Bestuurders Koudekerke namen gisteren afscheid JONGENSKLEDING v. DIXHOORN TERNEUZEN Wethouder Jasper se en J. W. Christiaansen Instructiebad in Kruiningens sportlokaal? ZEEUWSCH-VLAANDEREN Thee- en koffieserviezen DE VEY MESTDAGH AGENDA Industriegrond in Flipland: 9,25 m2 TECHNISCHE SCHOOL TERNEUZEN De aangifte van leerlingen ENGELSE BEJAARDEN WORDEN IN MIDDELBURG MUZIKAAL BEGROET PAASBESTE KLEDING OP SHOW HUISHOUDSCHOOL MIDDELBURG woensdag u APRIL 1965 Wisiel Zeeuv/z-Viaanderer PROVINCIALS XEEUWBB COURANT GROTE GEMEENSCHAPSZIN Twee leden van de Koudekerkse gemeenteraad hebben gisteren een belangrijk hoofdstuk in hun le vensboek afgesloten. Het waren wethouder J. Jasperse en het raadslid -J. W. Christiaansen, die beiden tijdens de raadsvergade ring afscheid namen, nadat ze tot op hoge leeftijd de gemeentelijke zaak gediend hebben. In een toe spraak zei burgemeester J. L. Dregmans bijzonder veel waarde ring te hebben voor de gemeen schapszin van de twee scheidende gemeentebestuurders. Eerst richtte de burgemeester zich tot wethouder Jasperse. die bijna 38 jaar deel heeft uitgemaakt van de raad van Koudekerke. vanaf 1941 met een on derbreking van de daarop volgende oorlogsjaren tot nu toe als wethou der. „Het. Is niet alleen een lange perio de, waarin zich op onvoorstelbare wijze veranderingen hebben voltrok ken", aldus de heer Dregmans. De ze wees er voorts op, dat de heer Jasperse van november 1944 tot sep tember 1946 als enige wethouder Koudekerke fungeerde. De periode waarin de heer Jasperse wethouder was, eiste grote aanpassing. „Die heeft U kunnen opbrengen, met inzet van uw volle persoonlijkheid", al dus de heer Dregmans, die daarbij o.a. herinnerde aan de wederopbouw, die een niet aflatende zorg eiste, de ener gie, die ontplooid moest worden om er voor te zorgen, dat geen groot deel van Koudekerke bij Vlissingen gevoegd zou worden, terwijl voorts van hogerhand geoordeeld werd, dat Koudekerke zich niet als badplaats zou kunnen ontwik kelen, en men Dishoek wilde iso leren ter wille van het waterwingebied. „U heeft de ontwikkeling van de badplaats Koudekerke met al uw vermogen helpen bevorderen. Het femeentebestuur en de gemeenschap rengen U daarvoor dank", verze kerde burgemeester Dregmans. De heer Christiaanse was bijna 19 jaar lid van de raad; pas op gevorderde leef tijd deed hll er z(jn intrede. De. burge meester huldigde hem voor de wijze, waarop hjj zijn plicht als raadslid heeft opgevat, „Zeer trouw", aldus de burge meester, „en het werd ingegeven door een groot gemeenschapsgevoel. „Op uw post" „Als er ooit een beroep op U werd ge daan, dan was U op uw post", zei de heer Dregmans tot de scheidende stuurders, die hij dankte voor de pret tige samenwerking. De waardering werd tot uiting gebracht in de aanbie ding van een geschenk. Ook de dames werden in deze dank betrokken; zij ontvingen bloemen. De heren Jasperse en Christiaanse dankten op hun beurt voor de samenwerking, die zij al die ja ren met de raadsleden gehad hebben. Bjj de afhandeling van de agenda punten die tevoren had plaatsge had voteerde de raad een krediet voor de aanschaffing van gymna- stiekmateriaal. B. en w. hadden voorgesteld aan te. kopen een even- wichtsbalk, 3 banken voor kleuter- gymnastiek en een nieuw paard, maar daar de nieuwe turnzaal nog niet klaar is werd op voorstel van de heer P. Flipse (g.b.) besloten de aanschaf van het paard nog even uit te stellen. De heer Flipse meende, dat het bergen van dit instrument bij Voetballer brak scheenbeen de verbouw van het gymnastieklo kaal moeilijkheden zal opleveren, temeer omdat het dan toch niet ge bruikt zal worden. Over IV2 jaar Burgemeester Dregmans merkte nog op, dat de plannen voor het nieuwe gymnastieklokaal thans in een verge vorderd stadium van voorbereiding zijn. Wellicht kan het gebouw over IV2 jaar in gebruik genomen worden. Voor de aankoop van een frankeerma chine werd een krediet van 1200. uitgetrokken, voor het Vebenabos werd de maximumsnelheid gedurende het ge hele jaar op 15 km per uur gesteld, ter wijl de bouw van een blok van 5 wonin gen. waaronder 2 zakenpanden. ge pland werd aan de zuidwestzijde van de Cithers hillslngel. Op een vraag van de heer Flipse burgemeester Dregmans, dat men niet aan deze plaats gebonden is, maar dat bij dat versnipperde bouw de curveprijs zeer waarschijnlijk niet gehaald zal worden. De verordening op de heffing van hon debelasting werd zodanig gewijzigd, dat de belasting voor zogenaamde waak- en bedrijfsnonden verhoogd werd van f 3.tot f 5.per hond. Een voorstel van de heer Flipse om er f van te maken, kreeg geen steun. Aan het begin van de. vergadering wer den de heren F. P. J. Christiaansen en J. Wisse toegelaten als nieuw raadslid. De beëdiging en de benoeming van een nieuwe wethouder gebeuren in een vol gende raadsvergadering. Aanvaring op Westerschelde Dinsdagmorgen ontstond op de Wester schelde bij Wemeldinge een aanvaring tussen het 925 ton metende Belgische motorschip „July" en het 326 ton meten de Nederlandse motorschip „Adca". D» botsing ontstond, toen de „Adca" de binnensluis verliet. Beide schepen liepen averij op, maar konden hun reis vervol gen. Auto reed dijk op en kantelde Maandagmiddag om kwart voor vier verleende de heer D. A. P uit Axel. die met zijn personenauto door de School straat in zijn woonplaats reed geen voor rang aan een vrachtauto, die in de Gent- sevaartstraat niet voldoende rechts reed en die werd bestuurd door de heer F. A. V. uit IJzendijke. P.'s auto liep aanzien lijke schade op. De schade aan de vracht auto was gering. Niemand werd gewond. Dinsdagmiddag omstreeks twaalf uur had op de Eglantierdijk te Axel in een van de onoverzichtelijke bochten een aanrijding plaats tussen twee personen auto's, bestuurd door de heer D. R. uit Zaamslag en mej. N. K. R. uit Axel. De heer R. trachtte een botsing te voorko men. maar reed te ver de dijk op. Zijn auto kantelde. De wagen werd zwaar be schadigd, maar R. bleef ongedeerd. De auto van mej. R. kwam met twee wielen boven de sloot tot stilstand. De wagen werd licht beschadigd. Mej. R. werd niet gewond. Jeugd en muziek slotavond In het verslag over de slotavond van Jeugd en Muziek te Middelburg werd in de kopregel gesproken over een opvallende prestatie. Die was niet van Aukje Tamminga. maar van Janke Tam- minga. Aukje, die haar zuster Janke altijd begeleid, was deze avond vanwege het 100-jarig bestaan van het Goeae ly- n niet aanwezig. VLISSINGSE SPEELTUIN HEROPENT MET NIEUWE TOESTELLEN OP 17 APRIL Ook Kruiningen speelt met de gedachte om in het oude gymnastieklokaal een instructie-zwembad te bouwen. Naai het voorbeeld van de gemeente Oost- en West-Souburg. Of het inderdaad zal een glijbaan van 6 gebeuren hangt nog van verschillende actoren af. Dat liet burgemeester A. J. Schipper dinsdagavond in de raadsver gadering even duidelijk uitkomen. Hij kon op een vraag van de heer Joh. Griep (v.v.d.) meedelen, dat het ge meentebestuur inderdaad met een uit gewerkt plan voor de inbouw van zo n instructiebad in het oude gymnastieklo kaal was benaderd. Een bad van plastic naar een ontwerp van Engelse bodem. De exploitatie daarvan zou neerkomen op een bedrag van 8000 per jaar. Naast de inbouw zou het vroegere gym nastieklokaal nog de nodige voorzienin gen moeten krijgen als kleedcabines, een nieuwe vloer, verwarming en ont luchting. Maar het knelpunt bij de rea lisering van zo'n instructiebad is de rijksvergoeding voor het gebruik. Wordt die gelijk aan de vergoeding zoals de ge meente thans ontvangt voor het gym nastieklokaal, dan zou er een goede mo gelijkheid zijn. Maar om een dergelijke vergoeding te bereiken moet het in- structiezwemmen met alle voorwaar den van lessen e.d. in de rooster van de scholen worden opgenomen. En of dat zal lukkenKruiningen is er nog niet zo zeker van. igen heropent de speeltuin op zaterdag 17 april. Dan kunnen de kin deren genieten van twee nieuwe aanwin-! sten van de speeltuin, namelijk een fa milieschommel naar eigen ontwerp en een glijbaan van 6 bij 18 meter. De her opening gaat met enige feestelijkheden gepaard. De tuin wordt versierd, er is een muzikale rondwandeling door de stad door de drumband van „Oranje Nassau", terwijl voor de kinderen tot kwart voor drie gratis toegankelijk is. Nat. Rheumafonds „De Toverfluit" voor Schelde-ambtenaren Vliegprogramma Tijdens de te Oud-Vossemeer gespeelde voetbalwedstrijd tussen W.H. had de W.H.S.-speler Theo Fase het on geluk. om zodanig met de doelman in aanraking te komen, dat hij zijn scheen been brak. Na eerst naar zijn woning in de Tuinstraat te St.-Annaland te zijn vervoerd, werd de hulp ingeroepen van dokter A. C. J. Noteboom, die over brenging naar het Algemeen Burgerlijk Gasthuis te Bergen op Zoom noodzake lijk achtte. TERNEUZEN Examens muziekschool Terneuzen Aan de Terneuzense Muziekschool zijn dinsdag 13 april examens afgenomen. De geslaagden zijn: Fluit 1ste graad: G. Boland, G- de Vos. Fluit 2e graad: R. de Pooter. Hoorn 1ste graad: T. van Os. Trompet 1ste graad: H. Villerius. Kla rinet 2e graad: C. v. d. Bulck. De gecom mitteerde bij het afnemen van de examens was de heer Van Houtte uit Gent. SLUIS Wedstrijd damesvogelpiekclub De damesvogelpiekclub te Sluis beëindig de het eerste speelseizoen met een wed strijd waaraan ook de mannen meededen. De laatsten lieten zich niet onbetuigd, want zij wonnen de strijd van het zwak ke geslacht. De prijs een grote room taart, besloten zij Amerikaans te verlo ten en de opbrengst te storten in de kas van de dames, die nu met vogelpieken ophouden tot oktober. Wedvlucht Recht voor allen" De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" uit Sluis deed met 86 duiven mee aan een priisvlucht uit Moescroen. De hoogste snelheid bedroeg 1100 me ter per minuut en de getailleerde slag luidt: 1 O. Clyncke. 2 C. v. d. Wal- le, 3 J. Focke, 4 en 5 M. Baert, 6 en 9 A. v. Haneghem, 7 O. de Meyer, 8 J. Wage en 10 P. Maenhout. OOSTBURG Interkerkelijke muziek- en zangdienst Op eerste paasdag 's avonds om half acht wordt in de gereformeerde kerk te Oostburg een interkerkelijke muziek- en zangdienst gehouden. Het programma, dat geopend wordt door ds. J. Paksy, gereformeerd predi kant te Oostburg, vermeldt naast sa menzang ook het optreden van een en semble, onder meer met „Redding" van Flemming, Gezang 174 en „Wie maar komen wil" van Miner. Ds. W H. Gis pen uit Terneuzen zal de paasboodschap brengen, terwijl het christelijk gemengd koor „Looft den Heer" uit Nieuwvliet onder leiding van de heer A. A. Bent- schap Knook een drietal liederen ten ■O.V.M. p-ehore zal br« JJL TT Bellamypark 45-58 - Vlissingen VANDAAG. Middelburg Schouwburg: vergadering Ka mer van Koophandel. 10.30 uur. Vlissingen Alharnbra: Een avondje uit aan het strand. 8 uur. 18 jaar. Concertgebouw: huizenveiling, 8 uur. „Ophlr"; leerlingen- avond Zeeuwse Muziekschool, 7.30 uu: Westdorpe „Troutzaerle": expositie Zlcrtkzre Hotel Concordia VoorlichUng baggerbedrijf. 20 uur. 's-Gravensteen: Expositie „Open Eiland 10—12. 14—16. 2022 uur. Bodega ..De Speelman": Ten toonstelling schilderijen en grafisch werk, 10 30—18.30 uur. Burger Weeshuis: Expo sitie Zeeuwse kunstenaars. 1417 uui Bergen op Zoom Luxor: Mensen van r gen, 8 uur. 18 Jaar- gehore zal brengen. Als gast-trompet tist verleent Sjaak Legrand medewer king aan het programma. De vocale en instrumentale bijdragen aan het pro gramma staan onder leiding van de heer N. den Arend uit Oostburg. Culturele avond RKJBB-RKJB De leden van de kring Oostburg van R.K.J.B.B. en R.K.J.B. waren zaterdag avond in hotel „De Eenhoorn" te Oost burg bijeen op hun jaarlijkse culturele avond. Deze bijeenkomst, die werd ge opend door de heer L. Bonte uit St.- Margriete als voorzitter van de R.K.J.B. stond geheel in het teken van de film „Spaar de spotvogels" over de rassen discriminatie. Na afloop van de film werd er over een aantal hoogtepunten uit het verhaal gediscussieerd, waarbij de leiding in handen was van de cultu reel adviseur van de beide verenigingen, pater Van der Aa uit Sluis. Emmabloemcollecte De Emmabloemcollecte heeft in de ge meente Oostburg 357,50 opgebraent. De opbrengst van deze collecte, welke werd verzorgd door dames van de Oost- burgse Vrouwelijke Vrijwilligers (O.V.V.) is bestemd voor de plaatselijke afdeling van het Groene- en Wit-Gele Kruis. postduivenhouders begint 18 april De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zuidnederlandse Bond van Post duivenhouders begint haar vliegprogram ma 1965 op zondag 18 april. Op deze eerste vlucht van het nieuwe seizoen zullen de duiven gelost worden te metz des Loges. Vanaf dan zullen weer wekelijks vluchten worden gehouden, met op zaterdag 18 september de laat ste vlucht voor 1965 vanuit Angoulème. AARDENBURG Collectes De te Aardenburg gehouden collecte ten bate van „Simavi" bracht f 144,50 op. terwijl de collecte voor het Leger des Heils f 208,20 opbracht. WESTDORPE Wedvlucht De duivenmaatschapplj „De Volhar ding" uit Westdorpe neeft dezer dagen een wedvlucht gehouden. De uitslag luidt: 1„ 3. en 9. Em. Baecke: 2. D. Telr- Iinck, 4. en 10. G. Gijsel, 5. L. Belaert, 6. A. de Smet, 7. R. van Himschoot, 8. Fl. Soethaert. Burgerlijke stand BIERVLIET. Geboren: Dorien M. N.. d. v. R. BuiJsse Remijn; Pieter M. A., z. v. J. de Visser— Dieleman: Karin A. R., d. v. J. van Vooren Lecluijze: Anita H-. d. v. J. von Hout- Walhout; Rudolf C., z. v. G. Boerjanva Kampen: Pieter J. z. v. C. de Paauwvo Hout. Getrouwd: R. Gillis, 23 J. en J. van Rattin gen. 22 j. SCHOONDIJKE. Geboren: Jacobus A., z. v. A. van Cadsand— de Feijter; Willem J.. z. v. P. Huigh—Hu- bregtse: Krina J.. d. v. L. Deij—Verhelst; Christianne E. M.. d. v. J. van W'eijnsbergen Thilleman; Ron au t, z. v. A. den Hollander de Caluwê. Getrouwd: H. Fenijn, 18 j. en S. Goethals, 17 j. Overleden: A. Herman. 80 j.; P. Baart. 63 J.. wed. v. A. van der Hooft: J. Hermans, 84 J,; L. Dees. 5 mnd, 25 dagen. RAAD VERGADERT De bouwgrond op het „industrieterrein" van Sint-Philipsiand zal 9,25 per vier kante meter moeten gaan kosten. Dat is althans de prijs, die b. en w. van deze gemeente noemen in een voorstel aan de raad. Morgenavond (woensdag) om half acht zal de raad van Sint-Philips- land over dit en veertien andere agen dapunten een beslissing moeten nemen. Zoals men zich zal herinneren is er over de prijs van de industrlegronden in deze gemeente eind vorig jaar nogal wat te doen geweest. Er kwamen moeilijkhe den rondom een verkoop van industrie- grond zonder dat daarvoor een prijs was vastgesteld. De raad wordt voor de ver gadering van morgenavond ook voorge steld een bedrag van 2 per leerling be schikbaar te stellen voor bepaalde fees telijkheden op de scholen ter gelegen heid van de herdenking van de bevrij ding op 5 mei. De Oranjeverenigng had een verzoek om 1,50 per kind ingediend en bovendien gevraagd 200 beschikbaar te stellen voor festiviteiten in het dorp- Wanneer b. en w. hun zin krijgen zal voor dat laatste geen cent uit de ge meentekas beschikbaar worden gesteld. richt staat, dat de personeelsvereniging van „De Schelde" deze avond heeft ge organiseerd. Dit berust echter op een misverstand. Het was een ontspannings avond van de ambtenarenvereniging. Feestavond openbare ulo Dinsdagavond hield de Vlissingse open bare school voor ulo haar jaarlijkse g-rote feestavond in het „Concertgebouw". Het begin van de avond werd opgeluisterd door de schoolband. een vrolijk gekostu meerd kwintetje, dat de stemming erin bracht. Verder bracht Sjaak Joosse enige verhaaltjes op humoristische wijze ten gehore. Vooral de geschiedenis van de voetbalenthousiast bracht hij verdien stelijk. Als hoofdpunt speelden de leer lingen de eenakter „Epidemie". Aan deze klucht, die handelde over een echtschei ding, waarna de echtelieden het tenslotte toch eens werden over een hereniging, werkten de volgende leerlingen mee. Mié- ke Sundquest, Gerard Mann aart, Bet- sie Kersten. Annneke de Bree en Rob de Wijze. Deze leerlingen droegen allen hun steentje bij om tot een aardig toneelspel te komen Prettig is ook, dat de avond verzorgd werd door krachten van de school zelf. Na de pauze was er een groot bal met muziek van „Johnnie Wal kers Wishkey Six". UITVOERING ACHILLES MET KEURKORPS De Middelburgse gymnastiekvereniging Achilles geeft op vrijdag 14 mei een jeugd- en juniorenuitvoering met mede werking van het dameskeurkorps van de Zebraturnkring en de signaalafdeling in de sporthal. CL1NGE Ruilmiddag In café St.-Cecilea te Clinge hield de postzegelvereniging „Het land van Hulst" een ruilmiddag. De postzegelver eniging houdt deze middagen op ver schillende plaatsen, met het doel leden aan te werven. Op deze middag werden vier nieuwe leden aangeworven. Het ledentai van de vereniging is n< komen op 41. AXEL Simavi-collecte De in Axel gehouden „Simavi"-collecte heeft f 387,59 opgebracht. HULST Botsing Op het kruispunt Keine Begijnstraat- Schuttershof te Hulst botste de brom fietser C. V. uit Hontenisse op de perso nenwagen van J. van D. uit Axel, door dat eerstgenoemde geen voorrang ver leende. Beide voertuigen liepen mate riële schade op. Van onze adverteerders Sporthandel opende in Axelsestraat In de Axelsestraat te Terneuzen heeft woensdagmiddag ,,'t Sportcentrum" zijn deuren voor het publiek geopend. Het be treft een zaak waar naast sportartikelen ook tenten en verdere kampeerartikelen worden verkocht. Reeds op de eerste openingsdag was er een grote belang stelling. Ook de eigenaar, de heer J. de Maat, mocht vele gelukwensen in ont vangst nemen. De sporthandel is de eerste in de Axelsestraat en voorziet in een behoefte. HERPLAATSING WEGENS MISSTELLING. is opengesteld tot 15 mei a.s. Formulieren verkrijgbaar aan de school en bij de hoofden der lagere scholen. De te volgen OPLEIDINGEN zijn: AUTOHERSTELLEN (inclusief landbouwtrekkers, motorrijwielen en bromfietsen); BROOD-BANKETBAKKEN; ELEKTROTECHNIEK zwakstroom-, sterkstroomelektronica METAALBEWERKEN (inclusief machinebankwerken, plaatwerken, autogeen- en elek trisch lassen); METSELEN; SCHILDEREN; TIMMEREN (inclusief machinale houtbewerking en bouwtimmeren De leerlingen moeten op 1 september a.s. 6 klassen lagere school doorlopen hebben. Zij worden geplaatst in het algemeen eerste leerjaar, met het doel: le hen in te leiden in het technisch onderwijs; 2e hen een algemene, tevens culturele vorming te geven; 3e een nadere beroepskeuze mogelijk te maken. Leerlingen uit 2e klasse ulo of lyceum kunnen rechtstreeks in de tweede klasse geplaatst worden. Al naar de ouders dit wensen kan r.-k. of protestants, dan wel geen godsdienst onderwijs gevolgd worden. Voor studie- en reiskosten kunnen studietoelagen worden aangevraagd. De toe wijzing is afhankelijk van de gezinsomstandigheden. Inlichtingen zijn (tijdens de schooluren) verkrijgbaar aan de school. Axelse straat 20 te Terneuzen, telefoon 01150-2155. Na het doorlopen van de school is voortgezette studie mogelijk: a. aan de school, in combinatie met de opleiding leerlingenstelsel: b. aan de school, d.m.v. cursussen voor de verschillende monteursexamens, opleiding gezel en patroon, leraar bij het nijverheidsonderwijs: c. aan u.t.s. en h.t.s. OPENBARE LESSEN, waarop alle belangstellenden welkom zijn, zullen wor den gehouden zowel in het hoofdgebouw, Axelsestraat 20 als in de dependance, Axelsestraat 247: op zaterdagmorgen 8 mei van 9.00 tot 12.00 uur woensdagmiddag 12 mei van 14.00 tot 16.00 uur. Veertig man sterk uit Folkestone Vier deelnemers van j Ontvangst boven de tachtig Maandag 26 april: 10.00 uur: ontvangst van de ouden van dagen door het g»- riH-entebi-stuur. 14.30 uur: bustocht door Middelburg. In de avonduren zijn de be- Gisteren zyn ten «tadhuize te Middelburg jaJir<|,.n Vrij. de laatste w>orbere!dende besprekingen Dinsdag 27 april: bustocht over Walchs- over d- K-Wurt-nb»™ dl« rul- Dt» trip b-tlnl om 1 g'-n uur. 4 oor de middaguren staat er len plaatsvinden tijdens de week van het ofIlI,trwkl, dri4. uur bezoek aan de bezoek van veertig bejaarden uit het tx-jaardi-nsoo* In de Nieuw straat op hK Phi^ie1iba.le Y®" he£ Nati°ïa£' Engelse Folkestone. Zoals al eerder programma. Rheumafonds. die In de week van 22-27 maart j.l. te Vlissingen werd gehouden gemeld, zullen veertig bejaarden Hier zullen de deelnemers waarschijnlijk heeft f 2056 <d.i. ruim f300 ineer uit deze gemeente een gastvrij verblijf bekende gezichten zien van Middelburg - dan het vorige jaar) opgebracht, I ue ueun vrei ecu ueww w ommen van instellingen en particulieren maken K,.n aan Folkestone. De atichUng be de overkomst van de ouden van dagen jaardencentrum zal deze bijeenkomst .-erder mogelijk. eerder organiseren. Voor de Engelse be zoekers is er omstreeks half zeven die De groep bejaarden, die volgende week avond een diner in de twjanrdenaooa. In de P.Z.C. van dinsdag 13 april stond zaterdag omstreeks zeven uur met mu- Daarna volgt er een gezellig samenzijn, een verslag over het optreden van het zzr-'K op de Middelburgse Markt wordt 1 Woensdag 28 april: 13.00 uur vertrek ensemble „De Toverfluit" in het „Schel- ingehaald en van daaruit naar de Nieu-|voor een bustocht door Noord- en Zuid- dekwartier" in Vlissingen. I.n dit be- we Doelen" wordt gebracht bestaat uit Beveland. Op het programma staan be- t ge zeven echtparen, achttien alleenstaande dames en acht heren. Vier deelnemers hebben de leeftijd van tachtig jaar reeds overschreden. De oudste is mevrouw A. Pulmon (83), de jongste is 68 jaar. jaar. Het comité van voorbereiding, dat be staat uit burgeniK-ster mr. J. Drijber, wethouder A. J. Berenpaa en de heer L. Meijer* directeur van de gemeentelijke sociale dienst, heeft inmiddels een pro gramma samengesteld dat er uit ziet als olgt: Zaterdag 24 april: om drie uur 's mid dags aankomst van de bejaarden in Fol kestone. De leden van het comité zijn ter begroeting bij de kade aanwezig. Omstreeks 19.00 uur: aankomst in Mid delburg. Zondag 25 april: 11.00 uur dienst in de Engelse Kerk, te leiden door ds. J. E. L. Brummelkamp. Om 15.00 uur: bezoek aan Miniatuur Walche ren. Daar zal ook de thee worden ge bruikt. Na het diner 's avonds krijgen de bejaarden een filmprogramma Nederland voorgeschoteld. zoeken aan de Krecftenputten te Yerseke bij goed weer en een kiompenfa- brlek te Oudedorp. Ook de in aanbouw zijnde Ooaterachelde- bmg zal worden bezichtigd. Donderdag 29 april: gelegenheid tot winkelen. Daarbij kunnen de Enge bejaarden rekenen op assistentie van leden van de „British womenclub" in Zeeland. Leden van deze club zullen de bejaarden ook begeleiden tijdens de excursie naar „Miniatuur Walche ren". Donderdagavond krijgen de En gelse gasten weer films te zien. Vrijdag 30 april. Op koninginnedag zul len de deelnemers een bezoek brengen aan het Abdljcomplex. 's-Middags gaan fort Rammekens. waar een champignon kwekerij wordt bezocht. Omstreeks 19.00 uur volgt het afscheidsdiner waar de le den van het organiserend comité bij zul len aanzitten. Zaterdagmorgen gaan de gasten weer huiswaarts. De groep staat onder leiding van cap tain W. Laurence. De groep wordt ver der begeleid door mevrouw G. C'. W«v land-W'oodfield, die de Middelburgse „Engelandvaarders" vorig jaar terzijde stond. In de week van het bezoek van de Engelse bejaarden zal de hoer A. J. E. («odden. eigenaar van hotel St,-Clalr In Middelburg vertoeven. HU was het die de bejaarden vorig jaar onderdak bood In zijn hotel. Grappige presentatie van jonge mannequins (Van onze redactrice) De invloed van Pasen was dinsdag middag al merkbaar tjjdens de jaar lijkse tentoonstelling en openbare les van de industrie- en huishoudschool in Middelburg. Diverse leervakken waren kennelijk geïnspireerd door de op handen zijnde periode. Ook de modeshow toonde een aantal ineiskes np hun paasbest, hoewel moet wor den toegegeven dat de getoonde kle ding te allen tijde een goed figuur zal Het waren ruim honderdtwintig mo dellen die werden getoond, modellen door de leerlingen en assistenten zelf vervaardigd en door henzelf geshowd.. Mevrouw Minderhoud. lerares kas- tuumnaaien leverde een sympathieke explicatie. De wijze van presentatie van de jeug dige mannequins was grappig: het ene moment werden keurige rondjes gedraaid, het andere moment schoof een meiske schutterig, maar ontegen zeggelijk trots op haar prestatie, over het plankier. Het vereist dan ook wel moed onder de kritische ogen van pu bliek en mede-leerlingen spitsroeden te lopen. De getoonde kleding maakte een fris se indruk. De zwierige rokjes en bloe- ses van de primairtjes zowel als de gekleder modellen van de oudere leer lingen. De japonnetjes en pakjes wa ren erg smaakvol en netjes afge werkt. Er was ook nachtkleding te bewonderen: pyjama's van keperfla- Fe» tan de leerlingen van de indus trie- en huishoudschool in Middelburg toont hier een zelfgemaakte japon. Het modelletje krijgt door de grote satijnen strik en kraag een feestelijk tintje. (Foto PJZ.C.) nel met vrolijke ruches en wufter ge waden. Erg leuk was een nachtcom- plet van gele organza met zwarte kant gegarneerd Geslaagd ook was. bij de pakjes, een modelLetje met een achtbaansrok in een rode tint. Hierop werd een ge streept jasje gedragen. De kleur van de blouse (blauw) was terug te vinden in de kraag van het jasje. Voor wat sportiever kleding was ook gezorgd. Pantalons met pijpen die naar onder toe wijd uitliepen bijvoorbeeld. En enkele naaisterren hadden voor een klein zusje een jurkje erbij gemaakt. Koddig lieten de peuters zich mee siepen in hun mooie nieuwe jurk. Behalve veel pasteltinten had men veel cashmirdessms dit voorjaar zeer in de mode verwerkt. Reuze chic waren twee cocktailjaponnetjes: een goudkleurige met zwarte kant en een strakke zwarte japon, eveneens met zwarte kant versierd. Lof ook verdienen de japonnetjes die met engelengeduld waren voorzien van ajourmotieven. Na afloop van de show kregen de be zoeksters de gelegenheid nader ken nis te maken met de prestaties van de leerlingen, tijdens een rondgang door de school. Deze rondleiding stond onder leiding van de directrice mejuffrouw J. M. Stolk en de heer H. Mennes V.A.V.O. Voortgezet Al gemeen Vormend Onderwijs). Vandaag, woensdag bestaat nogmaals gelegenheid het programma te zien. MARKTBERICHTEN MARKT GOES. Granen en peulvruchten. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 125. - 35 per 100 kg Schokkers, bocrensch. af boerderij 25 per 100 kg Voor groene erwten en schok ker» van grove kwaliteit en met goede kleur Lag bij zeer geringe kooplust de notering ïeta hoger. Kapucijners, boerensch. af boerderij 25 28 per 100 kg. Bruine bonen, boerensch. af boerderij f 40 54 per 100 kg. Aardappelen: Bintje. 35 mm opw. binnen- 'se sortering 1450 1 17 per ICO kg. Levering aan de sorteerinrichtlng. Sorteerkos- voor rekening koper. Voor exportaard- appcllen geen handel, gezien de hoge binnen- Voederaardappelen noteerden ƒ3.75 per 100 kg. De stemming is vnst voor binnenland. Vlas: De prijs voor ongerepeld vla» bedroeg 10-17 cent per kg op auto geleverd. Voor tweede kwaiteit was de notering 6-9 cent. Ge repeld vla» noteerde 15-27 cent per kg. Onder Invloed van de geringe inzaai, neemt de be langstelling voor de oude oogst toe. Eieren: De eierprijs bedraagt f 2.00 per kg. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 5233 stuks. Weekaanvoer "058. Slachtrunderen 325. Gebruiksvee 1240. Vette kalveren 350 Graskalveren 296. Nuch- kalveren 2672. Loper» 77. Biggen 1I« Paarden 26 Veulens 5. Schapen of lamme* 139. Weide- of zuiglammcren 75. Bok- of geiten 17. Slachtrunderen p. kg extra kw 430<60, e kw. 390115. tweede kw. 3SO—375. derde kw. 330—345. Vette kalveren p. kg 1 kw. 385393. eerste kw. 370—380, tweede kw. 350310. derde kw. 300—350. Stieren p. kg 400430- Worstkoeien p. «t. 325340. Kalf- en melkkoeien p. st- 1000— 5. Varekoeien p. st. 900—130. Vaarzen p, 875—1275. Pinken p. st. 575-900. Graskal- •en p. kg 375650. Nuchtere kalveren p. st. 140—160. Mcstfc al veren p. kg 30—180. Slachlpaarden p. kg 320—370. Lopers p- st. 10O—115. Biggen p st. 50-60. Schapen 90150. Lammeren 110160. Slachtrunderen: aanvoer gewoon. handel kalm. prijzen als gisteren. Melkkoeien: aarv- ruimer. handel redelijk, prijzen prijs houdend. Varekoeien: aanvoer groter, han del goed. prijzen vast. Vaarzen er. pinken» oer tamelijk, handel maug. prijzen on gewijzigd. Graskalveren: aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Vette kalveren: aanvoer iets minder, handel goed. prijzen ruim prijshoudend. Nuchtere >ren: aanvoer kleiner, handel levendig, prijzen hoger. Slachtpaarden: aanvoer als vorige week. handel kalm. prijzen prijshou dend. Lopers: aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijzen onveranderd. Big gen: aanvoer als vorige week. handel rede- bik. prijzen onveranderd. Schapen en lam meren: aanvoer iets groter, handel stroef, prijzen niet geheel prijshoudend. V.V. KRABBEXDIJKE EX OMSTREKEN" 13 april 1965 Appels: Golden Delicious: I 80-85, 79 75-80. 74-36: 70-75. 77-87; 65-70. 71-75; 60-65, 55-59. n 80-e5. 72-77; 75-80. 76-84: 70-75, 73-83; 65-70. 63-72: 60-65. 45-5!. IID 15-26. UI gr 52-62- Fijn 28. Kroet 27 Stek 14. Winston: I 80-85 67- 89; 75-80. 75-95: 70-75. 77-94; 65-70. 67-04: 60- 65. 50-64; 55-60. 24-33. II 80-85. 70; 75-80. 75- 77: 70-75. 74-83; 65-70. 62-72 60-65. 48-54; 55- 60. 26-28. HD 6 UI gr 41-49 Fijn 6-14. Kroet 12. Peren: St. Remy ongesorteerd 25. V.V. „ZLTD-BEVELAND" GOES. 13 april 1965 Goudrenette; KI. I: 85-90. 58-61; 80-85, 81-65; 75-80. 61-66: 70-75. 54-63. 65-70. 46-56; II D 28-21: III grof 42-50: III fijn 21-3!, kroet 13. Jonathan: KI. 1: e0-85. 59 75-80. 55-62. 70-75, 59-64: 65-70. 53-57: 60-65, 40-5!. II D 17-23, KI II75-90. 33-58 70-75. 36-57; 65-70. 32-50; 60-65. 27-39: III grof 19-32, III fijn 6-25. Golden Dehciou* KI. I: 30-85, 78-89 75-30, 30-53 70-75, 78-37 65-70. 68-73 60-65. 61-65; II D 14-33. KI. II: 85-90. 77-79. 80-85. 72-82; 75-80. 69-34. 70-75. 65-83 65-70. 59-75; 60-65» 46-60: III grof 47-69: III fijn 13-4!, kroet 27-33. Winston: KI. II 80-35. 82 75-30. 73-85; 70- 75. 74-79: 65-70. 66-69; 60-65. 51-58: 55-60. 42; II D 12-18. III grof 26-41: UI fijn 6-20. Saint Rem.v. KI. II. 70-80. 28-29 60-70. 24-30. UI grof 26-27. III fijn 20-21. Totale aanvoer hard fruit 8500 kisten. Jn verband met de paasdagen za' er op dins dag 20 april geen fruitveiling zijn. In plaat» daarvan wordt geveild op donderdag 22 april» 's middags om half drie. VISMIJX COLIJXSPLAAT. Exportgarnalen 1771 kg. 3.84-4.43. schar 29 kgt bot 431 kg: kabeljauw 3 kg; schol 72 kg: pa ling 20 kg; tong 3 kg; rog 14 kg: ongesorteerde vis 199 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 23