PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CHINA BELOOFT DE NOORDVIETNAMEZEN MILITAIRE HULP Russische raketten voor luchtafweer op Cyprus Gesprek over politieke unie op losse schroeven Formateur bracht rapport uit Bereid materiaal en soldaten te zenden Advisering over Zeeuwse bejaardentehuizen zeer uitgebreide taak Ambassadeur Taylor: toestand in Zuid-Vietnam verbeterd Staat van beleg door regering in Saigon opgeheven ZEEGEVECHT BIJ MALEISIË -19 INDONESIËRS GEVANGEN GENOMEN Maatregelen tegen Ku Klux Klan in voorbereiding Gaat ook om vele vraagstukken onder wordende mens 208e jaargang - no. 72 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN r adv. 4,80. da Kok Absnnamanljprli» 75 «til par week, t 9,75 I. red, 2078/3169, ad». 237S). Co*», Crolo Markt 2. I delingen 3 Uriel. Kleine »dv. (miL 8 regels) 32 tan Maandag 29 maart 1965 Topspanning na T op-neierlaag Pagina 3 «r. Giro 359300 f Maarschalk Tsjen Ji, de Chinese minister van buitenlandse zaken, heeft in een brief aan de regering van Noord-Vietnam verklaard, dat China bereid is manschappen en oorlogsmateriaal naar Zuid- Vietnam te zenden, aldus het Chinese persbureau „Nieuw China". „China zal al het mogelijke doen om aan het heldhaftige volk van Zuid-Vietnam alle hulp te geven die het nodig heeft, ook wapens en oorlogsmateriaal, en het is eveneens bereid manschappen te zen den om zij aan zij met de Zuidvietnamezen te strijden als dezen daartoe de wens te kennen geven", aldus de minister. Tsjen Ji heeft dit gezegd in zijn antwoord op een brief van de Noord- vietnamese minister van buitenlandse zaken van 22 maart, waarin deze het Amerikaanse optreden in Vietnam laakt en als zijn mening te kennen geeft, dat de voorzitters van de Geneefse conferentie van 1954 over Indo-China pogingen moeten doen om de vrede in Zuidoost- Azië te herstellen. Cuba bereid ïs wapens en pen naar Vietnam te sturen indien hier voor een verzoek binnenkomt. Premier Castro had eerder deze maand gezegd dat Noord-Vietnam alle hulp moet krijgen die het nodig heeft. Diplo matieke waarnemers in Havanna zeggen dat eventuele Cubaanse hulp in elk ge val gering en van symbolische aard zou zijn- dood en 74 min of meer zwaar gewond. Ben Amerikaanse woordvoerder heeft later verklaard, dat de mogelijkheid van sabotage door de Vietcong is uitgesloten. Vermoedelijk is de explosie veroorzaakt door blikseminslag. Veertig landmijnen explodeerden. Vierenvijftig gewonden zijn met helikopters overgebracht naar Pleikoe. Philippijnen President Macapagal heeft zaterdag tij dens een persconferentie verklaard, dat de Philippijnse regering, onder voorbe houd van goedkeuring door het parle ment bereid is te overwegen troepen naar Zuid-Vietnam te sturen „als de si tuatie zulks nodig mocht maken". President Macapagal sprak evenwel be richten tegen als zou van Zuid-Vietnam een verzoek om militaire hulp zijn ont vangen. Toestand verbeterd tegenover de pers gezegd, dat naar zijn mening de toestand in Zuid-Viet nam in het algemeen verbeterd is, sinds zijn laatste reis naar Washing ton eind 1964. De ambassadeur, die opnieuw in Washington verslag gaat uitbrengen, zei verder, dat er geen speciale reden voor zijn nieuwe reis naar Washington is. Hij zal met de Amerikaanse president de toestand opnieuw in ogenschouw nemen. De Zuidvietnamese regering heeft zater dag de opheffing van de staat van be leg afgekondigd, die sinds november in het gehele land van kracht is geweest. In Saigon zal voorts het uitgaansverbod des nachts van drie tot twee uur vermin derd worden. Door het ontploffen van een mijnende- pot in het kampement der speciale troe- Baron Silfverskiold en zijn echtge note, prinses Desiree van Zweden, poseren hier trots met hun vier da gen oude zoon in het Sahlgrenska- riefecn/ntis in Gothenburg. Volgens zegslieden in Athene: Enkele luchtafweerraketten van Russische makelij zyn aan Cyprus geleverd en reeds op het eiland geïnstalleerd, zo werd gisteren van gewoonlijk goedingelichte zyde in Athene vernomen. Meer voor Cyprus bestemde raketten liggen nog in een ander land opgeslagen. Turken: geleverd via Egypte Collie Leroy Wilkins (21) in de handboeien op weg naar de ge vangenis. Hij is een van de vier Ku Klux Klan-leden, die door de F.B I. zijn gearresteerd in verband met de moordaanslag op mevrouw Liuzzo. Het was volgens deze bron ook niet waar dat de Verenigde Staten op Grieken land druk hadden geoefend om te zor gen dat de regering-Makarios dergelij ke raketten niet zou aannemen. „Cyprus is herhaaldelijk met luchtaanvallen en invasie bedreigd. Niemand kan de ver antwoording op zich nemen de regering van dit land te adviseren haar strijd krachten een wapen te onthouden dat de defensie kan verstevigen", zo werd van deze zjjde verklaard. In kringen van het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken was zater dag gezegd dat de Amerikaanse rege ring geen enkele reden had om aan to nemen dat er reeds Sowjetraketten op Cyprus zijn geïnstalleerd. Russische militaire vrachtwagens gela den met oorlogsmateriaal In Turkije zjjn aangekomen. „De Griekse overheid heeft kennis geno men van dit bevoorradingsverkeer", al dus het Griekse ministerie. Volgens Griekse persberichten zouden 250 Turk se militairen het Russische konvooi hebben begeleid. Volgens dezelfde berichten zouden de le veranties het gevolg zrjn van een ge heime Turks-Russische overeenkomst die fesloten zou zijn tijdens de wederzijdse uezoeken aan Ankara en Moskou van hooggeplaatste Russische en Turkse de legaties. AANTAL GUERILLA'S OMGEKOMEN Britten onderschepten twee Indonesische vaartuigen Een drietal Britse mijnenvegers heeft in de nacht van donderdag op vrijdag onder de oostkust van de Maleisische deelstaat Johore een Indonesisch vaartuig tot zin ken gebracht en een andere boot beschadigd, zo is gisteren meege deeld in Koeala Loempoer. Min stens 2 Indonesiërs werden ge dood en verscheidene anderen zijn vermoedelijk verdronken. De Brit ten namen 19 Indonesiërs gevan gen. Het Amerikaanse ministerie van justitie bereidt scherpe maatregelen voor tegr~ de Ku Klux Klan. de geheime organis. tie die Ijvert voor rassenscheiding, ten einde de terreur van deze, beweging uit te bannen. Begonnen zal worden met een verbod op het dragen van de kernmer- kende kleding, een witte kap en bepaal de gebruiken, zoals het hranden van Verwacht wordt, dat het de commissie voor anti-Amerikaanse activiteiten van het Huis van Afgevaardigden binnenkort volmacht zal verlenen voor een formeel onderzoek naar het genootschap. Men schat het aantal leden van de Ku Klux Klan op tussen de 50.000 en 65.000. ter wijl er tussen de 16.000 en 20.000 actieve sympathiserenden zouden zijn. Drie van de vier Ku Klux Klanners die zijn gearresteerd in verband met moordaanslag in Alabama op mevrouw Viola Liuzzi-Thomas. Eaton ae Rowe zHn vrijdagavond op borgtocht van 50.000 dollar elk uit de gevangenis van Jefferson County ontslagen en onder de hoede gesteld van hun advocaat Matt Murphy, en van Robert Shelton, de „im perial grand wizard" van de United Klans of America. De vierde verdachte. Wilkins, zit nog gevangen. Omdat hij onder toezicht stond wegens het bij zich dragen van een geweer met afgezaagde loop, kan hjj pas op borgtocht vrij na verschijnen v een rechter. Gisteren is in Meridan (Mississippi) een voor negers bestemde kerk van ae bap tisten volledig door brand verwoest na dat onbekenden vanuit een auto een bom naar het gebouw hadden geworpen. By een andere kerk in dezelfde stad ont dekte een politieman een brandende bus benzine. Doordat hij het vuur tijdig wist te doven werd het gebouw gespaard. 7ia Egypte Leiders van de Turkse gemeenschap op het eiland, die thans in de Vere nigde Staten zijn, hadden donderdag verklaard dat zich reeds verscheide ne Russische luchtafweerraketten op Cyprus bevinden, welke door de Rus sische regering door tussenkomst van Egypte aan de regering-Makarios zouden zijn geleverd. In Washington was men van mening dat de installatie van Sowjetraketten op Cyprus als een gevaarlijke ontwikkeling moet worden beschouwd wegens het ge vaar van toeneming der spanning in aat deel van de wereld. Wapens toor Turkije Het Griekse ministerie van defensie heeft de berichten bevestigd dat 2000 j Zowel in politieke kringen als door de pers In Rome is het begin van het be zoek van de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, aan Rome uiterst teleurstellend genoemd. Minister Couve de Murville arriveerde vrydagavond in Rome en voerde zaterdag politieke besprekingen met zyn Italiaanse ambtgenoot Fanfani. Weliswaar blijft de Franse minister nog tot vandaag in de Italiaanse hoofd stad. doch reeds gisteren bestond er geen hoop meer. dat de door Italië voor gestelde conferentie van ministers van buitenlandse zaken der E.E.G.-landen in Venetië, op 10 mei a.s., waarop over een politieke unie zou worden ge sproken. voortgang zal kunnen vinden. Van een bijeenkomst der premiers van de zes E.E.G.-landen is zelfs in het geheel geen sprake meer. -- ig dat de Indonesiër», guerrillastrijder*, weg waren naar het vasteland van Ma leisië en zich zouden voegen bij «-en groep die eerder was geland, e Britse mijnenvegers „Puncheston". „Maryton" en „Invermoriston" onder schepten de Indonesiërs, die het vuur openden met mortieren en machinege weren. Drie Britse zeelieden zouden lich te verwondingen hebben opgelopen. Het ministerie van defensie verklaarde dat het zeegevecht het hoogtepunt was geweest van een campagne tegen eem *-J'-nesië ■■■■■i jagrn - zwaar bewapende groep Indonesiërs, die op 25 februari in Maleisië was geland en van plan was een basis voor guerril lastrijders te vestigen op het Maleisische vasteland. Bij de acties die tegen de op minder dan 50 kilometer afstand van Singapore ge legen basis werden ondernomen, werden 25 Indonesiërs gedood en 25 anderen ge vangengenomen. aldus de verklaring. Koningin nog enkele weken in het gips Koningin Juliana zal wellicht nog enke le weken het gipsverband moeten dra gen. Dit is bekend geworden uit de om geving van formateur mr. J. M. L. Th. Cals, die afgelopen zaterdag aan ko ningin Juliana mondeling verslag heeft uitgebracht over de format iewerkzaam- heden. Het letsel van de vorstin is niet van ernstige aard en evenmin pijnlijk. Wel is het letsel zeer hinderlijk. Koningin Juliana gebruikt bij het lopen een stok. Spionageschandaal in Engeland? Volgens de „Daily Telegraph" is er in Engeland weer een spionageschandaal ontdekt. Het zou als hoofdpersoon heb ben een hooggeplaatste functionaris in overheidsdienst die vroeger bekend stond om zjjn pro-nazistische sympathieën en die. na de oorlog, geheime gegevens aan de Sovrjet-Unie zou hebben ver kocht. De man zou verscheidene veroordelingen achter de rug hebben doch ondanks dit verleden toch als RA.F.-officier gediend hebben tijdens de tweede wereldoorlog. Op grond van zijn staat van dienst zou hij een hoge functie op een der ministe ries hebben gekregen. Zijn identiteit wordt in de „Daily Telegraph" niet ont huld. Nekkrampgeval in Apeldoorn se kazerne Een dienstplichtig militair van het eerste legerkorps in Apeldoorn is in ernstige toestand met nekkramp in het Centraal Militair Hospitaal in Utrecht opgeno men. De militair was reeds enige dagen ziek en lag in de ziekenboeg bij de Willem- Hl-kazerne in Apeldoorn. Vrijdag werd vastgesteld, dat de militair nekkramp had, waarna hij naar Utrecht werd over gebracht. Het personeel van de kazerne zijn tabletten verstrekt om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. AARDBEVING IN CHILI Midden-Chili is gisteren door een aard beving getroffen. Volgens de eerste be richten zijn tien mensen om het leven gekomen en werden er 200 gewond. Het dorp Llallay werd grotendeels ver woest. Hier vielen vijf doden en 60 ge wonden. Het grootste deel van de hui zen in San Felipe is ook verloren ge- aan. In de paniek die in de hoofdstad iantiago uitbrak, liet een persoon het leven. Op 130 kilometer ten noorden van de hoofdstad stortte een mijn gedeeltelijk in. Tien arbeiders werden ingesloten. De beving duurde bijna anderhalve mi nuut en had een intensiteit van 7 tot 9 volgens de schaal van Richter. Formateur mr. J. M. L. Th. Cal* heeft zijn tUKHi-ntyds rapport uitgebracht en H.M. de Koningin op do hoogte gesteld van de bereikte overeenkomst ten aan zien van het radio- en televisie beleid, alsmede van zijn plannen voor de ko mende dagen. Dit Is gisteravond, na de terugkeer van de heer Cals uit Loch, In Den Haag meegedeeld. Mr. Cals vertrok zaterdagochtend vanaf het vliegveld Vpenburg en vloog met de regerings-Frlendshlp rechtstreek* naar Zlirich. Vandaar vertrok mr. Cals naar het Oosten rijkse Bludenz. In de „prachtig gele gen" ambtswoning van de bezirks- liHiiptmann, dr. J .jingle. had de h«-r Cals een gesprek met koningin Ju liana. Het onderhoud duurde ruim drie uren. C.H.U. Het dagelijks bestuur der Christelijk- Historlsche Unie, dat zaterdag onder lei ding van de unievoorzitter, mr. K. K. J. Beernink, in Utrecht zijn maandelijkse vergadering hield, heeft eenparig beslo ten tegen zaterdagmiddag 10 april de unieraad bijeen te roepen. Op deze ko mende bijeenkomst zal de unieraad op de hoogte -worden gesteld van de jongste ontwikkelingen in verband met de ka binetsformatie. V.V.D. Het hoofdbestuur van de V.V.D. heeft na een zaterdag in Utrecht gehouden vergadering over de politieke situatie meegedeeld, dat het „met volkomen in stemming" kennis heeft genomen van het beleid dat de fractievoorzitter van de V.V.D. in de Tweede Kamer, de heer Geertsema. inzake de kabinetscrisis heeft gevoerd. ..Unaniem is het hoofdbestuur van oor deel dat bij dit beleid de door de V.V.D. gewenste openheid van het radio- en tv-bestel terecht centraal is gesteld". „Ineenschrompeling" ..De Anti-Revolutionaire Partij is het beeld, dat zij van zichzelf had opgeroe pen ontrouw geworden". Dit zei de libe rale senator, mr. H. van Riel zaterdag middag in Amsterdam tijdens een rede ter gelegenheid van de 33ste dies nata- lis van de liberale studentenvereniging te Amsterdam. „Op emotionele gronden zoekt de A.-R.P. nu samenwerking met de socialisten", al dus spreker. „Dit ondanks het uitgangs punt van persoonlijke verantwoordelijk heid en een achterban die voor een groot deel uit middenstanders bestaat". Hij voorspelde een spoedige ineen schrompeling van deze partij. In socialistische kring is men niet erg gelukkig met de kabinetsprognose, die VARA-voorzitter mr. Burger vrijdag avond in een radio-interview heeft ge geven. Deze „persoonlijke visie" van de voorganger van de huidige fractieleider dr. Vondeling, kwam neer op de volgen de samenstelling van een toekomstig ka binet: Premier mr. Cals (k.v.p.), volkshuisves ting drs. Bogaers (k.v.p.), defensie De Jong (k.v.p.), o.k.w. mr. Eot (k.v.p.), financiën mr. Van Campen (k.v.p. economische zaken drs. Nederhorst (p.v.da.), justitie prof. Samkalden (p.v.d.a.), sociale zaken Snurhoff (p.v.d.a.), landbouw ir. Vredeling (p.v.d.a.), buitenlandse zaken mr. Bies heuvel (a.-r.), maatschappelijk werk mej. Rutgers (a.-r.), binnenlandse zaken Smallenbroek (a.-r. i. verkeer en water staat Vondeling (p.v.d.a.). Wat de beide fractieleiders Smallen broek en Vondeling betreft, zag de heer Burger Indien zij niet voor een minis terspost in aanmerking wensen te ko men. als alternatieven: drs. Den Uyl (p.v.d.a.) en dr. Bruins Slot (a.-r.). In kringen van de P.v.d.A. meent men dat mr. Burger met zijn uitspraken de nnderhandelingspolitiek van dr. Vonde ling bemoeilijkt. Hoewel het een per soonlijke visie is krijgt een dergelijke prognose altijd grote aandacht, vooral ui zij wordt uitgesproken door een oormalig fractieleider. de bejaardenzorg in Zeeland bepaald wel als een zeer ingewijde genoemd mag worden, ooit heeft gedacht. Er zit veel meer aan vast dan alleen maar het be zoeken van bejaardentehuizen. Het gaat bovendien om allerlei vraagstukken be treffende de ouder wordende mens. Het toezicht op de 51 Zeeuwse be jaardentehuizen en de verzorging van de daarin opgenomen bejaar den is een aanmerkelijk uitgebrei der taak dan in eerste instantie gedacht ïs. Tot deze conclusie is mej. W. J. H. Westera, medewerk ster in algemene dienst van de Stichting Zeeland, gekomen nadat zij nu sinds eind oktober van het vorig jaar door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland belast is met liet toezicht op de naleving van bet geen in de wet op de bejaardenoor den is bepaald. Aanvankelijk was men van de gedachte uigegaan, dat mej. Westera, die voor bet ver- vullen van deze taak door de Stich ting Zeeland aan de provincie „uit- jeleend is, aan één dag in de week wel voldoende zou hebben. Zij is momenteel gedurende de helft van de week met dit werk bezig, „maar eigenlijk", zo verzekert mej. Wes tera, „is het een volledige taak". Want deze gehele materie is veel uitge breider dan men ooit heeft gedacht. Dan ook mej. Westera, die op hét gebied van Consulente Juist in dit verband wil mej. Western haar taak dan ook niet zien als die van een inspectrice. De tehuizen moe ten haar niet gaan beschouwen als een lastige dwarskijker, maar in de eerste plaats als een vertrouwensper soon. Dat laatste is dan ook de be doeling van de wet op de bejaarden oorden. De wet wil deze inspectie van meet af aan niet alleen een contro lerend, maar vooral een adviserend karakter geven. De inspecteur of in-1 spectrice moet door de betrokkenen nis een eonsulent(e) worden be schouwd. In de afgelopen maanden, waarin mej. Westera ongeveer tien bejaardentehui zen heeft bezocht heeft zij op deze wijze kennis kunnen maken zowel met de toe stand van de bejaardentehuizen als met allerlei vraagstukken van de bejaarde Zelfstandigheid Daarbü moet met name rekening wor den gehouden met de omstandigheid, dat nog slechts tien jaar geleden geheel an ders werd gedaoht over de bejaarden zorg. Deze bevindt zich momenteel in een overgangsfase, waarbij met name het zogenaamde open bejaardenwerk een voorname rol speelt. Het gaat er hierby om de zelfstandigheid van de bejaarde zo lang mogelijk te handhaven, bijvoor beeld door het mogelijk maken van ver zorging gedurende een bepaald deel van de dag, van warme maaltijden, van een boodschappendienst enz. Zo heeft ook de wetgever het gezien. De wet op de bejaardenoorden is er gekomen om de vrijheid van de be jaarde te waarborgen. ..De gehele' wet ademt een sfeer om de bejaarde de vrijheid te geven zijn leven naar: eigen inzichten in te richten ook in de tehuizen", aldus licht mej. Wes tera toe. Bewondering Tijdens haar bezoek aan Zeeland begin februari j.l. zei de minister van maat schappelijk werk, mevr. drs. J. F. Schou- wenaar-Franssen, grote bewondering te hebben voor de commissie voor de be jaardenoorden (ingesteld nadat de wet in werking getreden is, om in Zeeland een zo breed mogelijk patroon van bejaar denvoorzieningen te treffen. „Het bejaardentehuis", zo verklaarde de minister, „is van deze zorg maar een onderdeel. He>t gaat er om de be jaarde zo lang mogelijk, zo vrij mo gelijk en zo zelfstandig mogelijk al lerlei voorzieningen te bieden. Dat is het standpunt van het rijk en ik ben blij, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland daarop zo goed inhaken De zojuist genoemde commissie voor de bejaardenoorden bestaat uit drie sub commissies, een sociaal-medische, een bouwtechnische en een economische com missie. De rapporten, die mej. Westera over de „inventarisatie" van de tehui zen maakt, gaan naar alle leden van de „grote" commsissie worden indien no dig m één of meerdere sub-commissies besproken, waarna tot slot een eind advies door de secretaris van de „gro te" commissie aan Gedeputeerde Staten toegezonden wordt. Geen verwijt het kader van de wet op de bejaar denoorden uitoefent, is het reeds ko men vast te staan, dat een aantal Zeeuwse bejaardentehuizen zal moe ten worden vervangen door nieuwe tehuizen. Hoewel er (en dat geldt voor het gehele land) een aantal te huizen is, dat niet meer aan de eisen voldoet, behoeft die noodzaak van vervanging zeker niet in de eerste plaats een verwijt te betekenen aan het adres van overheid, kerkelijke en particuliere organisaties, die in het verleden de noodzaak van de bouw van een dergelijk tehuis hebben ingezien. Het is in dit verband wellicht interes sant om te vernemen, dat zelfs het splinternieuwe bejaardentehuis Bachten Dieke in Terneuzen zich niet kan meten met de huidige eisen. Wanneer althans de provinciale verordening op de bejaar denoorden in Zeeland toegepast wordt, Daarin is namelijk opgenomen, dat elke eenheid in een bejaardenoord moet zijn voorzien van een toilet. En dat biedt zelfs Bachten Dieke niet. Hoefde het. S toen vqf jaar geleden de plannen on- j worpen werden, ook niet te bieden. ij Het zal duidelijk zijn. dat de tehui- zen voor dergelijke bouwtechnische f gebrekjes ontheffing kunnen krijgen. 'Om deze redenen kun je niet advi- seren om het nu maar af te keuren". I< merkt mej. Westera op. „Er zijn im- l mers mogelijkheden om het aan de eisen aan te passen". Zijn er echter meer zaken, waaraan het tehuis niet voldoet dan zal het vervangen dienen te worden. De moeilijkheid hierbij Is, jj dat de tehuizen niet alleen volledig j bezet zijn, maar dat er ook forse 5 wachtlijsten aangelegd zijn. j In elk geval is er het streven oni de 5 zaal verpleging tot het verleden te doen behoren. Volgens tie wet mogen er in de toekomst geen kamers meer ingericht worden voor meer dan twee personen. Het ideaal in dit verband is dan ook een centrum met bejaardenwoningen en daarnaast een verzorgingseenheid, waar in de oudere mensen, als ze zichzelf niet meer kunnen helpen, opgenomen kunnen worden. DOUANIER DOORZOCHT FORMATIEPAPIEREN De reis van formateur mr. J. >1. L. Th. Cals naar het Oostenrijkse Bludenz om koningin Juliana tus sentijds rapport uit te brengen over de formatiewerkzaamheden is niet zonder een incident verlo pen. Overigens was dit incident nog komisch. Op de terugreis van Bludenz naar Ztirlch, die per auto werd ge maakt. werd mr. Cals aan de Oos tenrijks-Zwitserse grens aange houden. De Oostenrijkse douanier was voorkomend en zeer welwil lend tegenover de formateur, van wie de douanier vermoedde dat deze „iets heel hoogs" was. Zijn collega aan de Zwitserse doorlaat post echter toonde zich formalisti- schr-r Hij vroTi'-n-t--dat r's mr. Cals een zo'n belangrijke (Ne derlandse figuur was als zijn Oos tenrijkse collega het wilde doen voorkomen, deze dan wel over een diplomatiek paspoort zou beschik ken. Dat was nu niet het geval, vant mr. Cals heeft een gewoon laspoort. De Zwitserse douanier kreeg nog meer wantrouwen, toen de formateur hem meedeelde, al leen maar formatiepapieren en een aantal dagbladen bij zich te hebben. De douanebeambte kreeg toen de kans van zijn leven, een gelegen heid waarop in Nederland iedere journalist (tevergeefs) wacht. Hij doorzocht de auto en bekeek de papieren, w;nnia de formateur door kon reizen. PRINS BERNHARD TERUG De rijksvoorlichtingsdienst heeft mede gedeeld, dat prins Bernhard gisteravond om zes uur van zijn vakantie in Lech op paleis Soestdijk is aangekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1