Burgh door winst op Brouwershaven ongeslagen op de eerste plaats SKODA DE VEY MESTDAGH NOORD-ZEELAND AGENDA TURKEN GEVEN GOES RECEPTIE :yj reu AKKERTJE „GRIEP? NEEM VIKt MARKTBERICHTEN „DE MAGNEET" L. C. Hoogerhuis WOENSDAG 17 FEBRUARI 1965 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MICROKORFBAL S.D.K.B. In afdeling B kwam Z.S.C. aan de leiding In do afdeling A van de microcompeti- tie van de S.D.K.B. te Nieuwerkerk is Burgh er door do 32-overwinning op de naaste concurrent Brouwershaven in geslaagd de leiding stevig in handen te nemen. De tweede plaats op de rang lijst. mg Brouwershaven toch niet in ge vaar gébracht, daar deze ploeg de ont moeting tegen SKNWK in een 31- ovcrwinning wist om te zetten. ZSC ver raste met een sprekende 72-zege op WIK maar tegen Unitas kon de club uit Scharendijke niet verder komen dan een 55 gelijk snel. In het treffen tegen WIK had het Nieuwerkerkse SKNWK aan één doelpunt genoeg om beslag op de volle winst te kunnen leggen. De stand is nu: Burgh 8 7 1 0 47—19 15 Brouwershaven 8 6 0 2 3014 12 SKNWK 9 3 1 5 31—36 7 ZSC 9 2 3 4 2836 7 WIK 9 2 1 6 22—32 5 Unitas 8 1 2 5 2546 4 In de afdeling B kwamen de reserves van ZSC aan de leiding mede dank zij het feit, dat deze maal geen enkel an der team uit de kopgroep in actie kwam. Tegen Renesse moest ZSC ge noegen nemen met een 33 puntenver deling maar tegen Velocitas kon de volle buit worden binnengehaald (4 2). Een bijzonder slechte dag was het voor hekkesluiter Dosko dat zich door Velocitas met 102 zag geklopt waar na het tegen Zeemeeuwen een 111- nederlaag moest incasseren. Zeemeeu wen en DES bleken na aan elkaar te zijn gewaagd wat ook in de 44-eind- stand tot uitdrukking werd gebracht. De stand is hier: dig daar Bart Linders er al spoedig in slaagde de korf te doorboren (52). Ten slotte waren het Cor Dorreman en Dina Louwerse die de eindstand op 72 brachten. S.K.N.W.K.- Brouwershaven 1-3 Het krachtsverschil tussen beide teams was in deze ontmoeting wel uiterst ge ring. Alleen het tempo lag in de Brouw- se aanval Iets hoger dan bij de Nieu- werkerkcrs waardoor Brouwershaven zich meer doelrHpe kansen wist te scheppen, De SKNWK-verdediging weerde zich evenwel uitstekend en het duurde geruime tfjd voordat Huib v. d. Weele er in slaagde Brouwershaven de leiding te geven met een afstandschot (01). Bij een der tegenaanvallen wist ook SKNWK de korf te doorboren, maar dit doelpunt werd door de scheids rechter geannuleerd. Aan de andere zij de had Tonny v. Beveren meer succes toen zij uit een doorloopbal de stand op 02 bracht. In de 2e helft keerde de spanning, weer geheel terug door een fraai schot van Dingeman Verboom (1 2). Met. inzet van al hun capaciteiten streden beide teams hierna voor de Suntjes. SKNWK had hierbij de pech, at het weer een doelpunt zag geannu leerd. Kort voor tijd gelukte het Kees Slager de overwinning voor zijn club veilig te stellen (13). ZSC n SKNWK n Burgh II Brouwershaven II DES Zeemeeuwen Renesse WIK II Velocitas Noad Dosko 8 4 3 1 31—28 11 7 4 12 18—17 9 4 4 0 0 28— 8 8 5 4 0 1 17*8 8 7 3 2 2 28—25 8 5 2 2 1 23—13 6 5 2 2 1 17—11 6 7 2 1 4 13—23 5 8 2 1 5 23—28 5 7 1 2 4 24—26 4 7 0 0 7 7—48 0 Unitas. dat in deze wedstrijd steeds te gen een achterstand aankeek, wist door dapper vol te houden uiteindelijk toch nog beslag te leggen op de helft van de inzet. In da beginfase leek ZSC onbe dreigd op de zege af te stevenen. In de beginopstelling waren het Dina Lou werse en Janny Frederiks die hun club een belangrijke ruggesteun gaven (2 Sfi Z.S.C.-W.I.K. 7-2 ZSC legde in deze wedstrijd een voor haar ongekende produktïviteit aan de dag. Met snelle open aanvallen slaagde ZSC er steeds weer in de WIK-defensie voor ernstige problemen te stellen. Bij WIK, dat met enige invallers binnen de lijnen moest verschijnen, wilde het deze maal niet zo erg vlotten. Direct na de afworp zette ZSC een stevig offensief in, waaruit Sjaak Dorreman zijn club de leiding kon geven (10). Toen aan de andere zijde Kees Feitel even vrij spel werd gelaten wist hij hiervan uit stekend te profiteren (1—1). Na de vakverwisseling nam ZSC de teugels stevig in handen. Bart Linders zorgde ervoor, dat de rood-witten weer een voorsprong kre gen (21). waarna Cor Dorreman met een prachtige volley de stand op 31 bracht. Hoewel WIK alles in het werk stelde om het spel te verplaatsen bleef ZSC het beste van het spel behouden. Nog juist, voor het verstrijken van de eerste helft kwam ZSC op rozen te zit ten door een doelpunt van Sjaak Dorre man 41. Na de hervatting liet mejuf frouw Fondse nog even de hoop voor de WIK-ers terugkeren, toen zij de achter stand terugbracht tot 42. ZSC bleef het antwoord hierop evenwel niet schul- de vakverwisseling werd het door Riet Hanse zelfs 30, maar Unitas voelde er desondanks nog niet veel voor bij de pakken te gaan neerzitten. De ZSC-verdediging moest steeds meer handelend optreden en na enige ver geefse pogingen gelukte het Jaap Jong- schaap de korf te doorboren (31). Weer in de beginopstelling kreeg Uni tas een strafworp toegewezen welke door O. Huitema onberispelijk werd be nut (32). ZSC. dat er weinig voor voelde de voorsprong weer uit handen Burgh II - Renesse II 4 - 0 Een krachtige wind beheerste de be langrijke ontmoeting Burgh IIRenesse H. Het vertoonde spel bleek onder de maat en het bleef bij enige hartverwar mende doelworstelingen. Renesse had enige invallers en stelde Piet Jonker in de voorhoede op. waar hij tegen Boogerd en Dijkman eeen kans kreeg. Toen het 30 stond verhuisde hij naar de achter hoede, waar hij de Burghvoorhoede een sta-in-de-weg werd. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld onder de goede leiding van scheidsrech ter Dorst. In de eerste minuten liet Renesse duide lijk zien dat het niet van plan was om Burgh ver te laten komen en gevaarlijk kwamen de roodwitten voor het Burgh- doel waar Verton eenmaal goed redde. zich aan de druk onttrok en fel aanviel. Het was M. Bakker die handig van een foute terugspeelbal profiteerde en Mat- thijsse het nakijken bezorgde 10. Bijna werd het 2-0, doch Verburg kon van de doellijn redden. Na de rust kreeg Burgh het beste deel van het spel en in het eerste kwartier werd Renesse geheel in de verdediging gedrukt. Felius schoot hoog over en ook andere goede trefkansen gingen naast. Als J. Deurloo de bal bemachtigde kon hij na een lange soloren een hard schot lossen dat de keeper in eigen doel werk te: 2—0. Weer benutte M. Bakker een terugspeelbal en dat bracht de stand op 3—0." Wel trachtten de roodgelen nog wat van hun achterstand goed te ma ken, doch Burgh maakte geen fouten. Aan de andere zijde zette Deurloo pri ma voor en Leo Dijkman had maar voor het inschieten. 4— {Advertentie) IX TT De mooiste wenskaarten geboorte verloving huivelijk Verjaardag koopt U bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen Z.S.C.-Unitas 5-5 inny I veer wat meer afstand zorgde cnte -2). Unitas liet zich hierdoor echter geens zins intimideren en Ada Hage bracht mei een mooi schot de achterstand weer terug tot 43. In de 2e helft bleek Unitas meer vat gekregen te hebben op de ZSC-aanvallen waardoor er maar weinig doelrijpe kansen meer voor de rood-witten ontstonden. Het gelukte Unitas zelfs op gelijke hoogte te komen toen Ada Hage door de verdediging glipte en raak schoot 44. Wel werd net hierna door Sjaak Dorreman 54 maar uiteindelijk bracht Huitema uit een strafworp dé eindstand toch weer in evenwicht 55. Brouwershaven-Burgh 2-3 Belde teams verdienen een eresaluut voor de wijze waarop zij zich in dit duel voor de bezetting van de bovenste plaats partij hebben gegeven. Dit wil geenszins zeggen, dat het een lauwe vertoning is geworden daar hiervoor voor beide clubs te veel op het spel stond. Het krachtsverschil was mini maal. In de beginopstelling waren de Burgh-aanvallen gevaarlijker van opzet dan die van de Brouwenaren die prak tisch geen kans kregen de korf onder vuur te nemen. Met een uitstekend schot gaf Rinus Kloet de club uit de Westhoek een 10-voorsprong welke door Joop Hanse uit een doorloopbal werd opgevoerd tot 20. Na de vak verwisseling waren de rollen juist om gekeerd daar nu de Burgh-aanval prak tisch geen kans kreeg gevaarlijk te worden. Kees Slager bracht met een schot van de middenlijn de achterstand terug tot 12, waarna Janny Bodbijl de gelijkmaker liet aantekenen (22). In de 2e helft volgde een spannende strijd om de leiding waarbij om beurten beide defensies zich tot het uiterste moesten weren om de aanvallers in te tomen. Halverwege de 2e helft slaagde Joop Hanse er meteen uitstekend schot in Burgh een 32-voorsprong te geven in welke stand ondanks talrijke pogin gen geen verandering meer kwam. W.1.K.-S.K.N.W.K. 0-1 In deze ontmoeting domineerden belde verdedigingen. Van het begin tot het einde was net een gelijk opgaande wed- fchapen-V.O.G. Kramer 0-2: de Hoogc 0-2; A. J De studenten-volksdansgroep uit Istan bul, die deze week de uitgestelde ju bileumfestiviteiten van „Kasporgo" In de in Goes opluistert, zal zaterdagmor-1 tfict Schouwcn-Duiveland gen in „Het .Schuttershof" een „Turk- B B werden in de afgelopi se receptie" houden. Dat gebeurt alsI volgende wedstrjjdei blijk van waardering voor de spon-|Pe tane gastvrijheid, die de groep in hoorn-W Goes heeft ondervonden, zowel van „Kasporgo" als van de pleegouders. „Wjj zijn bijzonder blij, dat de fami lies zo gastvry zyn voor de leden van onze groep," vertelde hun leider Ba- liadir Güdek dinsdagavond, na de trip door Zeeland. „Wij willen ons best doen om dat te beantwoorden." Vandaar, dat men het gemeentebestuur van Goes waar de groep vrijdag morgen ontvangen wordt de ouders van de „Kasporgo"-leden en de pleegouders deze receptie aanbiedt, De Turkse gasten willen ook op een andere manier iets terug doen voor de hartelijkheid, waarmee ze ontvan gen zijn: zaterdagmorgen zal er ook „geloot" kunnen worden voor een be zoek aan Turkije. De gasten nodigen één pleegouderfamilie uit om Istan bul te bezoeken op hun kosten, zo vertelde de tolk van de heer Güdek. Bovendien wil men de banden met „Kasporgo" ook volgend jaar weer aanhalen door deel te nemen aan het internationale volksdansfestlval. dat dan weer in Goes gehouden zal wor den. Nadat er maandag een „rustdag" voor de gasten op het programma stond, maakten zij gisteren een bustrip door de Zak van Zuid-Beveland. In Mid delburg stond er een echte Turkse ZIERIKZEE Bridgedrive Zierikzee Aan de zaterdagavond in „Mondragon" jehouden bridgedrive namen 9 dames en !3 heren deel. Er werden acht ronden van drie spellen gespeeld. De uitslag was: Oneven groep: 1. De heren P. J. ten Haaf en A. Paauwe met 92 punten; 2. de heren N. v. d. Wolf en J. H. Holty met 101% punt. Even groep: 1. De dames N. v. d. Valk- Zeyler en mevr. J. G. Holty-Ultee m. 92 punten; 2. de heren M. de Regt en J. Th. Brouwer met 94% punt. De volgende drive is gepland op zater dag 13 maart a.s. BROUWERSHAVEN FEESTVIEREND „APOLLO" IN MOEILIJKHEDEN HAAMSTEDE Jaarvergadering coöp. vereniging „C. etC." Goede belangstelling bestond voor de de zer dagen gehouden jaarvergadering van de coöperatieve landbouwvereniging „C. et C." in hotel Bom te Haamstede. Voor zitter M. O. Hanse wijdde een korte toe spraak aan jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot De voorzitter riep een welkom toe de heren A. J. Steendijk en J. Franc de C.A.V., de heer H. Zwart assis tent bij de R.L.VJD., de heer A. Stassen van de Kalimij en ir. W. Wilten van het Nat. Instituut voor brouwgerst. Middelburg - Bejaardensoos Nieuwsiraat: Lezing over Veere. 10 15 uur City: Uit voering r-k. school. 20 uur Vlissingen Alhambra: De val van Rome. S uur. 14 Jaar. Britannia: Modeshow Zeeuwse ontwei-pers, 3 uur. Goes Grand- De val van Rome. 20 uur. 14 Jaar. Prins van Oranje: Voorjaars vergadering Ned Bond van Plattelands vrouwen afdeling Goes e.o.. 14 uur. Sint-Annaland Zaal Burggraaf: Bedrijfs voorlichtingsdiens! Rationalisallekern toneelavond verzorgd in hotel Jacob Cats te Brouwershaven. Voorzitter W. van den Bos verwelkomde de aanwezigen en schetste in zjjn openingswoord de moei lijkheden waarmede het korps momen teel te kampen heeft. „Wanneer hierin niet binnen enkele maanden verandering komt, zal onze 70-jarige vereniging op deze leeftijd ter ziele gaan", aldus de voorzitter. Een bijzonder woord van wel kom richtte de voorzitter vervolgens tot de toneelgroep „Oosterland", welke groep vervolgens de klucht kelijk" van Willem van Boxtel Een welverdiend applaus bewees wel, dat het stuk bij het publiek in de smaak was gevallen. Voorzitter v. d. Bos sprak na afloop een dankwoord waarbij hij de spelers een attentie aanbood. Namens de donateurs sprak vervolgens de heer P. de Moor, die nog eens uit voerig stilstond bij het lot dat „Apollo" bedreigt. „Het is toch wel erg bedroe vend" zo zei hij, „dat we vanavond een muziekuitvoering bijwonen, waarbij het korps niet bij machte is op een verant woorde wijze een muziekprogramma uit te voeren". De heer De Moor vroeg zich met angst af wat dit straks moeit wor den, wanneer er een beroep op Apollo gedaan moet worden. Tot slot van deze avond zorgden de „Wilco's" ervoor dat er nog naar harte lust gedanst kon worden. K.N.F. kreeg er 126 nieuwe leden hij De voorlichtingsavond van het Koningin Wilhelmina Fond3, die onlangs tc Brou wershaven werd gehouden, heeft een goed resultaat gehad. Niet minder dan 126 nieuwe leden konden worden inge schreven wat te zamen met een bedrag aan vrije giften het fraaie bedrag van 412,31 opleverde SCHARENDIJKE A.s. vrijdag, zaterdag en zondag zal in hotel „de Lely" te Scharendijke het fi nale toernooi plaatsvinden om het kam pioenschap bandstoten van het district "ichouwen-Duiveland der K.N.B.P leggen op de kampioenstitel. Hij zal het deze maal moeten opnemen tegen volgende zes spelers die zich via voorwedstrijden voor deze finale hebben weten te plaatsen: J. de Haan en K. J. Bakker (beide Witte van Haemstede), L. v. Popering, „O.K.K." Nieuwerkerk, R. P. Hoogerneide, „Concordia" Zierik- P. Vijverberg „D.O.S.", Ouwerkerk en J. L. de Hooge, „V.O.G.". Zierikzee. zee. De lengte van de partijen bij toernooi bedragen 75 caramboles. OUD-VOSSEMEER Toneelavond „Eendracht" Bergen op Zooi geheim, S u - Rox.v: Dreigend verle- 1-1 Jaar. Luxor: Het derde ir. 14 Jaar. Loterij voor pleegouders: bezoek aan Turkije (Advertentie) «nipiia Af CC14 fl# 01 COMPETITIE BILJARTEN :!d: Klas C I: 9-7. P. Dix- L. Braber-C. Dorst-J. L. de bp.l'rhbkkiciit markt goes af boerderij 25—3# per veemarkt rotterdam. voer 3471: weelu i 153: nuchtere t goede ;Jeur lag WJ ger wa* ge- Hoogc 0-2. - - - - Klas C III. afdeling A. Onder Vrienden- M .,,.r ,to Brume bonen, boerernw O.K.K. II 2-7, A. Itljnberg-M. Quist 0-2; j,, bor^rlj Per 100 kg- Zelf. P. Kock-K. Kort 0-2; Th. Wessels-A. vtuch1,.;, ViV> exU„ kwaliteit Heijboer 2-0; N. v. d. Graaf-L. v. Klin-1rK,. bi-:ang»teii!ng. ken 0-2. Entre Nous-Witte van Haem- Aardappelen Bintje 35 mm opw. binnenland- stede 6-3. A. J. Berrevoeta-M. EvertseL,. BOrtcrtnK li—12 per 100 kg. Levering aan 2-0; J. de Jonge-T. J. Stoel 0-2; A Ber- lje Mr?rvr|jtrlChUnK. Sorteerkosten voor re- reyoets-J. Kik -1 ;_-J- _H:igente!n-K. J. kcnln* Bintje voor export 11—11 50 per 100 kg Voeder aardappelen nuleerden 3.25 per 100 kg. De handel voor het binnenland was ru-iuR. Die voor export flauw Hooi. (Teiersprljzen). Lucemehool li:>—121 per 1000 kg. Weldehool 105—110 per 1000 kg. Veldbeemd 00 per 1000 kg. Tarwegtro 40- 42.50 per 100 kg. Ceratestro 42.5045 per 1000 kg Krwtermtro <kl. groen) 60 per 1000 kg Schokken 55 per 1000 kg. De handel In stro traag. Vla». De prijs voor ongerepcld vlas bedroeg cent per kg op auto geleverd- Voor tweede kwaliteit was de notering 5—11 cent Gerepeld vlas noteerde 1525 cent per kg. Minderwaardige partijen vlas rijn vrijwel waardeloos. Eieren. De elerprijs bedraagt 1-501-54 per kg. 425—450 3r<5420 M 5—375 Bakker 2-0. Klas C IV. Afdeling A. Con- eordia-Entre Nous II 2-7. J. Brouwer- M. v. d. Schee 2-0; A. Hage-A. J. Ber- revoets 0-2; W. Steenkist-A. Schiette- katte 0-2; J. Quant-J. v. Dijke 0-2: En tre Nous II-de Lely 4-5. M. v. d. Schee- A. Kramer 2-0: J Smit-J. Meganck 2-0; A. Schiettekatte-S. Westdorp 0-2; J. v. Dijke-W. de Groot 0-2. Klas C IV. Afde ling B. De drie schapen II-B.V.O. II 2-7. W. J. Doelemnn-J. Goudswaard 0-2; A. J. Verjaal-P. v. d. Hulle 0-2; G. Vos-L. v. d. Maas 0-2; A. P. de Vrieze-W. de Jonge 2-0. B.V.O. II-D.O.S. 9-0. J. Goudswaard-L. v. Raamsdonk 2-0: P- v. d. Hulle-J. de Jonge 2-0: L. v. d. Maas-I. den Boer 2-0; W. de Jongc-J. Smits 2-0. K.O.T. II-D.O.S. 7-2. M. L. Koster-A. Vijverberg 2-0; W. v. d. Hul le-J. de Jonge 2-0; A. Snljders-I. den Boer 0-2; J.'Verloo-J. Smits 2-0. k Vosmeer - Burgh 3 -1 derlands Koffiehuis, een geste, die de gasten bijzonder waardeerden, zo verzekerde de heer Güdek. Burge meester mr. J. Drij"ber begroette de groep ook in het stadhuis, waar de studenten-volksdansers een staaltje van hun kunnen demonstreerden. En uiteraard: op het programma stond ook een bezoek aan Zeelands „pronk stuk", de Oosterscheldebrug. Vandaag woensdag treden de Turkse gasten op in het rusthuis „Maria Terweel", waarbij ook zus ters van het „St.-Joannaziekenhuis" aanwezig zullen zijn en vrijdag avond gebeurt dat in het ziekenhuis „Bergzicht". Donderdagavond is er dan de feestavond voor de genodig den, de ouders van „Kasporgo"-leden en de pleegouders en zaterdagavond wordt het slotfeest gehouden in het „Schuttershof". Dat de Turks-Nederlandse Vereniging het optreden van de studentenvolks- dansers in Amsterdam en Utrecht heeft afgezegd, omdat de groep als gevolg van enkele ongelukken een week te laat in Nederland aankwam, - ---- --- - - - D. betreurde de heer Bahadir Güdek. HU scho°! St.-Phdipslan. wees .er echter op, dat de eerste op zet van de reis was: het opluiste ren van de ,,Kasporgo"-festi\iteiten. „Later is daar een optreden voor de Turks-Nederlandse Vereniging aan vastgekoppeld," zo zei hij. De heer Güdek zal met de Turkse ambassa de in Den Haag overleg plegen over een mogelUk optreden in Amsterdam na het bezoek aan Aken, volgende week. Volkomen in de steek gelaten door vrouwe Fortuna heeft Burgh een 31- nederlaag moeten slikken in Oud-Vosse- meer. De uitslag is iets geflatteerd doch Vosmeer was technisch beter. Burgh had v. d. Graaf als mldvoor opgesteld. Voor de rust was Vosmeer wat meer in de aanval en die veldmeerderheid kon ze in de 21e minuut uitbuiten door een doel punt van Van Driel. Na de rust werd het in de 3e minuut al 20 door de snelle Ko Hommel, die be heerst inschoot. Toen een enorme hagel en sneeuwbui elk zicht ontnam joeg Toon Rijnberg door de Vosmeerachter hoede heen en de bal vloog in het doel: 21. V. d. Graaf en Theo Wessel scho ten enkele malen rakelings naast en in het zijnet. Een kwartier voor het einde kreeg bij een Vosmeeruitval Van Driel de bal en door een misverstand kwam hij vrij voor doel: 31. veiling sint-maartensdijk. bonken 32.50. middel 1 30.25. 2 29 88. 12.37. Aanvoer 30 ton. Aardappelen: Bintje 1350. bonken 14.#0. voer I 3 Aanvoer 13 ton. vismijn colmnsplaat. Exportgarnalen 990 kg. 14.594.91. Schar 9 kg. Bot 341 kg. Schol 1551 kg. Ongesorteerde VU 207 kg. les te kunnen verwerken wat op hoog niveau geschiedt. Vooral de gebeurtenis sen in E.E.G. verband vragen wel de uiterste inspanning. Veel grond gaat weg aan wegen, fabrieken en sportvel den. De fruitteelt was het afgelopen jaar niet wat er van verwacht werd. De re creatie dringt meer en meer door in de samenleving en na de ontsluiting zal men nog meer meer geconfronteerd wor den. Uit het jaarverslag van de secre taris W. E. Quaak bleek dat de vereni- ing 74 leden telt. In 1964 ontvielen 2 ïstuursleden, de heer P. L. Vis en de heer B. Th. de Vrieze. De voorzitter deel de mede dat onlangs in hotel Bob een bij eenkomst is geweest van vooraanstaande agrariërs om op verzoek van de Z.L.M. een commissie te vormen van fruitkwe kers die de plaatselijke belangen ook in Z.L.M. kringen naar voren zal brengen. Hierin zijn benoemd de heren J. P. C. Boot voorz. (N.I.O.J, J. C. de Feiter (Po mona) en Jac. Steur (Proeftuin). De kas sloot met een batig saldo van ƒ457.71. De goederenomzet over C. et C. bedroeg 128.806,15 hetgeen meer was dan vorig jaar 23.000,De provisie bedraagt 1.228,07. In de commissie van toezicht werd als plv. lid benoemd de heer M. P. de Vries. De subsidie aan het Musschen- gilde groot 35,38 wordt weer toege staan. De Z.L.M.-vraagpunten worden door de heren J. Friderichs en J. Dale bout uitvoerig behandeld en over de brouwgerst sprak ir. Wilten. Perspectief is er genoeg voor de teelt van brouw gerst omdat van de 120.000 totaal in Nederland geteelde brouwgerst de indus trie er 70.000 afneemt. De rest gaat naar het buitenland dat 330.000 ton vraagt, aldus ir. Wilten. De heer Stassen ver toonde daarop een kleurenfilm over brouwgerst. Film over Brouwershaven De cineast J. F. J. van der Berge uit Haamstede is op het ogenblik bezig een film te maken over Brouwershaven. Het wordt een impressie van deze Schouwse smalstad, waarbij het accent gelegd zal worden op de bedrijvigheid en de schoon heid van het stadje. Voorts heeft de heer Van der Berge uitgebreid aandacht geschonken aan de garnalenvangst. „De Schouwse Westhoek" en „De bewoners der inlage" zijn twee andere bekende films, die de heer Van der Berge op zijn naam heeft staan. Zaterdag worden de films in hotel „Cats" te Brouwershaven vertoond. THOLEN Lezing voor A.R.P. De zaal van de bejaardensoos was gc heel vol, toen burgemeester M. W. SchL kei uit Noordeloos, lid van de Twééd Ka mer, dezer dagen voor de A.R. Staten- centrale Tholen sprak over „Om de juis; te wijzerstand", een rede, die hij reeds bij vorige gelegenheden heeft uitgesproken in Zeeland. In het openingswoord van gedeputeerde J. v. d. Bos herdacht deze de overleden commissaris der koningin. Woorden van waardering richtte hij tot de scheidende voorzitter van de staten- centrale, de heer P. Boudellng te Anna- Jacohapolder. OUWERKERK „E.T.S." na vijftig jaar bestaan thans opgeheven varkenshoudersvereniging „Elkaar;naar aanleiding van het tot steun" (E.T.S.) in Ouwerkerk heeft bestaan een bijbellezing opgehouden te bestaan. Dezer dagen is10 uA daartoe in een vergadering onder leiding van voorzitter P. H. Kuyper besloten. In 1964 waren nog maar zes varkens ver zekerd en men besloot daarom de vereni ging te liquideren met ingang van 31 de cember 1964. Op de laatste vergadering waren 26 van de 29 leden aanwezig. De bezittingen van de vereniging, over 1964 2742,85 werden op voorstel van SINT-PHILIPSLAND Ouderavond o.l. school Dezer dagen hield de openbare lagere school te St.-Philipsland haar ouder avond. Allereerst hadden de ouders gele- ;enheid het werk van hun kinderen te •ezichtigen en contact op te nemen met de leerkrachten. Vooral de tentoonstel ling van de voorwerpen die tijdens de handwerk- en handenarbeidlessen ver vaardigd waren trok veel belangstelling. Om acht uur begon het officiële gedeelte van de bijeenkomst. De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot burgemeester en wethouders en het bestuur van de afdeling „Volksonder wijs". Vervolgens vertelde hij het een en ander over de hoogtepunten van het schooljaar. De notulen van de vorige bij eenkomst werden goedgekeurd. De se cretaris van de oudercommïssïe, de heer A. C. Beneder, trad af en was niet her kiesbaar. De voorzitter dankte de heer Beneder voor alles wat hij voor de open bare school gedaan had. Als nieuw be stuurslid werd mevrouw Hiemstra ge kozen. Het hoofd der school hield een lezing, met dia's, over zijn verblijf en ervaringen in Griekenland. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de kas van de oudercommissie. Tot slot volgden mededelingen over ouder- reis en schoolreis. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Jubileum jongelingsvereniging Dezer dagen vierde de hervormde jon- gelingenvéreniging „Tot de wet en tot de getuigenis", te St.-Annaland, haar 40- jarig bestaan. Naast hun leden waren ook aanwezig leden van de hervormde meisjesvereniging „Wees getrouw". De "'oorzitter. de heer C. Polderman, hield het veertig-jarig j over Romei- 12. hetgeen" in een discussie nader werd besproken. De heer B. Vroegop de clameerde een gedicht over „De barm hartige Samaritaan". Verder werden er dia's vertoond door A. Rijnberg. De rest van de avond werd gevuld met spel, ge titeld „Kroniek van een dood stadje", een en ander werd afgewisseld met orgelspel en blokfluit en het gezamenlijk zingen Uiten 30O—340 I kif 405430 4OO-075 100- 175 MO- 320 *t. 310— 325 975—1475 400—1200 400-1225 rven korter. h*n- jiderd: vaarten en handel zeer kalm. BURGH Uitvoering „Nu met Hope" samen met koor Noordwelle „Nu met hope" uit mgve reniging g van de heer handel lui, prijzen indel goed: prlji veiling krahbknuijke. I februari. Appel»: Golden Delicloui 3 41—*" :5-30 45- 43. 60-85 24—33, 2 80-35 42—50. 70-75 3847. 65-70 32—12. 00-65 23-29. 2D 622, kroet 636. Jonathan 1 75-1)0 31. 70-75 36, 65-70 34. 60-65 28, 2 75-80 14. 70-75 15—16. 65-70 14—16. 60-65 6-12. 2D 6. 3 grot 6—12, fijn 6, kroet 6. Goudrenet 2 85-90 24. 80-85 20—31. 75-30 1932. 70-75 13—20. 05-70 13— 20. 2D 6. 3 grof 12—17. fijn 6. kroet 6. Lom- barta Calville 2 80-85 19—25. 75-80 21—29. 70-75 23-29. 65-70 17—23, 60-65 6—7. 3 grof 6—13. fijn en kroet fl. Wlnaton 1 80-85 48. 75-80 52—58, 70-75 4 5-59. 65-70 37—4B, 60-65 2634 55-60 6—24. 2D 6. 3 grof 18. fijn en kroet 0 Cox Orange Pippin 2 75-80 95. 70-75 93. 65-70 69.60—77, 60-05 52—56.80. 53-60 37, 2D 7.Laxton Superb- 2 80-85 41. 75-80 46. 70-75 42. 65-70 39. €0-05 6. 3 grof 16. het éérst samen met de zanj uit Noordwelle onder leiding Hogenstein uit Burgh. Een en an der werd toegelicht in het welkomst woord van de voorzitter van de zangver eniging Burgh, de heer M. C. Visser. Over verdere fusieplannen kon de voor zitter nog geen uitleg geven. Een der veiling leden, de heer A. Hogenstein werd ln de \r, februari. Appel»: Cox Oranje Pippin bloemetjes gezet in verband met zijn 40- 75-60 :o:. 60-65 -ik. 55-60 40. 2D 1». 3 grof jarig lidmaatschap van de vereniging. coudrenei 85-90 33-35. 40-85 32-39. Tot slot schonk de heer Visser aandacht 75-30 3241. 70-75 26—33. 65-70 18—26. 2D 6.50 aan het komende 60-jarig bestaan der'_;2 2 80-55 33. 75-30 27—30. 70-75 22—24. vereniging in oktober van dit jaar. De|es-"0 is. 3 grof 6—19. 3 fijn o-:2. kroet 6. zangers en zangeressen van Burgh zon-1 Goudrenet irood) 85-90 42—43. 80-85 43. 75- ren o.l.v. de heer M. Hogenstein. mej. so 40 70-75 32. Jonathan l 80-85 Simons begeleidde aan de piano. Hier na zongen de koren samen een 6-tal nummers. De leden van de toneelclub P.J.G. afd. Schouwen Duiveland voerden hierna het blijspel „Haar andere man" op. Het stuk werd gespeeld door de da mes T. Dekker. L. Hoogenboom. T. Deurlo en W. v. d. Have en de heren J. Valk jr.. J. Geleijnse. A. Padmos. H. de Keizer. G. Moelker en L. v. Ves- sem. Aan het slot dankte de heer Visser het gezelschap voor het gebodene. Een ge zellig bal o.l.v. de heer G. Krijger en zijn band maakte deze uitvoering tot een ge slaagde avond. '5-30 32. 70-75 36. 65-70 34. 60-65 26. 2D 6—12. 2 30-35 25. 75-80 17—21. 70-75 14-22. 65-70 17— 27. 60-65 13—16. 3 grof 6.70—:*. 3 fijn 6—12. Golden Delicious 1 85-90 56. 30-85 50-57. 75-80 46—62. 70-75 43—60. 65-70 43—50. 60-65 30-35. 2 85-90 49. 30-85 4 3—43. 75-80 4 2—59. 70-75 40—47, 65-70 35—40. <0-65 24—29. ZO -17. grof 20—38. fijn 6—20. kroet 6.40 Lom bard Calville 1 80-85 33. 75-80 33. 70-75 38. 70 30. 60-65 6—18. 2 80-35 23—31. 75-80 25— 70-75 24—29. 65-70 17—25. 60-65 6—35, grof 12—23. Winston 1 80-85 52—68. 75-80 59— f,i. 70-75 56—63. 65-70 38—48. 60-65 22. 55-60 12. 2 80-35 47—43, 75-80 43—52. 70-75 4547, 65-70 32—41, 60-65 20. 55-60 15. grof 13-27, fijn 613. Laxton Superb. 1 85-90 47. 30-85 43, 75-80 50. 70-75 53. 65-70 45. 60-65 30. 2D 6.50. 2 80-85 22—36. 75-80 25—42. 70-75 25. 65-70 17. 60-65 14. grot 14—18. fijn 6.50. Zoete Ermgaard 1 60-70 68. 50-60 47. grof 45. fijn 25. Bramley's Seedling 3 grof 13. fijn 8.50. Peren: Saint Remy 1 80-90 2932. 70-80 29 31. 2 80-90 25—26. 70-80 20—28. 65-70 24—20. 2D 17. grof 20—23. fijn 13—20. Br. Alex Lucas 2D 32. grof 21—24. fijn 12 Op monster: Conference 70-73 91—93. 65-70 89—92. 60-65 87—89. 55-60 81 Saint Remy I 70 mm en op 3S. 65-70 35 Bramley's Seed- o -ii j lir.g 1 80 mm en op 4343.30, 70-30 38.30- tienoeming kerkvoogd Tot president-kerkvoogd in de Neder- veiling st.-annaland. Iand3 hervormde kerk te Waarde werd Uien middel 1 2zz\. 2 29 32. bonken 31.67. de heer M. van Houte gekozen. Tot se-dnelingen 24-52. pickles 15 '.0. stek 11.46. WAARDE Extra kerkdienst 17 febr. om 7.3' bedragen. Eén deel werd ter beschikking gesteld van mejuffrouw Hage, dochter van de laatste penningmeester, de heer A. Hage, die weer deze taak overnam van zijn vader R. Hage, die vanaf de op richting van de vereniging, 5 mei 1916, bestuurslid is geweest. Andere bedragen werden ter beschikking gesteld van de kleuterschool, de bejaardensociëteit en het Groene Kruis in Ouwerkerk. De rekening over 1964 vermeldde aan ontvangsten 246.18 en aan uitgaven 82,80. Vergeleken met het batig slot over 1963 (ƒ2579.47) was er over 1964 een voordelig slot van 2742,85. De heer M. de Rijke bracht het bestuur van E.T.S. dank voor de verrichte werk zaamheden. Meegedeeld werd nog, dat binnenkort een bijeenkomst zal worden gehouden waarop de bedragen zullen I worden overgedragen. S//V7-ANN ALAND Ouderavond lagere school Op de dezer dagen gehouden jaarverga dering van de bijzondere lagere school te St.-Annaland werd aan de ouders meegedeeld dat zij in de gelegenheid worden gesteld om het werk van hun kinderen te bezichtigen in de school op vrijdagavond 19 februari. Tevens zal dan gelegenheid worden gegeven om van ge dachten te wisselen met het onderwij zend personeel over kinderen en school. mes als de heren konden na afloop terug zien op een gezellige maar vooral ook een leerzame avond. Tijdrede voor S.G.P. Voor de afdeling St.-Annaland van de Staatkundige Gereformeerde Partij hield dominee J. Catsburg. Nederlands her vormd predikant te Opheusden, zater dagavond in het dorpshuis te St.-Anna land een tijdrede. In zijn toespraak wek te hij de aanwezigen op tot trouw aan het politiek beginsel naar Gods geboden en waarschuwde tegen de vervlakking, niet alleen op kerkelijk terrein maar ook in de politiek. Spreker wees er op dat niet uit het oog mag worden verloren, dat met het bepalen van besluiten Gods woord richtinggevend moet zijn. Avond Accelerando afgelast In verband met ziekte van enkele >.den van de koninklijke fanfare „Acceleran do" is de gebruikelijke donateursavond, die reeds enkele malen was uitgesteld, op een bestuursvergadering definitief af gelast. Daar de wekelijkse repetities en kele weken hebben stilgelegen was het niet meer mogelijk om een goed optre den te verzorgen. Het ligt in de bedoe ling om volgende week weer met de ge bruikelijke repetities te beginnen. Tevens zal er een beroep worden gedaan op de jeugdige personen in deze gemeente om toe te treden en opgeleid te worden tot muzikant van de fanfare. DEALER voor SCHOUWEN- D UI VEL AND NIEUWERKERK GARAGE Y.T. WANDEL Tel. 01114-482 SPORTIEVE, MODERNE HEREN EN JONGENSKLEDING Een ruime collecte in alle prijsklassen. eniging „Eendracl in de zaal van „Hof van Holland", trad de toneelvereniging Phoenix" uit Ber gen op Zoom op met het uit het Spaans vertaalde stuk van Alfandro Casona „Het derde woord". Door goed spel van dit levendige stukj HERENMODEARTIKELEN werd het een gezellige toneelavond. De heer M. A. Geuze, voorz. van de Een- drachtruiters, die ook de avond had ge opend. dankte de speelsters en spelers hartelijk voor het gebodene. De avond werd met een bal besloten. In tegenstel ling tot vorige jaren was er voor deze avond bijzonder veel belangstelling. NIEUWERKERK - Telefoon 265 BRULNISSE - Telefoon 470 Steeds meer waardering vindt men bij: RIP 0 LINverf GEBRUIKERS! Goede punten zijn: Gemakkelijk strijkbaar Grote dekldngskracht Mooie glans Vlug droog Verkrijgbaar bij: Renesse - Tel. 01116-343 Of U nu STOFZUIGERS, STAPFIBFDOEN of STRIJKilZERS verkoopt, als U er méér wilt verkopen, adverteer dan in de P.Z.C. Met groot leedwezen geven wij kennis, dat op 15 februari 1965. in het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes, is overleden, onze zeer gewaardeerde medewerker, de heer IZAK VAN BOVEN, op de leeftijd van 69 jaar. wy zullen de eenvoud, de arbeidzaamheid en de hulpvaardigheid van zijn persoon gaarne blijven gedenken. Fa. A. J. Verwijs-Janse. Yerseke, februari 1965. Heden werd nog zeer onverwachts tot onze droefheid in het zie kenhuis „St.-Joanna" te Goes van ons weg genomen mijn geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA MIERAS, wed. van Pleter Kok. in de ouderdom van 82 jaar en 7 maanden. Rilland-Ba th: M D. Walraven- Kok. J. Walraven. Rotterdam: J. M. de Jonge- Walraven. J. J. de Jonge. Rilland-Bath. 16 februari 1965. Mairestraat 8. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 19 februari a.s. vanaf hervormd jeugd- gebouw. Vertrek 12.30 uur. De overledene ligt op gebaard in de rouw kamer van „St.-Joan- na" te Goes. VAN DE VELDE UW DRUKKER Heden is na een lang durig, geduldig gedra gen lijden heengegaan, mijn innig geliefde vrouw en lieve zuster, schoonzuster en tante MARIA WILLEMINA SCHENKEL, geboren Abrahamw. op de leeftijd van 87 jaar. Haar diepbedroefde man. P. Schenkel. Delft: A. C. Abrahamse. A. M. Abraham.se- v. d. Driest. Vlissingen: P. L. Abrahamse. D. Abrahamse- Ruyter. Wassenaar: C. M. Habig- Abrahamse. J. A. Habig. J. H. Abrahamse. Vlissingen: R. M. Schenkel. J. Schenkel. Vlissingen, 16 februari 1965. Verkuyl Quakkelaarstraat 201. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 19 februari a.s. Vertrek Verk. Quak kelaarstraat 201. des Liever geen bezoek. Voor uw hartelijke belangstelling en deelneming, be toond na het overlijden en bij de teraardebestelling van JAN BUT, zijn wij ten zeerste erkentelijk. 's-Gravenhage, februari 1965. Kijkduinsestraat 966.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 25