PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMERIKA VERWACHT TWEEDE CHINESE KERNPROEF Cape Kennedy lanceert een super-satelliet Regering vraagt S.E.R. om advies over het rapport-Verdam MINISTER: NIEUWLAND BIJ MIDDELBURG Wellicht binnen 4 weken Souburg zelfstandig PEKING DOET ZIJN BEST OM INDRUK TE MAKEN Prentbriefkaart was 35 jaar onderweg Vandaag weer schot op maan Politie Eindhoven rolt bende op Toenemend isolement fcantlijn GEEN AKKOORD OVER GELIJKE BELONING MANNEN EN VROUWEN MEMORIE VAN ANTWOORD HERINDELING WALCHEREN Nieuwland 208e jaargang - no. 40 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 3647/3643), Middelt 2373). Co», C >n co per pon 10,per k» red. 7833, edv. 5213). Ooeltror, n. 1.«0). „Brieven burceu vee Woensdag 17 februari '65 Rajakowitsch verdraait de feiten Pagina 3 Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft bekend gemaakt, dat de Verenigde Sta ten reden hebben om aan te ne men, dat communistisch China een nieuwe kernproef voorbe reidt. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie heeft gezegd, dat de Amerikaanse veronder stelling steunt op „de jongste beschikbare inlichtingen". De woordvoerder zei, zich niet te willen wagen aan gissingen over het tijdstip van de tweede proef. In de verklaring van het Ameri kaanse ministerie van buitenland se zaken heet het verder, dat de Amerikaanse regering het be treurt, dat er aanwijzingen zijn, dat de leiders van comunistisch- China doorgaan met kernproeven, hoewel velen in de wereld prooven met kernwapens in de dampkring veroordelen. De eerste Chinese kernproef geschiedde op 16 oktober van het vorig jaar. Deze kernproef was van Amerikaanse zijde voorspeld. Volgens een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken is er geen enkele reden om te denken, dat de Sowjet-Unie haar hulp aan communistisch China op het gebied van de kernenergie heeft hervat, noch dat de voorbereiding van een tweede Chinese kernproef iets te maken zou hebben met de reis die de Russische premier Kosigin naar het Verre Oosten heeft gemaakt. Welingelichte kringen in Washington verwachten, dat de tweede Chinese kern- Statuskwestie Volgens zegslieden wordt China bij de opvoering van zijn kernwapenpro- gramma hoofdzakelijk gedreven door politieke overwegingen. Het schijnt vast van plan te zijn de status van „grote mogendheid" te veroveren en zijn positie ten aanzien van de Ver enigde Staten te versterken. Het schijnt verder voornemens te zijn de ontwikkeling van een vervoerssy- Niet lang geleden deden geruchten de steem voor kenwapens te versnellen, ronde dat China reeds in staat is deze wapens te vervoeren. De Franse gene raal Pierre Gallois, eens adviseur van president de Gaulle betreffende aangele genheden op het gebied van kernwapens, heeft onlangs bevestigd dat China hier toe in staat is zij het met behulp van door de Sowjet-Unie geleverde bommen werpers van het type „Iljoeshin-28". Raketten Voorts werkt China, volgens andere be richten, aan raketten voor de lange en de midden-afstand. Het zou hier vooral gaan om raketten die een afstand van 800 tot 1600 kilometer kunnen bereiken en atoomkoppen met zich mee dragen. Deze zouden geen gevaar opleveren voor de Verenigde Staten zelf maar wel voor hun belangen in Azië". Frankrijk wijst Rus uit De algemene vertegenwoordiger Frankrijk van de Russische luchtva maatschappij Acroflot. Sergei Pavlov, is uit Frankrijk uitgewezen en gisteren door Franse rechercheurs en in gezel schap van zyn vrouw en een Russische consulaire vertegenwoordiger naar het vliegtuig Le Bourget gebracht, waar hij in een vliegtuig stapte met bestemming Warschau. Pavlov zou zich aan spiona ge hebben schuldig gemaakt. Een prentbriefkaart die op 31 december 1929 in het Drentse Dieverbrug is verzonden aan een meisje in het op vier kilometer afstand gelegen Wittelte, Is pas vorige week b(j de geadresseerde aangekomen. De kaart heeft een zwerftocht door de wereld ge maakt en droeg o.a. poststempels van Melbourne en Alberton In Australië. Op 31 december 1929 werd de kaart gepost in Dieverbrug door mejuffrouw T. Buiter, thans me vrouw Dolfsma-Buiter te Ruinen. Ze was bestemd voor haar vrien din mejuffrouw Griet Grit in het nabijgelegen Wittelte en ze bevat te de beste wensen voor het-jaar De geadresseerde, thans i G. van Leeuwen-Grit te Diever (52) kreeg de kaart vorige week van het postkantoor in Diever toen ze daar postzegels kwam ko pen. „Kan deze kaart voor U zijn?" vroeg de postbeambte en toen mevrouw Van Leeuwen de kaart goed bekeek moest ze tot de conclusie komen dat dit inder daad het geval was. Uit de stem pels bleek, dat de kaart in 1929 in Diever was afgestempeld en in 1958 uit Australië naar Neder land was teruggestuurd. De briefkaart was juist ge frankeerd met een postzegel van 1*6 cent Japans eerste met gelelde projectielen uitgeruste torpedobootjager is op de Mitsu- bisji-werf in Nagasaki overgedragen aan de Japanse marine. Het Is de 3050 ton meten de „Amatsoekaze" (Hemelse Wind), die ls uitgerust met Amerikaanse „Tartar-raketten voor luchtafweer. Pegasus in baan om aarde Een foto van H.K.H. Prinses Chris tine, die morgen haar 18e verjaar dag hoopt te vieren. (Foto E. Posthuma-de Boer) De Amerikanen hebben gisteren met behulp van een „Saturnus 1"- raket hun tot dusver grootste we tenschappelijke kunstmaan, „Pe gasus" geheten, in een baan om' de aarde gebracht. Miljoenen tele visiekijkers konden de start, die wegens een technische storing een uur later plaatshad dan was vast gesteld, in een rechtstreekse uit zending van Cape Kennedy vol gen. De „Pegasus" heeft twee rechthoekige vleugels met een spanwijdte van bijna vleugels moeten zich, nadat de kunst maan in een baan om de aarde is ge komen, als een harmonika ontvouwen en zullen dan gegevens leveren over de meteorietendichtheid in de ruimte, die van groot belang is voor ruimtevaar ders. Om 15.37 uur Nederlandse tijd verhief de „Saturnus 1", de krachtigste raket die Amerika bezit, zich van Cape Ken nedy. Op een hoogte van 500 km bracht de 57 meter lange tweetrapsraket de anderhalve ton wegende satelliet in een baan. die ellipsvormig zal zijn met een afstand tot de aarde die varieert van 500 tot 750 km. De „Pegasus" zal 97 minuten over een baan doen. De satelliet moet vanaf de aarde '8 nachts bij heldere hemel zonder telescoop kun nen worden waargenomen. Op de lancering van de .Pegas.^ zal vandaag een tweede belangrijk „ruimteschot" volgen. De Amerika nen hopen dan weer een „Ranger"- toestel te lanceren voor het verkrij gen van foto's van nabij van de op pervlakte van de maan. De Amerikaanse geleerden willen meer weten over de micrometeorieten, die met snelheden van tussen de 32.000 en 220.000 kilometer per uur door de ruim te vliegen, met het oog op de bouw van ruimtevoertuigen voor lange vluch ten. Volgens het Amerikaanse bureau voor lucht, en ruimtevaart (NASA) ko men per etmaal enkele duizenden ton nen micrometeorieten, waarvan het me rendeel niet groter is dan een zandkor rel, op aarde neer. Een nog veel groter aantal van deze deeltjes verbrandt bij het binnenkomen van de dampkring. Bombardement De wanden van ruimtevoertuigen die nen natuurlijk tegen een bombardement van deze micrometeorieten bestand te zjjn. De vleugels van de „Pegasus" zijn bedekt met uiterst dunne lagen metaal en voorzien van meetapparatuur, die ge gevens zal vergaren over het aantal malen dat de vleugels door de partikels getroffen worden en de snelheid waar mee dit gebeurt. Nieuwe ambassadeur in Madrid benoemd Mr. C. W. A. baron van Haersolte, laat stelijk ambassadeur te Lima, is benoemd tot ambassadeur te Madrid als opvolger van jhr. rar, VV. E. van Panhuys, die van deze functie wordt ontheven in ver band met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Nauwe samenwerking tussen de Eind- hovense gemeentepolitie en de districts recherche der rijkspolitie te Eindhoven heeft geleid tot het oprollen van een in brekersbende die sinds enkele maanden Eindhoven en omliggende plaatsen on veilig maakte. Minstens 60 inbraken zijn thans tot oplossing gebracht en volgens de verwachting van de politie zal er nog wel meer uit de bus komen. Tot dusver zijn negen jongemannen ge arresteerd in leeftijd variërend van 17 tot 21 jaar. Vier zijn afkomstig uit Best, twee uit Oirschot en drie uit Eindhoven. De politie ziet nog naar één bendelid uit. Met zijn arrestatie zal volgens de politie het aantal opgeloste inbraken nog groter worden. Behalve in Eindhoven opereerde de ben de in Waalre, Oisterwijk, Liempde. St.- Oedenrode, Veghel, Best, Son, Knegsel, Veldhoven, Boxtel, Tilburg, Oirschot, Hilvarenbeek, Moergestel en Vessem. Verscheidene leden der bende vestigden de aandacht der politie op zich doordat zij grote uitgaven deden, ofschoon ze weinig of in het geheel niet werkten. GEEN AKKOORD BROODPRIJS De besprekingen die de minister van economische zaken en de Ne derlandse Bakkerijstichting giste ren hebben gevoerd over de brood prijs hebben nog niet tot een re sultaat geleid. Zoals bekend wil de Bakkerijstichting een prijsverhoging met twee cent voor het in de winkel gekochte brood en met vier cent voor het bezorgde brood. De minister heeft nu tegenvoorstellen gedaan. Morgen vergadert de Bakkerij- stichting om ten aanzien van deze te genvoorstellen haar standpunt te bepa-j Zeven militairen maakten vergeefs koele duik Zeven militairen uit Awn zijn maandag In liet LichtmUkana.il lang* de wee Zwolle Mcppcl ge sprongen omdat zij een personen auto met de lichten nog nan on der water zagen liggen. I>oor het oputijgen van luchtbellen dachten zij dat er nog mensen In de auto zouden zitten. de 42e verkenningscompagnie in Assen in het koude water. Énkelen van hen konden niet zwemmen. Zij probeerden de portieren van de auto te openen en bemerkten toen dat de auto leeg was. Deze was kort tevoren te water geraakt. Een inwoner van Hengelo was op het gladde wegdek geslipt, uit de auto geslingerd en evenals zijn auto in het water terecht gekomen- Hij slaagde erin op de wal te klim men en werd door een passerende automobilist meegenomen naar een café in de buurt. Even later kwam de militaire auto waarin de zeven militairen zaten bij de plaats van het ongeluk. I Er gaat géén parlementaire missie naar Zuld-Afrika. zo M vorige week bekend geworden: de vijf oorspronkelijk aangewezen kamerleden hebben te ket.- nen gegeven, dat zij aan het nut van het voorgenomen bezoek twijfelen. Bij de voorbereiding hebben zij te maken gekregen met een zeker wantrouwen en ten gebrek aan medewerking aan Zuld- afnkaanse kant. En daarmee ls helaas een plan van de baan. dat ongeveer een jaar geleden werd geboren, nadat een groep van vijftien vooraanstaande Ne derlanders een brief aan minister Luns had geschreven, waarin z.ij hun ver ontrusting uitspraken over de apart heidspolitiek. Met medewerking van mi nister Luns is de afgelopen periode voor zichtig verder gewerkt aan dit project, maar aan Nederlandse kant heeft men nu door de omstandigheden gedwongen „nee" moeten zeggen. En daaruit blijkt weer eens hoe moeilijk de verhouding NederlandZuld-Afrika op dit stuk van zaken ligt. Over het algemeen met inhoud eens Nog geen standpunt ten aanzien van de commissarissen De regering heeft in het algemeen met instemming kennis genomen van de voorstellen van de commis sie-Verdam inzake de verslagge ving van naamloze vennootschap pen. Zij acht de voorstellen met betrekking tot het recht van en quête voor aandeelhouders en voor de centrale organisaties van werk nemers, de ondernemingsraden ge hoord, in beginsel aanvaardbaar. Grote waarde wordt gehecht aan uitbreiding van de kring, waaruit commissarissen kunnen worden aangetrokken, opdat meer dan tot dusver op personen met bijzonde re belangstelling voor sociale as pecten van het maatschappelijk le ven een beroep kan worden ge daan. één van die onderwerpen, waar de gemiddelde Nederlander nog wel een mening over wil hebben. Soms ontstaat geheel onverwacht in een ingezonden I stukken-rubriek van de een of andere j krant een woedende discussie, waarbij i de deelnemers elkaar scherp van repliek dienen. Zodra Iemand namelijk durft te I schrijven dat ..apartheid" ingaat tegen de rechten van de mens. reageert prompt iemand die vermanend betoogt, dat deze kwestie waarlijk niet zo slrnpel ligt „als 'inzender voorstelt". Over het algemeen bestaat Sn Nederland naar ons gevoel een sterke tendens de politiek van de Zuidafrikaanse regering af te keuren, maar in het buitenlandse beleid van de Nederlandse regering wordt deze ten dens slechts héél voorzichtig duideljjk. Minister Luns ma noeuvreert in dit op zicht uiterst behoed zaam, omdat naar hij bij meer dan een gelegenheid heeft ver klaard juist de Zuidafrikaners uiterst fevoelig zijn voor Nederlandse kritiek: ij hen (blijkbaar meer dan bij onsi Is er sprake van een stamverwantschap en daarom is men steeds bitter teleurge steld wanneer er felle kritiek komt van oordeel over het rapport-Verdam ken- k«S' Vandaar ook. Me, baar te maken. van officiële rilde op recerlne.nl- veau eigenlijk niets is ondernomen wn v eventuele bemiddelende rol te McHot spelen tussen Zuid-Afrika en de overi- hH? ge wereld. Wellicht dat hierin ook de reden was te vinden voor minister Luns' mfngsraden! dit de gering bS-" TL mingsraden. dat de regering bijzon dere" betekenis hecht aan de verdere verbreiding en de bloei der onder nemingsraden. als die vorm van overleg en samenwerking in het be drijfsleven, waarbij de bedrijfsgeno- ten, ondernemers en werknemers, het meest reehtstreeks zijn betrok ken en waardoor zij hun gezamen lijke belangen in ondernemingsver- band het best kunnen behartigen. lementaire groep: uit een dergelijke stap kon mits behoedzaam aangepakt misschien iets groeien. Zover is net ech ter niet gekomen: in een vroeg stadium hebben de Nederlanders zich terugge trokken, zich moeten terugtrekken. sitie van de ondernemer nader wor den betrokken bij de economische gang van zaken in de onderneming. Daarbij gaat het met name om beslissingen van economische aard die voor de positie van de werknemers van belang zijn. De re gering vraagt in dit verband onder an dere net oordeel van de S ER. omtrent IC1 de concrete voorstellen op dit gebied i Ho ,i;„ u„» ,i„ i ereld heeft grot wordt. Er blijkt nu immers, dat men groter willens en wetens Nederland van zich vervreemdt, het land dat men daar ginds zo gaarne „stamverwant" noemt. Waarom deze houding? Omdat Neder landse parlementariërs niet bij voor baat solidair zijn. maar met een kriti sche geest behept het land willen be naderen? Dét ls niet helemaal duidelijk, maar wel dat het beroep op de „stam- erwantschap" zo langzamerhand voor .„e gemiddelde Nederlander uit de tijd die in het rapport van de commissie- .begint te raken. Er zijn namelijk belang- Verdam worden gedaan De siaatssecre-rrijker zaken dan deze verwantschap, za- tans deelt mede dat de regering zich ken die men bijvoorbeeld geformuleerd "°°rstellen 1 vindt in de verklaring van de rechten van de mens. Zelfs diegenen, die bereid c i zijn er van uit te gaan. dat men de jOClQÜl QSDdCt apartheidspolitiek pas kan beoordelen ti -i ri o mpn 7\nh ff J met de strekking va in algemene zin kan verenigen. De regering heeft haar standpunt nog niet bepaald over het meerderheids- nadat men zich fer plaatse heeft doen advies van de commissie-Verdam inza- °ok vraagt de regering advies over de voorlichten, zullen zich teleurgesteld ke de structuurwijziging op het punt vraaS °f de bevoegdheden van de on-1 voelen door dit gebrek aan Zuidafrikaan- van bevoegdheden en samenstelling van dernemingsraden op srciaal gebied nOg se medewerking b.j de uitwerking van de raad vim commissarissen. aanvulling behoeven. Zij denkt hierbgjdit parlementaire plan. Inderdaad, het Dit staat te lezen in een brief van de onder meer aan het horen van de on- isolement van Zuld-Afrika neemt steeds minister van justitie mr. Y. Scholten. Ji* JSE***toe aan de Sociaal-Economische Raad. en promotiebeleid in de onderneming, tredend advfes inzake de verschalende van? van hec bedrijfsmaatschappelijk 11 de vraag of de gevolgen tot Zuid- onderdelen van het rapport-Verdam ver- iïerkr Afrika beperkt zullen blijven op de 7-r.pkt naarhii zo meent de minister. Voorts verzoekt de regering aan ..e o. Eit. zijn oordeel te geven over moge lijk verbeteringen van organisatorische aard. Ook daarbij wordt verwezen naar de voorstellen die de commissie-Verdam zoekt. Daarbij, zo meent de minister, zou de S.E.R. zich ook kunnen uitlaten over de voorstellen-Verdam ten aanzien van de certificaathouders. Hij wijst er op, dat de voorstellen-Verdam inzake de ondernemingsraden reeds betrokken zijn bij een door de staatssecretaris van so ciale zaken over deze raden gevraagd advies. Volgens het verzoek van mi nister Scholten acht de regering het niet juist een wetsvoorstel herziening onder nemingsrecht in te dienen zonder dat de S.E.R. in de gelegenheid is gesteld zijn lange duur. De kernpunten van de 3 reldpolitiek zullen in de toekomst steeds meer in Azië. Afnka en Zuid-Amerika liggen. De apartheidspolitiek heeft niet ae voorscenen aie ae commissie-veraam alleen binnenlandse aspecten voor Zuid- op dit gebied heeft gedaan. De rege- Afrika: zij gaan de hele wereld a ring acht deze voorstellen het gen waard. Ten slotte deelt de bewindsman 'en mede tegen de achtergrond i wetgeving in de ons omringende den. IN STICHTING VAN DE ARBEID: Rijksbemiddelaars moeten beslissen Over het beginsel van gelijke belo ning voor mannen en vrouwen bestaan in de Stichting van de Arbeid verschillende inzichten, zo berichtte het nummer van „Ruim Zicht" het orgaan van het Neder lands Katholiek Vakverbond. de Arbeid volgens N.K.V.-orgaan een opschorting van verdere verplichte doorvoering van de gelijke beloning, ook ■•oor de zogenaamde gemengde functies i 1965 wenselijk. liet college van rijks bemiddelaars zal nu moeten beslissen wat er moet gebeuren als bij een toet- I sing in de looncommissie van de Stich- ling van de Arbeid geen meerderheid. van stemmen wordt verkregen als ge- volg van dit verschil van mening, zo I meent het N.K V.-orgaan. Het bestuur var, de Stichting van de Arbeid zal zich dan bij zijn verdere toetsingsbeleid hou- |den aan de door de rijksbemiddelaars genomen beslissing. „Ruim zicht" acht Mot <1.. regering feu deel van nel hcl noodzakelijk Sat rjjksbemlddelaars Stiel,liiigstieatuur van men,ng dat beper- spoedig uilspriak doen. omdat Inmid- k,ng der loonpolitieke mogebjkbeden del, enR(,1(, Contracten bij de Stichting ook grenzen stelt aan de verdere door- van de arbeid zijn ingediend, waarbij voer.nl. an hel beginsel van gelijke be- met betrekking tét de voorgestelde ver- mannen en 5rouwen. hoging van de vrouwenionen het ge- vens er niet op wiiz __o den van de EEG. een duidelijke voor-1de suikerwerkl en chocoladeverwerken- uitgang wordt gemaakt, acht dit .deel I de industrie en de salarisregeling voor van het bestuur van de Stichting van I het levensverzekeringsbedrijf. (Van een onzer redacteuren) De minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, staat op het standpunt, dat een groot deel (Nieuwland) van de gemeente Nieuw- en Sint-Joosland bij Middelburg moet worden gevoegd. De groenstrook van Nieuw- en Sint-Joosland tot aan de kust kan bij Vlissingen komen. Ge deputeerde Staten van Zee land delen dit standpunt. De minister wil .Souburg in derdaad zijn zelfstandigheid laten behouden. Na het afwe gen van de voor- en nadelen en met het oog op de toekom stige ontwikkeling van Wal cheren is de conclusie, dat de ze plaats een krachtig groeiende (forensen)-ge meente is en dat Souburg derhalve het best zelfstandig kan blijven. Gedeputeerde Staten van Zeeland delen dit standpnnt niet. Niettemin wordt verwacht, dat voor Vlissingen „een evenwichtige situatie zal ont staan". Dat kan onder meer bereikt worden door toevoe ging van Ritthem aan Vlis singen, dat daarmee de ont wikkeling van het Sloegebied kan opvangen. Ook hiermee zijn G.S. het niet eens. Geen der partijen is gelukkig over het vormen van een re latief zwakke gemeente Ma- riekerke, maar er is voor- hands geen alternatief. Dit blijkt uit de memorie van antwoord van minister Toxo peus bij het gewijzigde wets ontwerp tot gemeentelijke her indeling van Walcheren en van een deel van Zuid-Beveland. be horend bij het Zuid-Sloe. De overige plannen blijven in grote lijnen gehandhaafd: Opheffing van de gemeenten Aag- tekerke, Biggekerke. Domburg, Grijpskerke. Koudekerke. Melis- kerke, Oostkapelle, Ritthem, Se- rooskerke, Sint-Laurens, Veere. Vrouwenpolder en Zoutelande. Grenswijzigingen voor de gemeen ten Arnemuiden, Borssele, 's-Heer- Arendskerke, Middelburg, Sou burg, Missingen en Westkapelle. Vorming van nieuwe gemeenten Domburg, Marïekerke, Valkenisse en Veere. De wijzigingen ten opzichte van 't vo rige wetsontwerp hebben in het bij zonder betrekking op de status van de gemeente Nieuw- en Sint Joosland, die nu niet slechts onderworpen is aan grenswijziging maar zelfs geheel verdwijnt. In de memorie van ant woord zegt de minister ten aanzien van de opneffing van Nieuw- en Sint Joosland dat hij niet in staat is de noodzaak tot handhaving aan te to nen, ook al zouden er hier wellicht mogeijkheden liggen voor ontwikke ling tot een forensendorp. De be windsman constateert dat de vaste kamercommissie blijkbaar van oor deel is dat Nieuwland een kans tot zelfstandige ontwikkeling niet moet worden geboden, maar aan Middel burg dient te worden toegevoegd, een standpunt dat gedeputeerden van Zeeland delen. Daar wil de minister voor zwichten. De bewindsman wordt daarin»- ie meer genoopt, daar hem gebleken is dat Nieuwland allesbehalve bezig is haar agrarisch karakter ter ver liezen en op weg zou zijn naar assimi latie met de bevolking van Arnemui den. Vlissingen heeft volgens de minister geen behoefte aan gebied van Nieuw land. het krijgt in het wetsontweip genoeg toegeschoven. Middelburg is er daarentegen ook naar het oor deel van gedeputeerden wel mee gebaat in het belang van een even wichtige groei van de gemeente. Mid delburg stelt zich bovendien voor hel bestaande karakter van Nieuwland zoveel mogelijk te handhaven. Van daar dat wordt voorgesteld Nieuw land aan Middelburg toe te wijzen De oude plaats behoeft dan niet te worden aangetast en bovendien wordt een onwenselijke opdringing in de richting Vlissingen voorkomen, De kuststrook van Nieuw- en Sint Joos land kan dan aan Vlissingen komen. De minister memoreert dat naar aan leiding van het voorlopig verslag de gemeenteraden van Nieuw- en Sint Joosland, Middelburg. Vlissingen en Arnemuiden in ae gelegenheid zijn gesteld hun mening të geven over de opheffing van eerstgenoemde ge meente. Die van Nieuw- en Sint Joos land zag er het nut niet van in en vroeg zich af waarom men voor de Scheldemond niet een soort Rijn mond statuut kon maken. Zou de op heffing onvermijdelijk zijn. dan voel- (Zie slot pag. 2 kol. 5) Tijdens een korte informele bijeen komst op het centraal bureau van het Verbond voor Veilig Verkeer in Hilversum heeft de adjunct-dtrec- ir van het verbond, mr. J. C. Hoofdman, dinsdag de twaalfjarige Jan Boerakker uit Sijmegen (foto) een horloge ten geschenke gegeven. Zoals bekend wist deze jongen maandag het leven van 10 kinderen te reddendie over een zebra in Sij megen liepen toen een zandauto met grote snelheid passeerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 1