Raad Kortgene verkoopt en geeft optie op grond in bungalowterrein Complimentjes voor b. en w. FRUITTEELTDAG WEER IN GOES OP 8 JANUARI ZEEUWSCH-VLAANDEREN vul AGENDA Terneuzense Hoera invoering van overurenvergunning Waardering voor laatste „Joantje" MARKTBERICHTEN HEINKENSZAND STELDE VRIJ ONGUNSTIGE BEGROTING VAST BOSCH - OPTIEK /TTg KONTAKTLENZEN j/ G.N. HET SCHAATSPLEZIER BEGINT HIER 39,75 49,50 R. H. B. TERNEUZEN woensdag 30 December 1964 -t-fcwuws-Vlaanderen PROVINCIALS ZBZÜW8B COURANT 0 TOTAAL VAN 52 PERCELEN Kortgene is voorlopig een groot deel van zijn bungalowterrein bij de jachthaven kwijt. Een aanzien lijke oppervlakte grond was verkocht en dinsdagmiddag heeft de raad opnieuw vijftig percelen grond uit handen of in optie gege ven: op 40 stukken grond kreeg het aannemersbedrijf Van Straa- len en Van der Have te Rotterdam voor 1965 opnieuw optie en 12 ka vels werden verkocht aan mr. C. J. G. Becht. Burgemeester en wet houders legden het de raad zo voor en de manier, waarop het college deze zaken heeft aangepakt lever de. een aantal complimentjes op van de raad, zowel 's morgeus in een informele bespreking als 's middags in de openbare vergade ring, die werd voorgezeten door wethouder P. J. Bom, bij uitstedig- heid van burgemeester A. A. Schuit. De raadsleden waren er mee ingeno men, dat de gemeente deze percelen in uit bungalowterrein of weer in optie kon geven voor een jaar of kon verkopen. „We hebben deze optie-aanvrage met 1965 een rentelast van 25.500, En uit de raad kwam er waardering voor de w\jze, waarop het tot stand was gekomen. De heer M. van der Weele (c.h.) gaf er niting aan. Al had hij nog liever gehad, dat de 40 per celen niet in optie waren gegeven, maar waren verkocht. Wethouder Bom maakte duidelijk, dat dit niet zo eenvoudig is: er is nog niet bekend, wanneer er gebouwd mag worden. De heer M. K. Verburg (v.v.d.) merkte nog op, dat een tussentijds overzicht van de stand van zaken, zoals die 's morgens was gegeven, bijzonder goed werkt. „U ziet het, nu zit er geen schichtige raad tegenover C", zei hij tot b. en w. De verkoop van 12 percelen bouwter rein in het bungalowgebied bij de jacht haven, plus een ander stuk grond en een perceel ten westen van de Vcerdam voor parkeerterrein aan de heer Becht, gaf echter nog wel aanleiding tot een Saar opmerkingen. B. en w. wilden van e totale koopsom van 294.925 tien Erocent als aanbetaling in rekening rengen. Van de overige 90 procent wil de men 5,75 procent rente berekenen. De heer Van der Weele drong nu aan op zekerheidsstelling van deze 90 procent van de kosten. De heer Bom kon hem op dit punt geruststellen: er is al een gesprek over gaande. Begroting In Goes staat weer een ontwikkelings dag voor de Zeeuwse fruitteelt op het programma: op vrijdag 8 januari 1965. Voorafgaande aan een program ma met een drietal lezingen in de „Prins van Oranje" zal er in de mor genuren een fruitteeltbeurs in de zalen „Krijger" aan de Beestenmarkt te be zoeken zijn. Deze wordt geopend door de heer J. Kakebeeke, voorzitter van de kring Zeeland van de Nederlandse Fruittelersorganisatie (N.F.O.) Een vijfentwintigtal bedrijven en han delsondernemingen zal zich in stands aan de beursbezoekers presenteren. Wat daar te vinden zal zijn loopt uit een van mengmeststoffen tot tuin- bouwgereedschappen, van machines tot sneeuwlaarzen en dekzeilen, van verwarmingsapparaten tot vaklitera tuur en andere bijdragen van de geza menlijke boekhandel. Ook de landelij ke organisatie N.F.O. zal daar aanwe zig zijn in de persoon van de heer L. Osinga, de adjunct-secretaris, met wie men over eventuele problemen kan spreken. 's Middags dus een voorlichtende ver gadering in de „Prins van Oranje" Daar zullen achtereenvolgens het woord voeren de heer D. J. A. M. van Arcken, voorzitter van het produkt- schap voor groenten en fruit in Den Haag over ,,de afzet van fruit", de heer C. Guillams, fruitteler te Wa- remme (België) over „de snoei van peren" en ir. L. Vellekoop, fungerend rijkstuinbouwconsulent te Goes over „actuele problemen in de Zeeuwse fruitteelt". Kringvoorzitter J. Kake beeke zal de leiding van deze bijeen komst hebben. In Zeeland geboren schilderes overleden In Den Bosch is op 81-jarige leeftijd overleden de schilderes Suze Slager- Velsen. Mevrouw Slager werd in Oost burg geboren en kreeg haar opleiding van de kunstenaar Slager, afkomstig uit een in Brabant bekende schilders familie. Mevrouw Slager verwierf zich in Brabant grote bekendheid door haar schilderijen, die steeds het Bra bantse landschap en zijn bewoners tot onderwerp hadden. Haar werken zijn verschillende malen te zien geweest op exposities en enige musea kochten werk van haar aan. Vorig jaar, bij haar tachtigste verjaardag, werd in Den Bosch een eretentoonstelling aan haar werk gewijd. begroting voor 1965, die een post on voorzien van ruim 31.000 te zien geeft. De P.v.d.A.-fractievoorzitter A. Welleman, betrok de recreatie in zjjn algemene beschouwing. Hij drong er in, dat het gemeentebestuur gro- creatie e i de i De heer Welleman attendeerde op trekpleister, die Colijnsplaat het afgelo pen seizoen is geweest, wees in verband met de jachthavensituatie op het „non- concurrentiebeding", waar de P.v.d.A. het niet mee eens is. omdat ook een an der een kans moet hebben op recreatief rebied iets op te zetten, meende dat er in fort gene ook plaats moet zijn voor so cial toerisme en spoorde b. en w. aan alles in het werk te stellen om voor het volgende zomerseizoen het zwembad te Kortgene klaar te hebben. Andere zaken, die de heer Welleman on der de aandacht van het college bracht: het is zaak, dat de gedempte spuikom niet langer onbenut blijft liggen en dat de speeltuinplannen doorgaan; er moet aandacht blijven voor de verbeteringen van de bestrating, ook op Kats, dat dit jaar is overgeslagen. Hij attendeerde op de moeilijkheden op financieel gebied in de gemeenten als gevolg van de rege- ringspolitiek en gaf het college in over weging een woohforensenbelasting in te voeren. Wethouder Bom verzekerde hem dat al deze zaken de aandacht van het college hadden. Zwembad Wat de recreatie betreft, gaf de v< zitter de verzekering, dat Kortgene alle activiteiten, die voor de gemeen te aanvaardbaar zjjn, van harte toe juicht. Het zwembad in Kortgene evenals het bassin In Colijnsplaat trouwens is een zaak, waarmee b. en w. druk bezig zijn. Er is een verzoek weg om de subsidie van 115.000 op 150.000 te brengen in verband met de gestegen kosten. j de gewone ienst vraagt, en bracht de heer C. Kra mer (p.v.d.a.) de onvoldoende brand blusapparatuur op Kats naar voren, De heer Welleman kondigde in zijn alge mene begrotingsbeschouwing ook eer maatregel van de P.v.d.A.-fractie aar in het huisvestingsprobleem: geen me dewerking geven aan de verkoop van ge meentewoningen aan particulieren, in verband met het gevaar, dat deze wo ningen voor recreatieve doelen worden gebruikt, terwijl er woningzoekenden zijn. Hij bracht zijn standpunt ook in de praktij k. lïij het voorstel om de gemeentewo ning Hoofdstraat 23 te Kortgene openbaar te verkopen, stemde h(j, met de heren Kramer en L. P. Wolse, tegen. Het was een onderwerp, waar over al eerder druk gediscussieerd was. Zo druk, dat men er niet uit kwam en b. en w. hun voorstel terug namen Nu legde men hetzelfde voor stel weer op rafel. Met de voorwaar den, dat het pand voor permanente bewoning gebruikt moet worden en de eerste tien jaar niet verkocht mag worden zonder toestemming van de gemeente. Ditmaal haalde de verkoor van het pand het wel: met 7 tegen I stemmen. IJzendijke heeft toestemming voor bouw zwembad Burgemeester J. ,J. M. Ficq IJzendijke deelde in de dinsdagavond gehouden raadsvergadering mede, dat toestemming is ontvangen voor de bouw van het zwembad. Binnen af zienbare tijd zal met de bouw worden begonnen. De gemeente zal 1000 bijdragen in de kosten van aanleg van een elektri citeitsnet voor onrendabele percelen, zo besloot de raad, op voorwaarde dat het desbeterffende perceel tien jaar als permanente woning zal worden be schouwd. Tijdens deze vergadering werd boven dien de gemeentebegroting voor 1965 aangeboden. Voor de gewone dienst bedragen de inkomsten 1.183.097,12 en de uitgaven 1.181.178,65. De post onvoorzien bedraagt 4918,48. De ka- pitaalsdienst geeft als inkomsten te zien 2.509.337,99 en als uitgaven 2.988.012,80. Het nadelig saldo be draagt 478.634,81. De rioolbelasting zal met vijf gulden worden verhoogd en de reinigingsrech ten met 4,50. De hondenbelasting zal voortaan twintig gulden per loslopen de hond en 14 per waakhond bedra gen. De raad besloot 25 bij te dragen in het tekort op het concert van de „Instrumentale" te Oostburg. Burgemeester Ficq stond tijdens de rondvraag even stil bij het feit, dat dit de laatste vergadering tijdens zijn eerste ambtsperiode was. Hij dankte de leden van de raad voor de prettige samenwerking en vooral de wethou ders voor de zeer vruchtbare arbeid. „Ik bekleed dit ambt met veel genoe gen", aldus de burgemeester. Het oud ste raadslid, de heer J. Ch. Cornelis van de K.V.P., ei namens de raads leden, dat de vriendschap van raad en gemeentenaren zeker verdiend „Want vriendschap staat bij onze voorzitter steeds Middelburg-Van Benthem Jutting; Ikonen- expositie, 10-12.30 en 13.30-18 uur. Burgerzaal stadhuis: Expositie Zeeuwse beeldende kunstenaars. 14-17 uur Hagepreekgang (Kuiperspoort): Exposi tie schilder- en tekenclub de Kuipers- poort, 14-18 en 19-21 uur. Vlissingcn-Alhambra: P.Z.C.-Jeugdvoorstel- lingen. 11. 14 en 16 uur. Oostburg-Ledeltheater: Wie past er op de winkel. 20 uur. a.l. Sas van Gent-Bovenzaal Ned. herv. kerk: Opvoering kerstlekespel „Voor Hem geen plaats". 20 uur. Bergen op Zoom-Roxy: De blonde venus. 20 uur. 18 jaar. Luxor. Vrouwenjagers. 20 uur. De afdeling Terneuzen van de Neder landse bond voor horeca- en aanverwan te bedrijven (Hoera) heeft het Terneu zense gemeentebestuur verzocht de mo gelijkheid te openen tot het verkrijgen van een z.g. overurenvergunning, be doeld om het sluitingsuur van de plaat selijke horecabedrijven in voorkomende gevallen met maximaal twee uur te kunnen verlengen. Het verzoek is ver vat in een onlangs aan de Terneuzense gemeenteraad gericht schrijven, onder tekend door de algemeen secretaris, te ens juridisch adviseur van de Hoera, nr. J. P. Gravesteyn uit Amsterdam. Tot nog toe is het in Terneuzen slechts in zeer speciale gevallen (clubavonden, bruiloften) mogelijk langer dr 24.00 uur open te blijven. En dan nog alleen als geruime tijd van te voren een daartoe strekkend verzoek is ingediend de gemeentepolitie. Het verlangen t nu uit naar een soepeler regeling, waardoor op de avond zelf bijvoor beeld als het druk is onmiddellijk van de politie toestemming kan worden verkregen tot het verschuiven van de sluitingstijd met een of twee uur. In de brief aan de gemeenteraad wordt dit verlangen gemotiveerd door er op te wijzen, dat de levensgewoonten in Ter neuzen en omgeving door de expansie van de laatste jaren sterk zijn veran derd. Het heeft er ook toe geleid, aldus de brief, dat in veel kleinere plaatsen reeds algemeen een later sluitingsuur is ingesteld. Ten slotte wordt er op ge wezen dat de gevraagde overurenrege- ling reeds in diverse grote gemeenten (o.a. Tilburg en Breda) wordt toege past, zonder dat dit ooit tot excessen aanleiding heeft gegeven Overigens vinden de Terneuzense hore- eahouders steun bij de fractieleider van de K.V.P. in de Terneuzense gemeente raad. de heer W. J. Weterings. die enige weken geleden in zijn algemene beschou wing bij de begroting aandrong op een meer praktische regeling met betrekking tot de incidentele verlenging van de Horeeaopenstelling. GRAAI IW Sint-Genesius gaf uitvoering De toneelvereniging „Sint Genesius" uit Graauw heeft dezer dagen met veel suc ces het toneelstuk „De indringster" van Klaas Smelik opgevoerd. De regie in handen van de heer Ch. Heirman. IJZENDIJKE Verkiezing ouderling Tot ouderling in de Nederlands her vormde kerk te IJzendijke is gekozen de heer Willem Dekker. OOSTBURG Dinsdagavond zijn In het Ledeltheater te Oostburg na afloop van de laatste voorstelling van het Cadzandse spel „Joantje" de schrijver Cor Schijve uit Oostburg en zijn medewerkers gehul digd. Het was Oostburgs burgemeester de heer J. L. van Leeuwen die met de beide wethouders deze avond bij woonde die aan het eind van deze vijftiende opvoering, welke als alle voorgaande opvoeringen voor een uit verkochte zaal werd gebracht, de heer Schijve en de spelers dank bracht. In het kort memoreerde burgemeester Van Leeuwen de voorgeschiedenis van het stuk. Daarbij sprak hij waarderende woorden over de moed en het door zettingsvermogen van de heer Schijve. Hij zei, het leuk te vinden, dat in het stuk spelers uit de verschillende plaat sen in de streek meespeelden, wat vol gens hem zeker de gebondenheid ten goede komt. De heer Schijve, die met dit echt West-Zeeuwsvlaamse spel bij de ongeveer 7000 bezoekers, die er in totaal geweest zijn. ongetwijfeld vele oude streekherinneringen heeft opge haald, wees er in zijn dankwoord op, dat er bij de vijftien voorstellingen veel ver schil in publiek was geweest, Velen, zo zei hij, „hadden de ernst van het stuk kunnen inzien, terwijl er anderen waren die alleen de humoristische zijde had den kunnen ontdekken". Met een lang durig applaus kregen ten slotte alle me dewerkenden de dank voor het prach tige spel. HULST KERKTELEFOON Het kerkbestuur van de basiliek te Hulst heeft besloten om vanaf heden de mo gelijkheid open te stellen tot het aan leggen van kerktelefoon. Telefoonhou ders kunnen in hun huizen voorzienin gen laten treffen, waardoor het moge lijk wordt, om alle kerkdiensten in onze basiliek op de zondagen en ook in de week (wanneer de geluidsinstallatie wordt ingeschakeld) in huis door radio of luidspreker te volgen. Vanzelfspre kend is dit voor de parochianen, die niet in de gelegenheid zjjn, om de H.H. Diensten in de basiliek bij te wonen, een unieke gelegenheid, om door aan sluiting regelmatig verbinding met de parochiekerk te hebben. GEREF. GEMEENTE: 30 december: Terneuzen 19.30 ds. Honkoop; Oost burg 19 ds. Weststrate; Haamstede 19 ds. Karens; Nisse 10 stud. Honkoop. ONZE BEKENDE O UDEJAARS- RECLAME 4 croquetten ƒ1, 4 nasiballen 1, 10 bitterballen 1, 1 loempia niet kip 0,75 DE LEKKERBEK, Nieuwstraat 30 Terneuzen - Telefoon 2837 Kerstvieringen in Zw.-VIaanderen Donderdagavond 24 december werd in de Nederlands hervormde kerk te Zaam- slag een interkerkelijke kerstwijdings- dienst gehouden met medewerking van de muziekvereniging „De Volharding" en een gemengd koor. De leerlingen van de zondagsschoolver eniging „Samuël" te Zaamslag-Veer vierden het kerstfeest met het onderwij zend personeel en hun ouders in het schoolgebouw op tweede kerstdag. Eveneens op die dag werd in het jeugd- gebouw „De Poort1 het kerstfeest ge houden van de gereformeerde school, terwijl in de Nederlands hervormde kerk 's avonds een kerstviering was georga niseerd voor de leerlingen van de her vormde zondagsschool te Zaamslag. Vermeld zij nog dat dit jaar voor het eerst op het plein voor het gemeentehuis van gemeentewege een kerstboom was aangebracht ZAAMSLAG Biljartwedstrijd Dezer dagen werd in „Het wapen van Zeeland" te Zaamslag een prijskamp als hoofd- .„der e De uitslag was als volgt: le prijs: C. J. Rouw (Terneuzen), J de Bruijne (Zaamslag). Tweede prijs: Jac. de Putter (Zaam slag), C. de Zeeuw (Zaamslag). Derde prijs: A. Babijn (Zaamslag). E. Meijers (Terneuzen). Vierde prijs: A. Buijze (Zaamslag), S. Stallaert (Boschkapelle). Vijfde prijs: C. de Vos Zaamslagi, C. Klaassen (Terneuzen). Prijskaarting Een dezer dagen werd In het café „De Vlasbloem" te Zaamslag een wildnrijs- kaarting gehouden, waaraan 34 perso nen deelnamen. De uitslag was als volgt: 1. W. Bareman te Axel, 2. Joh. de Feij- ter te Zaamslag. 3. P de Jonge te Zaam slag, 4. J. de Bruijne te Zaamslag. 5. P. van Doorn te Zaamslag, 6. A. Buij ze te Zaamslag. 7. Jac. de Feijter te Zaamslag. 8. C. Danckaert te Bosch kapelle, 9. M. Verpoorte te Zaamslag. 10. H. Schoonackker te Zaamslag. SIN! HSTEEN TENTOONSTELLING POSTDUIVEN De duivententoonstelling van de St.- Jansteense duivenmaatschappij „De Zwaluw" in het lokaal van de heer Alois Vinck aan de Heerstraat te St.- Jansteen, heeft een record aantal be zoekers getrokken. De uitslag luidde als volgt: in de categorie oude doffers werd kampioen de doffer van Ch. de Bruin te Heikant; in de categorie jaar ling doffers werd kampioen de doffer van Jos. Danckaert te St.-Jansteen; in de categorie jonge doffers werd kampioen de dofier v. Eug. Verstrae- ten te Hulst; in de categorie oude dui ven werd kampioene de duif van Ed. Otjens te St.-Jansteen; in de categorie jaarling duiven werd kampioene de duif van J. Snoep te Goes; in de cate gorie jonge duiven werd kampioene de duif van Jac. Potter te Hulst. KOEWACHT BENOEMING De heer Ed. van de Vijver uit Koewacht is benoemd tot onderwijzer aan de r.-k. jongensschool te Groenendijk. SLUIS DUIVENTENTOONSTELLING De postduivenhoudersvereniging Recht voor Allen uit Sluis hield in clublokaal Lamminsvliet een tentoon stelling. De eerste keuring geschiedde op zicht door de keurmeesters G. Du- sarduijn en J. de Krijger uit Groede, de tweede op de hand door M. Meire en A. Hoeman uit Westcapelle (B.) Keuring op zicht: oude doffers: 1, 3 4 F. Verheye, 2 en 5 M de Backere. Jaarling dofiers: 1 C. v. d. Walle, 2 en 3 M. van de Bussche, 4 en 6 E. Visser, 5 J. de Zutter, 7 J v. d. Lijcke. Jonge dofiers: 1 P. Maenhout, 2 en 5 Visser, 3 J. Wage, 4 Jac. Focke, 6 A. Crooymans. Late doffers: 1 Iz Aalbregtse, 2 J. de Zutter. Oude dui- vinnen: 1 J. v. d. Lijcke, 2 E. Visser, 3 C. Camere, 4 M. v. d. Bussche. Jaar ling duivinnen: 1 C. v. d. Walle 2 en 7 Iz. Aalbregtse, 3 P. Maenhout, 4 C. Caniere, 5 E. Baert, 6 M. v. d. Bus sche. Late duivinnen: 1 P. Maenhout, KampioensdofferC. v. d. Walle. Kampioen duivinnenJ. v. d. Lijcke. Keuring uit de hand: oude doffers: 1 A. van Haneghem Retranchement, 2 en 7 A. Crooymans, 3 O. de Meijer. 4 J. Louweret, 5 P. Maenhout, 6 en 11 M. de Backere, 8 M. v. d. Bussche, 9 J. van Ommen, 10 F. Verheije Jaarling dofiers: 1 J. v. d. Lijcke, 2 M. v. d. Bussche, 3 C. v. d. Walle. 4 A. Schramm, 5 J. Wage, 6 F. Verheye. Jonge dofiers: 1 en 2 A. van Hane ghem, Retranchement, 3 A. Schramm, 4 en 5 P. Maenhout, 6 A. Smit, 7 O. Clyncke, 8 E. Visser. Late doffers: 1 J. de Zutter Oude duivinnen: 1 O. de Meyer, 2 en 7 M. de Backere, 3 J. v. d. Lijcke, 4 J. van Ommen. 5 J. Focke, 6 C. Caniere. Jaarling duivinnen: 1 O. Clyncke, 2 J. v. d. Lycke, 3 P. Maenhout. Jonge duivin nen: 1 A. van Haneghem. 2 en 3 P. Maenhout, 4 C. Caniere, 5 C. v. d. Walle, 6 M. de Backere, 7 F. Verhage. Late duivinnen: 1 A v. Haneghem Re tranchement, 2 P. Maenhout, Kam pioen dofiers: J. v. d. Lijcke. Kam pioen duivinnen: O. de Meijer. Oliebollenactie is uitgesteld De oliebollenverkoopactle die de muziek vereniging „Ons Genoegen" te Kapelle op oudejaarsdag zou houden, kan we gens omstandigheden geen doorgang vinden. Het plan is nu de actie in fe bruari te houden. VISMIJN COLIJNSPLAAT Export garnalen SMS 75-113. Bot 406. Schol 271. Wijting 278. Kabeljocw 130. Schar 500. Ongesorteerd 101. VEILING STAVENISSE 29 dec. Uien middel 30-29.80: bonlo-n 30 60: drielingen 20: pickle* 20-40: «lek $.40. Aan voer 90 ton. Tegelijk rnet eerste wijziging Raad wil café op monumentenlijst re kalveren 944 i 23 Veulens 2 J kken of geiten II Prijzen in cei Graakal veren I Schapen Lammeren Kalf- en melkk. 110 De gemeenteraad van Heinkens- zand heeft maandagavond de be groting voor 1965 vastgesteld. Te gelijk met de behandeling werd tot eerste wijziging besloten in verband met verhoging van de uit keringen uit het gemeentefonds, de opbrengst van geldleningen, uitgaven met betrekking tot de bouw van een r.-k. school, de ver betering van Clara's Pad en rente en aflossing van geldleningen Het totaal aan inkomsten en uitgaven op de gewone dienst zal hierdoor met 83.165,92 worden verhoogd. Op de kapitaaldienst zullen de in komsten met 431.092,50 en de uitgaven met 519.966.58 omboog gaan. De post van 2839,66 aan onvoorzien ondergaat geen wijzi ging- Zoals burgemeester N. W. Eisen op- handel kalm. Vaarten Pinken 825 70 Vetten koelen: aanvoer ruimer. I prijzen prijshoudend: Vette ka bedrijf. Deze geeft een totaal aan van vr""r v,jrl«r handel 718.066.30. Het bedrag per leerling '"n «0*0 prijshoudend: Graskn voor het openbaar onderwijs werd voor 1965 vastgesteld op 61.28. Daar het houdend: met de inwerkingtreding van de ilge-minder, handel mene bljstandwet op 1 januari niet meer *er. Lopers mogelijk is brandstoffentoeslagen te ver- handel kalm. prijzen goed pn lenen, besloot dc raad dit voor de laat- siachtpaarden- aanvoer al* vorige ste maal nog in dit jaar te laten plsata- del tamelijk, prijzen even hoge: vinden, waarbij de Inkomensgrenzen In lammeren, aanvoer ruimer n. verband met de verhoogde algemene hjk. prijzen goed prijnhoudend: ouderdomswet voor hoofden van gezin- melkkoeien' aanvoer nen zal worden opgetrokken tot 3000 zeer kalm prijzen c en voor alleenstaande personen tot 2100 aanvoer matig, handel tamelijk prijzen pri; gulden. lu_..a__a. rr Bij de uehandeling van een aantal sub sidieverzoeken besloot de raad de bijdra- markt goes ge aan het E.T.I. met 5 cent te verho-|29 december. Granen c-n peulvruchten' T.ir- gen tot 12 cent per Inwoner. Raadslid i we_ bafll! hoeren-t-hoon af boerderij M. B. van Iwaarden zei geen bezwaar ;/35_ per 100 Ct:r.A tegen deze subsidie te hebben, maar toch ontbreken van aanvoer geen nnt-rlri»' Cr...- te moeten merken,_dat het een dras- ne Prwt„n hoe.-enschoon af boerderij per 100 kg. Schok kern. iveranderd; Vare koel. 1 39,- per tische verhoging is. Bovendien zl-.-t de gemeente zo weinig van dit Instituut Viiwm iwriuei Aan de streekcommissic voor de Zak van Voor Zuid-Beveland zal ook het komende jaar k,PUr ,as> d; no^nnit hoP,.r K -,. weer een bijdrage gegeven worden van pue,Jncni. bo^rr-n«choon af boerderij r. 40 cent per inwoner. m_ I00 kg Bnjlne nen AJJe overige aanvragen, waaronder die "-hoon af boerderij co - ƒ80— per :oo van de Zeeuwse stichting voor school- kg. Alleen voor peulvruchten van goed- en beroepskeuze en de nijverheidsschool kwaliteit was enige belang--.:: ng voor meisjes „St. Agnes'* te Ovezande Aardappelen Bintje. 35 mm -,pw. :nnen- om een bijdrage in culturele vorming, landse sortering :o - f io.ts per kg. Ge werden afgewezen. vering aan de sorteerinrlchtlng nrteerkos- ten voor rekening van koper. Bintje voor export 10.- 10.75 per 100 kg. Voeder- aardappelen noteerden 3,30 ft.— per merkte is er bij de samenstelling van Baaien, H. P. van Maanen, N. C. de f|0 k(, deze niet al fe gunstige begroting Regt A. Rijk en C. J. Rijk. Een herbe- .,.pr 0r)aIgtttliart de ,ort»er - - g zoveel mogelijk gezocht naar mid de- nomdngjvas er ook xoor de heren C- .,1(.vo.d 23-23 cent per kg Hooi: 'Telersprljzer. i: Lucemehoo» f 110.— 120.per 30CO kg. Weidehool 90.— per 1000 kg. Veldbeemd ƒ40 BBM oj er ook voor len die de°inkomsten zouden kunnen P. Verheem, de Jonge. vergroten. Hij hoopte dan ook op een kers, H. Eversdijk en M. Simonse als ruimere bedeling van geldmiddelen. lid van de_ commissie tot wering De raad besloot tevens een aanvrage schoolverzuim, in te dienen voor een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds. Grote aandacht besteedde de raad aan de ontwerplilst voor beschermende mo numenten. Hierop staan aangegeven de uit 1844 daterende Ned. herv. kerk, de buitenplaats „Landlust" en het daaraan gebouwde boerenhuis, de boerderij „St. Blasiushoeve". de hekpHlers aan de toe gang tot de Kerkdreef, de boerderijen van J. Lokerse (Stationsweg 5) en M. Martens (Stelleweg 1) en de korenmo lens van C. A. Mol en de firma A Rijk en Zn. De heer A. van Leeuwen (k.v.p.j vroeg zich af, of de gemeente zichzelf niet in de vingers zal snijden, wanneer ook café „De Toelast", zoals t>. en w. voorstellen, op de l(jst komt. Dit in ver band met eventuele uitbreidings- of sa neringsplannen. Raadslid M. ;emaakt zullen worden. De eigena- ;omen hiermede onder dwang en curatele te staan. Ofschoon burgemees ter Eisen deze gedachte niet wegcijferde, zei hjj van mening te zijn. dat het voor het nageslacht van belang is, dat er wat van de streekhistorie bewaard blijft. Met de ontwerplijst kon de raad dan ook akkoord gaan. terwijl nog verzocht zal worden ook café „De Toelast" en de hof stede van de heer H. Vermue op de lijst te plaatsen. Badhuis Wanneer er geen tariefverhoging plaatsvindt, zal het badhuis voor 1965 een tekort opleveren van 2198,39. De raad besloot dan ook de bestaan de verordening in te trekken en een nieuwe vast te stellen waarin nieu we tarieven zullen worden opgeno men. Na de tariefverhoging zal het tekort op de exploitatie terugge bracht worden tot 1033,39. Geen bedenkingen had de raad tegen wijziging van de verordening op de hef fing van rechten voor keuring van slachtdieren en vlees. Akkoord ging de raad ook met het voorstel tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling voor onderwijs aan zwakzinnige kinderen op Zuid- en Noord-Beveland. Het krediet in rekening-courant werd voor 1965 vastgesteld op 150.000. Goedgekeurd werd de begroting 1965 van het woning- AXEL Expositie „De Verwachting" De duivenhoudersvereniging „De Ver wachting" te Axel hield in het club lokaal zondag de jaarlijkse vereni gingstentoonstelling. Ingezonden wa ren 143 duiven. De uitslag was: Oude doffers: 1. J. Vasseur; 2. J. Weesepoel; 3. J. de Visser. Jaarlin gen doffers: 1. J. Vinke; 2. J. Weese poel; 3. J. Vasseur. Jonge dofiers: 1. R. van Wiemeersch; 2. J. Vinke: 3. J. Wieland. Oude duivinnen: 1. J. Sijs 2. F. Michiels; 3. E. van Dorsselaer. Jaarlingen duivinnen: I.E. van Dors selaer; 2. J. Giele; 3. J. de Visser. Kampioen dofiers: J. de Visser. Kam pioen duivinnen: K. Verbunt. Keur meesters waren de heren De Smet en De Block uit Vrasene. HULST Witte dameslaars, met prima schaats, compleet vanaf Noren, compleet vanaf ALLES OP SCHAATSGEBIED heeft POWTHUIS VAM MOORDEN OOSTBURG. TEL (01170)-2820 UW TELWERK kan veel eenvoudiger reeds voor f 375,- leveren wij het handmodel met controlestrook Capaciteit 100.000.000, Negatief saluerend. NOORDSTRAAT 78 - TEL. 2304 IEDERE DAG kunt U adverteren in de P.Z.C. Z.V.U.-film „Banditi a Orgoloso" De Z.V.U. start in 3965 het ontspan ningsprogramma met een kleine serie filmvertoningen in Zeeland, waarvan Goes in het Grand Theater op dins dagavond 5 januari de eerste te zien krijgt. „Banditi a Orgoloso" (Bandie ten van Orgoloso) heet de rolprent van Vittorio de Seta De regisseur is als documentalist begonnen en hij heeft zijn eerste speelfilm als docu mentaire opgezet. Hij confronteert de kijkers met primitieve mensen op har de grond, herders op Sardinië Een van hen wordt betrokken bij een schietpartij tussen carabinieri en var- kensdieven. Onschuldig, maar ver dacht vlucht hij de bergen in. Het wordt een wanhopige zwerftocht, die de vluchtende herder en zijn schapen volledig uitput. Verbitterd en vertwij feld slaat hij een andere herder neer en rooft diens schapen. Nu is hij een bandiet geworden, iemand die de na tuur als vijand en tegelijk als bescher mer heeft. Een eerlijke film, zeker de moeite waard om te bekijken. Grote bliekvangsten De vissers uit Tholen en uit Moerdijk, die in de zomer te St.-Annaland paling vissen, hebben nu hun netten uitgeze op de Grevelingen en de Oosterscnelde waar grote hoeveelheden bliek worden gevist. De vis wordt via de haven van St.-Annaland naar de vismeelfabrieken vervoerd. 85.— per 000 kg. Tarwestroo 45.50. per 10CO ke van goede kwaliteit. Grnutro ƒ55.— per 1000 kg van goede kwaliteit Erw tenstro tkl. groen) ƒ60.- ƒ65.— per tooo kg. Schokkerstro ƒ55.ƒ57.50 per 1000 kg. De handel in stro Is zeer traag. Vlas: De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 15-20 cent per kg op auto geleverd Voor tweede kwaliteit was de notering 8-14 cent. Er is belangstelling voor goede partijen vlas. Eieren: De elerprijs bedraagt ƒ1.96 per kg. Schoolstraat doorgetrokken Aan de Schoolstraat te St,-Anna]and wel ke nu reeds is doorgetrokken, loopt van af de Bierensstraat tot aan de Hoen- derweg, zijn van het contingent 1964 acht woningwetwoningen gebouwd. Vier gezinnen hebben hun woning reeds be trokken, de andere vier gezinnen zullen nog voor nieuwjaar hun intrek kunnen nemen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje CHRISTINA MARIA. J. M. Joosse J. C. Joosse-Kasse Andries Han Leo Heden is van ons heen gegaan onze innig ge liefde, zorgzame man, vader en grootvader JOHANNES VREKE JAC.Z., in de ouderdom van 69 jaar. P. J. Vreke- Provoost J. Vreke J. Vreke-Grebello Hans en Peter. Domburg. 29 dec. 1964 Wijngaardstraat 5. Heden overleed in het ziekenhuis te Middel burg, onze lieve broer, zwager en oom JOHANNES VREKE JAC-z., op de leeftijd van 69 jaar. S. Vreke- De Koning W. Vreke M. Vreke-Brasser P. Hoefkens J. C. Hoefkens- Vreke J. v. d. Krift M. v. d. Krift- Provooet Domburg, 29 dec. 1964. Heden overleed onze beste zwager en oom JOHANNES VREKE JAC.z. P. Provoost K. Provoost- Passenier A. Provoost L. Provoost- De Pagter Domburg, 29 dec 1964. Algemene kennisgeving. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, on ze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ADRLAAN VBEEKE, echtgenoot van Barend i na Bagmeijer, eerder van YVillemina van Sigbem, in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, B. Vreeke- Bagmeijer De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 31 decem ber a.s. Vertrek Koop- mansvoetpad 11 des middags te 12.00 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader en grootvader JACOBUS MINNAAR in de ouderdom van ruim 80 jaar. J. H. Minnaar J. M Minnaar P. Minnaar van den Bos De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 2 januari 1965 op de algemene begraaf plaats te 's-Heer- Arendskerke. Vertrek vanaf het „Trefpunt" om 12.00 uur. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droef beid, onze lieve, zorgzame en onvergetelijke moe 1er en behuwdmoeder. CORNELLA MARIA DE HAMER, weduwe van Jacobus de Hamer, in de ouderdom van 71 jaar. J. van Iren-de Hamer A. R. van Iren. Middelburg, 29 december 1964. Bleek 11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13