Bouw dorpshuis Waarde is in zicht Belangrijk stuk sportaccommodatie Heinkenszand eert G.S.-lid mr. dr. Mes met straatnaam AGENDA WALCHEREN MARKTBERICHTEN DRIEWEGEN HEEFT OP BEGROTING VOOR 1965 13.000 TEKORT VAN f 1054,35 KERSTVIERING OP WALCHEREN RAAD STAVENISSE OVER KOSTEN VERHOGING HA\TNDIJKEN DINSDAG 29 DECEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA de verbeterde verbinding met de rijksweg door Zuid-Beveland *an Waarde binnenkort een tweede wens van het verlang lijstje met plannen schrappen' de verbouw van het scholen complex tot dorpshuis met sportzaal. Sinds 1956 is er in die richting gedacht, ,,'t Wordt wel tijd, dat de zaak aan een einde komt," vindt burgemeester J. D. de Kam. En daar kan nu aan gewerkt worden: de plannen zijn rond en goedgekeurd Te gen februari kan de gemeente de rijksgoedkeuring voor de verbouw van de twee scholen onder-één-dak tegemoet zier., zo is toegezegd. Dan kan de aanbe steding worden voorbereid voor een gebouw, dat Waarde niet ai leen aan een fraaie gelegenheid voor bijeenkomsten, maar voor al ook aan een belangrijk stuk sportaccommodatie helpt. Meer nog dan een cultureel centrum heeft Waarde een gymnastieklokaal nodig. Voor vergaderingen kan men het hervormd centrum benutten en voor uitvoeringen is er café Roeman. Maar met de sportruimte komt Waar de er tot nu toe bekaaid af: er is geen enkel geschikt gebouw voor. Vandaar, dat burgemeester De Kam er bijzonder mee ingenomen is, dat de grote zaal van het dorpshuis ook als sportzaal kan fungeren. Het houdt bijvoorbeeld in. dat de leer lingen van de lagere scholen, die nu alleen op het plein wat vrije oefenin gen kunnen doen als het weer meezit, van het vak „lichamelijke oefenin gen" een vast punt kunnen maken. Het betekent ook, dat de voetbalver eniging Waarde een zaal heeft voor binnentraining. Met een dergelijke accommodatie in het vooruitzicht is het ook mogeHjk, da* er een gymna stiekvereniging wordt opgericht of dat er andere binnensporten worden beoefend. „Als er zo'n gebouw ls. heb je wat te bieden om het verenigings leven te stimuleren en het dorp aan trekkelijk te maken", vindt burge meester De Kam. En uiteraard: het dorpshuis komt er ook om het cul turele leven een impuls te geven. Kiezen Zoals gezegd: de eerste gedachten over de verbouw van het donkere, verval len scholencomplex christelijk en openbaar onderwijs met zjjn vier lokalen dateren uit 1956; een jaar voor de school werd ontruimd. Het duurde nogal even voor de plannen konden doorgaan. Er moest bijvoor beeld ook een keus gemaakt worden, welk karwei de voorrang zou hebben: de verbetering van de Hoofdstraat naar de rijksweg, zodat Waarde beter te bereiken zou zjjn, of de plannen voor een dorpshuis. De afgelopen zomer is er met de straatvcrbctcring begonnen en kreeg de gemeente de handen vrij om meer De naam van mr. dr. A. J. E. M. Mes, lid van Gedeputeerde Staten, zal de historie ingaan. De gemeenteraad van Heinkenszand besloot maandagavond in het uitbreidingsplan Barbestcin een straat de naam mr. dr. Meslaan te geven als blijk van waardering voor de vele verdiensten van dit Heinkens- zandse lid van Gedeputeerde Staten. Alleen het raadslid M. C. de Leeuw (ar.) opperde bezwaren. Niet dat hij de heer Mes deze eer niet gunde, inte gendeel, maar volgens herr. is het niet de gewoonte een straat naar personen te noemen, die nog in leven zijn. Hij had dan ook niet begrepen, dat b. en w. niet met een straatnaam gekomen zijn van een persoon die zich in het verleden voor Heinkenszand verdien stelijk heeft gemaakt „Namen waar naar men toch zeker had moeten zoe ken", aldus het -aadslid Burgemees ter N. W. Eisen verdedigde het voor stel van b. en w. met te zeggen, dat de heer Mes een opeenstapeling van ver diensten heeft, die het rechtvaardigen, dat thans al een straat naar hem ge noemd wordt. „Niet alleen is mr. dr. Mes een persoon van een grote impor tantie voor de provincie geweest, maar ook voor de gemeente Heinkens zand, getuige zijn loopbaan als burge meester. kamerlid en statenlid", zei de burgemeester Nadat de heer M. P van Iwaarden van gemeentebelan gen erop gewezen had dat ook andere gemeenten straten en lanen noemen naar nog levende personen, werd het voorstel aangenomen. De overige straten in het uitbreidingsplan zullen namen krijgen als: Oosterlandstraat, Laan van Barbestein Jacob Valcke- straat, Hugronjestraat en Meekrab- straat. B. en w hebben de straat- naamgeving zoveel mogelijk aange past aan historische gegevens. Dezelf de straten, alsmede de Scheldestraat en Sloestraat werden tot openbare we gen verklaard. Middelburg: Electro: De Corsicaanse twee linghroer8 19 30 uur. 14 Jaar Burger zaal stadhuis: expositie Zeeuwse beel dende kunstenaars. 14-17 uur Hagepreek- gang i Kuiperspoortexpositie schilder en tekenclub de Kuiperspoort. 14-18 en 19-21 uur Van Benthem en Jutting Iko- nenexposlUe. 10-12 30 en 13.30-18 uur Vllsstngen Alhambra Geef er de brult d» aan 20 uur. Alhambra P Z-C-Jeugdvoor stellingen. II. 14 en 16 uur. Oostliurc - Ledcltheatcr: Opvoering Jaon- tje 20 uur Sluiskil - Jeugdgebouw: De Ark: Opvoe ring kerstlekespel ..Voor Hem geen plaats" 20 uur Ternruzrn Luxor- James Bond 007 contra dr No 20 uur. 14 laar Bergen op Zoom Roxy Meisjes, die men niet trouwt. 20 uur. 18 Jaar Luxor: Vrou wenjagers. 20 uur. Op de tekening de voorgevel van het nieuwe dorpshuis. vaart te zetten achter het dorpshuls- plan. Deze maand kwam de gang er goed in: de gemeenteraad besloot de finitief voor de bouw volgens het ont werp, dat architect C. J. Klap uit Waarde had gemaakt, ging akkoord met een lening van 60.000 in ver band met de bouw en machtigde b. en w. het karwei onderhands aan te besteden. Precies een week later was er de telefonische goedkeuring van Gedputeerde Staten en werd de rjjks- foedkeuring voor het plan tegen fe- ruari toegezegd. Uiteraard is bur gemeester De Kam met deze vlotte afwikkeling van zaken blij. 162 m2 Hoe het scholencomplex er na de ver bouwing tot dorpshuis komt uit te zien? Het gebouw wordt 33 meter lang en krijgt een breedte van ruim 11 meter. De sportzaal 20,6 meter lang komt op een totale opper vlakte van 162 vlerkante meter. In deze hoofdzaal komt geen toneel. Als er behoefte aan ls. kan men er altijd een uitneembaar podium plaatsen. Het gebouw, zoals het op de tekenin gen van architect Klap staat, bevat ook twee kleedruimtes, een waslo kaal en een douchecel. Er is een berg- zaaltje voor de toestellen, terwijl an der materiaal in een tweede ruimte kan worden opgeborgen. Kunnen verenigingen voor hun uitvoeringen terecht in de grote zaal. voor ki - vergaderingen is er een aparte zaal: van acht bij acht meter. Daar zullen ook de muzikanten van „Vooruit" in de toekomst hun wekelijkse repetities houden. Het is niet de bedoeling, dat het dorpshuls zal concurreren met het hervormd centrum wat de ver gaderingen aangaat, maakte burge meester De Kam duidelijk: „er ls in de exploitatieopzet maar 400 ge raamd als inkomsten van verenigin gen en van vergaderingen". Er komt voor Waarde nu zicht op de bouw van een dorpshuis, dat ook het ge zicht van de gemeente heel wat zal verfraaien. '11DDELBURG Schaakgongwedstrijd Het is een traditie geworden dat de personeelsvereniging van de P.Z.E.M het jaar afsluit met het houden van een schaakgongwedstrijd. Ook dit jaar zal zo'n wedstrijd worden gehouden en wel op woensdagavond 30 dezer in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-ge- bouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg. De leiding van de wed strijd berust bij de heren M. Brouwer en W Flissebaalje. GEVONDEN VOORWERPEN Op het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent onderstaande voorwerpen, die in het tijdvak van 9 tot en met 23 de cember als gevonden zijn aangegeven, t.w. verschillende wanten en handschoe nen, huis- en andere sleutels, porte monnees met en zonder inhoud, snoer witte kralen, geldbedrag, zwarte hond, leesboek, snoer glazen kralen, geldbedrag, bruine kinderschoen, grij ze damespantalon, paar beige sport kousen, passer, mand met inhoud, nieuwe schriften, rieten mandje, lap zwarte stof, stuk breiwerk, wit rijwiel pompje, sierstrip, groen net met in houd, gekleurde sjaal, kentekenplaat, boekje van ziekenfonds, liniaal, etui met inhoud, baal suiker, rode regen jas, baret van zeeverkenner, bank biljet, halsketting met slot. parel snoer, zilveren broche, zwarte laars, kinderarmband, zwarte beugeltas, 4- kleuren potlood, hondenpenning, bruin zeil, gymschoen, grijs-blauwe sjaal, handveger. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald, gelieve men daar van kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 24-12: Graveland van Cabedelo; Rifo An van Duinkerken; Vergolivada van Gdynia: 25 -12 Finship van Hull; Ursa Minor van Ipswich: Nordwind van Hull; Emporos van Nordenham; Atena van Bayonne; Marjan van Londen; 26 dec.: Deal- mouth van Birkenhead-Sloehaven: Jupiter La Coruna; 27-12 Ellen Klautschke Mersin; Nordlicht van Bideford. Vlissingen vertrokken op 25-12: Vergolivada Buenoe Aires; Finship naar New Orle- Atena naar Gothenburg: 26-12: Empo- ïaar Rotterdam: ALme naar Teignmouth; 27-12 Jupiter naar Emden; Donau naar Bir kenhead; Ellen Klautschke naar Malmö; Al- bert V naar zee; Rifo An naar Schotland: Helen naar Londen; Europa naar Londen: 28-12 Sirius naar Zeebrugge: Ursa Minor n. Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 24-12: Ares Hamburg: Andijk van Le Havre: Over- ijsel van Le Havre; Sylvia van zee-Breskens; 25-12 Irene van Lorient: Meta van zee: Se- negalkust van Hamburg: Sont van Huil: Kloosterdijk van Le Havre; Pirola van Bel- fast-Terneuzen; Vanda van Wisbeck: Metre Liverpool: Herta Johanna III van zee; Els Teekman van zee: Seabreeze van Lon- Angolakust van Hamburg: Ceta van Birkcnhead-Gent; Prins Johan Willem Friso n Le Havre: Westerdam van New Vork: 12 Franka II van Guernsey: Cawi van Skull-Gent: Mariscal Lopez van Vigo; Gro- ledijk van Rotterdam: Lifana van Gothen burg: Jobella van zee-Terneuzen: Capricor- van Vigo-Gent; Rubicon van Odense; Nisse van Newport Mon: Mohamed Reza Shah van Sidon: 27-12 Oosterburgh van Vas- Bosco van Glasgow; Amoudspolder Villagarcia: Meidoorn v. Leixoes; Auda- van Rotterdam: Sophocles van Rotter dam: Engelina Broere van Isle of Grain. Gepasseerd van Antwerpen op 25-12 Alwakl Rotterdam; Mangen naar Gothenburg- Gent: Munte naar Aarhus-Gent: Phoenix Dublin-Gent; Sloterdijk naar Port Everglades; Schiedijk naar New Orleans; Diet naar Stockholm: Fambo naar Ipswich; Frejo naar Cork; 26-12 Silvaplana naar Go thenburg: Bovenkerk naar Rotterdam; Wo- nosobo naar Amsterdam; Kersten Smiths n. Casablanca-Sas van Gent: Olivier van Noort Esbjerg; Keizersveer naar Esbjerg; 27- 12 Helicon naar Amsterdam; Whitsun naar Goole; Zonnekerk naar Le Havre: Ares naar Amsterdam; Steenbergen naar La Pallice; Boekanier naar zee-Terneuzen; Grotedijk n. Rotterdam; Prins Johan Willem Friso naar Rotterdam; Kloo3terdijk naar Rotterdam; Ouwerkerk naar Marseille: Tuskar naar Rot terdam; Andijk naar Rotterdam; Tasman Londen-Genl; Timo naar Plymouth- Slulskil; Overljsel naar Le Havre: 28-12 Texel zee-Sas van Gent; Virgo naar Londen; Dlannel naar Londen. Officiële publikaties Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 30 december, wordt gehouden van 10 tot 11 uur. MIDDELBURG. BEKENDMAKING. TEGENGAAN GLADHEID. De burgemeester van Middelburg vestigt de aandacht van de inwoners dier gemeente op het bepaalde in artikel 33 e.v. van de alge- politieverordening, waarbij hoofdbe- ïr of hoofdgebruiker of de eigenaar van binnen de bebouwde kom gelegen ge bouw, grondstuk of erf. verplicht is. sneeuw ijs weg te ruimen van het openbaar voet- 1 en dit daarna te bestrooien met zand. turfstrooisel o.d. Als er meer hoofdbe- ners of hoofdgebruikers zijn. dan is ieder hen aansprakelijk- Na woensdag 30 december a.s. te 12 uur zal op de naleving van dit gebod toezicht wor den uttgeoefend. Middelburg, 28 december 1964. De burgemeester van Middelburg. mr. J. DRIJBER. VROUWENPOLDER C.B.T.B. Vrouwenpolder kwam weer bijeen Dezer dagen kwam de afdeling Vrou wenpolder der C.B.T.B. voor de eerste maal in het vergaderseizoen bijeen, on der voorzitterschap van de heer W. Wouters. Deze gaf een kort overzicht van de landbouw in 1964. Als spreker trad op de heer W. de Wolf, assistent bij de rijksvoorlichtingsdienst te Goes, die een lezing hield over het onderwerp „Boer zijn in een veranderen de tijd". Óp deze uitgebreide lezing volg de een leerzame en vlotte bespreking. Voorts werden nog enkele huishoudelijke punten besproken. RITTHEM Kerkvoogd In de Nederlands hervormde kerk te Ritthem is in de plaats van de heer W. J. Cevaal Pz. tot kerkvoogd geko zen de heer A. Lijnse. WESTKAPELLE Uitvoering chr. mondorgelclub „De Krekels" Zaterdag 9 januari a.s. zal de chris telijke mondorgelclub „De Krekels" te Westkapelle, haar jaarlijkse uitvoe ring geven in het jeugdgebouw der hervormde kerk. Naast een aantal muzieknummers gedeeltelijk met me dewerking van het zangkoor der ver eniging, zal na de pauze het blijspel 3 bedrijven „Cupido in een speelse i" opgevoerd worden. HEINKENSZAND Ernstige val Dezer dagen is mevr. J. H. uit Hein kenszand, toen zij op een stoel stond te werken, plotseling duizelig geworden en fevallen. Een gebroken pols en een bek- enbreuk waren het gevolg. Dr. H. P. van Maanen die de eerste hulp verleende achtte overbrenging naar het ziekenhuis St.-Joanna noodzakelijk. Ongelukkige kopbal P.Z.C.-voorstellingen in Vlissingen Ruim dertienhonderd Vlisslngse kinde ren hebben maandag genoten van „De nacht van de koude neuzen" in het Al- Autobotsing in St.-Jansteen VEILINGVERENIGING GOES 28 december Groenten: p. »t Bloemkool afw IIn (le Julianastraat te St.-Juutees bot- !>-"• KneUtW.™ I a nee b». StkWrU u hambra-theater. Dit gebeurde tijdens de ste de auto bestuurd door de heer C A. •°"22# "P^'Tn nir eerste rtrie P 7. C -Uinrtervonrstellineen C uit Hoofdolaat. OD de auto. bestuurd.»0' Spruiten All «0-83 BJI 33-», v- m geschoond Bil 90 KnoUcl- beide bestuurders kwamen met de "schrik j derij II Andijvie u 61-06 Uien geschoond VI.ASM.MtKT ROTTER! eerste drie P Z.C.-klndervoorstelltngen C. uit Hoofdplaat, op de auto, bestuurd in Vlissingen. In totaal geeft de P.Z.C. door de heer C. L uit Koewacht. De,*'" in Vlissingen negen voorstellingen voor K""4~ totaal 4000 kindéren Genoten hebben ze! Het enkele kind. dat al te luidruchtig probeerde mee te le ven met de avonturen van de hondjes, werd snel door de rest van de zaal tot de orde geroepen. Uit de reacties van de kinderen was wel te merken, dat de keu ze van deze knappe Walt Disney-teken- film een schot in de roos is. Na de hoofdfilm volgde er nog een korte film van Stan Laurel en Oliver Hardy, die met al hun dwaasheden de zaal tot schaterlachen brachten. Baby den Toonder zorgde voor de voor stelling met zijn accordeon voor de no dige stemming. vrij. Wel ontstond er materiële schade. Auto slipte Een personenauto, die onderweg was van Sluis naar Draaibrug geraakte In de nabijheid van het voormalig Sint Jozephpensionaat te Sluis in een slip. Het voertuig draaide een slag om en kwam in een naburige sloot terecht. Dc inzittenden wisten zich uit hun hache lijke positie te bevrijden. De auto werd later op de dag aan de kant gesleept. Raad vergaderde POST ONVOORZIEN het venten met vis, groenten, fruit en bloemen zonder ventvergunning zal wor den toegestaan. De raad besloot toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling huisvuil-op- haaldienst per 1 januari 1966. „De reinigingsrechten zullen hierdoor gemeentebegroting 1963 aangeboden' ge-aanmerkelijk worden verhoogd. Thans gekregen. De gewone dienst geeft aan bedragen deze 6.50 voor de eerste em- inkonisten en uitgaven een bedrag te; mer er- voor elke volgende emmer, zien van f 98 981 37 De post voor on-1 waarvoor het huisvuil éénmaal per week voorziene uitgaven 'bedraagt 1054.35.1 wordt opgehaald, Bij de nieuwe rege- Ter Jekking van het tekort op deze be-1 'mg worpen de emmer tweemaal per groting is een post geraamd als aanvul- weeit geledigd. De kosten zullen plm. lende bijdrage uit het gemeentefonds lobO per jaar per emmer bedragen, van f 13.000,Bij het opstellen van Een van de motleven tot dit besluit is deze begroting is nóg geen rekening ge-1 geweest dat de gemeente genoodzaakt houden met de te verwachten salarisher-i zou zijn bij de huidige regeling voor een y; ziening per 1 januari 1965, zodat het te- nieuwe stortplaats Ie zorgen daar van^oran a, kort nog aanmerkelijk zal stijgen. De ae Neder.andse Spoorwegen bericht is kapitaaldienst vermeldt aan inkomsten ontvangen dat zij de verhuur van de en uitgaven een bedrag van resp. stortplaats aan de gemeente willen be- 122.432,45 en ƒ222.557,11, derhalve i eindigen. een nadelig slot van 100.124,66. Kapi- taalswerken zijn niet geraamd. Prei Al 16-51. All 34-46. Groene kool II 21-29 BI lï Rode kool II 16-17. BI '.3. Witte kool I 10-11- II 9. Boerenkool II 23-26. V.V. „WALCHEREN- MIDDELBURG 23 december. Fruit: Goudrenette: 80 op 27; 75 00 19-22; 70 75 16-18 «5 70 16-19: UI Erof 12-17 Jonathan 11: (O 70 12-16; lil grof 12. Golden delicious: 80 op 21-27: 70 27: es 70 19-22. St.-Remy. 65 op 22-23 Zoete fcrmgaard' 60 65 53 Groenten: Witlof «2-58 Glassla st. 10. Glassla kg 49 Breekpeen 10-19 Prei 40-60- Uien 26- 31 Witte kool S'.i-ie. Andijvie 66-91 Spruiten gesch. 71-117. Spruiten ongcoch. 28-125 Rode kool 16-23 Sav kool 22-46. Boerenkool 26-51. Gele kool 5',4-15. GR AANBEL RH ROTTERDAM. 28 december. Op de Rotterdamse graanbeur* werden de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Tarwe, dooraneckwallteit basis 17 pet vocht, levering volgende week tot 36.75: zomergerst, volgens monster, tot 29.25; groe ne erwten tot 37.50; schokkers tot 43.50; bruine bonen, boerenschoon tot 78.50. COOP. VELUWBE KIER VEI LING EDE. Aanvoer 249.120 stuks, handel vlot Prijzen per 100 stuks: van 50-53 gr. 11.32—11,90. van 54-58 gr 12.03—13.20. van 60-64 gr. 13,41— 14.30, van 65-69 gr. 14.85-15.40- land: Eigenheimers. 40 Bintjes 35 mm tot 40 mm opw. in twee —12,75: Meerlanden. 13.50: Bevelanders 11—14. i. opw f 15—16.75. ot> 10—11: Bintjes en gesorteerd 11.50 mm opw. 12.50 i opw. 15.5016.50: Een bezwaarschrift van de heer H. van Wildrit ain? niet door de Panne tegen een aanslag in de hon- 3 aan, dat de hond is komen aanlopen enkon d wildrit van de W Z.A. peen dóór- dSS*jïuïï? worden van non v0<Jr fleze m beschikbBar ware„ De verordening op de hondelttelastine $5lnd« diepvrie.installatle ge- luidt echter dat als houder van een hond, afwachting van nadere Be- wordt aangemerkt degene, die. onder, emmmS- welke ritel ook. een hond In bezit, ter verzorging of onder toezicht heeft, zodat de raad op grond hiervan een afwijzende beslissing neeft genomen op het ver zoek Aan de heer J. A. de Dreu te Driewe gen werd een aanvullende premie toe- kend voor de woning Paulushoekseweg 8 te Driewegen. Deze aanvullende pre mie bedraagt 33^ van 550,— 18-3,33 Een aanvraag tot toetreding als begun stiger tot de Europese Beweging werd op voorstel van burgemeester en wet houders met algemene stemmen afge wezen. De nijverheidsschool voor meisjes „St.-Agnes" vroeg subsidie in de kos ten van door de ZV.U georgani seerde actualiteiten voor de culturele ontwikkeling van de jeugd. Uit de gemeente Driewegen bezochten 3 meisjes de school. Besloten werd het tekort, na aftrek van de subsidie van rijk. provincie en Z.V.U, te dragen. Aan het Groene Krpis voor Driewegen en Ovezande werd een subsidie toege kend van 7,50 per lid per jaar. De aar de wijkverpleging verleende subsidie komt hiermede te vervallen. Mevrouw G. v. d. Veen-Kooi en de heren C. de Jonge en M. A Slaakweg werden her benoemd als bestuurslid van de stich ting Dorpshuis Driewegen De keurlo nen van de keuringsdienst van slacht dieren en vlees in de gemeenten beho rende tot de keuringskring Goes wer den verhoogt!, De raac ging akkoord met de van net ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen ontvangen ontwerpljjst van beschermde monumen ten voor de gemeente Driewegen. Op deze lijst komen voor de Nederlands hervormde kerk te Driewegen, „Het hof Bij het voetballen kreeg de heer Bos te Tilburg". Schoolstraat 2 en ,,'t Hof Alle Heinkenszand een bal zo ongelukkig opi Morgen Nieuwe Zorgen" Paulushoekse- zijn hoofd, dat hij een lichte hersen- weg 5 schudding opliep. Dr. v. Maanen ver- De algemene politieverordening werd leende de eerste hulp. gewijzigd, hetgeen er op neer komt dat een in „De Schakel' woord gaf de presidente, mevrouw Bom- Huisman, de leiding van de bijeenkomst over aan de dames Moerdijk-' Swalm, Sanderse-Jacobs en rL. Rlsseeuw-Verdouw uit Axel. Zij brach ten een sfeervol programma met zang, declamatie en pianospel. Vooral het verhaal „De kleine wereld van flat 10" dat Rosemary Sanders voor droeg, maakte indruk op de dames. Tij dens de pauze was er voor de bezoe kers een kersttraktatie. De volgende bijeenkomst wordt belegd op 19 januari. Voor die datum staat er een Zeeuwse avond op het programma. Zaterdagavond vierde de zondags school te OOSTKAPELLE, met een groot aantal belangstellenden het kerstfeest in de Nederlands hervorm de kerk. De leiding was in handen van de heer H. Schipper. Als kerstliturgie werd gevolgd die van de Nederlandse Zondagsschool Vereniging. Mejuf frouw M. A. Schipper vertelde het kerstevangelie en mejuffrouw C. van Sluys het kerstverhaal „Als kaarsjes in de nacht". De oudste kinderen de clameerden, de jongeren zongen „Stil le Nacht". Alle aanwezige kinderen kregen een traktatie, die van de zon dagschool bovendien een kerstcadeau tje. Er werd afscheid genomen van 9 scholieren. Deze kinderen kregen een jeugdbijbei aangeboden. De heer Schipper sloot dit zeer goed geslaagde kerstfeest. De bewoners van het bejaardentehuis in Vlissingen hebben 'n goede kerstweek ~ehad. Maandag 21 december, gaf het iouburgs Mannenkoor onder leiding van de heer H. Goedegebuure een geslaagd kerstconcert. Woensdag werd het kerst feest gevierd ook voor de bewoners van de flats onder leiding van J. Kwast. Medewerking verleende damesgroep van wijk Ilï van de Neder landse hervormde kerk, die een kerst spel opvoerde. Dirigent was de heer Meulmeester, de heer P. van Belzen speelde trompet. Vrijdag verzorgde ka pitein J. Ruissink van het Leger des Heils een middaguitzending, terwijl jon ge leden van het korps gebak bij de thee serveerden. Dezer dagen werd in het „Compas" te Veere de kerstbijeenkomst van ae N.C. V.B. gehouden, onder leiding van haar presidente mevrouw Bout-Schot. Het programma werd verzorgd door enkeie dames van de bond. Mevrouw de Buck-Volkers en mevrouw de Kroo-Houwers lazen de kerstliturgie voor Mevrouw Sanderse-Noom ver zorgde de declamatie, die in de liturgie, voorkomt, en verder in samenwerking Benoeming ter secretarie Axel De heer A. Sturm, thans commies ter secertarie te 's-Gravenpolder, is per 1 maart 1965 benoemd tot commies-A secretarie te Axel. Zandaardappclrn voor het binnenland: Li beria* 40 mm opw. 9.50. Klel-aardappelen voor de export: Bintjes. 35 mm opw in twee maten gesorteerd. 10.75 11.25: Bintje* 45 mm opw. in verschillende maten ge*orteerd 12—12,75. Zandaardappelen voor de export Ll*el*ter 8.50: Patrone* 35 mm opw. 8.25; n opw. 8.25 Voer aardappelen 2JO—4. Stemming binnenland rustig, buitenland weinig handel. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden va*tge*teld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1217. Vette koeien en owe 752. varkens 465. Prijzen, resp voor le. 2c en 3e kwaliteit tin ets per kg> Vette koelen 390-420 355-385 320-350 Varkens (lev. gew.) 2CO 193 195 Vette koelen aanvoer korter, handel vlug, prijzen hoger. Varkens (lei', gew aanvoer kleiner, handel vlug. prijzen hoger. Prima vleesvarkens boven notering: zware varkens 180-185 per kg: slachtzeugen 155-165 p. kg. BERGEN OP ZOOM 28 december: rode kool 5-16: witte kool 9-11. boerenkool 4-14; eavooie kool 8-30: spruiten 47-1 72: breekpeen 7-16; andijvie 75-92; sla 34; witlof 38-71: uien 6-22: prei 17-56. Cox Orange 26-54: Jonathan 12-19. Goud renetten 14-38: Golden Delecious 30-41. Subsidie aan E.7.1. verhoogd Woningbouw Medewerking aan plan voor arbeidbesparende woningbouw In de dezer dagen gehouden gemeente raadsvergadering van Stavenisse heeft de raadsvoorzitter, burgemeester A. Sluyniers, bij een ingekomen stuk van G.S. gewezen op het afwijzend antwoord inzake een bijdrage in de kosten van verhoging van de havendijken door het waterschap Tholen. De havendijken zijn voor een hoge water stand voldoende beveiligd en de daarop toegepaste constructie is verantwoord te ach'ren. De minister van verkeer en waterstaat spreekt in zijn afwijzing van extreme omstandigheden, doch als hier mede bedoeld wordt de stormvloed van 1953, dan zullen de verbeterde zeedijken daar vermoedelijk ook niet tegen opge wassen zijn, aldus de burgemeester. Spreker hoopte van harte, dat de be windsman op zijn ingenomen standpunt De leden van de Nederlandse bond voor met mej. Houterman een muziekstukje. plattelandsvrouwen, afdeling Middel- Onder orgelbegeleiding van mevrouw tcrugKomen. burg, kwamen voor een kerstviering bij- Wouters-Pietersc. zong een koor. ge- De voorzitter merkte op, dat de Rijks- lAM" vormd door enkele dames van de bond, waterstaat op het standpunt stond, dat een aanta. kerstliederen. Het kerstver-deze haven afgedamd zou moeten wor- haal werd verzorgd door mej. Meijers. den. Stavenisse heeft voor 1965 vier woning- Onder leiding van haar presidente, me-wetwoningen en een ongesubsidieerde vrouw M. Duisterhof-Pous hield de afde-woning toegewezen gekregen, ling Aagtekerke van de N.C.V.B. dezer dagei. een kerstavond in „Amicitia". Na de liturgie volgden kerstliederen, gezon gen door een koortje uit de leden, decla matie van mevrouw L. Wisse-de Visser kerstverhaal door mej. Wester- Aan de orde kwam vervolgens de voor lopige vaststelling van de gemeentere- kenine over het jaar 1963. Uit het rap port dat de commissie van onderzoek deze rekening heeft uitgebracht, beeke. Het 10-jarig bestaan van deze1 b}eek' dal er geen op- of aanmerkingen afdeling zal worden gevoerd op 26 jan. waron Dezer dagen werd in de volle gerefor meerde kerk te Oost-Souburg een inter kerkelijke jeugdkerstviering gehouden. Ds. G D. L. Brederveld, gereformeerd predikant, ds. W. den Toorn. Neder lands hervormd predikant en pastoor M. Opgenoordt, allen te Souburg ver leenden hun medewerking. Verder deed mee het gereformeerd jeugdkoor „Jubilate" onder leiding van de heer R. v. d. Driest en het Ambone- zenzangkoor „Beth Cherem Singers", onder leiding van de heer M. Temmar. Het orgel werd bespeeld door de heer M. Arendse. Voor de aanvang werd samen gezongen „Heft aan een luiden zang" en „Hoe zal ik U ontvangen". De hervormde vrouwengroep in West kapelle hield dezer dagen onder lei ding van de presidente, mevrouw Oosthoek, een kerstavond. Acht leden verzorgden de adventswijdingsdienst, die bestond uit zang, voordrachten, schriftlezingen, een wijdingswoord en een kerstverhaal. Mevrouw Faasse- Roelse en mevrouw Minderhoud-Min- derhoud lazen een verhaal voor. Aan deze dienst verleende ook het kerk koor zijn medewerking. De afdeling Vlissingen van het .Jeugd- cn Jongerencentrum „Ruimte", hield op de tweede kerstdag een geslaagde bijeenkomst. Als gasten was eei groot aantal leden van de N.V'.V Jeugdorganisatie „Jonge Strijd" af deling Goes, aanwezig. 's Middags werd een wandeling door de vers gevallen sneeuw gemaakt, waarbij er nogal eens sneeuwballen rond vlogen. De gezamenlijke maal tijd werd in de sfeervol versierde ..Ka jak" gebruikt, waarbij de pannekoe ken als sneeuw voor de zon verdwe nen. De avond werd gevuld met dan sen op de vrolijke tonen van de „Sat- telites" Een alleszins geslaagde dag. waarbij een van de facetten van het werk van de Moderne Jeugdraad Zee land. waar beide groepen by aange sloten zijn, duidelijk naar waren De rekening werd zonder hoofdelijke stemming voorlopig vastgesteld met op de gewone dienst aan ontvangsten 716.646.87 en uitgaven 717.044.39 met dus een nadelig slot van 397,52 en op de kapitaaldienst aan ontvangsten 1 023.656.33 en aan uitgaven 1.126 079.36. En hier dus een nadelig slot van 102.423,03. Een voorstel van b. en w. om met de N V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage een rekening-courant- overeenkomst ad 100.000.— voor 1965 aan te gaan, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tevens ging men akkoord met de 11e wijziging van de gemeentebegroting '64. Een subsidie-aanvrage van het comité Z.V.U..-jubileum en van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaarsvereniging werd afgewezen. Het subsidie aan het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland werd pe. 1 januari 1965 verhoogd met vijf cent en gebracht op twaalf cent per inwoner. De heer C. Priem (p.v.d.a.) vroeg, of dit instituut een begroting heeft overgelegd. Voor een aanvraag om subsidie is dat toch een vereiste De voorzitter ant- Vervolgens werd vastgesteld een wijzi ging van de verordening op de heffing van haver.- en kadegelden. Deze wijziging is een gevolg van het feit, dat de ge meente twee pontons ln de haven heeft gelegd om al.' ligplaats voor jachtjes en bootje.i dienst te kunnen doen. In de thans geldende verordening is hierin niet voorzien. Ten slotte kwam in de raad een voor stel van b. en w. om medewerking te verlenen aan de realisering van een plan voor arbeidbesparende wo ningbouw op het eiland Tholen en het bouwen vai 4 bejaardenwoningen in deze gemeente. De voorzitter lichtte toe. dat de ge meentebesturen op het eiland Tholer. hierover een gezamendijke bespre king hebben gehad. Verder is bespro ken welk systeem gevolgd moet wor den om voor het eiland Tholen meer woningen te verkrijgen. Volgens dt hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zeelanti zot dit alleen mogelijk zijn, wanneer de gemeenten op het eiland Tholen gezamenlijk een driejarenplan voor ae woningbouw opmaken. Hieruit zo- kunnen voortvloeien dat het eiland Tholen in drie jaar 300 woningen togewezen zouden worden. Om dit te verwezenlijken zou de gemeente de toegewezen woningen in moeten bren gen. De vier woningen van Stavenisse zouden dan ingeleverd moeten worden. Gelet op het feit. dat de gemeente de laatste jaren geen woningen gekregen heeft, behoeven slechts twee woningen te worden ingebracht. Voor de andere twee woningen kunnen 4 bejaardenwo- ingen gebouwd worden. Ook is de mogelijkheid aanwezig dat de gemeente voot de twee ingeleverde wo ningen in 1965 er nog 2 zal bijkrijgen. Doet de gemeente niet mee aan deze bouwstroom, dan behoeft men in 1966 niet op een woningtoewijzing te rekenen. In verband met bovenstaande wilden b. en w. voorstellen vier bejaardenwo ningen te laten bouwen Tenslotte deelt de voorzitter nog mede, dat, wanneer alle gemeenten meedoen, het plan september 1965 klaar zal zrjn. Over dit voorstel werd uitvoerig gedis cussieerd. De heer Priem vond het jam- .ner. aat het opmaken van een plan zo ang moet duren. Het zal dan 1966 zijn, den. Verder juichte spreker het toe, aat eer de wo: ingen bewoond kunnen wor- het eiland Tholen 300 woningen krijgt. Wethouder Moerland (p.v.cLa.) ant woordde, dat het plan eeraer gereed kan zijn, als bijvoorbeeld het plan wordt overgenomen van Schouwen-Duiveland of Zuid-Beveland. Wordt er echter een nieuw plan ontworpen, dan moet dit door ae minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid worden goedgekeurd. Dit moet op de aanvraag vermeld wor den ■oorade, dat het tekort voor 1964 De neer j. A. Nortier (c.h.) meende, dat 43 575.— en over 1965 55.700.be- de gemeente hieraan medewerking moet draagt Dez tekorten houden verband verlenen Ook de bouw van bejaarden- me* de salarismaatregelen en verdere woningen moet doorgang vinden. Het verhoging van de exploitatiekosten van bleek mogelijk d"> plaatselijke aan het 'LRtituui waarbij geen sprake is van in te schakelen. Daarna werd he. personeelsuitbreiding of verbetering van stel zonde, hoofdelijke stemming aan- outiiiage De heer Priem vond, dat hetgenomen Instiruut tij hogere instanties moet aan-' Bij de rondvraag werden nog enkele een kloppen, niet bij de lagere. problemen besproken inzake de bestra- Wethouder Moerland antwoordde, dat lingJ- het provinciale subsidie ook wordt verhoogd Of de betrokken instelling subsidie van het rijk ontvangt is hem niet bekend. De raad toonde tegen de verhoging dan ook geen bezwaar. Met algemene stemmen werd de arts J. J Kok te Stavenisse benoemd tot gemeerteg neesheer in vaste dienst, met ingang van 1 januari 1965 de gemeente. voorstel van b. en w. tot wijziging Ouderavond kwam. Dezer dagen hield de christelijke school te Borssele een ouderavond. De heer A. Witte opende de bijeenkomst met gebed. Na een openingswoord van de voorzit ter. sprak de heer De Winter over het onderwerp „Godsdienst op de christe- algemene politie-verordening lijk® school" In de pauze was gelegen- wero zonder hoofdelijke stemming aan- heid werk van de kinderen te bezich- vaara Het sluitingsuur van de drank-1 tiigen. Na de pauze sprak de heer C. J. lokaliteiten in deze gemeente wordt T Buurman over de mogelijkheden van daarbij vooi het gehele jaar bepaald op de 11 s. De heer J. Walhout sloot 123.00 i I ouderavond met dankgebed. aanbod i prijzen c De prod' handhaaft! Breekvl geboden. Gezwlnge matig aan dr mi wekelijks verkocht, geen verandering. De heer en mevrouw KUNST-VAN DIJK geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter MARLEEN CECILE. Sluiskil. 27 december 1964. Villapark 10. Tijd.: St.-Elizabethzlekenhui>. Heden overleed onz' geliefde broeder, zwa ger en oom. PIETER FUPSE, op de ifttfd jaar. Middelburg: mevrouw J. Jobse- Fllpa N ieu w-Zeeland K Fltp?e F. Fllpse-Versluls. Vlissingen: T. W. Langendam. M. S Langondam- de Rijcke. Neven en nichten. Heden nam God tot Zich. onze lieve moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevr. ELISABETH GEERTR1TDA FLIPSE geboren Van Haver, wed. van E. P. Fllpse, in de ouderdom van 82 jaar en 8 maanden. Goes. C. T. van Dalen- Flip8e G. van Dalen. California U.S.A.: T. M. Brooks-Flipse W. M. Brooks. Goes: J. van Llere-Flipsc. K. van Liere. N. Flipse Vlissingen M. W Janssen- Filpse J. J. Janssen. Klein- en achter kleinkinderen. Goes. 28 decern bei 1964 Condoleantleadres: Westhavendijk 13. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 30 december a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. De rouwdienst wordt tehouden in de aula op e begraafplaats al daar. om 2.30 uur. waarna de begrafenis. Enige en algemene kennisgeving. Heden is in Jezus ont slapen onze geliefde schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder NEELTJE AARNOLTSE, geboren Besuijen, in de gezegende ouder dom van ruim 92 jaar Matth 5 5. Namens de familie. C. Wielemaker Middelburg 28 december 1964. Geref. rusthuis. Condoleantleadres: C. Wielemaker, Const. Huygenslaan 15, Vlissingen. De begrafenis zal plaatshebben op woens dag 30 december, des middags om 2.45 uur. op de algemene be graafplaats te Middel burg. Heden overleed. In het rusthuis „Der Boede" te Koudekerke, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, EVERT BLAAS, weduwnaar van Leunt je Koontan, begiftigd met de ere medaille in brons, ver bonden aar de Orde van Oranje-Nassau. in de ouderdom van 96 jaar. Middelburg: J. van den Hoven- Blaas. G. T. van den Hove. Zevenbergen: A. Lobbezoo-Blaas. A. P. Lobbezoo. Middelourg; L. Blaas G Blaas-ae Voogd. Z. de Voogd-Blaas. J. de Voogd. Klein- en achter kleinkinderen. Koudekerke. 28 december 1964. Condoleantleadres Koudekerkseweg 138, Middelburg De begrafenis zal Slaatsvintfen op don- erdag 31 december te 11.30 uur v.m.. op de alg. begraafplaats te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5