Provinciale Bibliotheek zit in te klein gebouw P.Z.C.-jeugdtournee P. A. Kiviet wordt tijdelijk wethouder van Scherpenisse Automobilist ging sneller rijden toen bus hem inhaalde AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Vrachtauto van berm af na aanrijding op rijksweg door Zuid-Beveland Te koop nieuwbouwwoning 4, Ouders LET OP DE RAAMBILJETTEN donderdag is maart 1965 Aeeuwz - wanderer PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAARVERSLAG 1964: „Door haar bloei in een impasse" over het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied. Hierin staat, dat er in steeds toenemende mate een beroep ge daan wordt op het documentatiecen trum. Dat is de ooraaak, dat het nog De Provinciale Bibliotheek van Zeeland v,~' is door haar bloei in een impasse ge raakt: de behuizing van deze belangrijke culturele instelling is ten enenmale on- voldende. Dit deelt bibliothecaris nir. S^.a.»?r "«««is «te*»?* De raad van Scherpenisse heeft woens dagmorgen tot tijdelijk wethouder be noemd het C.H.-raadslid P. A. Kiviet. Hjj zal de wethoudersfunctie aanstaande zo- nier van juni tot augustus omdat wethouder D. Kleppe in die pe riode voor familiebezoek In Canada ver blijft. B. en w. vonden het gewenst tijdens zijn afwezigheid een plaatsvi vanger te hebben in het college. De heer Kiviet kreeg vyf van de zeven stem men, twee werden er blanco uitgebracht. Het is niet de bedoeling, dat de tijdelijk ethouder ook in andere gevallen bjj fwezigheid van een lid in het college als vervanger optreedt. Het S.G.P.-raads- I lid L. A. Polderman informeerde hier upnamen j naar, rnaar b. en w. vonden dit niet steeds niet mogelijk is gebleken de aciT- terstand in de ordening weg te werken. wezl&neia als vervang* noodzakelijk. theek. Er is het afgelopen jaar meer gebruik gemaakt van de biblio theek en wel in die mate, dat de samen steller zich afvraagt of men met de huidige outillage en behuizing kan doen aan de vraag. Dat deze vraag negatief moet worden beantwoord blijkt overduidelijk uit de constatering van het feit, dat de behuizing onvoldoende is. Wel vestigt hij er nogmaals de aan dacht op, dat er zeer veel van het uithoudings- en improvisatievermo gen van het personeel van de biblio theek en het documentatiecentrum wordt gevergd, zelfs bij het verrich ten van normale werkzaamheden. De samensteller schrijft voorts naar aanleiding van de ontoereikende be huizing: „Het is U bekend, dat de bibliotheek één behoorlijk werkver trek bezit. Het is te begrijpen, dat de bouw van de Oosterscheldebrug belangrijker geacht wordt en gemak kelijker te realiseren valt dan de uit breiding en huisvesting van de biblio theek. Zij komen echter op hetzelfde prioriteitenschema van de provincie voor". Over het gebouw zijn geen andere klach ten dan aat het te klein is. Hierdoor heeft men het afgelopen jaar allerlei tijdelijke voorzieningen moeten treffen. Vooral het Documentatiecentrum heeft hieronder te lijden. Een steeds groter aantal bezoekers kan niet meer naar behoren ontvangen, te woord gestaan en faciliteiten voor onderzoek verleend worden, aldus het jaarverslag. Ook het gebruiken van gedeelten van het maga zijn als werkruimte is voor het perso neel verre van aangenaaam en bemoei lijkt bovendien het dagelijks werk. Aanwinsten Door aankoop, bruikleen van Zeeuwsch Genootschap en schenkingen nam het aantal beschikbare boeken van de bibliotheek toe met 1820 banden. In 1963 nam het boekenbezit toe met 2176 banden. De Vereniging van Vrienden van de Provinciale Bibliotheek schonk onder meer een zeldzame uitgave var al de werken van Jacob Cats, de volle dige reeks „La nuit des temps" er „Trente journées qui ont fait la France", terwijl deze vereniging bovendien de aanvulling van de reeks Bihliothèque de Ia Pléiade voortzette en abonnementen op enige buitenlandse tijdschriften bleef financieren. In overleg met de directeuren van de h.t.s. en van de „De Ruyterschool", bei den te Vlissingen, werd aan het eind van het jaar een begin gemaakt met de ver nieuwing van de collectie technische boeken. Alle aanwezige boeken, die na 1940 zijn verschenen, zijn naast de reeds in vorige jaarverslagen genoemde rubrie ken beschreven. Het type- en stencil- werk ten behoeve van de catalogici vor derde goed, zodat circa 20.000 titels ingevoegd konden worden. Het aantal bezoekers en het getal der uitgeleende boeken vertoonde weer een aanzienlijke staging en wel respectieve lijk van 21.750 tot 26.522 en van 28.059 tot 32.645. De heer M. P. de Bruin, adjunct-bibho- thecaris, bracht verslag uit over 1964 Kantonrechter Middelburg Terwijl de Vlisslnger G. C. in zijn auto op de Nieuwe Vlissingseweg werd inge haald door een bus. verhoogde hij zijn snelheid. De passagiers van de bus wa ren daarover zo boos, dat zjj de chauf feur, die zich had kunnen beheersen, verzochten op do politie te wachten. De waarnemend kantonrechter te Middel burg, mr. J. Kolkman, waarvoor C. gis teren terecht moest staan, kon dat wel begrijpen. „Het had bijzonder ernstige gevolgen kunnen hebben", aldus mr. Kolkman, die conform de eis van de of ficier van justitie, mr. N. van Raalte, een boete van 60,oplegde. J. K. uit Kruiningen had in Goes een deksel van een spoelketel van zijn vrachtauto-combinatie verloren. Een pas serende wielrijder werd er door getrof fen. Mr. Kolkman hield er rekening mee. dat fabriekspersoneel, bij wie K. de ketel had afgehaald, het niet nodig had gevon den het apparaat met staaldraad vast te maken. Conform de eis werd K. daar om veroordeeld tot een boete van 80, Wegens het niet verlenen van voorrang werd de Middelburgse automobiliste A. de B. veroordeeld tot 40.conform: een gelijke boete eveneens conform kreeg de Goese automobiliste De V. voor eenzelfde feit opgelegd. J. v. d. D. uit Heinkenszand werd ver oordeeld tot een boete van 35 conform nadat hij op de Oude Zanddijk niet goed rechts had gehouden en daarbij met zijn bromfiets in botsing was gekomen met een wielrijdster. De Vlissïnger G. V. had de Nieuwe Vlissingseweg te Middelburg de snelheid van zijn auto niet zodanig geregeld, dat hij tijdig kon stoppen. Een botsing met een voor hem stoppende auto was toen het gevolg. Conform werd hij veroordeeld tot een boete van 40. J. S. uit Vlissingen zou op de Nieuwe Vlissingseweg in botsing gekomen zijn met een tegemoetkomende bus, toen hij moest uitwijken voor een auto, die plotseling uit de wegberm wegreed. De chauffeur van de bus verklaarde gezien te hebben, waarvoor S. moest uit wijken. Ook drie andere getuigen had den verklaard, dat de auto nog stilstond op het moment van de botsing. De eis was 40,het vonnis 30.—. Middelburg Electro: Commando's in de vuurlinie. 19 30 uur. 14 jaar. Concert- en Gehoorzaal: Uitvoering ..De Volksstem". 20 uur. Schouwburg. Z.V.U.-voorstel- ling. 20 uur Vlissingen Alhambra: Zoeloe, 8 uur. 14 j. helme commando. 8 uur. '4 jaar. Goes Korenbeurs: Bijeenkomst St--Adel- bertvereniglng Zeeland-Noord. 20 uur. Zierik?ce Concertzaal (foyer): Lezing voor ZVU en Nut over „Ruimtevaart en ruim te-onderzoek". 20 uur Bergen op Zoom Luxor: Apachen in de aanval, 8 uur. 14 Jaar. Roxy: Het ge- ,'erd een veertigtal bandopnamen ge maakt. Van enkele opnamen kan wor den gezegd, aldus de heer De Bruin, dat ze nog net op het juiste moment zijn opgenomen, zoals bij enkele vissers te Nieuw Namen en De Paal. In Middelburg maakte men verreweg het meest van de bibliotheek gebruik. Vorig jaar werden aan inwoners van Middelburg 15.907 boeken uitgeleend. Van het totaal uitleningen, gingen er 16.198 naar scholieren. Dat betekent 53 procent van het totaal. Het aantal uit leningen in Vlissingen bedroeg 2728 (waarvan 1442 aan scholieren), in ove rig Walcheren bedroeg dit aantal 5415 (3833), Zuid-Beveland 3207 (1961), Noord-Beveland 190 (136), West Zw.- Vlaanderen 854 (418), Oost Zeeuwsch- Vlaanderen 786 (184), Tholen 138 (63), Schouwen-Duiveland 347 (188) en bui ten de provincie 921 (120). M. Dijke. die de gen begroet- lid: de heer plaats inneemt overleden raadslid L. Bijnagte. Bij de rondvraag wilde de heer Polder man weten of het juist is, dat de N.V. Procos in St. Maartensdijk op grondge bied van Scherpenisse staat. Burgemees ter D. C. Bouwense bevestigde dit, maar verklaarde, dat St. Maartensdijk bur- probleem van de fabriek ter sprake. Hij drong erop aan, dat er in St.-Maartens dijk wel behoorlijke voorwaarden ge steld worden, wat dit punt aangaat. Burgemeester Bouwense kon hem ge ruststellen met de mededeling, dat er vol doende bepalingen zijn, die de gemeen te in staat stellen om dit tegen te gaan. Aan de orde kwamen ook nog enkele onderwijsvergoedingen en de verkoop van twee woningwetwoningen. TERNEUZEN |C RAAUW Betrekkelijk goed afgesloten Johan-Vroegrijkshow in Terneuzen Voor een geheel gevuld Concertgebouw bracht Johan Vroegrijk dinsdagavond zijn show. De vele toeschouwers hebben hartelijk kunnen lachen en zich kunnen afvragen hoe dit mogelijk was. In ver band met de grote belangstelling voor de show in Terneuzen brengt de hypno tiseur dezelfde show, vrijdagavond a.s. OOSTBURG Ledenvergadering van „De Snelvliegers" Oostburgse postduivenhoudersvereni- ging „De Snelvliegers" hield maandag avond in het clublokaal hotel „Du Com merce" te Oostburg een geanimeerde le denvergadering. Na een kort openings woord door de voorzitter, de heer M. Simpelaar. gaf de secretaris-penning meester de heer M. Krijger zijn jaarver slagen Hieruit hl eek dat het ledenaan- -van de vereniging vrij constant blijft eind 1964 nog 60 bedroeg. Op voor stel van het bestuur werd de heer W. Daansen voor het vluchtseizoen 1965 aangesteld als rekenaar. Hoewel de be stuursverkiezing op de agenda als een min of meer moeilijk punt was aange kondigd, verliep deze vrij vlot. In "de plaats van de twee zich niet herkies baar stellende bestuursleden, de heren J. Bakker en L. F. Verheije, werden ge kozen de heren W. van Unen en F. Bre vet. In de plaats van de heer K. Krijger, die zich wegens drukke werkzaamheden als secretaris-penningmeester niet her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer W. Daansen. Met het voorstel van het bestuur om de kosten van de uitslagen en het klokken 0.25 per liefhebber te brengen werd koord gegaan, waarbij wel werd aan genomen dat de uitslagen voortaan per oost zullen worden verzonden. Bij de iespreking van het vluchtprogramma voor 1965 werden de zesdaagse voor de oude en jonge duiven vastgesteld. Voor de oude duiven zal deze doorgaan op de data 1 mei. 9 mei. 16 mei, 23 mei, 30 mei en 6 juni resp. vanuit Beaumetz des Loges, Albert, Clermont, Angerville, Clermont en nogmaals Angerville, ter wijl voor de jonge duiven deze data wer den vastgesteld op 27 juni (Albert), 4 juli (Clermont), 11 juli (Angerville). 18 juli (Beaumetz des Loges), 25 juli (Al- bert) en 8 augustus (Angerville). De datum voor de verenigingsderby werd bepaald op 1 augustus met een vlucht vanuit Clermont, waarvoor een waar- RETRANCHEMENT Raad vergadert De raad van Retranchement komt mor genavond. vrijdag, om half acht in open bare vergadering bijeen. De agenda ver meldt onder meer een voorstel van b. en w. om aan het plaatselijke Groene Kruis een eenmalige subsidie te verle nen van 4200, als bijdrage in de kos ten van de stichting van een wijkgebouw, een voorstel om een krediet van 1400 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een filmprojector ten behoeve van de openbare lagere school, een voorstel om mejuffrouw W. A. Ekkenbus te be noemen tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare lagere school en een voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling tot instelling van een commissie van advies als be doeld in artikel 75 van de algemene bij- standwet. Burgemeester en wethouders hebben de aanbeveling opgemaakt voor de benoeming van twee leden in de raad van afgevaardigden: 1. J. F. Kornelis, 2. Chr. Lauret: 1. J. P. Vercouteren, 2. J. P. Versprille. In de Dorpsstraat te Graauw sloegen de paarden van de landbouwer Van E. op hol, toen zij een zaaimachine trokken. Van E. die op de machine zat, kwam op de grond terecht, terwijl de machine zelf tegen een lantaarnpaal botste en zeer gehavend werd. Van E. klaagde la ter over inwendige pijnen in de zijstreek. AXEL Leerlingenavond van „Prinses Marijkeschool" Dezer dagen gaven de leerlingen van de „Prinses Marijke" school te Axel on der grote belangstelling in „Het Cen trum" hun jaarlijkse schooluitvoering voor de leden van de oudervereniging en de afdeling volksonderwijs. De voorzitter van de oudervereniging, de heer M. A. v. d. Have opende de avond. Een bijzonder woord van welkom richtte hij in z'n openingstoespraak tot wethouder C. van Benaegem en ge meentesecretaris P. G. v. d. Bosse. De jongste leerlingen van de school voerden het sprookjesspel „Hans en de Kabouters" op. „De ring en het zak doekje", een stuk van Anke Wildonck. en gespeeld door leerlingen van de twee de klas, viel eveneens bijzonder in de smaak. Hierna brachten leerlingen van de derde klas een toneelstukje in twee bedrijven „Oze wieze woze" door Rolf taferelen door Jan Nenius, genaamd „De onfortuinlijke visser". Na de pauze Dracht een zangkoortje, samengesteld uit leerlingen van de 5e en 6e klas, onder leiding van de heer T. Blok, hoofd der school, enkele zang- lummers ten gehore. Ten slotte volgae .Jantje Happerdepap", een kinderto- neelstuk in 3 bedrijven, door Jan van Wessanen, waarin 14 leerlingen van hoogste klassen de rollen vertolkten. Ter afwisseling zorgde Els van Hoven en Corry Verpoorte voor gitaarmuziek. Cocky Koekkoek voor accordeonmuziek en Jan Noens, die zichzelf op de gitaar begeleidde gaf enkele nummertjes „teenagerzang" ten beste. De heer v. d. Have besloot de bijeen komst. Uientelers hadden bevredigende seizoen De Zeeuwse en Zuldliollandse eilanden zjjn belangrijke produktlecentra van uien De afzet vindt voor een belangrijk deel plaats vla de veilingen, die niet alleen een verzamelende functie vervullen, maar ook zorgen voor het export-klaar maken van het produkt. Vooral de Thoolse veilingen en de vel ling in Mlddelharnls nemen hierbij een vooraanstaande plaats In. Het ulensel- zoen 196-1-1965 is thans ver gevorderd. De handel heeft nog wel wat in voorraad waardoor de export nog enige tyd door kan gaan, maar de telers hebben bijna allemaal hun laatste uien verkocht en de meeste uienvelllngen van dit seizoen gehouden. Voor de telers fa het een alleszins be- vredigend seizoen geweest. Vanaf het begin werden hoge prijzen betaald en die zijn in de loop van de winter nog! geleidelijk aangetrokken door grote vraag voor export. De koude periode in de tweede helft van februari betekende ook een prijsstimulans en tijdens de laat ste veilingen van eind vorige week en begin deze week werd voor de export ge-1 schikte middel en grove uien tussen 40 en 45 cent per kg betaald, een record- prijs voor dit seizoen. Engeland er Frankrijk zijn op het ogenblik de voor naamste afnemers. In de eerste week van maart bedroeg de totale Nederlandse uienexport 4690 ton. Hiervan was Frankrijk met 1583 ton de belangrijkste afnemer, direct gevolgd door Engeland met 1405 ton. West-Duits- land nam in die week 777 ton Nederland se uien af en BelgiëLuxemburg 303 ton. Naar Oostenrijk werd 375 ton ver laden en naar Afrika 156 ton. Kleinere hoeveelheden gingen naar Zweden, Zwit serland. Italië, Gibraltar, West-Indië enkele andere landen. Op de Europese markten worden op kor te termijn de eerste zendingen uien van de nieuwe oogst uit Egypte verwacht. Vakantieverblijf in Grijpskerke Uit het verslag over de gereserveerde vakantieverblijven te Grijpskerke zou men kunnen opmaken, dat er in het tijdvak dat ligt tussen half juli en half augustus weinig meer vrij is. Dit is in derdaad het geval voor wat betreft de kamerverhuur met gebruik van keuken. Men kan echter nog goed in Grijpsker ke terecht voor logies met ontbijt en vol ledig pension in genoemde periode. HULST Prijsschieting In café „De Veehandel'' te Hulst werd zondag een grote prijsschieting gehou den. waaraan 41 schutters deelnamen. De uitslag was als volgt: hoogvogel, A. Schouwaert: le zijvogel, W. Koemans en 2e zijvogel. J. Baart. Het hoogste aantal vogels werd geschoten door de heer A. van der Branden uit Clinge. Nijverheidsschool hield contactmiddag De nijverheisschool St.-Martha" uit Hulst hield dezer dagen een contact middag. De ouders konden op deze mid dag inlichtingen krijgen over de vor mingsklas, die ten doel heeft de huis houdelijke vaardigheid te verhogen. ,,Tingel-Tangel" in Hulst Onder auspiciën van de Stichting Zeeuw se boekenuniversiteit met medewerking van kunstkring „Van den Vos Reinaer- de" trad maandagavond in „Het Cen trum" te Axel het cabaret „Tingel Tan gel" uit Amsterdam op met zijn nieuwe programma „Je blijft lachen". Medewer kenden waren: Marijke en Sieto Hoving, vootreffelijk gesteund door Maria de Booy, Paul Deen en John van de Puil, piano. Reeds eerder wijdden wij een re censie aan het optreden van dit cabaret. Aan de reacties van het talrijk publiek, was duidelijk te merken, dat het pro gramma bijzonder in de smaak viel. ZAAMSLAG Vergadering VARA Vrijdagavond 19 maart houdt de afdeling Zaamslag van de omroepvereniging V.A.R.A. in „Het wapen van Zeeland" haar jaarlijkse ledenvergadering. De 16 punten tellende agenda bevat ondermeer behandeling van de jaarverslagen van de afdelingen radio en televisie van het hoofdbestuur. De vergadering zal tevens twee afgevaardigden benoemen die deze afdeling zullen vertegenwoordigen op het V.A.R.A.-jubileumcongres dat in verband met het 40-jarig bestaan van de V.A.R.A. gehouden zal worden op 30 oktober 1965 in de Julianahal van de Jaarbeurs gebouwen te Utrecht. VOGELWAARDE Scholier met hersenschudding in ziekenhuis Door een onvoorzichtige manoeuvre van de automobilist J. L. F. uit Vogelwaarde is woensdagmorgen de 13-jarige scho lier W. v. d. H. uit Axel met een lichte hersenschudding in het ziekenhuis te Terneuzen opgenomen. De automobilist die op het kruispunt De Blokken-Zand- straat ln Terneuzen linksaf wilde slaan, remde voor de kruising onverwachts sterk af. De scholier, die op de fiets achter de auto reed, moest uitwijken, raakte de trottoirband en belandde te- j gen de gevel. >p de foto: de vrachtwagencombinatie ie van de weg in de berm schoot. (Foto P.Z.C.). Goede vraag naar appelen Twee vrachtauto's zijn woensdagmor-1 geluk het verkeer over de rijksweg gen op de Bevelandse rijksweg, bij de! goede banen werd geleid. Sloe dam, zwaar beschadigd toen zij bij een aanrijding betrokken werden. Dat gebeurde tegen kwart voor zeven. Een uit de richting Goes komende vrachtau tocombinatie, bestuurd door G. B. uit Ottoland. kwam bij een flauwe bocht op de linkerhelft van de rijbaan terecht op het ogenblik, dat uit de richting Mid delburg een door H. J. J. uit Vlissingen bestuurde tankauto naderde. Deze wa- "I.a" Jtataflaiik gegrepen. k ,0„ d„ De eombmatiesuito reboot links van de t»n d„ „ppïi,,, „p N. der- weg debjrn, ,n Vooral aan de voorzij- ,„itveilingen op een belangrijk de werd deae jjub, ernat,Sberebjdlgi J!p,r in MARKTBERICHTEN VEILING ROTTERDAM. -75 Aanvoer 5000 kg. 44—82. lb 85. !d 75— 44. 40-50 .15-40 32. I n.vh27—34. Grote Geen van de bestuurders liep persoon lijk letsel op. Rijkspolitie en wegen wacht zorgaen ervoor, dat na het on- Aanrijdingen De zesjarige K. D. te Poortvliet liep ln de Smidsstraat tegen een brommer op. Hij moest met een ernstige beenbreuk het algemeen gasthuis te Bergen op Zoom worden overgebracht. Dokter A. A. K„ die met zjjn personen auto voer de Paasdijkstraat reed werd ter hoogte van de Achterstraat in de flank aangereden door een andere per sonenauto. bestuurd door de heer H. v. V. Het linkerportier van de auto van dokter K. werd geheel ingedrukt. Recital Ingrid Haebler In de recensie over het pianorecital van Ingrid Haebler (krant van 17-3-'65) zijn enkele misstellingen geslopen. Zo is o.m. vermeld dat de pianiste vier Chopln- valsen speelde, waarvan de interessant ste de polonaise-fantaisie was. De juiste redactie was dat Ingrid Haebler een iertal werken van Chopin ten gehore bracht, t.w. twee walsen, de posthume nocturne in cis en het interessantste stuk van de vier: de polonaise-fantasie. king niet de prijzen die gedurendi groot deel van het seizoen zijn betaald. Uit de koelhuizen en gascellen wordt op het ogenblik een prima kwaliteit appe len aangeboden en deze kunnen niet al leen op de binnenlandse markt goed ver kocht worden maar ook Is er veel vraag voor export, in de eerste plaats van West-Duitsland, maar ook van Frank rijk en in mindere mate van Belgie. Wekelijks gaan er nog tussen 3 en 4| miljoen kilogram handappels de grenzen! over. wat voor deze tijd van het jaar re- cordhoeveelheden zijn. Hoewel er voor lopig nog volop fruit te koop zal zijn, minderen de voorraden toch hard. Het ras Golden Delicious neemt op het ogenblik bij de appelaanvoeren een be langrijke plaats in. vooral in Zeeland en Noordoostpolder. Deze appel is ge vraagd, niet alleen voor het binnenland maar ook voor export, met name voor Frankrijk. De prijs van de grote maten klasse 1 kwaliteit is opgelopen tot 70 4 dat is hel VEILING BERGEN OP ZOOM 17 maart Rabarber 105119. Spruiten 27 167. Sla 25—18. Spinazie «4- 99. Prei 12—29. Uien 325. Andijvie 89'.22 Waepeen 18 33 Breekpeen 7—5. Witlof 13—98. Radijs 32 —31. Raapstelen 15—21. Rode kool 814. Wit te kool 7—11. Sav. kool '.4—42 St-Remy 1239. Jonathan 1748. Golden Delicious 13—85. Goudrenet 1728. groen 217. Aardappelen 915. Witlof A 1 100—108. A 2 60—84. B 1 91. B 2 70—79, afw. 25—49. Spruiten A 2 91. afw. 20—25. Breek- peen B 1 3.50—7. B 2 3. C I 7. Andijvie 2 125. Prei A 1 4247. A 2 37—41, afw. 28. Waspeen B 2 11 12. Spinazie 1 8495. Uien 2 24. afw. 14. stek 3—5. idem gesch. 10—14. Groene sav kool afw. 1215. Rode kool 2 15 -18. B 1 8. Gele uv kool B 1 27—33. Witte kool 1 8. 2 7—8. B 1 9. Boerenkool 2 :9. afw. li 9 cent per kilogram. a s het dubbele sja VEILING TERN'El'ZEN. 19.80—20 Selderij 17- Glasandijvle 94— Bintjes 10.90. Rode kool 15. Sav. kool Ook de prijzen van goudrenette en Jo- ;t-óo. Berekpeen S—13 Prei A 2 15—33. B nathan. twee andere belangrijke rassen -2_>: Knolselderij 8-7. Spruiten A 2 41-72. die thans worden aangevoerd. z:jn heel 3 2 3^_3j !f,3. t;en 1 33. 2 15—29. wat hoger dan gedurende een groot deel witlof a m. c.2 -74 ii 71—ve. B 2 55 van het seizoen 196465. De grote ma- _90 ^,A. Vr—f. ten klasse 1 doen tussen 50 en 60 cent l Joralhir 2S_x -0 la_n,; ^3 ->—32 60 per kilogram. Zelfs de mindere kwalitei- 13_22 2 D e— 2 3 grr.f 12-22 3 fijr. 8— :5 ten die meestal niet te verkopen waren. Gouclrenct 2 75 M -0 65 18. 2 D &-18. 3 kunnen thans wel worden verkocht en grof 3 f 6 doordraai van appels vindt dan ook vrij- 30__82 75 79_?,0 70 7^_79 4i2_71 2 w wel niet meer plaats. DOMBURG DE RAAD VAN DOMBURG SUBSIDIEVOORSTEL OVER VIJF-MEIVIERING In de gemeenteraad van Domburg, die vanavond, donderdag, om acht uur bij eenkomt, wordt een voorstel tot het ver lenen van subsidie aan het comité 1965 herdenking ter bevrijding ter tafel ge bracht. B. en w. vragen de raad een bedrag van 1000,uit te trekken. Voorts wordt voorgesteld aan het comi té een garantie toe te kennen in een eventueel tekort tot een maximum van 500,Ter gelegenheid van deze twin tigste herdenkingsdag willen b. en w het gemeentehuis een passende versie ring geven. De raad wordt gevraagd hiervoor een krediet te verlenen van 200. Op de agenda, die negen punten telt, staat onder meer nog de opheffing van de instelling voor sociale zorg en de verkoop van percelen grond aan de heren L. P. Roelse en M. van der Meule. MIDDELBURG Vrouwenbond p.v.d.a. houdt vrouwendag Mevrouw H. Singer-Dekker, lid van de Tweede Kamer en landelijk voorzitster van de vrouwenbond van de Partij v; de Arbeid is vrijdag 26 maart te ga_. bij de groep Middelburg, die op die dag een vrouwendag zal houden in „De Gou den Poorte". Op het programma staat onder meer een toneelstukje getiteld: „Een geest van vlees en bloed". OPGELET Wij leveren rechtstreeks af fabriek onze PERMA ALUMINIUM JALOEZIEËN aan particulieren en zaken. VOORDELEN: •V- Directe service Aanzienlijk goedkoper Toch 5 jaren garantie H oog-Zweeds materiaal Levertijd bin nen een week. SERRARENS Absriale TELEFOON 01140-2788 (POST HULST) Te bevragen 's avonds na 8 uur POPULIERENSTRAAT 16, TERNEUZEN. Vrijdag 19 maart 1965, 20 uur, hotel „Rotterdam", Terneuzen, dr. H. Hubenet te Utrecht met zijn lezing met lichtbeelden over ruimtevaart en ruimteonderzoek. Toegangskaarten a 0,75 verkrijgbaar des avonds aan de zaal. Houders van een cultureel jeugdpaspoort hebben op vertoon van hun paspoort gratis toegang. Wegens vertrek te koop voor zaterdag 20 maart SIMCA ELYSEE 1960, in goede staat met radio. Te bevragen 's avonds na 7 uur. J. BOER, Salonwagen Z.V.. Wulpenbek, Hoek. LEES DE P.Z.C. Mogen we jullie even voorstellen: dit zijn Perdita en Pongo, twee rasechte Dalmatiërhonden. Pongo (rechts) is de man, dat zie je wel aan de stoere blik in zijn ogen; Perdita is zijn vrouw. Dit hondenechtpaar speelt de hoofdrol in de film „De nacht van de konde neuzen", een kleurenproduktie van de beroemde Walt Disney. Deze film hebben wij uitgekozen om aan jullie te tonen in de P-Z.C.-tournee 1965. Want over een maand breekt de paas vakantie aan en in de paasvakantie verzorgt de P.Z.C. jeugd voorstellingen in vier plaatsen ln Zeeuwsch-VlaanderenTerneu zen, Axel, Oostburg en Breskens. We weten, dat jullie verwachtingen hoog gespannen zijn. Wees er van verzekerd, dat je na het zien van de film beslist niet teleurgesteld zult zijn. De film is in één woord: af. Spanning is er volop, want Pongo en Perdita beleven vele avonturen en moeten de strijd aanbinden met een bende boeven. Maar daarover later. In de P.Z.C.- tournee worden twee films vertoond. Ook nu heeft de P Z.C. beslag weten te leggen op een film van de „dikke" en de „dunne". „Als de kat van honk is" heet deze film, waarin de „dikke" en de „dunne" weer in de gekste situa ties verzeild raken. Jullie willen natuurlijk graag de P.Z.C.-jeugdvoorsteliingen bezoeken. Daarom zullen we jullie eerst vertel len, wat jullie moeten doen om de filmvertoningen te kunnen bijwonen. Om toegangskaarten voor een voor stelling te krijgen bestaat de volgen de regeling: in Terneuzen. Axel, Oost burg, Schoondijke en Breskens wordt ln de winkels waar het raambiljet voor onze tournee 1965 hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van 1 een bon verstrekt. Voor twintig gul den aan bonnen krijgt men een plaatsbewijs. Met de uitreiking van de bonnen wordt 6 april een begin ge maakt. De uitreiking eindigt op 17 april. De PJZ.C.-tournee 1965 om vat een aantal voorstellingen, die alie in de paasvakantie worden gegeven. Wij doen een dringend beroep op alle ouders er vooral voor te zor gen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen dan ook NIET wor den toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kin deren van 6 tot 14 jaar. Bij de inwisseling van de bonnen voor de toegangs kaarten tij:l en p'aats worden nog nader bekendge maakt zal een dubbeltje per kaart worden gevraagd. De opbrengst is bestemd voor een liefdadig doel in Zeeuwseh-Vlaanderen. 70 71- 75. 65 69—70, 3 grol VEILING MIDDELBURG. 17 maart- S!a export 20-24 kg 72 40—25,40! 16-20 kg 19.90—21.90. CO LIJNS PLAAT. Exportgarnalen, aanvoer :348 kg. 450—547; 275 kg; schol 31 kg. ongesorteer de vis 57 kg. Heden Is van ons heen gegaan. onze lieve man. vader, behuwd-, IjToot- en overgrootva- AHR1AAW VAN DEN BROECKE eerder weduwnaar van Maatje Blomaard, in de ouderdom van 81 jaar. Souburg: L. van den Broecke- Ovaa Bergen op Zoom: J. van Soelen- van den Broecke J. W. van Soelen De Bilt: J. A. van den Broecke N. van den Broecke- Meijers. Klein- en achter kleinkinderen. O.- en W.-Sounurg, 17 maart 1965. Kanaalstraat 54. De zal t terdag 20 maart a.s. Vertrek Kanaalstraat 54 des voormiddags Heden is van ons heen gegaan. onze geliefde zwager en oom ADRIAAN VAN DEN BROECKE in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, J. Ovaa. O.- en W.-Souburg, 17 maart 1965. Ritthemsestraat 4. Heden overleed onze geliefde schoonzuster en tante E. ROELSE- SCHOONEXBOOM in de ouderdom van 65 jaar. Familie Roelse. Domburg, 17 maart 1965. Heden overleed onze geliefde zuster, schoon zuster en tante E. ROELSE geb. Schoenenboom C. Schoonenboom N. Schoonenboom- Vreeke J. Maas- Schoonenboom L. Maas. Neven en nichten. Domburg. 17 maart 1965.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 35