DE WELVAART IN NEDERLAND IS IN 1984 MEEGEVALLEN Flinke achterstand in de korfbalcompetitie LEZERS SCHRIJVEN NIEUWS UIT DE KERKEN Gebouw K. en W. verzekerd boven taxatiewaarde Buitenlands bezoek bij de Olympische Spelen viel tegen Spanje en Hongarije beste Europese voetballanden de natuur zalf HERBESAN 't Koopje jvan de weekj Mariene hairsoray 1,29 J0 FIBBE PBOVJNOl ALB ZBBÜW8E OOÜRA S WOENSDAG 30 DECEMBER 1964 RESULTATEN EN VOORSPELLINGEN (Door onze economische medewerker), het eind van 1964 willen wij de bereikte economische ontwik keling. voorzover die tot op dit ogenblik bekend is, eens plaatsen tegenover de voorspellingen, zoals die laatstelijk zijn gedaan in de macro-economische verkenning van 1964 en 1965. Met nadruk zei ge zegd dat de vergelijking niet voor 100 procent gemaakt kan worden, omdat het C P.B. een voorspelling voor geheel 1964 deed, terwij! wij slechts cijfers kunnen etaleren, voor zover ze door het Centraal Bu reau voor de Statistiek bekend zijn gemaakt. T)n iniinoirt/i november 1963. De werkloosheid is dus I/c IHUUbLI IE wat groter geworden. De vraag naar werknemers door de werkgevers steeg evenwel nog meer: van 80.200 tot 84.200 Het C.P.B. taxeert een werkloosheidni- veau van 30.000 voor geheel 1964. Dit is met onze cijfers niet te vergelijken. Wel kan gezegd worden, dat het niveau in werkelijkheid beneden de 30.000 is gebleven. De indexcijfers van de industriële produktie zijn gepubliceerd tot en met oktober 1964. Stellen wij het bereikte resultaat tegenover de zelfde periode van 1963, dan komt er een stijging van ongeveer 7V> procent te voorschijn. Het C.P.B. had voor de industrie een stijging van circa 6 procent voorspelt. Dat is dus meegevallen. In- en ailvoer Naar de waarde gerekend is de invoer n0Cn/irifl00fl in de eerste elf maanden van dit jaar uco/tui 1115CU met 18 procent opgelopen en de uitvoer jmet 15 procent, fn hoeveelheid uitge- Een behoorlijk deel van de inkomens De schattingen van de Japanse autori- Vij moeten er wel bij vertellen, dat de 1 drukt maar dan over de eerste ne- wordt bespaard. De bekendste vorm is I teiten over het bezoek door buitenlanders stijging van de produktie in de afzon- gen maanden steeg de invoer dit jaar i het spaarbanksparen hoewel wij daar- aan de Olympische Spelen zijn erg opti- derlijke bedrijfstakken heel verschillend17 procent en de uitvoer bijna 14 pro-1 naast het sparen in de vorm van le- mistisch geweest. Men had in Japan "■as. Zo was die bij de sector delfstof- cent. Het C.P.B. kwam voor geheel 1964 vensverzekering en pensioen moeten ver-130 tot 140 000 vreemdelingen verwacht. opeen^ stijging van de^ uitvoer in hoe- gete^n.I Thans is gebleken, dat slechts 50.662 Consumtie Een groot deel van het gestegen inko men stroomde door naar de winkels, vooral naar de winkel die luxe, deug- zame consumptiegoederen en genotarti- keleu verkoopt. Drie voorbeelden: de geldomzetten van de juweliers stegen in 10 maanden met 24 procent, die van de meubelwinkels met 20 procent en die van de parfumeriezaken met 18 Dro- cent. Halen wij de invloed van de nrijssty- ging er uit. zodat wij de stijging van de reële consumptie overhouden, dan ko men wij voor de eerste tien maanden op een consumptiestijging voor de gehele Nederlandse bevolking van bijna 6 procent. Het C.P.B. schatte een zelfde stijging zich over elk gebied kan uit strekken. Onze cijfers zijn gemiddelden: zowel voor de lonen, de kosten van le vensonderhoud als de consumptie. Tentoonstelling over Heijermans In het toneelmuseum te Amsterdam is een Heijermanstentoonstelling ge opend door een zoon van de honderd jaar geleden geboren schrijver, heer H. F. F. Heijermans. Dr Drees en H. A. Gomperts hielden kor te toespraken. De expositie geeft met portretten, handschriften, boeken, affiches, spot prenten, toneelfoto's, kranteknipsels en andere documenten een boeiend beeld van het leven en werken van Herman Heijermans. De expositie zal na Amsterdam te zien zijn in Ant werpen, Rotterdam en Den Haag. Schaaktoumooi in Hastings gestart Het internationale schaaktoernooi van Hastings, dat traditiegetrouw ook nu weer rond de jaarwisseling wordt gehou den. is begonnen. De uitslagen van de eerste ronde: Pfleger (W.-Dld.)—Hindle (G.B.) Gligoric (Z.-S1.)Littlewood (G.B.) wat moeten Ieren als benjamin Z.K.B., omdat Stormvogels en B.K.C. II gingen voor 196o. het reeds voorbijstreefden. Kampioenskandidaten nog weinig uitgelopen Nu het veldkorfbal voor twee maanden plaats moet maken voor het microkorf- bal blijkt wel, dat het regenachtige na jaar het programma danig in de war heeft gestuurd. Niet minder dan 46% van het aantal vastgestelde wedstrijden f 33 t Tjoba IV, "dat "over eni£e moest worden afgelast, zodat met deseroutirfe€rde sJpelers beschikt, ongesla thans gespeelde 203 wedstrijden een be- - •--- --t.— -------- hoorlijke achterstand is opgetreden ten opzichte van andere jaren. Mogelijk zal droog voorjaar oplossing brengen. S.E.R.-ADV1ES GEVRAAGD OVER VERHOGING SOCIALE VERZEKERINGSUITKERINGEN De minister van sociale zaken en volks gezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft aan de Sociaal-Economische Raad om advies gevraagd over een verhoging van verschillende sociale verzekeringsuitke ringen in verband met de loonsverho- De stand luidt 1 Ondo II K.V.L. Vedo n Swift IV B.K.C. II Stormvogels II Valkenisse >g vc Nog slechts didaten zijn ver uitg toe leidt, dat er in alle afdelingen volop spanning is en nog te verwachten valt. fen 3% procent (in 10 maanden), bij de voeding- en genotmiddelenindustrie on geveer 2U procent (in 10 mnd.), bij de textielnijverheid ruwweg 5 procent (9 mnd.), bij de chemische industrie nijna 16 procent (9 mnd.) en bij de metaalnij verheid goed 9% procent (in S mnd.). Voor de lonen moeten wij te raden gaan bij de indexcijfers voor de regelingslo nen. Dit zijn de minimumtijdlonen vol gens de c.a.o. of bindende regeling. Voorts zijn de brutolonen inclusief de sociale lasten voor de werknemer ter wijl hierin ook de vaste toeslagen zitten. Wij hebben de uurlonen genomen en ver gelijken eind november 1964 met eind 1963. Wij komen dan voor de bouwnijverheid aan een stijging van 26% procent; voor de metaalnijverheid aan een van bijna 13 procent, voor de voedings- en genot middelenindustrie aan een stijging van 16 procent, voor de akkerbouw en vee houderij aan een van bijna 17 procent en voor het verkeer een stijging van circa 21% procent. Wy moeten in eakele bedrijfstakken echter wel rekening hou den met „het witten van den" zwarte lonen. Einders gezegd, in enkele bran ches lagen eind 1963 de feitelijke (maar zwarte) lonen hoger zodat de werke lijke stijging (veel) minder is geweest dan de officiële cijfers suggereren. Het C.P.B. voorspelde dat de loonsom per werknemer inclusief sociale lasten 15 procent zou stijgen in 1964. Maar een verschil naar boven of naar bene den van een of twee percent werd moge lijk geacht. Vergelijken wij dit percen tage volledigheidshalve met het stij gingspercentage van de weeklonen voor alle werknemers in het particuliere be drijf, dat komt er volgens het C.B.S. een stijging van bijna 17 procent uit de bus. Werkloosheid Eind november van dit jaar waren er 25.800 man werkloos tegen 23.500 eind LOONSVERHOGING Heit gebeurde, anno 1964/'65 bij een be drijf in Zeeland. Werknemers, die een uurloon verdienen, kregen hun periodie ke loonsverhoging. Velen zagen hun loon weer verhoogd met 1 2 cent per uur. Vóór 50 jaar deed men reeds hetzelfde. Men sprak toen nog over harde guldens, dus had één cent ook nog wel waarde. Maar wat te denken, van een loonsver hoging van 1 of 2 cent per uur, en dat In den jare 1964. Men hoeft heus geen rekenmeester te zijn, om te becijferen dat een huisvrouw echt niet tegen het plafond aan springt van blijdschap als manlief mededeling doet van zijn loons verbetering. Reken maar. Een 45-urige werkweek en dan 1 of 2 cent verhoging, zou dus 45 of 90 cent bedragen. Dan de aftrek van verschillende lasten, blijft er misschien 25 of 50 cent over voor de: loonsverhoging. Soms komt het voor, dat mensen er mee achteruit zijn, omdat men in een hogere klas komt te staan, wat belastingbetaling betreft. Ik stel me voor. dat iemand met een maandsa laris ook niet gebaat is met een verho ging van f 1.per maand. Het wordt de hoogste tijd, dat men de loonsver hogingen van 1 en 2 cent per uur af schaft omdat niemand er mee is gebaat en het voor een dergelijk bedrijf meer dan belachelijk is. Vlissingen, Een belanghebbende. Levensonderhond Stijgende lonen moeten wij zien tegen de achtergrond van stijgende kosten van levensonderhoud. Van 15 december 1963 tot 15 november 1964 is het leven circa 5% procent duurder geworden. Houden wij nog rekening met de verplichte so ciale verzekering en loonbelasting dan blijkt er een stijging van 6% procent te zijn geweest. Het C.P3. schat de stij ging op 6 procent. eerste tien maanden stroomden er naar de rijkspostspaarbank, de alge mene spaarbank en de boerenleenbank te zamen 974 miljoen gulden netto te gen 1215 miljoen in 10 maanden van 1963. We hebben dus de to] niet gehaald. Het C.P.B. h< besparingen geen cijfers. meegevallen De economische ontwikkeling ls inder daad meegevallen tot nu toe en in enkele gevallen zelfs beter dan was voorspeld. DE ZEEUWSE TAELE Düd& de maend december de leste maend van 't jaer is, oore me nie al- leene bepaeld bie 't einde van 't jaer, mer ook bie de verganklikeid van tied en aerse diengen. As me kieke ni de koele takken en de rotte blaeren van de bomen en nï akkers en blom-ofjes kael en leeg, dan zit 'r nie fee aore- geid óm. Wa bin de daegen in decem ber kort!, de zunne ei weinig kracht, meestentied bin d'r zwarte wolken, soms is t'r mist. Aoles oort 'r somber deur, dikkels is 't nog a koud en ieval- lig. Vö ouwe mensen valt 't dan nie mee, de gebreken bin meer merkbaer en gedachten an de dood maeke 't le ven nog somberder. Noe kü me zeië, dè 't in december ook sinterklaois-aeven gevierd oort. Wa snoepe en sukelaode drienke en me- schien 'n paer kedootjes kriege da's wel aordig en goed, mae da maekt de cember nie tot 'n vrooilieke maend. En toch <can december 'n nog vrooi lieke maend vor ons weze! M'aode 't dï net over de kaele takken van de bomen. Mê lae me is nauwkeu rig kieke. Me zien ommers 'n eele boel kleine knopjes, dat oore komme- de jaer aolemaele takjes mee blaeren en blommetjes! En dan die vaste planten; ze rotte aelemaele af, mé kiek volgende zeumer is!, dan bin 't wi moie planten mee prachtige blom men! 't Is, om zó te zeiën, leven komt uut de dood. En dae vandaen maeke de planten zellest in de winter 't leven nie sö somber. Vó oude mensen oeft decern ber, die an de vergankelikeid erïnnert ook nie somber te maeken, wan in die maend is 't ommers Kossemisse. Dan overdienke me da, jae*-en gelee- je, Jezus de Redder van zondaeren op aerde was. Ie ei gepreekt, zieken geneze en op Goeje Vriedag de zonden van de mensen verzoend lederendeen, die erkent dat 'n schuldig staet jegens God en mensen, ooit z'n schuld kwiet- gescholde, as 'n in oprecht geloof d'r mee toet God gaet en vergevienge vraegt. Bovendien kriegt 'n nae z'n dood 't eeuwig zaolig leven. Zóas 'n knopje an 'n plante 't bewies is, da nieuw leven in die plante za komme, zö is 'n oprecht geloof mee 'n chris- Dr. H. C. Rutgers overleden Te Zeist is overleden dr. H. C. Rutgers, oud-secretaris van het Nederlandsch Bij belgenootschap en oud-secretaris van de Nederlandse Christen Studenten Vereni ging. Hij was 84 jaar. Dr. Rutgers studeerde aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam en promoveerde in 1910 tot doctor in de theologie op een dissertatie „kerkelijke deputaten". Van mei 1911 tot april 1915 was hij predi kant bij de gereformeerde kerk van Marken. Van 1906 tot 1915 was hij al gemeen secretaris van de C.S.V. Daarna was dr. Rutgers tot 1950 secretaris van het N.B.G. Hij heeft met name in de stu dentenwereld baanbrekend werk ver richt. Hij nEtm het initiatief tot de stich ting van het conferentieoord Woudscho- ten te Zeist. Van 1907 tot 1928 was dr. Rutgers bestuurslid en de laatste 8 jaar penningmeester van de Wereldfederatie van christelijke studentenverenigingen Hij was ridder in de orde van de Neder landse Leeuw en officier in de orde van Het „ebouw voor kunsten en weten- Oranje Nrwsau. De begrafems heeft msch da, onlanKS vrijwel geheel alle stilte in Zeist nlaat.ssrevonden. 1 - EVANG. LUTHERSE KERK. Drietal te Amsterdam-Noord: H. J. A. Haan te Leiden, J. Mostert te Breda-Den Bosch en C. M. de Vries te Genève. VRIJE EVANG. GEMEENTEN*. Bedankt voor Kampen: E. van der Bij te Rotterdam-Zuid. BAPTISTEN GEMEENTEN. Beroepen te Nieuwe Pekela: S. Zijlstra te Eindhoven. alle stilte in Zeist plaatsgevonden. NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Klazinaveen: J. Smit te Ee h~ FFj'Vrtdm™TCCD™cM^rea PlaaU' V» h-tVb?"»' Slecht tol Bedankt voor Lopikerknpel (toez.J: J. eanadf.prek™,! ook boven de Mw tnterne ktl C. Terlou» le L.e„ Voorache. g hypotheek, waarmee bet pand i. bezwaard, is gering, zo heeft de heer R. Zwolsman, voorzitter van de raad van bestuur van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen (E.M.S.) N.V. gisteren tegenover de pers verklaard. Het ge- - bouw voor K. en W. is. zoals bekend, eigendom van een horecadochterondeme- ming van de E.M.S. Over de financiële afwikkeling van de brand is het overleg nog gaande De E M.S. hoopt nog dit jaar met een of- i ficiële mededeling over de stand van za ken te komen. Het bestuur van de E.M.S. is van plan. voorzover dit in zijn vermogen ligt, zo spoedig mogelijk te voorzien in de leemte, die door de brand in Den Haag is ontstaan. Hoezeer het verlies van de schouwburg voor Den Haag ook te betreuren is, GEREF. GEMEENTEN. voor de E.M.S. zullen de financiële ge- Bedankt voor Verseke en voor IJssel- volgen niet ongunstig zijn. aldus de heer monde: H. Ligtenberg te Oudemirdum. I Zwolsman. telike wandel vór 'n mense 't bewies da die mense nae z'n dood 't eeuwige zaolige leven za kriege. Zö donker kan december nie weze, of 21 december zeit ons da 't wi minder doenker oort. Zó doenker kan 't in le ven van 'n mense nie weze. of 25 de cember zeit ons da Jezus, het Licht der wereld, licht briengt in ons die gc- love! En zö zie me, da de maend december blange nae nie só doenker en somber is, as da 't wé liekent! Middelburg. C. A P. Minderhoud ZEEUWS PRAOTJE Een kleine biedraëge op z'n Schouwsch, waer 'ebeurd, in den tied van even voor de eeuwwisselienge. 't Was nog in dien goeien ouwen tied toen de errebeiers nog bie der baês nieuwjaer kwaême wense: „Aól wat wenselijk is". In dan kwam natuurlijk de flesse derbie te passé, veelal brandewien, in meest twee borreltjes. Noe was ter ier een boer die ze zelf ongekend lustte, mer dat woue ze noe nie best wete, aloewel het 'eéle durp wist datten zoa dronk. Tuus aoden niks te zeggen, gröatje was de bdes. Daerom zei ze van te vore op die nieuw jaer: „As noe strak die errebeiders komme wense, in ze een borreltje aod, dan za'k vraege of ze der nog eón lustc, in dat vraeg ik dan ok an joe. Mer wees verzichtig dat je nie zeit: Asjeblieft vrou we, want dan zal 't nie goed gaê". Dat most dan Iiekene dat den baes toch nog niet zoo'n zuuplappe was as waer ten voor wier verslete. Dan zouwe de erre beiers wel dienke: Men dochte toch dat ten der nog erger an versl&ofd was. On geveer éolf twaolve daer kwaeme de mannen angezet, mee ter vieren gienge ze binne, in ze gaeve den baes mee de vrouwe een and: „Aol wat wenselijk is". I11 toen schonk de vrouwe een bran- dewientje in voor elk, in ze krege der nog een babbelaer bie. Nae een stuitj klessen was 't glaesje leeg in vroeg cL vrouwe of ze nog een keer inschinke most. Daer aode ze niks op tegen. In toen ze het an den baes vroeg zeiten fedwêe: „Dankje vrouwe", zoa atten it voorehouwe was. Mé de vrouwe ieuw mer an. „Toe neem der nog eentje, op een beén ka je nie loape" in zoo meer. Op den duur docht den baes: „Zou ze soms van gedachten veranderd weze?" want eimelijk aoden toch zin in dal tweede borreltje. In omdat ze mer an- ieuw... Mer dat was om de komedie nog mooier te spelen. In toen ze het voor de derde keer nog vroeg, verstoutenden ze'n eige, in ie zei aneens: „Asjeblieft vrouwe". In toen kon gröatje nie anders doe dan Inschinke. Mer as je noe docht dat ten baes dae nie van gelusten eit toen de errebeiers weg waere, dat ei je het wel mis. 't Kwam zoa varre dat ten mee een stoel op z'n kop kreeg, de buulen in 't kammenet. In noe is het jammer dat de ramp ekommen is, want anders dan kon ondergetekende je dat kammenet mee die pitten derin, nog laete zie. Het is evenas zoa vee spullen verdronke. Dit is een staeltje zoa as dat zo ongeveer een zeventig jaer gelee kon gebeure. Het bin geen leugens, in nie op 'esmukt. Oosterland. L. A. Capelle. VIJFDAAGSE WERKWEEK In uw courant van zaterdag, 19 decem ber jl. lazen wij met toenemende verba zing een verslag van de laatste leden vergadering van bovengenoemde bond. De secretaris, de heer P. Roovers had ernstige kritiek op de houding van de landelijke bond ten aanzien van de con cept-verordening tot wijziging van de verordening secudaire arbeidsvoor waarden voor de detailhandel waarin de bepalingen over de 5-daagse werkweek illen wor< 1 worden opgenomen. Vooraf zou door' brand werd verwoest, is verzekerd I niet één afdeling van de bond in de lan- ■oor een lioger bedrag dan de ƒ6 min., de om advies of mening zijn gevraagd. •eelal sprake is geweest. Het De democratische spelregels, worden - - taxatie-1 dan in werkgeverskringen wel /<~d\ Gheorghiu (Roem.)—Mardle 1 de eerste klas "is Ondo ais twee- G.B.) L0; Nona Gaprmdashvili (Rus- jarjge eerste klasser de bezitter van de beste papieren, alhoewel Tjoba II op kop staat door één meer gespeelde wedstrijd. Na een slechte start zijn de groen-witten het overwinningspad ingeslagen. Animo II is na een goedestart terugge vallen naar de derde plaats. Opmer kelijk is de plaats van Luctor I in de onderste regionen, hetgeen van de ex- kampioenen wel iets tegenvalt. Volhar ding werkte zich iets los van Togo II en droeg de rode lantaarn aan deze laat ste ploeg over. Vedo I heeft zich als be ginneling reeds aardig aangepast en de Scheldestadbewoners wisten reeds 6 pun ten te vergaderen. De stand luidt thans: Tjoba H Ondo I Animo II Elto I Vedo I Zuidwesters I Luctor I Volharding Togo II land)Rocha (Arg.) afg.; Lee Keres (Rusland) afg. vreemdelingen de reis naar Tokio heb ben gemaakt, bij dit aantal zijn ook nog 9199 deelnemers en officials geteld. De Verenigde Staten leverden met 14.109 de meeste toeristen. Zuid-Korea (4789), Groot-Brittannië (1526) en Frankrijk (1466) waren na Amerika de grootste „leveranciers". Het Franse blad France Football, dat elk jaar de beste Europese voetballer en het beste voetballand van ons we relddeel aanwyst, heeft een artikel ge publiceerd, waarin Spanje en Hongarije de beste Europese voetballanden worden genoemd. Nederland bezet in de klasse ring de zeventiende plaats vóór landen'Atlas als West-Duitsland en Frankrijk. B.K.C. I France Football heeft zijn klassement gebaseerd op de resultaten die de landen hebben behaald in kwalificatiewedstrij den voor het wereldkampioenschap, de Europese beker voor landenteams en normale interlands. Spanje vorig jaar vijftiende dankt zijn gedeelde eerste plaats aan de zege in het toernooi om de Europese beker voor landenteams terwijl Hongarije hoog geklasseerd staat door de overwinning in het Olympische voetbaltoernooi. Het klassement van France Football luidt: 1. Spanje en Hongarije; 3. Rusland en Tsjecho-Slowakije; 5. Italië en Portugal; 7. Oostenrijk, Schotland en Zweden; 10. Engeland, België en Polen; 13. Zuid- Slavië; 14. Oost-Duitsland; 15. Roeme nië; 16. Roord-Ierland; 17. Nederland; 18. West-Duitsland, Denemarken. Frank rijk en Noorwegen; 23. Zwitserland; 24. Finland en Wales; 26. Luxemburg. Albanië, Bulgarije, Griekenland, IJsland, Malta en Turkije werden niet in de klassering opgenomen wegens onvol doende vergelijkingsmateriaal. 7 5 0 2 10 50—24 6 4 1 1 9 41—34 7 4 1 2 9 44—30 7 4 0 3 8 38—37 5 3 0 2 6 26—25 6 3 0 3 6 36—31 6 1 2 3 4 27—35 7 2 0 5 4 26—54 7 1 0 6 2 31—49 Nadat in 2A aanvankelijk Atlas de leiding had genomen, moesten de Rit- themmers na de nederlaag tegen B.K.C. I de leiding afstaan aan Swift Ut dank zij het betere doelgemiddel- de van de oranjehemden. Zullen de „drielingen" dan toch de plaats van het gepromoveerde Swift II in gaan nemen in de le klas B.K.C. I is nog lang niet uitgeschakeld, hetgeen de Bressiaanders bewezen te gen Atlas. Onderaan ontlopen de ploe gen elkaar niet veel, maar Zuidwesters n staat er het slechtste voor en de re serves wachten nog steeds op de eerste punten, hetgeen uit de volgende stand blijkt: jarenlang op één van de bovenste plaat sen te nebben gestaan, kampioen te worden en te promoveren. Het ziet er ditmaal wel naar uit, gezien de punten die de andere ploegen elkaar afsnoepen. We verwachten dat Elto H hier het kind van de rekening zal worden: OKKER EN HAJER UITGESCHAKELD De Nederlandse tennisser Tom Okker is dinsdag in de tweede ronde van het heren enkelspel van de Zuidauslralische kampioenschappen, die in Adelaide wor den gehouden, uitgeschakeld door de Australiër John Newcombe. De setstan den waren 63 en 86. Okker was door een walk over in de tweede ronde gekomen. jan Hajer, de tweede Nederlandse ver tegenwoordiger overleefde de tweede ronde ook niet. Hij verloor in twee sets van de Australiër Tony Roche: 64 en 6—2. MICROKORFBAL Vooral zaterdagavond a.s. kan men in de Middelburgse sporthal een aantal inte ressante en spannende microkorfbalont- moetingen verwachten, omdat zowel een programma voor de eerste als de 2e klas van de K.N.K.B. wordt afgewerkt. Allereerst ontmoeten Swift 1 en Swift 2 elkaar. We geloven stellig in een zege voor de eerstelingen, maar deze zal ze ker niet zonder enige moeite bereikt worden. Spannender nog zal het zijn bij Togo 1Animo 1. Beide ploegen zullen elkaar niet veel ontlopen. In vorige ont moetingen verging het de Togonezen in de laatste jaren niet al te best. maar nu kan het best eens op een gelijk spel uitdraaien, tenzij de rood-witten weer teleurstellen of Animo geweldig uit haar slof schiet. Ook bij Togo 1Swift 2 is moeilijk een voorspelling te doen, om dat ook hier beide ploegen elkaar niet veel zullen ontlopen; een puntenverde ling is het meest svaarschijnlijke. In de 2e klas K.N.K.B. worden twee ont moetingen gespeeld, waarbij telkens de achttallen van Togo 2 betrokken zijn. We geloven echter niet, dat ze in staat zullen zijn Animo 2 en Swift 3 te klop- [>en. Waarschijnlijk zullen ze dus punt- oos de terugreis naar Goes moeten aan vaarden. of ze moeten voor een late nieuwjaarsverrassing willen zorgen. In 2C van de Z.K.B.-ploegen zal ook Togo 3 het moeilijk krijgen, omdat Zuid westers 2 zeker sterker is. Misschien zit er tegen Vedo 2 enige winst in, maar of dit de volle winst zal zijn. betwijfelen we nog. Bij de junioren zal het vooral bij Swift 2Tjoba spannen. We verwachten een kleine winst voor de Bevelanders, ter wijl we hen ook zien winnen van de Atlasjongeren. 's Middags komt Volharding 2 tweemaal binnen de lijnen, namelijk tegen Zuid- melijk HBH •gepast. Hier komt bij, dat wij'westers 3 en K.V.L. 2. Tegen"de eerste ritiek op deze wijze naar buiten1 ploeg geven we Volharding kans, maar - bij de tweede ontmoeting zal het wel op winst uitdraaien voor de Yersekenaren. Verder worden 's middags adspiranten- en pupillenontmoetingen afgewerkt, waarvan de prognoses luiden (in volg orde van speeltijd): Pup. A: Swift A—Swift B (1): Pup. ,,x. xr0Y_ GEREF. KERKEN. Beroepen te Staveren-Hindelopen: A. C. Verheul kand. te Nijkerk. BEROEPBAARSTELLING. Kandidaat J. M. Mulder. Nic. Maes- straat 112. Amsterdam is beroepbaar. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT. Beroepen te Harderwijk: S. Cnossen te Slegcrswoude. Aangenomen naar Bruchterveld: C Olij te Hallum. CHRIST. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zierikzee: H. van Smeden te Amsterdam-Nieuw-West. Aangenomen naar Rotterdam-Charlois C. J. Ph. Sobering te Assen. dagen, zoals door de heer Roovers wordt gesteld is ons niets bekend. Wel het recht dat per 1 mei 1965 zal gaan be staan op 7 vrije zaterdagen, 13 vrije maandagen en de overige dagen ver deeld over het jaar voor de werknemers. Het een en ander n.b. op voorstel van de werkgevers. Van goede opinieonderzoe ken op dit terrein is ook niets bekend, wel van enquêtes die op zhn „Jan boere- fluitjes" zijn gehouden. De plaatselijke afdelingen, zowel van werkgevers als van werknemers dienen medewerking te verlenen bij de uitvoering van de lande lijke overeenkomsten door hun vertegen woordigers tot stand gebracht. In deze rubriek hebben wij onlangs betoogd, dat discipline niet de sterkste zijde van de middenstand is. Wederom zijn wij in de ze opvatting gesterkt. Middelburg. P- H. Wigard. Alg. Bond MercuriU8. swift m T.O.P. Animo Hl Stormvogels I Zuidwesters EC 6 5 0 1 10 44—14 6 5 0 1 10 44—25 5 3 0 2 6 25—17 4 2 0 2 4 15—22 3 1 0 2 2 13—12 5 1 0 4 2 20—36 5 0 0 5 0 12—47 Blauw Wit I De Poel Luctor H Tjoba Hl Olympia I Eltb H 5 4 0 1 8 32—14 5 3 0 2 6 35—26 4 2 0 2 4 18—20 4 2 0 2 4 21—31 5 2 0 3 4 19—23 3 0 0 3 0 7—18 Derder klas In 3A zal Ondo II hoge ogen naar de titel gooien, de reserves uit St.-Laurens staan ongeslagen op kop met een uit stekend doelgcniiddeide. De ernstigste belagers zyn K.V.L. en Vedo n, omdat deze ploegen van iedere misstap gebruik zullen maken. Valkenisse zal nog heel sp< op kop, echter op de voet gevolgd door Animo IV. Opmerkelijk is hier het povere resultaat van Blauw Wit n. Om dat hier anderhalve competitie wordt ge- gespeeld, is nog van alles mogelijk, het geen uit het volgende overzicht moge blijken: 3C: De minister stelt in zijn brief aan de S.E.R. van 21 december, dat er volgens 5 5 0 0 10 7312 hem aanleiding bestaat om de zgn. in- 6 5 0 1 10 4716 dexering-vooraf toe te passen en in ver- 4 3 0 1 6 2222 band daarmee de A.O.W., de A.W.W. en 4 1 1 2 3 29—30 j uitkeringen krachtens de interim- o 00 00 wet invaiiditeits-rentetrekkers. alsmeda de kinderbijslagen te verhogen met 3 procent. Zowel voor de uitkeringen inge volge de interimwet invaliditeitstrek- kers, als voor de kinderbijslagen komt daar nog bij de verwerking van de stij- .1 1 4 3 33—32 3 1 0 2 2 16—22 6 0 0 6 0 5—91 Tjoba IV Animo IV Dos '55 Olympia II Blauw Wit II 4 4 0 0 8 36—11 5 4 0 1 8 41—20 4 1 0 3 2 20—22 5 1 0 4 2 12—38 2 0 0 2 0 3—21 Junioren Bij de voor het eerst ingestelde ju niorenklas. valt vaak van goed korf bal te genieten. De strijd zal hier uit sluitend gaan tussen Swift en Blauw Wit, die beide nog ongeslagen zijn. Maar ook B.K.C.. dat slechts met 53 van Swift verloor, kan nog een rol van betekenis spelen. Duidelijk heeft zich hier een kop- en staart- groep afgetekend. Blauw Wit Swift Togo Animo Atlas Dos '55 B.K.C. Ondo 5 5 0 0 10 34—11 5 5 0 0 10 33—11 4 2 0 2 4 30—18 3 1 0 2 2 5—16 4 1 0 3 2 9—11 4 1 0 3 2 10—14 1 0 0 1 0 3- 4 0 0 4 0 412 Bil de hoogste adspirantenafdeling schijnt Swift de titel weer te willen pro longeren. De oranjehemden staan op kop. maar moeten deze plaats delen met Animo en Tjoba, waarvan we de laatsten het sterkst achten. Swift dat vorig jaar een goede plaats innam, schijnt dit seizoen heel wat zwakker te zjjn. Bovenaan is de strijd nog volko men open, hetgeen uit de volgende stand blijkt: Adsp. Swift A: Animo A Tjoba A Zuidwesters A B.K.C. Swift B Adsp. B: Vedo A Swift Snel K.V.L. Zuidwesters B Atlas Animo B Swift Kwiek N.O.A.D. Adsp. C: Ondo Animo C Zuidwesters C Vedo B Animo D Swift Lenig Stormvogels Swift Vlug Adsp. D: Elto Olympia De Poel Blauw Wit A Luctor Tjoba B Adsp. E: Volharding Togo A Blauw Wit B Togo B Tjoba C 3 3 0 0 6 31— 6 3 3 0 0 6 15— 2 4 3 0 1 6 59— 5 5 2 0 3 4 10—28 4 1 0 3 2 13—23 5 0 0 5 0 3—67 10 1 6 25— 3 10 0 3 0 1—29 4 2 2 0 6 3 2—5 1 0—21 0 0—4 0 1—21 9 24— 3 9 16— 4 10—10 3 3—14 1 2—18 0 1—8 0 0—14 Sng van het indexcijfer der regelings- nen van 31 juli 1964 op welk cijfer de huidige bedragen zijn gebaseerd tot 31 december 1964. Over de uitke ringen ingevolge de interimwet invalidi- teitsrentetrekkers is in tegenstelling tot die krachtens de A.O.W.. de A.W.W. en de kinderbijslagwetten WEL/A O.W.- en A.W.W .-premie verschuldigd, zodat het in de rede ligt. aldus de minister om deze uitkeringen uit hoofde van de pre miecompensatie ook nog met 1% pro cent te verhogen. Daar deze verhogingen met terugwer kende kracht tot 1 januari 1965 dienen in te gaan. heeft de minister de S.E.R. verzocht het gevraagde advies zo spoe dig mogelijk uit te brengen. Zaterdagvoetbal KNVB Zuid I 3: GunnersRoda Boys, DinteloordAmemuiden. SprangSW, AZVV—Zwal. Boys; 4B: VCK—Tern. Boys, YersekeMeeuwen, Krabbendijke Kats. NieuwlandRillandia. Zeeuws 1: KapelleNieuwdorp, Middel burg VWolphaartsdijk, BerenHoek, Bruse BoysWemeldinge; 2A: Wol phaartsdijk nDuiveland, Serooskerke Col. Boys, SKNWK—Brouwershaven, OostkapelieVeere; 2B: BorsseleYer seke II, Tem. Boys nKrabbendijke H, Heinkenszand—Amemuiden II, Kloetin- ;eRillandia II, Meeuwen nWaarde; A: Zwaluwen II—SKNWK II, Brou wershaven H -Mevo II. WIKZeemeeu wen; 3B: Middelburg VIOostkapelie II, Bevelanders nBevelanders I, VCK m VCK H, Veere IINieuwland H, Vlis singen VGPC, Wissekerke nZld. Sport VI; 3C: Nieuwdorp IIVlissingen VII. Kloetinge IV—Kloetinge HI. AKF Nieuwland HI, SVD EHSVD II, Cortgene HBeren n, 's-Heer-Hendriks- kinderen nWolphaartsdijk Hl; 3D: Waarde HAKF II, Wemeldinge n Heinkenszand H, Rillandia ITI's-Heer- Hendrikskinderen, Spui HTern. Boys m, Zaamslag ÏÏ-AZW m, Hoek II— Kapelle II. Voor de afdelingscompetitie is het pro gramma van 27 december in haar geheel verschoven naar 3 januari a.s. Pup. A: Swift A Ondo Dos '55 A Atlas Zuidwesters Swift B Pup. B: Dos '55 B B.K.C. A Vedo Animo Stormvogels B.K.C. B Swift C K.V.L. Pup. C: Volharding Tjoba Olympia A Togo Olympia B Blauw Wit Luctor Elto B Elto A 4 4 0 0 5 2 12 5 2 12 3 2 0 1 4 0 2 2 3 0 0 3 4 3 10 5 3 11 4 2 11 3 111 2 10 1 3 10 2 4 0 2 2 5 0 2 3 3 3 0 0 3 2 10 2 2 0 0 2 110 4 112 5 10 4 10 10 2 0 0 2 2 0 0 2 2— 5 2—11 0— 0 1— 4 Getrouwd A. FASTENAU en S. LEUNIS. De heer en mevrouw FASTENAU-LEUNIS zeggen hiermede hartelijk dank voor alle belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. ding BZuidwesters C (3); 3B: Vol harding 2Zuidwesters 3 (2); Adsp. C: Volharding A—Swift C (3); Pup. A: VolhardingSwift B (3); Adsp. E: Vol harding BSwift E (2); Adsp. C: Vol harding AAnimo C (1); 3B: Volhar ding 2—K.V.L. 2 (1). Zaterdagavond (aanvang 18.35 uur): K.N.K.B. 1: Swift 1—Swift 2 (1); Jun. E: Swift 2Tjoba (2); 2C: Vedo 2— Togo 3 (2); K.N.K.B. 2: Animo 2—Togo 2 (1): Jun. B: Tjoba—Atlas (1): K.N.K.B. 1: Togo 1—Swift 2 (3); 2C: Togo 3Zu westers 2 (2); K.N.K.B. 2: Togo 2—S At 3 (2); K.N.KJB. 1: Togo 1- Aninm (3). Heden overleed na een geduldig gedragen lij den, nog vrij onver wacht, onze lieve zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder SARA MARIA LE FEBER, weduwe van Abraham Izaak Ekkebns, in de ouderdom van 80 jaar. Vlissingen: D. Ekkebus J. Ekkebus- de Visser J. Ekkebus M. Klooster- Ekkebus J. Klooster M. de Hooge- Ekkebus R. de Hooge Middelburg: A. Kieboom- Ekkebus G. Kieboom Rotterdam J. Snoey-Ekkebus K. Snoey S. Barendrecht- Ekkebus F. Barendrecht Middelburg: S. Ekkebus B. Ekkebus J. Ekkebus Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg, 29 december 1964. Herenstraat 43. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 31 december a.s. des namiddags 1.30 uur vanaf Herenstraat 43. De overledene ligt opgebaard in het Gast huis te Middelburg. Wij wensen onze klanten, vrienden en bekenden een voorspoedig 1965. FAM. SNOEK, Café „Spoorzicht", Amemuiden. Ondergetekende maakt be kend, dat hij met ingang van 4 januari 1965 zijn kruideniersbedrijf zal be ëindigen. Wij danken onze clientèle voor het genoten vertrou wen. Hoogachtend, H. P. LAMPER, De Klinker 9, Biezellnge. Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen na het overlijden van onze va der, SIMON JONGEPIER, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, Serooskerke (W.), dec. '64. Voor de vele blijken van deelneming, die wij na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder WILH ELMIN A FRANCES" A LAMEIJN-MOL, mochten ontvangen, betui gen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, J. W. Lamefjn. Vlissingen, december 1964. Voor de blijken van mede leven, ontvangen na het plotseling overlijden van mijn lieve en zorgzame man, onze broer en zwa ger. de heer A. L. DIKKENBERG, zeg ik op deze wijze harte lijk dank. Uit aller naam, mevrouw A. H. R. M. Dikkenberg- Vromans. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen by onze 25-jarige echtvereni ging op 29 december jl. zeggen wij allen harteiyk dank. Oost-Souburg, dec. 1964. Schoonmaakbedryt SIMONS, Westerscheldestraat 157, tel. 5188, Middelburg, wenst zijn clientèle een voorspoedig 1965. Rijwiel- en bromfietshandel WIJKHUYS, Badhulsstr. 13, Vlissingen, wenst vrienden en clientèle een voorspoedig 1965. Dr. D. DORREPAAL houdt op donderdag 31 december geen spreekuur. Bon - Bon - Bon Bon 2 flessen wijn 1 fles advocaat, totaal 8,30 NU 7,30. RYNBENDE'S (O VIEUX Hele oude cognac- Die moet U proeven Hele, grote, liter 8,70 Spotkoopjes 2 grote flessen 3 Es Up of 2 grote flessen 3 Es Cola voor 1, 1 speldje. helpt u het beste tegen o.a. verstopping, hoofd pijn. migraine, lichte maagstoornissen, zwaarlijvigheid. Haar kruiden werken zacht en natuurlijk tegen deze gevolgen van verkeerd voedsel, zittend leven. 14 kruiden, weloverwo gen geselecteerd in Kruidenthee bij apothekerof drogist f 1.80 per groot pak! Iedere klant die 10,— of meer besteedt, krijgt BIERGLAS GRATIS of pot vruchten voor 0,50. Wij zijn tot 9 uur open. De directeur van gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend, dat op za terdag 2 januari 1965 geen markt gehouden zal wor den. Autorijschool HAMEETEMAN wenst clientèle, vriénden en kennissen een voorspoedig 1965. week brengen wij e overbekende bus voor slechts Maar U weet het: alléén bij 2 ti WtWWWWMWMWMMmfMWWMm -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4