Kortgene wacht nog op een zwembad-extraatje DE VEY MESTDAGH TURKEN GEVEN GOES RECEPTIE GRIEP? NEEM DIREKT EEN AKKERTJE' Vaardigheids- proeven van Wilhelmina WALCHEREN Animo viert vandaag kampioensfeest MARKTBERICHTEN Boerenleenbank Nisse haalde 5 miljoen gulden AGENDA WtÈa WOENSDAG 17 FEBRUARI 1965 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SUBSIDIE NIET VOLDOENDE Zodra bericht, begin met aanleg project KORTGENE zit nog steeds te vva op een verhoogd subsidie voor de leg en inrichting van een zwembad, dat in verbinding zal staan met het V Meer. Een half jaar geleden werd i voor in het kader van de toeristische infrastructuur een bedrag van ruim 116.000 beschikbaar gesteld. Maar de ze bijdrage was afgestemd op een ra ming van enkele jaren terug: Kortgene kwam er flink aan tekort. Wilde men het zwembad aanleggen niet een niet al te zware druk op de eigen financiële middelen, dan zou er een verhoging van het subsidie moeten komen. Hoever het staat niet de beslissing daarover? was dinsdagmiddag in de raad de vraag. Waarnemend burgemeester P. J. Bom kon slechts een vaag antwoord geven: „Er wordt om de vier dagen over op gebeld Uitsluitsel heeft Kortgene dus nog niet. Maar dat zal toch niet zo lang meer mogen duren. Wil men het zwembad nog vóór het zomerseizoen voor gebruik gereed hebben, dan zal de-eerste spa toch spoedig de grond in moeten. „Waarom beginnen we niet alvast te werken op het eerst toegezegd subsidie?" wilde de heer A. Welleman weten. Hij had het on derwerp aan de orde gesteld en was bang dat het hele plan nog een sei zoen in de la zou blijven liggen. De voorzitter voerde aan, dat het tac tisch iets beter is te wachten op uitslag op de gevraagde verhoging. Hi) tekende overigens aan, dat b. en w. de zaak „warm houden" De waarnemend burge meester kon verder nog mededelen, dat men met het plan voor een bescheiden zwembad in Colijnsplaat nu ook verder gevorderd is: dat wordt technisch uit gewerkt. M >egin van worden gezw Tn deze eerste vergadering van 1965 ging de raad van Kortgene akkoord met een voorstel van b. en w. om de verkeerssituatie in en rondom de zoge naamde coupure in de dijk bij de Veer- dam aanzienlijk te verbeteren. Het zwa re zandtransport naar de nieuwe toe gangsweg voor de Oosterscheldebrug heeft bij de uitrit naar de Veerdam een onhoudbare en erg gevaarlijke toestand geschapen. Er zijn grote putten in de weg gevallen en óp enkele plaatsen ver toonde de dijk al neiging om te ver schuiven. Dit zandtransport levert de gemeente Kortgene nogal wat baten op, kon de raadsvoorzitter meedelen en juist daarom stelden b. en w. voor, de verbe tering en verandering van deze coupure en van de Kaaidijk kosten 4000 voor rekening van de gemeente te ne men. Omdat uitstel van maatregelen in dit geval onverantwoord was hadden b. en w. al opdracht gegeven om het werk aan te vatten. Welnu, de raad gaf er dan achteraf zijn fiat aan. TT" De mooiste wenskaarten voor geboorte verloving huwelijk verjaardag koopt U bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen Raad Krabbendijke besloot tot aangaan van geldlening De raad van Krabbendijke heeft tijdens de maandagavond gehouden vergadering besloten een lening van 150.000 aan te gaan tegen een rente van 5 Va procent met een looptijd van 25 jaar bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Het college van G S. had meegedeeld, dat uit het provinciaal leningsquotum voor de maanden februari tot en met april aan Krabbendijke is toegewezen een bedrag van 150.000, waarvan 122.000 be stemd is voor de consolidatie van de vlottende schuld en 28.000 voor de res tauratie van.het scholencomplex aan de Noordweg. Verder werden de vergoedin gen ex art. 101 der lager onderwijswet 1920 voor het jaar 1964" vastgesteld, ter wijl ook de voorschotten werden vastge steld op de vergoedingen voor het bij zonder onderwijs voor het jaar 1965. Op de meest eervolle wijze werd onder dank betuiging voor de vele bewezen diensten met ingang van 1 maart a.s. ontslag verleend aan mejuffrouw Poelman, de werkster van het gemeentehuis en de scholen. Afdeling Krabbendijke Z.L.M. vergaderde In zaal De Koophandel te Krabbendijke werd een algemene vergadering van de Z.L.M., afd. Krabbendijke, gehouden. In zijn openingswoord herdacht de voorzit ter, de heer A. F. Blok, de overleden commissaris van de koningin in Zeeland, ihr. mr. A. F. C. de Casembroot. Met be trekking tot het verenigingsleven van de afdeling constateerde, de voorzitter een toename van het ledenaantal. Wat de financiële zijde van het jaar 1964 betreft, kan worden gesproken van een goed jaar voor de landbouw Van de fruitteelthandel, ondanks de grote oogst, kan dit niet gezegd worden, aangezien de prijzen over het algemeen te laag bleven. De heer J. Markusse uit Goes, sociaal medewerker van de Z.L.M. hield een referaat over de moeilijkheden bij de opvolging in de gezinsbedrijven, waarbij hij zijn betoog met een aantal praktische voorbeelden verduidelijkte. Tot slot toonde de heer F. Dees t bendijke een aantal filmbeelden van de vorig jaar door de afdeling gemaakte reis. alsmede een aantal filmpjes uit eigen omgeving. Het bestuur heeft, naar aanleiding an het succes van vorig jaar, het plan op gevat tot het organiseren van een reis voor de leden. Overigens'wilde de heer M. van der Weele (c.h.) zeer in het algemeen nog wel weten, of de gemeente bij zijn onderhoud en beheer van wegen in de toekomst in aanmerking komt voor een bijdrage uit het rijkswegen- fonds. B. en w. zagen er niet zo bar veel in. Lening legenheid om een lening af te sluiten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten tot een bedrag van f 200.000. Een vaste lening, voornamelijk van be lang voor de financiering van uitbrei dingsplannen. De waarnemend burge meester tekende aan, dat te veel moet worden gewerkt met „kort geld". Voor de kapitaaldienst was een aanbod als dit looptijd 25 jaar, rente S'A dus erg aanlokkelijk. „We hebben be hoefte aan langlopende leningen. Straks komt- er ook een uitbreidingplan v Kats De speeltuinvereniging te Kortgene kreeg een renteloos voorschot van 50Ö0 voor de aanschaf van toestellen. In het verleden was al eens een soort gelijk besluit genomen, maar tot uitvoe ring was toen niet kunnen komen. De voorzitter verduidelijkte bij dit nieuwe voorstel, dat het hier ging om een „aan loop" naar een groter plan, dat voorziet in een goed speelveld voor de jeugd op de voormalige Spuikom. En dan zal vooral de ontwatering van dit terrein goed onder de loep moeten worden ge nomen. Een vraag daarbij is: kan het terrein worden gedraineerd? Hoe dan ook: „We zullen proberen er iets van te maken", aldus voorzitter Bom. Op een vraag van de heer Van der Weele naar een mogelijkheid voor een speel plaats in Colijnsplaat kwam dit als ant woord: „Laat dit doip evenals Kort gene met initiatieven komen. Dan zullen b. en w. er beslist positief op rea geren. Uitbreiding De Stichtini zoring van Bejaarden kan het pei tehuis „Noord-Beveland" in Kortgene met een accommodatie voor tien bedden uitbreiden, als het aan de genjeente ligt. Die stelde zich dinsdagmiddag ga rant voor rente en aflossing van ui to taal 125.000. De heer Weileman teken de nog bezwaar aan tegen de verkoop van woningwetwoningen, aangezien het gevaar erin zit, dat hiervan misbruik wordt gemaakt voor recreatieve doel einden. Hij noemde dergelijke verkopen „onverantwoordelijk" en 'zag ze het liefst ongedaan gemaakt, om ten slotte van gemeentewege nog iets te kunnen doen voor de huisvestingsproblemen. Aan het begin van deze raadsverga dering besteedde de heer Bom in een korte toespraak aandacht aan het overlijden van de commissaris der koningin, waarna een minuut stilte in acht werd genomen. Loterij voor pleegouders: bezoek aan Turkije l VLISSINGEN Gymnastiekvereniging L.O. organiseert propaganda-feestavond f Advertentie j De damesgymnastiekvereniging L.O. uit Vlissingen /.al zaterdagavo Sc heldekwartler te Vllsslngi werking met de stichting „Trommelae- De studenten-volksdansgroep uit lstan-!rpn van Roesendacle" een muzikale bul, die deze week de uitgestelde ju- avond geven. I..O. beeft de laatste ld lei im festiviteit <*n van „Kasporgo"jaren weinig aktlvitciten ontplooid, om-! De Soubi in Goes opluistert, zal zaterdagmor- datn»«» kampte met een gebrek aan wanrva; gen in „Het Schuttershof" een „Turk- leiding. rassend se receptie" houden. Dat gebpurt als1 Tenslotte was mevrouw A. Dert-de Bic korfbal blijk Van waardering voor de spon- het enige nog in functie zijnde bestuurs- halen, tane gastvrijheid, die de groep in!li,!- Een groep dames stelt nu pogingen Goes heeft ondervonden, zowel van ln het werk L.O. nieuw leven in te bla- „Kasporgo" als van de pleegouders. zen Een van de middelen daaartoe zal „Wjj zijn bijzonder blij, dat de farni- de muzikale avond ln het Scheidekwar- lies zo gastvrij zijn voor de leden vanhier zijn. onze groep." vertelde hun leider Ba- Eaar zal een Instructieve groep vari de hadlr Güdek dinsdagavond, na de Irip door Zeeland. „Wij willen ons best doen om dat te beantwoorden." Vandaar, dat men het gemeentebestuur van Goes waar de groep vrijdag morgen ontvangen wordt dc ouders van de „Kasporgo"-leden en de pleegouders deze receptie aanbiedt. De Turkse gasten willen ook op een andere manier Iets terug doen voor de hartelijkheid, waarmee ze ontvan gen zijn: zaterdagmorgen zal er ook .geloot" kunnen worden voor een bc- - - - .The Caldonlans" en men is nog il zoek aan Turkije. De gasten nodigen één pleegouderfamilie uit om Istan bul te bezoeken op hun kosten, zo vertelde de tolk van de heer Güdek. Bovendien wil men de banden met „Kasporgo" ook volgend jaar weer aanhalen door deel te nemen aan het internationale volksdansfestival. dat dan weer in Goes gehouden zal wor den. Nadat er maandag een „rustdag" voor de gasten op het programma stond, maakten zij gisteren een bustrip door de Zak van Zuid-Beveland. In Mid delburg stond er een echte Turkse lunch op het programma in het Ne derlands Koffiehuis, een geste, die de gasten bijzonder waardeerden, zo verzekerde de heer Güdek. Burge meester mr. J. Drijber begroette de groep ook in het stadhuis, waar de studenten-volksdansers een staaltje van hun kunnen demonstreerden, uiteraard: op het programma stond ook een bezoek aan Zeelands „pronk stuk", de Oosterscheldebrug Vandaag woensdag treden de Turkse gasten op in het rusthuis „Maria Terweel", waarbij ook zus ters van het „St.-Joannaziekenhuis" aanwezig zullen zijn en vrijdag avond gebeurt dat in het ziekenhuis „Bergzieht". Donderdagavond is er dan de feestavond voor de genodig den, de ouders van „Kasporgo"-leden en de pleegouders en zaterdagavond wordt het slotfeest gehouden in het „Schuttershof". Dat de Turks-Nederlandse Vereniging het optreden van de studentenvolks- dansers in Amsterdam en Utrecht heeft afgezegd, omdat de groep als gevolg van enkele ongelukken een week te laat in Nederland aankwam, betreurde de heer Bahadir Güdek. Hy wees er echter op, dat de eerste op zet van de reis was: het opluiste ren van de „Kasporgo"-festtviteiten. „Later is daar een optreden voor de Turks-Nederlandse Vereniging aan vastgekoppeld," zo zei hij. De heer Giidek zal met de Turkse ambassa de in Den Haag overleg plegen over een mogelijk optreden in Amsterdam na het bezoek aan Aken, volgende week. MIDOFLBURG Dezer dagen werden voor de leden en oudste adspiranten van de Middelburgse turnvereniging „Wilhelmina" do vaar- digheidsproeven van het K.N.G.V. afge nomen. Ais juryleden waren aanwezig mevrouw S. van Verre, mevrouw Y. Vol- werk, en de heren Bal, Van Loo, en De Voogd. Van de meisjes slaagden voor diploma Boogaard, Gr. Boogaard, I. Bakker, P. Manse, M. Geldof, M. Kruyt, J. Koot- stra. K. de Kuyper, J. de Quartel. H. van Strien, J. van Dijk. H. de Jong, W. Maat. E. v. d. Oude. A. Dirven, R. de Witte, I. Borst. B. Stam, I. Mesu, S. Boone, W. Ooms. En voor diploma B: E. Boogaard, S. Roos, H. Walraven, A. van Noppen, C. Schot, M. Koole. Jongens A geslaagd: G. van Werfhout- B. van Strien, J. Flippo, R. Vos en jon gens B: Chr. de Bruyn, A. Provoost, P. Koole, K. Scherpenisse, K. Lampert. Tevens was aan deze proeven een onder linge wedstrijd verbonden. Bij de meisjes was Magda Koole eerste met 44.4 punten, waardoor zij voor de- tweemaal de wisselbeker veroverde. Een medaille ontvingen Ankie van Noppen, 2e prijs, met 44.1 p; Wilma Ooms, 3e prijs, met 43.5 p: Caria Schot. 4e prijs met 43.2 p. Bij de jongens was Kees Scherpenisse eerste met" 53.8 p; waardoor hij defini tief in het bezit van de wisselbeker kwam. Tweede werd Gerrit van Werf- hout met 50.1 p: 3e Chris de Bruyn met 49.8 p en 4e Jan Flippo met 49.7 p. De laatste drie jongens ontvingen een me daille Kees Scherpenisse behaalde bij de in januari gehouden kringkampioenschap pen jongens een derde plaats, voor welk succes hem door de leider van „Wilhel mina" en boekebon werd overhandigd. Bij de dames slaagden: le graad: mevrouw Geldof (9e maal); mejuffrouw M. Provoost (6e maal): me juffrouw L. van Roon (8e maal). id: mevrouw Antheunisse (3e mejuffrouw J. v. <1. Berg (7e mejuffrouw T. Goverse (6e mejuffrouw T. Suurland (5e mejuffrouw A. Pluimers (5e CULTURELE BIJEENKOMSTEN VOOR DE OUDEREN NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Muziekvereniging ONDA vergadert gri maal): maal maal maal): maal 3e graad B: mevrouw Kerst (le maal); mejuffrouw J. Schoenmakers (6e maal); mejuffrouw H Jongepier (2e maal); mejuffrouw J. Joziasse (le maal). En de volgende dames-senioren in 3e graad B; mejuffrouw N. Bouwense (13e maalmevfouw C. v. d. Welle-Boo- gaard (7e maal); mevrouw J. Teijn- "as-Bassie Ke^iaaU mevrouwt ^Jan'inin^nieester; de kascommissie zal 'ver- Jf-Ke (lOe^naaimïïuffrouw N sla? uitbrengen over het beheer van het Klap (lie maal)- Mevrouw J Overrin- bestuur en penningmeester. Als lid van d-'r-Delst i 6emaaI i mevrou w R Bal de hascommissie is aftredend mejuf- Krab- sie-Kasse (le makl); mevrouw j.jfrouw Tanny Bliek, die niet herkiesbaar Schoenmakers-de Hooge (9e maal Ime- %A,s.bestuursleden treden af de voor- vrouw G Bosch-v. Langeraad <2e zltt?r JoTh- Joosse en de leden P Kake- maal imevrouw A. v. Sabtien-v. Dorst ï?r e' T Meliefste en D. A. van (9e maal); mevrouw C. A Adriaanse-I^ieuwenhufzen- z'Jn z«n a,len herkies- Verhage (8e maal). oaar. Heren: le graad geslaagd B Midavaine 6.e-!Va?!)'„?e_?.raa,d yan, Sorgen (4e Officiële publikaties e korfbalvereniging Animo, micro-achttal zaterdag ver- landskampioenschap mlcro- zaterdagclubs wist t>e- ..t unieke feit In haar korf- balgeschiedi-nis niet ongemerkt voorbij laten gaan. Vanavond woensdag om half acht zal het bestuur en het kampioensachttal officieel door burge meester en wethouders worden ontvan gen, waarna om kwart over acht door net muziekkorps Vlijt en Volharding een serenade gebracht zal worden. Daarna gaat men "naar het clubhuis „De Zebra", gelegen aan het Koopmansvoetpad, waar men belangstellenden wil ontvungen. Hierna zal men het kampioenschap nog met de leden vieren. uk5bericiit makkt goe» boerderij S-34JO per 100 Kg- Schokkers, rcnsctioon af boerderij 2539 per Ito Voor crocne erwten eri «-hokken van grove kwaliteit en met Koedc kleur lag bij «crinje kooplust de notering Iets hoser. Kapucijner*. boerenseboon af boerderij 23 30 per 100 ks. Bruine bom of boerderij 5057 per 100 k«. Zelfs veemarkt rotterda veren 2313; lopers 16: bltfi veulens 2: schapen of zul<lamineren t: bokken Slachtrunderen p. k| ..Trommelaeren van Roesendaele' de pauze een aantal demonstraties ge ven. Conferencier Frans Gabriëls uit Roosendaal zal het programma „aan elkaar praten". Voorts treden op de goochelaar Mister Wimo uit Roosen daal, Mia de Kief, solo-violiste bij de B R T. met begeleiding van dr. Hans Scheifes op de piano eb het jazz-trio van Danny Lee. Dit trio zal ook mede werken aan het grote bal na de uitvoe ring. Voorts werkt aan dit bal mee het -eertien musici bestaande orkest. Te Gapinge werd dezer dagen een moe- en men is nog bezig dercursus opgericht. Aan de cursus, die GAPINGE Moedercursus SINT-LAURENS Viering bevrijding Do oranjevereniging te Sint-Laui kwam dezer dagen bijeen. De voorzit ter de heer C. van Slooten verzocht en kele ogenblikken stilte in verband met het overlijden van de commissaris der koningin. De bestuursleden L. Louws en W. N. van der Wielen werden herko zen. De heer Van Slooten blijft aan als voorzitter. Het bestuur kwam daar op met plannen voor de viering der be vrijding op 5 mei. 's Morgens kinder spelen en daarna stoeltje rijden, gekos tumeerd voet- en korfbal, hindernisrij den op bromfietsen, wielerrace. kruiwa genrace enz. Besturen van verenigingen zullen z s.m. ter vergadering worden uit genodigd- In de gemeente zal met lijs ten een inzameling worden gehouden. Aan de vooravond, op 4 mei zal in één der kerken een dienst worden gehouden gevolgd door een gang naar de begraaf plaats. De voorzitter dankte de scheiden de secretaris, de heer de Puljt voor zijn vele werk. De stichting Bejaardencentrum Middel burg heeft het volgende programma sa mengesteld voor de culturele bijeenkom sten van ouderen. Woensdag 17 februari a.s. „Causerie met dia's over Veere" door de oud-burge- meester van Veere jhr. I. F. den IJeer Poortugael. Woensdag 17 maart „De Zeeuwse taele", causerie door niej. dr. H. C. M. Ghijsen. Woensdag 14 april „Sociale wetten, al gemene bijstandswet, A.O.W. enz." door de heer L. Meyers, directeur van de ge meentelijke sociale dienst te Middelburg. Aan de oudere dames en heren wordt dus een aantrekkelijk programma gebo den, deskundigen hebben zich bereid verklaard medewerking te verlenen. De programma's worden in de ochtend ge houden in het bejaardencentrum, Niéuw- straat. 36b, en beginnen 10.15 uur en eindigen ca. 11.45 uur. Alle belangstel lenden zijn welkom. Youth for Christ hield contactavond Youth for Christ hield dezer dagen ln „De Schakel" te Middelburg een con tactavond. De avond, die onder leiding stond van de heer W. Kos uit Doetin- chem, trok veel belangstellenden. Een zanggroep bracht enkele liederen ten ge hore, waarna de film „Dust or Destiny" gedraaid werd. De heer Kos lichtte deze natuurfilm toe. Tot slot zong de zang groep nog enige liederen. OPNIEUW IN MIDDELBURG KLEIN KIND AANGEREDEN Opnieuw is er in Middelburg .een kind aangereden. Ditmaal was het een onge val, dat- plaatsvond op de Breeweg. Ach ter een stilstaande bestelwagen liep even na vijf uur gistermiddag de ne genjarige Wilma van S. achterwaarts de straat op, juist toen er een bestel wagen met aanhangwagen, bestuurd door M. van H. uit Biggékerke passeer de.-Het meisje liep tegen de linkerzijde van liet aanliangwagentje op. Het kind bleef met inwendige kneuzingen op de weg liggen. Dokter J. Z. S. Pel, die me dische assistentie verleende, gelastte ■erbrenging naar het Gasthuis per am- pge een Beierse kapel tijdens het bal en de gegeven wordt door zuster Maagden- uitvoering te laten optreden Dit laatste flans, nemen 23 leden deel. is echter nog niet zeker. Het nieuwe bestuur van L.O. bestaat uit mejuffrouw filflf.FKFRKF C. W. Liebers (voorzitster), mevrouw j o/uu _r\r,r\f\.c. A. Dert-de Bie (vice-voorzitster), me- inllprLé* F) F I vrouw T. Gillisse-Tromp (secretaresse). V^UIICLIC i_y.L_..i_.. mevrouw H. Nakken-van der Eyck De te Biggekerke gehouden collecte ten ipenningmeesteres) en mevrouw A bate van" het Algemeen Sociaal Fonds Kikkert-Jonker. De vereniging oefenttor bevordering van de voiksg.-zondheid tegenwoordig onder leiding van de heren „Draagt elkanders lasten" heeft opge- M. van der Zee en G. A. Cseszko. Mo- bracht" f 92,38. menteel heeft L.O. ongeveer 130 actie ve leden. OOSTKAPELLE Jeugdzangdienst Zondagavond werd in de geref. kerk een jeugdzangdienst gehouden, uitgaande van de gezamenlijke jeugdorganisaties van Oostkapelle eu Middelburg. Voor ganger was ds. G. Gommer. Medewer king verleende een koperkwartet van de chr. muziekvereniging „Onda" te Middelburg, Flip Fey hobo, Janus Mon- deel solozang en H. van Winkelhof orgel. De leiding van de samenz-ang was in handen van "Bart Leijnse. Het kerk gebouw was goed bezet. SINT-LAURENS Jaarvergadering Z.L.M. De afdeling Sint Laurens van de Z.L.M. kwam dezer dagen in jaarvergadering bijeen onder leiding van de voorzitter de heer J. Koole Dzn., die eerst enkele woorden wijdde aan het heengaan van de commissaris der koningin. Daarna werd het Z.L.M.-journaal vertoond, ge volgd door de jaarverslagen. De aftre dende bestuursleden, de heren P. Dekker en G. Poppe werden herkozen. Tot afge vaardigden naar de zomervergadering werden gekozen A. Dingemanse en I. Wisse, tot afgevaardigde van de kring J. Koole Dzn. en lid van de financiële com missie Jac. den Boeft en P. Rooze. Er volgde een verslag van de reis naar Noord-Frankrijk en tot slot sprak de algemeen secretaris ir. Prins over ac tuele landbouwproblemen, in het bijzon der de nieuwe vraagstukken in E.E.G.- verband. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 15 febr: Meer- drecht van Middlesborough; Exning van] Sunderland; Mary North van Duinkerken- Sloe. Diana V van Terneuzen; Lamar a van Antwerpen. Berwyn Accord van zee terug gekeerd; 16 febr.: Dahra van Bremen; Bork Logger van zee. Vlissingen vertrokken op 15 fobr.: Beursplein naar Kingslynn; Julianka naar Nyköping. Blink naar Frederikstad; Hanna Jacobs naar Stockholm: Joika naar Arendal; Dinkel naar Chatham; Abbenfletli naar Bremen; Olym pic Rainbow naar Rotterdam; Spidola naar Emden; Alcor W naar Wells: Amasus naar Londen: Peter L naar Hamburg; Basbeck n. Cork; Tega naar Aarhus: Teunika naar Penzance: Diana V naar zee; Berwyn Ba ron naar Londen; Meerdrechl naar Rio de Janeiro; Flltric naar Canada; 16 febr.: Ex ning naar U.S.A.; Berwyn Accord naar Lon den, Lamara naar Waterford; Dahra naar Alger. Gepasseerd naar Antwerpen op 15 febr.: Eenhoorn van Bremen; Bosco van Liver pool; Meta van Par-Terneuzen: Crescendo van Great Yarmouth: Menje van zee: Li- beriakust van Hamburg; Marie Sophie van Rotterdam-rede. Tasman van zee-Terneuzen. Lloyd van Hamburg; Giessenkerk van Ham- béurg-rede; Kazan van Cork: Normandia van Rouaan-Genl: Frans van Seumeren van Southampton-Gent. Aardenburgh van Go thenburg: Giessenkerk van Vlissingen-rede. Gepasseerd van Antwerpen op 15 febr.: Nia gara naar Rotterdam-Terneuzen; Helvetia-S naar Rotterdam-Rede; Ella naar Gothenburg -rede: Teun naar St. MaJo-Gent; Muiderkerk naar Hamburg. Medon naar Rotterdam; Stanislas naar Rotterdam; Virgo naar Lon den: 16 febr.: Triton naar Rouaan: Audacia naar Hamburg: Kittiwake naar Sevilla-Gent, Spirit naar Ipswich; Viscount naar Boulogne. belangstelling Aardappelen. Bintje. 35 mm opw. binnenland se sortering 11—12 per 100 kg. Levering aan de sortcerinrichtlng. Sorteerkosten voor re kening koper. Bintje voor export II11.50 per 100 kg Voederaardappelen notc< per 100 kg. De handel voor het binnenland was rustig. Die voor export flai Hooi- (Telersprljzenl. Lucernehool 115—125 per 1000 kg. Weldehool 105—110 per 1000 kg Veldbeemd 60 per 1000 kg. Tarwe*tro 40- 42.50 per 100 kg Gerstestro 42-50—45 p-r 1000 kg. Erwtenstro <kl. groen) 60 per 1000 kg. Schokkers 55 per lOOO kg. De handel ln stro Vla Graskalveren S Jachtpaarden eerste li tweede kwaliteit 340—900 derde kwaliteit 300-340 p. kg 405— 490 De prijs voor ongercpeld vlas bedroeg 7 u» geleverd. Voor 1217 cent per kg p^r op mulu IteSt was de notering 5—1 Gerepeld vlas noteerde 1525 cent per kg. Minderwaardige partijen vlas zijn vrijwel Gerepeld Minden waardel veiling sint-maartensdijk. Uien. bonken 32.50. middel 1 30 23. 2 29 53. stek 12.37. Aanvoer 30 ton. Aardappelen: Bintje 1350. bonken 14.90, voer 3. Aanvoer 13 ton. vismijn com: Exportgarnalen 998 kg. 4,59—4.91. Schar 9 kg. Bot 341 kg. Schol 1551 kg. Ongeeortcerde vis 207 kg, Nuchter Loper* Biggen 100— 173 260— 330 *t. 310— 325 975—1475 400—1900 400—I2Ï5 030— 925 130— IW 10o- 160 Gouden bruiloft Vrijdag, 19 februari, zal het vijftig jaar leden zijn, dat René Schelfhout en !onie van Dorsselaer uit Sint-Jansteen in het huwelijk traden. Een feestcomité zal er zorg voor dragen, dat deze dag niet onopgemerkt voorbijgaat. RAAD ZUIDZANDE BESPREEKT HERINDELING De gemeenteraad van Zuidzande zal donderdagmiddag om twee uur in open bare vergadering bijeen komen. De muziekvereniging „O.N.D.A, haar jaarlijkse vergadering houden op woensdag 24 februari 1965. 's avonds om 8 uur in „De Roode Leeuw" aan de Veerdam. In behandeling zullen komen Q v a de jaarverslagen van secretaris en pen- In deze vergadering, waarin de hoofd-1 moot wordt gevormd door het punt be-! spreking van de herindeling, zullen der voorstellen worden gedaan wedden van het gemeentepersoneel aan te passen aan de nieuwe normen per 1 januari 1965: en tot verhoging van het verzekerd bedrag der gemeentegelden. Voorts zal in behandeling komen het verzoek van de Koninklijke muziekver eniging „Veronica", die zonder een hoge re gemeentesubsidie niet meer kan rond komen. Gevraagd wordt thans een be drag van 2250,hetgeen een verho ging betekent met 1250,—. Burgemees ter en wethouders stellen de raad voor om gunstig op dit verzoek te beschikken. Het college stelt tevens voor om te be sluiten tot toetreding tot de gemeen schappelijke regeling beschuttende werk plaats West-Zeeuwsch-Vlaanderen, ter wijl ten slotte het college van burge meester en wethouders nog voorstelt om tot ambtenaren van de burgelijke stand te benoemen burgemeester J. H. Ph. de Wilde en wethouder Iz. de Hullu. Het was voor de Coöperatieve Boeren leenbank „Nisse-Ovezande en omgeving" een bijzondere bestuursvergadering die onder voorzitterschap van de heer I. Luteyn dezer dagen in het bankgebouw te Nisse werd gehouden. Daarin was namelijk mede aanwezig de heer M. Minn aard Wzn. uit 's Heer Abtskerke die als spaarder de 5 miljoen aan spaar- Sild volmaakte. pgericht op 20 juni 1917 als Coöp. Boerenleenbank Nisse met 31 leden werd in de eerste jaren met geld ge werkt van de centrale bank omdat er meer vraag dan aanbod was. Allengs groeide het spaartegoed tot f 400.000 in 1944 en na de geldsanerlng tot f 1.200.000.in 1945, doch toen minister Liefrink met zijn maatregelen kwam en vele leden zekerheidsstellingen moes ten stellen daalde dit weef snel tot f 800.000.— In 1956 1 miljoen, in 1958 2 miljoen in 1959 3 miljoen in 1961 4 miljoen en thans in het laatst van de cember 1964 5 miljoen bij een omzet van 353.i miljoen. Na dit kleine overzicht en een toepas selijk toespraakje bood de voorzitter de heer Minnaard een elektrische boortol aan. terwijl aan de op een na laatste inlegger voor dit feit, de heer C. Min naard eveneens uit 's Heer Abtskerke een elektrische schoorsteenklok en aan de buurtvereniging „de Nieuwstraat" te Ovezande als inlegster volgende op de gelukkige winnaar f 25.— in contanten werden overhandigd. De heer Minnaard dankte het bestuur en merkte op dat het feit dat de 5 mil joen nu was volgemaakt eigenlijk een geschenk van zijn "kant tengevolge moest lebben aangezien daaruit blijkt dat het bestuur en de kassier de heer J. van der Does dermate actief zijn geweest dat daarvoor woorden van lof en dank van de leden zeer zeker op hun plaats zijn. Hij sprak de hoop uit dat de kassier nog lange jaren zijn bedte krachten aan de bank mag geven en zo op vlotte en prettige wijze de leden mag blijven be dienen. De heer C. Minnaard bood het bestuur een doos sigaren aan uit dank en waar dering. Voor het vi-sserschip Vlissingen 19 is de dinsdagmorgen niet goed be gonnen. Terwijl de andere vissers vaartuigen in de vroege morgen omstreeks vijf uur de Vlissingse Vissershaven verlieten op weg naar zee, bleef de Vlissingen 19 op de achterdraad vastzitten. Bij laag wa ter „hing" het onfortuinlijke schip daarom half op het droge. Bij hoger water kon de Vlissingen 19 alsnog vertrekken. Toen v;as het omstreeks elf uur dinsdagmorgen. (Foto P.Z.O.J MiddelhuiV Bejuardensoos Nieuwslraal Lezing ovei Veere. 10,15 uur City: Ult- voering -li school. 20 uur Vlissingen Alliamhra' De val van Rome 8 uur 14 laar Britannia: Modeshow Zeeuwse ontwerpers. 3 uur. kalm. prijzen onveranderd: melkkoeien aan voer tamelijk, handel slepend, prijzen ge drukt varekoelen aanvoer rven korter, han del flauw, prijzen onveranderd: pinken aanvoer gewoon, handel s prijzen (labiel: graakalveren aanve rlgc week. handel redelijk, veile kalveren aanvoer groter, handel troef, prijzen lager; nuchtere kalveren aanvoer andel lui, prijzen lager: slacht- paurden aanvoer even meer. handel tame lijk, prijshoudend; Lopers en biggen, aanvoer kort, handel goed; prijzen constant; schapen lammeren aanvoer als vorige week. han del goed, prijzen stijver. veiling k ka iiii en duke. februari. Appel»; Golden Delicious 1 80-85 30—54, 75-80 45—5«. 70-75 41—52, 65-70 37— 60-65 24—33. 2 80-85 42—50. 75-80 3J—SI, 70-75 36—47. 65-70 32—42. 60-CS 23—29. 2D 622. kroet 6-16. Jonathan l 75-80 31. 70-73 36. 65-70 34. 60-65 23. 2 73-80 14. 70-75 15-19. 65-70 1416 60-65 6—19. 2D f. 3 grof 6—12. fijn 6. kroet 6. Goudrenet 2 35-90 24. SO-83 20-31. 75-80 10-32. 70-73 16-26. 65-70 13- 20. 2D 6. 3 grof 12—17. fijn 6. kroet 6. Lom- barts Calville 2 80-85 10—25. 75-80 21—29, 70-75 23—29. 65-70 17 - 23, 60-65 6—7. 3 grof 613. fijn en kroet 6. Winston 1 80-85 48. 75-80 52—58. 70-75 45—5». «5-70 37—43, €0-95 26—34. 55-60 G—24, 3D 6. 3 grof 18. fijn en kroet 6. Cox Orange Pippin 2 75-80 05. 70-73 93. 65-70 69.6©77, 60-65 52—56.30, 55-60 37. 2D 7. Laxton Superb. 2 BO-SS 41. 75-80 46. 70-75 42. 65-70 39, 60-65 6. 3 grof 18. veiling goes. 16 februari. Appels: Cox Oranje Pippin I 75-80 101. 60-65 62. 55-60 40. 2D 14. 3 grof 38. Goudrenet I 85-90 33-35. 80-85 32—39. 75-80 32—41, 70-75 26-33. 65-70 18—26, 2D 6-50 —13, 2 80-85 33. 75-80 27—30. 70-75 22—24. 65-70 15, 3 grof 6—19. 3 fijn 6—12, kroel 6. Goudrenet (roodl 85-90 42—43. BO-85 43. 75- 80 40. 70-75 32. Jonathan 1 80-85 28-30, 75-80 32. 70-75 36. 65-70 34. 60-65 26. 2D 6—12. 2 80-85 25, 75-80 17—21. 70-75 14—22, 65-70 17— 27. 60-65 1 3- 36, 3 grof 6.70—16. 3 fijn 6—12. Golden Delicious 1 85-90 56. 80-85 50—57. 75-80 46—«2. 70-75 43-60. 65-70 43—50. 60-65 30—31. 2 85-90 49, 80-85 43—43. 75-80 42—49. 70-75 40—17. 65-70 35—40. 60-65 24—29, 2D 6—17. grof 20—38. fijn 6—20. kroet 6.40 Lom bare? Calville l 80-85 33. 75-80 33. 70-75 33. €5-70 30. 60-6S 6—13, 2 80-85 23-34. 75-80 23— 31. 70-75 24—29. 65-70 17—25. 60-63 6—15. grof 12—23. Winston 1 80-85 52—63. 75-80 59— 61. 70-75 56—63, 65:70 38—43. 60-65 22. 55-60 12. 2 80-85 47-48 15-80 43—52. 70-75 45—47. 55-70 32—41. 60-65 20. 53-60 15. grof 13-27, fijn 6—13. Laxton Superb. 1 85-90 47. 80-85 43. 75-30 50. 70-75 53. «5-70 45. 50-55 2D 6.50. 2 80-35 22—38. 75-80 25—42. 70-75 25, 65-70 17. 60-85 14. grof 14—13. fijn 6.50. Zoete Ermgaard 1 60-70 83. 50-60 47. grof 45. fijn 25. Bramley's Seedling 3 grof 13. fijn 6.50. Peren: Saint Remy 1 80-90 29—32. 70-30 29— 31. 2 30-90 25—26, 70-80 26— 23, 65-70 24—26. 2D 15—17. grof 20—23, fijn 13—20. Br. Alex Lucas 2D 32. grof 21—24. fijn 12. Op monster: Conference 1 70-75 9193. 65-70 89-92. 60-65 87-89, 55-60 81 Saint Remy 1 70 mm en op 35. 65-70 34 Bramley's Seed ling 1 80 mm en op 43—43.30. 70-80 38,30. veiling st.-annaland. Uien middel 1 28-31. 2 29.32. bonken 31.67. drielingen 24.52. pickles 15.09. stek 11.46. Aanvoer 14 tori- Eigenheimers gewoon 16 40. Aanvoer 8 ton. Met groot leedwezen geven wij kennis, dat op 15 februari 1965, in het ziekenhuis „Bergzieht" te Goes, is overleden, onze zeer gewaardeerde medewerker, de heer IZAK VAN BOVEN, op de leeftijd van 69 jaar. Wij zullen dc eenvoud, de arbeidzaamheid en de hulpvaardigheid van zijn persoon gaarne blijven gedenken. Fa. A. J. Verwijs-Janse Yerseke. februari 1965. 6 Heden werd nog zeer onverwachts tot onze droefheid in het zie kenhuis „St.-Joanna" te Goes van ons weg genomen mijn geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder MARL\ MIERAS, wed. van Pieter Kok. in de ouderdom van 82 jaar en 7 maanden. Riiland-Bach: M. D. Walraven- Kok. JWalraven. Rotterdam: J. M. de Jonge- Walraven. J, J. de Jonge. Killand-Bath. 16 februari 1965. Mairestraat 8. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 19 februari a.s. vanaf hervormd jeugd- gebouw. Vertrek 12\30 uur. De overledene ligt op gebaard in de rouw kamer van ..St.-Joan na" te Goes. maal) en 3e graad B: J. K. Hooftman! (4e maal); P. Verhuist (3e maal); en W. Roos (3e maal). Uitslag dames: le prijs, wisselbeker, mevrouw C. Adriaanse, 2e prijs mevrouw C. Jansen, 3e prijs mejuffrouw J. v. d. Berg, 4e prijs mejuffrouw N. Klap en mevrouw R. Bassie, Heren: le prijs B. Midavaine en 2e prijs A. van Sorgen. De voorzitter, de heer R. van Roo reikte de prijzen aan de leden uit. Bij de adspi ranten gebeurde dat door de heer C. Willeboordse. vlissingen'. Hel spreekuur van de wethouder van sociale zaken en belast met werkzaamheden inzake de woonruimlewet 1947, op woensdag'17 fe bruari, gaat niet door vlissingen. Spreekuur wethouder volkshuisvesting en bouwnijverheid. Het spreekuur van de wethouder van volks huisvesting en bouwnijverheid van Vlissin gen op heden, woensdag 17 februari, gnat niet door. VAN Df VELDE UW DRUKKER Heden is na een lang durig. geduldig gedra gen lijden heengegaan, mijn innig geliefde vrouw en Beve zuster, schoonzuster en tante MARIA WILLEM IN A SCHENKEL, geboren Abrahamse, op de leeftijd van 8" laar. Haar diepbedroefde man. P. Schenkel. Delft: A. C. Abrahamse. A. M. Abrahamse- v. d. Driest Vlissingen; P. L. Abrahamse. D. Abrahamse- Ruyter Wassenaar: C. M. Hablg- A Draham se J. A. Habig. J. H. Abrahamse. Vlissingen: R. M. Schenkel. J. Schenkel. Vlissingen, 16 februari 1965. Verkuyi Quakkelaarstraat 201. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 19 februari a.s. Vertrek Verk Quak kelaarstraat 201. des n.m. 2 uur. Liever geen bezoek. Voor uw hartelijke belangstelling en deelneming, be toond na het overlijden en bij de teraardebestelling van JAN BUT, zijn wij ten zeerste erkentelijk. 's-Gravenhage. februari 1965. Kijkduinsestraat 966. Uit aller naam. H. G. Poatma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 5