambachtsheer baron Schimmelpen- schappijen heeft besloten met ingang ninck van der Oye. die enige jaren ge- van 1 juli 19C5 ten nieuw systeem van leden keurig gerestaureerd is, is ge- korting, afhankelijk van de rentestand, ruime tijd gepacht door de fa. Geuze.in te voeren voor de premies en koop- graan- en meelhandel te Nieuwerkerk. j sommen voor collectieve verzekeringen, Per 10 april heeft deze firma echter de dat wil zeggen pensioencontracten die molen weer veriaten, zodat de 213 jaar door werkgevers zijn ondergebracht hij oude grondzeiler-bovenkruier weer wer- het levensverzekcringsbedrijf. Dez*_ keloos staat. j maatschappijen hebben in J958 de z.g. i■"-- 'even geroep •an NIEUWE KORTINGSREGELING VOOR DE COLLECTIEVE LEVENSVERZEKERINGEN Collecte N.W.S.-korting in liet leven geroepe die gebaseerd is op het rendement een 2pet.-inschrijving Nederlands 1 werd heeft 545.45 opgebracht. Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Ar.;werpen op '.3-1' wer kelijke" schuld. De vele wijzigingen, die zich de afge- gehouden J lopen jaren in de rentestand hebben voorgedaan, hebben de behoefte doen ontstaan aan een systeem, waarbij de omvang van de korting de renteschom- meiingen meer op de voet volgt. Daar toe wordt thans een rentekorting Inge voerd die niet afhankelijk is van net rendement Nederlands werkelijke schuld, maar van een bepaald pakket staatsle ningen. Tot dit pakket behoren in het algemeen alle door de staat uitgeschre ven guldensobligatieleningen met een ge middelde resterende looptijd van tien jaar of langer. Dit nieuwe stelsel leidt hoge rentestand tot grotere kortingen dan het bestaande N.W.S.-stelsel. Rotterdam Londen. EmUa van Rotterdam. Urs: Goole. Idanel van Lovestoft. Falamedes Rotterdam, Petropole van Rotterdam, Sons'jcek van Rotterdam. 14-4: Merak van Londen/Breskens. N'assauhaven var. Rotter dam. Diannel van Londen. Rex van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 13-4: Leider- Rotterdam. Carasso naar Rotter dam/Gent, Tasman naar Kingslynn. Jane Rotterdam/Ternenzen. Aerderihout naar Rotterdam/Gent. Aflena naar Waterford/ Gent, Victress naar Duinkerken. Tycha naar Londen. Hoilandia naar Dublin, Deneb naar Teneriffe. 14-4: Beyeriand naar Rochester. Randfontein naar Amsterdam. Mariscal Lopez naar Lissabon. Whitsun naar Goole. AtcaEen Sowjetrussisclie diplomaat. Vladi- naar zee. Cathar-.na naar zee. mlr Koeznetsow', is woensdag op een Vlissingen vertrokken >3-4: r.o Pnmen naarItreinreis in Engeland verdwenen. Hij zou Antwerpen. Trolzenburg naar Antwerpen, een tentoonstelling in Stoke-on-Trent in Keltrwleder n naar Schwarzcnhutlen. Kerstin de Midlands bewonen, maar was niet Matluesseii naai* Danzig. Marly II naar zee. I verschenen. Hij wordt sindsdien vermist. Sowjetrussische diplomaat in Engeland verdwenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 25