NGOEJEN KHANH BERAAMT TEGENACTIE Washington alleen oude erkent bewind Ontwikkeling rond Westerschelde gewaarborgd ZUIDVIETNAMESE AMBASSADEUR IN V.S. ACHTER STAATSGREEP TREINBOTSING BIJ BEVERWIJK -14 MENSEN LICHT GEWOND Het vijfentwintigste uur Vliegtuig met prinses Beatrix keerde terug NOG MEER SCHEURTJES IN TANKS „Sophocles" na brand gezonken - 3 vermisten TWEE DODEN OP OVERWEG In jaar 2000: Sloegebied half miljoen Kanaalzone 400.000 inwoners Snelle groei In de steden 208e jaargang - no. 43 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN I 56-60. t«l 2355 (b.j.j, «d 350», ad». 3647/3643). Zaterdag 20 februari 1965 35*100 M.C, MiMaltwi PERSONENTREIN OP GOEDERENTREIN MET STENEN Na alarmerend telefoontje Gezagvoerder liet brandstof boven oceaan weglopen Kort nadat het van de Kennedy- vlieghaven van New York was op gestegen voor de vlucht naar Cu racao, is het K.L.M.-toestel vlucht 992 met prinses Beatrix aan boord teruggekeerd, nadat het K.L-M.- kantoor in New York een alarme rend telefoontje gekregen had. Om zeven minuten voor half elf vrijdagavond middeleuropese tijd nam een K.L.M.-empIoyé in New York een telefoontje aan van een onbekende vrouw, die zei: „Vlucht 992 zal vanavond verongelukken. Veel mensen zullen worden ge dood". Hierna werd opgehangen. De K.L.M.-employé belde onmiddellijk K.L.M.-functionarissen op het Kennedy- vliegveld, die de piloot van het al op gestegen toestel en de verkeerstoren waarschuwden. De gezagvoerder van de viermotorige Convair keerde naar het vliegveld te rug. De Convair landde kort voor elf uur onze tijd, nadat de gezagvoerder, op last van de verkeerstoren van het Ken- nedyvliegveld, de brandstof boven de Oceaan had laten weglopen. Luitenant-generaal Ngoey en Khanh, tegen wie gisteren een staats greep is ondernomen, heeft gisteravond de troepen die hem trouw zijn gebleven bevolen een tegen-coup uit te voeren en de rebellen van alle strategische punten in Saigon te verdrijven. Gistermorgen greep een groep katholieke hoofdofficieren op instigna- tie van de ambassadeur in Washington, generaal Tran Thien Khiem, naar de macht in een poging Zuidvietnams „sterke man" Khanh ten val te brengen. Aanvankelijk meldde de opstandelingen gene raal Khanh gevangengenomen te hebben, maar hun mededeling schijnt enigszins voorbarig geweest te zijn. Volgens in Tokio opge vangen berichten heeft Khanh Saigon voor de opstandelingen de stad innamen kunnen ontvluchten. Tot op heden zijn er geen gevech ten tussen de elkaar de macht be twistende groepen gemeld. De toe stand in Saigon is uiterst gespan nen. Vliegtuigen van d^ Zuidviet- namese luchtmacht cirkelden gis teravond regelmatig boven de Hij hoofdstad en wierpen lichtfakkels uit boven strategische punten. de dat het feit van de staatsgreep voor hem geen verrassing was geweest. „Het was voldoende om de politieke ontwikke lingen in Zuid-Vietnam te volgen, om te kunnen voorzien", zei hij. „Khanh eruit' i-ervolgde: „de eerste taak Opnieuw doen zich moeilijkheden met de, lS-tons A.M.X.-tanks voor. Enige tijd geleden Is namelijk geconstateerd dat de koepels van deze tanks nu even als de steunen van de elevatie.motoren ook haarscheurtjes vertonen. Een woordvoerder van het ministerie van de fensie heeft ons dit bevestigd. Defensie heeft hierover in een commu niqué o.m. het volgende bekendgemaakt: „Nadat in de zomer van 1964 scheurtjes waren geconstateerd in de steunen van de elevatiemotor van de A.M.X.-tanks. is van Nederlandse en van Franse zijde, onafhankelijk van elkaar, een weten schappelijk onderzoek ingesteld. Beide onderzoekingen hébben uitgewe zen. dat er van een gietfout sprake was. Dit resultaat is voor de Nederlandse technische instanties aanleiding geweest om bij de periodieke controle en het periodieke onderhoud van de A.M.X.- tanks bijzondere aandacht te schenken aan andere delen van deze tanks. Daar bij werd ontdekt, dat in het koepeldak van vrijwel alle Nederlandse lichte A.M.X.-tanks haarscheurtjes aanwezig waren. Het merendeel van deze haarscheurtjes kan geen kwaad veroorzaken, bewind zal zijn generaal Ngoejen in twaalf gevallen echter zijn tanks voor Khanh als bevelhebber der Zuidvietna- een verder onderzoek uit de circulatie mese strijdkrachten af te zetten". Hij genomen. Het Is hekend «int een Khiem hef niet V00rzaS verder een toeneming der Er waren voldoende reservetanks aan- warnet dewhze waa^nKhanh Amerikaanse en Zuid Vietnamese lucht-1 wezig om deze twaalf tanks te vervan- ve?e kj^dinliekeri dit onder Nto Dtah aanvallen ten noorden van de zeven-gen. De paraatheid en de inzetbaarheid 5cle katholieken die onder tiende breedtegraad (de grens tussen van de AMX lichte tanks worden dan Noord-en Zuid-Vietnam). ook niet aangetast. staatsgreep kwam op het mo ment dat de Vietnamese oorlog uiterst kritische fase doormaakt, waar bij de communisten hun acties, speciaal tegen Amerikanen, hebben verscherpt. Als reactie bombardeerden Amerikanen en Zuidvietnamezen doelen in Noord- Vietnam. In de omgeving van de strate gische Amerikaanse luchtmachtbasis Da Nang is gisteren zwaar gevochten. Ver dere bijzonderheden over de strijd ont breken nog. Reactie V.S. SCHIP KAPSEISDE OP OCEAAN dag tijdens i Waarschijnlijk door gladheid veroorzaakt weglopen. Toen de prinses, samen met vijf gezellen, het toestel verliet, zei ze ver ontschuldigend: „het spijt me dat lk al deze moeilijkheden veroorzaak". De prinses werd ondergebracht in het internationale hotel op de vlieghaven, hangende het onderzoek van het toe stel en de bagage der passagiers. Dat onderzoek, verricht door de Newyorkse politie, de viieghavenveiligheidsdienst en de F.B.I., leverde niets op voorzover het toestel betrof. Het was afgelopen tegen middernacht. Een woordvoerder van de K.L.M. verwachtte dat hot K.L.M-.toestel niet vóór drie uur in de afgelopen nacht weer startklaar zou zjjn. Redders Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft medegedeeld dat de Verenigde Staten de regering- Pham Hoei Qoeat als het wettige Zuidvietnamese bewind blijven er kennen. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft tegenover pers vertegenwoordigers verklaard dat de Amerikaanse regering van mening is dat de jongste gebeurtenissen in Sai gon „niet van invloed zijn op de rechtspositie der enkele dagen gele den gevormde regering onder dr. Pham Hoei Qoeat". De Amerikaan se regering heeft nog op geen enke le wijze in verbinding gestaan met de leiders van de staatsgreep. Zij onderhoudt nog steeds betrekkingen met de zittende regering. Volgens op het ministerie van buiten landse zaken ontvangen berichten be vindt generaal Khanh zich nog steeds op vrije voeten. Hij zou zich in zijn woon plaats Cap St. Jacques bevinden. Van de zijde van het ministerie wordt na drukkelijk verklaard dat men noch in Washington, noch in Amerikaanse krin gen in Saigon, enige voorwetenschap heeft bezeten aangaande de tegen ge neraal Khanh gerichte beweging. Ambassadeur Volgens het „State Department" is ge- „Redders uit Breskens" is een reportage naar aanlei ding van de recente redding van 22 opvarenden van de voor Vlissingen gezonken „Spyros Armenakis". Een van onze redacteuren had een gesprek met de kapitein en de machinist van de redding boot „President J. V. Wierds- ma". Op pagina 11. Verder op Pagina 2: geen arrestatie voor „vrije boer" en loonsverhogingen bij „De Schelde". Pagina 3: Toch overeenstemming met Rotterdamse werven. Pagina 4: Zes maanden celstraf voor jongeman die ouders mis handelde. Pagina 5: Kerkdiensten. Pagina 7: Plan Thools bejaarden centrum te St.-Annaland in schets aanvaard En in het Pagina 11: „Redders uit Bres kensgag. 12: Kunst, „Modern ste m West-Europahetgeen slaat op een nieuw theater in Bonn, ..Aardewerk van onze voorouders" en de letterkundige kroniek; pag. IS: „Dagje Haarlem", een repor tage over de toneelgroep „Cen trum"; pag. 15: pagina voor de vrouw, met „Moeders wil", pro gressieve mode m katoen", Gor dijn mag opvallen, nooit overheer sen" en de kinderkrant; pag. 17 „Kerk en maatschappij" met „Bij zonder broederschapshuis" over de Van Eeghenstichting in Aarden burg en „Stemmen u<t de kerken" over christenen en humanisten. „Ulysses" redde 41 mensen Het 5703 ton metende motorschip „Sophocles" van de Koninklijke Nederlandse Stoombootmaatsch»p. pij is gisterochtend op de positie 45.39 noord en 24.19 west in het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan, ongeveer 730 mijn ten westnoordwesten van Oporto ge zonken als gevolg van een in ruim 3 uitgebroken brand welke zich over het gehele scliip uitbreidde. Alle schepen in de nabijheid waren ge alarmeerd en het schip „Ulysses" van dezelfde maatschappij kwam te hulp. Van de 44-koppige bemanning heeft de „Ulysses" er 41 aan boord kunnen men. Drie mannen worden vermist. Op het station van Beverwijk i gisterochtend een uit de richting een met stenen beladen goederen trein gereden. In totaal hebben veertien mensen bij dit ongeluk geboren 30 augustus 1905, wonende te Katwijk, gehuwd, vader van elf kinde ren en de Portugese bediende Francisco Araujo, geboren 19 november 1925, ge- Uitgeest komende personentrein op huwd en vader van acht kinderen. De „Ulysses", onderweg van Amster dam naar San Juan del Porto Rico, be vond zich op een afstand van circa twee mijl van de „Sophocles", toen om 5 .45 uur gisterochtend het noodsein „on fire" werd ontvangen. De brand is ongeveer 4 uur uitgebro ken in ruim 3. Om circa 8.40 uur breidde het vuur zich over het gehele schip uit, na een ontploffing in het ruim, te 8.45 uur kapseisde en zonk het schip. De „Sophocles" was'onderweg van Aru ba naar Rotterdam met een lading kunstmest in bulk, bestemd voor Oslo. Dit schip werd gebouwd in 1963. Het voer onder de 51-jarige kapitein G. H. Kuipers uit Den Helder. De „Ulysses" heeft het zoeken naar de I drie vermiste bemanningsleden tot zons- indergang voortgezet. Het schip is daar- la met de geredde opvarenden naar Santa Maria op de Azoren doorgevaren. Dit zijn de bootsman P. Visser, onge- Vandaar worden de geredde beman- huwd, geboren 11 november 1920, woon-1 ningsieden met een ehartervliegtuig achtig op Marken, de olieman M. Kuijt, naar Nederland overgebracht. istermlrt- causerie van profe»- ...vhet departement Zee land van Nijverheid en Handel door het hoofd: „De toekomst is al begonnen" (Robert Junjcki en ook de «preker noemde deze titel ..Het vijfentwintig ste uur". Professor ThIJsae hield name lijk ook in Middelburg zijn reeds wijd en zijd bekend geworden rede over Ne derland ln het jaar 2000. hij deed het met humor en met alle goede eigenschappen van een vlot cuuseur, maar desondanks was h<-t totaal van deze bijeenkomst in leiding plus discussie) naar onze me ning van «•••n nogal neerslachtig karak ter. In globale lllnen schetste professor Thijsse, waarmee in Nederland reke ning moeten houden om ons land in het jaar 2000 nog enigermate bewoonbaar te doen zijn. Hij gaf daarbij een aantal va rianten en maakte ten slotte duidelijk, dat het beleid van vandaag al de bouw stenen moet aandragen voor de toekomst van dat befaamde, in feite echter zeer nabije Jaar 2000. De toekomst is dus al begonnen, we zijn al ln het vijfen twintigste uur. Maar tijdens de discus sie moest worden vastgesteld dat gebeurde evenmin voor de eerste keer in ons land dat vandaag de dag ln ons land het beleid vrijwel géén reke ning houdt met die reeds begonnen toe- komst, noch met dat vijfentwintigste uur. En het ziet er naar uit. dat de laatste variant van professor Thijsse namelijk een verder dichtgroeien van de randstad tot dat er vrijwel geen hond meer bij kan in de praktijk de beste kans maakt- Het betoog van deze professor maakte vooral duidelijk welk een enorm spanningsveld er bestaat tussen ..ztjn" en „behoren": er zou immers op dit ogenblik al een ruimtelijk beleid moe ten worden gevoerd, dat tot de concep tie kan leloen van een evenwichtige spreiding der bevolking in Nederland. Er zóu: maar het gebeurt niet. Het enige wat gebeurt is, dat er overal ln het land hele fraaie kaarten worden getekend, in de geest van-zo-zou-het- rnoeten-worden. maar dat het verder bij die kaarten blijft. Want laten we eerlijk wezen: wat gebeurt er werkelijk in ons land aan ruimtelijke ordening? Dat :tje dat tot stand komt. is vergele ken bij de eisen, die een visie-Thijsse stelt, praktisch te verwaarlozen. In Ne derland heerst nog teveel de opvatting. elijke ordening voornamelijk sneeuwde rails waren er in «der geval oorzaak van dat de met «tenen uit Rei. Nationale Plan mooie kaarten vervaar digt. In werkelijkheid echter het be toog van Thijsse leidt onvermijdelijk tot deze conclusie betekent ruimtelijke ordening een complex van beleidsover wegingen en -maatregelen op vrijwel elk terrein en het heeft dus te maken met ieder departement van het kabinet. E.T.I.-directeur Verburg duidde het in de discussie aan: het gaat om water voorziening. de bouw van centrales, de Gladheid Gladheid is waarschijnlijk de oorzaak rruiiviApt n Ac. V. nI\n kw de gedeelte van de spoorbaan uit de tun nel kon opkomen. Er stonden weliswaar twee locs voor, maar de vlakbij de tun nel wonende chef van het station Bever wijk zag dat het niet lukte. Hij waar- uwde meteen het station en liet een derde loc naar de trein dirigeren. Het voor het merendeel zeer lichte ver- voorrijden en koppelen kostte enige tyd. wondingen opgelopen. Van de 14 gewonden waren er gisteren reeds 12 naar huis teruggekeerd. Alleen de 35-jarige heer Doornbos uit Krom menie, die een lichte hersenschudding heeft opgelopen, moest met een zieken auto naar huis worden vervoerd. Ter ob servatie zijn in het ziekenhuis geble-1 ven de 24-jarige F. Timmerman uit Zaandam en de 17-jarige C. oort uit Amsterdam. se leider, nog steeds ambassadeur zijn land by het Witte Huis. Het minis terie heeft ook nog op geen enkele wijze met de generaal van gedachten gewis seld over de huidige ontwikkelingen in zijn land. Een vertegenwoordiger in Washing ton van het Franse persbureaui „A.F.P." heeft gisteren een exclusief persgesprek genad met de Zuidviet namese ambassadeur in Washington, generaal Tran Thien Khiem, die de leiders van de jongste staatsgree] Zuid-Vietnam tot leider van een nieu we Zuidvietnamese regering willen benoemen. Hij verklaarde tegenover de vertegen woordiger van „A.F.P." dat hij een te legram van de leiders van de staats greep had ontvangen, waarin deze ver klaarden dat de toestand er goed voor hen uitzag. De ambassadeur wilde niet zeggen wie het telegram had verzonden, doch „A.F.P." heeft in Washington van welingelichte zijde vernomen dat de voornaamste leider van de staatsgreep, kolonel Ngoejen van Thso. de afzender Generaal Tran Thien Khiem verklaar- Twee vrouwen zjjn gistermiddag om levfcn gekomen toen een auto op de door een A.K.I. beveiligde overweg tussen Groenckan en Maartensdijk tegen een reizigerstrein uit Hilversum botste. De slachtoffers zijn de 68-jarige me vrouw Oosterwijk Bruin-Van Rappard en de 63-jarige jonkvrouw G. Ch. Rut- gers-Van Rozenuurg, beulen uit Bilt- hoven. NEDERLANDER NAAR HET PROCES-RAJAKOWITZ De plaatsvervangende directeur van het Ryk'iin'.lltimt voor Oorlogsdi emu- i a e, B. A. Syes, zal volgende week dinsdag als getuige-deskundige worden gehoord in het proces tegen dr. Erich Raja- kowitsj, de vroegere medewerker van Adolf Eichmann. De openbare aankla ger had hiertoe een voorstel tot de rechtbank gericht. Tevens zal worden gehoord dc Oosten rijker Josef Kahan. die in 1939 naar het Poolse kamp Nisko was gedeponeerd De verdediger, van Rajakowitsj had zich tegen deze twee getuigen uitge sproken, waarbij hij de Nederlandse des kundige niet wenste >c dat het in dit proces erom gaat feiten te bewijzen en met vraagstukken te ont- Toen men omstreeks 08.42 uur daar- tekent echter tevens ook dit behoort mee net klaar was en de trein zijn te worden uitgesproken dat ruimte- weg zou gaan vervolgen, zag de sta- ujke ordening een kwestie is van veel tionschef de trein uil Uitgeest nade- geld-vergende maatregelen met een ren. Deze moest op het station Be- dwingend karakter. In dit opzicht even verwijk stoppen, maar dat gebeurde Wei beginnen in ons land en niet al- niet, waardoor de botsing even bui- ieen bij ons in politieke kring de ten het station ontstond. De reizi- huiveringen al over diverse politieke gerstrein botste tegen de voorkant ruggen te lopen: een zodanige ordening van de stenentrein. wekt felle weerstand. Zolang het maar Uit verklaringen van de 38-jarige bij kaarten-tekenen blijft och dan zal machinist van de personentrein, C. van niemand veel bezwaar maken, maar zo- Donker- de b. uit Amsterdam, is gebleken, dat dra ter bereiking van de visie, in deze hij met normale snelheid (120 km) reed kaarten neergelegd dwingende meer be ien bij Bijnes begon te remmen. Hij con-lastingvergende beleidsmaatregelen no- 1 stateerde evenwel dat het remmen niet ig zijn staat driekwart Nederland steil het gebruikelijke effect had. waardoor overeind: merkwaardig genoeg lopen de 5 de trein het station met een snelheid tegenstellingen dan vaak dwars door 'van ongeveer 45 km voorbij reed en 150 politieke partijen heen. meter verder tegen de stenentrein bot- De inleiding van professor Thijsse heeft de verdienste van de schok: bewaarscnuwa men wordt eens even bij de kraag ge- fiakt en bepaald bij een situatie die ne- emaal niet meer zo ver weg is. Zo'n bestaande përeonentrein heeft nog Sans f.chok kin gevolgen hebben: de uitla- gezien de ongeveer 90 passagiers te tingen van de hooggeleerde spreker we- waarschuwen. De wagenmeester pro- zelJ e! °P "'J sinds zijn eerste betoog beerde inmiddels door inschakeling van 'n deze trant wordt achtervolgd met ver- de handrem het naderende onheil te zoeken om spreekbeurten te vervullen. handeling sor- men ziet blijkbaar in de moderne pla- !De machinist i voorkomen, teerde weinig effect. noloog een magiër die op grond vijf kwartier vertraging. In Maar meestal gaat het zó bij profeten: autobussen van en naar Haarlem voerd. Om 10.55 uur weer normaal- PROF. THIJSSE VOOR NIJVERHEID EN HANDEL De economische situatie rond de Westerschelde is zodanig gun stig, dat een ontwikkeling in de toekomst hier gewaarborgd is. Met weinig woorden, maar met veel meer tekeningen maakte arof. ir. J. P. Thijsse, conrec tor van het Institute of Social tudies, dit gistermiddag duide- ijk aan de talrijke leden van het parlement Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid n Handel tijdens een lunchbij- eenkomst in hotel „De Burg" te Middelburg- in het jaar 2000 zullen in de Sloe- ttgglomcratie (Vlissingen. Souburg, Middelburg en Goes) 500.000 mensen wonen en ln de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen rond 400.000, voorspelde de Haagse hoogleraar. Ais „tussenstation" het jaar 1984 noemend „dat is over 19 jaar en lijkt ai dichtbij" kwam hy op een inwonertal voor de Slocagglomeratie van 250.000 en voor de kanaalzone van 200.000. gen, heeft twee jaar geleden een hp- schouwing gewijd aan Nederland in het jaar 2000, een Nederland, waarin dan 20.000.000 mensen (8 miljoen meer dan thans) zullen wonen. Ten einde die bevolkingsgroei te kunnen opvangen, gaat prof. Thijsse uit van decentralisatie, gebaseerd op regio nale concentratie. Duidelijk kwam deze visie tot uiting op de door hem getoonde kaarten van Nederland, die verschillende variaties op het beeld van het jaar 2000 lieten zien Prof. Thijsse voorziet een flinke ont wikkeling langs de Westerschelde, een ontwikkeling, die op al zijn vari aties duidelijk in het oog sprong. „Dit gebied krijgt in de toekomst •■en belangrijke functie als haven- en industriegebied. Daarom ziet U op elk van myn variaties een rood ge kleurd woongebied by de kanaal zone en rond het Sloe", aldus prof. Thyaae. In het begin van zyn betoog wees de inleider erop, dat de bevolking van Nederland steeds sneller groeit. In 1900 telde Nederland 5 miljoen inwoners, in .1950 reeds 10 miljoen en voor 2000 verwacht men 20.000.000 inwoners. In versneld tempo zal ook de ontwikkeling gaan van de huis vesting, het verkeer, de industrieali- satie en de recreatie. Zeeland heeft tot nu toe altijd wat achterop ge lopen. Maar misschien zal in de toe komst de ontwikkeling in deze pro vincie sneller gaan dan in andere delen van ons land. Teneinde de be volkingsgroei op te kunnen vangen zijn er volgens prof. Thijsse jaar lijks 140.000 woningen nodig. „Nu is men trots als er 100.000 woningen gereed komen, maar in feite zijn dat er 40.000 te weinig. Maar dat is een opmerking terzijde", voegde hij er aan toe. Sprekend over de indeling van de werkende bevolking verklaarde hij. dat het aantal werknemers in de landbouw zal afnemen tot circa 2'2 procent. In de industrie zal er voor lopig nog sprake zijn van een toe name. maar onder invloed van de automatisering zal het aantal werk nemers ten opzichte van de totale be volking in procenten uitgedrukt iets teruglopen. Een sterke toename zal de dienstensector spreker sprak van vrije beroepen laten zien. Negentien miljoen mensen, zo voor spelde prof. Thijsse zullen in het jaar 2000 in de steden wonen en één miljoen op het platteland. Er van uit gaande, dat het aantal mensen in de randstad niet groter zal zijn dan 6 miljoen (thans 4 miljoen), betekent zulks, dat de overige 13 miljoen in steden buiten de randstad moeten wonen. Waar prof. Thijsse woonge bieden had gedacht, bleek uit de „ro de vlekken" op de kaarten van Ne derland. die hij toonde. De eerste kaart liet een naar elkaar toegroeien van verschillende dicht bij elkaar ge legen grotere steden zien. Prof. Thijsse waarschuwde ervoor aan deze tekeningen geen al te grote, waarde te hechten. „Sommige mensen heb ben dat namelijk gedaan", vertrouw de hij de vergadering toe. „Die zijn in „de rode" gebieden gronden gaan aankopen met het doel er mee te speculeren". De vananten, die hij op zijn „beeld van 2000" had ge maakt, waren, zo vervolgde hij om de speculanten op een dwaalspoor te brengen. „U staat met uw Sloe en (Zie slot pag. 2 kol. 2 orden niet opge volgd. Zo ook bij professor Thijsse. ge loven wij. We hebben in ieder geval nog het treinverkeer 11161 enige dankbaarheid genoteerd, dat hij van mening is. dat de ontwikkeling in Zeeland tóch zal doorgaan, ook al zou de slechtste variant van zijn mogelijk heden (dichtgroeien van de randstad) worden verwezenlijkt. Dat betekent ech ter tevens, dat juist deze provincie de opdracht heeft mentaal gereed te zijn voor wat wacht. Laten we met elkaar hopen, dat het lukt: denken in nieuwe eenheden en structuren. Wanneer men echter zo van dag tot dag leest wat er her en der wordt gezegd over gemeen telijke herindeling, lijkt de vrees gewet tigd, dat er ook hier nog de nodige schokken moeten worden toegepast. Nogmaals, de spanningen tussen"..zijn" en „behoren" in overweging gviomen. vonden we het gisteren alles bijeen maar een tot neerslachtigheid stemmen de middag. Tenzij de professor er met zijn prognoses helemaal naast zou zit ten... Het blijft een beetje winters (Van onze weerkundige medewerker). Het duurt slechts negen dagen en dan verschijnt de lentemaand op de kalender. Het weekeinde blijft echter aan de koude kant. al hebben vorst en sneeuwval bij ons niet veel te betekenen. Er blijft een oostenwind aanwezig, waarin de temperatuur vandaag en ook zondag iets boven het vriespunt komt met 's nachts ook fn Zeeland lichte vorst. Tot nu toe is de februarimaand met 15 h 20 mm neerslag heel wat droger ge bleven dan de twee voorafgaande zeer natte wintermaanden. Het is

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1