Geldboetes voor het ongeoorloofd bouwen van schuurtje en broeikas A. Imanse voorzitter V.V.V.-Middelburg WALCHEREN MAYFAIR KOSTUUMS AGENDA S1NT-LAURENS WACHT OP 4 EN 5 MEI LIJVIG PROGRAMMA Logiesdienst liet stijging zien van hotelreserveringen DONDERDAG 8 APRIL 1965 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 INWONER MELISKERKE NIET ERG WELWILLEND KANTONRECHTER: „GROTE LES VOOR KLEIN BEDRAG" Hé, bent U daar ook weer? Ik heb U, dacht ik, twintig jaar geleden ook hier gezien, is het niet?" Met deze woorden begroette kantonrechter mr. J. Moolen- burgh woensdagmorgen J. W. uit Me- liskerke. „Nou, het is maar vyf jaar geleden hoor", antwoordde de man. W. moest zich voor de kantonrechter ver antwoorden voor het bouwen van een broeikas zonder toestemming van b. en w. van Meliskerke. Hij had er niet by stilgestaan, dat dat moest gebeuren, zo liet hy de kantonrechter weten. Met zijn na de bouw van de broeikas ingediend verzoek tot verkrijging van een vergunning ging b. en w. niet ak koord. W. moest eerst een gedeelte van de kas afbreken. Maar dat leverde vol gens de man teveel moeilijkheden op, zodat hij daar niet aan wilde. Op 1 maart moest het gedeelte afgebroken zijn, maar woensdag op 7 april, de dag van de behandeling van zijn zaak was daar nog niets van gekomen- ,.U zult zich toch als ieder moeten voegen naar de wettelijke bepalingen", hield de kan tonrechter hem voor. Mi-. Moolenburgh had uit de houding van W. duidelijk be grepen, dat de wil om mee te werken niet aanwezig was. Daarom zag hij geen enkele aanleiding om de door mr. N. van Raalte, officier van justitie, ge vorderde boete van f 75, subs. 15 dagen, nog te reduceren. Er werd conform ge vonnist. G. N. uit 's-Heerenhoek bouwde een schuurtje achter zijn woning zonder toe stemming van b. en w. „Ik timmer en knutsel nogal graag en ik had planken over. Het was gewoon een hobby", zo verontschuldigde de man zich. Kantonrechter: „Ik heb zoveel hobby's, die ik niet kan uitvoeren omdat ik het niet mag". Bij het vaststellen van de boete werd in aanmerking genomen dat de later aan gevraagde vergunning was verleend. De officier vorderde een geldboete van f 30, subs. 6 dagen. De kantonrechter maakte er f 20 van. ,.En laat het voor dit kleine bedrag een grote les zijn, dat U eerst vergunning vraagt alvorens te gaan bou wen", zo waarschuwde mr. Moolenburgh N. toen deze de deur uitstapte. Tijden veranderd „De tijden zijn wel veranderd, dat scho lieren een auto in eigendom hebben. Vroeger werd er alleen nog eens een ge huurd". Deze opmerking maakte de kan tonrechter bij de behandeling van de zaak van de 19-jarige scholier P. van S. uit Oude Tonge. Deze raakte op 24 de cember bij het viaduct op rijksweg 58 onder Kloetinge met zijn auto van de weg af. waarna de wagen via het rij wielpad in een sloot belandde. „Het kwam natuurlijk door de gladheid" sprak de kantonrechter. „Jazeker", antwoord de Van S. verrast. „Dat maakt echter nog niet uit, dat U vrijuit gaat", voegde mr. Moolenburgh aan zijn opmerking toe. „U bent in het hartje van de win ter met een auto op stap gegaan dus dan had U met die mosrelijkheid reke ning moeten houden. Mr. van Raalte vond het onverantwoordelijk dat de jeug dige automobilist met een snelheid van tachtig km over het viaduct was gere den. Dezer dagen had hij nog een ge sprek gehad met een deskundige, waar bij de gedachten uitgingen om ter plaat se een maximum snelheid van zeventig km vast te stellen. „Het is levensge vaarlijk om daar harder te rijden". Omdat de rare capriolen nog zonder verwondingen waren afgelopen, wilde de officier dit keer niet hoger gaan, dan het vorderen van een geldboete van f 50, subs. 10 dagen. Dat vond de scholier nogal veel. Hij had de schade van zijn eigen zakgeld moeten beta len. Voor zijn auto kreeg hij nog f 300 terug. De kantonrechter vonniste ech ter conform. De aanrijding die J. V. uit Middelburg op 16 januari op splitsing Sportlaan Jasmijnstraat in zijn woonplaats met een andere auto veroorzaakte, was niet zo zeer te wijten aan het feit, dat hij geen voorrang verleende. Hij minderde sterk vaart, waardoor de rem op een gegeven moment weigerde. Een botsing kon toen niet meer uitblijven. De kantonrechter legde V- een geldboete op van f 27,50. De officier had een geldboete van f 40 subs. 8 dagen gevorderd. De bromfietser J. A. M. L. uit Vlissin- gen die te hard zou hebben gereden in de Paul Krugerstraat trok de opmer kingsgave van een politieman in twijfel- Naar zjjn overtuiging had hy niet met een snelheid van veertig, maar van 34 tot 35 km gereden. „Dat is spijkers op laag water zoeken", merkte de kan tonrechter op. Hij wees L. op het feit, dat deze tegen over de politie had verklaard, dat zijn eigen snelheidsmeter niet helemaal zui ver werkte. De snelheidsmeter van de politie was daarentegen een tiental da gen tevoren getest. Conform de eis werd L. veroordeeld tot het betalen van een geldboete van f 25. subs. 5 dagen. „Het is jammer van je goeie geld. Je had het beter kunnen besteden", zo stelde mr. Moolenburgh vast. De Vlissinger Van O. die zich aan dezelfde overtreding sehul- dag maakte, kreeg de uitslag van de zaak van zijn vriend al op de drempel in het oor gefluisterd. Hij wist dus al wat hem boven het hoofd hing. Omdat er in deze zaak verder geen nieuwe ge zichtspunten naar voren kwamen, kreeg Van O. eenzelfde geldboete opgelegd. „Spiegelglad" Mevrouw VV. K.-B. uit Vlissingen raakte op 1 februari ln de President Rooseveitlaan met haar wagen in een slip. Daardoor kon het gebeuren, dat MIDDELBURG Geslaagde feestavond bedrijfsvolleybal de auto een halve slag om maakte om even luier tui stilstand te komen tegen een stilstaande personenwagen. „Het was spiegelglad", voerde de au tomobiliste aan. Deze opmerking had mr. Moolenburgh al meer keren ge hoord. Ook dit keer had hy er het zelfde antwoord voor klaar. .,1' aanvaardt risico's als TI met glad heid gaat ryden". „Maar het was niet overal glad", betoogde mevrouw K. Dat de automobiliste met een snelheid van veertig km had gereden, vond mr. Van Raalte onder de gegeven omstandig heden bepaald te hard- Hij vroeg een geldboete van f 30 subs. 6 dagen. Te vens vroeg hij toewijzing van de door A. de W., eigenaar van de aangereden wagen ingediende civiele vordering van f 50. Mr. Moolenburgh maakte van de geldboete f 20. Met de toewijzing van de civiele vordering ging hij akkoord. J. S. uit Middelburg moest voor de kan tonrechter verschijnen, omdat hij de snelheid van zijn auto niet zodanig had geregeld, dat hij tijdig kon stopnen voor éen voor hem rijdende auto. Hij werd vrijgesproken. Uit de behandeling van de zaak bleek, dat S. in een noodsituatie was gekomen. De Goesenaar C. O. kreeg een geldboete van f 25. subs. 5 daeen opgelegd, omdat hij bij het wegriiden met zijn auto in de Kerkstraat te Wol- phaartsdijk een aanrijding zou hebben veroorzaakt met een uit de tegenoverge stelde richting komende bromfietser De officier vorderde een geldboete van f 35, subs. 7 dagen. Een door de bromfietser ingestelde civiele vordering van f 45 werd toegewezen. GEEN ONTWIKKELINGSDAG VOOR KLEINFRUITTELERS Er zal dit Jaar voor de Zeeuwse klein- fruittelers geen ontwikkelingsdag wor den gehouden. De oorzaak hiervan is,, dat er bij de veiling te Kapelle. waar deze altijd wordt gehouden, door uitbrei dingswerkzaamheden en drukte in het fruit geen gebouwen beschikbaar zijn. De laatste jaren had de ontwikkelings- dag altijd plaats in februari. Vanwege de drukte met de fruitafzet had men al besloten de ontwikkelingsdag voor dit jaar te verzetten naar 23 april. Ook nu blijkt echter dat er voor het organiseren geen mogelijkheden zijn, zodat een jaar zal wordeD overgeslagen. coupe en dessin 1965 HERENMODEHUIS .ga WINKELGALERIJ MIDDELBURG Middelburg Electro: The bench party, 19.30 u.. aJ. Eendracht: Voorlichtingsavond vakopleiding baggerbedrijf, 20 uur. Ned. Koffiehuis: Algemene ledenvergadering Handelsbelang. 19.30 uur. Gouden Poorte: Jaarvergadering A.B.V.A.. 20 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie schilde rijen en tekeningen Piet Bulthuis. 9— 12,30 en 13.30—18 uur. Vlissingen Alhambra: Een avond aan het strand, 8 uur. Britannia: Uilvoering h.t s., 8 uur. Concertgebouw: Feestavond C.M. B„ 8 uur. Goes Prins van Oranje: Toneelgroep „The ater" met „Eva Bonheur" voor Algemene Kunstkring, 20 uur. Chr, Lyceum (aula): Leerlingenuitvoerlng aid. Zeeuwse Mu ziekschool, 19.30 uur. Zlcriltzce 's Gravensteen; Expositie „Open Eiland". 10-12 en 14-16 uur. Burger Wees huis: Expositie Zeeuwse Beeldende Kun- stenaars. 14-17 uur. Bodega „De Speel man": Tentoonstelling grafisch werk Slnt-Annnlnnd Verenigingsgebouw: Sta- tcnkring C.H.U. met mr. II. K. J. Beer- nink. 19.30 uur. Eind vorige week heeft de Middelburgse Bedrijfsvolleybal weer de jaarlijkse feest avond gehouden. Na de opening door de heer De Koning, waarin de hoop werd uitgesproken, dat het volgend seizoen misschien in de sporthal zou kunnen worden gevolleyd, werden de prijzen op vlotte wijze door de heer De Vries aan de winnende teams uitgereikt. Tot laat in de avond was er gelegenheid een dansje te maken op de klanken van de P.Z.E.M.-band, die evenals voorgaan de jaren medewerking verleende. Tussen de bedrijven door werd „bingo" gespeeld onder leiding van de heer en mevrouw Osinga en de heer Van Leeuwen. Benoemingen Raad Territoriale Decentralisatie Met ingang van 1 april jl. is voor de tijd van vier jaren tot lid van de Raad voor de Territoriale Decentralisatie be noemd mr. J. Dnjber, burgemeester van Middelburg. Belastingpersoneel speelde toneel voor bejaard publiek >e toneelvereniging AMOR van de be- istingen te Middelburg heeft de leden van de Algemene Bond van Bejaarden dinsdag een genoeglijke avond bezorgd met de opvoering van het blijspel „Gast heer" in eigen huis" van Dick van Maas land. Het verhaal dat draait om een opa, die er met belangrijke papieren, geld en een winnend lot vandoor gaat, leverde voldoende stof op om er een amusante vertoning van te kunnen maken. De tonelisten stonden aardig hun mannetje, maar het spelpeil van Bram Kwekke- boom stak toch wel een stuk boven dat van de anderen uit. De heer A. Nederlof die zelf ook een bijdrage in het blijspel leverde had de regie in handen. De heer A. Poppe, voorzitter van de Middelburg se afdeling, bedankte het gezelschap na afloop voor de belangeloze medewer king. De muzikale omlijsting van de druk bezochte bijeenkomst berustte bij pianis te Leny de Graaf. VLISSINGEN KINDERVOORSTELLING NUT Woensdagmiddag gaf het Vestzakthea ter van Wim Burkunk in Britannia een kindervoorstelling onder auspiciën van het Nut.. Het. gezelschap speelde het sprookje „De Klik-klak-klok". Het was wel duidelijk, dat hier geen amateurge zelschap aan het werk was. Niet alleen het spelpeil was voortreffelijk, maar ook de regie was op het jeugdige publiek ingesteld. Kortom een prettige middag voor de helaas niet geheel bezette zaal. Leerlingen Zeeuwse Muziekschool musiceerden De piano- en harmoniumklas van de voordrachtoefeninge-a. Er werd weer druk gemusiceerd door jonge en oudere adspirant-musici. Er werd wel eens een nootje vergeten, ook wel eens wat ver keerd aangeslagen, maar de ouders en ngstellenden gaven daar niet zoveel Er werd enthousiast gemusiceerd en daar gaat het uiteindelijk om. De presta ties waren soms zelfs verrassend goed. Zonder aa,n de musiceerprestati.es van de anderen tekort te doen, willen wij toch wel enkele namen noemen van leer lingen, die tot aardige en soms zelfs zeer goede uitvoeringen kwamen. Allereerst Carla Maquelin, die een vrijwel vlekke loze en bijzonder charmante uitvoering gaf van „Arabesque" van Debussy. Met veel vaart, zonder te snel te spelen, liet Sascha Harms „Toccata" van Kabel- weski horen. Tot fraai orgelspel kwamen Joke en Gerard Groot Nibbelink met een gebed van Dean en enkele volksliedjes. Kees Raas speelde heel bedaard, maar toch aantrekelijk een dans van Haydn. LICHTE SCHADE BIJ TWEE AUTOBOTSINGEN Bij twee botsingen zijn woensdag twee aiito's licht beschadigd in Vlissingen. De eerste aanrijding ontstond omstreeks twaalf uur in het Groenewoud. De perso nenauto van A. J. M. B. uit Geertruiden- berg schampte hier de in het Groene woud stilstaande bestelauto van P. M voor een pakhuis. Omstreeks tien voor half vijf reed de Belg J. L. V. S. uit Burgerhout met zijn personenauto tegen de achterzijde van de auto van de Souburgenaar P. K. K, reed vanaf de Coosje Buskenstraat de Spuistraat in. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 30 maart tot en met 6 apn' zijn de volgende voorwerpen aan het. bureau van politie te Vlissingen als gevonden gede poneerd: enkele dames- en lierenrijwielen, autosteps, diverse sleutels, enige dames- en herenhandschoenen en kinderwantjes, porte- nee met inhoud, medaille, hondsdolheid penning, speelgoedauto, kinderdriewielertje, Iclndervest, boekebon, fietstas met inhoud, kinderportemonnee, portefeuille met papie- Tevens zijn aan het bureau van politie de adressen te bekomen waar de volgende ge vonden voorwerpen zijn af te halen: hand en, sleutel met. label, herenhoed, heren- polshorloge. etui met spiegel en zakkam, zonnebril, vulpen, herenportemonnee, kin derportemonnee, halsketting, passer in etui en hondenhalsband. MELISKERKE Ouderavond christelijke school De christelijke school te Meliskerke hield dezer dagen een goed bezochte ouderavond. De voorzitter, de heer J. Wisse, opende de vergadering. De heer A. Muurling gaf een overzicht van het afgelopen schooljaar en mejuffrouw G. de Koning las een aantal opstellen van de lagere klassen voor. Daarna was er gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. De heer C. Polderman werd gekozen als bestuurslid in de va cature A. Adriaanse. De andere bestuurs leden werden herkozen. Mejuffrouw M. Vlieger, onderwijzeres aan de school voor b.l.o., vertelde een en ander over deze onderwijstak. De heer Muurling sloot de avond. GRIJPSKERKE Contactgroep Oranje verenigingen Walcheren vergaderde De vereniging „Contactgroep Oranje vereniging Walcheren" hield haar jaar lijkse algemene vergadering in „Het Dorpshuis" te Grijpskerke onder voor zitterschap van de heer C. Schipper uit Koudekerke. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereniging grote levensvatbaar heid bezat. In verband met de rooskleu rige toestand van de kas, werd besloten in het jaar 1965 geen contributie te in nen. Bij de bestuurverkïezing werd de heer F. Dronkers uit Grijpskerke herko zen. terwijl in de plaats van de heer Kodde uit Arneniuiden, die meende te moeten bedanken, gekozen werd de heer J. van der Vreugd, voozitter van de Zou- telandse Oranjevereniging, die zijn be noeming aanvaardde. Vervolgens werden de te houden feestelijkheden besproken. Tot slot werden nog 2 filmstroken ver toond nml. één over het verzet 1940- '45 en één over het leven van wylen Winston Churchill 10 uur sloot de voorzitter de vergadering. ORIËNTATIERIT „DE ZINGENDE BOUGIE" Zaterdag 10 april a.s. organiseert „De Zingende Bougie" te Driewegen een P.C.C.-rit (oriëntatierit) voor auto's en motoren. Ingeschreven kan worden in hotel „De Zwaan" te Kapelle. vanaf 18.30 uur. Start om 19 uur in Kapelle, „Vragen staat vrij" bij Grafische Bond De Goese afdeling van de Algemene Ne derlandse Grafische Bond hield dinsdag avond in de „Prins van Oranje" te Goes een bijeenkomst voor de leden, waarbij voor de pauze een groot aantal bonds- zaken werden besproken. Dit onderdeel van het programma had dan ook als titel „Vragen staat vrij". De bondsbe- stunrder van de Grafische Bond, de heer J. A. Reinds, beantwoordde vragen over de vakopleiding, machtsconcentraties in de grafische industrie en het actuele probleem van de reclame in de radio- en televisie. De heer Reinds ging dieper in op de zo genaamde opleiding „Nieuwe stijl" voor de aanstaande grafici. Deze opleiding sluit direct aan op de lagere school, zo dat de leerlingen na het verlaten van de lagere scholen aan verschillende l.t.s.-en een driejarige opleiding kunnen volgen. Na deze basisopleiding volgt een drie jarige cursus onder leerovereenkomst. De spreker wees verder op de schade lijke gevolgen die reclame in de radio en televisie zullen hebben voor de grafische industrie, speciaal waar het de dagblad bedrijven betreft. Na de pauze presenteerde mej. Li Oost- veen een aantrekkelijk en interessant programma, getiteld „De weelde der Vlaamse steden". Op deskundige wijze gaf mej. Oostveen in woord en beeld, het tamelijk grote aantal aanwezigen, een inzicht in de kunstschatten van de Vlaamse steden. De spreekster belichtte vele belangrijke aspecten van de kathedralen, belforten, stadhuizen en andere bijzonderheden van Vlaams-België. „Oostburg" voetbalt tegen Engels team Op zaterdag 17 april om 3 uur zal op het gemeentelijk sportterrein te Oost burg een combinatie van spelers tussen de 18 en 20 jaar van de sportvereniging „Oostburg" een voetbalwedstrijd spelen tegen het jeugdelftal van de Engelse vereniging „Tottenham Rangers" Tottenham. DOMBURG Kinderkoor zong op „Ter Mantelinge" Het kinderkoor „De Zangvogeltjes" t Westkapelle heeft, onder leiding van dirigent, de heer Hekhuis, voor de be jaarden op Ter Mantelinge een aantal liederen gezongen. Dit optreden werd door de bejaarden bijzonder op prijs gesteld. Burgerlijke stand SEROOSKERKE (VV.) Geboren: Heieen V. d. v W, Brouwers-Tref- Iers. Joost W. z.v. K Duvekot-Maljaars, Getrouwd: P. Roose 21 j. en C. Steute) 20 j. WESTKAPELLE Geboren: Jan z.v. J. Peene-Melse. Marie J. L. d. v. L Cijsouw-Kaland, Jan L. z. v. J. de Pagier-Butijn. Getrouwd: W. Rosenthal 22 j. en M. Verhage 18 j„ W. Pouwelse 35 j. en L, Huibregtse 32 j„ W. Minderhoud 21 j. en S. Huibregtse 20 j. K. Oheim 27 J. en G. v. d. Werf 18 j. Overleden: J. Minderhoud 75 j. e.v. K. Hui bregtse. ARNEMUIDEN Geboren: A. Lourense-Siereveld 2d. S. Klaasse-v. d. Gruiter 2 d„ P. v. Belzen-v. Belzen d. Ondertrouwd: E. Janse 20 j. en T, v. d. Ket terij 18 j. Getrouwd: D. Boone 21 j. en N. Blaasse 25 j, Overleden: C. Franse 85 j. wedn. v. W. Francke, J. v. Belzen 88 j. e.v. J. Meer man. J. Kluijfbout 75 e v. C. de Nooijer, J. de Meulmeester 76 J. e.v. P. Meulmeest.er. Officiële publikatie MIDDELBURG Afsluiting Lange Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de Lange Giststraat gens het vernieuwen van de gasleiding alle rijverkeer gesloten zal zijn van 8 april t-m. 22 april 1965 of zoveel langer als nodig zal blijken of zoveel korter als mogelijk zal Op zaterdagen, zon- en christelijke feestdagen zal echter het verkeer normaal doorgang kun nen vinden. Middelburg, 5 april 1965. Burgem. en wet.li. van- Middelburg. J. Drijber. burgemeester. J. Hooij. Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 6-4: Niagara van Par. Mare Liberum Rotterdam-Selzaete. Leuvehaven van Rotter dam. Mainlloyd van Duinkerken. Wester- donck van Liverpool, Musketier van zee Lïbertas van Faro. Loversteyn van Amster dam, Aletta van Londen-Gent. op 7-4: Do- nau van Par. Alme van Londen. Spirit van Ipswich. Parthenon van Rotterdam, Keizers- veer van zee, Energie van Rotterdam. Cor nells Houtman van Rotterdam. Reiger van zee. Diannel van Londen, Aegis van San Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 6-4: Zeeburgh naar Rotterdam, Whitsun naar Goole, Tycha naar Londen. Erika B. naar Esbjerg. Monlferland naar Amsterdam, Tar- zan naar Le Havre, op 7-4: Alert naar Im- mingham-Gent. Grom las naar Chattam-Ter- Vlissingen aangekomen op 8-4: Eckhardt Granville, op 7-4: Tomar van Duinkerken. Gillian Everard van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 6-4; Belos naar Felixstove. Z.K.H. Prins Bernhard is woensdag middag van Schiphol naar de Ver enigde Stalen vertrokken. De prins zal een bezoek van acht dogen aan Amerika brengen op uitnodiging van de „Economie Club of Detroit". Instuiven bisdom Breda bijeen in Steenbergen Zondag 25 april wordt In Steenbergen Jean Kierkeis, algemeen secretaris van liet servicebureau Katholieke Instuif Nederland, en drs. H. J. A. Zuat, mede werker van het provinciaal opbouwor- gaan in Noord-Brabant, zullen spreek beurten vervullen. Voorts is er cabaret en besloten wordt met een dansavond. De voornaamste bedoeling van de dag. die voor het eerst in het bisdom Breda wordt gehouden, is de ontmoeting van jongeren. Maar men wil zic-h ook gaan verdiepen in praktische en algemene in- stuifzaken. Er zijn 176 parocnies, maar de instuif Steenbergen zijn slechts instuiven bekend. Die hebben (lan ook een uitnodiging gekregen. De moeilijk heid 18 de onbekende, instuiven te berei ken, want er bestaat voor deze vorm van jongerenwerk geen overkoepelend orgaan. Dit zal ongetwijfeld een belang rijk deel uitmaken van de gespreks stof, die op deze dag wordt behandeld. De dag wordt gehouden in de aula van de technische school en begint om één uur 's middags. Om 5 uur is er gelegen heid een mis bij te wonen. Een cabaret groep zal de middag opluisteren. De dansavond wordt ln hotel „Concordia" gehouden, waar de Stone Town Jazz band" voor de muziek zal zorgen. W aarschuwingsdienst tuinbouw adviseert bladluisbestrijding i waarschuwingsdienst voor de tuin bouw heeft de fruittelers er op gewezen, dat op appel- en perebomen de bladluizen reeds enige tijd actief zijn. De dienst adviseert de telers deze te bestrijden, waarbij zij er op wijst, dat door het be treffende middel in bloedluisconcentratie toe te passen, tegelijk de bloedluis bestre den wordt. Ook worden met de bestrij ding van bloed- en bladluizen gelijktijdig de nu te voorschijn komende rupsjes van de vruchtbiadrollers gedood. Verder wor den de fruittelers herinnerd aan de be handeling van het stambasisrot bij het appelras Coxs Orange Pippin. De kleinfruittelers worden er aan her innerd, dat de ontwikkeling van de zwarte bessen binnenkort zover is geko- rien dat de rondknopmijten zich gaan erplaatsen. Hiertegen dient met tussen pozen van een week enige malen gespo ten te worden. Verder wijst het bericht er op, dat het gewenst is om voor de bloei bladval en botrytis te bestrijden. Ten slotte wordt geadviseerd om vroeg tijdig de kleinfruitgewassen te contro leren op het voorkomen van luizen ten einde zonodig maatregelen te kunnen nemen. DISTRICTSWEDSTRIJDEN RODE KRUIS ZATERDAG IN SOUBURG De afdeling Souburg van het Nederland se Rode Kruis organiseert zaterdag te Souburg de districtswedstrijden Zeeland. Vijf damesploegen zullen tegen elkaar strijden in het Rode-Kruis- gebouw. Dat zijn de ploegen van Borsse- le. Middelburg, Souburg. Vlissingen er Walcheren-Noord-West. In de grote zaal van gebouw Rehoboth zijn de wedstrijden voor de herenploegen. waaraan deelne men drie teams uit Arnemuiden, drie uit Souburg, één uit Kapelle en één ploeg uit Vlissingen, De dames werken met één ploeg tegelijk en de heren met twee. De wedstrijden beginnen om half twee. De twee best geklasseerde dames- en he renploegen zullen op 1 mei deelnemen aan de gewestelijke wedstrijden in Goes. Ook a.s. zaterdag zijn er wedstrijden in Kruiningen. De twee daar best geplaat ste ploegen zullen eveneens deelnemen aan de wedstrijden in Goes. loting als pachter aangewezen. Do I School met de Bijbel kan rekenen op een bijdrage voor de aankoop van nieu we schoolmeubelcn, noodzakelijk door toeneming van het aantal leerlingen. De jaarlijkse subsidie van de zangvereniging Sint-Laurens heeft een vrh uitgebreid „De Lofstem" 'en slotte werd van 75 programma voor de herdenking van de j 0p 125 gebracht, i en de viering van de 6e mei. Del ntcnuid van Sint-Laurens, gister- ml.ldai bjjeell. heeft ,W «ranjrvrn-nj-, MARKTBERICHTEN ging een lietlrag van maximaal vyfhon derd gulden in het vooruitzicht gesteld ais een bijdrage in eon eventueel tekort. De Oranjevereniging heeft de totale kosten op ruim tweeduizend gulden ge raamd. VEILING ZUIDHOLI 8 april. Aardappelen 14—I' Andijvie 11 ZJ—S). Slooffcla 20. Ha 9J:4. Ic 6—10. Sp 32—03. Rods kool 9—18. 1 In de gemeente Is een bedrag van J200 03—77. oj-to ci— 04. M opgehaald en de Oranjevereniging heeft Prei 23—42. s. ui-n. nog een bedrag van 700 ln kas, waar- Radij* (rood) n z>. Rarti van zij, zo bepaalde de raad bij het toe- Rabarber e:—34. Ux-n ai kennen van aeze subsidie, een bedrag Ha 36-72. IIt> A van 500 voor het feest moet gebrul-1250. I 160— t9o. Go!--- 1 ken. Op het programma staan een her- 7?-a:i rs :i. denkingsdienst op 4 mei en op 5 mei on der meer kinder- en volksspelen, opvoe ring van een toneelspel Sn de openlucht en een vuurwerk. De schoolkinderen worden getrakteerd en krijgen een aan denken. Met de stem van de heer P. A. Abrahamse (s.g.p.) tegen ging de raad akkoord met het voorstel maxi maal 500 in liet tekort bij te dragen. Raad vergaderde „Tegen varkens is niets te doen" .ANDSK KIL 60—55. IIc 39—53. Jonal Ha 4»—57. 11b 34—12. I 76—82. Ia 73—76. Ib 42 68. Ilb 30—40. Ilc 18—3 15—26, Ha 52 VEILING TEKNEUZEN. Sla 1 12.40—15. 2 6—9.20. Railij? I 23— 2'T. 17. Bintje* 1 9.5011.50. Rode koo: 18—Z Sav. kool 24—30. Witte kool 21. Brcekpeen 1—10. Prei 1 31—30. 2 12-31. Spinazie «3-7: lUlen 2 8--30. WlUof A -19 -51, A 2 20-45. 43—53. B 2 18—39. afw. 0—22. Golden Delicious 1 80 78—3:. 75 8385. 70 Bij de rondvraag deelde burgemees- _79 50 55 67—68,50. ter W. TJ-* J~ w- 1 Ratiobouw mee dat het in de be-- doeling ligt in het uitbreidingsplan een gedeelte te reserveren voor ra tiobouw, waarbij minimaal twintig woningen tegelijk gebouwd worden. 3 fijn 12—13. kroel 70 74—74,50. 65 68- 70 5455. 65 51—52 16. 3 grof 3637. 2 70 4043. 65 34—.' 29. Wlr fijn Jor 3 grof 14, 3 fijn 12. De heer K. A_ Hamelink (gb had hierover een vraag gesteld. „Als men hiermee op Walcheren begint, kan Sint- veiling bergen" op zoom, Laurens hiervan dan ook profiteren?" 7 april. Rode kooi s-r.. witte k00: 2—20. zo informeerde hij en burgemeester ;sav. kool 13-33. Waspeon 9- 22. Breekpeen - kon hem geruststellen: op 22 april 3—4. Uien 0—28. Rad ij* 9—27. Pr.: J2- 2;:. vergadert de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht met de aanne mers en op 23 april volgt een bespreking met de colleges van b. en w. van het (schier)eiland. Witlof 29—74. Kroten 7. Andijvie 51—63 Spi nazie 51—81. Sla 0—19. Rabarber 32—«2. Raap stelen 5—13. Jonathan 13—57. Varkens VEILING GOES, april. Sia export 22-24 kg per kg 15.50. 18-20 kg 14.60, 16 2 10. C 1 8—12. Kno Het was tijdens de rondvraag degroen 7—8. Radii* 1 heer H. van Langevelde (c.h. J diespelen 14—16. Waspeen informeerde naar klachten van de bewoners van de Nadorstweg in Mid delburg en de Nieuwenhovenseweg in de gemeente Sint-Laurens over een onlangs in dit gebied gevestigde varkensfokkerij —30. Aard- De mest van het grote aantal varkens, dat hier is ondergebracht, zou soms een bijzonder kwalijke lucht verspreiden. „Hoe groot moet de afstand zijn tussen een varkensstal en een woning?" zo vroeg het C.H.-raadslid, maar burge meester Baas kon hem geen enkele hoop geven: „Er is geen afstand voor bepaald. Men woont ertussen, in agra risch gebied." „Maar die stal is er gekomen, toen de woningen er al stonden" hernam de heer Van Langevelde. waarop de voor zitter onthulde: „Wij hebben deze zaak bekeken, maar er is niets aan te doen. We kunnen dit op geen enkele manier tegenhouden. Het is zuiver agrarisch ge bied. Het is niet prettig, maar er is werkelijk niets aan ten doen." Waarna ten slotte de heer Abrahamse het voor de varkenshouder opnam door een artikel te citeren uit een vakblad: „Het zijn schone varkens, die schoon worden opgevoed." De raad ging akkoord met de verpach ting van vier percelen grond aan de Van 't Hoffweg: de grondkamer had goed keuring gehecht aan een verpachting van één seizoen. Vier mensen zijn door afw. 22, geschoond 1419. Wit lof A 1 44—51. A 2 15—15. B 33. B 2 -6— afw. 9—33. Andijvie 1 57-80. 2 60. afw. 29. Spinazie 1 70—91. 2 60. afw. 51—64. Prol 23—25. A 2 12—21. Lamsoren I 150—170, 2 146. Rabarber 1 51—73. VEILING KAPELLE-BIEZEL1 SGP,. april. Exportvclling Bla 1 24-26 17.50, l 18- 14.60, VEILING MIDDELBURG. 7 april Sla export 20 kg en op 15,90—17,10, 16—20 Jcg 12.8014.60. Aanvoer 24.000 stuks. Jonathan 75-80 51—53. 70-75 51—53. 3 grof 39— 3 fijn 33—36. Golden Delicious 3 grof 78 1. Tomaten A 252—265, C 248—281. Sla 14 kg en op 7—16. 11-14 kg »510. An dijvie 52—78. Glas spinazie 70—101. Natuur spinazie 31100. Rabarber IC12. Radijs 16 24. Witlof 41—56. Rode kool 6—".3. Sav. kool 1236. Prei 1642. Groene komkommers 50- 60 51—55. 40-50 40—47. 30-40 37—47. VISMIJN COLIJNSPLAAT, Exportgarnalen, aanvoer 1182 kg, 214247, handelsgarnalen. 336 kg. 254—264. schar 68 kg. bot 400 kg. tong 15 kg. paling 46 kg. rog 2 kg. ongesorteerd 35 kg. Herdenking overlijden P. H. Blaauw De Middelburgse vereniging tot bevor dering van liet vreemdelingenverkeer in Walcheren heeft weer een voorzitter. Tijdens de woensdagavond ïn de „Nieu we Doelen" belegde algemene ledenver gadering werd de heer A. Imanse in de ze functie benoemd, nadat de vergade ring hem bij acclamatie had gekozen tot lid van het bestuur. Daarmee werd de vacature ingenomen, die ontstond door liet. overlijden van voorzitter P. H. Blaauw. Het was vice-voorzitter G. A. de Kok. die bij de aanvang van de vergadering het verscheiden memoreerde van, naar hij opmerkte „een idealist, die in zijn V.V.V.-werk steeds wees op de schoon heid van Walcheren. De heer Blaauw was een voortreffelijk man voor de ge meenschap en de V.V.V. Wij missen in hem een figuur met een voortdurende energie en een inventieve geest", aldus de heer De Kok, Zijn korte herdenkings toespraak werd besloten met het in acht nemen van enkele ogenblikken stilte. In zijn jaarverslag wijdde secretaris S. A. van Leverink eveneens aandacht aan het heengaan van „een energieke figuur, die zich heeft beijverd het vreemdelin genverkeer in Middelburg te activeren". Met cijfermateriaal toonde de secreta ris vervolgens aan. dat er de laatste ja ren een sterke stijging valt waar te ne men in de hotelreserveringen via de lo giesdienst. Deze dienst helpt met name die be zoekers van Walcheren, die van een bepaald tijdstip zonder voorafgaande reservering op het eiland, komen. Waren het er in 1962: 575, vorig jaar bereikte het aantal reserveringen de 2500 via de logiesdienst. Uit zijn be toog viel verder op te maken, dat de logiesdienst in een grote behoefte voorziet. De heer Van Leverink sprak in waarderende bewoording over het werk van de informatrïces. De vice- GESLAAGDEN CHRISTELIJKE MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL Woensdagmiddag werden in Middelburg de einddiploma's uitgereikt van de chris telijke middelbare landbouwschool aan 'e volgende leerlingen: P. Aarnoutse. "tapinge; A. Abrahamse, Serooskerke; D. ""ideonse. Veere; L. F. Goedhart. Sou- •urg; C. H. Houterman. Koudekerke: J. le Jager, Nieuwdorp: F. Janse, Oostka- oelle: P. A. Janse. Arnemuiden: P. C. '-ouws, Aagtekerke: J. J. Marcusse. Kamperland en J. A. Osté uit Ritthem. Geen der deelnemers aan het examen werd afgewezen. voorzitter onderstreepte deze waar dering. De heer F. B. den Boer merkte in zijn financieel verslag op, dat de voornaam ste inkomstenbron van de vereniging, bestaande uit de provisie van de verkoop van spoorkaarten en reisbiljetten, afgelopen jaar met f 1103.19 steeg vergelijking met het jaar daarvoor. Hij meldde verder, dat de vereniging een, zij het gering, batig saldo heeft. Tijdens de vergadering werd besloten ter finan ciering van de verbouwing van het kan toor aan de Lange Delft totale kosten f 13.822, een kredietovereenkomst ten bedrage van f 10.000 aan te gaan met de Algemene Bank Nederland. Morele steun Na de bestuursverkiezing zei de heer Imanse voor de toekomst te vertrouwen op de morele steun van bestuur en leden. Zyn streven is er op gericht de belang stelling van de leden wat meer te acti veren. De heer Imanse zei voorts, dat hy in vergelijking met- zyn voorganger wat meer commercieel is ingesteld. Immers, wijlen de heer Blaauw benaderde het V.V.V.wezen vooral van de idealistische kant. De tijdens deze vergadering aan hem opgedragen taak van voorzitter, noemde de heer Imanse zeer belangryk, omdat hy nu in de voetsporen moet tre den van een onnavolgbaar voorganger. Ten slotte bedankte de heer Imanse de viee-voorzitter voor de wyze waarop hij tydelyk de belangen van de vereniging heeft behartigd. In het bestuur werden bij acclamatie herkozen de heren A. P. van de Kamer. L. E. Rivïère, L M. van Houte. mr. F. W. M. van Oppen en S. A. van Leverink. In de rondvraag werd het besluit van de Provinciale Stoombootdiensten tot het weigeren van vreemde valuta aan de lo ketten bij de veerdiensten aan de orde gesteld. De heer J. P. de Rest. direc teur van de provinciale V.V.V., deelde desgevraagd mee, dat hierdoor een be tere doorstroming van het verkeer wordt beoogd. Niettemin achtte hij het nood zakelijk, dat er een betere oplossing ge vonden wordt. Naar hem bekend, is de N.V. Grenswisselkantoren momenteel in onderhandeling getreden met de P.S. D. De heer De Regt vond mede daarom een oplossing van dit probleem noodza kelijk. omdat bet wel eens zou kunnen gebeuren, dat bepaalde lieden tegen een te hoge koers „wisselkantoortje" gaan spelen bij de boot met alle narigheid daaraan verbonden. De heer M. P. de Bruin, adjunct-biblio thecaris van de provinciale bibliotheek, hield na de afwerking van de huishou delijke agendapunten een lezing met lichtbeelden over het Zeeuwse land-1 schap waarbij het accent viel op Walche ren. Dat deed hy aan de hand van een serie dia's waarin onder meer met kaar ten, tekeningen en creaties van schilders 1 een boeiend beeld werd gegeven van het veranderde landschap tussen 1550 en he- den. De heer De Kok bedankte de heer De Bruin en mevrouw C. MeyerKanne- gieter voor de verzorging van dit inte ressant uurtje. I Heden overleed, nog onverwachts, voorzien van het H. Oliesel, on ze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder MARIA CORNELIA JANSEN wed. van Johannes van der Hout op de leeftyd van 79 jaar. Uit aller naam: J. v. Loenen. Vlissingen. 7 april 1965. Jacob Marislaan 4. De plechtige uitvaart dienst zal plaatshebben op zaterdag 10 april a.s. te 10.30 uur in de parochiekerk van Vlis singen, gevolgd door de begrafenis. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het St.-Josephzie- kenhuis. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve broeder, behuwdbroe- der en oom HENDRIK JOHANNES DANCKAERTS, in de ouderdom van bijna 83 jaar. Namens de familie, K. F. H. Joosse. Molenstraat 67, Vlissingen. Vlissingen, 7 april '65, Bejaardentehuis, Kou- dekerkseweg 75. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 10 april a.s. om 9.30 uur vanaf Koudekerkseweg 75. Heden ging onver wacht van ons heen, onze lieve, zorgzame moeder, behuwd-, groot-, en overgroot moeder CATHARINA FREDERIKA BALJÉ. weduwe van Willem Harting, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Vlissingen J. HartingPetera M. M. de Jonge Harting W. Harting J. C. Harting—Bijl Klein- en achterkleinkinderen. De teraardebestelling zai plaatsvinden op za terdag 10 april a.s. om 10.30 uur vanaf Win kelmanstraat 17. De overledene ligt op gebaard in het Sint- Josephziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 5