PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JOHNSON ONVOORWAARDELIJK BEREID TOT GESPREK OVER VIETNAM Uitbreiding conflict voorkomen „Geen sprake van een geweldige aardgasbel" Ongeruste middenstand Terneuzen in beweging „VREEDZAME REGELING VOOR REDELIJKE MENSEN ENIGE WEG Vietcong dreigt gevangen Amerikaan te doden SOW JET-JAGERS TIJDENS ZITTING BONDSDAG BOVEN WEST-BERLIJN "[Opnieuw Oerlijn Wethouder De Vos: Zij zijn nooit bij ons geweest" 208e jaargang - no. 81 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dlroelio: F. van dc Velde, F. B. den Boer er Wolstraat S8-60, tel. 23SS (b.g.g. red, 3508, red. tol. 2425, adm. tol. 2094. Adv. prils 34 V. de Pofllcr. Hoofdredactie: W. Leertouwer en C, 3647/3643), Middelburg, Markt 51. tel. 3841, int por mm. Minimum por adv. ƒ5,10. Ingezonden I Ie Kok t Abonnementsprijs 75 cent per weel red. 2078/3169. odv. 2375). Goes. Grote kwartaal, franco per post 10.— per kwartaal. I 6140 (b.g.g, red. 78S3, adv. 5213), Oostburg, lel. 22 er regel. (min. ƒ1,75). „Brieven bureau van dit blad .letraat*2, tel. 2911. Zlerlk'ee, 359300 P.Z.C., Middelburg. Donderdag 8 april 1965 Begeerde zege kwam niet Pagina 7 Rlttmann. President Johnson heeft in een toespraak voor radio en televisie gezegd dat de Verenigde Staten bereid zijn tot „onvoorwaarde lijke besprekingen", die vreedzame regeling van de oor log in Vietnam beogen. Hij zei dat een vreedzame regeling voor redelijke mensen de enige weg in het Vietnamese conflict. Volgens de Amerikaanse president was de oorlog in Vietnam een onderdeel van een veelomvattend plan van agressie en werden de Noord vietnamezen door Pe king opgehitst. Het doel van de Verenig de Staten is de onafhankelijkheid van Zuid-Vietnam en 7,jj zullen alles doen wat nodig is om dit te verwezenlijken, zo zei hjj. Als een der voorwaarden voor de vrede noemde de president een onaf hankelijk Zuid-Vietnam. vrij van buiten landse inmenging en niet als militaire basis van enig buitenlandse mogendheid dienend. „Onvoorwaardelijk" Hij voegde hieraan toe dat de Verenigde Staten bereid zijn tot onvoorwaardelijke besprekingen „Tot aan die gelukkige en noodzakelijke dag van vrede zullen wii trachten te voorkomen dat het conflict zich uitbreidt", aldus Johnson. De Amerikaanse president nodigde de landen in Zuid-Oost-Azlë uit sa men te werken in een veel grotere krachtsinspanning om de economische en sociale toestanden in dit weretd- deel te verbeteren en hjj stelde Amerikaans hulpprogramma van een miljard dollar voor wanneer de vre de zou zijn hersteld. Hy hoopte dat Noord-Vletnam, en alle geïndustrialiseerde landen, met inbegrip van de Sowjet-Unie, hierbij zullen menwerken en dat de secretaris-gene raal der Verenigde Naties, Thant, het initiatief voor een plan tot een derge lijke samenwerking zou kunnen nemen. „Deze generatie moet kiezen: vernieti gen of bouwen, doden of helpen, haten of begrijpen. De gewone burgers In Noord en Zuid-Vietnam, in China en India, in de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten zijn goede mensen. De meesten willen hun zonen niet zien sneuvelen of de hul zen van anderen vernietigen", aldus Johnson. Terwijl ■president Eamon de Valera toekijkt werpt zijn bejaarde echtge note haar stembiljet in de bus tij dens de algemene verkiezingenwél ke in Ierland zijn gehouden. MADURODAM OPEN Het centrale comité van het Zuidviet namese „bevrijdingsfront" heeft ver klaard, dat het lid van de Amerikaan se inlichtingendienst G. Hertz, die door Zuidvietnamese opstandelingen gevan gen is genomen, onmiddellijk zal worden gedood wanneer Nguyen van Thai, die 6ot de doodstraf is veroordeeld „onder voorwendsel aari de bomaanslag van 30 maart op de Amerikaanse ambassade te hebben deelgenomen", wordt terechtge steld. De 46-jarige Gustav C. Hertz bekleed de een hoge functie bij het bureau voor internationale ontwikkeling. Ongeveer twee maanden geleden werd hij vermist toen hij op een motor in de omgeving van de Zuldvletnamse hoofdstad Saigon was gaan rijden. Vliegtuigen van het Amerikaanse vlieg- dekschip „Coral Sea" hebben volgens het Zuidvietnamese persbureau gisteren zeven vrachtauto's vernietigd en vier beschadigd bij een vlucht boven Noord- Vïetnam. Het aantal aanvallende vliegtuigen be droeg 35. Zij werden door andere bege leid. Alle toestellen keerden veilig te rug. Twintig ton raketten en napal- bommen werden gebruikt en het vijan delijke luchtdoelvuur was zwak. Vijan delijke vliegtuigen werden niet ontmoet. Volgens diplomatieke kringen in Mos kou hebben hoge Sowjet-functionarissen verklaard, dat na besprekingen in Pe king tussen de Sowjet-Unie en China overeenstemming is bereikt over het transport van Russische wapens en ra ketten naar Noord-Vietnam. Dit trans port verloopt thans vlot en volgens ge woonlijk betrouwbare zegslieden zouden enkele Russische wapens Noord-Viet- nam reeds hebben bereikt en daar nu in stelling worden gebracht. Officieel zijn deze berichten echter niet bevestigd. NA VERTREK VAN ERHARD VERDWENEN Westelijke nota aan Rusland De Westduitse Bondsdag heeft gisteren bij monde van zijn voor zitter, dr. Eugen Gerstenmaier, geprotesteerd tegen de Oostduitse en Russische represailles wegens de komst van de Bondsdag naar Berlijn. Terwijl Russische straal jagers met korte tussenpozen laag over de Kongreshalle in de West- berlijnse Tiergarten scheerden, opende Gerstenmaier daar met dit protest de eerste officiële bijeen komst van de Bondsdag sedert 1958 in de stad. Gerstenmaier, die met voldoening vast stelde, dat vele afgevaardigden voor de ze zitting naar Berlijn waren gekomen, verklaarde dat de vrede in Duitsland en de wereld niet gediend is met een wyken voor dreigementen Zonder de pro vocaties van de Oostduitse regering te gen het internationaal overeengekomen vrye verkeer naar Berlijn, zo verklaarde hjj, zou deze vergadering niet het ka rakter van een demonstratie hebben ge kregen. lagers Tijdens de zitting kortten de belangstel lenden buiten zich de tijd met het tel len van de Russische jagers die kort na elkaar zeer laag boven de Tiergarten vlogen. Naast het geraas van deze toe stellen dreunden ook met korte tus senpozen de knallen van straaljagers die op grotere hoogte de geluidsbarrière bo ven de stad doorbraken. De vergadering van de Bondsdag werd na vier en een half uur geslo ten. Toen oondskanselier Erhard West-Berlijn verliet, verdwenen ook de Russische straaljagers uit het Westberlijnse luchtruim, zo hebben geallieerde functionarissen gezegd. De drie westelijke mogendheden die in Berlijn zijn vertegenwoordigd hebben gisteren in een nota van de Sowjet-Unie feëist het hinderen van het verkeer op e wegen tussen West-Duitsland en West-Berlijn onmiddellijk te beëindigen. Gistermorgen om 9 uur werd de weg Helmstedt—West-Berlijn opnieuw afge sloten. De stremming duurde tot 12 uur. gelijkluidende nota's van Frankrijk, Verenigde Staten en Groot-Brittan- nië, gisteren bij het Russische minis terie van buitenlandse zaken in Moskou ingediend, worden de vertragingen op de Beriijnse autowegen een ernstige schending van de vrije toegang tot stad genoemd. De westelijke mogendheden zeggen i zij de Russen verantwoordelijk stellen voor de veiligheid van de westelijke vlochten langs de Inchtcorridors naar Berljjn. „Early Bird" zond televisieheelden De dinsdag met succes gelanceerde „Early Bird", de eerste commerciële communicatiesatelliet heeft gisteren zjjn eerste televisiebeelden opgev en naar de aarde teruggezonden. H.K.H. Prinses Benedikte van Denemar ken heeft gistermiddag in Den Haag het miniatuurstadje Madurodarn en de expositie „Vijf Europese academies ont moeten elkaar in Madurodarn" officieel geopend. Voor de plechtigheid bestond grote belangstelling. Prinses Benedikte kreeg van het bestuur van Madurodarn een bronzen sculptuur „veulen" van de beeldhouwer Floyd T. Dewitt aangebo den. Bij aankomst aan Madurodarn kregen de prinsessen Benedikte flinksen Bea trix bloemen aangeboden door de 3%- jarige tweeling Gabriéle en Caroline Ver aart. „Actieve vulkanen op de maan" l.'it foto's die door Banger-9 van het maanoppervlak zjjn gemaakt bljikt dat zich op de maan actieve vulkanen bevinden, aldus ver klaarde gisteren een vooraan staand geleerde. Professor Alfred RSUtnann, voor zitter van de internationale vereni ging van vulkanologen, zei: „Er is geen twijfel meer mogelijk dat er actieve vulkanen zijn op de maan. Maar de aanwezigheid daarvan behoeft de mens niet van een landing op dat hemellichaam te weerhouden". „Naar mijn mening is de vulkani sche activiteit op de maan betrek- PETROLAND N.V. ONTKENT Ingenieur De Bruin kennen wij niet GEVAL VAN NEKKRAMP IN MARINE-OPLEIDINGSKAMP In het marine-opleidingskamp Hilver sum is een licht geval van nekkramp geconstateerd. Het betreft een dienst plichtig elektromonteor, die inmiddels naar het marinehospitaal te Overveen is overgebracht. Er zijn enige preventief- hygiënische maatregelen getroffen. Voor het overige blyft de dienst in het marine- opleidingskamp ongewijzigd. Spinnenplaag in lagere school: extra-vakantie In Balkbrug hebben de kinderen van de openbare lagere school aan de Kruizingastraat een extra Lan ge paasvakantie. Ze hebben dat te danken aan een spinnenplaag. Van de kelder tot de nok zit de hele school vol met kleine spinne tjes, die zich daar moeilijk laten verdrijven. Geen lokaal is over geslagen. Men is nu met een krachtige campagne tegen de spinnen begonnen, maar het zal zeker een dag of tien duren voor dat de kinderen weer naar school kunnen. Twee jaar geleden is de school ook enkele dagen gesloten geweest als gevolg van een der gelijke spinnenplaag. De spinne tjes zijn zo klein, dat men ze aanvankelijk voor wandluizen hield. Waarom ze nu juist de voorkeur blijken te geven aan het openbare lagere onderwijs is voor deskundigen een raadsel. (Van onze correspondent) Er kan in Noord-Nederland geen gasvoorkomen bestaan van een omvang als in de berichten van de laatste dagen genoemd. Het seis misch onderzoek toont dit al aan, maar zonder die onderzoekingen is al algemeen bekend dat door een groot deel van Nederland een on dergrondse horst loopt, die als een barricade gezien kan worden. Dit ondergrondse „gebergte" loopt vrij wel noord-west/zuid-oost precies tussen de locaties Slootdorp en Kïmswerd van een maatschappij door. Aldus een verte genwoordiger van de Franse maatschap pij Petroland N.V. in Nederland. In theorie zou een dergelijk groot re. voir elders misschien mogelijk zijn, al dus Petroland, maar ook dan zou men nog niet met een zo klein aantal borin- Mr. Cals zoekt naar oplossing (Van onze Haagse redactie) Mr. Cais is thans in alle stilte bezig met het zoeken van een oplossing van de moeilijkheden, die gerezen zyn by de kabinetsformatie. Uit de omgeving van de formateur is gisteravond vernomen, dat de formatie nog in volle gang is en dat er een grote activiteit wordt ont wikkeld, vooral ook via de telefoon. Po litieke kringen trekken hieruit de con clusie, dat de formatie-Cals bepaald nog niet is mislukt. Gistermorgen ontving de formateur de voorzitter van de K.V.P.-fractie, drs. Schmelzer, nadat hij de avond tevoren uitvoerig van gedachten had gewisseld met dr. Vondeling en de heer Smallen- broek, resp. voorzitter van de P.v.d.A.- en de A.R.-fractie. Na het bezoek van de heer Schmelzer is de formateur begonnen de gegevens, die hij uit de afzonderlijke gesprekken met de fractievoorzitters had gekre gen, op een „zinvolle" wflze te ver werken. Behalve de heer Schmelzer heeft de formateur gisteren niemand ontvangen en voor vandaag donderdag) had hij geen programma opgesteld. In politieke kringen houdt men daarom voor heel goed mogelijk, dat na enkele dagen van stilte de formateur uit de moeilijkheden zal zijn. Aan wat zich dc laatste dagen ln en rond Berlijn afspeelt zit niets buitenittsigH: deze demonstraties van Oostduits machtsvertoon waren vrij exact te voorspellen, toen eenmaal vast stond dat de Westduitse Bondsdag in West-Berlijn zou vergaderen. Een der gelijke bijeenkomst immers heet in de terminologie van de communisten een „provocatie", een nadrukkelijk gewilde uitlokking van tegenmaatregelen. Vraag: hebben de Ooatduitsers met deze Itegenzetten het gelijk aan hun kant? Och, het is moeilijk orn tot nutteloos op- onthoud aanleiding gevende maatrege- l l'-n zonder meer te bestempelen met „gc- N lijk" of „terecht". Laten we zeggen: deze maatregelen zijn begrijpelijk. Want «W-V...W.V 5 de demonstratieve vergadering van re- kelljk zeldzaam doch er kan niet g gering en bondsraad in West-Berlijn <de j. -i dlrecte aanieiding van het Oostduitse op treden), houdt rechtstreeks verband met de toekomstige politiek, die West-Du its- land ten aanzien van Oost-Dultsland zal gaan voeren. Die politiek Is op dit ogen blik door allerlei oorzaken in en rond Bonn volop In discussie. Kr waren di verse aanleidingen, o.a- het bezoek van Ullbricht aan Nasser, maar vooral ook de komende verkiezingen. Het bezoek van Ullbricht was, zoals men weet, aan leiding voor Bonn de Hallstein-doctrine weer van stal te halen: z(j gaat er van uit. dat alleen West-Duitsland gerech tigd is Duitsland diplomatiek te verte genwoordigen. Deze opvatting leidt er toe, dat Bonn zich af wendt van die staten, die diplomatiek con tact onderhouden met Oost-Duitsland. Daarnaast hebben de komende verkiezingen de vraag geac centueerd: wat wil West-Duitsland eigenlijk precies met de politiek der „Wiedervereinigung". de hereniging van oost en west? Tot dusver kwam het beleid van Bonn er op neer. dat het oosten uit de Russische invloedssfeer zou moeten worden losgemaakt en Sn die van het westen behoorde te worden gebracht. Bovendien wil men. dat de vroegere grenzen met Polen hersteld worden, d.w.z. een teruggave van de thans onder Pools beheer staande „Oder- Neisse-gebieden". Het lijkt ons tegen deze achtergrond volkomen begrijpelijk, dat de tegenparty in deze kwestie, in eerste instantie Oost-Dultsland. maar tn feite het gehele oostelijk blok. od dit belang rijke moment duidelijk maakt, hoe zij er over denkt. Dat gebeurt nu. Oost-Duitsland laat met zijn Jongste maatregelen rond Berlijn duidelijk merken, dat West-Duitsland weliswaar fraaie politieke doctrines kan vaststel len. maar dat men er in bet oosten géén boodschan aan heeft. Het Ib tekenend, dat te zelfder tyd Kosvgln in het voor malige Breslau gelegen In de omstre den Oder-Neisse-zone nog eens dui delijk heeft vprklaard dat de gTenzen van Polen „definitief en onaantastbaar ziin". Die verklaring was vooral gericht tot de noliticl van Bonn. die Kosygln aanduidde als „Duitse revisionisten met wraakgierige aspiraties". Dit alles, de moeilijkheden ln en rond Berlijn, deze -risteren zo nadrukkelijk afgelegde Rus sische verklaring, vormt de jongste bij drage van het oost blok tot de discussie over de hereniging. Met andere woor den: Bonn zal er rekening mee behoren te houden, dat niet met Moskou alleen kan worden onderhandeld over Oost- Duitsland. maar dat TTjlhricht en zijn re gering feitelilke politieke factoren zijn. °n vééral dat de huidige Poolse grenzen bulten de discussie moeten blijven, want Moskou beschouwt die als onaantast baar. Gelukkig begint het hier en daar in óe Bondsrepubliek een klein beetje te dagen. Onlangs heeft de liberale Erich Mende kritiek uitgeoefend op de huidige regeringspolitiek en hy heeft er daarbij op gewezen dat een „herenigingspoll- tiek" in feite alleen realiseerbaar is wan- AARDGASVONDST BIJ LIMMEN EXPLOITEERBAAR de ver ken, heeft gisteren bij Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland een tweede con cessie-aanvraag ingediend voor de ont ginning van aardgas bij Llmmen. In fe bruari werd hier aardgas gevonden er eind maart, werd ten overstaan van hel staatstoezicht op de mynen een exploi- leerbare hoeveelheid aangetoond. Het gebied waarvoor de concessie „Lim- men" is aangevraagd beslaat een opper vlakte van 500 vierkante kilometer en grenst aardijkskundig aan het gebied van de in oktober 1964 door dezelfde groep aangevraagde concessie „Berden" Geologisch gezien staan deze gebiedei evenwel los van elkaar. gen ook maar iets kunnen zeggen over de omvang van een reservoir. Uit de woorden van Petroland kan dus wor den opgemaakt, dat er geen verbinding bestaat tussen het gas van Kimswerc en dat van Slootdorp. Petroland ontkent verder met klem dat de berichten over een enorme gasvondst van deze maat schappij of van de booronderneming Fo- rex (die de boringen voor Petroland verricht) van hen afkomstig zouden zijn. De mysterieuze mijnheer De Bruin, die ln Leeuwarden als ingenieur van Pe troland mededelingen over deze vondst zou hebben gedaan, is bij Petroland on bekend. AKKOORD BEREIKT MET NEWYORKSE TYPOGRAFEN Burgemeester Wagner van New York heeft gistermorgen bekendgemaakt, dat een overeenkomst is bereikt tussen de vereniging van Newyorkse krantenuit gevers en de typografenbond over een gemiddelde loonsverhoging van 12 dollar per week. De typografenbond had 15 dol- Lica m --- --- lar geëist en de uitgevers 10.50 dollar neer men met Oostduitse instanties gaat geboden. Het contract is voor twee! praten. Voor menige Duitser ls een jaar ln overeenstemming met de wens j dergelijk betoog te vergelijken met lana- de uitgevers de typografenbond »- een jaar willen KOSYG1N: „POOLSE GRENZEN DEFINITIEF" Premier Kosygln van de Sowjet-Unie heeft gisteren in de Poolse stad Wroclaw (het voormalige Breslau) gezegd, dat de grenzen van Polen „definitief en onaan- tasbaar" zyn. Deze onaantastbaarheid wordt gewaarborgd door de Russiseh- Poolse vriendschap en door het feit, dat naast de Oder-Neisse-grens Oost- Duitsland en Tsjecho-SIowakije zich be vinden, die ook gekant zijn tegen ,de wraakgierige aspiraties van de West duitse revisionisten". Premier Kosygln zei dat het Warschau pact een „duurzaam obstakel vormt voor oorlogszuchtige avonturen". „Wij zijn er echter van overtuigd dat de Westeuro- pese volken de oorlog niet willen en dat zy de noodzaak erkennen van de strijd voor de Europese veiligheid en het be houd van de vrede. Wij moeten aan een samenwerking van alle Europese landen werken en deze organiseren, in naam van de versterking van de vrede, om in Euro pa een systeem van onfeilbare veiligheid te scheppen" TE VEEL WINKELS IN NIEUWE STADSDELEN? verraad, zoals uit allerlei publikaties in Duitse kranten al is gebleken. Maar juist daarom is het zo begrijpelijk, dat Oost-Berlijn handelt zoals het nu doet. Bovendien kennelijk gesanctioneerd door Moskou. De rede van Kosygln, evenals de plotselinge verschijning sinds lange tijd van Russische soldaten aan de Ber iijnse sectorgrenzen, vormen de bewij zen van Kremlins hoge goedkeuring. Het is te hopen, dat de politici van Bonn nu eindelijk eens tot een reële instelling komen jegens het Duitse probleem. Dat wil zeggen, géén politiek meer zoal» tot nu toe gebaseerd op de gedachten- wereld van Bismarck, maar stoelend op begrip voor en kennis van de huidige situatie. Voor Europa als geheel zou een dergelijke politiek van het grootste be lang zijn. Maar het is blijkbaar moeilijk voor de Westduitsers te begrijpen, dat zy met hun starre beleid in wezen de Russen in de kaart spelen. Wanneer men in Bonn bereid zou zyn de Oder-Neisse- gebieden (waar overigens vrijwel geen Duitsers meer wonen) op te geven, zou met name de westelijke verhouding met Polen beter v.-orden. Nu de deelsta ten in het Sowjetblok een steeds zelf standiger houding aannemen, is een der gelijke goede verhouding van groot be lang. De huidige Duitse politiek echter jaagt de Polen in het harnas en... terug in het Russische kamp. zal begrijpen: wij vinden de op stoppingen bij Berlijn niet zo heel erg. Bonn heeft er om gevraagd. Ze hebben daar nogal harde hoofden en het ls wei eens goed dat er een tik wordt gegeven: een beetje meer realiteit en gevoel voor de actuele geschiedenis is er misschien het gevolg van. Een deel van de middenstan ders-zakenlieden van Terneuzen is de laatste maanden sterk in beweging gekomen. Er is door hen zelden zo intensief verga derd dan in de eerste maanden van dit jaar. De oude winke liersvereniging „Klimop" is op geheven ter ziele gegaan kan men rustig stellen, al willen sommigen het niet zo noemen en omgezet in een op bredere basis steunend „Handelscen trum Terneuzen". In dat nieu we „Handelscentrum" zijn weer drie groeperingen ontstaan, die in hun buurten of wijken zelf standig activiteiten willen gaan ontwikkelen. Voor deze structuurverandering is een aantal oorzaken aan te wijzen. „Klimop" bevond zich de laatste ja ren in een sluimertoestand, hetgeen een verlies van leden tot gevolg had. De ontwikkelingen van Terneuzen fingen in feite geheel buiten de niïd- enstandsorganisatie om, tenvyl tal van leden van mening waren en nog zyn dat zij daarin hun stem moeten kunnen doen horen. Voorts ontplooide de middenstand te weinig activiteiten, direct gericht op het publiek en de daarmee gepaard gaande verkoop. Tal van leden zo is ons tijdens en kele vergaderingen gebleken zyn van mening dat dit één van de oor zaken is dat vele Terneuzenaren hun inkopen elders plegen te doen. Er zijn middenstanders die deze hele ontwikkeling volkomen passief langs of over zich heen laten gaan, voor een deel omdat zij na minder pretti ge ervaringen geen al te groot ver trouwen meer hebben in hun organi satie. Andere menen dat het juist nu de hoogste tyd is dat een geheel nieuwe koers wordt ingeslagen, het geen heeft geleid tot een structuur verandering in die organisatievorm. Een van de bezwaren van de Terneu- zense middenstanders is dus dat in de nieuwe woonwijken winkelcentra zijn en worden geprojecteerd zonder dat de bestaande winkeliers daar over worden gehoord. Voorts dat die gemeentelijke plannen verder gaan dan volgens de huidige ontwikkelin gen verantwoord zou zijn. „Terneu zen is nog niet rijp voor nieuwe win kelcentra", zo hoorden wij dezer da gen betogen op een middenstands- vergadering. „De gemeente en de woningbouwvereniging bouwt maar komt", zo werd er aan toegevoegd. Winkelcentrum Hoe denkt men nu in de kring van het gemeentebestuur over deze be zwaren? Wij hebben deze vraag voorgelegd aan wethouder M. de Vos van openbare werken. „Inder daad komt er een winkelcentrum in het Pronto-bouwplan, waarmee de aannemers Van Vliet en Van Duist kortgeleden zijn' begonnen'-, zei de heer De Vos. „Maar ik geloof niet dat de middenstand van Terneuzen zich daarover ongerust behoeft te maken", zo voegde hij er onmiddel lijk aan toe. „Tot voor kort werden in de nieuwe woonwijken verzor gingswinkels gebouwd op de hoeken van straten of van woonflats. In dit plan van 696 woningen worden ze wat meer gecentraliseerd. Er is Zie slot pag. 2 kol. 6) P. v. d. A. akkoord met huurverhoging in twee fasen De Tweede Kamerfractie van de P.v. d.A. is dinsdag akkoord gegaan met j een huurverhoging in twee fasen van elk tien procent, door te voeren op 1 januari 1966 en op 1 januari 1967. De formateur en de drie bij de formatie (betrokken voorzitters hadden over dit I punt overeenstemming bereikt, zoals wij al eerder gemeld hebben. Enkele leden van de P.v.d.A.-fractie. I onder wie de socialistische woningbouw- specialïst, de heer J. Bommer, hebben zich echter het recht voorbehouden als I de voorstellen tot huurverhoging in de Kamer behandeld zullen worden, tegen te stemmen. I De heer J. Bommer die de eerste onder- j voorzitter is van de Tweede Kamer, zal I waarschijnlijk dr, Vondeling als frac tievoorzitter van de P.v.d.A. opvolgen, in het geval deze minister van bulten- 1 landse zaken zou worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1