Kerst kaarten koopt U bij Gent wil woningtoewijzing positie van gemeente van Sas afgestemd op Afscheid en jubilea werknemers Vitrite te Middelburg Zwindam op grens met België noodzakelijk VITRITE-afzet in 1984 record! Voor aantrekken Nederlandse arbeiders Kroon arbiter voor Centrale Dienst Noord-Zeeland" Zeeuwse ALMANAK Belangrijke bijdrage voor bloei bedrijf DE VEV MESTDAGN „VRIJE VAN SLUIS" AKKOORD MET VERHOGING DIJKGESCH0T Chefarine 4 CA. 1 MILJARD LAMPVOETEN 's-Heer-Arendskerke wil meedoen aan ratiobouwplannen Treinen reden niet: geen machinisten in Vlissingen PROVINCIALE ZEEXJW 3 E COUR AN 7 DINSDAG 22 DECEMBER 1964 Ontwerp Havenschap nu bij Raad van State Het gemeentebestuur van Sas van (Jent verwacht dat de huidige in dustriële planning in het Belgische gedeelte van de kanaalzone, een inkrimping zal veroorzaken van de pendel uit België, die 36 procent uitmaakt van de mannelijke bezet ting van de Sas van Gentse indus trieën. In verband met die oni wik kelingen, is het gemeentebestuur van oordeel dat het landelijk, c.q. provinciaal woningbeleid ten aan zien van de gemeente Sas va» Gent dient te worden gewijzigd. Reke ning houdend met de industriële structuur van deze gemeente en de personeelssamenstellingen van de bedrijven, is ret bestuur van oor deel dat de toewijzing van wonin gen afgestemd zal moeten worden op de bijzondere positie van Sas van Gent. Dit schrijven b. en w. van Sas van Gent in uitvoerige toelichting op de gemeen tebegroting van 1965. De pers kreeg gisteravond nog een na dere toelichting van b. en w. op deze begroting. 'A\\ zeggen daarin zich te realiseren dat dan door aantrekking van Nederlandse arbeiders van elders, woongelegenheid moet worden aangeboden. Zij noemen deze ontwikkeling kwetsbaar. Mede re kening houdend met een reeds sinds 1954 aanhoudend jaarlijks vestigings overschot ontstaan door industriële behoeften menen zij dat een verant woord en noodzakelijk beroep ten aan zien van het te voeren woningbeleid kan worden gedaan. „Immers, slechts bij juiste begeleiding van de woningbouw, kan de industriële ontwikking normaal plaatsvinden", aldus het Sas van Gentse college. Havenschap Voorts wijzen b. en w. er op, dat er een „havenschap Terneuzen-kanaal- zone" In wording is. By informatie is hen gebleken dat het wetsontwerp thans aan de Raad van State is aan geboden. Het college van b. en w. is van oordeel dat de gemeentelijke herindeling en ook de plannen voor het „havenschap" spoe dig zullen worden gerealiseerd. Zij me nen dit mede te kunnen opmaken uit een j-.ota van het provincaal bestuur van Zeeland, waaruit blijkt dat ook de ter reinen op het gebied van Sas van Gent, voor infrastructurele steun in aanmer king dienen te komen. Uit de toelichting blijkt voorts dat Sas van Gent financieel nog altijd een bijzonder gunstige positie inneemt. De gewone dienst sluit met een batig saldo van 55.000. een post on voorzien van bijna 16.000 en een afzon derlijke post onvoorzien (voor salaris verhogingen) van 4300. Maar de vol gende begrotingen zullen in verband met de nieuwe financiële verhoudings wet, sterk worden beïnvloed door het gedeeltelijk vervallen van de garantie- uitkeringen. Vooralsnog wordt het even wel niet nodig geacht belastingen in te voeren. Zulks zal wel worden overwo gen als in 1965 belangrijke kapitaals- werken tot uitvoering worden gebracht. Forse reserve Naar raming zal Sas van Gent eind 1965 kunnen beschikken over forse reserve algemene reserve van ruim 440.000. Kapitaalwerken zuil eneerst op de be groting worden gebracht als zij geheel zijn voorbereid en de financiering daar van geheel is verzekerd. Voor het in 1964 begonnen bouwrijp maken van het plan „Noord-West" zal nog een bedrag van 938.000 over de begroting van 1965 lopen. Aan de Nederlandse Heide maatschappij is gevraagd een beplan tingsadvies voor ait plan op te maken. Voor de eerste woningen hoopt men spoedig de rijksgoedkeuring te ontvan gen. Daaronder is een 60-tal woningen van het Mijnbeambtenfonds. Van Gede puteerde Staten wordt spoedig een gun stige beslissing verwacht ten aanzien van het plan „Noord". In verband met de voorgenomen demping van de Bluis- kom in 1965, is opdracht gegeven met rijkswaterstaat contact op te nemen voor een juiste situering van het „Kei- zer-Karelplein". Binnenkort wordt een begrotingsopgave verwacht voor het 31 ha grote industrieterrein, in welke be groting diverse kapitalen zijn begrepen. Voor de realisering van de nieuwe sport velden zullen de nodige gronden ont eigend moeten worden. Aan de D.A.C.W. is gevraagd het object subsidiabel te maken. J) Gedeputeerde State, van Zeeland heb ben de beslissing over «Ie financiële af wikkeling van di" „hnlvcrlng" van del Centraie Dienst „Noord-Zeeland" voor! bouw- en woningtoezicht en gemeente werken aar. de Kroon voorgelegd. Dit is meegedeeld in een brief aan de verschil lende gemeentebesturen op Schouwen-1 Duiveland, Thnlen en Sinfc-Phllipslund. I Zoals men weet zijn met ingang van 11 augustus 1963 vier gemeenten op Schou- "ven-Duiveland Brouwershaven, Dui-1 ■eland. Westerschouwen en Zierikzee i lit deze gemeenschappelyke regeling I getreden. Tussen de „uittredenden" en de „biyvers" in deze Centrale Dienst X/viict-rrtzr#" knn over de *inanc'ë'p gevolgen van de- V riloLl (J.U.L ze slap geen overeenstemming worden j bereikt De uitbreidingsplannen „Noord-West' .West" zullen in de toekomst bonden moeten worden met de kom van de gemeente langs het Bolwerk tot aan de toekomstige rotonde aan de Westka de, welke dan verbinding geeft met de nieuwe brug over het kanaal. Het par tieel uitbreidingsplan (doorbraak aan de Westsluis) moet vernieuwd worden. i het bietenvel - zal igsweg met riolering wor d. Kosten van deze projee wcrkei Ten behoeve vi een verbinding den aangelegd. Kosten van deze ten 1.200.00 als infrastructureel onder te brengen. De Belgische gemeente Assenede heeft Sas van Gent een bydrage van 450.000 b. fr. gevraagd voor verbetering van de „vrystraat". In verband met het dichtspuiten van een gedeelte van het tweede kanaal en van de westelyke kanaaiarm, zal de geiykheid tot uitbreiding daar nader worden bezien. De onderhandelingen voor de realisatie van een cultureel cen trum bieden nog weinig perspectief, zo delen b. en w. in hun toelichting mede. Inmiddels is contact opgenomen met de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk. De gemeenten op Tholen. Sint-Philips- lana en de gemeenten Middenschouwen en Bruinisse maken op het ogenblik nog deel uit van de gemeenschappelyke re geling. De dienst is momenteel geves tigd in Tholen. De vier gemeenten uittreders op Schouwen-Duiveland hebben inmiddels eigen diensten voor gemeentewerken opgezet. In de verga deringen van de raad van bestuur van de Centrale Dienst is de financiële af wikkeling herhaalde malen onderwerp van gesprek geweest. Van weerskanten kwarh men met voorstellen om de conse- Suemies van het uittreden voor de ver- ere functionering van de nu verkleinde dienst op te vangen. Daar waren bijvoor beeld de kwesties van wachtgeld voor ontslagen personeel en andere kosten verhogende factoren. Steeds echter wan neer er gestemd moest worden werd §een meerderheid in de vergaderingen ereikt. Van de zyde van het provinciaal bestuur is toen nog een poging onderno men om de kibbelende gemeentelijke vertegenwoordigers uit het moeilijke parket te helpen. Maar ook die bemoeie nis liep dood. Weshalve G. S. van Zee land thans hebben besloten de beslissing aan de Kroon over te laten. VOOR HET EERST OOK DAMES GEHULDIGD Handel De kerstbomenmarkt is ingestort en dat is niet alleen een klap voor de solide wederverkopers die nu met een hoop vale handel zitten, het treft ook een collega, die za terdag nog voor drie gulden aan groen naar huis sleepte. Hij woont hoog, maar geriefelijk in een Vlissingse flat. zodat hij reeds van ver die andere boom kon ztcn. een aankoop van s'n urouic. die intussen opgetuigd i>oor het raam stond. Nee, die bóóm, Z n vrouw was opgetógen. Wanf het was een hele mooie, ian vijf gulden. Maar hij keek boos naar zn t rouw en dacht aftuigen is zo mid deleeuws en verwaten, ik bel ken nis Kees om hem die boom voor twee gulden te laten. Als rijmpje is dit verschrikkelijk slecht en rchraagt daarom de af loop van het telefoongesprek: Kees had zojuist van een passerende wagen voor éénvijfenzeventig een Kast van een boom in huis ge haald. En ga daar als kleine zelfstandige maar eens aan staan. Toch een gezellige tijd, die donke re dagen voor kerst. Gestaag be reiken ons weer berichtjes over uitvoeringen en zo meldt men uit Nieuw- m Sint Joosland, ook al zo n geplaagde kleine zelfstandige „Na afloop van het toneel bleef men nog geruime tijd bijeen en velen dachten pas aan naar huis gaan toen het klokje van gehoor zaamheid sloeg.' Traditiegetrouw zijn gistermiddag weer jubilerende en gepensioneer de personeelsleden van de N.V. Vitrite Fabriek te Middelburg voor enkele momenten in het middel punt van de belangstelling ge plaatst. Er waren drie 40-jarige jubilarissen, twee 25-jarige en twee 10-jarige (in het laatste geval wer den voor het eerst twee vrouwe lijke personeelsleden in de huldi ging betrokken) en er namen ver volgens acht werknemers afscheid in verband met het bereiken van de onverbiddelijke leeftijdsgrens Zij hebben vele jaren meegewerkt om het bedrijf goed te laten mar cheren, moesten zich daarbij in werken op nieuwe machines, Kort om, zij leverden, zo verzekerde de technisch directeur van de Vitrite, ir. J. P. Berdenis van Berlekom, een belangrijke bijdrage voor dc bloei van het bedrijf. Hij bracht hen namens de directie hartelijk dank voor deze jarenlange plichts betrachting en toewijding. Drie werknemers waren dus 40 jaar in dienst. Het was voor ir. Berdenis van Berlekom niet doeniyk geweest om op te tellen hoeveel hulzen de heer J van Hemert in die jaren gemaakt heeft. „Maar U heeft in elk geval een enorme produktie helpen maken", verzekerde de directeur. Voor 4 weken De heer P. J. Wigard, eveneens medewerker van de hulzenfabriek sinds 1951 machinesteller, was aan vankelijk aangenomen voor 4 weken. Dat echter werden 40 jaar... De heer W. J. Liplijn, die in de afgelopen 4C jaar een bijzonder gevarieerd loop baan op het bedrijf afwerkte (o.a. poetsmachine, wasserij, verzinkerij en hulpportier) heeft eveneens de hulzenproduktie helpen opvoeren. Dan twee 25-jarige jubilarissen: de heer L. Meulmeester, op zijn 13e jaar al Vit- rite-medewerker. was o.a. werkzaam op de pletterii waar hij granaathulzen be werkt heeff. en op de glasperserij en tot slot in de schoonmaakdienst; en de heer K. Vogel, op zijn 15e jaar het bedrijf binnengestapt, die eveneens in de verzin kerij werkzaam was en sinds de laatste jaren op de enkelfabricage van de hul zenfabriek. De twee dames, die tien jaar in dienst waren en voor het eerst in de nu)di gi ng werden betrokken, zijn mevrouw J. D. Jureka-de Graaf, die zich o.a. verdienstelijk maakte by de EHBO van het bedrijf, en mevronw A. W. Muider-Floresse. Mevrouw Jureka werkt bij de kwaliteitscontrole, me vrouw Mulder bij de pak- en sorteer- afdeling. werkte vervolgens 'DO's, in de emballage-afdeling en in timmerwinkel. c moeilijke soorten moest behan delen. Twee maal afscheid na 36 jaar: de heer F. C. Poppe, eerst in de hulzenfabriek werkzaam en daarna opperman van de bouwvakken; en de heer D. G. C. Gillis sen, die het grootste deel van zyn Vitri- te-loopbaan in de glasperserij doorbracht en tot slot bij de schoonmaakdienst werkte. bedryf was oa. keurder en administra- 35 jaar, dat hij by het Middelburgs bedryf, o.a. keurder en administra teur. De heer J. A. L. van Geinert kreeg zyn pensioen na 80 jaar Vitri- te-arbeid, o.a. als glasovenstoker er bode, de heer M. Meulmeester ver trok na 26 jaar, waarin hij o.a. kolen tremmer en in de kllnkwerkplaats Diploma werkzaam was, en de heer J. L. Overtveld ging met pensioen na 7 Vitrite-jaren, nadat hy ais bouwvak ker naar dit bedrijf was overgeko- Zij allen werden voor hun grote toewij- "~"j en plichtsbetrachting bedankt door Berdenis van Berlekom, waarbij zo als gebruikelijk afdelingschefs en colle ga's vele woorden van waardering, on derstreept met geschenken, voegden. Het laatste woord was aan de jubilarissen die een dankwoord spraken voor net waardig afscheid van het bedrijf waar aan zij zo vele jaren hun beste krachten gaven. Zeven Vitrite-jubilarissen te Middel burg zijn gisteren gehuldigd: van links naar rechts: ir. J. P. Berdenis van Berlekom, de technisch direc teur, feliciteert hier de heer J. van Hemert., die 1,0 jaar in dienst was; verder: W. J. Liplijn. (1,0 jaar), me vrouw A. W Muider-Floresse (10 jaar), P. J. Wigward (1,0 jaar), me vrouw J. D. Jurclca-de Graaf (10 jaar), K. Vogel (25 jaar) en L. Meulmeester (25 jaar), /FotoP.Z.C.) Bellamypark 45-58 - Vlissinge Vervolg van pag. 1). Dijkgraaf Bceu zei voorts dat na de vele regen van de laatste weken het nieuwe gemaal te Cadzand volop de kans heeft gehad zijn kunnen te be wijzen. Het was hem ter ore geko men, dat de resultaten bij sommigen zijn tegengevallen. In dat verband wilde hij nog eens duidelijk stellen, dat niet het gemaal niet alle proble men zyn opgelost. Anders zou het immers niet nodig zijn T in het ko mende voorjaar een voorstel inzake een nieuw waterbeheersingsplan van enkele miljoenen guldens voor te leg gen", zo verduidelykte de heer Beeu. Tevreden was hij over de geringe stormschade, aan de zeeweringen toe gebracht. In het algemeen noemde hij 1964 een gunstig werkjaar. Het we genverbeteringsplan is ongeveer af gewerkt, het delfplan kende een vlot verloop, terwijl het schoonwerk krachtig werd aangepakt. Het water schap zal blijven zoeken naar nieuwe werkmethoden, proberen nog meer ar beidsuren uit te sparen en rationeler te werken. De plannen voor 1965 en dat zijn er heel wat ziin sterk afhankelijk van de geldmarkt, diver se goedkeuringen en subsidies en van de beperkte capaciteit van het water schapsapparaat. Slokop In begrotingsvergadering te Oostburg ZORGEN OVER STEEDS ZWAARDERE LASTEN ji Sluis" heeft maandagmorgen tijdens de alge mene vergadering te Oostburg, zonder hoofdelyke stemming de begroting voor 1965 goedgekeurd. Ook de voorstellen van het bestuur, het dykgeschot voor ongebouwde eigendommen met 4, per hectare te verhogen en te brengen op 78 en het geseliot voor de gebouw de eigendommen te verhogen tot 15,6 procent van de belastbare opbrengst, kregen de goedkeuring van de vergade ring. Deze maatregelen leveren een ver hoging van inkomsten op van circa 113.000 gulden. „Maar hoever kunnen wq nu eigenlijk met deze verhogingen doorgaan", wilde de hoofdingeland notaris J. Mijs uit Oostburg weten. Hij vond de lasten on draaglijk zwaar worden, veel zwaarder dan die van de Belgen en Fransen waar mee de Nederlandse boer straks moet gaan concurreren. De aanzienlijke ver hoging van belastingen kan de boer niet doorberekenen omdat hij met zijn pro- dukten afhankelijk is van diverse fac toren. Overigens zei hij het grootste res pect te hebben voor het gevoerde beleid door het waterschapsbestuur en lof voor de vele en goede werken, welke zyn uit gevoerd. Ook hoofdingeland A. P. Modde maakte zich zorgen over het feit, dat allerlei begrotingen (ook van gemeenten) vaak sluitend gemaakt moeten worden met nieuwe belastingen. Kunnen er geen an dere bronnen worden aangeboord, vroeg hij. Uit het antwoord van dijkgraaf Becu bleek dat een dergelijke suggestie is ge daan, die de regering en Staten-Generaal welwillend hebben ontvangen. Dat be treft een fonds waaruit 30 procent van de door waterschappen opgelegde lasten, terugbetaald zouden moeten worden. Ook hij was van mening dat de belastin gen in de E.E.G.-landen gelijkgeschakeld zullen moeten worden om de concurren tie het hoofd te kunnen bieden. De werken op het programma zullen in elk geval uitgevoerd moeten worden om dat een tqdelqke stilstand gelijk zou staan met achteruitgang. Dqkgraaf Be cu deelde nog de benoeming mee van twee nieuwe gezworenen, namelqk de heren J. F. M. Plasschaert uit Sluis en I. Luteijn-Bruinoge uit Zuidzande. Af scheid nam hij voorts van de heren C. A. Mabesoone en A. F. van Rie, met dank voor het vele werk door hen ver richt voor het waterschap. Besloten werd aan gezworene A. P. Kostense burgemeester van Biervliet en mo menteel verblijvend in het Julianazieken- huis te Temeuzen, een telegram te zen den. In een informele bijeenkomst werd nog een toelichting gegeven op het nieu we waterbeheersingsplan, dat in het ko mende voorjaar aan de orde zal worden gesteld. Souburgse jongeren vieren kerstfeest interkerkelijk In de gereformeerde kerk aan de Kanaal straat te Oost- en West-Souburg wordt woensdagavond morgen een inter kerkelijke jeugdkerstviering gehouden de eerste in Souburg. De avond begint om acht uur. Medewerking verlenen de gereformeerde predikant ds. G. D. L. Brederveld, ds. W. den Toom, hervormd predikant en pastoor M. Opgenoordt van de r.-k. parochie. Het gereformeerd jeugdkoor „Jubilate" en het Ambone- zenzangkoor „Beth Cherem Singers" zullen optreden onder leiding van respec tievelijk de heren Anth. R. v. d. Driest en M. Temmer. De heer M. Arendse be speelt liet orgel. De interkerkelijke jeugddienst is georga niseerd in nauwe samenwerking van de gereformeerde jeugdcentrale, de her vormde jeugdraad, de katholieke jeugd beweging, het Leger des Heils en de Molukse christen jongeren vereniging. Voor de dienst zullen de jongeren enige liederen zingen. De opening en de slui ting van de kerstviering zal ds. Den Toom verzorgen. Drie leden van de ge reformeerde jeugdcentrale, van de r.-k. jeugdbeweging en van de hervormde jeugdraad zullen lezen uit het kerst evangelie naar de evangelist Lucas. Ds. Brederveld en pastoor Opgenoordt zullen toespraken houden over respectievelijk „Gods gedachte op het kerstfeest" en „Enkele gedachten rondom het kerst feest". Uitvoerig ging dykgraaf Becu in op de veranderde omstandigheden in en op de boerderij. Het aantal landar- heiaers is opnieuw teruggelopen van 490 in 1963 tot 410 in 1964. Losse ar beiders zijn er niet meer. Een aantal kleine zelfstandigen heeft er de brui aan gegeven. De grote slokop is de kanaalzone, zo vervolgde de heer Be cu. West-Zeeuwsch-Vlaanderen blijft evenwel agrarisch met een „scheut recreatie". Dijkgraaf Becu noemde de gewijzigde omstandigheden bijna niet meer te verteren. Het gezegde: „hoe genoeglijk rolt het leven des ge- rusten landmans heen", al lang ver leden tijd. Toch noemde hij een geluk kige omstandigheid dat een gToep jonge, vakbeksvame en enthousiaste boeren de zaken nog aandurft. Maar hij vroeg zich af of hun winstsaldo voldoende en hun risico's niet te groot zullen blijken. Zjjns inziens zullen de lonen op hun bedrijven bepaald worden door die in dé fabrieken in de kanaalzone en de Westeuropese industriegebieden. Dykgraaf Becu zag overigens voor hen nog wel enkele lichtpunten, zoals niet name de gunstige positie voor de afzet van hun proilukten, dicht bij groot vaarwater en autowegen naar de dichtbevolkte centra. Hun welvaart zal wórden bepaald door hun vakmanschap en concurrentie vermogen", aldus de dykgraaf van „Het Vrye van Sluis". Advertentie Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Vier middelen In één lablei werken krachtiger zonder de maag van streek <e maken I De vier middelen verenigd in Che- farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook lij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. Behalve dankwoorden ontvingen aUen van ir. Berdenis van Berlekom een veloppe met inhoud, terwyi er voor dames bloemen waren. In zijn functie van oud-voorzitter van de afdeling Zee land van de Nederlandse maatscnar voor Nijverheid en Handel overhand de de heer Van Berlekom aan de 40- 25-jarige jubilarissen het diploma v deze maatschappij. Vervolgens spraken verschillende af delingschefs en collega's hartelijke woorden tot de jubilerende Vitrite- werknemers. waarbij dank werd ge bracht voor kameraadschap en Dret- tige samenwerking. Dat alles werd onderstreept door de aanbieding van talrijke nuttige geschenken. De jubi larissen bleven tot slot niet achter om hun dank voor deze huldiging te brengen. Scheidende n Acht werknemers gingen met penstoen, de heer J. G. Pluymers na 46 jaar by het bedryf werkzaam te zijn geweest, 15 maanden in de Franse Het afgelopen jaar was voor de N.V. Vitrite Fabriek te Middelburg buitengewoon voorspoedig, een jaar, waarin de bedrijfsactiviteit, na de lichte stagnatie van 1963, de verwachtingen vér heeft overtrof fen. De afzet is met niet minder dan 20 procent gestegen, zodat een cijfer van 1 miljard afgeleverde lampvoeten in 1964 zeer ruim overschreden. Dit deelt de technisch directeur van de Vitrite, ir. J. P. Benlenis van Berlekom, mee in de „Vitrite- schakel", het mededelingenblad voor en door het personeel van hel Middelburgs bedrijf. Hoewel een dergelijk hoog percenta ge, zo vervolgde ir. Van BerteKom, reeds een enkele maal eerder is voor gekomen, moet dit bij het reeds bereikte niveau toch als een uit zondering worden gezien, omdat de -■erovering van nieuwe markten voor ■le Vitrite-produkten zijn grenzen heeft en men in sommige landen de ationale economie meent te moeten •rsterken met een eigen fabricage. Ook heeft de jongste maatregel van de Engelse regering om de in voerrechten op o.a. de Vitrite-pro dukten met 15 procent te vcho- gen, een nadelige invloed op de verkoop. De directeur hoopt, dat die slechts van tijdelijke aard is. Nieuw record? Hier tegenover staat, dat door dc voortdurende toeneming van het lichtgebruik in de wereld de vraag naar lampvoeten zal biyven siijgen, merkt de lieer Berdenis van Berle kom voorts op. Wanneer de onderne ming er in slaagt de steeds voort gaande kostenstijgingen te com penseren door verhoogde prodnktivi- teit, acht ir. Van Berlekom het mo gelijk, dat het thans bereikte record in de komende jaren opnieuw wordt S-slagen. ankzij de nu voltooide bednjfsuit- breidlng en de gestadige vermeerde ring van het aantal machines be schikte de Vitnte in 1964 over een produktiecapaclteit, die bij volledige oenutting nog maar juist voldoende was om aan de van maand tot maand stijgende vraag te voldoen. Daarbij werd voor het eerst in <le ge schiedenis van de Vitrite het streven naar volledige bedrijfsbezetting afge- Maandag remd door gebrek aan personeel. niy. Voorts wyst de directeur er op, dat 1964 een jaar van technische vooruit gang was. en dat het financieel re sultaat als gevolg van de enorme al- zet byzonder gunstig zal zijn. sterking van de financiële positie van het bedrijf, ook met het óóg op toe komstige investeringen, die ongetwij feld nodig zullen zijn óm de verdere expansie van de Vitrite mogelijk te maken. Het nieuwe jaar dient zich aan met een goed gevulde orderportefeuille, terwijl de vooruitzichten op een toe nemende verkoop gunstig zijn. Ir. Berdenis van Berlekom verklaart tot slot goede hoop te hebben, dat men er gezamenlijk in zal slagen zowel aan de kwantitatieve als aan de kwa litatieve wensen van de afnemers te blijven voldoen. Aanbesteding in ruilverkaveling Stoppeldijk De gemeenteraad van 's-Heer-Areiuls- kerke heeft maandagavond besloten in principe mee te doen aan de gezamen- lyke ratiobouwplannen van 's-Heercn- hoek, Heinkenszand en Borssele. In de volgende raadsvergadering zullen b. en w. met concrete plannen komen. De raad ging akkoord met de gemeentebegroting voor 1965. Bij de algemene beschouwingen vroegen de heren C. Verdonk (k.v.p.) en D. A. Bierens (c.h.) aandacht voor de ontslui ting van Nieuwdorp naar het Zuid-Sloe. Gedacht werd daarbij aan het geven van prioriteit aan de verbetering van wegen. Burgemeester D. M. Vermet kon alleen antwoorden, dat b. en w. diligent blijven. Aandacht werd ook gevraagd voor een open zwembad (door de heer Verdonk) en voor de bouw van een brandweer garage (door de heer J. P. Lindenbergh, v.v.d.). Over het laatste punt merkte burgemeester Vermet op, dat binnen zeer korte tijd in de raad plannen zul len komen voor voorzieningen. Architect J. H. Valk uit Goes informeer de de raad aan de hand van tekeningen over het te bouwen dorpshuls in Lewe- dorp, waarvoor de ryksgoedkeuring is aangevraagd. Het plan kost f 185.000. Het~ dorpshuis kan tevens als gymnas tieklokaal worden gebruikt. Uitbreiding is mogelijk. Het gebouwtje krijgt een zaal van 9 x 13,5 meter, een kleine ver gaderzaal. toneelaccommodatie, cen trale verwarming, een hal met keuken en opbergruimten. Kerstwijding van chr. kweekschool HINGEN BIJ B.B. ZEEUWSCH-VLAANDEREN De kringraad van de Bescherming Be volking Zeeuwsch-Vlaanderen heeft maandagmorgen tijdens een vergadering in het gemeentehuis van Tcrneuzcn, een adjunct h.b.b. en een assistent h.b.b. be noemd. Adjunct h.b.b. werd de heer Th. A. A. Wiggers uit Vuglit. Tot asslstent- h.b.b. benoemde de vergadering de heer VV. P. M. te Booy uit Hilland-Bath. Bei den waren als nummer één op de voor dracht geplaatst. De kringraad besloot voorts by de ge meente Temeuzen voor het jaar 1965 een krediet in rekening-courant te ne men van f 30.000. Op een desbetreffende vraag deelde de heer W. J. Catsman. h.b.b. in Zeeuwsch-Vlaanderen mee. dat de bouw van de commandopost in de onmiddellijke omgeving van Oostburg, volgens plan verloopt. Het buitenwerk is geheel gereed, het schilderwerk, de aanleg van luchtverversing en het in stalleren van de telefooninstallaties zal nog enkele maanden in beslag nemen. In april volgend jaar hoopt men de post te openen. hebben gisteravond in «1e Concert- Twee treinen uit Vlissingen richting Gehoorzaal te Middelburg de jaarlijkse Randstad z|jn maandagmorgen bijna kerstwijding van de christelijke k-.eck- een uur te laat uit de Scheldestad trokken, omdat er geen machinisten be schikbaar waren. Oorzaak was een de fecte locomotief voor een goederentrein ter hoogle van Rilland-Bath. De goede rentrein stopte en hield daardoor een personentrein in de richting Vlissingen op. Deze moest tegen half acht daar ar riveren. De bestuurder hiervan en een andere machinist, die meereed, moesten de betrokken treinen vanuit Vlissingen ryden. De machinisten, cue teg^u nan acht ini blokfluit acht uit Vlissingen school school gewoond. Het was een bijzonder wijding^- eu sfeervoile bijeenkomst, waarvoor cie li turgie geheel werd verzorgd door leer lingen. alsmede door de scnoolkoren on der leiding van de muziekleraar, de heer Jan Rijn. Verschillende leerlingen ver zorgden hun bijdrage met korte decla maties. één van hen vertelde een kerst verhaal en voorts was er Adagio voor piano te beluisteren. Daar- Investeringen met een taxi uit Kiuand-liath opge haald. Zyn sneltrein vertrok ais stop trein om uen voor negen, ue stoptrein van dertien over neut met de tweede heeft de Nederlandse Heide- machinist meei een stoptrein, die om de plaatselyke commissie negen uur verirok. voor dc ruilverkaveling Stoppeldijk in van ae zyde va., ue Neuei umuse opoor- hote! „Van Leuven" te Kloosterzande wegen te Vlissingen verklaaide m - openbaar aanbesteed het verrichten van om-, uai nel uteasicnschema precies kavelinrichtingswerkzaamheden en het aangepast en dat men niet Descniki over aanleggen, verbeteren en verharden van reserve-machinisten, „net past precies wegen en uitwegen met een totale leng-jmet ,_,,rv-i.itintei erd ijlings tussen door zongen het kleinkoor. het groot koor en het koor van de opleidings school: ook werden enkele kerstliederen Zaal en ra be door alle aanwezigen gezongen. Zaal podium waren tot de laatste plaacs zet. „v— JWL- zekere speling weliswaar, maar 6.2 kilometer met bijbehorende uiteraard met zo n speling, die nu nodig werken in dc complexen 10, 11, 12. 14 en was. Zoiets als nu is nog nooit voorge- 15 met een oppervlakte van 800 ha en komen Na de zeer hoge uitgaven gedurende een grondverzet van 277.000 kubieke De machinisten, die tgeen hall acht in de laatste jaren voor uitbreiding en meter Er achreven_9 firma's leuwlng van het produktie-appa- Vanuit Vlissingen •at betekent dit een welkome - w. -- ..-e-1 Vlissingen hadden moeien ten: Schouwen en Duiveland. 177.000; voor de sneliie.u vooi en de stoptrein Zijl et i a uit Gorinchem. 1.229.000; D.;aent uur. Kwamen van station Koosen- van de Marei uit Hoofddorp, 1.245.000: daal. RIJKSINSPECTEUR JEUGDVORMING Per 1 januari a.s Avob uit Vucht, 1.299.999: J. Visser uit Sliedrecht. 1.303 000: Van Hilst en Van VVeer: uit Eist <U.). 312.000; aan nemersbedrijf Zeeland uit Middelburg, 1.358000; aannemersbedryf firma J. D. Janse uit Middelburg, 1.358.000 en aannemersbedryf Moerland uit Sin-An- naland voor 1.422.000. De raming be droeg 1.448.000. De aanbesteding werd oege morgenuren ai drie machinisten met tieinen vertrokken op de Zeeuwse lyn. De trein, die tegen half acht in Vlissiugen had moeten aankomen, werd in Goes teruggestuurd naar Roosendaal. De passagiers richting Vlissingen moes ten wachten op de volgende trein. sneltrein telde omstreeks 300 passagl die eén en ander gelaten over zich lieten heengaan. De stoptrein daarna had iets minder passagiers. OPKLARINGEN. Opklaringen, afgewisseld door wolken velden Op de meeste pluiitsen droog weer. Overwegend matige oostenwind. Overdag temperaturen om het vriespunt. ZON EN MAAN 23 december Zon op 08.47 onder 16.31 Maan op 22.08 onder 12.17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2