PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RUSSEN VEROORZAKEN CRISIS IN V.N. Mogelijk vergaderen op eerste kerstdag V.S. zullen hulp aan Z.-Vietnam beperken Tolopbrengst Haringvlietbrug in 1964 gunstig INSTELLING NOODFONDS DOOR MOSKOU VERWORPEN ONGEDAAN MAKING UITSTEL STEMMINGEN GEËIST Staakl het vuren Kerstnummer P.Z.C. WESTDUITSE BOEREN EISEN EEN INV0ERST0P VOOR NEDERLANDSE GECONDENSEERDE MELK Agent in Boxtel wordt vervolgd 207e jaargang - no. 272 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde. P. B. den Boer en W. de Paster Hoofdredactie: W Leertouwer en O. A. de Kok Walst raat 58-60, tel. 2355 (b.eg, red. 3508 adv. 3647/3643). Middelburg: Markt 81. tel 3841 (b.g.g. red. 2078/3169. 2911. Ziertzee red tel. 2425 adm. tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p, mm. Min. p. adv. 4.80. Inget med. 3 x tarief. Abonnementsprijs 73 cent per week. ƒ9.75 per kw. franco per post 10.- p. fcw Losvr gummen 15 ct 0 Bureaus: Vlis«.ngen '3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. «140 (b. g.g red. 7853, adv. 5213}; Oostburg: tel. 2395: «^euienAnenasmraat 2 .el. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct p. regel mm. 1.60I .Brieven bur. raa dit blad 2o cl meer. Giro 359300 P.Z.C.. MlddelbJ.g. Donderdag 24 dec. 1964 Bassums duurste show komt uil Davos Pagina 3 Scheepskat Peter van de „Tjoba" is toch gestorven De Sowjet-Unie heeft gisteren blljf van digen naar verluidt een plan verworpen N,'d""""l"<' moU>r"" Kerstweer is onstabieler (Van onze weerkundige medewerker) Een hogedruk gebied heeft enke le zonnige winterdagen gebracht met ook in Zeeland lichte vorst Dit hogedrukgebied trekt naar het zuidoosten weg gevolgd door een storingsfront, dat ons eer ste kerstdag meer bewolking en een enkel buitje brengt. Daarna komen wij in een krachtige noordwestelijke luchtstroom. De lucht, die via de Noordzee wordt aangevoerd, geeft overdag en kele graden dooi. Het algemene weertype krijgt tijdens de feest dagen een meer wisselvallig ka rakter, waarbij alleen 's nachts nog temperaturen onder het vriespunt zullen voorkomen. Een witte kerst met schaatst]s wordt het dus niet. Vandaag bereiken de voorbereidingen voor Kerstmis een hoogtepunt: moe iden doen nog snel enkele Inkopen, ga»- 1 ten arriveren bepakt en bezakt, predi kanten lezen hun kerstpreek nog eras over en de kerstboodschappen beginnen onvermijdelijk over het telexnet van de dagbladen te lopen. Het kerstthema In deze boodschappen wordt op tiental len manleren gevarieerd, al naar gelang van geloof iof ongeloof) van de sa menstellers. Bij de eén «taal de geboor te van Christus centraal, bij een ander daarentegen wordt alleen over een Kerst kind gesproken, voor een derde gaat deze symboliek nog te ver en hij komt alleen "met volzinnen over het Licht, al dan niet met een hoofdletter. Maar b(J vrijwel iedereen is één element van de kerstboodschap onveranderd terug te vinden, blijkbaar het meest oecumeni sche deel: „Vrede op aarde". Over de wenselijkheid daarvan bestaat blijkbaar geen enkel meningsverschil. AKKOORD TUSSEN V^' op aarde' Voor ',et NEDERLAND EN E.G.K.S. avondblad van glsterai hier enkele koppen: Amerikanen drei- jgen Saigon met stopzetting hulp; V.S. I ontwerpen mammoetvliegtulg, ruimte ivoor zeshonderd soldaten;" vrouw steekt prostituée met zakmes neer. rekruten I moesten brandnetels eten: bombarde- Na jarenlange moeizame onderhandelin- i ment op Ho Tsjiminh-route geintensl- geii is een akkoord in zicht over het ne-1 veerd. Tegen een dergelijke reeks aan h'i»f"nnC!ilp Rii'nltelige probleem van de openbaarheid der|de vooravond van kerstfeest verbleekt notorsehi» T o-1 vervoerstarieven in de E.G.K.S. Staats-eerlijk gezegd het met zoveel nadruk eren gestorven secretaris Keyzer heeft dinsdag in een door allerlei verantwoordelijke figuren dpcemher bn Ko-nieuw gesprek met de heer Cnppe, vice- J uitgesproken „vrede op aard'-". Daar op 21 december I voorzitter van de Hoge Autoriteit, over- om lijkt kerstfeest het dier levend eenstemming over deze omstreden zaak in een eerlijk moment Aangetroffen in de kaiuit 'waar het zich bereikt, zo heeft het ministerie van ver- mogen we "dat teg< f£^5£httelInTvaïSS kSmÏÏ Uil over «tt-r toch houden. Ondanks versterkende midde- yrel resultaat werd bereikt ..dank zij een erkennen in deze om de Verenigde Naties uit de financiële moeilijkheden te hel Den Dit Dlan was afkomst^ van «n'urfSle b."han- constructieve houding van beide par- tijd op een soort he pen. L»it plan was amomstig van (ie|jng heeft men het dier niet ,evend tljen de voorzitter van de algemene kunnen houden. Volgens de dierenarts Het overleg heeft tot overeenstemming oe voorzitter van ae algemene waa de huid van dc. kater te zeer aan- „eleid over het g(.hee[ van de ,n dit ver- de Ghanees Ouai- setast door stookolie en hadden zijn! hand - - :j -J- ogen ti ■JdHüfïH vergadering, uc uuaiiccs teveel te lijden gehad van het ach't- SOn-Sackey. daagse verblijf in een donkere ruimte. hadden zijnband hangende "problemen. zal men de nodige stappen doen om Minister Rusk waarschuwt ALS EENHEID NIET SNEL WORDT HERSTELD De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Rusk, neeft gisteren op een persconferentie duidelijk te verstaan gegeven, dat Amerika zijn hulp aan Zuid Viet- nam gedeeltelijk zal staken wan neer de politieke eenheid in Saigon niet wordt hersteld. In antwoord op een vraag over de kwestie van de ontbinding van de hoge nationa le raad in Zuid-Vietnam. het afge lopen weekeinde, door de „Jonge Turken", zei de Amerikaanse mi nister dat bij het ontbreken van eenheid bepaalde vormen van hulp verlening niet zijn te verwezenlij ken, met name op het niet-militai- re vlak. Eenheid in Zuid-Vietnam is volgens hem voor de strijd tegen de Vietcong van evenveel waarde als vele militaire divisies. Het is van het allergrootste belang, dat de Zuidvietnamese leiders hun persoon lijke grieven terzijde schuiven. Rusk zei verder nog met nadruk, dat de Ameri kaanse regering volledig achter haar ambassadeur in Saigon Maxwell Tay lor, staat Van anti-Amerikaanse gevoe lens in Zuid-Vietnam was volgens Rusk voor zover men kon nagaan geen spra- „Verwarmend licht in kille ruimte" is een door Jac. Prin ce geïllustreerde reportage in het P.Z.C.-kerstnummer, een reportage over de Grote Kerk in Brouwershaven, waar voor het eerst na de res tauratie weer een dienst met kaarsverlichting zal worden gehouden. Op pagina 19. Voorts op sporthal te Middelburg en in kenszand eerste steen voor wijk- gebouw. Pag. 3. „Bussums duurste show". Pag. 5. Kerkdiensten. Pag. 7. Colijnsplaatse vissers za ten voor Schouwen in andermans viswater. Pag. 9. Radioprogramma's. En in het l-N T Pag. U/: „Twintig jaar geleden", over kerstfeest 19 Jp Pag. 15: „En Hij heeft onder ons gewoond", een kerstoverdenking ran prof. dr. H A. Oberman; Pag. J6: „Mens van nu tevreden f" interviews rond welvaart en tevre denheid: Pag. 17: „Hef wonder", kerstver telling van Marie Lnise Kaschnitz; Pag. IS: .JJerinnering aan kerst", vier gesprekken over kerstfeest- vroeger met oud-inwoners van Zeeland; Pag. 19: Verwarmend licht in kil le ruimte"; Pag. 20: Kerstkinderenreporta ges rond kinderen, die Kerstmis 1968 werden geboren; Pag. 21: Stemmen uit de kerken" over „Koning Herodes I de Grote" en „Kerstmis als feest van het echte medeleven" Pag. 22: „Niet iedere Saint is zo heilig als hij lijkt", over de Franse wijnen Pag. 23: Kerstpuzzel. Zowel aan de Duitse als Luxemburg se kant van de gekanaliseerde Moe zel tussen Grevenmacher en Remich hebben zich de afgelopen dagen ern stige aardverschuivingen voorge daan. De foto geeft een beeld van de vernielingen, welke in Machtum (Luxemburg) zijn aangerichtOp de voorgrond een weggeslagen ver keersweg, daarachter een huis dat is ingestort. Doorgaans betrouwbare kringen zeiden dat de Russische delegatie daarentegen onmiddellijk ophef- fing van het drie weken oude mo- I ratorium inzake stemmingen in de j algemene vergadering heeft voor- gesteld. De Russen zijn de Verenig- de Naties, naar bekend, miljoenen dollars schuldig voor de V.N -ope- 1 raties in Kongo en de Suezzor.e en kunnen daardoor krachtens arti- kei 19 van het handvest hun stem recht verliezen. Om het Russische stemrecht niet in het geding te brengen besloot de algemene ver gadering enkele weken geleden eventuele stemmingen uit te stel len. Foto: Toen het wrak maandag door twee drijvende kranen werd gelicht., haalde schipper O omens F et er" uit zijn benarde schuilplaats en nam hem in een doos mee. stand. Met z'n allen i spreken we af op des te vervelend te doen. we glas en we eten eens lekker, we hebben de mond vol over „vrede op aarde". Beiderzijds f'e stappen doen om net c - - te mSi.™. Voor Neder- JUÏ'IL.Ï land was het mogelijk om tot e:n ak koord te komen, aangezien men in Lu xemburg bereid bleek rekening te hou den met de voor Nederland 'specifieke concurrentieverhouding op het gebied van het vervoer. TEGEN TE LAGE PRIJS AANGEBODEN Vandaag gesprek in Brussel met E.E.G.- A.V.R.O. NEEMT SERIES OVER VAN DE R.E.M. De ontwikkeling van gisteren heeft n-,. Ofschoon het lopende televisies ei- soortgelijke erïsissreer geschapen als op COIÏITOISSIC zoen reeds zover ïs gevorderd, dat ',e openingsdag t an de v.N.-assemblee, - toen slechts door een compromisplan op net op grond van aangegane ver-1 het laatste moment de algemene verga- In een telegram aan de IVestdiutse pliehtingen nagenoeg onmogelijk dering met haar werkzaamheden kon mjnjster van landbouw heeft de f„ -j -- - - beginnen. De Russen zouden hun bczwa- is ingrijpende wijzigingen in. hel j ren tegen het pian van Quaison-Sackey voorzitter van de boerenbond m Heinrieh de algemene vergadering mee, dat hij Stooss, de onmiddellijke stopzet- zich genoodzaakt zag de middagbijeen- publiek. Duitsland heeft bezwaren opgeworpen bij de Europese com missie tegen de invoer van Neder landse ongesuikerde gecondenseer de melk omdat deze in de bondsre publiek tegen een te iage prijs wordt aangeboden. Aanwijzing ke. Ruzies vergeten.... De moeilijkheden in Zuidoost-Azië zijn, zo zei Rusk, te wijten aan king. De Chinezen maken er geen geheim van, dat ze in dit gebied e ren. Iets dergelijks was in het ve den het geval met de blokkade van Berlijn en de communistische druk Rusk deed een beroep op de Zuid vietnamese leiders hun persoonlijke wedijver te vergeten en op te schie ten met de oorlog tegen ae commu nisten. De minister gaf echter duidelijk te ken nen dat de V.S. niet van plan zijn Zuid- Vietnam aan zijn lot over te laten. Men heeft uit de laatste 20 jaar van de we reldgeschiedenis de lering getrokken dat voortdurende agressie, indien zii niet wordt gestuit, alleen maar kan leiden tot een algemene oorlog. brengen, heeft de AVRO besloten enkele programmaseries die bij het staken van de uitzendingen van de R.E.M. nog niet waren beëindigd en blijkens de reacties door vele kijkers op prijs worden gesteld, in het televisieprogramma voort te zetten. Het betreft hier o.a. ae programma's .,mr. Magoo", waarvan de AVRO de eerstvolgende aflevering op zaterdag 2 januari zal uitzenden, en „Robin Hood", waarvan men de eerstvolgende afleve ring op zaterdag 30 januari zal kunnen zien. De keuze zal voorts, voor uitzen ding op de vrijdagavond, via het tweede net, worden gemaakt uit de series ,The Saint" en „Ben Casey". De Dick van Dyke show en de Danny Kaye show. van welke series men de afleveringen tot dusverre beurtelings via. het eerste en het tweede net kon zien, zullen voort aan uitsluitend via het eerste net door de AVRO worden uitgezonden. komst af te zal de assemblee vanochtend bijeen ko men. Het is nog niet eerder voorgeko men, dat de algemene vergadering op de dag voor Kerstmis bijeenkomt. Volgens sommige kringen is de toestand zo kri tiek geworden, dat mogelijk zelfs op I eerste kerstdag doorvergaderd zal moe- ten worden. Vrijlating Generaal Ngoeyen Khanh, de bevelheb ber van het Zuidvietnamese leger, heeft ingestemd met de vrijlating van vijf le den van de hoge nationale raad, die bij de staatsgreep van zondag zijn gearres teerd. Volgens bij de Amerikaanse missie in Sa- gon ontvangen berichten zou generaal Khanh niet andere Vietnamese generaals plannen hebben uitgewerkt voor een an ti-Amerikaanse campagne gebaseerd op de stelling dat de Amerikaanse hulp aan Zuid-Vietnam niet nodig zou zijn. Aan de Amerikanen zou ook v/orden verzocht zich te onthouden van inmen ging in plaatselijke politieke aangele genheden. De t-b.c. veroorzaakt in Frankrijk per Jaar nog steeds de dood van bjjna negen duizend mensen en het aantal nieuwe ge vallen ln een periode van een Jaar bedraagt ongeveer honderdduizend, maar over de laat ste tien Jaar is. wat de gehele Franse bevol king aangaat, het sterftecijfer door tb.c. me' 64 procent afgenomen. Tegen lang reces ting geëist van de invoer van Ne derlandse gecondenseerde melk door inroeping van de ontsnap pingsclausule van het desbetref fende artikel van het E.E.G .-ver drag. In zijn motivering zegt Stooss dat al weken lang 7.5 pro cent ongesuikerde gecondenseerde melk uit Nederland in de bondsre publiek wordt aangeboden, voor 19,70 mark per verpakking Diplomatieke kringen zeiden gisteren ruim 16 kilo. dat de Russen gekant zijn tegen een plan om de algemene vergadering tot 11 januari, of zelfs misschien tot februari, op reces te sturen en secretaris-generaal Thant te vragen vóór 15 januari verslag uit te brengen over de bijdragen die zou den zijn geleverd voor het voorgestelde noodfonds. Volgens de zuivclvcrordening van de E.E.G. en met inachtneming van de Nederlandse vijr-grensprijs en de daaruit voortvloeiende vergoeding moet de prijs echter minstens 23.75 mark bedragen, zo meent Stooss. De ze prijs is gebaseerd op de vastge stelde drempelprijs van 1.43 mark per kilo (23.33 mark per verpakking) plus een vrachtbelasting van 42 pfennig. bruikelijke wijze. Zij willen geen genoe- gen nemen met het eenstemmig laten goedkeuren van de voorlopige begroting en met de verkiezing van nieuwe leden van de Veiligheidsraad en de econo mische en sociale raad langs dezelfde Gesprek veg. Een Nederlandse delegatie zal van daag met de Europese commissie in Brussel moeten spreken over de uitvoer van ongesuikerde gecon denseerde melk naar de bondsre- een schijnwerkelijkheid leven, rond en tijdens de kerstdagen. De wereld Is knusser geworden, we houden het alle maal mooi. zelfs Rusland is vriendelijk tegenover Amerika en omgekeerd, niet zonder ontroering zingen we Stille Nacht en het lijkt allemaal Iets beter dan de barre werkelijkheid van alledag. Een schijnwerkelijkheid echter, want zodra de kaarsen aan de kerstboom zijn gedoofd en dat wordt bijzonder snel gedaan blijkt er niets veranderd, to taal niets, alle goede woorden en alle kerstboodschappen ten spijt. Het ..staakt net vuren" is afgelopen, het bestand ge ëindigd en alle mooie woorden, inclusief het „vrede op aarde" worden opgebor gen met de hoop in het hart, dat ze vol gend jaar nog dienst kunnen doen. Dat is de werkelijkheid nadat de schijn is gedemonteerd. Een neerslachtig betoog? Misschien. Maar waarom te verbloemen dat vrijwel iedereen zich heeft meester ge maakt van het kerstfeest ten eigen nutte? Staatslieden om te verklaren, dat het „vrede op aarde" dat destijds voor het eerst in de oren van herders heeft geklonken, geheel hun instemming heeft en toevallig precie3 htin politiek weer geeft. ook al hebben ze een atoom- revolver op zak. Er zHn ook mensen De minister van landbouw en visserij en instellingen, die het kerstfeest aan- Biesheuvel had ne-. produktscnap grijpen om her en der de aar.dacht op |j zichzelf te vestigen. Dat laatste begint grote vormen aan te nemen, waarop met name het Handelsblad heeft gewe zen. Dit blad stelde vast, dat naast werkelijk gemeende en dankbaar ont vangen kerstwensen van goede vrienden tegenwoordig kerstkaarten in de bus liggen van mensen of zaken die men niet of nauwelijks kent. En het blad schrijft dan: ..Sleur, snobisme, winstbejag en wat al niet meer zijn de drijfveren, die ons het kerstfeest doen benutten voor de meest harteloze hartelijkheidsmanifesta ties die men zich kan Indenken. Laat ons met die kerstkaartenkolder ophouden. En de zeeën van ge'.d die w:J daaraan zin loos uitgeven, besteden ten behoeve van de onderontwikkelde gebieden. Dat zou de kerstgedachte geen schade doer.". Aan een dergelijk betoog is weinig toe te voegen. Het vestigt de aandacht er lop dat we het kerstfeest gebruiken, maar in wezen niet ernstig nemen. We gebruiken het voor een bestand, voor 1 een staakt het vuren, en ten eigen bate. De door de R.E.M. opgerichte t-v.- en radio-omroepstichting („TROS") heeft \/andaag bereiken de voorbereidingen meegedeeld dat het aantal deelnemers V voor kerstfeest hun hoogtepunt, per 16 december de 250.000 heeft over- Voor ons allen verdient het misschien schreden. De TROS heeft besloten zo aanbeveling in die voorbereidingen te spoedig mogelijk over te gaan tot het betrekken de vraag of men het „vrede organiseren van bijeenkomsten van pro- op aarde" niet wat te lichtvaardig uit- pagandisten, deelnemers en sympathi- spreekt, de vraag ook in hoeverre vorm santen waarin naast het vertonen van en Inhoud van het kerstfeest in o voor zuivel enkele dagen geleden ai de aanwijzing gegeven de restitutie bij uitvoer naar de bondsrepubliek in ver pakking met een netto-inhoud van ten hoogste 1.1 kilogram voor het tijdvak 14 tot en met 20 december te be- In de openbare vergadering van het bestuur van het produktschap voor zuivel in Den Haag is gisteren over deze kwestie gesproken. Men besloot dat een delegatie van het bestuur over van deze kwestie een onderhoud met de minister van landbouw en visserij zal hebben. T.R.O.S. heeft thans 250.000 deelnemers R.E.M.-programma's het doel streven van haar stichting zuil er den bekendgemaakt. het VIJF MAANDEN NA OFFICIËLE OPENING... VUURGEVECHT OP BERG NABIJ JERUZALEM Bij een vuurgevecht tussen Israeli's en Jordaanse soldaten op de Scopusherg in het noorden van Jeruzalem zijn drie Is raëlische politieagenten gewond geraakt. Het vuurgevecht duurde verscheidene uren. Eén van de gewonde Israëlische] politieagenten was er ernstig aan toe. De plaats van de gevechtshandelingen, de Scopusberg, geeft een uitzicht over oud en nieuw Jeruzalem en Bethlehem.1 (Van een onzer verslaggevers.) Het verkeer over de Haring vlietbrug tussen Goeree-Over- flakkee en Numansdorp is voor de exploiterende naamloze ven nootschap in de vijf maanden sedert de opening op 20 juli van dit jaar financieel gunstig ge weest. „De opbrengsten liggen iets boven de ramingen, die di rectie en commissarissen voor de tolgelden hebben gemaakt", zegt directeur J. Knape, de ge meentesecretaris van Sommels- dijk. Overigens haastte hij zich met te zeggen, dat er beslist nog geen winst is gemaakt. „We werken met tekorten. En dat komt voornamelijk omdat we op het ogenblik het brugverkeer tan en naar Schouwen-Duive- land missen. De Grevelingendant is nog steeds niet dicht. Toch hebben we op die inkomsten ge rekend..." Er zit dus voorlopig echt nog geen cringing van de toltarieven op de 1200 meter lange Harlngvlletbmg in de lucht. Om via de vaste oeverver binding naar Rotterdam te komen zullen de Schomvenaren in de loop van de lente 1965 dus ook 3,50 voor een personenauto en 10,— voor een grote vrachtwagen (enkele reis) moeten neertellen, wanneer zy de brug wiUen passeren. Over de tarie ven op wat langere termijn van belang ook voor overig Zeeland in de nieuwe noord-zuid-verbinding over de Oosterschcldebrug in 1966 kon de heer Knape nog geen voorspelling geven. Verlies dus in het eerste halfjaar van de Haringvlietbrug, de brug in parti culier bezit van een N.V.„ gevormd door de gemeenten van Zeelands noordelijkste en Zuidhollands zuide lijkste eiland en de beide provinciale besturen. Maar verder een exploita tie die volgens de verwachtingen, zelfs iets daarboven verloopt. De heer - Knape karakteriseerde de gang van zaken voor de toekomst als „bemoe digend". Het is immers zo. dat de onderhandelaars over de exploitatie- opzet en de adviseurs op het gebied van economie, financiering en" ver keer dit verloop van de uitkomsten hebben voorzien. Er werd op gere kend, dat de exploitatie van de Ha ringvlietbrug in het eerste jaar voor de N.V. een verlies zou opleveren. Als gevolg van de dan grootste af lossing en rentebetaling op de to tale bouwsom van de brug, die circa 47 miljoen heeft belopen. Bij de ex ploitatie-opzet werd er verder van uitgegaan, dat men in het tweede levensjaar van de brug „rona" zou komen met het te innen bruggeld en dat daarna mede door de toename van het verkeer een overschot zou kunnen worden geboekt Winst ma ken ligt evenwel niet in de bedoeling van de N.V. Brugverbinding „Ha- Inkomstenderving 100,000 p. maand door vertragingen Grevelingendam ringvliet", zodat de voordelige exploi tatie in de toekomst zal kunnen re sulteren in een verlaging van de tol tarieven. Pieken Het verkeer over de brug heeft di rectie en commissarissen van de ven nootschap de afgelopen vijf maanden laten zien, dat vakantieseizoen en landbouwverkeer voor bepaalde pie ken zorgen tn de kaartjesverkoop van de „tollenaars". Een cijferover- zicht was op dit moment nog niet afgerond. De vertragingen in de afsluiting van de Grevelingendam tussen Bruinisse en Flakkee komen de exploitanle van de Haringvlietbrug op een inkomsten derving van ongeveer 100.000 per maand te staan. Bij de begroting van de tolgelden voor de brug ïs ervan uitgegaan, dat het Zeeuwse eiland voor tweevijfde deel en het Hollandse eiland voor drie vijfde deel van de verkeersstroom zou zorgen, zo heeft de oud-president en grote voorvech ter van de Haringvlietbrug, de heer P. D. Sieling ons destyds meege deeld. Op het ogenblik betekent het uitblij ven van het Schouwse verkeer dus al een schadepost van een half miljoen. Voor Schouwen-Duiveland komt daar nog by. dat de weggebruikers van en naar dit eiland nog steeds niet kun nen profiteren van het aandeel, dat men in de totale bouwkosten van deze brug heeft geleverd. Een eenvoudige rekensom op ba sis van de geraamde verkeers stroom van het eiland Goeree- Overflakkee drievijfde deel van het totaal laat zien. dat de Haringvlietbrug op het ogenblik per maand 150.000 moet op brengen aan tolgelden. soonlijk leven met elkaar op gespannen voet staan. Weliswaar zal er veel schijn in de buitenwereld blijven, maar zelf zrjn we dan er mee begonnen het „vrede op aarde" ernstig te nemen. En wel licht is het dan ook mogelijk het doven van de kaarsen zo lang mogelijk uit te stellen. Hoofdagent B. uit Boxtel, die vorige week in de nacht van maandag op dinsdag in de buurtschap Hal. gemeen te Boxtel, de jonge landbouwer Aart Olis'agers met een revolverschot dode- lyk trof, zal worden vervolgd wegen» dood door schuld, zo heeft de officier van justitie, mr. Bruigom, gisteren mee gedeeld. Zoals gemeld, werd de heer Olislager dodelijk gewond bij een nachtelijke jachtpartij op eigen terrein op konijnen, die schade toebrachten aan zijn fruitbo men. De agent en de hem vergezellende jachtopziener zagen de heer olislager» en zijn buurman aan voor stropers. Ondanks intensieve nasporingen is de rijksrecherche er nog niet in geslaagd om de huls te vinden. Mr. Bruigom acht dit negatieve resultaat niettemin van bijzondere betekenis. Aan de verklaring van de betrokken hoofdagent, dat hij ge struikeld zou zijn, wordt weinig waarde meer gehecht. De officier van justitie is nog .teeds van mening, dat sterke drank geen rol van betekenis heeft ge speeld. maar hij sprak desondanks van „een punt dat ons niet helemaal los laat". Gisteren is een tussentijds rapport uit gebracht aan de procureur-generaal. Mr. Bruigom schat dat het zeker nog anderhalve maand zal duren, alvorens deze zaak voor de rechter kan worden gebiacht. Men heeft echter nog altijd grote kans dat tevoren een gerechtelijk vooronderzoek zal worden gevorderd voor uitbreiding van gegevens uit getui genverhoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1