Geldboetes voor het ongeoorloofd bouwen van schuurtje en broeikas A. Imanse voorzitter V.V.V.-Middelburg MAYFAIR KOSTUUMS AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN SINT-LAURENS WACHT OP 4 EN 5 MEI LIJVIG PROGRAMMA Logiesdienst liet stijging zien van hotelreserveringen DONDERDAG 8 APRIL 1965 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZE EVV? BE COURANT INWONER MELISKERKE NIET ERG WELWILLEND KANTONRECHTER: „GROTE LES VOOR KLEIN BEDRAG" Hé, bent IT daar ook weer? Ik heb U, dacht ik, twintig jaar geleden ook hier gezien, is het niet?" Met deze woorden begroette kantonrechter mr. J. Moolen burgh woensdagmorgen J. W. uit Me- liskerke. „Nou, het is maar v(jf jaar geleden hoor", antwoordde de man. W. moest zich voor de kantonrechter ver antwoorden voor het bouwen van een broeikas zonder toestemming van b. en w. van Meliskerke. Hij had er niet by stilgestaan, dat dat moest gebeuren, zo liet hy de kantonrechter weten. Met zijn na de bouw van de broeikas ingediend verzoek tot verkrijging van een vergunning ging b. en w. met ak koord. W. moest eerst een gedeelte van de kas afbreken. Maar dat leverde vol gens de man teveel moeilijkheden op, zodat hij daar niet aan wilde. Op 1 maart moest het gedeelte afgebroken zijn, maar woensdag op 7 april, de dag van de behandeling van zijn zaak was daar nog niets van gekomen. ,,U zult zich toch als ieder moeten voegen naar de wettelijke bepalingen", hield de kan tonrechter hem voor. Mr. Moolenburgh had uit de houding van W. duidelijk be grepen, dat de wil om mee te werken niet aanwezig was. Daarom zag hij geen enkele aanleiding om de door mr. N. van Raalte, officier van justitie, ge vorderde boete van f 75, subs, 15 dagen, nog te reduceren. Er werd conform ge vonnist. G. N. uit 's-Heerenhoek bouwde een schuurtje achter zijn woning zonder toe stemming van b. en w. „Ik timmer en knutsel nogal graag en ik had planken over. Het was gewoon een hobby", zo verontschuldigde de man zich. Kantonrechter: „Ik heb zoveel hobby's, die ik niet kan uitvoeren omdat ik het niet mag". Bij het vaststellen van de boete werd Sn aanmerking genomen dat de later aan gevraagde vergunning was verleend. De officier vorderde een geldboete van f 30, subs. 6 dagen- De kantonrechter maakte er f 30 van. ,.En laat het voor dit kleine bedrag een grote les zyn, dat IT eerst vergunning vraagt alvorens te gaan bou wen", zo waarschuwde mr. Moolenburgh N. toen deze de deur uitstapte. Tijden veranderd „De tijden zijn wel veranderd, dat scho lieren een auto in eigendom hebben. Vroeger werd er alleen nog eens een ge huurd". Deze opmerking maakte de kan tonrechter bij de behandeling van de zaak van de 19-jarige scholier P. van S. uit Oude Tonge. Deze raakte op 24 de cember bij het viaduct op rijksweg 58 onder Kloetinge met zijn auto van de weg af, waarna de wagen via het rij wielpad in een sloot belandde. „Het kwam natuurlijk door de gladheid" sprak de kantonrechter. „Jazeker", antwoord de Van S. verrast. „Dat maakt echter nog niet uit, dat U vrijuit gaat", voegde mr. Moolenburgh aan zijn opmerking toe- „U bent in het hartje van de win ter met een auto op stap gegaan dus dan had U met die mogelijkheid reke ning moeten houden. Mr. van Raalte vond het onverantwoordelijk dat de jeug dige automobilist met een snelheid van tachtig km over het viaduct was gere den. Dezer dagen had hij nog een ge sprek gehad met een deskundige, waar bij de gedachten uitgingen om ter plaat se een maximum snelheid van zeventig km vast te stellen. „Het is levensge vaarlijk om daar harder te rijden". Omdat de rare capriolen nog zonder verwondingen waren afgelopen, wilde de officier dit keer niet hoger gaan, dan het vorderen van een geldboete van f 50, subs. 10 dagen. Dat vond de scholier nogal veel. Hij had de schade van zijn eigen zakgeld moeten beta len. Voor zijn auto kreeg hij nog f 300 terug. De kantonrechter vonniste ech ter conform. De aanrijding die J. V. uit Middelburg op 16 januari op splitsing Sportlaan Jasmijnstraat in zijn woonplaats met een andere auto veroorzaakte, was niet zo zeer te wijten aan het feit, dat hij geen voorrang verleende. Hij minderde sterk vaart, waardoor de rem op een gegeven moment weigerde. Een botsing kon toen In de Axelsestraat te Terneuzen, ter hoogte van de Kerkhoflaan, werd dins dagmorgen een Belgische personenauto zwaar beschadigd doordat hij een truck met oplegger passeerde en voor dat voertuig plotseling tot stilstand kwam. De truck kon de Belgische auto niet meer ontwijken. De personenauto werd bestuurd door H. B. uit Deurne, de truck door D. D. uit Terneuzen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. coupe en dessin 1965 HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ MIDDELBURG Middelburg Electro: The beach party, 19.30 u.. a-I. Eendracht: Voorlichtingsavond vakopleiding baggerbedrijf, 20 uur. Ned. Koffiehuis: Algemene ledenvergadering Handelsbelang, 19.30 uur. Gouden Poorle: Jaarvergadering A.B.V.A., 20 uur. Van Bent,hem en Jutting: Expositie schilde rijen en tekeningen Piet Bulthuis, 9— 12.30 en 13.30—18 uur. Vlissingen Alhambra: Een avond aan het strand, 8 uur. Britannia: Uitvoering h.t.s,, 8 uur. Concertgebouw: Feestavond C.M. B„ 8 uur. Gors Prins van Oranje: Toneelgroep „The ater" met. „Eva Bonheur" voor Algemene Kunstkring. 20 uur. Chr. Lyceum (aula): Leerllngenuitvoering afd. Zeeuwse Mu ziekschool, 19.30 uur. Zierikzee 's Gravensteen: Expositie „Open Eiland". 10-12 en 14-16 uur. Burger Wees huis: Expositie Zeeuwse Beeldende Kun stenaars. 14-17 uur Bodega „De Speel man": Tentoonstelling graflBch werk. Slnt-Aniialnnil Verenigingsgebouw: Sta- tenkring C.H.U. met mr. H, K. J. Becr- nink, 19.30 uur. niet meer uitblijven. De kantonrechter legde V. een geldboete op van f 27,50. De officier had een geldboete van f 40 subs. 8 dagen gevorderd. De bromfietser J. A. M. L. uit Vlissin gen die te hard zou hebben gereden in de Paul Krugerstraat trok de opmer kingsgave van een politicman in twijfel- Naar zijn overtuiging had hy niet met een snelheid van veertig, maar van 34 tot 35 km gereden. „Dat is spijkers op laag water zoeken", merkte de kan tonrechter op. Hij wees L. op het feit, dat deze tegen over de politie had verklaard, dat zijn eigen snelheidsmeter niet helemaal zui ver werkte. De snelheidsmeter van de politie was daarentegen een tiental da gen tevoren getest. Conform de eis werd L. veroordeeld tot het betalen van een geldboete van f 25, subs. 5 dagen. „Het is jammer van je goeie geld. Je had het beter kunnen besteden", zo stelde mr. Moolenburgh vast. De Vlissinger Van O. die zich aan dezelfde overtreding schul- dag maakte, kreeg de uitslag "van de zaak van zijn vriend al op de drempel in het oor gefluisterd. Hjj wist dus al wat hem boven het hoofd hing. Omdat er in deze zaak verder geen nieuwe ge zichtspunten naar voren kwamen, kreeg Van O. eenzelfde geldboete opgelegd. „Spiegelglad" Mevrouw W. K.-B. uit Vlissingen raakte op I februari In de President Rooseveltlaan met haar wagen in een slip. Daardoor kon het gebéuren, dat de auto een halve slag om maakte om even later tot stilstand te komen tegen een stilstaande personenwagen. „Het was spiegelglad", voerde de au tomobiliste aan. Deze opmerking had mr. Moolenburgh al meer keren ge hoord. Ook (lit. keer had hy er het zelfde antwoord voor klaar. „U aanvaardt risico's als U met glad heid gaat rijden". „Maar het was niet overal glad", betoogde mevrouw K. Dat de automobiliste met een snelheid van veertig km had gereden, vond mr. Van Raalte onder de gegeven omstandig heden bepaald te hard- Hij vroeg een geldboete van f 30 subs. 6 dagen. Te vens vroeg hij toewijzing van de door A. de W„ eigenaar van de aangereden wagen ingediende civiele vordering van f 50. Mr. Moolenburgh maakte van de geldboete f 20. Met de toewijzing van de civiele vordering ging hij akkoord. J. S. uit Middelburg moest voor de kan tonrechter verschijnen, omdat hij de snelheid van zijn auto niet zodanig had geregeld, dat hij tijdig kon stoppen voor een voor hem rijdende auto. Hij werd vrijgesproken. Uit de behandeling van de zaak bleek, dat S. in een noodsituatie was gekomen. De Goesenaar C. O. kreeg een geldboete van f 25, subs. 5 dagen opgelegd, omdat hij bij het wegrijden mét zijn auto in de Kerkstraat te Wol- phaartsdijk een aanrijding zou hebben veroorzaakt met een uit dé tegenoverge stelde richting komende bromfietser. De officier vorderde een geldboete van f 35. subs. 7 dagen. Een door de bromfietser ingestelde civiele vordering van f 45 werd toegewezen. ZAAMSLAG Burgemeesterswoning onder de kap De aan de noordzijde van het Plein te Zaamslag in aanbouw zijnde ambtswo ning voor burgemeester J. van Wijk is onder de kap. Het werk wordt uitge voerd door het Zaamslagse aannemers bedrijf P. Houg. Tijdrede S.G.P. Voor de S.G.P.-kiesvereniging Zaamslag houdt ds. Dorsman, Nederlands her vormd predikant te Staphorst vanavond donderdag in de christelijke gere formeerde kerk een tijdrede OOSTBURG Wedstrijd „De Treffers" Oostburgse windbuksschietvereni ging „De Treffers" schoot dezer dagen in het clublokaal „De Vier Emmers" een vriendschappelijke wedstrijd tegen de schietclub „Breskens". De overwinning, waarvoor de prestaties van de 5 bestge- plaatste schutters telden, bleef met het gering verschil van 29 punten in eigen huis. Ér werd geschoten over een totaal aantal punten van 180. Oostburg be haalde 865 punten tegen Breskens 836. De uitslagen waren: „De Treffers": 1. W. de Schrijver 175: 2. G. de Groote 174; 3. R. Benjamins 173. „Breskens": 1. J. Reijnhoud 174; 2. O. de Witte 169: 3. S. Slamond 166. „Oostburg" voetbalt tegen Engels team Op zaterdag 17 april om 3 uur zal op het gemeentelijk sportterrein te Oost burg een combinatie van spelers tussen de 18 en 20 jaar van de sportvereniging „Oostburg" een voetbalwedstrijd spelen TERNEUZEN Auto stopt plotseling botsing met truck Middenstanders van „Nieuw Terneuzen" kozen bestuur b middenstanders-zakenlieden van „Nieuw Terneuzen" hebben dinsdag avond het definitief bestuur gekozen van hun nieuwe vereniging, die, zoals reeds gemeld, deel uitmaakt van het overkoe pelende „Handelscentrum Terneuzen", Tot voorzitter werd gekozen de heer J. C. J. den Toonder, terwyi deel van het bestuur zullen uitmaken de lieren J. Dees, J. van Haperen en E. Maas. Door zijn bestuurslidmaatschap van het „Han delscentrum" maakt de neer D. P. Man- naert automatisch deel uit van het be stuur. Op de vergadering die minder druk werd bezocht dan het aantal zakenlie den-middenstanders in Nieuw Terneu zen' zou doen verwachten kon verder een aantal nieuwe leden worden inge schreven. „De rest heeft kennelijk nog een duwtje nodig", zei voorzitter Den Toonder, die evenwel meende dat men toch maar moest starten met het ver dedigen van de belangen van de mid denstanders ten zuiden van de oude stadskern. Na enige aarzeling konden de circa 20 aanwezigen zich daarmee wel verenigen. Evenals dat reeds Is gebeurd in het „Handelscentrum", wera de vrees uit gesproken dat de zakenlieden te weinig invloed hebben op de Terneuzense ont wikkelingsplannen, met name die welke de middenstand direct aangaan. Het ligt in de bedoeling van „Nieuw Terneuzen" om ook buiten het overkoe pelend orgaan om, eens een actie op touw te zetten. Ter vergadering werden enkele suggesties gelanceerd, welke door het bestuur nog verder zullen worden uitgewerkt. IJSCLUB TE SLUIS KRIJGT NIEUW TERREIN De raad van de gemeente Sluis, die dinsdag in vergadering bijeenkwam, willigde een subsidieverzoek van de olas- sicalè commissie voor bijzondere kerke lijke gezinszorg en maatschappelijk werk om een bijdrage te geven van 424,78 voor 1964 in. De interkerkelijke commissie voor maatschappelijke zorg in W.-Zeeuwsch-Vlaanderen kreeg voor 1965 een voorschot van 2589,84. Op aandrang van Gedeputeerde Staten werd de rentevergoeding van de ver kochte bouwgronden aan de katholieke woningbouwvereniging en de gebroeders Van den Poel verkochte huizen ver hoogd gedurende het tijdperk van de feitelijke inbezitneming tot liet moment van de definitieve overdracht. Aan G.S. zal verzocht worden de presentiegelden van de raadsleden te verhogen van 12,50 tot 15,per zitting. D© raad voteerde 814.85 voor de christelijke kleuterschool voor de aanschaf van leermiddelen. De pachtovereenkomsten met de heren M. van den Bussche en R. H. Gheysels konden worden ontbonden. Het eerste perceel kan daardoor voor 5 jaar worden overgedragen aan de plaat selijke ijsclub voor 154,99 per jaar. Het tweede perceel wordt ter beschik king gesteld van de plaatselijke speel tuinvereniging. Aan de fa.. J. J. den Doelder te Axel zal het uitvoeren van het beplantingsplan worden opgedra gen. Aan dit plan verleent staatsbosbe heer medewerking. Het plan zal uitge voerd worden in drie fasen. Bestuurswisseling bij Volksonderwijs Tijdens de jaarvergadering van de afde ling Terneuzen van Volksonderwijs if hoer M. van Vugt als voorzitter afge treden, De heer Van Vugt werd opge- volgt door mevrouw mr. R. M. Haas- Berger. De heer Van Vugt bljjft een be stuursfunctie vervullen. In de andere vacature werd Goedings gekozen. In zijn toespraak vroeg de scheidende voorzitter aandacht voor het eeuwfeest dat Volksonderwijs volgend jaar zal vie ren. Het ligt in de bedoeling van het hoofdbestuur dan het derde centrum vakantie-oord voor schoolkinderen aan te bieden. Tot slot van de avond vertoonde het ci neasten-echtpaar Kleinstra-Brinkgreve een groot aantal dia's onder de titel „Ontmoetingen met kinderen". SLUISKIL Sluiskil heeft weer uitgebreid programma voor koninginnedag Het Sluiskilse Oranjecomité heeft ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 april weer een uit voerig programma opgesteld, met evene menten voor jong en oud. De kosten zul len worden bestreden uit de opbrengst van een collecte, die in de week van 12 tot eu niet 17 april in Sluiskil en omge ving zal worden gehouden. De feestelijkheden op koninginnedag be ginnen om half negen 's morgens met een aubade op het plein voor de openbare school. Om negen uur vertrekt vanaf de r.-k. school een gekostumeerde optocht, de kinderen van de kleuterscho- de twee laagste klassen van de lagere scholen meelopen. De deelnemer- tjes kunnen niet minder dan 200 prijzen winnen. Voor de iets oudere kinderen derde tot en met zesde klas van de lage re scholen staat er om 9.15 uur een ballonwedstrijd op het programma en om half tien een speurtocht door het dorp, waarbij de besten natuurlijk weer aardige prijzen kunnen verdienen. Om één uur 's middags is er op het terrein aan de Veldstraat een voetbalwedstrijd voor leerlingen van de lagere scholen, om 14.45 uur worden op het plein voor de lagere school de prijzen uitgereikt, waaronder de zuster Maximilianatrofee voor de deelnemer (ster) die bij de kin derspelen het hoogste aantal punten heeft behaald. De volwassen inwoners van Sluiskil ko men om 15.15 uur aan hun trek: zij kun nen deelnemen aan wedstrijden in zak- lopen en touwtrekken of aan een krui wagenrace. Verder is er een wedstrijd mastklimmen, waarbij de deelnemers een flinke paal moeten inklimmen, waar bovenin weer de nodige aanmoedigings prijzen wachten. Voor de avond staan er niet minder dan drie evenementen op het programma: een concert door de fan fare, een lampionoptocht en, als bekro ning, een teenerfestival waar iedere tie ner die meent iets te presteren op het gebied van zang, muziek of voordracht zijn kunnen mag tonen. Ook hier heeft het comité „ter aanmoediging" weer voor fraaie prijzen gezorgd. Hervormde jeugdraad hield maandelijkse bijeenkomst De jongensclubs van de Hervormde Jeugdraad te Sluiskil zullen er in het weekend van 18 tot 20 juni met de tent op uittrekken. Ten behoeve van de meis jes zal contact worden opgenomen met 'de kampeerboerderij in Veere. Dit zijn enkele beslissingen die deze week wer den genomen op een vergadering van de Hervormde jeugdraad, die onder leiding stond van ds. H. Ruis. Er werd voorts besloten op 10 april een tweede oliebollenactie te houden, ten be hoeve van de gezamenlijke clubs. Op 24 april houdt de instuif de laatste dans avond. Ter vergadering kwam de heer H. de Caluwé met een zelfvervaardigde club- vlag, waarvoor hij veel applaus oogstte. Een voorstel van ds. Ruis om met de jeugdleiders een weekend naar Hedenes- se te trekken om zich onder leiding van deskundigen te bezinnen op allerhande zaken betreffende het jeugdwerk, stuitte op bezwaren van praktische aard. De eerstvolgende vergadering werd vastge steld op 17 mei a.s. SINT-JANSTEEN Bestuurslid Charitas- instelling De bisschop van Breda heeft bevestigd als bestuurslid van de Parochiële Chari- ta-instelling te St.-Jansteen mevrouw A. de Kerf-Dierick. Lezing over Teilhard de Chardin Dezer dagen vond in hotel „Du Commer ce" te Oostburg een bijeenkomst plaats, waarvoor de leden van de West-Zeeuws- Vlaamse afdelingen van de St- Adelbert- vereniging, de Rotary-Club, The Round Table en de Lions-Club en hun dames waren uitgenodigd. Tijdens deze gecombineerde samenkomst sprak de Belgische professor M. Wil- diers uit Antwerpen over leven en wer ken van Teilhard de Chardin. Deze bij eenkomst werd voorgezeten door de waarnemend voortzitter van de St. Adel- bertvereniging, de heer H. A. M. van de Vijver uit Biervliet. Er bestond voor deze zeer interessante lezing een goede belangstelling. AARDENBURG Boldersvereniging opgericht Dezer dagen is te Aardenburg besloten Lot oprichting van een boldersvereni ging. De onderlinge wedstrijden zullen gespeeld worden in café „De Zwaan" te Aardenburg, waar ook het clublokaal gevestigd zal worden. Eerstdaags komt men weer bijeen om een bestuur te kie- Instuiven bisdom Breda bijeen in Steenbergen Zondag 25 april wordt in Steenbergen een besturendag gehouden voor alle r.-k. Instuiven in Zeeland en >Ve«t-Brabant. Jean Kierkels, algemeen secretaris van het servicebureau Katholieke Instuif Nederland, en drs. H. J. A. Zaat, mede werker van het provinciaal ophouwor gaan In Noord-Brabant, zullen spreek beurten vervullen. Voorts Is er cabaret en besloten wordt met een dansavond. De voornaamste bedoeling van de dag. die voor het eerst in het bisdom Breda wordt gehouden, is de ontmoeting jongeren. Maar men wil zich ook -diepen in praktische en algemene in- lifzaken. Er zijn 176 parochies, maar de instuif Steenbergen zijn slechts „v, instuiven bekend. Die hebben dan ook een uitnodiging gekregen. De moeilijk heid is de onbekende instuiven te berei ken, want er bestaat voor deze vorm van jongerenwerk geen overkoepelend orgaan. Dit zal ongetwijfeld een belang rijk deel uitmaken van de gespreks stof. die op deze dag wordt behandeld, De dag wordt gehouden in de aula van de technische school en begint om één uur 's middags. Om 5 uur is er gelegen heid een mis bij te wonen. Een cabaret groep zal de middag opluisteren. De dansavond wordt in hotel „Concordia' gehouden, waar de Stone Town Jazz band" voor de muziek zal zorgen. GEEN ONTWIKKELINGSDAG VOOR KLEINFRUITTELERS Er zal dit jaar voor de Zeeuwse klein- fruittelers geen ontwikkelingsdag wor den gehouden. De oorzaak hiervan is dat er bij de velling te Kapelle. waar deze altijd wordt gehouden, door uitbrei dingswerkzaamheden en drukte in het fruit geen gebouwen beschikbaar zijn. De laatste jaren had de ontwikkelings dag altijd plaats in februari. Vanwege de drukte met de fruitafzet had men al besloten de ontwikkelingsdag voor dit jaar te verzetten naar 23 april. Ook nu blijkt echter dat er voor het organiseren geen mogelijkheden zijn, zodat een jar- zal worden overgeslagen. DISTRICTSWEDSTRIJDEN RODE KRUIS ZATERDAG IN SOUBURG De afdeling Souburg van het Nederland se Rode Kruis organiseert zaterdag a.s. te Souburg de districtswedstrrjden voor Zeeland. Vijf damesploegen zullen tegen elkaar strijden in het Rode-Kruis- gebouw. Dat zijn de ploegen van Borsse- le, Middelburg, Souburg. Vlissingen en Walcheren-Noord-West. In de grote zaal van gebouw Rehoboth zijn de wedstrijden voor de herenploegen, waaraan deelne men drie teams uit Araemuiden, drie uit Souburg, één uit Kapelle en één ploeg uit Vlissingen. De dames werken met één ploeg tegelijk en de heren met twee. De wedstrijden beginnen om half twee. De twee best geklasseerde dames- en he renploegen zullen op 1 mei deelnemen aan de gewestelijke wedstrijden in Go Ook a.s. zaterdag zijn er wedstrijden Kruiningen. De twee daar best geplaat ste ploegen zullen eveneens deelnemen aan de wedstrijden In Goes. Slnt-Laurens heeft een vrij uitgebreid programma voor de herdenking van de 4e mei en de viering van de 5e mei. De gemeenteraad van Slnt-Laurens, gister middag bijeen, heeft de Oranjevereni ging een bedrag van maximaal vyfhon- gulden in het vooruitzicht gesteld sen bijdrage In een eventueel tekort. De Oranjevereniging heeft de totale kosten op ruim tweeduizend gulden ge raamd. In de gemeente ls een bedrag van 1200 opgehaald en de Oranjevereniging heeft nog een bedrag van f 700 in kas, waar van zij, zo bepaalde de raad bij het toe kennen van aeze subsidie, een bedrag van 500 voor het feest moet gebrui ken. Op het programma staan een her denkingsdienst op 4 mei en op 5 mei on der meer kinder- en volksspélen, opvoe ring van een toneelspel in de openlucht en een vuurwerk. De schoolkinderen worden getrakteerd en krijgen een aan denken. Met de stem van de heer P. Abrahamse (s.g.p.) tegen ging de J akkoord met het voorstel maxi maal 500 in het tekort bij te dragen. HOOFDPLAAT LEDENVERGADERING V.V.V. In café G. L. Roegïes zal vandaag, don derdag, om 20 uur de ledenvergadering van de V.V.V. Hoofdplaat gehouden worden. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: vaststelling contri butie; vaststelling begroting 1965: noeming rekeningcommissie; verkiezing 2 bestuursleden wegens periodiek aftre den van de voorzitter en het uittreden wegens verhuizing van de secretaris penningmeester. Beide hei-en stellen zich niet herkiesbaar. VERGADERING WINKELIERS Vnadaag (donderdag) vergaderen te Hoofdplaat de winkeliers van de St.- Nicolaasactie 1964 in café G. L. Roe- gies. Deze vergadering begint om 19.3( uur en omvat de volgende agendapun ten: 1. Opening; 2 afrekening St.-Nico- laasactie 1964; 3. rondvraag; 4. sluiting. HULST Filmavond Instuiven Op vrijdag 9 april organiseren de geza menlijke instuiven in het Bioscoopge bouw te Hulst een interessante film avond. Men zal op deze avond vertonen de bekroonde film van Agnis Vanda, ge titeld „Cleo tussen 5 en 7", Een korte in leiding zal deze avond, die om 8 uur begint, voorafgaan. Geslaagde opvoering passiespelen uit het Zwarte Woud In de basiliek te Hulst werden woens dag de „Passiespelen uit het Zwarte Woud" opgevoerd. Deze passiepelen zijn ontstaan in de middeleeuwen en werden oorspronkelijk alleen in het Zwarte Woud gespeeld. Na tekstaanpassing in de achttiende eeuw volgden ook opvoe ringen buiten het Zwarte Woud. Het thema van deze spelen is het lijden en sterven van Christus. Het spel werd op zeer acceptabele wijze gebracht waarbij Uwe von Trotha en Gertrude Reischel, die respectievelijk de Christus en Maria- figuur uitbeeldden, een glansrol vervul den, Dit passiespel dat onder regie stond van Manfred Sexauer werd in het Duits gespeeld, maar van Nederlands commentaar voorzien. Het werd ge ïllustreerd met muziek van Mozart, Bach en Handel en religieuze volksmelo dieën uit het Zwarte Woud. Voor de twee opvoeringen, een jeugdvoorstelling 's middags en een avondvoorstelling, was goede belangstelling. OPGELET Wij leveren rechtstreeks af fabriek onze PERMA ALUMINIUM JALOEZIEiSN aan particulieren en zaken. VOORDELEN: ff Direcie service V- Aanzienlijk W goedkoper H- Toch 5 jaren garantie H Hoog-Zweeds §e materiaal Levertyd bin- M nen een week. SERRARENS - Absdale TELEFOON 01140-2788 (POST HULST) Of U nu STOFZUIGERS, STAPF.l BFDOEN of STRIIKIIZERS verkoopt, als U er méér wilt verkopen, adverteer dan in de P.Z.C. ORIËNT ATIERIT „DE ZINGENDE BOUGIE" Zaterdag 10 april a.s. organiseert „De Zingende Bougie" te Driewegen een P.C.C.-rit (oriëntatierit) voor auto's en motoren. Ingeschreven kan worden in hotel „De Zwaan" te Kapelle, vanaf 18.30 uur. Start om 19 uur in Kapelle, finish in Driewegen- Raad vergaderde „Tegen varkens is niets te doen" loting al» pachter aangewezen. De Schoot met de Bijbel kan rekenen op een bijdrage voor de aankoop van nieu we «ehoolmeubelen, noodzakelijk door toeneming van he'. aantal leerlingen. I>e jaarlijkse subsidie van de zangvereniging „De Lofstem" ten slotte werd van 15 op 125 gebracht. Auto vloog uit de bocht te Schoondijke p de rontonde tc Schoondijke is dc heer a. L. uit Antwerpen met zijn per sonenauto uit de bocht gevlogen. De heer L, die van de richting Oostburg naar Ijzendijke reed, ls vermoedelijk door te hoge snelheid uit de bocht geraakt, waarbij hij op de linker weghelft oen lichtmast ramde. I>- auto werd zwaar beschadigd en moest later op dc 'Lag door een Belgische takelwagen worden weggesleept. L. heeft zijn reis per taxi voortgezet. Ratiobouw Bij de rondvraag deelde burgemees ter W. Baas mee dat het in de be doeling ligt in het uitbreidingsplan een gedeelte te reserveren voor ra tiobouw, waarbij minimaal twintig woningen tegelijk gebouwd worden. De heer K. A. Hamelink (g.b.) had hierover een vraag gesteld. „Als men hiermee op Walcheren begint, kan Sint- irens hiervan dan oolc profiteren?" informeerde hij en burgemeester Baas kon hem geruststellen: op 22 april vergadert de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht met de aanne mers en op 23 april volgt een bespreking met de colleges van b. en w. van hel (schler)eiland. Varkens Het was tijdens de rondvraag de heer H. van Langevelde (c.h.) die informeerde naar klachten van de bewoners van de Nadorstweg in Mid delburg en de Nieuwenhovenseweg in de gemeente Sint-Laurens over een onlangs in dit gebied gevestigde varkensfokkerij De mest van het grote aantal varkens, dait hLer is ondergebracht, zou soms e bijzonder kwalijke lucht verspreiden. „Hoe groot moet de afstand zijn tussen een varkensstal en een woning?' vroeg het C.H.-raadslid, maar burge meester Baas kon hem geen enkele hoop geven: „Er is geen afstand voor bepaald. Men woont ertussen, in agra risch gebied." „Maar die stal is er gekomen, toen de woningen er al stonden" hernam de heer Van Langevelde, waarop de voor zitter onthukle: „Wy hebben deze zaak bekeken, maar er is niets aan te doen. We kunnen dit op geen enkele manier tegenhouden. Het is zuiver agrarisch ge bied. Het. is niet prettig, maar er is werkelijk niets aan ten doen." Wlaarna ten slotte de heer Abrahamse het voor de varkenshouder opnam door een artikel te citeren uit een vakblad: „Het zijn schone varkens, die schoon worden opgevoed." De raad ging akkoord met de verpach ting van vier percelen grond aan de Van 't Hof f weg; de grondkamer had goed keuring gehecht aan een verpachting van één seizoen. Vier mensen zijn door Herdenking overlijden P. H. Blaauw De Middelburgse vereniging tot bevor dering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren heeft weer een voorzitter. Tijdens de woensdagavond in de „Nieu we Doelen" belegde algemene ledenver gadering werd de heer A. Imanse in de ze functie benoemd, nadat de vergade ring hem bij acclamatie had gekozen tot lid van het bestuur. Daarmee werd de vacature ingenomen, die ontstond door het overlyden van voorzitter P. H. Blaauw. Het was vice-voorzitter G. A. de Kok, die bij de aanvang van de vergadering het verscheiden memoreerde van, naar' hij opmerkte „een idealist, die in zijn V.V.V.-werk steeds wees op de schoon heid van Walcheren. De heer Blaauw was een voortreffelijk man voor de meenschap en de V.V.V. Wij missen in hem een figuur met een voortdurende energie en een inventieve geest", aldus de heer De Kok. Zijn korte herdenkings toespraak werd besloten met het ir acht nemen van enkele ogenblikken stilte. In zijn jaarverslag wijdde secretaris S. A. van Leverink eveneens aandacht aan het heengaan van „een energieke figuur, die zich heeft beijverd het vreemdelin genverkeer in Middelburg te activeren". Met cijfermateriaal toonde de secreta ris vervolgens aan, dat er de laatste ja- een sterke stijging valt waar te ne men in de hotelreserveringen via de lo giesdienst. Deze dienst helpt met name die be zoekers van Walcheren, die van een bepaald tijdstip zonder voorafgaande reservering op het eiland komen. Waren het er in 1962: 575,'vorig jaar bereikte het aantal reserveringen de 2500 via de logiesdienst. Uit zijn be toog viel verder op te maken, dat de logiesdienst in een grote behoefte voorziet. De heer Van Leferink sprak in waarderende bewoording over het werk van de informatrices. De vice- GESLAAGDEN CHRISTELIJKE MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL Woensdagmiddag werden in Middelburg de einddiploma's uitgereikt van de chris telijke middelbare landbouwschool aan de volgende leerlingen: P. Aarnoutse, Gapinge; A. Abrahamse, Serooskerke; D. Gideonse, Veere; L. F. Goedhart, Sou-j burg; C. H. Houterman, Koudekerke; J. de Jager, Nieuwdorp; F. Janse, Oostka- pelle; P. A. Janse, Araemuiden: P. C. Louws, Aagtekerke: J. J. Marcusse, Kamperland en J. A, Osté uit Rltthem. Geen der deelnemers aan het examen werd afgewezen. voorzitter onderstreepte deze waar dering. De heer F. B. den Boer merkte in zijn financieel verslag op, dat de voornaam ste inkomstenbrond van de vereniging, bestaande uit de provisie van de verkoop van spoorkaarten en reisbiljetten, het afgelopen jaar met f 1103.19 steeg vergelijking met het jaar daarvoor. Hij meldde verder, dat de vereniging een, zij het gering, batig saldo heeft. Tijdens de vergadering werd besloten ter finan ciering van de verbouwing van het kan toor aan de Lange Delft totale kosten f 13.822, een kredietovereenkomst ten bedrage van f 10.000 aan te gaan met de Algemene Bank Nederland. Morele steun Na de bestuursverkiezing zei de heer Imanse voor de toekomst te vertrouwen op de morele steun van bestuur en leden. Zyn streven is er op gericht de belang stelling van de leden wat meer te acti veren. De heer Imanse zei voorts, dat hy In vergelyking met zyn voorganger wat meer commercieel ls ingesteld. Immers, wijlen de heer Blaauw benaderde het V.V.V.wezen vooral van de idealistische kant. De tfjdens deze vergadering hem opgedragen taak van voorzitter, noemde de heer Inianse zeer belangryk, omdat hy nu in de voetsporen moet tre den van een onnavolgbaar voorganger. Ten slotte bedankte de heer Imanse de vice-voorzitter voor de wijze waarop hij tydelyk de belangen van de vereniging heeft behartigd. In het bestuur werden bij acclamatie herkozen de heren A. P. van de Kamer. E. Rivière, L M. van Houte, mr. F. W. M. van Oppen en S. A. Leverink. In de rondvraag werd het besluit van Provinciale Stoombootaïensten tot het weigeren van vreemde valuta aan de lo ketten bij de veerdiensten aan de orde gesteld. De heer J. P. de Regt, direc teur van de provinciale V.V.V., deelde desgevraagd mee, dat hierdoor een be tere doorstroming van het verkeer wordt beoogd. Niettemin achtte hij het nood zakelijk, dat er een betere oplossing ge vonden wordt. Naar hem bekend, li N.V. Grenswisselkantoren momenteel onderhandeling getreden met de P.S. D. De heer De Regt vond mede daarom een oplossing van dit probleem noodza kelijk, omdat het wel eens zou kunnen gebeuren, dat bepaalde lieden tegen een te hoge koers „wisselkantoortje" gaan spelen bij de boot met alle narigheid daaraan verbonden. De heer M. P. de Bruin, adjunct-biblio thecaris van de provinciale bibliotheek, hield na de afwerking van de huishou delijke agendapunten een lezing met lichtbeelden over het Zeeuwse land schap, w aarbij het acent viel op Walche ren. Dat deed hij aan de hand van serie dia's waarin onder meer met kaar ten, tekeningen en creaties van schilders een boeiend beeld werd gegeven an het reranderde landschap tussen 1550 en den. De heer De Kok bedankte de heer De Bruin en mevrouw C. MeijerKanne- gieter voor de verzorging van dit Inte ressant uurtje. marktberichten VEILING TEUN EU ZEN. Sla 1 1240—15. 2 69.20. Radijs 1 25—2*. 2 17. Bintjes 1 9.50—11.50. Rode kool 18—23. Sav. kool 24—30. Witte kool 21. Brcekpcen 5 —10. Prei I 31—38. 2 12—31. Spinazie «—75. Uien 2 8—30. WlUof A 49—51. A 2 20—45, B 43—53. B 2 2838. af-*, 6—22. Golden Delicious 1 80 78-81. 75 83-85. 70 73 —79.50, 65 67—48.50. 2 80 65—76, 75 «S—75. 70 es—71. 65 55—65, 60 21—22 3 grot 57—59. 3 fijn 1213, kroet 29. Winston 1 75 7576. 70 74—74.50, 65 68—69. 60 46—49. 55 29—30. 2 70 54—55. 65 51—52. 60 17—48. 55 37—20. 2 D 16. 3 grof 36—37. 3 lijn 15—15.50 Jonathan 2 70 40—48. 85 34—35. 3 grol 14. 3 fijn 12. VEILING BERGEN OP ZOOM. 7 april. Rode kooi 3—11. Witte kool 12—20. Sav. kool 13—33. Was peen 9—22. Breekpeen Uien 6—28. Radijs 9—27. Prei 12—23. WlUol 29—74. Kroten 7. Andijvie 51—63. Spi nazie 51—81. Sla 6—19. Rabarber 32—82. Raap stelen 513. Jonathan 1357. VEILING GOES. 7 april. Sla export 22-24 kg per 100 st 17,10. - ■22 kg 15,50. 18-20 kg 14.60. 16-18 kg 1280. Sla 1 16—20. 2 10. C 1 8—12. Knolselderij met groen 7—3. Radijs 1 17—23. 2 16—20. Aard- apelen 1416. Waspeen B 2 1114. Witte kool B 1 8. Uien afw. 22. geschoond 14—19. Wit lof A 44—51. A 2 15—45. B 1 35. B 2 16— 36. afw. 9—33. Andijvie 1 57—80. 2 60. afw. 29. Spinazie 1 70—91. 2 60. afw. 51—54. Prei 23—25, A 2 12—21. Lamsoren 1 150—17fc 2 146. Rabarber 1 51—73. VEILING KAPELLE-BIEZEL1NGE. 7 april. Exportveiling sla 1 24-26 17,50, 1 18- 20 14,60. VEILING MIDDELBURG. 7 april Sla export 20 kg en op 15.90—17,10, 16—20 kg 12.3014.60. Aanvoer 24.0» stuks. Jonathan 75-80 51—53. 70-75 51—53. 3 grof 39— 42. 3 fijn 33—38. Golden Delicious 3 grof T8 —77. Tomaten A 252—265. C 248—281. Sla 14 kg en op 7—16. 11-14 kg 4—10. An dijvie 52—78. Glas Bpinazie 70—101. Natuur spinazie 311», Rabarber 1542 Radijs 16— 24. Witlof 41—56. Rode kool 6—13. Sav. kool 12—36. Prei 16—42. Groene komkommers 50- 00 51—55. 40-50 40-47. 30-40 37—47. VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1132 kg, 214247, handelsg ara alen. 336 kg. 254—254, schar 66 kg. bot 4» kg. tong 15 kg. paling 45 kg. rog 2 kg, ongesorteerd 35 kg. Heden overleed, nog onverwachts, voorzien van het H. Oliesel, on ze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder MARIA CORNELIA JANSEN wed. van Johannes van der Hout op de leeftijd van 79 Vlissingen, 7 april 1965. Jacob Marislaan 4. De plechtige uitvaart dienst zal plaatshebben op zaterdag 10 april a.s. te 10.30 uur in de parochiekerk van Vlis singen, gevolgd door de begrafenis. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het St.-Josephzie- kenhuis. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve broeder, behuwdbroe- der en oom HENDRIK JOHANNES DANCKAERTS, in de ouderdom van bijna 83 jaar. Namens de familie, K. F. H. Joosse, Molenstraat 67, Vlissingen. Vlissingen, 7 april '65. Bejaardentehuis, Kou- dekerkseweg 75. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 10 april a,s. om 9.30 uur vanaf Koudekerkseweg 75. Heden ging onver wacht van ons heen, onze lieve, zorgzame moeder, behuwd-, groot-, en overgroot moeder CATHARENA FREDERIKA BALJÉ, weduwe van Willem Hartin g, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Vlissingen: J. HartingPeters M. M_ de Jonge Harting W. Harting J. C. HartingBijl Klein- en achterkleinkinderen. Vlissingen. 7 april '65, Winkelmanstraat 17. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 10 april a.s. om 10.30 uur vanaf Win kelmanstraat 17. De overledene ligt op gebaard in het Sint- Josephziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 23