i „JOHAN VROEGRIJK SHOW" G.A.K. Goes verhuist in april Raad van Vlissingen behandelde begroting Vlissingse wethouder: kritiek op middenstand BILT VLISSINGEN - BRITANNIA MIDDELBURG - STADSSCHOUWBURG GOES - PRINS VAN ORANJE ALMANAK Schip zit vast aan telefoonkabel: f 50.000 borgsom Zand klappenop badstrand van Vlissingen Bouw van tweede Philips-hal in Terneuzen Raad Vlissingen benoemt tijdelijk wethouder Raadslid bepleit overlegorgaan Politierechter verklaarde zich onbevoegd in zaak-Hansweert Mosselseizoen 1965 gaat in april dicht 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 FEBRUARI 1965 i Advertent te j vrijdag 5 maart a.s., 20 uur. Kaartverkoop vanaf heden bij Termeulen, WaLatraat. zaterdag 6 maart a.s., 20 uur. Kaartverkoop aan kassa, op maandag, woensdag en vrijdag 16.00-18.00 u. maandag8 maart a.s., 20 uur. Voorverkoop vanaf donderdag tussen 11.00 en 15.00 uur. Over een week of zes zal in Goes] Een kantoorflat van 18 meier een grootscheepse verhuizing op hoog, vier verdiepingen en een gang komen naar het nieuwe souterrain. „glazen huis \an de Gemeen" Qp |iej ogenblik ïs de houw in het sta-! schappelijk Administratiekan toor in Zeeland. Wie regelmatig de rijkswegtraverse door de Ganzestad passeert, heeft het kunnen zien groeien tussen de steigers op de hoek van de Dam en de L.P. van de Spiegelstraat. S AWE MA .eeuwse Toestand Het moet nu maar eens uit zijn met alle kranteberichten die sug gereren als zou de herindelings- controverse tussen Vlissingen en Souburg niets anders zijn dan een wat vriendelijk uitwisselen van grappigheden. Juist dit hoekje hjkt ons de aangewezen plaats om Ie ernst van deze kleine koude oorlog onder ogen te zien. U zult zich voortaan geen rad meer voor ogen laten draaien, wanneer er een joto in de krant staat van twee glimlachende bur gemeesters, die elkaar als de bes te vrienden de hand drukken. Wat juist buiten het beeld valt, is dat ze elkaar intussen tegen de sche nen staan te trappen. Maar dat is politiek. U hebt het gisteren kunnen lezen: de Vlissingse raadsleden hebben t>:eer een besluit genomen. ,fian liever de lucht in", hebben zij be sloten en ze gaan nu een vlieg tuig huren om daarmee een groepje Tweede-Kamerleden van uit de lucht te laten zien, hoe no dig de herindeling feitelijk is. Waarschijnlijk zullen ze na hun terugkeer vooral kunnen beamen dat je gemeentegrenzen niet ziet vanuit de lucht. Gewoon de zaak bekijken op een landkaart is een veel goedkopere oplossing. Maar als ze het toch zelf v:ilten betalen, dan mag het van ons. Bovendien zal het de luchtreizigers ook dui delijk worden dat het probleem, hoe hoger se komen, hoe langer hoe kleiner wordt. Het lijkt ons een heel bijzondere gewaarwordingSouburg of Vlis singen, het is geen van beide meer te onderscheiden. Alleen Walcheren is nog te zien, als je weet waar het ligt, een klein grauw vlekje. Dat is het moment 'waarop de leden van het gezel schap elkaar in de armen sluiten en snikkend bekennen, dat ze zich in het vervolg niet meer druk zul len maken over soortgelijke futi liteiten. Waarna zij zich door de bevallige stewardess een verver sing laten aanreiken. Het is overigens een geluk, dat de Vlissingse raadsleden zulke hoog vliegers Zijn. Dat. is in dit geval wel' zo veilig. Want net zoals in Vietnam op iedere actie een te genactie volgt omdat de weeg schaal nu eenmaal in evenwicht moet zijn. heeft ook Souburg deze nieuwste provocatie niet onbeant woord kunnen laten. Daar is inmiddels een actiecomité opgericht dat zich zal gaan bezig houden met het plaatsen van luchtafweergeschut op diverse punten in de gemeente. Waar de Kanonnen precies zullen komen te staan is vooralsnog geheim. In een besloten raadsvergadering is er echter al over gesproken. Voor zicht ine informaties hebben ons e> verder van overtuigd, dat de Sou- uur g&e vloot goed gecamou fleerd klaar ligt in het kanaal, gereed om op te stomen naar de Keersluis. ..En zo kan dc toestand", om met Wim Kan te spreken, „elk ogen blik in een kernramp ontaarden. Ik wens U smakelijk eten en een goede middag". dium van de afwerking gekomen. Er worden lampen opgehangen, loodgie ters brengen sanitair aan, hier en, daar wordt nog wat bijgeschaafd en vervolgens is het de beurt aan de in richters. Directeur M. A. van Liere| verwacht met zijn zeventig man sterke staf personeel in de loop april „over" te kunnen. Een plan, waarvoor al twaalf jaar terug de eerste lijnen op papier kwamen, is dan werkelijkheid geworden. En het wordt tijd, want aan de periode van behelpen in allerlei bekrompen en verspreid liggende kantoorruim ten is ook voor het G.A.K. een li miet. Een stevige betonnen paal on der het heiblok van aannemer D. van der Poel te Oudelande markeerde nu anderhalf jaar geleden in septem ber 1963 het begin van het eind van de huisvestingsmoeiljikheden. Het plan van architect J. A. de Bruijne in Goes kreeg van dat mo ment af vorm in steen, hout en ton. Vijftig betonnen buizen waren bij aanvang van de bouw van dit k;. toorcomplex de basis. Een jaar later ongeveer was het complex op hoogte en 'konden de bouwvakkers begin nen het wind- en waterdicht te ma ken. Het vlotte goed. De G.A.K.- mensen gingen er af en toe een kijk je nemen. Op de begane grond zagen ze de ruimtes ontstaan, waarin de afdelingen voor het onderzoek met een laboratorium voor de artsen en enkele kantoorlokalen zullen worden ondergebracht. Daaronder, in het souterrain, het archief, de garde robes en de centrale verwarming. Met iedere drie meter hoger kwamen weer verschillende kantoren op de hogere verdiepingen uit beton en steen. Vertrekken voor de directeur en de adjunct-directeur. Een ruime kantine met een terras op de vierde verdieping enzovoorts. Een kantoorcomplex, dat een massieve, vierkante indruk maakt. Een ge bouw, dat zelfs het silhouet van Goes aan de zuidkant breekt. De bouw en inrichtingskosten zijn globaal op een miljoen gulden geschat. Op het; ogenblik wordt het omliggende ter-| rein geegaliseerd. Het is de bedoe ling dat voor de hoofdingang een royale parkeerstrook wordt aange legd en dat voorts het nodige groen wordt geplant. (Foto P.Z.C.) Het 7176 ton nietende, onder Griekse vlag varende zeeschip „Rea" op weg naar Antwerpen op de Westersehelde, is vrijdagmorgen nabij Hoedekenskerke door slecht zicht voor anker gekomen. Later, toen men liet anker wilde lichten, bleek, dat het vast zat achter een P.T.T. teleeommunicatiekabel. Het telefoon verkeer is overgeschakeld op een andere lyn. De P.T.T. vorderde een borgstelling van 50.000,De kapitein van het Griekse vaartuig kon niet tot een be slissing komen om een bergbedrijf op dracht te geven het anker te klaren of af te branden. Het resultaat is, dat liet schip nog steeds vast zit. Volgens het A.N.P. hebben deskundigen gezegd dat het gevaar bestaat, dal door de wind. die vannacht zou toenemen, de kabel ernstig beschadigd wordt. De ver zekeringsmaatschappij van het Griekse schip heeft het bergingsbedrijf Polder man uit Hansweert geweigerd assisten tie te verlenen. Een Belgisch bergings vaartuig uit Antwerpen is naar het vast gelopen schip onderweg en het zal daar waarschijnlijk tegen vanmorgen aanko men. Een duiker heeft geconstateerd, dat de „Rea" is vastgelopen in twee tele foonkabels. Het Vlissingse badstrand zal dit jaar waarschijnlijk weer „verstevigd" wor den. Burgemeester mr. B. Kolff kon tij dens de begrotingszitting van de Vlis singse raad gisteren fTamelïjk meedelen, dat er dit jaar in de Sardijngeul door rijkswaterstaat „voor bet eerst sinds Vlissingse badstrand geklapt worde: Met name de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) had zich bezordg getoond over de afname van het Vlissingse badstrand. Hy wees er op, dat er bij j stormweer voor het Wooldhuis ge-i vaarlijke stromingen ontstaan, waar door veel zand wordt meegevoerd en waardoor ook het badstrand wordt aangetast. Met dit „zandklappen" zal waarschijnlijk voor een oplossing kunnen worden gezorgd. Voorts pleitte de heer Oosterhuis er voor het badstrand in exploitatie van parti culieren te geven. Ook in de uitstekende zomer van 1964 heeft dit strand name lijk nog tekorten opgeleverd. Burg. Kolff vond deze suggestie waardevol maar wilde nadere gegevens afwachten. Zeeuws-Vlamingen voor AVRO-radio De Terneuzense solo-gitarist Ruud van Duvse en zijn begeleidingsgitarist Frans Burger uit Axel zullen op 16 maart te beluisteren zijn in het AVRO- programma „De microfoon is voor U". In het zelfde programma treedt op de Terneuzense zanger José Lucardo. Het drietal heeft dit optreden te danken aan hun prestaties op de auditie, die de AVRO enkele weken geleden hield in hotel Rotterdam te Terneuzen. Kynologen houden clubmatch in Goes De mooiste Zeeuwse honden zullen zon dag "maart a.s. weer te Uük staan op de jaarlijkse clubmatch van de kyno- logenciub „Zeeland" in Goes. Dat ge beurt dan in de schouwburgzaal „Julia na" aan tie Beestenmarkt. Op dit mo ment zyn al 83 honden ingeschreven van 32 verschillende rassen, 's Morgens om elf uur zal de clubmntch worden ge opend. Direct daarna volgen de keurin gen. Binnenkort zal men met de bouw begin nen van een tweede hal bij de Philips- vestiging in Terneuzen zo' meldt de Phi- lipskoerier. Deze hal komt op enige af stand parallel aan de bestaande hal te staan. De raad van bestuur heeft on langs goedkeuring gegeven aan dit i bouwplan. Een belangrijk gedeelte van goals bekend moest de kapitein vorige de nieuwe hal is bestemd voor de den- week zowel voor de kantom-echter als nitieve kantine. De huidige kantine ver- Voor de politierechter terecht staan, dwijnt dus uit de aehterbouw van de voor de kantonrechter wegens overtre- bestaande hal en de daar vrijkomende ding van artikel 50 van het algemeen f^lnl iinn ricici 1 I deelde mee. dat vooral bij nieuwbouw l otor van pag. ij en bjJ herate|plannen de l(£passing Van m dit centrale systeem zal worden bezien. Snmomtnocsi-ncS °ok in andere gevallen bijvoorbeeld lJUl 1 tCI L/Uc^f Ig I bij blokken van particuliere woningen zal gestreefd worden naar een cen- Vanzelfsprekcnd kwam ook de herinde-j traal anlennesysteem en de gemeente ling ter sprake: „Wij vertrouwen dat de'zal hierbij medewerking verlenen, volksvertegenwoordiging meer inzicht Parkeren zal hebben in de toekomstige ontwikke ling van Zuid-Walcheren da-n de minis ter van binnenlandse zaken en dat zij zich bewust zal zijn dat deze ontwik keling alleen goed zal kunnen worden verricht en begeleid van en door één sterke gemeente in Zuid-Walcheren", zei de lieer E. de Priester (p.v.d.a.) er in zijn algemene beschouwing van. „Te recht een dubbeltje op zijn kant", noem de de heer II. van Rooijen (c.h.) de sa menvoeging van Vlissingen en Souburg.; Hij was er van overtuigd, dat „onze i sterke argumenten" de doorslag zullen' geven. Vlissingen-Oost De onlangs door prof. ir. W. P. Thijs- se uitgesproken woorden over de toe komstverwachtingen voor Zeeland hadden de Vlissingse raad enerzjjds verheugd („Vlissingen heeft grote mogelijkheden: onze motor staal nog niet eens in de eerste versnelling", aldus wethouder Smit), maar ander deels ook verontrust. Met name maakten de raadsleden zich bezorgd over de parkeermogelijkheden in de binnenstad. Zo wilde de heer Van Rooijen maatre gelen voor het parkeren in de Walstraat en voor het instellen van een zogenaam de blauwe zone. Burgemeester Kolff meende, dat de voorzieningen, die rond de Spuistraat mogelijk zijn „de aller eerste toekomst vrij rooskleurig is". De toekomstverwachting van prof. Thijse vereist echter een verdere studie. Wet houder Smit wees er nog op, dat ten zuiden van de muziektent op het. Bel- lamypark nog een strook voor parkeer ruimte J ate gereed kan worden gemaakt. Keersluis JOHAN VROEGRIJK, bekend uit de t.v.-show „Voor de vuist weg" van Willem Duys, presenteert een avond van ontspanning en vermaak nooit eerder in Nederla een grandioos succes buiten Europa. NU: Na deze ervaring op het gebied van vermaak brengt deze ex-Nederlander voor U zijn verbazingwekkende, onbeschrijfe lijke, komische show. Een wens van de heer De Priester was, dat de raadsleden betrokken zouden r worden bij de voorbereiding van het havenschap Vlissingen-Oost. Burgemees- ter Kolff achtte dit onmogelijk, omdat in feite ook de provinciale staten en i alle Tweede Kamerleden dan bij die voor- 1 bereiding betrokken zouden moeten zijn. „Bovendien is het goed, dat de Vlissing- se raad straks helemaal vrij van dit onderwerp staat als de definitieve be-l heersvorm op tafel komt", aldus de heer1 Kolff. I De Vlissingse entree bij de Keersluis De heer Van Rooijen betreurde het, noemde de heer Van Rooijen „onoog- dat er nog steeds geen namen van!lijk"- Wethouder Smit wees er op, dat nieuwe gegadigden voor Vlissingen- de onbewoonde brugwachterswoning als- Oost genoemd kunnen worden: „Mis- mede de grond eigendom is van rijks- schien komt er meer schot in nu er waterstaat. Als het uitbreidingsplan een directeur benoemd is". De heer!no°i"d binnenkort in de raad komt Van Leeuwen (a.r.) was het daar kan er wellicht een beslissing worden volmondig mee eens. Burgemeester genomen: dan kan er een grondruil ko- Kolff stelde nog eens. dat gegadig-men met rijkswaterstaat, die grond wil de industrieën binnen het kader van hebben voor de bouw van enkele brug- de E.E.G. terecht kunnen van de wachterswoningen. Dan kan er een be- zuidpunt van Sicilië tot de noordpunt j tere verkeerssituatie bij de Keersluis van Denemarken. Deze gegadigden.brug komen, met name in verband met die hier komen spreken, willen ge-]het voorsorteren als de brug gesloten heimhouding. lis. Met name de heer S. J. Adriaanse (k.v.p.) had ook aangedrongen op een scheepsagenturenoplossing voor deze verkeerssituatie. Sporthal „De cargadoors moeten in Vlissingen-Oost meer betrok ken worden dan tot nu toe in de Haven Vlissingen", meende de heer H. B. J Knoop (v.v.d.) Burgemeester Kolff stel-|n en vermaak nooit eerder in Nederland aanschauicd. Acht jaar ^n'le°%ïorga^rma7'sp«iSpÏÏv»S het instellen van een commissie van ad- rRe Middelburgers hebben nu een sport - vies, waarin naast raadsleden ook par- hal- Ze moeten er wel een paraplu op- ticulieren zitting kunnen hebben. zetten als ze er een wedstrijd willen zien en ik durf nog niet aandringen op Met klem wees de heer Kolff er nogzo'n ding", liet hij weten. Toch drong op, dat uitblijven van een definitief ha- hij er op aan te streven naar een ge- venschap „de zaak niet tegenhoudt". De wone sporthal". Wethouder Gillissen desbetreffende commissie en ook de be- j Verschage deelde mee, dat een herzie- noeming van een directeur staan er ine raming heeft aangetoond, dat de borg voor, dat de ontwikkeling met bouw van een sporthal nog steeds bin- kracht doorgaat. nen de aanvankelijke grote bedragen 1 kan blijven, maar dat de investerings- Centrale antennes EP"»?,-- Een lach per minuut - is een avondlange schaterlach. Toegangsprijs 2,50 en 4,00. TERNEUZEN - CONCERTZAAL. DINSDAG 19 MRT. ÏBBflflBBBBflflflBBBBBBBflBflBflBBflBBBlIBflBBBBBBBBBBBBBBflBBBBBBB] Havendorp De Vlissingse raad heeft gister middag met grote eenstemmigheid de heer H. van Rooijen (c.h.) ge kozen tot waarnemend wethouder in dc plaats van de heer W. Poppe (a.r.), die reeds geruime tijd ziek is. Burgemeester mr. B. Kolff deel de tijdens de begrotingszitting mee, dat de heer Poppe weliswaar herstellende is, maar dat hij toch nog geruime tijd zijn functie niet zal kunnen waarnemen. kwartier in besloten zitting bijeen om over de waarneming van dit wethouder-1 schap te spreken. In de loop van de; middag bracht burgemeester Kolff dit! punt ter sprake. De heer E de Priester! fractieleider van de P.v.d.A., wees er] op. dat het in deze raad „een goede ge-! woonte is" om naast de twee socialis tische wethouders een wethouder uit de| protestants-christelijke fractie te benoe-i men. Hii stelde daarop de beer Van| Rooijen kandidaat. Blijf maar in de Scheldestraat. 1 uitstellen. Unaniem juichte de raad toe, dat de! Vlissingse federatie van woningbouw verenigingen streeft naar het plaatsen ,,'t Is daar een verschrikkelijke bende- van centrale televisieantennes op alle bekende wethouder Smit onomwonden woningbouwcomplexen. Wethouder Smit toen het Havendorp ter sprake kwam. Vrijwel alle woordvoerders hadden de noodsituatie in dit afgelegen stadsdeel „sneden. Deze wethouder en wet ing van r de wetli De heer I. Filius (a.r.) liet weten vol komen achter dit voorstel te staan. Hij wees er echter op. dat zijn frac tie het initiatief tot dit voorstel niet kon nemen, „omdat hierover nog be raad in_ onze kieskring is". Ook de De heer Smit meende voorts dat de VI Uitlatingen in vergaderingen van Vlis singse middenstandsverenigingen zijn tijdens de begrotingszittin; raad van Vlissingen Smit aai tot scherpe kritiek. o__ middenstandscentrale is openlijk ge zegd", aldus de heer Smit, „dat het in de binnenstad een rommel is en dat men overal tegen de puinhopen aankijkt". Deze wethouder noemde dit „gevaarlijke kritiek' ,Want", zo meende hij, „in feite wordt hier tegen de Vlissingse bevolking gezegd: mensen kom niet naar de binnenstad, ga liever in de Schelde straat kopenOok zou volgens de heer Smit gezegd zijn door de mid denstanders. dat het aantal winkels in de binnenstad al te groot is en dat men het niet verantwoordelijk acht nog meer winkels aan te trek ken. heren H. B. J. Knoop Adriaanse (k.v.p.) en P. Bikker (c.h.) sloten zich bij het voorstel van de heer De Priester aan. De heer Van Rooijen werd daarna met 18 van, de 19 stemmen benoemd. Eén stem werd uitgebracht op de heer Filius. De heer Van Rooijen achtte het een eer en een onderscheiding, dat hij met zo'n grote eenstemmigheid was geko zen. Overigens vond hij het moeilijk de heer Poppe, die „twintig jaar het wet houderschap op eminente wijze heeft vervuld" te vervangen. Op voorstel van de heer De Priester een voorstel, waarbij alle fracties zich spontaan aansloten werd een fruit mand aan de heer Poppe gestuurd. De politierechter te Middelburg, mr. A. \V. Thöne, beeft gisteren schriftelyk uitspraak gedaan in de zaak tegen de Dordtse sleepbootkapitein H. H„ die vo rige week terecht moest staan omdat Iti) ni'-t zou hebben voldaan aan een bevel van de rijkshavenmeester te Hans- weert zijn boot te verhalen van de oost- sluis naar de vluehthaven. De politie- •hter heeft zich onbevoegd verklaard i van het ten laste gelegde in deze »k kennis te nemen. singse middenstanders te vaak laten weten, dat Middelburg „zo lekker naar het Zuid-Sloe groeit" en dat liet Sloe maar niet van de grond komt. „De Vlissingse middenstand moet er voor waken op die manier in zyn eigen zwaard te vallen", aldus wet houder Smit. De heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) noem de zich pijnlijk door de woorden van de heer Smit getroffen. Hij achtte het triest, dat er weer een verkeerde verhouding tussen het gemeentebe stuur en de middenstand dreigt te groeien. „Al enkele malen heb ik op een overlegorgaan tussen gemeente bestuur en middenstand aangedron gen", aldus dit raadslid, „maar altijd is dit afgewezen met de dooddoener: ze nodig hebben roepen we ze wel". Als een voorbeeldonderwerp voor dit overleg noemde hij een mededeling door de heer Smit over het sanerings plan tweede fase. Steeds is namelijk gesteld, dat de tweede fase zo is op gesteld, dat dit plan de middenstan ders gelegenheid geeft tot „zelf-sanc- ring van de bedrijven". Nu wil de De raadsman van de kapitein beriep zich er voor de politierechter op, dat het ten laste gelegde strafbaar is volgens het politiereglement en daarom valt on der de competentie van de kantonrech ter. Er kon volgens de raadsman geen veroordeling door de politierechter vol gen. Mr. Thöne heeft zich nu daarmee verenigd. „„S1„r(. WeUswajj Vilt Bot ton Me gelegde] ij moart „„„(„„.ie het f ul felt.."! algemene «tr.fhepaling van inlegger!!, op 17 „pril dc verzending en Ken sei/oen, dat n.en.ln krlÜge )ver anderhalve maand zal het mossel- 19641965 worden gesloten: op i het W.v artikel 184 »clM,ei,, bijzondere strafbepalingen bestaan, van mosselkwekers en -hahdeïarënïïa- komt alleen die volgens het politiereg- rakteriseert als „wat minder dan vorig lement voor rivieren en rijkskanalen in jaar, maar toch een top", aanmerking. Naar schatting zullen tegen de sluiting De °/f'£'er van. jystitle, hacl ,een °oete van seizoc.n 950.000 mosseltonncn -o —v..—. - ~0van r 100 geeist. Door de'kantonrechter zijn aangevoerd. Vorig seizoen kwam ruimte kan worden gebruikt om de at-1 reglement van politie voor rivieren en [werd H. veroordeeld tot f 50. men voor het eerst over liet miljoen deling bedrijfsmechanisatie uit te brei-] rijkskanalen, omdat hij niet onverwijldOm dezelfde redenen heeft de politie- mosseltonncn. De aanvoer uit de twee den. Behalve de kantine zal in de nieu-|had gehoorzaamd aan een bevel van de rechter zich eveneens onbevoegd ver- verschillende mosselkweekplaatsen de we ha! een fabricage-afdellng worden sluismeester om zijn schip te verhalen, klaard om kennis te nemen van het ten YVadden en Zeeland ligt op ongeveer ondergebracht. De voorbouw zal huis-1 Voor de politierechter moest hij zich1 laste gelegde tegen de Terneuzenaar W. gelijke percentages, Ruim 300.000 mils- vesting bieden aan de afdeling perso- verantwoorden omdat hij zich volgens M„ directeur van het bedrijf, waarvoor seltonncn uit Zeeland en ongeveer neelszaken en de medische afdeling. Het artikel 184 van het wetboek van straf- de sleepbootkapitein werkt. De direc- 630.000 uit het Waddengebied. Ook vo- gedeelte van de bestaande hal zal wor- recht zou hebben schuldig gemaakt aan|teur zou uitgelokt hebben, dat H. het rig jaar was de verhouding 1: 2. De den doorgetrokken tot voorbij de nleu- het misdrijf opzettelijk niet te hebben; bevel om te verhalen niet opgevolgdkwaliteit van de mosselen was het af ge- we hal en dit zal eveneens gebeuren met voldaan aan het bevel van de rijksha- heeft. De officier had hier f 250 boete lopen seizoen „j^oed" te noemen. Vorig femeente echter zo deelde de heer mit mee mits de rijksoverheid fi nanciële medewerking geeft, deze zelfsanering stimuleren. De heer Oosterhuis noemde dit een op merkelijke ommezwaai, die hij ove rigens van harte toejuichte. „Maar hier was nu juist een mogelijkheid om overleg te plegen met de midden stand", zo voegde hij er aan toe. De heer Smit wees er echter op, dat b. en w. de middenstand bij herhaling hebben laten weten: „Als er klachten of problemen zyn laat ons dit dan weten", maar nimmer kwam er re actie". Daarentegen was de beer Oosterhuis van mening, dat het initi atief hiertoe van het gemeentebe stuur moet uitgaan. Ten slotte liet wethouder Smit weten het daarmee niet eens te zijn, waarna hij een be roep deed op ,de fantasie en de initiatieven van de middenstand". UURDIENST OP ZONDAG OP WESTERSCHELDEVEREN ingesi houder Gillissen Verschage deelden ove rigens mee, dat er alles gedaan wordt om aan deze noodsituatie een einde te maken. Zo zyn er, aldus wethouder Gillissen Verschage, in 1964 weer 42 ge zinnen en alleenstaanden (In totaal 117 >nen) elders gehuisvest. Er og 36 gezinnen en alleenstaa personen) in het Havendorp, alles wordt er op gericht dit stadsdeel zo snel mogelyk te ontruimen. Wethou der Smit beklemtoonde nog, dat een woonblok in het Havendorp pas ont ruimd kan worden als er geen enkel ge zin meer in zo'n blok woont. Doorlo pende leidingen, doorlopende daken mak ken het namelijk onmogelijk een blok te slopen als er nog een gezin woont. De heer Knoop (v.v.d.) wees er nog op, dat de grond van het Havendorp gemeentelijke grond is. Hij drong er op aan op deze grond nieuwe wo ningen te bouwen. Burgemeester mr. Kolff voelde echter weinig voor zo'n afgelegen woonwijk. Bovendien stelde het college van b. en w„ dat deze grond eventueel nodig kan zijn voor eventuele ontwikkeling van de haven van Vlissingen. Bovendien komt dit gebied mettertijd buiten- dyks te liggen, want ten noorden van het Havendorp zal de nieuwe dijk opgeworpen worden. Buitenhaven De heer Van Leeuwen (a.r.) attendeer de er nog eens op, dat in de buitenhaven slechts twee schepen van middelgrote tonnenmaat kunnen meren. Hij wenste een ruimere accommodatie. Burgemees ter Kolff wees er op. dat niet alleen de Zuidamerikaanse en Nieuwzeelandse wolschepen in Vlissingen lossen, maar dat ook de Australische wolschepen er nu bijkomen. Voor de heer Van Leeuwen was dit aanleiding te pleiten voor drrj- Het bericht over de uurdienst op tk i vend losmaterieel. zoals drijvende kra- esterschelde op zondag verdient enige nen. Burgemeester Kolff meende ech- oanvulhng. Ten onrechte is gesteld, dat Iter, dat dit materieel ten alle tijde ren- deze beslissing In feite een legaliseringdabei moet zijn en dat de wolschepen betekent van de bestaande toestand. I eventueel mettertijd ligplaats kunnen Tot nu toe is het altijd zo geweest, dat kiezen in de haven Vlissingen-Oost. zowel in de zomer- als in de winter- 5 dienstregeling de boten officieel om de twee uur varen. Slechts gedurende de drukke zomermaanden werd hiervan af geweken: als er dan auto's bleven staan werd een extra reis gemaakt, zodat op dat moment van een uurdienst sprake was. Deze extra reizen waren echter niet in de dienstregeling opgenomen. De beslissing van de minister van ver keer en waterstaat om op zondag een uurdienst in te voeren, betekent derhalve een principiële afwijking van de be staande dienstregeling. Als de nieuwe zomerdienstregeling per 30 mei a.s. ingaat, zal daarop voor de veren Vlissingen-Breskens en Kruinln- gen-Perkpolder een uurdienst vermeld staan, evenals dat voor de komende win- terdienstregeling het geval zal zijn. Na 30 mei a.s. dus zal het gehele jaar door een uurdienst worden onderhouden op beide grote Westerscheldeveren. lissingen-Oost, .vooral als het niet alleen meer gaat om de aan- en afvoer van wol, maar ook om het sorteren". Tijdens deze raadszitting werd voorts nog meegedeeld, dat nog voor 1 mei een plan ontworpen zal worden voor een nieuwe leeszaal op de plaats waar nu het voormalige burgerweeshuis staat. In Pauwenburg zijn momenteel nog 320 woningen in aanbouw. Met de bouw van 346 woningen daar dit jaar wordt be gonnen. De heer I. Filius (a.r.) drong nog aan op het houden van een nieuw jaarsreceptie, waarop het gemeentebe stuur hoofden van dienst en particu lieren kan ontmoeten. Vóór deze re ceptie zou de burgemeester dan zijn nieuwjaarsrede kunnen houden. De heer Kolff zal deze suggestie in overweging nemen. Het ligt voorts in de bedoeling de huidige ulo mettertfid te bestemmen voor de visserijschool en de handels avondschool. de aehterbouw en de transportgang. I geëist. jaar kreeg zy de kwalificatie „bost". AFNEMENDE WIND Veranderlijke bewolking met enltelc sneeuw- of hagelbuien. Matige, aan de kust krachtige en mogelijk nog af en toe harde wind tussen noordwest en noord. In de ochtend plaatselijk in het binnenland lichte vorst, middagtenipc- raturen enkele graden boven het vries punt. ZON EN MAAN. 28 februari Zon op 07.29 onder 18.18 Maan op 06.47 onder 14.4S 1 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 2