Z.L.M. over aanvraag verkaveling Yerseke WIN KARELl Scotland Yard kan boeven niet vinden ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA Westdorpe bestraat uitbreidingsplan Ouders LET OP DE RAAMBILJETTEN vrijdag 9 april 1965 Wïwci Z,'eeuvv.s - V' laandereo PROV IXC I ALE ZEEUWSE COURAVT 6 DAGELIJKS BESTUUR VERGADERDE Eerst resultaten onderzoek afwachten Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft zieli deze week, in zyn maandelijkse bijeenkomst, beziggehouden met een tweetal objecten voor ruilverkaveling. Men betuigde zijn instemming met de samenstelling van de voorbereidingscommissie voor de ruil verkaveling Sclieldezoom. Voorts liet het Z.L.M.-bestuur zyn gedachten gaan over een bericht van de afdeling Yerseke over de aanvraag tot ruilverkaveling van de Yerseke. Moer. Men besloot op dit stuk van zaken af te wachten wat het resul taat zal zyn van het onderzoek, dat voor dit gebied gaande is. In de loop van dit jaar zal daarvan de uitslag bekend zijn. Met het bestuur van de Z.L.M.-afdeling Yerseke zal men dan een nader gesprek arrangeren. Het bestuur nam kennis van een schrij- het landbouwschap, lbouw Maatschappij inzake de Marktordening ten aanzien van de con- sumptieaardappelmarkt, worden onder schreven. Het landbouwschap is namelijk van oordeel dat met betrekking tot de komende jaren de kwaliteitsregeling voor consumptieaardappelen mede ge bracht kan worden ter regeling van de markt. In het binnenkort te voeren over leg met het produktschap voor aardappe len zal deze opvatting opnieuw worden bepleit. De vergadering besprak voorts enkele actuele ontwikkelingen op akker bouwgebied. Hierbij kwam naar voren dat men in de lande van enkele zijden voorstelt om de voorraadraming die ten aanzien van de consumptieaardappelen wordt verricht, te doen stopzetten. De reden van dit verzoek schijnt vooral te liggen in de onjuiste interpretatie die aan deze gegevens wel worden gegeven. T uinbouw De heer P. J. J. Dekker deelde mede dat de aanvoer van de zomerproduk- ten een aanvang heeft genomen. De sla-aanvoer is groot. De belangstel ling van de zijde van het buitenland is bevredigend. De eerste tomaten zyn inmiddels ter veiling aangeboden. Er zijn reeds veel komkommers, die te gen goede prijzen kunnen worden af gezet. Ten aanzien van de winter groenten werd medegedeeld dat een leveringscontract met Oost-Europa is afgelopen. In de fruitsector is op nieuw een leveringscontract met Oost-Duitsland afgesloten. Ook de belangstelling van Frankryk en West- Duitsland voor onder andere Golden Delicious is goed. Mede naar aanleiding van het verslag van de laatst gehouden vergadering van de tuinbouwcommissie sprak het bestuur langdurig over de ontwikkeling van de tuinbouw in onze provincie. Hierbij kwa men verschillende belangrijke kwesties naar voren, die voor de zich uitbreidende glas tuinbouw steeds meer een probleem gaan vormen. Het bestuur kwam naar aanleiding van deze bespreking tot de conclusie dat een nadere oriëntering over de problemen en mogelijke oplossingen noodzakelijk is. Hiertoe stelde de verga dering een studiecommissie in, die onder voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker zal staan. De reorganisatie van de B.V.A.B. nood zaakte het bestuur een voordracht op te stellen voor bestuursleden van de afd. Zeeland. De heren M. C. J. Kosten en J. Burger werden als leden en de heren ir. A. E. Bruyning en C. Almekinders als plaats vervangend leden op deze voordracht ge plaatst. De vergadering besprak voorts een aan tal belangrijke kwesties zoals de finan ciering vrijwillige ziekenfondsverzeke ring en de terugbetaling van contribu tie van de georganiseerde werknemers. De loononderhandelingen in Zeeland voor het nieuwe contractjaar moeten nog een aanvang nemen, zodat de vergade ring zich slechts over enkele hoofdza ken kon uitspreken. Het bestuur besloot om de concept-stich tingsakte en bijbehorende stukken voor de oprichting van de stichting voor lager land- en tuinbouwonderwijs Z.L.M. en C.B.T.B. op Walcheren onge wijzigd goed te keuren en deze stukken voor te leggen aan het hoofdbestuur der Zeeuwse. Landbouw Maatschappij. De tot stand koming van deze stichting zal in houden dat op Walcheren de bestaande scholen te Oostkapelle en Middelburg zullen worden samengevoegd tot één chr. lagere land- en tuinbouwschool te Mid delburg. Naar aanleiding van binnengekomen be richten over toenemende schade door houtduiven en eenden sprak het bestuur over de bestrijding van de wildschade. De toeneming van het aantal schadelijke vogels is volgens het bestuur een kwes tie, die door de desbetreffende instanties bij de verdere afsluiting van de goed gevolgd dient te worden. Ten aanzien van de plannen, die er be staan voor de aanleg van een tweetal zich te richten tot het provinciaal be stuur ten einde te bereiken dat de voor de landbouw in dit gebied gunstigste op lossing wordt gekozen. De vergadering nam met instemming kennis van een nota over dit onderwerp van ir. H. J. M. van Miltenburg. Het werd door het bestuur van veel betekenis geacht dat aan dit onderwerp veel i dacht wordt besteed mede gezien de mo gelijkheden, die het ontwikkelingsfonds kan bieden. De vergadering deed ver schillende aanvullende voorstellen om te komen tot een goede afronding van de opleiding van de jonge boer en tuinder. Het bestuur zal zich over de mogelijkhe den voor Zeeland in een van de volgende vergaderingen nader beraden. die 2-persoons droomreis naar Londen een unieke aktie voor ieder een... kopers van LUXAFLEX jaloezieën of niet' Meubelhuis „Renaissance", Vlissingen Bellamypark Middelburg Nieuwe Burg 27 HOOFDPLAAT RAAD VANAVOND BIJEEN vanavond, vrijdag om half acht bijeen komt zal onder meer een rapport be spreken van de werkcommlssie jachtha ven. De raad zal worden voorgelegd een adhesiebetuiging van de Kon. Ned. Ver eniging Schuttevaer, afdeling Zeeland te Terneuzen, alsmede een dergelijk schrijven van de Vereniging van bur- f^emeesters, secretarissen en ontvangers, nzake het instand houden van de ha ven te Hoofdplaat. De raadsagenda vermeldt behalve de be handeling van enige subsidieverzoekenbuurt geschikte straatnamen zijn de gc bespreking van het natuurbeschermlngs- j «lachten van h. en w. onder meer ultgf gebied, de verkoop van enige verhuurde gaan naar namen, die vanuit hlst< „DE CASEMBROOTPLEIN" IN ZOUTELANDE Hoewel het bouwrhp maken en de uit gifte van dc in liet uitbreidingsplan „kom noord-oost" gelegen gronden nog in een stadium van voorbereiding ver keren, achten h. en w. het gewenst nui re-eds namen vast te stellen voor de In dat plan geprojecteerde straten. „Dit vergemakkelijkt", aldus li. en w. „de aanduiding van de grondstukken welke tijd ten behoeve van de U'O- zullen worden verkocht". Bjj opsporen van voor deze nieuw* züncr ngbouv OOSTBURG Clubkampioenschappen tafeltennisclub ONA Dezer dagen werden in de Katholieke Kring te Oostburg de clubkampioen schappen van de Oostburgse tafeltennis- club „O.N.A." verspeeld, en wel in het heren-enkel, dames-enkel en het dub bel, voor welke laatste strijd speciale clubteams waren samengesteld. In het dames-enkel met 4 deelneemsters werd in een halve competitie gespeeld. Hier was de uitslag: kampioene: mej. I. de Does (3 gew. partijen); 2e. mevr. F. Carpcnticr-de Paauw (2 gew. partijen); 3e. mevr. G. Flemm-de Lijser (1 gew. partij) en 4e. mevr. Kosten (0 gew. par tijen). Bij het heren-enkel, met 12 deelnemers, kwamen de beide oude rivalen J. Poppe (kampioen 1964) en J. Aers sr. tegen elkaar uit in de finale, waarin om 3 winnende sets werd gespeeld. Nadat J. Poppe de eerste set met 2118 had ge wonnen, kwam de tweede met 2022 in het voordeel van J. Aers sr. De zeer spannende derde set, waarin beide spe lers enigszins merkbaar met zenuwer hadden te kampen, kwam met 2624 op naam van J. Poppe, die ten slotte ook de 4e set won met 2115. Hier werd de uitslag: kampioen: J. Poppe; 2e. J. Aers sr.; 3e. J. Boer jan; 4e. K. Mangnus. Bil het dubbelspel kwamen op de 4 ta fels tegelijk de 8 deelnemende teams in de strijd. In-de eerste ronde werden de teams J. CarpentierH. Boerjan, C. SchijveJ. van Buijten, G. Carpentier L. Boerjan en J. Aers sr.mevr. F. Car- lentier-de Paauw reeds uitgeschakeld, n de tweede ronde vielen de teams J. Poppemevr. G. Femm-de Lijser e: Aers jr.mevr. Kosten af, terwijl in de finale tegen eikaar uitkwamen de teams J. BoerjanD. de Betue en mej. I. de DoesK. Mangnus, waarvan laatstge noemden overwinnaars werden. Na af- jop reikte O.N.A.-voorzitter, de heer Aers sr., met een toepasselijk speechje de wisselbekers uit. Tractor botste tegen stilstaande auto Om kwart voor drie woensdagmiddag botste op de Van de Maelstedeweg te Hulst een tractor met aanhangwagen tegen een stilstaande bestelauto. De trac tor, bestuurd door H. D. B. uit Nieuw Namen week bij het passeren van de geparkeerde auto van P. P. V. uit Hulst, te weinig uit naar links. Er ontstond flinke materiële schade. Uw VAKANTIE aan het voorbereiden reisgidsen en autokaarten koopt U bij DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingen Middelburg City: Liefde kan moeilijk zijn, 20 uur, 18 jaar. Electro; The neach party, 19.30 uur. al. Van Benthem en Jutting: Expositie schilderijen en teke ningen Piet Bulthuis, 912.30 en 13,30 18 uur. Vlissingen Alhambra: Kissin' Cousins, 20 uur. a 1. Luxor: Lemmy Caution incognito 2000 uur, 14 j. Britannia: Eva Boniieur (toneelgroep Theater). 20.00 uur. Terneuzen Luxor: La Ronde, 20 00 uur. 13 j.. Concertgebouw: Kunstmaandorkest 20 Hulst bioscoopgebouw: Cleo de cinq it sept (gez. instuiven) 20.00 uur. Goes Grand; Eddie slaat alles, 20 uur, 14 j. Yerseke De Oesterbeurs: Voorlichting over Baggerbedrijf 20 uur. Zlerikzcc 's-Gravensteen: Expositie „Open eiland": 10—12, 14—16 uur. Bodegn: „De Speelman: Expositie schilderijen; Burger Weeshuis: Expositie Zeeuwse Kunste naars. 1417 uur. Concertzaal: Toneel avond Nulsdcpartemc-nt. 20 uur. Borgen op Zoom Luxor* Mensen van Mor gen 20.00 uur. Roxy: Boven de achttien. WESTDORPE Zondags weer drie missen Voortaan zullen op zondagen te West- dorpe weer drie heilige missen worden gedragen, respectievelijk om 7 uur, If negen en tien uur. Dit was voor dien ook zo, doch in verband met de ziekte en het overlijden van pastoor Ooninckx, werden 's zondags slechts twee heilige missen opgedragen. Amstelveenstraat gereed Deze week zyn de werkzaamheden aan de aanleg van de Amstelveenstraat ge reed gekomen. De nieuwe straat verbindt de Graaf- jansdijk via de Jan Dellaertst.raat met de Singel, en loopt parallel met het Jan Dellaertplantsoen. In de jongste vergadering van de raad van Westdorpe is besloten over te gaan tot aanbesteding van bestrating- en rio leringswerken in het uitbreidingsplan. Overeenkomstig het voorstel verleende de raad machtiging aan b. en w. om voorbereidingen hiervoor te treffen. De werken betreffen in eerste instantie aanlog van riolering in de Bemhard- straat, in verband met door trekking van de Bcrahardstraat tot aan de oprit van de nieuwe brug over het verbrede kanaal. Bij de behandeling van de ingekomen stukken, werd gunstig beschikt op een verzoek van het feestcomité ter verkrij ging van een subsidie voor de feestvie ring op 5 mei a.s. Besloten werd hier voor 300 beschikbaar te stellen. Op verzoek van de heer Van Passel, zal die ook nog worden bekeken voor de wyk Stroodorpe. Hiertoe zal eerst een programma moeten worden overgelegd. Op een schrijven van de N.V. PJ3.E.M. voor aansluiting va.n de twee woningen in de Westdorpepolder, C 17 en C 18 werd gunstig beschikt, en besloten werd in de aansluitkosten 20% bij te dragen met een maximum van 1000 per per ceel. Na door .b. en w. gevoerde onderhande- ning, en een tweede tot voorbereiding van wijziging van het reglement van or de voor de vergaderingen van de raad. Conform het voorstel van b. en w. werd besloten het wegdek van de Lindenlaan te verbeteren. Met de firma Blanckaert is hiervoor contact opgenomen. De to tale kosten van dit werk zullen onge veer 3000 bedragen. De raad besloot voor de wijk A 1 t/m A 10 de straatnaam „Canisvlietstraat" te voeren. De woningen lang het kleine kanaaltje op Passluis zullen voortaan aan de „Kanaalweg" liggen, de gen A 28 t/m 'J~ gen A 28 t/m AXEL JAARVERGADERING NIRIA In restaurant „Zomerlust" te Axel werd dinsdag de jaarvergadering gehouden van het Nederlands Instituut van regis- ter-ingenieurs en afgestudeerden van ho gere technische scholen. Voorzitter A. van Toor van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen sprak zijn voldoening uit over de grote opkomst van de leden. De heer Van Toor memoreerde ook het lus trum van de afdeling Zeeuwsch-Vlaan deren van het Niria. Het bewijs, dat de afdeUng Zeeuwsch-Vlaanderen in een be hoefte voorziet, zag de voorzitter in de groei van het ledental, namelijk van 70 Lij de oprichting tot 127 momenteel. )e lijvige agenda werd verder vlot af gewerkt. Voorzitter Van Toor en het jestuurslid G. van der Waa werden her kozen. Tot slot van de vergadering hield de heer Heijstek een lezing over het uitzet- en meetwerk bij de Oosterschelde- brug. Beiaardconcert De heer P. C. Brakman te Axel zal za terdagmiddag op de beiaard van de stad huistoren het wekelijkse concert verzor gen. Op het programma staan werken van Corbé, Von Weber en Brahms. N1EUW-NAMEN Viering 5 mei De Oranjecomités van Nieuw-Namen Clinge en Kapellebrug kunnen verze kerd zijn van de financiële medewerking van de gemeente bij de viering van de twintigste verjaardag van de bevrij ding op 5 mei. Het gemeentebestuur heeft hiervoor een bedrag van 1500 uitgetrokken, 's Morgens zullen de kin deren een aubade brengen voor het ge meentehuis. Voorts zullen de drie Oran jeverenigingen zelfstandig een pro gramma verzorgen. SINT-JANSTEEN Aanleg riolering Nu het gemeentebestuur van Sint-Jan steen toestemming van G.S. heeft gekre gen voor het rioleren van de Roskam- straat, waartoe indertijd door de ge meenteraad besloten werd, hebben b. en w. fa. Lucasse uit Kloosterzande op dracht gegeven deze werken zo snel mo gelijk uit te voeren. gemeentewonjngen alsmede de aankoop van grond in de uitbreidingsplannen Zuid-West en Slijkplaat in verband met bungalowbouw. De raad zal voorts beslissen over de naamgeving van enige straten in het plan Zuid-West. HULST Wachtmeester Muste vertrekt naar Zierikzee Met ingang van 21 april a.s. zal de wachtmeester eerste klas der rijkspoli tie J. J. Muste te Hulst worden overge plaatst naar Zierikzee. Wachtmeester Muste is reeds vanaf 1942 in Hulst ge stationeerd. dit met een onderbreking van één jaar doordat hij door de Duitsers werd gevangengenomen en via een kamp in Amersfoort in een kamp bij Hamburg terecht kwam. De heer Muste heeft zich in Hulst bijzonder geacht ge maakt. KLOOSTERZANDE Dinsdag 20 april a.s. zal de agrarische streekontwikkelingscommissie Stoppel dijk-Walsoorden worden geïnstalleerd. De installatievergadering zal te be ginnen om 14 uur worden gehouden in de grote zaal van hotel „Van Leu ven" te Kloosterzande. Burgerlijke stand SAS VAN GENT Geboren: Regina M. d. v. P- de Groff-de Buck.. Comelis T. J. z. v. J. de RooiJ-Misse- ghers, Peter A, z. v. H. Dezutter-Kersbulck, Peter M. z. v. W. Meeusen-de Caluwe, Eric C. L. z. v. P. FruyUer-Boussen. Marco A. v. U. Vermandel-Oderij. Ondertrouwd: M. v. Assel 20 j. en G. Ducar- mon 18 J„ H. Koreman 19 j. en E. Dieleman 20 j„ H. Herman 23 j en J- Verplanken 20 J. M. v. Paemel 27 j. en H. Snelders 21 Getrouwd: P. Ie Coq 24 j. en A. la Gasse 22 Overleden: J. Slmoens 72 j. e v. A. Briquet, B. Vernaeve 86 j. e.v. C. ten Haken. IJZENDIJKE Geboren: Peter Waebeke. Getrouwd: A. Triou 20 j. en F. IJsebaart Overleden: E de Smet 95 A. de Houck 74 j. wed. v. H. Hoogerwerf, B. Groosman 79 j. E. Mollet B5 j. riseh oogpunt bezien voor liet nage- *ht bewaard zouden moeten worden. B en w. stellen de raad, die dinsdag middag a.s om twee uur in de aan bouw van het verenigingsgebouw „Mid dendorp" bijeen komt voor de straat evenwijdig lopende met de geprojec teerde provinciale omleid Ingsweg de naam Scheldestraat te geven, de straat evenwijdig lopende met de Schuitvlot- straat en Ooststraat de Wielingenstraat te noemen en de naam Deurlostraat te geven aan de straat die de twee vorige straten kruist. Voorts willen b. en w. de naam Raad huisplein wyzigen in De Casembroot- plein. B. en w. hebben hierbij overwo gen, dat het oorspronkelijk in de bedoe- ing lag aan het Raadhuisplein te zijner tijd een nieuw gemeentehuis te bouwen. Nu dit plan niet meer verwezenlijkt zal worden "is er naar de mening van b. en w. geen reden deze naam te handhaven. Ter nagedachtenis aan de commissaris der koningin in Zeeland wil men plein „De Casembrootplein" noei De raad wordt voorts voorgesteld voor de beide zijden van de Langestraat van af de Smidsstraat in de ric'thing van de Duinweg, voor beiden zijden van de Langenaam vanaf de Duinweg tot de Bosweg en voor de noordelijke zijde van de Ooststraat, Raadhuisplein, Schuitvlotstraat en Nieuwstraat een wachtverbod in te stellen. De agenda vermeldt voorts onder meer de vaststelling van enkele verordenin gen. de vaststelling van het uitbrei dingsplan Westkapelseweg, verhuur en verk<x>p woningen en aankoop van grond in het uitbreidingsplan. DR. E. DE BOER HOOGLERAAR IN NIJMEGEN Prof. dr. E. de Boer uit Bussum is be noemd tot gewoon hoogleraar aan de katholieke universiteit in Nijmegen in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen voor het geven van on derwijs in de fysische chemie, een nieuw ingestelde leerstoel in deze faculteit. Prof. De Boer is gereformeerd. Hij werd op 13 mei 1930 te Brouwershaven gebo ren, Na zijn eindexamen aan de chris telijke h.b.s.-b in Amsterdam ging hij fysische chemie studeren aan de vrije universiteit te Amsterdam. In 1955 slaagde hij v<x>r zijn doctoraal-examen Twee jaar later promoveerde hij cum laude bij prof. dr. G. J Holjtink. Prof. De Boer is werkzaam bij het Koninklijk Shell Laboratorium in Amsterdam. pf B senoritas FAVORITE 7 ct MARKTBERICHTEN MARKTBERICHT BARNEVELD Coöperatieve Vcluwse Eiervelling Ede. Am- -oer 577.820 «tuk», handel ln kleine redelijk, n grote vlug. Prijzen (in f per 100 stuks) •ieren 42-52 9 72—12.72. 93-80 13.25—14.28. 80-83 14.08—14,16. 63-70 14.59—15.08 1020 eendeëleren ■83 12.28—12.61. Eiervelling S.B.E.. Aanvoer 745.700 «tuks, han del in kleine redelijk, in grote vlug. Eieren 35-52 6.50—12.58. 52-60 1297—14.03. 60-63 13.90 0 63-72 14—24—15.54. 10675 eendeëleren 10.76—12.00. 68-72 12.19—12.83. Eiermarkt Barneve'.d. Aanvoer 1.950.000 handel ln grote vlug. in kleine kalm van 45-52 11.25—13.25 kg prijs 2.50—2.55 59-64 14.25—15.00 kg prijs 2.42—2.34. 950 kie- 50-70 ct per stuk. AANVARING OOSTERBURGH VOOR RAAD SCHEEPVAART „Misschien zijn ftan boord van beldo schepen wel vergiaetngen begaan. maar toch wil ik afzien van het vragen van een bestraffing". Dit was de conclusie van dc hoofdinspecteur van scheep vaart, dc heer J. Metz, aan het slot van de behandeling door tic raad voor dc scheepvaart van de noodlottige aanva ring fn een mistbank tu«sen het rnotor- vrachtschip „Kloosterdijk" en de kust vaarder „Oosterburgh" op 24 juni van het vorige Jaar op 'ie Schelde. Bij die aanvaring - de boeg van de „Kiooater- diik" boorde zich midscheeps van oe „óoaterburgh" tot halverwege d- xust- vaarder ging dc „OoBterburgh" verlo ren. Alle loden van dc bemanning wer den echter gered. De heer Metz drong er bij de raad op aan zijn advies Inzake nlet-be.straffing van de betrokkenen, v van de „Ktoontei Is overleden, te dige lering uit deze scheepsramp te trekken. Onder meer. naar de mening van de heer Metz, dJent men in «;en nauw vaarwater, indien dc radar niet gekop peld la aan het kompas, uitermate voor zichtig te zijn met het trekken van con clusies, vooral ook orndat er voortdurend van koers gewijzigd zal moeten worden. De mening van de raad In deze zaak zal schriftelijk bekend worden gemaakt. ïingen met de eigenaar van een perceel grond in de Kapittelstraat voor de aan leg van een vuilnisbelt is liet de bedoe ling dit perceel te ontgraven, en een dijk daarom te leggen. Nadat dit per ceel zal zijn opgevoerd en volgestort met vuilnis tot 1 meter boven de kruin van de Kapittelstraat. za.l het worden afgedekt met teelaarde, ter dikte van 30 cm, waarna de aansluiting op de aan grenzende percelen zodanig wordt ge maakt, dat het een geheel vormt met de Van onze adverteerders Jubileumshow van bruidshuis Fiësta Ter gelegenheid van het tienjarig be staan gaf het bruidshuis „Fiësta" uit Middelburg donderdagavond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een jubileum show voor bruids- en gelegenheidskle ding. Het vrij grote aantal aanwezigen kreeg op de smaakvol samengestelde show een groot aantal modellen te zien. Zowel de zesjarige Sarie als de andere mannequins toonden hun modellen op waardige wijze. Mevrouw M. F. Nobels- Noordhoek uit Goes trad als lady-spea ker op. De bruidsboeketten en andere bloemendecoraties waren van bloemen- huis Dagelinckx te Breskens-Vlissingen, kapsalon Van Kouteren uit Aardenburg verzorgde de kapsels. Pianist Baby den Toonder zorgde voor begeleidingsmuziek. Onze moderedactrice gaf al eerder over deze show een uitvoerige bespreking. CARAVAN- EN AUTOSHOW IN DE VEILINGHAL Het garage- en caravanbedrijf Kerck- haert heeft in de Terneuzense veilinghal een driedaagse expositie ingericht van caravans en Opel- en Chevroletautomo- bielen. De caravans van diverse bekende merken zijn vertegenwoordigd van groot tot klein. Zo staat er ondermeer een enorme wooncaravan, waarvan het comr fort niet onderdoet voor dat van een zo merhuis. In de afdeling automobielen zijn diverse modellen te zien van Chevro let, zowel in twee- als in vierdeursuit- voering. Ook de Opeis zijn vertegenwoor- AJo-A „onaf ije» «nrvl-tipvrp Kn.flp.tt OoUDé tot belendende percelen. Daarna zal het per ceel weer ter beschikking van eige naar D. Daelman worden gesteld. De ---©----- r- raad kon zich met dit voorstel vereni- digd vanaf de sportieve Kadett Coupe tot gen De raad besloot vervolgens twee I en met de grotere zes persoonsmodellen, commissies in te stellen, één tot voorbe-lDe expositie is vandaag en morgen ge- reiding van de nieuwe politie-verorde-lopend van 10 tot 22 uur. VEILING MIDDELBURG. 8 april. Sla export: 22-24 Kg per 100 16. 18-20 kg per 100 12,80—12.90. 16-18 kg per 100 12.10. Aanvoer 24.000 stuks. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 8 apriL Industrie- en exportveiling. Kasaard- beien. 200 gr. extra 230—264, 1 222—248. Appelen: Golden Delicious l 80 7584. 75 78 86. 70 76—88, 65 69—75. 60 52—58, 2 80 68—74. 75 71—78. 70 68—76. 65 61—70. 60 46—53. 2 D 21—32. 3 grof 47—66, 3 fijn 17—46. Jonathan 1 75 57—62. 70 48—66. 65 47—55. 60 41—42, 2 75 39 —55, 70 41—50. 65 36—45. 60 28—38. 2 D 14—20. 3 grof 19—30. 3 fijn 6—19. Goudrenet 2 75 52. 70 42, 65 36. 2 D 19—20, 3 grof 27—36. 3 fijn 19. Zoete Ermgaard 2 60 64. 3 fijn 23. kroet 12. Kroetappels 6. Appels rotstip 1221. Peren: St.-Remy 2 70 2225 60 23—25. 3 grof 2—20, 3 QJn 7,50—14. 2 D 2, kroet 7. Gleser Wildeman 2 60 83, Groenteveiling. Kropsla 8,5011. Stoofsla 25. Radijs 14—21. Witlof 25. Rabarber 41—46. Koolrapen 1,50. Prei 2428. Spinazie 55. VEILING KRABBENDIJKE. 8 april. Golden Delicious 1 85-90 72. 80-85 81. 75-80 74—83. 70-75 75—82. 65-70 68—73. 60-65 48 —53. 2 85-90 67 80-85 74. 75-80 74 70-75 72. 65-70 63, 60-65 45. 2 D 13—15. 3 gr. 48—60, fijn 13—30. kroet 13—33. Winston 1 80-85 82. 73—85. 70-75 81—84 65-70 71—73, 80-65 43—52, 55-60 24—23 2 75-80 74. 70-75 79, 65-70 71. 60- 47, 55-60 23, 2 D 12. 3 gr. 35—36. fijn 6. kr. 6—20. Jonathan 2 75-80 40. 70-75 46, 65-70 38, 2 D 12. 3 gr. 15—23. fijn 6. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 581 kg, 281- handelBgarnalen 391 kg. 199215. bot 122 kg, tong 12 kg. paling 80 leg. onges. vis 5 kg. Bijna honderd om precies te zijn 99 jonge Dalmatiër- hondjes zijn 111 de macht van Cruelle de Vil. Deze wrede vrouw heeft weinig goeds voor met de diertjes. Scotland Yard, de be kende politiedienst, stelt echter een onderzoek in naar het ver dwijnen van de hondjes. De speurders van Scotland Yard zoe ken het gehele land af, maar de hondjes vinden zij niet. De ouders zijn ten einde raad. Er is nog slechts één oplossing en die grijpen Pongo en Perdita met beide handen aan. Zij roepen de hulp in van alle dieren van het land. Maar zullen zij slagen waar de knapste detectives van Scotland Yard faalden! Hoe het afloopt en of Cruella de Vil haar bontmantel van Dalma- tiërvel krijgt Icixnnen jullie zien in de prachtige kleurenfilm „De nacht van de koude neuzen". Het is een spannende film van de beroemde YValt Disney. Behalve de nacht van de koude neuzen" wordt in de P.Z.C.-tournee 1965 ook een film gedraaid van De P.Z.C.-tournee 1965 om vat een aantal voorstellingen, die alle in de paasvakantie worden gegeven. Wij doen een dringend beroep op alle ouders er vooral voor te zor gen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen dan ook NIET wor den toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kin deren van 6 tot 11 jaar. Bij de inwisseling van de bonnen voor de toegangs kaarten tijd en plaats worden nog nader bekendge maakt zal een dubbeltje per kaart worden gevraagd. De opbrengst is bestemd voor een liefdadig doel in Zeeuwsch-Vlaanderen. twee oude bekenden: de „dikke" en de „dunne". Jullie weten het wel: een film van dit tweetal is altijd goed. De film van dit jaar doet dan ook beslist niet voor die van vorig jaar onder. Ditmaal maken de „dikke" en de „dunne" het wel heel erg bont. Wanneer zij namelijk in de keuken bezig zijn met koken zien zij kans het hele huis in brand te laten vliegen. Wanneer jullie meer willen weten over deze films zullen jullie naar de P.Z.C.-jeugdvoorstellingen moe ten komen kijken. „Dat willen we wel graag. Maar wat moeten wij doen" zullen jullie zeggen. Nu, let maar op. Om toegangskaarten voor een voor stelling te krijgen bestaat de volgen de regeling: in Terneuzen, Axel, Oost burg, Schoondijke en Breskens wordt in de winkels waar het raambiljet voor onze tournee 1965 hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van 1 een bon verstrekt. Voor twintig gul den aan bonnen krijgt men een plaatsbewijs. Met de uitreiking van de bonnen wordt 6 april een begin ge maakt. De uitreiking eindigt op 17 april. onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze in nig geliefde zuster, schoonzuster en tante geboren Minniuird in de ouderdom van 75 jaar. Familie Minnaard. Heden werd tot onze diepe droefheid, in het gasthuis te Middel burg, van onze zijde weggenomen mijn in nig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder PIETERNELLA WESTSTRATE geb. Van der M;uts op de leeftijd van 55 jaar. Rllland-Bath: A. Weststrate M. Weststrate E. Weststrate Rilland-Bath, 8 april 1965. Irenestraat 4. Dorpshuis te Rilland- a algemene kennisgeving. t onze innig geliefde en zorgzame echtgenote en moeder ADRIAN A MAJUA OOMS echtgenote van Johannes Adamus Wilhelmus Scheepers op de leeftijd van 40 jaar. J. A. W. Scheepers Chef Frans Marianne Vlissingen, 8 april 1965. Vincent van Goghlaan 147. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Josephziekenhuis. kerk van O.L.V. te Vlissingen, gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof. Rozenkransgebed zaterdag en zondag te 20.00 uur in de kapel van het ziekenhuis. Met grote droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze innig geliefde dochter, zuster, behuwd- en tante ADRIAN A MARLY OOMS echtgenote van Johannes A. W. Scheepers Namens de familie, D. Ooms. Middelburg, 8 april 1965. Tot ons onuitsprekelijk verdriet overleed, voor zien van het Heilig Sacrament der zieken, onze innig geliefde man en vader HENDRICUS LEO MARIA JACOBUS CRIJNEN. Voor de zïelerust van de overledene, zal op vrij dagavond om 8.30 uur een avondmis worden op gedragen in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw van Fatima, aan het Monnikendamplein. De gezongen heilige mis van requiem zal worden opgedragen in bovengenoemde kerk op zaterdag 10 april om 10.30 uur, waarna de begrafenis, vanuit de kerk zal plaatsvinden in het familie graf op de r.-k. begraafplaats aan de Kerkhof- laan, circa 11.45 uur. Gelegenheid tot condoleren: fenis in de ontvangkamer v 1 afloop der begra- 1 de begraafplaats. rfWWVWWWWVWWWWWWWVWWWWWWWWWWWWWWWWWWWtfW Enige algemene kennisgeving. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, nog vrrj onverwachts, tot onze grote droefheid, onze geliefde zuster, tante en vriendin, mej. CATHARINA CORNELIA BEUN, op de leeftijd va Rochester N. Y. 79 jas Beun S. Brasser-Beun J. Hennekey-Beun Middelburg: mej. J. P. Schuit Neven en nichten De begrafenis zal plaatsvinden maandag 12 april a.s. om 1 uur op de algemene begraafplaats. Gelegenheid tot condoleantie in de aula op de begraafplaats. De overledene is opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis. Bezoekuren van 11.00-12.00 en 6.30-7.30 uur. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 23