Raad Kortgene verkoopt en geeft optie op grond in bungalowterrein Complimentjes voor b. en w. EXPEDITEUR ONTVOERD EN BEROOFD MARKTBERICHTEN FRUITTEELTDAG WEER IN GOES OP 8 JANUARI AGENDA NOORD-ZEELAND HEINKENSZAND STELDE VRIJ ONGUNSTIGE BEGROTING VAST SCHOUWSE SCHOOLJEUGD GAAT VOGELNESTKASTJES TIMMEREN WOENSDAG 30 DECEMBER 1964 W iSS SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TOTAAL VAN 52 PERCELEN LAATSTE NIEUWS Oliebollenactie is uitgesteld I De olicbollenverkoopactle die de muziek vereniging ..Ons Genoegen'' te Kapelle op oudejaarsdag zou houden, kan we gens omstandigheden geen doorgang j vinden. Het plan Is nu de actie in fe- bruarl te houden. Kortgene is voorlopig een groot deel van zijn bungalowterrein bij de jachthaven kwijt. Een aanzien lijke oppervlakte grond was al verkocht en dinsdagmiddag neeft de raad opnieuw vijftig percelen grond uit handen of in optie gege ven: op 40 stukken grond kreeg het aannemersbedrijf Van Straa- len en Van der Have te Rotterdam voor 1965 opnieuw optie en 12 ka vels werden verkocht aan mr. C. J. G. Becht. Burgemeester en wet houders legden het de raad zo voor en de manier, waarop het college deze zaken heeft aangepakt lever de een aantal complimentjes op van de raad, zowel 's morgei s in een informele bespreking als 's middags in de openbare vergade ring, die werd voorgezeten door wethouder P. J. Bom, bij uitsledig- heid van burgemeester A. A. Schuit. De raadsleden waren er mee Ingeno men, dat de gemeente deze percelen in uit bungalowterrein of weer in optie kon geven voor een jaar of kon verkopen. „We hebben deze optie-aanvrage met beide handen aangegrepen", zei wet houder Bom. „Het bespaart ons in 1965 een rentelast van ƒ25.500, En uit de raad kwam er waardering voor de wijze, waarop het tot stand was gekomen. De heer M. van der Weele (c.h.) gaf er uiting aan. Al had hij nog liever gehad, dat de 40 per celen niet in optie waren gegeven, maar waren verkocht. Wethouder Bom maakte duidelijk, dat dit niet zo eenvoudig is: er is nog niet bekend, wanneer er gebouwd mag worden. De heer M. K. Verburg (v.v.d.) merkte nog op, dat een tussentijds overzicht van de stand van zaken, zoals die 's morgens was gegeven, bijzonder goed werkt. „U ziet het, nu zit er geen schichtige raad tegenover U". zei hij tot b. en w. De verkoop van 12 percelen bouwter rein in het bungalowgebied bij de jacht haven. plus een ander stuk grond en een perceel ten westen van de Veerdam voor parkeerterrein aan de heer Becht. gaf echter nog wel aanleiding tot een paar opmerkingen. B. en w. wilden van de totale koopsom van 294.925 tien procent als aanbetaling in rekening brengen. Van de overige 90 procent wil de men 5,75 procent rente berekenen. De heer Van der Weele drong nu aan op zekerheidsstelling van deze 90 procent van de kosten. De heer Bom kon hem op dit punt geruststellen: er is al een gesprek over gaande. Begroting De recreatie speelde ook een belang rijke rol bij de behandeling van de In Goes staat weer een ontwikkelings- dag voor de Zeeuwse fruitteelt op het programma: op vrijdag 8 januari 1965. Voorafgaande aan een program ma met een drietal lezingen in de .Prins van Oranje" zal er in de mor genuren een fruitteeltbeurs in de zalen „Krijger" aan de Beestenmarkt te be zoeken zijn. Deze wordt geopend door de heer J. Kakebeeke, voorzitter van de kring Zeeland van de Nederlandse Fruittelersorganisatie (N.F.O.). Een vijfentwintigtal bedrijven en han delsondernemingen zal zich in stands aan de beursbezoekers presenteren. Wat daar te vinden zal zijn loopt uit een van mengmeststoffen tot tuin- bouwgereedschappen. van machines tot sneeuw laarzen en dekzeilen, van verwarmingsapparaten tot vaklitera tuur en andere bijdragen van de geza menlijke boekhandel Ook de landelij ke organisatie N.F.O zal daar aanwe zig zijn in de persoon van de heer L Osinga, de adjunct-secretaris, met wie men over eventuele problemen kan spreken 's Middags dus een voorlichtende ver gadering in de „Prins van Oranje" Daar zullen achtereenvolgens het woord voeren de heer D J. A. M. van Arcken, voorzitter van het produkt- schap voor groenten en fruit in Den Haag over ..de afzet van fruit", de heer C. Guillams, fruitteler te Wa- remme (België) over „de snoei van ppren" en ir. L. Vellekoop, fungerend rijkstuïnbouwconsulent te Goes over „actuele problemen in de Zeeuwse fruitteelt" Kringvoorzitter J. Kake beeke zal de leiding van deze bijeen komst hebben. In Zeeland geboren schilderes overleden In Den Bosch ir op 81-jarige leeftijd overleden de schilderes Suze Slager- Velsen. Mevrouw Slager werd in Oost burg geboren en kreeg haar opleiding van de kunstenaar Slager, afkomstig uit een in Brabant bekende schilders- familie. Mevrouw Slager verwierf zich in Brabant grote bekendheid door haar schilderijen die steeds het Bra bantse landschap en zijn bewoners tot onderwerp hadden. Haar werken zijn verschillende malen te zien geweest op exposities en enige musea kochten werk van haar aan Vorig jaar, bij haar tachtigste verjaardag, werd in Den Bosch een eretentoonstelling aan haar werk gewijd. Middelburg-Van Benthem Jutting: Ikonen- expositie. 10-12 30 en 13 30-18 uur. Burgerzaal stadhuis: Expositie Zeeuwse hceldende kunstenaars, 14-17 uur. Hagepreekgang (Kuiperspoorl)- Exposi tie schilder- en tekenelub de Kuipers poorl. 14-18 en 19-21 uur. VHssingen-AIhaiabra P Z C.-Jeugdvoorstel- Oosiburg-Ledeltheater-. Wie past er op de winkel. 20 uur. a.l. Sas van Gent-Bovenzaal Ned. herv kerk' Opvoering kersllekespel „Voor Hem geen plaats". 20 uur. Bergen op Zonm-RoxjDe blonde venu Luxor: Vrouwenjagers. 20 uur. begroting voor 1965, die een post on voorzien van ruini ƒ31.000 te zien geeft. De P.v.d.A.-fractievoorzitter A. YVelleman, betrok de recreatie in zyn algemene beschouwing. Hij drong er on aan. dat het gemeentebestuur gro te aandacht blijft geven aan de re creatie en het toerisme, e neer Welleman attendeerde op de trekpleister, die Colijnsplaat het afgelo pen seizoen is geweest, wees in verband met de jachthavensituatie op het „non- concurrentiebeding", waar de P.v.d.A. het niet mee eens is, omdat ook een an der een kans moet hebben op recreatief gebied iets op te zetten, meende dat er in Kortgene ook plaats moet zijn voor so cial toerisme en spoorde b. en w. aan alles in het werk te stellen om voor het volgende zomerseizoen het zwembad te Kortgene klaar te hebben. Andere zaken, die de heer Welleman on der de aandacht van het college bracht: het is zaak, dat de gedempte spuikom niet langer onbenut blijft liggen en dat de speeltuinplannen doorgaan; er moet aandacht blijven voor de verbeteringen van de bestrating, ook op Kats, dat dit jaar is overgeslagen, Hij attendeerde op de moeilijkheden op financieel gebied in de gemeenten als gevolg van de rege- ringspolitlek en gaf het college in over weging een woonforensenbelasting in te voeren Wethouder Bom verzekerde hem dat a'. deze zaken de aandacht van het college hadden. Zwembad Wat de recreatie betreft, gaf de voor zitter de verzekering, dat Kortgene alle activiteiten, die voor de gemeen te aanvaardbaar zijn, van harte toe juicht. Het zwembad in Kortgene 1 evenals het bassin in Colijnsplaat j trouwens is een zaak. waarmee; b en w druk bezig zijn Er is een verzoek weg om de subsidie van i 115.000 op 150.000 te brengen in I verband met de gestegen kosten. I Bij de vlotte begrotingsbehandeling advi seerde de heer M. K. Verburg <v.v.d.) b. en w tot een kostenbewaking van het hoofdstuk „algemeen beheer dat 26 procent van de uitgaven op de gewone dienst vraagt, en bracht de heer C. Kra mer (p.v.d.a.) de onvoldoende brand blusapparatuur op Kats naar voren De heer Welleman kondigde in zijn alge mene begrotingsbeschouwing ook een maatregel van de P.v.d.A.-fractie aan in net huisvestingsprobleem: geen me dewerking geven aan de verkoop van ge meentewoningen aan particulieren, in verband met het gevaar, dat deze wo ningen voor recreatieve doelen worden gebruikt, terwijl er woningzoekenden zijn. Hij bracht zijn standpunt ook in de praktijk. Bij het voorstel om de gemeentewo- nihg Hoofdstraat 23 te Kortgene openbaar te verkopen, stemde hij, met de heren Kramer en L. P. Wolse, tegen. Het was een onderwerp, waar over al eerder druk gediscussieerd was. Zo druk, dat men er niet uit kwam en b. en w. hun voorstel terug namen Nu legde men hetzelfde voor stel weer op tafel. Met de voorwaar den, dat het pand voor permanente bewoning gebruikt moet worden en de eerste tien jaar niet verkocht mag worden zonder toestemming van de gemeente. Ditmaal haalde de verkoop van het pand het wel: met 7 tegen 3 stemmen. Drie mannen hebben dinsdagavond de 68-Jarige heer A. Vis, firmant van het expeditiebedrijf Vis en De -long te Al phen aan de Rijn, in zyn woonplaats neergeslagen en in een volkswagenbusje ontvoerd. Onderweg namen ze hem zijn portefeuille met een bedrag van 6 .i 700 gulden af. Op een eenzame weg buiten de gemeente Ter Aar gooiden zij hun slachtoffer uit de wagen. De heer Vis werd slechts licht gewond. De politie heeft de volkswagen in Alphen a d Rijn1 teruggevonden en nog dezelfde avond twee personen gearresteerd. vismijn colijnsplaat Export garnalen 5«! 73-113. Bot VA Schol Wijting 278. Ksbeljouw 130. Schar 300 Ongesorteerd 101. veiling stavenibse 29 dec Uien middel 30-29 80. bonken 30 00: drielingen 20; pickles 2a40; stek 8 40. Aan voer 90 ton. 424 Kerstvieringen op Schouwen Op het kerstfeest van de Ned. Zon- dagsschoolvereniging te NIEUWER- KERK werd de hoofdleidster, mejuf frouw Toos van der Wielen onder scheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Zij ontving deze koninklijke onderscheiding vanwege haar 40-jarig jubileum als leidster van de zondags school. De onderscheiding werd haar opgespeld door de burgemeester van Nieuwerkerk (gem. Duiveland) de heer A. A. van Eeten. Er waren ook verschillende cadeaus voor de jubila- resse: een boekebon en een envelop met inhoud van het zondagsschool- personeel, aangeboden door de leid» ster mejuffrouw K. Wandel, en een boekebon van het gemeentebestuur. Ds. Westerhof sprak waarderende woorden namens de kerkeraad en de hervormde gemeente. Vijftien kinde ren, die de school verlaten, ontvingen een aandenken. De leiding van het kerstfeest berustte bij mejuffrouw Wandel, mej. W. J. Kooman las een vrij verhaal. De heer A. Kooman sloot de bijeenkomst. Druk bezocht was ook het kerstfeest van de zondagsschool in SIRJANS- LAND. De heer L. Klink gaf in zijn welkomstwoord een overzicht van het werk in het afgelopen jaar. Na het vertellen van het kerstverhaal zong meng het „Ere zij God", waarop volg de een traktatie. De kinderen brach ten verschillende kerstliedjes ten ge hore. Een collecte bracht 43 op. De heer W. van Dienst vertelde een ver haal en zes kinderen, die de school verlaten, ontvingen een aandenken. In zijn slotwoord bracht de heer Klink dank aan de medewerkers. Hij zei, dat de lijstcollecte 143 had opge bracht. De heer P. Heijboer werd dank gebracht voor zijn medewerking als organist op het kerstfeest. Met het zingen van de avondzang en dankge bed werd het geslaagde kerstfeest be sloten. In de consistoriekamer van de her vormde gemeente te STAVENISSE werd een kerstmiddag gehouden voor de bejaarden. Een 20-tal personen had aan de uitnodiging gehoor gegeven. Ds Als we De Bilt en Ukkel mogen ge loven, bestaat er een redelijke kans, dat het met dit witte winterse beeld spoedig gedaan is: uil het zuidwes ten dringt „warme" oceaanlucht ons land binnen. Gisteren was er echter zoals hier op en bij ,fle Kom" in Vlissingen nog voldoende ijs- en sneeuwpret voor wie zich met schaatsen of sleetjerijden wilde ver maken. (Foto P.Z.C.) L. G. Zwanenburg opende de bijeen komst. Na samenzang van ps. 89 1. ging hij voor in gebed, waarna hij psalm 98 las, over welk gedeelte door hem een meditatie werd gehouden. Vervolgens werd een declamatorium opgevoerd. De verbindende teksten en gedichten werden gelezen door ds. en mevrouw Zwanenburg en mevrouw Van Prooijen-Lemsom, terwijl de sa menzang begeleid werd met orgelspel door mevrouw Van der Slikke-Leune. Daarna las ds. Zwanenburg een kerst verhaal voor. Aan het eind van de bij eenkomst dankte de heer M. van Be- veren Az. namens de aanwezigen voor de aangeboden middag. Na samen zang en slotwoord eindigde ds. Zwa nenburg met dankzegging. Op tweede kerstdag kwamen de kin deren van de zondagsschool in de her- ormde kerk van STAVENISSE bijeen m het kerstfeest te vieren. Ds. Zwa nenburg opende deze bijeenkomst. Hierna werden door de kinderen twee liederen gezongen en vertelde ds. Zwa nenburg de kerstgeschiedenis. Na het zingen van „Ere zij God", werd door de kinderen een kerstdeclamatorium opgevoerd. De verbindende teksten en liederen werden gezongen en opgezegd door een leidster en diverse jongens en meisjes. Vervolgens vertelde mej. J. E. Leune een kerstverhaal. Ds. Zwanenburg reikte acht kinderen een bijbeltje uit. Zij verlaten de zondags school. Ten afscheid werd door de kinderen het lied „Zie in genade of ons neer" gezongen. Ten slotte zon gen allen een „Danklied" en dankte ds. Zwanenburg allen, die aan het wel slagen van deze middag hebben me degewerkt. De kerstfeestviering met de kinderen van de zondagsschool der hervormde gemeente te OUWERKERK mocht zich in een grote belangstelling ver heugen. De leiding van de avond be rustte bij ds. Vellekoop, die na het gebed liet zingen gez. 18 1 en 4. De beurt was hierna aan de leiders der zondagsschool met declamatie en het kerstevangelie, afgewisseld met kin derzang. Na de gebruikelijke traktatie volgde het kerstverhaal. De dominee sprak een dankwoord en ging voor in gebed. Met het gemeenschappelijk zingen van gez. 7 1 er. 2 kwam het eind van de avond. De kerstfeestviering van de zondags school in de Ned. herv. kerk te OUD- VOSSEMEER, trok veel belangstelling. Er was een uitgebreid programma van samenzang, zang door groepjes kinde ren en declamatie. De zondagsschool- onderwijzer, de heer M. C. Droogers ver telde de kerstgeschiedenis en na de pau ze bracht mevrouw Slager-den Engels mans een kerstverhaal. De heer K. J. Moerland, jeugdouderling, sprak de kin deren toe die de zondagsschool gingen verlaten en bood hen een bijbeltje aan. De burgemeester, tevens ouderling der Verkiezing ouderling In de a.s. vacature-M. van 't Hoff werd op de laatst gehouden gemeente-avond van de Ned. herv. kerk te Oosterland tot ouderling gekozen de heer Jac. C. Bouwman Mz. In eerste instantie werd in deze vacature gekozen de heer Matth. Bal Pz., die echter heeft menen te moe ten bedanken voor deze benoeming. Tweede Bogaerswoning in Oosterland Het bouw- en aannemersbedrijf L. Tiele- man te Nieuwerkerk heeft vorige week een begin gemaakt met het bouwen van een tweede Bogaerswoning aan de <3and- 8tromstraat te Oosterland. De vorm zal gelijk worden aan de Bogaerswoning die hiernaast staat en al in gebruik is De in aanbouw zijnde woning is voor reke ning van de neer J. Baas te Zierikzee. Grote blielcvangsten De vissers uit Tholen en uit Moerdijk, die in de zomer te St.-Annaland paling vissen, hebben nu hun netten uitgezet op de Grevelingen en de Oosterschelde waar grote hoeveelheden bliek worden gevist. De vis wordt via de haven van St.-Annaland naar de vismeelfabrieken vervoerd. Tegelijk mei eers/e wijziging Raad wil café op monumentenlijst Paarden 23. Veulena 2. Schapen of lammeren 448 Bokken of feiten 15. Prijzen tn cent» per k* Vette koelen 399«20 333—385 320338 Vette kalveren 420—440 400—420 350—400 SUfhlpaarden 3!0 340 220 Prijzen In fuldens per «ruk 575 350 gereformeerde kerk, sprak een slot woord. In het gebouw der Ned. herv. kerk te Oud-Vossemeer werd een kerst- zangdienst gehouden, waaraan de zang koren van Poortvliet en Oud-Vossemeer medewerking verleenden. De kerk was geheel bezet. De dienst stond onder lei ding van de plaatselijke predikant, ds. Ph. J. Leenmans. Er was een kerstcan tate van G. Jellema en verder brachten beide koren kerstliederen ten gehore. Het muzikale gedeelte stond onder lei ding van de dirigent A. H. Ridderhof te Oud-Vossemeer. De verschillende pro grammaonderdelen werden afgewisseld met gemeentezang. Diverse andere in stellingen en verenigingen hielden hun eigen kerstwijdiner. In het gebouw van de soos kwamen de bejaarden bijeen on der leiding van de dames van het V.V.H. Voor de schooljeugd waren er bijeen komsten in de openbare school en in de chr. nationale school. De Ned. herv. jeugdvereniging kwam bijeen. Leden van de gereformeerde jeugdvereniging, die op dezelfde avond de kerstwijding hield, verkochten zelfvervaardigde kerststukken, die verkocht werden ter versterking van de verenigingskas. De kerkstwijding van de hervormde Vrou wenvereniging ten slotte werd gehouden in het verenigingsgebouw. De gemeenteraad van Heiukens- zand heeft maandagavond de be groting voor 1965 vastgesteld. Te gelijk met de behandeling >verd tot eerste wijziging besloten in verband met verhoging van de uit keringen uit het gemeentefonds, de opbrengst van geldleningen, uitgaven met betrekking tot de bouw van een r.-k. school, de ver betering van Clara's Pad en rente en aflossing van geldleningen Het totaal aan inkomsten en uitgaven op de gewone dienst zal hierdoor met 83.165,92 worden verhoogd. Op de kapitaaldienst zullen de in komsten met 431.092,50 en de uitgaven met 519.966.58 omtioog gaan. De post van 2839,66 aan onvoorzien ondergaat geen wijzi ging. Zoals burgemeester N. W. Eisen op merkte is er bjj de samenstelling van deze niet ai te gunstige begroting zoveel mogelijk gezocht naar midde len die de inkomsten zouden kunnen vergroten. Hjj hoopte dan ook op een ruimere bedeling van geldmiddelen. De raad besloot tevens een aanvrage in te dienen voor een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds. Grote aandacht besteedde de raad aan de ontwerplijst voor beschermende mo numenten. Hierop staan aangegeven de uit 1844 daterende Ned. herv. kerk. de buitenplaats „Landlust" en het daaraan gebouwde boerenhuis, de boerderij „St. Blasiushoeve". de hekpijlers aan de toe gang tot de Kerkdreef, de boerderijen van J. Lokerse (Stationsweg 5) en M. Martens (Stelleweg 1) en de korenmo lens van C. A. Mol en de firma A Rijk en Zn. De heer A. van Leeuwen (k.v.p vroeg zich af, of de gemeente zichzelf niet ln de vingers zal snijden, waaneer ook café „De Toelast", zoals b. en voorstellen, op de lijst komt. Dit in v band met eventuele ultbreldings- of neringsplannen. Raadslid M. C. Leeuw (a.r.) was de gedachte toege daan dat de mensen er bepaald niet blij mee gemaakt zullen worden. De eigena ren komen hiermede onder dwang en curatele te staan. Ofschoon burgemees ter Eisen deze gedachte niet wegcijferde zei hij van mening te zijn, dat het voor het nageslacht van belang is, dat er wat van de streekhistorie bewaard blijft. Met de ontwerplijst kon de raad dan ook akkoord gaan, terwijl nog verzocht zal worden ook café „De Toelast" en de nof- stede van de heer H. Vermue op de HJst te plaatsen. Badhuis Wanneer er geen tariefverhoging plaatsvindt, zal het badhuis voor 1965 een tekort opleveren van 2198,39 De raad besloot dan ook de bestaan de verordening in te trekken en een nieuwe vast te stellen waarin nieu we tarieven zullen worden opgeno men. Na de tariefverhoging zal het tekort op de exploitatie Terugge bracht worden tot 1033,39. Geen bedenkingen had de raad tegen wijziging van de verordening op de hef fing van rechten voor keuring van slachtdieren en vlees. Akkoord ging de raad ook met het voorstel tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling voor onderwijs aan zwakzinnige kinderen op Zuid- en Noord-Beveland. Het krediet in rekening-courant werd voor 1965 vastgesteld op 150.000. Goedgekeurd werd de begroting 1965 van het woning- Schoolstraat doorgetrokken Aan de Schoolstraat te St.-Annaland wel ke nu reeds Is doorgetrokken, loopt van af de Bierensstraat tot aan de Hoen- derweg, zijn van het contingent 1964 acht woningwetwoningen gebouwd. Vier gezinnen hebben hun woning reeds be trokken, de andere vier gezinnen zullen nog voor nieuwjaar hun intrek kunnen nemen. Een deel van de Schouwse jeugd steekt op het ogenblik de handen uit de mouwen voor het vogelbeschermingswerk. In Haamstede en in Burgh zul len de kinderen van drie scholen straks bedrijvig aan het timmeren gaan. Z(a maken dan met hulp van de schoolhoofden en onderwijzend peraoneel nestkastjes en misschien ook wel voedertafels voor de vogels. Het hout ervoor komt van de vogelwacht „Schouwen-Duiveland", die in het vereni gingsblad „Sterna" aankondigt, dat dit gratis ter beschikking zal worden gesteld. De nestkastjes zullen worden opgehangen aan de bomen in het domaniale duingebied van de Schouwse Westhoek. Enkele keren per jaar zal de bewoning ervan door een groep jongeren worden gecontroleerd. De kastjes van de jeugd zullen in model afwijken van de ruim 200 nestkastjes, die er al zijn opgehangen, zodat deze altijd herkenbaar blijven. De vogels zullen deze nieuwe broedplaatsen dankbaar accepteren, weet de vogel wacht al te voorspellen. Het is nu eenmaal zo, dat door de moderne oosver- olegingsmethodes geen dood hout met gaten en dus ook minder nestgele- genhcid aanwezig is. Ook in Schuddebeurs, Ouwerkerk en op andere plaat sen op Schouwen-Duiveland is behoefte aan vogelnestkasten. De vogel wacht en de ambtenaar van staatsbosbeheer wil de jongeren in die hoeken van het eiiand ook graag aan net werk zetten. Voor scholen in de andere gemtenter is er dus ruimschoots gelegenheid om mee te doen. voor het openbaar onderwijs werd voor 1965 vastgesteld op 61,28. Daar het met de inwerkingtreding van de ilge- mene btjstandwet op 1 januari niet meer mogelijk is brandstoffentoeslagen te ver lenen. besloot de raad dit voor de laat ste maal nog in dit jaar te laten pNats- vinden, waarbij de inkomensgrenzen in verband met de verhoogde algemene ouderdomswet voor hoofden van gezin nen zal worden opgetrokken tot 3000 en voor alleenstaande personen tot 2100 gulden. Bij de behandeling van een aantal sub sidieverzoeken besloot de raad de bijdra ge aan het E.T.L met 5 cent te verho- fen tot 12 cent per inwoner. Raadslid L B. van Iwaarden zei geen bezwaar tegen deze subsidie te hebben, maar toch op te moeten merken, dat het een dras tische verhoging is. Bovendien ziet de gemeente zo weinig van dit instituut. Aan de streekcommissie voor de Zak van Zuid-Beveland zal ook het komende jaar weer een bijdrage gegeven worden van 40 cent per inwoner. Alle overige aanvragen, waaronder die van de Zeeuwse stichting voor schooi en beroepskeuze en de nijverheidsschool voor meisjes „St. Agnes" te Ovezande om een bijdrage In culturele vorming, werden afgewezen. Tot lid van de woonruimtecommissie werden herbenoemd de heren C. van Baaien, H. P. van Maanen, N. C. de Regt, A. Rijk en C. J. Ryk. Een herbe noeming was er ook voor de heren C. P. Verbeem, J. J. de Jonge, A. N. Dek kers, H. Eversdijk en M. Simonse als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Nuchter» kalveren Lopers 110 98 98 Biggen SC 32 47 rhepen :3S 110 95 Lammeren 140 128 100 Kalf- en mrlkk. 1300 1300 1000 Vare koeten 1100 900 800 Vaarrcn 125 900 823 Pinken 825 TOO «00 Vetten koelen: aanvoer ruimer, handel willig, prijzen prijshoudend; Vette kalveren: aan voer al» vorige week. handel redelijk, prij zen goed prijshoudend: Graskalveren aan voer kort. handel kalm. prijzen goed prijs houdend. Nuchtere kalveren: aanvoer iets minder, hnndel »tug. prijzen vooral niet ho ger: Lopers en blgKc-n: aanvoer even minder, handel kalm. prijzen goed prijshoudend; Slachtpaardcn aanvoer als vorige week. han del tamelijk, prijzen even hoge:Schapen en lammeren: aanvoer ruimer, handel rede lijk. prijzen goed prijshoudend: Kalf- en melkkoeien: aanvoer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen onveranderd: Vare koeien aanvoer matig, handel tamelijk, prijzen prijs houdend: Vaarzen en pinken: aanvoer klei ner. handel stil, prijzen stabiel. MARKT GOKS 29 december. Granen en peulvruchten: Tar we, basis 175S. hoeren*choon af boerderij 33,- ƒ38.75 per 100 kg. Gerst, wegens het ontbreken van aanvoer geen notering. Groe ne erwten, boerenschoen af boerderij 23,— - 37.— per 100 kg. Schokkers, boer en- schoon af boerderij 25,— - 39.— per 100 kg. Voor groene erwten en schokker» met goede kleur lag de notering let» hoger Ka pucijners. boeren«choon af boerderij 130. - 34.— per 100 kg Bruine bonen, bóeren- schoon af boerderij CO.— - f 80.— per 100 kg. Alleen voor peulvruchten van goede kwaliteit was enige belangstelling. Aardappelen" Bintje. 33 mm opw binnen landse sortering f 10.10.75 per kg Le vering aan de sorteerinrlchUng. Sorteerkoa- j ten voor rekening van koper Bintje voor I export no.— - ƒ10 75 per 'CO kg Voeder- aardappelen noteerden 3.30 4.per :oo kg Uien: On afgestaan aan de sorteert nrtch t: ng I geleverd 23-23 cent per kg. Hooi: 'TelersprijzenLucernehooi 110.— - f 120.per 1000 kg Wefctehooi ƒ90.— - 110.— per 1000 kg. Veldbeemd 40.— 65.— per 1000 kg. Tarweetroo ƒ45.ƒ50.— per 10CO kg van goede kwallte:'.. Gerststro 55.— per 1000 kg van goede kwaliteit Erw tenstro 'kl groen» ƒ80.— - 55,— per 1000 kg. Schokkerstro 35.57.50 per 3000 kg. De handel ln stro la zeer traag. Vlas De prijs voor ongerepeld vlaa bedroeg 15-20 cent per kg op auto geleverd. Voor tweede kwaliteit was de notering 8-34 cent Er ts belangstelling voor goede partijen vlas. Eieren: De eierprljs bedraagt l.9i per kg. Sint-Genesius gaf uitvoering De toneelvereniging „Sint Genesius" uit Graauw heeft dezer dagen met vee) suc ces het toneelstuk „De indringster" van Klaas Smelik opgevoerd. De regie was in handen van de heer Ch. Heirman. Verkiezing ouderling Tot ouderling in de Nederlands her vormde kerk te LJzendijke is gekozen de heer Willem Dekker. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje CHRISTINA MARIA. J. M. Joosse J. C Joosse-Kaase Andries Han Leo Heden is van ons heen gegaan onze innig ge liefde, zorgzame man, vader en grootvader JOHANNES VREKE JAC.z-, in de ouderdom van 69 jaar. P. J. Vreke- Provoost J Vreke J. Vreke-Grebello Hans en Peter Domburg, 29 dec. 1964 Wijngaardstraat 5. Heden overleed in het ziekenhuis te Middel burg, onze lieve broer, zwager en oom JOHANNES VREKE JAC.z., op de leeftijd van 69 jaar. S. Vreke- De Koning W. Vreke M. Vreke-Brasser P. Hoefkens J. C. Hoefkens- Vreke J. v. d. Krift M. v. d. Krift- Provoost Domburg, 29 dec. 1964. Heden overleed onze beste zwager en oom JOHANNES VREKE JAC.z. P. Provoost K. Provoost- Passen! er A. Provoost L. Provoost- De Pagter Domburg, 29 dec 1964. Algemene kennisgeving. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, on ze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ADRIAAN VREEKE. echtgenoot van Barendina Bagmeijer, eerder van Willemina van Sighem, Ln de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, B. Vreeke- Bagmeijer De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 31 decem ber a.s. Vertrek Koop mansvoetpad 11 des middags te 12.00 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader en grootvader JACOBUS MINNAAR in de ouderdom van ruim 80 jaar. J. H, Minnaar J. M. Minnaar P. Minnaar van den Bos De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 2 januari 1965 op de algemene begraaf plaats te 's-Heer- Arendskerke. Vertrek vanaf het „Trefpunt" om 12.00 uur. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droef heid, onze lieve, zorgzame en onvergetelijke moe der en behuwdmoeder. CORNELIA MARIA DE HAMER, weduwe van Jacobus de Hamer, in de ouderdom van 71 jaar. J. van Iren-de Hamer A. R. van Iren. Middelburg, 29 december 1964. Bleek 11. De begrafenis za. plaatshebben zaterdag 2 januari a.s. om 12 uur op de algemene begraafplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15