Geldboetes voor het ongeoorloofd bouwen van schuurtje en broeikas A. Imanse voorzitter V.V.V.-Middelburg MAYFAIR KOSTUUMS AGENDA DE BEVELANDEN SINT-LAURENS WACHT OP 4 EN 5 MEI LIJVIG PROGRAMMA NOORD-ZEELAND Logiesdienst liet stijging zien van hotelreserveringen DONDERDAG 8 APRIL 1965 WISSEL BEVELANDEN W iSSEL SCiOU WEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INWONER MELISKERKE NIET ERG WELWILLEND KANTONRECHTER: „GROTE LES VOOR KLEIN BEDRAG" Hé, bent U daar ook weer? Ik heb U, dacht ik, twintig jaar geleden ook hier gezien, is het niet?" Met deze woorden begroette kantonrechter mr. J. Moolen- burgh woensdagmorgen J. W. uit Me- Iiskerke. „Nou, het is maar vjjf jaar geleden hoor", antwoordde de man. W. moest zich voor de kantonrechter ver antwoorden voor het bouwen van een broeikas zonder toestemming van b. en w. van Meliskerke. Hij had er niet bij stilgestaan, dat dat. moest gebeuren, zo liet hy de kantonrechter weten. Met zijn na de bouw van de broeikas ingediend verzoek tot verkrijging van een vergunning ging b. en w. niet ak koord. W. moest eerst een gedeelte van de kas afbreken. Maar dat leverde vol gens de man teveel moeilijkheden op, zodat hij daar niet aan wilde. Op 1 maart moest het gedeelte afgebroken zijn, maar woensdag op 7 april, de dag van de behandeling van zijn zaak was daar nog niets van gekomen- „U zult zich toch als ieder moeten voegen naar de wettelijke bepalingen", hield de kan tonrechter hem voor! Mr. Moolenburgh had uit de houding van W. duidelijk be grepen, dat de wil om mee te werken niet aanwezig was. Daarom zag hij geen enkele aanleiding om de door mr. N. van Raalte, officier van justitie, ge vorderde boete van f 75, subs. 15 dagen, nog te reduceren. Er werd conform ge vonnist. G. N. uit 's-Heerenhoek bouwde een schuurtje achter zijn woning zonder toe stemming van b. eh w. ..Ik timmer en knutsel nogal graag en ik had planken over. Het wss gewoon een hobby", zo verontschuldigde de man zich. Kantonrechter: „Ik heb zoveel hobby's, die ik niet kan uitvoeren omda.t Ik het niet mag". Bij het vaststellen van de boete werd ln aanmerking genomen dat de later aan gevraagde vergunning was verleend. De officier vorderde een geldboete van f subs. 6 dagen. De kantonrechter maakte er f 20 van. ,.En laat het voor dit kleine bedrag een grote les zyn, dat TT eerst vergunning vraagt alvorens te gaan bou wen", zo waarschuwde mr. Moolenburgh N. toen deze. de deur uitstapte. Tijden veranderd „De tijden zijn wel veranderd, dat scho lieren een auto in eigendom hebben. Vroeger werd er alleen nog eens een ge huurd". Deze opmerking maakte de kan tonrechter bij de behandeling van de zaak. van de 19-jarige scholier P. van S. uit Oude Tonge. Deze raakte op 24 de cember bij het viaduct op rijksweg 58 onder Kloetinge met zijn auto van de weg af, waarna de wagen via het rij wielpad in een sloot belandde. „Het kwam natuurlijk door de gladheid" sprak de kantonrechter. „Jazeker", antwoord de Van S. verrast. „Dat maakt echter nog niet uit, dat U vrijuit gaat", voegde mr. Moolenburgh aan zijn opmerking toe. „U bent in het hartje van de win ter met een auto op stap gegaan dus dan had U met die mogelijkheid reke ning moeten houden. Mr. van Raalte vond het onverantwoordelijk dat de jeug dige automobilist met een snelheid van tachtig km over het viaduct was gere den. Dezer dagen had hij nog een ge sprek gehad met een deskundige, waar bij de gedachten uitgingen om ter plaat se een maximum snelheid van zeventig km vast te stellen, „Het is levensge vaarlijk om daar harder te rijden". Omdat de rare capriolen nog zonder verwondingen waren afgelopèn, wilde de officier dit keer niet hoger gaan, dan het vorderen van een geldboete van f 50, subs. 10 dagen. Dat vond de scholier nogal veel. Hij had de schade van zijn eigen zakgeld moeten beta len. Voor zijn auto kreeg hij nog f 300 terug. De kantonrechter vonniste ech ter conform. De aanrijding die J. V. uit Middelburg op 16 januari op splitsing Sportlaan Jasmijnstraat in zijn woonplaats met een andere auto veroorzaakte, was niet zo zeer te wijten aan het feit, dat hij geen voorrang verleende. Hij minderde sterk vaart, waardoor de rem op een gegeven moment weigerde. Een botsing kon toen coupe en dessin 1965 HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ MIDDELBURG Middelburg Electro: The beach party. 19,30 u., a-I. Eendracht: Voorlichtingsavond vakopleiding baggerbedrijf, 20 uur. Ned. Koffiehuis: Algemene ledenvergadering Handelsbelang, 19 30 uur, Gouden Poorte: Jaarvergadering A.B.V.A.. 20 uur. Van Benlhem en Jutting: Expositie schilde rijen en tekeningen Piet Bulthuis. 9— 12.30 en 13.30—111 uur. Vlissingen Alhambra: Een avond aan het strand, 8 uur. Britannia: Uitvoering h.t.s., 8 uur. Concertgebouw: Feestavond C.M. B„ 8 uur. Goes Prins van Oranje: Toneelgroep „The ater" met „Eva Bonheur" voor Algemene Kunstkring, 20 uur. Chr, Lyceum (aulai: Leerlingenuitvoering afd. Zeeuwse Mu ziekschool. 19.30 uur. Zierikzee 's Gravensteen: Expositie „Open Eiland", 10-12 en 14-16 uur. Burger Wees huis: Expositie Zeeuwse Beeldende Itun- irs, 14-17 uur. Bodega „De Speel- Tentoonstelling grafisch werk. iland Verenigingsgebouw: Sta- lenkring C.H.U. met mr, H, IC. J. Beer- nink, 19.30 uur. niet meer uitblijven. De kantonrechter legde V- een geldboete op van f 27,50. De officier had een geldboete van f 40 subs. 8 dagen gevorderd. De bromfietser J. A. M. L. uit Vlissln- gen die te hard zou hebben gereden in de Paul Krugerstraat trok de opmer kingsgave van een politieman bi twyfel- Naar zijn overtuiging had hy niet met een snelheid van veertig, maar van 34 tot 35 km gereden. „Dat is spykers op laag water zoeken", merkte de kan tonrechter op. Hij wees L. op het feit, dat deze tegen over de politie had verklaard, dat zijn eigen snelheidsmeter niet helemaal zui ver werkte. De snelheidsmeter van de politie was daarentegen een tiental da gen tevoren getest. Conform de eis werd L. veroordeeld tot het betalen van een geldboete van f 25. subs. 5 dagen. „Het is jammer van je goeie geld. Je had het beter kunnen besteden", zo stelde mr. Moolenburgh vast. De Vlissinger Van O. die zich aan dezelfde overtreding schul- dag maakte, kreeg de uitslag van de zaak van zijn vriend al op de drempel in het oor gefluisterd. Hij wist dus al wat hem boven het hoofd hing. Omdat er in deze zaak verder geen nieuwe ge zichtspunten naar voren kwamen, kreeg Van O. eenzelfde geldboete opgelegd. „Spiegelglad" Mevrouw \V. K.-B. uit Vlissingen raakte op 1 februari in de President Roo8eveltIaan met haar wagen ln een slip. Daardoor kon het gebéuren, dat de auto een halve slag om maakte om even later tot stilstand te komen tegen een stilstaande personenwagen. „Het was spiegelglad", voerde de au tomobiliste aan. Deze opmerking had mr. Moolenburgh al meer keren ge hoord. Ook «lit keer had hy er het zelfde antwoord voor klaar. ,,U aanvaardt risico's als U met glad heid gaat ryden". „Maar liet was niet overal glad", betoogde mevrouw K. Dat de automobiliste met een snelheid van veertig km had gereden, vond mr. Van Raalte onder de gegeven omstandig heden bepaald te hard. Hij vroeg een geldboete van f 30 subs. 6 dagen. Te vens vroeg hij toewijzing van de door A. de W„ eigenaar van de aangereden wagen ingediende civiele vordering van f 50. Mr. Moolenburgh maakte van de geldboete f 20. Met de toewijzing van de civiele vordering ging hij akkoord. J. S. uit Middelburg "moest voor de kan tonrechter verschijnen, omdat hij de snelheid van zijn auto niet zodanig had geregeld, dat hij tijdig kon stoppen voor een voor hem rijdende auto. Hij werd vrijgesproken. Uit de behandeling van de zaak bleek, dat S. in een noodsituatie was gekomen. De Goesenaar C. O. kreeg een geldboete van f 25, subs. 5 dagen opgelegd, omdat hij bij het wegebden met zijn auto in de Kerkstraat te Wol- phaartsdijk een aanrijding zou hebben veroorzaakt met een uit de tegenoverge stelde richting komende bromfietser. De officier vorderde een geldboete van f 35, subs. 7 dagen. Een door de bromfietser ingestelde civiele vordering van f 45 werd toegewezen. GEEN ONTWIKKELINGSDAG VOOR KLEINFRUITTELERS Er zal dit jaar voor de Zeeuwse klein- fruittelers geen ontwikkelingsdag wor den gehouden. De oorzaak hiervan is. dat er bij de veiling te Kapelle, waar deze altijd wordt gehouden, door uitbrei dingswerkzaamheden en drukte in het fruit geen gebouwen beschikbaar zijn. De laatste jaren had de ontwikkelings dag altijd plaats in februari. Vanwege de drukte met de fruitafzet had men al besloten de ontwikkelingsdag voor dit jaar te verzetten naar 23 april. Ook nu blijkt echter dat er voor het organiseren geen mogelijkheden zijn, zodat een jaar zal worden overgeslagen. GOES „Vragen staat vrij" bij Grafische Bond De Goese afdeling van de Algemene Ne derlandse Grafische Bond hield dinsdag avond in de „Prins van Oranje" te Goes een bijeenkomst voor de leden, waarbij voor de pauze een groot aantal bonds- zaken werden besproken. Dit onderdeel van het programma had dan ook als titel „Vragen staat vrij". De bondsbe- stuurder van do Grafische Bond, de heer J. A. Reinds, beantwoordde vragen c de vakopleiding, machtsconcentraties in de grafische industrie en het actuele probleem van de reclame In de radio- lelevlsie. De heer Reinds ging dieper in op de zo genaamde opleiding „Nieuwe stijl" voor Ie aanstaande grafici. Deze opleiding sluit direct aan op de lagere school, zo dat de leerlingen na het verlaten van de lagere scholen aan verschillende l.t.s.-en een driejarige opleiding kunnen volgen. Na deze basisopleiding volgt een drie jarige cursus onder leerovereenkomst. De spreker wees verder op de schade lijke gevolgen die reclame ln de radio en televisie zullen hebben voor de grafische industrie, speciaal waar het de dagblad bedrijven betreft. Na de pauze presenteerde mej. Li Oost veen een aantrekkelijk en interessant programma, getiteld „De weelde der Vlaamse steden". Op deskundige wijze gaf mej. Oostveen ln woord en beeld, het tamelijk grote aantal aanwezigen, een inzicht in de kunstsohatten van de Vlaamse steden. De spreekster belichtte vele belangrijke aspecten van de kathedralen, belforten, stadhuizen ep andere bijzonderheden van Vlaams-België. TWEE NIEUWE AUTO'S BIJ BOTSING IN GOES BESCHADIGD Bij een verkeersongeluk op de hoek van de Beatrixlaan en de Violenstraat in Goes zijn woensdag twee nieuwe perso nenauto's ernstig beschadigd. Er ont stond op deze kruising een botsing toen een door B. uit Goes bestuurde wagen uit de Violenstraat de Beatrixlaan wilde inrijden. Op de kruising werd de auto aangereden door een van links komende personenauto, bestuurd door C. de K. uit 's-Heer-Arendskerke. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. BORSSELE Boerenleenbank Borssele heeft uitbreidingsplannen Zaterdag jl. hield de coöp. boerenleen bank „Borssele" haar jaarlijkse alge mene vergadering onder voorzitterschap van de heer P. Dekker. De voorzitter sprak er in zijn openingswoord zijn ge noegen over uit, dat met het mooie weer nog zovelen naar de vergadering we gekomen. In het jaarverslag van het bestuur werd gewag gemaakt van de moeilijkheden rond de kredietverstrekkingen. Ook werd medegedeeld dat in 1964 de gehele ad-i ministratie gemechaniseerd is en dat dientengevolge het kantoor te klein is' geworden. Een plan tot uitbreiding is opgemaakt en de bouwvergunning is hiervoor aangevraagd. De hoop bestaat, dat deze uitbreiding nog in 1965 verwe zenlijkt kan worden. De kassier behandelde de rekening en balans over 1964. De rekening sluit met een eindcijfer van ƒ9.145.699,65 en de balans met een totaal van 3.065.057,85. De boekwinst over 1964 bedroeg 4247.26. Besloten werd om de winst bij het reservefonds te boeken. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. I. van Overbeeke herkozen als be stuurslid en in de raad van toezicht werd herkozen de heer D. Geschiere. Als plaatsvervangend bestuurslid werd ge kozen de heer M. Quist Lnplaats van de heer G. van Liere, die wegens het berei ken van de leeftijdsgrens niet meer her kiesbaar was. In deze vergadering kwam ook een sta tutenwijziging aan de orde, de vergade ring ging ermee akkoord dat de naam voortaan zal luiden coöperatieve Raif- feisenbank „Borssele". In de rondvraag kwamen nog diverse punten ter sprake waarover enige tijd werd gediscussieerd. Tot slot dankte de voorzitter de aanwe zigen voor hun opkomst. KRABBENDIJKE N.C.V.B.-Oostdijk op bezoek ln huize „Nieuwlande" Het koortje der N.C.V.B., afdeling Oost- dijk" heeft dezer dagen in „Huize Nieuwlande" te Krabbendijke een zang avond gehouden. Er werd niet alleen door het koor gezongen, maar er was ook samenzang, meditatie en declamatie. Al met al was het een mooie avond, niet alleen voor de bejaarden, maar ook voor de leden der N.C.V.B. Hel: geheel stond onder leiding der presidente mevrouw G. Minnaard-Gaanderse. WALCHEREN Instuiven bisdom Breda bijeen in Steenbergen Zondag 25 april wordt in Steenbergen een besturendag gehouden voor alle r.-k. instuiven in Zeeland en West-Brabant. Jean Kierkels, algemeen secretaris van het servicebureau Katholieke Instuif Nederland, en drs. H. J. A. Zaat, mede werker van het provinciaal opbouwor- gaan in Noord-Brabant, zullen spreek beurten vervullen. Voorts Is er cabaret en besloten wordt met een dansavond. De voornaamste bedoeling van de dag, die voor het eerst in het bisdom Breda wordt gehouden, is de ontmoeting van jongeren. Maar men wil zich ook gaaji verdiepen in praktische en algemene in- stuifzaken. Er zijn 176 parochies, maar bij de instuif Steenbergen zijn slechts 50 Instuiven bekend. Die hebben dan ook een uitnodiging gekregen. De moeilijk heid is de onbekende instuiven te berei ken, want er bestaat voor deze vorm van jongerenwerk geen overkoepelend orgaan. Dit zal ongetwijfeld een belang- Raad vergaderde „Tegen varkens is niets te doen" loting als pachter aangewezen. De I School met de Bijbel kan rekenen op een bijdrage voor de aankoop van nieu we school meubelen, noodzakelijk door toeneming van he-, aantal leerlingen. De heeft een vrij uitgebreid ^De'^iofsiem" ten slotte op 125 gebracht. MIDDELBURG f^cla arrrTfi f 5»\7Y~m rl I rijk deef uitmaken van de gespreks- VJColddgUc lCCöldVU11U at0f_ (jje pp deze dag wordt behandeld. - -- - De dag wordt gehouden in de aula van de technische school en begint om één uur 's middags. Om 5 uur is er gelegen heid een mis bij te wonen. Een cabaret groep zal de middag opluisteren. De dansavond wordt in hotel „Concordia" gehouden, waar de Stone Town Jazz band" voor de muziek zal zorgen. s-H.-HENDRIKSKINDEREN Toneelvereniging „Heer Hendrik" De toneelvereniging „Heer Hendrik" te 's-Heer-Hendrikskinderen komt aan staande zaterdagavond in het vereni gingsgebouw aldaar op de planken met het blijspel in drie bedrijven „De Voet balpool" van Arnold Ridley. De regie is in handen van Koos Koopman, de raam- regie is van Zeelands toneeladviseur Toine van Bergen. De opvoering zal om het Zeeuws Landjuweel worden ge bracht. bedrijfsvolleybal Eind vorige week heeft de Middelburgse Bedrijfsvolleybal weer de jaarlijkse feest avond gehouden. Na de opening door de heer De Koning, waarin de hoop werd uitgesproken, dat het volgend seizoen misschien in de sporthal zou kunnen worden gevolleyd, werden de prijzen op vlotte wijze door de heer De Vries aan de winnende teams uitgereikt. Tot laat in de avond was er gelegenheid een dansje te maken op de klanken van de P.Z.E.M.-band, die evenals voorgaan de jaren medewerking verleende. Tussen de bedrijven door werd „bingo" gespeeld onder leiding van de heer en mevrouw Osinga en de heer Van Leeuwen. Benoemingen Raad Territoriale Decentralisatie Met ingang van 1 april jl. is voor de tijd van vier jaren tot lid van de Raad voor de Territoriale Decentralisatie be noemd mr. J. Drijber, burgemeester van Middelburg. Maandoverzicht Nutsspaarbank Uit het maandoverzicht van de Nuts spaarbank Tholen te Tholen blijkt dat over de maand maart een totaal aantal posten aan inleg zijn geboekt van 605 met een bedrag van ƒ187.821,36 en aan terugbetalingen een aantal posten van 236 met een bedrag van 160.344,10. Er kwamen gedurende de maand maart weer twee nieuwe spaarders bij. ZIERIKZEE Gymnastiekzaal aan Raamstraat N1EUWERKERK Uitvoering van de mandolineclub Naar het gemeentebestuur van Zierik- zee verwacht zal tegen het eind van dit jaar aan de Raamstraat een begin kun nen worden gemaakt met de bouw van een nieuw gymnastieklokaal. Het gaat hier om een lokaal uit een project voor seriebouw van twaalf gymnastiekzalen in geheel Zeeland. Reeds in de zomer van 1964 heeft de raad van Zierilczee voor deze bouw een krediet van ƒ224.000 uitgetrokken. De directie over deze standaardprojecten wordt gevoerd door de Kon. Nederland- sche Heidemaatschappij. Voor de bouw was reeds een aannemer aangetrokken voordat Zierikzee had besloten een der gelijk lokaal in de gemeente te doen verrijzen. Afgelopen dinsdagavond moest in de raad nog een formaliteit worden vervuld: een besluit tot onderhandse aanbesteding. Het ging vlot onder de hamer van de voorzitter, burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester door. Tarieven voor plezierjachten In de haven van Zierikzee worden op het ogenblik de nodige voorzieningen getrof fen voor een betere accommodatie ten behoeve van plezierjachten. De bestaan de steiger aan 't Luitje wordt, aanzien- lyk verbeterd en uitgebreid. Bovendien zal een nieuwe steiger worden gebouwd. Met het oog op een en ander moest de havengeld verordening op het punt van de liggeldtarieven worden herzien. Dat is dinsdagavond in de raad gebeurd. Voor afmeren aan de gemeentelijke pon ton en jachtensteiger zullen voortaan de volgende prijzen worden berekend: dagtarief voor pleziervaartuigen 0.15 per m2; tarief voor vaste ligplaats ge durende liet seizoen 1 april tot 31 okto ber 4,50 per m2; voor een vaste lig plaats na het seizoen de helft v~~ u~l laatste tarief. SEROOSKERKE (S.) Simavi-collecte De Simavi-collecte heeft te Serooskerke (Sch.) opgebracht ƒ71. Een 12-tal leerlingen van de openbare lagere school te Serooskerke (Sch.) heeft in het perceel Schelphoek van staatsbosbeheer nestkastjes opgehangen welke woongelegenheid aan de vogels bieden. Onder deskundige leiding van de heer P. Zorge, werkzaam bij het staats bosbeheer. werden de kastjes in de bo men bevestigd, Ieder kastje heeft een nummer, zodat de kinderen later kunnen zien of hun kastje door de vogels als broedplaats is uitgekozen. S TAVENISSE Opbrengst collecte De collecte, die in Stavenisse ten bate van het Nationaal Rheumafonds gehou den werd, heeft opgebracht de som van 78,15. DRIEWEGEN 0R1ËNTATIERIT „DE ZINGENDE BOUGIE" Zaterdag 10 april a.s. organiseert „De Zingende Bougie" te Driewegen een P.C.C.-rit (oriëntatierit) voor auto's en motoren. Ingeschreven kan worden in hotel „De Zwaan" te Kapelle, vanaf 18.30 uur. Start om 19 uur in Kapelle, finish in Driewegen. Burgerlijke Stand WOLPIIAARTSDIJK Geboren: Martina E. d. v. T. Klippel-v. Wee- Ie. Gijsbregta W. d. v D. v. Strien-Eckhardt:, Marjan d v. J. Roodenburg-Gliszczijnski. Cornelia A. d. v. R. Moerman-v. d. Visser, Cornells M. z. v- M. Kopmels-Huige. Ondertrouwd: A, Bogert 23 j. en A. Klooster man 20 j J. de Waard 27 j. en N. Hage 20 M. Kloosterman 22 J. en C. Priester 21 j, Getrouwd: J. Houtekamer 36 j- en C. Wolse 20 j. Eind afgelopen week gaf de mandoline club „Hier is 't Weer" in „Ons Dorps huis" te Nieuwerkerk een uitvoering, Voorzitter W. Wandel memoreerde in zijn welkomstwoord dat vorig jaar geen uitvoering is gegeven. Thans heeft men weer een betere bezetting. Tijdens de voorbereidingen zijn er moeilijkheden geweest. Allereerst doordat een bekend en goed medewerker aan het toneelwerk, de heer Clarisse begin van dit jaar zijn medewerking moest staken. Men was toen gedwongen een ander stuk te kie zen. Op de laatste dag voor de uitvoering kwam nog een zware tegenslag doordat een der hoofdrolspeelsters wegens droe vige omstandigheden niet kon optreden. Mevrouw Lievense-Wandel werd bereid gevonden voor de speelster in te vallen. Ondanks dit werd het toneelstuk „De ooievaar vergist zich", een klucht in drie bedrijven, keurig opgevoerd. Mevrouw Lievense-Wandel kreeg een extra ap plaus. De club presenteerde, onder leiding van de directeur, de heer W. Wandel, acht muzieknummers. Tijdens de pauze was er een verloting. THOLEN Ledenvergadering chr. nat. school De schoolvereniging van de christelijke nat. school te Tholen hield vrijdagavond haar jaarlijkse ledenvergadering in het schoolgebouw. Nadat de voorzitter, de heer P. J. Drooger, op de gebruikelijke wijze had geopend kregen vervolgens de secretaris en de penningmeester gele genheid hun verslagen te laten hóren. Bij de bestuurverkiezing werd de heer Drooger herkozen. In de plaats van de heren H. Jansen en A. J. van den Berge werden gekozen de heren A. Vijfvinkel en J. A. van den Berge. De voorzitter dankte in het bijzonder de heer Jansen voor het vele werk dat hij als secretaris voor de school heeft verricht. De heer Jansen dankte voor de gesproken woor den en zei: „U mag te allen tijde een be roep op mijn ervaring doen, ik heb dit werk altijd met liefde gedaan", De vrij matig bezochte avond werd door de geref. pred. ds. J. C. van Egmond ge sloten. Waarschuwingsdienst tuinbouw adviseert bladluisbestrij ding De waarschuwingsdienst voor de tuin bouw heeft de fruittelers er op gewezen, dat op appel- en perebomen de bladluizen reeds enige tijd actief zijn. De dienst adviseert de telers deze te bestrijden, waarbij zij er op wijst, dat door het be treffende middel in bloedluisconcentratie toe te passen, tegelijk de bloedluis bestre den wordt. Ook worden met de bestrij ding van bloed- en bladluizen gelijktijdig de nu te voorschijn komende rupsjes van de vruchtbladrollers gedood. Verder wor den de fruittelers herinnerd aan de be handeling van het stambasisrot bfl het appelras Coxs Orange Pippin. De klemfruittelers worden er aan her innerd, dat de ontwikkeling van de zwarte bessen binnenkort zover is geko men dat de rondknopmïjten zich gaan verplaatsen. Hiertegen dient met tussen pozen van een week enige malen gespo ten te worden. Verder wijst het bericht er op. dat het gewenst is om voor de bloei bladval en botrytïs te bestrijden. Ten slotte wordt geadviseerd om vroeg tijdig de kleinfruitgewassen te contro leren op het voorkomen van luizen ten einde zonodig maatregelen te kunnen nemen. DISTRICTSWEDSTRIJDEN RODE KRUIS ZATERDAG IN SOUBURG De afdeling Souburg van het Nederland se Rode Kruis organiseert zaterdag a.s. te Souburg de districtswedstrijden voor Zeeland. Vijf damesploegen zullen tegen elkaar strijden in het Rode-Kruis- gebouw. Dat zijn de ploegen van Borsse le. Middelburg, Souburg, Vlissingen en Walcheren-Noord-West. In de grote zaal van gebouw Rehoboth zijn de wedstrijden voor de herenploegen. waaraan deelne men drie teams uit Arnemuiden. drie uit Souburg, één uit Kapelle en één ploeg uit Vlissingen. De dames werken met één ploeg tegelijk en de heren met twee. De wedstrijden beginnen om half twee. De twee best geklasseerde dames- en he renploegen zullen op 1 mei deelnemen aan de gewestelijke wedstrijden in Goes. Ook a.s. zaterdag zijn er wedstrijden in Kruiningen. De twee daar best geplaat ste ploegen zullen eveneens deelnemen aan de wedstrijden in Goes. Burgerlijke stand sint-ann aland Geboren: Jan L. z. v. M. Keur-Kwaak, Leen- dert P. z. v. L. Klapwijk-Slurm, Cornells v. L. Smits-Moerland, Geertje C. d v. P. Popering-Kalle, Peter A. C. z, v. C. Scher- penisse-Ridderhof. Willem z. v. C. Menlieere- Móerland. Getrouwd: A. Heijboer 31 j. en E Jeroen; 24 L. v. Oeveren 24 jen E. v. Poortvliet 18 j., D, Geuze 22 j. en G. Gaalteer 22 j. Overleden: A. den Engelsman 48 j. e,v. Scherpenisse, M. Bruijnzeel 76 j. e v. P- se. A. Quist. 83 j. e.v. A. Verdouw. STAA'ENISSE Geboren: Marian d. v. L. Potappel-Potappel, Arie J. z. v. J. den Braber-v. Zetten, Wille- mina J. d. v J. Moerland-Bazen. Ondertrouwd: D. Suurlant 25 j. en A. Moer land 21 j. Getrouwd: M. Elenbaas 28 j. en J. Wielaard 21 j. Overleden: M. Wesdorp 82 j. e.v I. de Vos. P Moerland 66 j. e.v. A. Wesdorp. L. Potapel 83 J. e.v. P. Koeman. SINT-PHILIPSLAND Geboren: Adrinan M. z. v. A. den Braber- Mol. Willem J. z- v. G. v. Herk-Beurkens, Robbert P. z, v. H. Schenlc-Mager. Overleden: E. Verwijs 33 j. wed. v. A, Hoog lander, M. Geense 56 j. e.v. W. Noorthoek. THOLEN Geboren: Plet.ernella W. d. v. W Quist-Je- roense, Marus M. z. v, M. Voshol-de Klerck, Annemieke G. C. d v. J. v Boeijen-Kats- burg, Maria d. v. P. Jansen-Schot. Erik P. A. z. v. A. v. d. Enden-Mertens. Cornelia M- d. v. J, Ossendorp-v. Nleuwburg, Maatje C. d. v. A. Jansen-de Heer Getrouwd: A. Schol 21 J. en L. Bolier 19 j. Overleden: D. Uijl 58 j. e.v. K. Jansen, M. Quaak 71 j. e.v. P, de Kraker, L Hage 91 J, wed. v. J. v. St.ee. J. v. d. Velde 57 J. e.v- M. Korsman. Sint-Laui programma voor de herdenking 4e mei en de viering van de 5e mei. I>c gemeenteraad van Sint-Laurens, gister middag bijeen, beeft de Oranjevereni ging een bedrag van maximaal vijfhon derd gulden in het vooruitzicht gesteld als een bijdrage in een eventueel tekort. De Oranjevereniging heeft de totale kosten op rulrn tweeduizend gulden ge raamd. In de gemeente is een bedrag van 1200 opgehaald en de Oranjevereniging heeft nog een bedrag van 700 in kas. waar van zij, zo bepaalde de raad bij het toe kennen van aeze subsidie, een bedrag van 500 voor het feest moet gebrui ken. Op het programma staan een her denkingsdienst op 4 mei en op 5 mei on der meer kinder- en volksspelen, opvoe ring van een toneelspel in de openlucht en een vuurwerk. De schoolkinderen worden getrakteerd en krijgen een aan denken. Met de stem van de heer P. i-.rd van 1 Eij de rondvraag deelde burgemees ter W. Baas mee dat het ln de be doeling ligt in het uitbreidingsplan een gedeelte te reserveren voor ra- tiobouw, waarbij minimaal twintig woningen tegelijk gebouwd worden. De heer K. A. Hamelink (g,b.) had hierover een vraag gesteld. „Als men hiermee op Walcheren begint, kan Sint- Laurens niervan dan ook profiteren?" informeerde hij en burgemeester s kon hem geruststellen: op 22 april vergadert de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht met de aanne mers en op 23 april volgt een bespreking met de colleges van b. en w. van het (schier) eiland. Ratiobouw Varkens Het was tijdens de rondvraag de heer H. van Langevelde (c.h.) die informeerde naar klachten van de bewoners van de Nadorstweg in Mid delburg en de Nieuwenhovenseweg in de gemeente Sint-Laurens over een onlangs in dit gebied gevestigde varkensfokkerij. „e mest van het gre dat hier is ondergebracht, zou soms een bijzonder kwalijke lucht verspreiden. „Hoe groot moet de afstand zijn tussen een varkensstal en een woning?" zo vroeg het C.H.-raadslid. maar burge meester Baas kon hem geen enkele hoop geven: „Er is geen afstand voor bepaald. Men woont ertussen, in risch gebied." „Maar die stal is er gekomen, toen de woningen er al stonden" hernam de heer Van Langevelde, waarop de voor zitter onthulde: „Wy hebben deze zaak bekeken, maar er is niets aan te doen. We kunnen dit op geen enkele manier tegenhouden. Het is zuiver agrarisch ge bied. Het is niet prettig, maar er is werkelijk niets aan ten doen," Waarna ten slotte de heer Abrahamse het voor de varkenshouder opnam door een artikel te citeren uit een vakblad: „Het zijn schone varkens, die schoon worden opgevoed." De raad ging akkoord met de verpach ting van vier percelen grond aan de Van 't Hoffweg; de grondkamer had goed keuring gehecht aan een verpachting van één seizoen. Vier mensen zijn door Herdenking overlijden P. H. Blaauw De Middelburgse vereniging tot bevor dering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren heeft weer een voorzitter. Tijdens de woensdagavond in de „Nieu we Doelen" belegde algemene ledenver gadering werd dë heer A. Imanse in de ze functie benoemd, nadat de vergade ring hem bij acclamatie had gekozen tot lid van het bestuur. Daarmee werd de vacature ingenomen, die ontstond door het overlyden van voorzitter P. H. Blaauw. Het was vice-voorzitter G. A. de Kok, die bij de aanvang van de vergadering het verscheiden memoreerde van, naar hij opmerkte „een idealist, die in zyn V.V.V.-werk steeds wees op de schoon heid van Walcheren. De heer Blaauw was een voortreffelijk man voor de ge meenschap en de V.V.V. Wij missen in hem een figuur met een voortdurende energie en een inventieve geest", aldus de heer De Kok. Zijn korte herdenkings toespraak werd besloten met het in acht nemen van enkele ogenblikken stilte. In zijn jaarverslag wijdde secretaris S. A. van Leverink eveneens aandacht aan het heengaan van „een energieke figuur, die zich heeft beijverd het vreemdelin genverkeer in Middelburg te activeren". Met cijfermateriaal toonde de secreta ris vervolgens aan, dat er de laatste ja ren een sterke stijging valt waar te ne men in de hotelreserveringen via de lo giesdienst. Deze dienst helpt met name die be zoekers van Walcheren, die van een bepaald tijdstip zonder voorafgaande reservering op het eiland komen. Waren het er in 1962: 575. vorig jaar bereikte het aantal reserveringen de 2500 via de logiesdienst. Uit zijn be toog viel verder op te maken, dat de logiesdienst in een grote behoefte voorziet. De heer Van Leverink sprak in waarderende bewoording over het werk van de informatriees. De vice- GESLAAGDEN CHRISTELIJKE MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL Woensdagmiddag werden in Middelburg de einddiploma's uitgereikt van de chris telijke middelbare landbouwschool aan de volgende leerlingen: P. Aarnoutse, Gapinge; A. Abrahamse. Serooskerke: D. Gideonse, Veere; L. F. Goedhart. Sou burg; C. H. Houterman. Koudekerke; J. de Jager, Nieuwdorp; F. Janse, Oostka- pelle; P. A. Janse, Arnemuiden: P. C. Louws, Aagtekerke: J. J. Marcusse, Kamperland en J, A, Osté uit Ritthem. Geen der deelnemers aan het examen werd afgewezen. voorzitter onderstreepte deze waar dering. De heer F. B. den Boer merkte in zijn financieel verslag op, dat de voornaam ste inkomstenbron van de vereniging, bestaande uit de provisie van de verkoop van spoorkaarten en reisbiljetten, afgelopen jaar met f 1103,19 steeg vergelijking met het jaar daarvoor. Hij meldde verder, dat de vereniging een. zij het gering, batig saldo heeft. Tijdens de vergadering werd besloten ter finan ciering van de verbouwing van het kan toor aan de Lange Delft totale kosten f 13.822, een kredietovereenkomst ten bedrage van f 10-000 aan te gaan met de Algemene Bank Nederland. Morele steun Na de bestuursverkiezing zei de heer Imanse voor de toekomst te vertrouwen op de morele steun van bestuur en leden. Zyn streven is er op gericht de belang stelling van de leden wat meer te acti veren. De heer Imanse zei voorts, dat hij in vergelijking met zyn voorganger wat meer commercieel is ingesteld. Immers, wylen de heer Blaauw benaderde het V.V.V.wezen vooral van de idealistische kant. De tijdens deze vergadering aan hem opgedragen taak van voorzitter, noemde de heer Imanse zeer belangryk, omdat liy nu in de voetsporen moet tre den van een onnavolgbaar voorganger. Ten slotte bedankte de heer Imanse de vice-voorzitter voor de wijze waarop hij tijdelijk de belangen van de vereniging heeft behartigd. In het bestuur werden bij acclamatie herkozen de heren A. P. van de Kamer, L. E. Rivière, I. M. van Houte, mr. F. W. M. van Oppen en S. A. van Leverink. In de rondvraag werd het besluit van de Provinciale Stoombootdiensten tot het weigeren van vreemde valuta aan de lo ketten bij de veerdiensten aan de orde gesteld. De heer J. P. de Regt, direc teur van de provinciale V.V.V., deelde desgevraagd mee, dat hierdoor een tere doorstroming van het verkeer wordt beoogd. Niettemin achtte hij het nood zakelijk, dat er een betere oplossing ge vonden wordt. Naar hem bekend, is de N.V. Grenswisselkantoren momenteel in onderhandeling getreden met de P S D. De heer De Rëgt vond mede daarom een oplossing van dit probleem noodza kelijk. omdat het wel eens zou kunnen gebeuren, dat bepaalde lieden tegen te hoge koers „wisselkantoortje" gaan spelen bij de boot met alle narigheid daaraan verbonden. De heer M. P. de Bruin, adjunct-biblio thecaris van de provinciale bibliotheek, hield na de afwerking van de huishou delijke agendapunten een lezing met lichtbeelden over het Zeeuwse land schap waarbij het aceent viel op Walche ren. Dat deed hij aan de hand van een serio dia's waarin onder meer met kaar ten, tekeningen en creaties van schilders ?en boeiend beeld werd gegeven van het veranderde landschap tussen 1550 en den. De heer De Kok bedankte de heer De Bruin en mevrouw C. MejjerKanne- gieter voor de verzorging van dit inte ressant uurtje. MARKTBERICHTEN VEILING ZUIDHOLLANDSE KIL. 6 april. Aardappelen 14—17, Andijvie I 33— K Andijvie II 27-39. Stoofsla «1—55. Sla bui 14- 20. Ha 9J14. Ic 6—10, Spin ar. Ie 1 55—79. II 32—63. Rode kool 9 -18. Komkommer* 70-80 O—77. <50-70 61—04. 50-f O 55—56. 40-50 17—49. Prei 28—42. Selderij 3—8. Peterselie 14—17. Radijs (rood) 17—29. Radijs (wltpunt) 18—30 Rabarber «1—81, Uien 20-35. Witlof la 70—86 11a 30—72. Hb 35—49. Aardbeien extra 200— 250. I 160190. Golden Delicious las 8085. Ia 77—63. Jb 66—71. Ic 52—411, Ha 76—79. Hb 60—65. He 3953. Jonathan Ia 65. lb 55. Ic 35. ITa 48- 57. Hb 34—42. IIc 22—27. Winston Ia* 78—02. Ia 73—76. Ib 42—53, lc 15—20. Ha 52— II b 3 I. He 1 VEILING TERNEUZBN. 1 12.40—15. 2 6-9.20. RadiJ» 1 25—26. 2 17 Bintjes 1 9,50— 15.50. Rode kool 13-2:i Sav. kool 24—30. Witte kool 21. BfMkpecn 5 10. Prei 1 34—36. 2 1 2—31. Spinazie 68—75 Uien 2 8—30. Witlof A 49—51. A 2 20—45. B 13—53. B 2 18-59. afw 6—22. Golden Delsclous 1 80 7881. 75 8385. 70 —79.50. 65 67—68,50. 2 80 GS—76. 75 65 —75 70 65—71. 85 55—65. 60 21—22 3 grof 57—59 3 fijn 12—13, fcroet 29. Winston 1 75 75- 7- - 74—74.50. 65 68—09. 60 4649. 55 29—30. J 70 54—55. 65 51—52. 60 47—48. 55 17—20. 2 D 16. 3 grof 3637. 3 fiin 15-15.50. Jonathan 2 70 40—48. 65 34—35. 3. grof 14. 3 fijn 12. veiling bergen op zoom. 7 april. Rode kool 3—11. Witte kool '.2—20. - ,t i333. Was peen 9—22, Brcckpecn 34. Uien 6—28- Radijs 9—27. Prei 12—23. Witlof 29—74. Kroten 7 Andijvie 51—63. Spi nazie 51—31. Sla 6—19- Rabarber 32—82. Hasp elen 5—13. Jonathan 13—57. VEILING GOES, april. Sla export 22-24 kg per ICO st 17.10. i-22 kg 15.50. 18-20 kg 14.60, 16-18 kg 12.80. la 1 16—20. 2 10. C 1 8—12. Knolselderij met groen 7—8. Radijs 1 17—23. 2 16—20. Aard- apelen 14—ic. Waspeen B 2 11—14. Wille kool b 1 8. Uien afw. 22, geschoond ',4'.9. Wit lof A 1 44—51. A 2 15—45. B 1 35. B 2 16— 36. afw. 9—33. Andijvie 1 57—80. 2 60. afw 29. Spinazie 1 70—91. 2 60. afw. 51—54. Prei A 1 23—25, A 2 32—21 Lamsoren 1 150—170. 2 346. Rabarber 1 5173. VEILING KAPELLE-IJIEZELINGF.. 7 april. Exportvelling sla 1 24-20 17,50, 1 18- 20 14.60. veiling middelburg. 7 april Sla export 20 kg en op 15.90—17.10. 16—20 kg 12,80—14.60. Aanvoer 24.000 stuks. Jonathan 75-80 51—53. 70-75 51—53. 3 grof 39— 42, 3 fijn 33—36- Golden Delicious 3 grof 76 —77. Tomaten A 252—205. C 248—261. Sla 14 kg en op 7—16. 11-14 kg 6—10. An dijvie 52—78. Glas spinazie 70—101. Natuur spinazie 81100 Rabarber 1642 Radijs 16 24. Witlof 41—56. Rode kool 6—13. Sav. kool 1236. Prei 1642. Groene komkommers 50- 60 51—55, 40-50 40—47. 30-40 37—47. vismijn colijnsplaat. Exportgarnalen, aanvoer 1182 kg. 234247. handelsgamaJen. 336 kg, 254264, schar 06 kg, bot 400 kg. tong 15 kg. paling 46 kg, rog 2 kg, ongesorteerd 35 kg. Heden overleed, nog onverwachts, voorzien van het H. Oliesel, on ze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder MARIA CORNELIA JANSEN wed. van Johannes v&n der Hout op de leeftijd van 79 jaar. Uit aller naam: J. v. Loenen. Vlissingen. 7 april 1965. Jacob Marislaan 4. De plechtige uitvaart dienst zal plaatshebben op zaterdag 10 april a.s. te 10.30 uur in de parochiekerk van Vlis singen, gevolgd door de begrafenis. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het St.-Josephzie- kenhuis. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve broeder, behuwdbroe- der en oom HENDRIK JOHANNES DANCKAERTS, in de ouderdom van bijna 83 jaar. Namens de familie, K. F, H. Joosse, Molenstraat 67, Vlissingen. Vlissingen, 7 april 'G5. Bejaardentehuis. Kou- dekerkseweg 75. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 10 april a.s. om 9.30 uur vanaf Koudekerkseweg 75. Heden ging onver wacht van ons heen, onze lieve, zorgzame moeder, behuwd-, groot-, en overgroot moeder CATHARINA FREDERIKA BALJÊ, weduwe van Willem Harting, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Vlissingen: J. HartingPeters M. M de Jonge Harting W. Harting J. C. HartingBijl Klein- en achterkleinkinderen. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 10 april a-s. om 10.30 uur vanaf Win kelmanstraat 17. De overledene ligt op gebaard in het Sint- Josephzïekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 21