Geef snel toestemming voor bouw 90 oi-boot Benzinestations aan de grens doen goede zaken Geschenken van P.Z.G-dubbeltjes voor patiënten van Vrederust Uienmadevlieg is resistent tegen bestrijdingsmiddel: schade in Zeeland In 1964: 2100 woningen gereed in Zeeland Gitaarrecital van Benny Ludemann ALMANAK DIRECTEUR VOOR HAVENSCHAP 1.0. VLISSINGEN-OOST VOORGEDRAGEN Duits schip op drift voor Terneuzen s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 14 JANUARI 1965 Zeeuwse K.v.K.'s vragen minister: ONHOUDBARE SITUATIE OP VEER KRUININGEN- PERKPOLDER TE WACHTEN De samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken In Zeeland hebben zich met een schrijven tot de minister van verkeer en waterstaat gewend, waarin zij een dringend beroep doen om, ter overbrugging van de te voorziene moeilijkheden In 1964 heeft de uienmadevlieg weer grote schade aangericht op uienper- celen in West-Brabant, Xholen, Schou- 'en-Duiveland en Walcheren, evenals in Friesland. De heer D. Ilooghiem- stra van de Stichting Nederlandse Ui- enfederatie (S.N.UI.F.) heeft dit tij dens een op Schouwen-Duiveland ge houden uientelersdag meegedeeld. Wat reeds in 1962 aan de hand van bevindingen werd vermoed, werd ir het afgelopen jaar bevestigd. De uien madevlieg, die van 1956 tot 1962 mei succes werd bestreden met gechlo reerde koolwaterstoffen, was in 1963 resistent geworden tegen dat bestrij dingsmiddel. De fabrikanten van be strijdingsmiddelen hebben zich nu ge worpen op andere middelen, maar deze verbindingen zijn nog lang niet alle volledig beproefd en voor gebruik vrijgegeven, Twee ervan zijn in het voorjaar van 1964 goedgekeurd door de commissie voor fytofarmacie. Met zestien andere heeft S.N.UI.F. in de loop van 1964 proeven genomen en enige daarvan heeft zij ter goedkeu ring aan de commissie voorgelegd. De S.N.UI.F., als onderzoekinstelling op het gebied van de uienteelt, beziet de middelen op hun landbouwkundige verdiensten. De commissie voor fyto farmacie, waarin vertegenwoordigd zijn het ministerie van landbouw, de plantenziektenkundige dienst en ande re Wageningse instituten, alsmede de keuringsdienst van waren, gaat de invloed na die de middelen op de volksgezondheid kunnen hebben. De uienmadevlieg komt uit de grond op percelen waar uien zijn geteeld. Ze zoekt percelen op waar uien groei en en legt in de jonge planten eitjes. Hieruit komen de maden, die de jonge planten opvreten. Na enige tijd als pop in de grond te hebben doorge bracht, komt het insekt weer als vlieg je te voorschijn. Zo kunnen twee tot drie generaties per jaar optreden. In Zeeland zijn in 1964 2100 nieuwe wo ningen gereedgekomen, hetgeen bijna 750 méér is dan het jaar daarvoor. In 1963 kwamen namelijk 1.357 huizen klaar in deze provincie. Het gemiddelde van de jaren 1958 tot en met 1962 was 1.743 woningen. Dit heeft minister Bo- gaers van volkshuisvesting en bouwnij verheid woensdag in Den Haag meege deeld, toen hij aan de hand van voorlo pige gegevens van het C.B.S medede lingen deed over de woningbouw in 1964 in ons land. De Middelburgse leden van Jeugd en Muziek hebben gisteravond in de kleine Concert- en Gehoorzaal te Middelburg kennis kunnen maken met een geheel andere bespeling van de gitaar dan men doorgaans daarvan gewend is. Het was de 22-jarige Benny Ludemann, muziek leraar te Breda, die in een klassiek reci tal de mogelijkheden van de gitaar als solo-instrument liet horen. Hij toonde daarmee duidelijk aan, dat men de gi taar als begeleidingsinstrument al thans op de manier, waarop vele jongelui dat momenteel doen toch wel bijzon der onderwaardeert. Want het program ma van composities van vroegere mees ters en van eigen improvisaties, waar van de jonge gitarist zijn overwegend jeugdige toehoorders liet genieten, bood alle kansen om de gitaar als een „se rieus" instrument te benutten. Benny Ludemann speelde bovendien voortreffelijk. In composities o.a. van Bach (de prelude in D groot voor cello, bewerkt voor gitaar), Carcassi, de Spaanse componist Tarrega, van zijn leermeester Dick Visser en uit het Bal- tisch luitboek, met daarnaast eigen wer ken (o.a. de tango Espagnole) kwam duidelijk zijn beheersing van het instru ment tot uiting, alsmede de virtuositeit, waarmee hjj het bespeelde. Met name zijn Spaanse improvisatie - flamengospel - was er het bewijs van, dat Benny Lude- man zijn instrument reeds zeer bekwaam hanteert. Hij bracht zijn programma bovendien op onderhoudende wijze; veel spelen en bil elk werk (je) wat vertellend liet hij zijn gehoor ten volle van de kansen van zijn fraaie instrument genieten. Vooraf had hij wat over „gitaargeschiedenis" verteld: het is uit Arabië afkomstig en via de Morenoorlogen in Spanje en ver volgens in overig Europa terechtgeko men. De wijze, waarop men de gitaar vasthoudt, is bijzonder belangrijk, zo liet Benny Ludemann weten. Aan het begin van de bijeenkomst had de heer G. W. Bergmann nog herinnerd aan de provinciale muzlekwedstrijd van Jeugd en Muziek, die op 16 februari a.s. in Middelburg gehouden wordt. Diaken overleden Op 12 januari is in 's-Gravenpolder overleden de heer A. M Wissekerke, in leven diaken van de kerkeraad der Nederlands hervormde gemeente te 's-Gravenpolder. De heer Wissekerke werd 51 jaar. Hij is sinds 1958 diaken van de kerkeraad. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 16 januari a.s. om 12 uur van „Het Trefpunt". op het veer Kruiningen-Perk- polder vanaf het komende sei zoen tot 1968 a 1969, aan het provinciaal bestuur op korte termijn toestemming te verle nen over te gaan tot de bouw van een z.g. 90-meterboot. De Kamers zijn ervan overtuigd, dat een dergelijke boot ook na de eventuele bouw van een dub beldekschip, nog onmisbare diensten zal kunnen bewijzen op een der veren over de Wes- terschelde. De Kamers zeggen het van harte toe te juichen, dat de minister aan het pro vinciaal bestuur toestemming heeft verleend, een studie te maken van de mogelijkheid voor invoering van dub beldekveerboten op het veer Kruinin- gen-Perkpolder. Zij zijn er van over tuigd dat nu reeds een noodsituatie bezig is te ontstaan, die naar met zekerheid kan worden voorspeld, in de naaste toekomst tot een werkelijk onhoudbare toestand zal uitgroeien. Dit laatste zal met name reeds het ge val zijn, zo merken de Kamers in hun schrijven verder op, gedurende de tijd die onvermijdelijk nodig zal zijn voor het maken van de studie en de tijd die verbonden is aan de realisering van de plannen zowel op de wal als voor het bouwen van een dezer boten. Daarom maken de Kamers zich ernstig ongerust over de dienstuitvoerings mogelijkheden gedurende dit tijdsbe stek. De huidige capaciteit op dit veer is, hoe directie en personeel van de provinciale bootdiensten zich ook met bewonderenswaardige ijver, vakmanschap en plichtsbetrachting Inzet om deze dienst zo goed en zo soepel mogelijk te laten verlopen, nu reeds volslagen onvoldoende, aldus het schrijven. De Kamers zeggen het daarom op hoge prijs te zullen stellen indien de minis ter op korte termijn een gunstige be slissing voor de bouw van een zgn. 90-metorboot zal willen nemen. A.R.-kiesvereniging hoorde raadsleden De A.R.-kiesvereniging „Nederland en Oranje" hield dezer dagen een vergade ring. Nadat de voorzitter, de heer Ch. v. Veenendaal de vergadering had ge opend met gebed, kregen de heren W. Poppe, I. Filius en W. v. Leeuwen als raadsleden namens de a.r.-kiezers het woord. Wethouder Poppe gaf een indruk van de omstandigheden, waaronder hij moet werken. Hij weerlegde het gezegde als zouden de ambtenaren regeren. Deze geven wel vaak advies, maar door de gemeenteraad en door het door de bur gers uitgeoefende wethouderschap is er voldoende inspraak in het gemeentebe leid. De ambtenaren houden zich immers aan de raadsbesluiten. Daarna gaf hij een opsomming van de in uitvoering zijn de werken als stadhuis, sanering binnen stad, bouw gymnastieklokalen enz. Wat dit laatste betreft dacht hij dat met de nieuw te bouwen gymnastiekloka- in Pauwenburg het minimum zal bereikt. Eigenlijk zou de lichame- opvoeding moeten worden gegeven door bevoegde leraren, maar de gemeente kan deze last niet dragen. Vervolgens somde hy een hele verlanglijst op van de gemeente. Een gebouw voor de open bare leeszaal. Gedacht wordt hier aan de plaats van het Burger Weeshuis, maar dit gebouw zelf is niet geschikt. De uit breiding in Pauwenburg gaat niet vlot genoeg daar er te weinig bouwvergun ningen worden afgegeven. Ook zijn voor deze uitbreiding, buiten het bouwrijp maken, nog tal van voorzieningen nodig. De politie moet een nieuw bureau heb ben. Sanering zou verder moeten gaan dan nu, b.v. Groenewoud en Nieuwstraat. Door slopen, bouwrijp maken enz. wordt de grond echter te duur voor woningen. Mogelijk zal er van de binnenstad een grotere aantrekkingskracht uitgaan als de boulevard wordt doorgetrokken. De heer Van Leeuwen wees er op dat 't niet altijd gemakkelijk is beslissingen te nemen in de raad, Hij zou er meer over leg willen met bestuur en leden van de verenigingen. Ook op hoger niveau zou meer contact moeten zijn als het onder werpen betreft, die zowel gemeenteraad als provinciale stalen of Tweede Kamer aangaan. De heer Filius bracht nog eens onder de aandacht dat, wil er wat be reikt worden op het gebied van industri alisatie, er n sterke gemeente moet ko men op Zuid-Walcheren, Na de pauze werd een goot aantal vragen door de raadsleden beantwoord. Uit de geani meerde discussie bleek er veel bèlang- stelling te bestaan voor dit deel van de politiek. Werknemer „Vitrite" overleed op werk 'n een keef aam die Werfsfraaf te Mid delburg is dezer dagen de 61-jarige C. M. Pluijmers dood aamgetroffen. Hij overleed aam eem hartaanval. De heer Pluijmers was ingedeeld bij de schoon maakdienst vam de „Vitrite". Ratten moordden volière uit Toen de heer J. vam de Bulck uit Kapellebrug woensdagochtend bij zijn volière gevuld met tropi sche vogels kwam, trof hij een bloedbad aam. In de nacht vam dinsdag op woensdag zijin ratten de volière binnengedrongen en hebben vam de 35 vogels er 32 doodgebeten. De heer Vam de Bulck heeft met zijn vogels vele malen meegedaan aan interna tionale tentoonstellingen. STORM Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk enkele buien. Krachtige tot storm achtige zuidwestelijke wind, aan de kust tijdelijk zuidwesterstorm. Onge veer dezelfde temperaturen als giste ren. ZON EN MAAN 15 januari Zon op 08.41 onder 16.58 Maan op 14.32 onder 06.39 PROTESTANT-CHRISTELIJK ZEELAND LEEFT MEE MET INSTELLING VOOR HET EERST is de opbrengst van de PZC-kindervoorstellingen bui ten Zeeland terecht gekomen. En wel op Brabantse bodem, om precies te zijn in Bergen op Zoom. Maar de ge schenken, die de PCZ-directie dank zü de dubbeltjes van duizenden Zeeuwse kinderen er voor gekocht heeft: vüf grammofoons en enkele platen, kwa men terecht in een Zeeuwse instelling, namelijk Vrederust. De heer W. F, de Pagter, de directie secretaris vam de PZC, en de heer G. Schout, inspecteur buitendienst van ons blad, waren met deze gaven naar de Zeeuwse inrichting getogen, waax het dagelijks bestuur onder leiding van de heer J. J. Duvekot gistermiddag vergaderde. De heer De Pagter vertelde daar, dat de PZC elk jaar gedurende de kerstvakantie voorstellingen voor de jonge jeugd organiseert. Voor één dubbeltje krijgen de kinderen toegang op vertoon van enkele bon nen, die zijn uitgereikt door de mid denstanders. Dit jaar genoten bijna tienduizend jongens en meisjes uit Middelburg, Vlissingen en Goes van de avonturen van de hondjes in de Disney-film „De nacht van de kou de neuzen". En dat betekende dus bijna duizend gulden, welk bedrag de directie „af rondde" op twaalfhonderd gulden. De directie ging vervolgens zonder te twijfelen akkoord met het idee van de heer Schout om de geschenken, die voor dit geld gekocht konden worden, naar de inwoners van Vrederust te brengen. Warme plaats „Wij hebben dit gedaan", zo zei de heer De Pagter, „omdat wij weten dat Vrederust een zeer warme plaats in neemt in de harten van de Zeeuwse bevolking, en omdat Vrederust leeft in protestants-christelijke kringen van de provincie". De heer De Pagter zei er n overtuigd te zUn, dat de bijna 000 abonnees van ons blad ker hun instemming zullen betuigen iet dit initiatief van de PZC. De heer Duvekot toonde zich zeer ingenomen met de grammofoons en platen, een prachtige sociale gift, zoals hij het noemde. De stichtings voorzitter verzekerde, dat de Vre derust-patiënten bijzonder vatbaar zijn voor muziek; het betekent een opleving in hun bestaan. De stichtingsvoorzitter herinnerde er aan, dat organist Piet van Egmond en kele malen tot grote voldoening van de patiënten concerten op Vrederust ge geven heeft, dat ook verschillende mu ziekverenigingen dait doen en dat de patiënten een zangkoor en een mond orgelclub gevormd hebben. „Op muzi- INBRAAK IN DE KORTE DELFT: WINKELIERSTER MIST GELD EN RADIO De recherche van de gemeentepolitie te Middelburg speurt naarstig naar een of mogelijk meerdere onbekenden verdacht van inbraak in een pand aan de Korte Delft. Uit de winkel van me vrouw J. Schrier werd een bedrag aan geld ter waarde van meer dan hon derd gulden weggenomen. Uit de ach ter de winkel gelegen kamer verdween een radio. Aangenomen wordt, dat de inbraak in de nacht van dinsdag op woensdag rond een uur of drie is gepleegd. Gis teren tastte de politie nog in het duis ter over de wijze waarop men is bin nengekomen. Wel is komen vast te staan dat man het pand via de voor deur verliet, omdat is gehoord, dat het winkelbelletje overging. BENOEMING AAN ARRONDISSEMENTSPARKET Mr. N. van Raalte te Middelburg ls met ingang van 19 december benoemd tot secretaris eerste klasse in tijdelijke dienst bij het arrondissementsparket te Middelburg. .eeuwse Omhoog Mariniers zijn landrotten, zeggen ze bij de marine in Vlissingen en reken maar, dat ze er de nodige grapjes over maken. Een groot deel hiervan is minder geschikt voor publikatie, maar het volgende geschiedenis je, ingezonden door een matroos der eerste klasse, zou zélfs in het Staphorster dorpsboe- lcerijtje niet misstaan. Een groepje aankomende mari niers leert exerceren De sergeant, een man die waarachtig wel weet hoe een kazerne er van binnen uit ziet, is ijverig doende kérels van ze te maken en vuurt, bij de min ste verslapping aan „Armen ne gentig graden omhoog!'' Bij de korte nabespreking treedt een intelligente rekruut naar voren en vraagt: „Wat bedoelt V met negentig gra den omhoog t Fahrenheit of Reau mur f" ,fiat weet tk zo niet uit het hoofd" antwoordt de sergeant en met een „maar ik .tijk het onmiddellijk even na" verwijdert hij zich even om terug te keren met. de gerust stellende mededeling „Geen kop zorg. het is allebei goed". En mogen wij nu op een bijdrage van een marinier rekenen t Vrederust is gisteren vijf grammofoons en enkele platen rijker geworden; onge veer 10.000 Zeeuwse kinderen hebben er met hun dubbeltje, dat ze betaalden voor de PZC-voorstellingen, voor gezorgd, dat die geschenken gekocht konden worden. De heer W. F. de Pagter (2e van links de- directie-secretaris, bood ze namens de PZC-directie aan de voorzitter van de stichting Vrederust, de heer J. J. Duve kot, aan, Verder op de foto: geheel links burgemeester J. L. Dregmans van Kou- dekerke, geheel rechts mr. J. Thielem, beiden bestuursleden en in het midden geneesheer-directeur M. van der Beek. Foto PZC) Concerten „Eerste paal" in 's-Gravenpolder Maandagmiddag vond te 's-Gra venpolder een voor deze plaats wat bijzondere gebeurtenis plaats. Deze bijzonderheid be stond in het bij wijze van proef heien van de eerste houten paal voor het complex van 20 woning wetwoningen in het kader van het ratiobouwplan oostelijk Zuid- Beveland door de firma Schrij ver te Goes. Het bleek, dat een lengte van 18 meter nodig was aleer de paal vaste grond onder de „voeten" kreeg. Voor dit hei en, dat in 's-Gravenpolder voor woningbouw nog nimmer was gebeurd, bestond grote belang stelling. Men denkt, dat nog dit jaar de laatste woning zal kun nen worden betrokken. kaal gebied hebben we dus zeker iets te bieden", meende de heer Duvekot, die de PZC-vertegenwoordiging verze kerde, dat de geschenken aan de pa tiënten welbesteed zijn. De grammo- fooninstallaties zullen een plaatsje vin den in de verschillende paviljoens, zo deelde de heer Duvekot mee. Tevoren had hü er nog aan herinnerd, dat Zeeland op büzonder hartelijke wijze meeleeft met de Vrederust-pa tiënten. Een bewijs daarvan noemde hü de meer dan 18.000 begunstigers. T U R N A M A T Links de roestvrij edel- stalen trommel en kuip. Voor 5 kg wasgoed tege lijk. Wasmiddel in spe- ctaal bakje. Temperatuur instellen. Knop omdraai en. Wassen gaat nu ge heel automatisch (inclu sief 5x spoelen). Rechts de razendsnelle centrifuge om de was te drogen. Klaar bent U. Fan tastisch n was,com - binatie te bezitten met de garantie van degelijkheid en moderne stiji; AEG werkelijk ideaal AMSTERDAM met de producten AEG TELEFUNKEN OSRAM ONTSLAG BIJ WATERSCHAP Bij K.B. is aan Joh. Risseeuw te Cad- zand op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het bestuur der waterkering van het calamiteuze wa terschap Tienhonderd en Zwarte. Benoeming Met ingang van 1 maart 1965 is de heer A. P. Modde herbenoemd tot eerste lid in de pachtkamer van het kantongerecht te Oostburg. Rantsoenering in België, maar MIJ „ZEELAND" VERWACHT GELIJKE RESULTATEN De directie van de Stoomvaart-Maat- schapü Zeeland deelt mede, dat de omvang van het passagiers- en auto vervoer in 1964 is toegenomen ten op zichte van het voorafgaande jaar, ter- wül die van het goederenvervoer on geveer gelijk is gebleven. Mede door de tariefsverhogingen ziïn de vervoersontvangsiten niet onbelang rijk gestegen, doch onvoldoende om de zeer sterke stijging van de exploi tatiekosten op te vangen. Door de hogere rentebaten verwacht de directie op grond van de voorlo pige cijfers, dat de nettowinst niet be langrijk zal afwijken van die over 1963. (Over 1963 is de winst toegenomen van 591.000 tot 617.000 en werd het dividend verhoogd van 13 tot 14 pro cent. Provinciale expositie postzegels Het rayon Zeeland van de Int. ver. „Pbi- latelica", waarin de in de provincie ge vestigde afdelingen, te weten die te Bruinisse, Goes, Middelburg, Oostburg. Terneuzen. Vlissingen en Zierikzee zijn vertegenwoordigd, houdt op zaterdag 27 en zondag 28 maart te Oostburg een provinciale tentoonstelling van postze gels en poststukken. De tentoonstelling, waarvoor nu reeds talrijke aanmeldin gen zijn ontvangen, wordt gehouden in de burgerzaal van het stadhuis te Oost burg. De inzender, die het hoogste aantal punten behaalt, dit ter beoordeling van een jury van drie bekende filatelisten in den "lande, wordt winnaar van de fiaaie wisselbeker, welke verleden jaar beschikbaar werd gesteld door de Pro vinciale Zeeuwse Courant. Voorts kan de jury een aantal gouden, zilveren ec bronzen medailles toewijzen. Verschil lende bedrijven. Instellingen en oerso- nen stelden bovendien reeds mooie prij zen in het vooruitzicht. Met het oog op de zeer grote belangstelling voor deze tentoonstelling heeft de tentoonstel lingscommissie besloten dat na 1 fe bruari a.s. geen aanmeldingen meer kunnen worden ingeschreven. Ter bestrijding van de hoge Koster wordt een verloting gehouden met eer groot aantal luxe en filatelistische nrij- Het secretariaat van de tentoonstel lingscommissie is In handen van de heer H. P. C. van Melle. „IN HET WEEK EINDE WORDT HET NOG DRUKKER" Als de staking in de Belgische petro leumindustrie blyft voortduren, gaan de exploitanten van benzinepompen langs de Belgisch-Nederlandse grens een gouden tyd tegemoet. Een duide lijke stijging in de omzet van petro- leumprodukten by vlak aan de grens gelegen benzinestations, vormde daar gisteren in Zeeuwsch-Vlaanderen het eerste onmiskenbare voorteken van. Vrijwel alle pomphouders verwach ten, dat het vlak voor en tijdens bet weekeinde nog veel drukker zal wor den, en dat dan alle zeilen zullen moeten worden bijgezet om aan de Belgische vraag te kunnen voldoen. De grootste drukte werd tot nog toe gesignaleerd in Sas van Gent, waar in het dichtst bij de grens gelegen benzinestation gisteren en eergiste ren vier man de handen vol hadden om de lege tanks van Belgische auto mobielen te vullen. De exploitant, die zei dat het zo nu en dan „een com pleet gekkenhuis" was, vertelde ons dat de voorraad benzine die normaal toereikend is voor een week, nu in vier dagen was uitverkocht. De mees te Belgische automobilisten kwamen uit het vrijwel tegen Sas van Gent aangebouwde Zelzate en verder uit Gent, Moerbeke en de kleinere plaat sen in de omtrek. Als ze hebben ge tankt maken ze ter plaatse rechtsom keert om weer te verdwijnen over de grens. BOOS. In Kapellebrug waar een benzine pomphouder zijn omzetstijging voor zichtig op 25 procent raamde ver voegden zich een aantal boze Vlamin gen, die gebelgd waren over het feit dat ze in hun eigen land maar voor 100 franken konden tanken. „Laat ze dat dan ook nog maar houden", ver telden ze de exploitant, die de Bel gische tanks uiteraard wel tot de rand toe vulde. In Sluis had men tot gisteren nog maar weinig gemerkt van het brandstoftekort bij onze zui derburen. „Maar dat kan ook niet anders", vertelde de eigenaar van een Sluis' benzinestation, „omdat er door Tewaterlating Chinees schip bij „De Schelde" Zaterdagmiddag 16 januari a.s. twaalf uiir zal op de scheepswerf van Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen het 14.800 Ion metende motorschip „Guang Ming" („Zonne schijn") te water worden gelaten. De tewaterlating geschiedt door me vrouw Li En-Chu, de echtgenote van de Chinese zaakgelastigde in Den Haag. Het schip is bjj „De Schelde" gebouwd in opdracht van de „China National Ma chinery Import and Export Corporation" te Peking. de week in de op vermaak en recrea tie ingestelde Belgisch-Nederlandse kuststrook nu maar weinig valt te beleven". Bovendien wist hij te mel den, dat het in de grotere Belgische plaatsen in de buurt (Brugge) tot nog toe wel mee viel met de benzine- schaarste, omdat er nog aanvoer is vanuit Zeebrugge. Maar toch ver wachtte ook hij een grote toeloop van Belgische automobilisten in het ko mend weekend. De Belgische staking heeft ten slotte voor enkele groot-gebruikers van stookolie in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone een kleine verandering mee gebracht. Deze bedryven betrekken hun olie namelijk vanuit België, maai gisteren kwamen de tankauto's eer produkt afleveren, dat helemaal van uit Rotterdam was aangevoerd. Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van de heer J. van Konijnenburg tot directeur van het Havenschap i.o. Vlissingen-Oost (Sloeplan). For meel dient deze benoeming te ge schieden door het college van Ge deputeerde Staten, omdat het ha venschap nog niet is opgericht. De te benoemen functionaris zal voor lopig als provinciaal ambtenaar optreden, totdat het havenschap bij wet zal zijn opgericht. Het voorlopig bestuur van dit haven schap heeft in zijn laatstgehouden vergadering besloten de heer Van Konijnenburg voor benoeming aan G.S. voor te dragen. Deze zaak zal dus pas over enige tijd definitief zijn beslag krijgen. De 39-jarige heer Van Konijnenburg, die in Oegstgeest is geboren, bezocht de h.b.s. in Leiden. Daarna studeerde hij aan de kweekschool voor de zeevaart in Amsterdam. Als stuurman ging hij ver volgens varen bij de Stoomvaart Maat schappij Nederland. Reeds geruime tijd werkt hij nu voor de Holland-West-Afri- kalijn in Afrika, zowel in Ghana als Nigeria. De heer Van Konijnenburg, die getrouwd is en drie zonen heeft, woon de ook in West-Afrika. Momenteel brengt de familie Van Konijnenburg een verlof door in Nederland en verblijft in Noordwijk aan Zee. Het Duitse zeeschip „Yildum" is woensdagavond om half twaalf in de Put van Terneuzen van zijn ankers ge slagen en op drift geraakt. Het 5431 bruto register ton metende schip kwam van zee en was op weg naar Antwerpen. De sleepboot „Holland" uit Terneuzen was snel ter plaatse en bracht het schip de „Yildum" naar een rustiger plaats in de Put van Ter neuzen. De „Yildum" was vanwege het slechte weer in de Put van Ter neuzen voor anker gegaan. Benoemingen bij 's rijksbelastingen Bij besluit van de staatssecretaris van financiën zijn met ingang van 1 februari 1965 benoemd tot dienstgeleider van de post douane en accijnzen te Terneuzen, de heer G. A. Goldschmeding, hoofdas- sisten-dienstgeleider van de post douane en accijnzen van de post Bres- kens, idem. te Breskens de heer M. J. de Jonge, hoofdasslstent-dienstgeleider van de post douane te Eede en idem te Eede de heer A. Murre, thans hoofdassistent van de post douane en accijnzen te Hansweert. Voorts is per 1 februari 1964 bevorderd tot hoofdassistent met terugwerkende kracht de heer J. Hakker thans plaats vervangend dienstgeleider van de post douane en accijnzen te Sluis. Westkaoelle had in in 1964 731 mm regen In Westkapelle is in het jaar 1964 in to taal 731 mm regen gevallen. Tn 1963 was dit 808 mm. Normaal is plm. 710 mm. De natste maand was oktober, toen het 186 mm regende. Februari was de droogste maand met slechts 12 mm. VIJF GRAMMOFOONS EN PLATEN „Probleem in Vlissingen", schreef de Nieuwe Rotterdamse Courant gis- teravond over het in aanbouw zijnde stadhuis te Vlissingen. Het blad meldde namelijk over dit bouvnverk: „Het nieuwe stadhuis van Vlissin gen nadert zijn voltooiing. Het ligt evenwel zo ingebouwd tussen wer ven en fabrieken, dat er plannen zijn om het weer af te breken en op een andere plaats te herbouwen". Daar zal men in Vlissingen van op kijken. Men is er zelfs nog niet ge wend aan het plan tot verplaatsen van het oude stadhuis. Een probleem zegt de NRC. En terecht. Maar het lijkt ons dat dit probleem meer met de NRC heeft te maken dan met Vlissingen. Dit probleem namelijk: hoe houdt de redactie van dit blad de (Vlissingse) klok en klepel uit elkaar.,..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 2