PIOVINCIALE ZEEUWSE COURANT OVEREENSTEMMING OVER „MOEILIJKE" Twee huurverlogingen van tien procent- eerste begin 1986 PUNTEN Melk weer duurder Spaans vliegtuig bij Tanger in zee gestort -51 mensen gedood Enkele nadelen temperen vreugde over bezit van Middelburgse sporthal niet KRITIKE FASE VAN KABINETSFORMATIE ACHTER DE RUG Staking bij B.R.T. MINISTER GELAST ONDERZOEK NAAR LEUNING HARINGVLIETBRUG Het valt mee VEEL GEBREKEN ALVERHOLPEN Beplating Commentaren De „onalhankelijke omroep" is teleurgesteld 208e jaargang - no. 75 WAAIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN i dfl Velde, F. B. den Boer en W. de Penter. Hoofdredactie: lol. 23SS (b.g.g. red. 3508, odv. 3647/3643), Middelburg, M ■dm. tel. 2094. 9 Adv. prlj» 34 cent per mm. Minimum per adv. Ie Kok 0 Abonnementsprijs 75 cent per week, 9.75 per kwart*#), franco red. 2078/3169, adv. 2375). Goes. Grote Merkt 2, tal. 6140 (b.f.f. red. 7853. etlngen 2\~ tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 34 cent per regal, (min. 1,75). P.B Donderdag 1 april 1965 Oadsle carillon „zingf" in toren Pagina 2 (Van onze Haagse redatie). Kabinetsformateur Cals heeft met de drie fractieleiders Schnelzer, Vondeling en Smallenbroek volledige overenstemming bereik over de controversiële programmapunten. Deze fase van het overig, die door mr. Cals als „zeer moeilijk" was omsclreven, is definitief .chter de rug. Gistermiddag heeft de formateur op paleis Soestdijc een tussentijds rapport uitgebracht aan de koringin, die 's ochtenls uit Oostenrijk was teruggekeerd. Hij liet na afloop weten, dat hi; zich zelf thans „51 procent kans geeft om te slagen". Vandaag tomen de fractieleiders opnieuw naar Plein 1813 on te beraadslagen oi?r de hoofdlijnen van het concept-regeringsprogramma. De besprekngen over de opzet van het kabinet en de verdeling; der portefeuilles tomen pas volgende week aan de orde. Naar wij vernemen houdt het hans bereikte akkoord in, dat er twee huurverhogingen van elk tien pro cent binnen de komende twee jaar zullen worden doorgevoerc De eerste verhoging is reeds vastgesteld op 1 januari 1966. Het snelle akkoord over de moei- lijke punten heeft velen in Den Haag verrast. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat ook gisteren nog op het kabinet van de forma teur beraadslaagd zou worden, maar dat bleek niet meer nodig omdat men reeds dinsdagavond al le zaken definitief had doorgespro ken. Ook voor het moeilijke socia listische hangijzer, de prijsbeheer- sing van onroerend goed, is een oplossing gevonden. Dr. Vondeling is met het compromis akkoord ge gaan, dat het nieuwe kabinet over het gehele prijsbeleid, inclusief dus onroerend goed, een open advies aanvrage aan de Sociaal-Economi sche Raad zal voorleggen. Indien het kabinet het uiteindelijke advies uitvoert zal de P.v.d.A. afzien van haar initiatief-ontwerp. Overeenstemming is voorts bereikt over de door de socialisten gehekelde ver koop van de IJselmeergronden. Men is akkoord gegaan met een regeling, dat tot 1967 uitsluitend gronden worden verkocht aan boeren die door bijvoor beeld stadsuitbreiding van he>t oude land zijn verdreven. Het punt komt echter in 1967 opnieuw aan de orde. De K.V.P. en A.R. zijn akkoord gegaan met de invoering van een belasting op speculatiewinst. Hoewel een dergelijke regeling nog uitgebreide studie zal ver gen. is men het er over eens geworden dat bij aan- en verkoop uit speculatieve oogmerken van onroerend goed en ef fecten, een belasting wordt geheven. Als maatstaf kan bijv. dienen de termijn waarbinnen de transacties vallen. De re geling zal echter ook een vorm van ver liescompensatie moeten inhouden. Tegenover de socialistische wens om een vermogensaanwasbelasting in te voeren, hebben de beide andere partijen het been Op de grens van Utrecht en Zuid- Holland, aan de rivier de IJsel, ligt. het Oudhollandse plaatsje Oude water, dat in september 700 jaar stadsrechten heeft. Dit gebeuren moet natuurlijk gevierd worden en daarom kan men in het plaatsje nu al lieden zien rondlopen in 13de eeuivse klederdrachten. (Foto). Op de achtergrond de befaamde hek- senwaag. stijf gehouden. „Een dergelijke beasting zal met worden ingevoerd. Ook gem ver kapte regeling", zo werd ons gisteren uit zeer betrouwbare bron verzekerd Gas en olie Over het vraagstuk van de exploita tie van gas en olie uit de Noordzee bodem is men elkaar wederzijds tege moet gekomen. De overheid zal gro tere invloed krijgen bij de wLnninf waardoor zij meer inkomsten uit d exploitatie zal kunnen trekken. Be kend is geworden dat de P.v.d.A. haar verzet tegen de afschaffing van successiebelasting voor echtparen, heeft laten varen. K.V.P. en A.R. willen een zodanige wijziging van de huidige successiebelasting, dat bij overlijden van een der huwelijkspart ners de overgeblevene geen belasting behoeft te betalen. Niet bekend is of het verlangen van ie katholieke frac-1 tie om ook de succssieregeling t.a.v. kinderen te laten vervallen, gehoor' bij de andere partiers heeft gevon-i den. De prijs van consumptiemelk los en in flessen en van consumptie- melkprodukten, zoals pap, vla, yoghurt en dergelijke, zal op 22 augustus a.s. in het hele land met een cent per liter omhoog gaan. Enige gebieden krijgen voorts voor bepaalde produkten een extra I verhoging met een cent die reeds op 4 april a.s. ingaat. Op 22 augus tus komt daar dan de voor het hele land geldende verhoging bij. Dit is het resultaat van overleg dat het produktschap voor zuivel met het minis terie van economische zaken heeft ge voerd. Het produktschap had tot de prijsverhogingen geadviseerd met het oog op gestegen verwerkingskosten van de consumptiemelkbedrijven en een zijns inziens noodzakelijke verhoging van de distributiemarge. De prijs van koffiemelk, zo vernamen wij van de voorzitter van het produktschap. ir. B. van Dam. gaat met Ingang van maandag a.s. met 3 5 4 cent per liter omhoog. Dat heeft twee oorzaken. Ten eerste valt koffiemelk onder het ver- rekenprijsstelsel en zoals bekend zal de verrekenprijs de prijs die de boer voor consumptiemelk en dergelijke ontvangt in het volgende week beginnende nieuwe melkprijsjaar omhoog gaan. Ten tweede bevat koffiemelk veel vet en de waarde van botervet is door E.E.G.- maatregelen gestegen. Voor koffiemelk maakt die hogere vetwaarde een hoge- 25 MINUTEN NA DE START VERONGELUKT Zetelverdeling namelijk het opstellei van een concept regeringsprogramma, weinig moeilijkhe den zal opleveren, zal dit uitwerken toch komt het moeilijke punt van de zetel verdeling en het aanzoeken van de mi nisters aan de orde. Aangezien de ver deling nog niet vaststaat nebben specu laties op dit moment nog weinig zin. Wel kan worden aangenomen, dat de fractieleiders reeds in eigen kring met het polsen van mogelijke kandidaat-mi nisters zijn begonnen. In K.V.P.-kring neemt men aan, dat drs. Schmelzer geen zitting zal nemen in het nieuwe kabinet. Ook bij de socialisten leeft de verwach ting, dat dr. Vondeling de fractie niet zal verlaten. Hetzelfde geldt voor de heer Smallenbroek. De arie fractielei ders zullen er in de komende twee ja ren voor moeten zorgen, dat hun frac-i ties het nieuwe kabinet zo goed moge lijk steunen. Do verdeling van de zetels zal nog lastige kwestie worden, omdat men bij de K.V.P. bezwaren hoort tegen een por tefeuilleverdeling van 5 K.V.P., 5 I.A. en 3 A.R. De verhouding tussen K.VJP., P.v.d.A. en A.R. in de Tweede Kamer is: 50 - 43 - 13. Bij de K.V.P. meent men, dat de verhouding in de Kamer duidelijk weerspiegeld dient te zijn in de bezetting van het kabinet. Drie mensen „niet ernstig gewond" uit zee opgepikt Een Spaans chartervliegtuig niet 41 passagiers en vijf bemannings- kden aan boord, is gisteren voor de Noordafrikaanse kust in de buurt, van Kaap Spartel (bij Tan- gar) in zee gestort. Drie zwaarge wonde overlevenden zijn door een Sjaans vissersvaartuig uit zee op- gtpikt. Aangenomen wordt dat de öiandere inzittenden allen zijn om- g€vomen. Demeeste passagiers waren Zweedse en Dense toeristen. Het toestel was gis- temorgen om 8.30 uur (onze tyd) uit Maaga (Spanje) vertrokken niet be- staiming Tanger. 25 minuten na te 7.ijn oppstegen stortte de twee motorige! CoK'air in zee. In het gebied waar de| rajp heeft plaatsgehad hing een dichte mis. Het toestel was gecharterd door het Vises Toremolinos' reisbureau. Ameri- kaase vliegtuigen van de marinebasis te ïota namen aan het opsporingswerk deel evenals Spaanse, Britse en Marok- kaase reddingsploegen. Nabij Tanger is woensdag een Con- vair van de Spaanse luchtvaart maatschappij ..lberia" verongelukt. De foto toont het aan land brengen van een van de door een vissersboot pikte overgebracht op een Brits oor logsfregat dat hen naar Tanger bracht waar zij in een ziekenhuis zijn opgenomen. Van officiële Marokkaanse, zijde v het volgende meegedeeld: „Het vliegtuig maakte zijn eerste, radiocontact met de verkeerstoren in Tanger om 0855 uur (onze tijd). Om 0901 uur zond de ver keerstoren het toestel weerberichten, waarop het antwoord ontving. Om 0902 uur antwoordde het toestel niet meer op een nieuwe oproep, waarop de opspo ringsdienst onmiddellijk werd gealar meerd". Alle \ijf leden van de bemanning, onder wie de Iwee stewardessen, zijn om het leven gekomen. Eén van de geredde vrouwen is een Zweedse, de man die levend uit het wa ter is gehaald een Deen. Een woordvoer der van het El Khortobi ziekenhuis in Tanger deelde mee dat het geredde drie tal „Niet ernstig gewond" is. Behalve lichte verwondingen hebben allen een shock opgelopen. IN OOSTENRIJK GEEN VERJARING VAN MOORD Het Oostenrijkse parlement heeft giste ren besloten, dat in geval van moord geen verjaring geldt. Een desbetreffend wetsontwerp is met de stemmen belde regeringspartijen de R Volkspartij en de Socialisten goedge keurd. De rechtse oppositiepartij, de vrijheids partij, stemde tegen. Volgens het wets ontwerp geldt voor misdrijven waarop levenslange gevangenis staat, geen ver jaring. Daardoor zal het in de toekomst in Oostenryk steeds mogelijk zijn vervolging in te stellen wegens nazi- moorden. fttuttlytt in het spel waren tot een prijsverla ging hebben kunnen leiden omdat een deel van dat dure vet aan de melk in zijn oorspronkelijke vorm wordt onttrokken voordat deze tot consumptiemelk wordt. Enkele koffiemelkfabrikanten, zo deelde de heer Van Dam mee, vrezen dat de prijsverhoging de concurrentiepositie van hun produkt ten opzichte van de gewone consumptiemelk slechter zal maken. Zij zullen vandaag een gesprek hebben op het ministerie van economi sche zaken. De heer Van Dam is echter van mening dat de verhoging voor het straks beginnende melkprijsjaar niet meer is tegen te houden omdat ze logisch voortvloeit uit de systematiek in Ne derland en de E.E.G. Voor het volgende! melkprijsjaar zal men de zaak wellicht nog eens nader kunnen bekijken. Indonesische regering zal import overnemen De Indonesische regering zal volgend jaar de gehele invoer overnemen, zo heeft het Indonesische persbureau Anta- ra bekendgemaakt. Volgens Antara heeft president Soekarno gezegd dat particu liere ondernemingen geen toestemming meer zullen krygen voor de invoer van goederen. De Indonesische regering zal alleen maar goederen invoeren die niet in het land zelf gemaakt kunnen wor den, zo zou Soekarno gezegd hebben. In ziekenhuis D drie overlevenden twee vrou- wn en een man werden van het Spianse vissersvaartuig dat hen op- De journalisten van de Franstalige en Nederlandstalige radio en televisie in België hebben gisteren een 24-uur sta king gehouden „uit protest tegen de begrotingspolitiek" van de B.R.T. De t. moest zicli gisteravond beperken tot een kort bulletin. De journalisten zijn van mening, dat het huidige begrotingsbeleid niet alleen de kijkers en luisteraars te kort doet om dat te veel verloren gaat aan administra tieve diensten, maar ook het personeel, dat daardoor te lage bezoldigingen krijgt (Van onze Haagse redactie). Minister Van Aartsen laat een onderzoek instellen naar de leuning van de Haringvlietbrug. Zo nodig zal hij de N.V. Haringvlietbrug verzoeken ver- beteringen aan de leuning te laten aanbrengen. Dit heeft de minister gisteren geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid P. Voogd (Boerenpartij), maar hij bestreed tegelijkertijd de door de heer Voogd te berde gebrachte vrees van chauffeurs, dat de leuning te licht van constructie zou zijn. De sterkte van de leuning is ge heel in overeenstemming met de voorschriften voor het ontwerpen van stalen bruggen, en zij wijkt niet af van leuningen van de grote rivier- bruggen van rijkswaterstaat. Er is de minister geen geval bekend waarbij een voertuig in een recht weggedeelte ooit door een dergelijke leuning is gereden. Minister Van Aartsen veronderstelt dat de ongerustheid van de chauffeurs die hem bekend is, voortvloeit uit het feit, dat er tussen de rijbaan en de leuning aan de westelijke zijde geen parallelweg ligt. De hoog in vracht wagens gezeten chauffeurs kijken daardoor rechtstreeks in het water ver onderstelt de minister. Of die veronderstelling juist is laat hij thans onder zoeken, en als verbetering van de visuele geleiding gewenst is zal hij de N.V. verzoeken de nodige verbeteringen aan te brengen. Het Centraal Planbureau in Den Haag publiceerde een samenvatting van het ..centraal economisch plan 1665" en in dat stuk wordt ronduit gezegd: ,.ln 1964 Is de produktie van goederen en diensten door een aantal factoren sterk begunstigd". Men had dat voor het jaar 1964 niet zo voorzien. De prognose, wel ke het Centraal Planbureau voor het jaar 1964 had opgemaakt was heel wat minder gunstig. Het zou een moeilijk jaar worden. Èr werd een heel groot tekort op de betalingsbalans verwacht, er werd vrij veel i produktie) nadeel verwacht van de loonexplosie, kortom de waarschuwende vinger moest opge heven worden tegenover regering en volk. Maar dat ls allemaal achteraf mee gevallen. De produktie nam toe met het recordcijfer van veeljarig ge middelde 59ii. de binnenlandse afzet steeg, de buitenlandse afzet steeg. De investeringen stegen heel bevredigend. Dat had men allemaal niet zo voorzien en achteraf moeten de opstellers van het ..economisch plan 1964'' toch wel ver heugd geweest zijn, dat hun te laag ge stelde verwachtingen werden overtrof fen. Merkwaardig ls, dat zich voor het Jaar 1965 thans op kleinere schaal reeds een soortgelijke discongruentie voordoet tussen twee „werkstukken" van het Centraal Planbureau. Wij bedoelen de prognose, welke het Centraal Plan bureau voor het Jaar 1965 In september jl. gereedmaakte toen de regering wil de weten, op welke „economische" koers ze zou moeten varen voor het Jaar 1665. En daarnaast de thans gepubliceerde sa menvatting van het „centraal econo misch plan voor 1965". Vergelijkt men die twee „werkstukken" dan is de prog nose van september een welhaast somber document, dat aan dringt op zelfbeheer sing en zelfbeperking, waarnaast het jong ste werkstuk zo ongeveer de Indruk maakt van een juichkreet in de trant van „beste mensen, het valt allemaal zo mee". Het constateren van deze discongruen tie wil bepaald geen verwijt bete kenen aan de opstellers van onze cen trale economische plannen. Het maken van economische prognoses is nog al tijd een uiterst moeilijke zaak. Het gaat om schattingen, die reeds bij beperkte afwijkingen een geheel ander cijferboek! kunnen geven als voorzien was. Het is daarbij zelfs loffelijk, wanneer econo men niet te snel de optimist uithangen en het pessimisme lichtelijk laten pre valeren. Het laatste leidt er immers toe. dat men elkaar dan sneller kan geluk wensen „omdat alles zo aangenaam meevalt". Die gelukwenshouding is ove rigens heel wat prettiger, dan het ge bogen hoofd van de teleurgestelde en berispte optimist! Maar wij zouden toch wel graag zien. dat de Nederlandse regering bij het bepalen van haar sociaal-economi sche koers wat meer afstand had geno men van de bovenomschreven progno ses en ook wat meer afstand van som; mige andere prognoses, zoals er bij voorbeeld wel uitgaan van de Sociaal Economische Raad. Al deze prognoses zijn heel belangrijk en er steekt een flink stuk arbeid in', maar ze kunnen alleen maar bouwstenen zijn voor het vormen van een opinie. En wat de plannenma kers niet kunnen, maar regeerders wel, dat is bij die opinievorming een scheut optimisme en toekomstvertrouwen toe voegen. Zelfs al zouden ze dat alleen maar op psychologische en politieke gronden doen' dan nog is dat voor re geerders wel verantwoord. Het behoeft daarbij niet te gaan om het aanheffen van een groot gejuich. Het zou bepaald overdreven zijn als we omdat de eco nomische resultaten van het jaar 1964 zo meevallen en omdat die voor 1965 be paald niet slecht zullen zijn tot zelf verheerlijking vervielen. Maar de rege ring mag wel vaststellen dat er produk- tief is gewerkt, verstandig is gespaard en geïnvesteerd, zoveel wijze zelfbeheer sing is betracht bij het begrenzen van de loonexplosies en ook we! een aan nemelijk resultaat is behaald bij het beheersen van de prijzen. Geen gejuich, maar wel vertrouwen in de toekomst op grond van de resultaten, die in de laat ste jaren werden bereikt. En daarbij dan juist het scheutje optimisme, dat de mannen van het Centraal Planbureau niet mogen toevoegen. Men ontkomt dan aan het gevaar 'dat er zoals de re gering Marijnen eind 1964 deed) een te pessimistische koers wordt uitgezet. SPORTBEOEFENAARS UNANIEM IN OORDEEL Een sptrthal, waaraan enkele ge breken kleven. Maar de vreugde over lie' bezit er van wordt door deze gtbreken niet getemperd. Vroegerwas er niets, nu is er een overdekte zaal, waarin gesport kan worden: een hal niet goede trai nings-, siel- en speclniogelijkheid. waarbij niet name de jongere jeugd vai de spelmogelïjklieid pro fiteert. Et is de algemene conclu sie, die gtrokken kan worden uit antwoorden op vragen onzerzijds hoe de Mddelburgse sportbeoefi naars ove- de sporthal denken. Ze ker, ze ziji niet blind voor de ge breken, nnar ze nemen die gaarne op de koo> toe. De voornaamste kwaal Ls bet wa teroverlast: als het regent vormen zich onmidlellijk plassen, op en kele plaatsen van een forse om vang, op d» vloer. Hoewel al op verschillende manieren geprobeerd is om het water buiten te houden, is dat tot nu toe nog niet gelukt. Maar voor het begin van het nieu we speelseizoen wordt al het mo gelijke in het werk gesteld om de sporthal waterdicht te maken, ver zekerde sportambtenaar J. Schol- ten. De Middelburgse sporthal kampt dus met kinderziekten, die zich met name manifesteren in de beplating van de kap. Maur de initiatiefnemers, de Tilburgse bouwonderneming en de mannen var. de gemeentewerken pretenderen ook niet een hal ontworpen en gebouwd te heb ben, die dé oplossing genoemd kan wor den. Deze hal. zo stelde de heer Schol ten. kost nog geen ton. en dan kun je hem niet vergelijken met een paleis van een miljoen gulden. En wie vrij waart je in een dergelijke situatie dan voor kinderziekten, temeer omdat de Middelburgse hal de eerste is, die op deze manier gebouwd Is. Bouwkundig is <le hal evenwel van een constructie, die aan alle normatief te stellen eisen voldoet. Het is juist de beplating, die niet voldoet en die on danks verschillende verbeteringen ge breken blijft vertonen. oorzaakt. Dit zou voor een belangrijk deel te ondervangen zijn door de gele bannen in de beplating ook tevenals de witte banen) lichtdoorlatend ondoorzich- In de beginperiode had men ook met Men ziet, verschillende nadelen zijn in condenswater te kampen, vooral wan- de afgelopen maanden al opgevangen neer er vele bezoekers (enkele honder- enkele nog zijn gebleven, zoals water den) in de hal aanwezig waren. Dit .overlast en voor sommige sportbe- heeft men ondervangen door de verwar- oefenaars het scherpe licht. Maar de ming op te voeren en de luchtcirculatlesportbeoefenaars liggen er echt niet beter te regelen, onder andere door ge- i wakker over. Dat moge blijken uit en- bruik te maken van roosters. kele korte commentaren van gebrui- De akoestiek van de hal moet slecht 8 van ^al. genoemd worden, o.a. mede veroor-! zaakt door de beplatlngsvorm. Het minste of geringste geluid vult de hal met een stevig lawaai. Met name is dit soms hinderlijk by het opvol- i gen van do aanwijzingen van de trai-| „De training vooral voor de jeugd, en ook voor de senioren bevalt uit-1 stekend", verzekerde Zeelandiasecre- taris Joh. Geers. De wateroverlast? Soms spiegelgladde plekken? „Er, wordt eigenlijk niet over gepraat".! verklaarde de heer Geers. dwalen. Die gingen er zonder mankeren Iheen' geen' gfe<lt> 8pe,_'en trnjnjng>K°e°e_ I genheid was", verklaarde Middelburg- Dit behoort nu evemvel tot de onmoge- voorzitter S. Simonse. lykheden, omdat binnen- en buitenzijde! Fantastisch" 7ei de heer K H ^Vrip# met gaas is „bekleed", terwijl tK.vendi.-n van dtmddeiburese Mfxed Hockevcmh ^populieren e„ blle.iv.nger, <t. .pro-1J» ïafalnÏLog* j heid voor zaalhockey noemde. Hij vond De broosheid van de plastic overkap ping vormde ook een der nadelen. L>e mistrappers onder de Middelburgse voet-1 bailers, die op een veld in de onmiddel- jectieien" in hun vaart zullen i T-fii*i het jammer, dat M.M.H.C. slechts de L lenige club in Zeeland is. die zaalhockev L Cl lICIIl ibeoefent. Binnenkort wil M.M.H.C. het Vooral bij zonnig weer sportbeoefenaars (als volleyballers, bad-! mintonspelers. dus zij, die ook omhoog moeten kijken) geregeld last van fel licht, dat de geeï-witte beplating ver- De onafhankelijke omroep, waarin sa menwerken de programmastichtüigen Open Bestel, Tros en T.V.N, zegt in een gisteravond uitgegeven communiqué van mening te zijn, dat de plannen, die door de formateur mr. J. M. L. Th. Cals en de fractievoorzitters van de K.V.P., P.v.d.A. en A.K.P. zijn opgesteld, „geen werke lijke openheid van het radio- en televisie- bestel bedoelen, omdat de nieuwe zend gemachtigde in enkele uren geen enkele, kans krijgt liet Nederlandse "publiek een televisieprogramma te bicden. Hetzelfde geldt voor de radio. Het is zeer teleurstellend en ook moeilijk verklaar baar dat mr. Cals. die indertijd mede on der zijn verantwoordelijkheid als minis ter van onderwijs, kunsten en weten schappen in de televisienota 1963 een ge heel ander geluid heeft doen horen, zich thans voor deze openheid leent. De on afhankelijke omroep zal haar actie voor een werkelijk open bestel uiteraard voortzetten, los van de vraag of de for mateur al dan niet in zijn poging slaagt". SCHOOLMEISJES HIELDEN ZELF SCHOOL SCHOON Als dit jaar iemand zijn vakantie letterlijk en figuurlijk heeft ver diend. dan zijn het wel de meisjes van de zesde klas van de openbare lagere school in Giethoorn-Zuid. Ondanks herhaalde pogingen was het gemeentebestuur er niet in geslaagd een schoolschoon maak ster te vinden. De meisjes van de zesde klas vatten toen de koe bij de hoorns en de bezem bij de steel en besloten zelf de school schoon te houden. Zij hebben hiermee tot au toe 517.41 verdiend. Het be drag is gestort in het kampeer- pot je en binnenkort gaan ze er van (Zie slot pag. 2 kot. 6)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1